Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

SANATÇILARDAN “ŞEHİR TİYATROSU” TEŞEKKÜRÜ…

Yayınlanan

açık

tiyatro SANATÇILARDAN “ŞEHİR TİYATROSU” TEŞEKKÜRÜ… bodrumlu tiyatrocular kocadon a tesekk  r
  • tiyatro SANATÇILARDAN “ŞEHİR TİYATROSU” TEŞEKKÜRÜ… mehmet tosun banner 2
  • tiyatro SANATÇILARDAN “ŞEHİR TİYATROSU” TEŞEKKÜRÜ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Kent Konseyi Kültür – Sanat Meclisi, devlet ve şehir tiyatrosu sanatçıları ile Bodrum’daki Sahne Sanatları Bölümünden üniversite öğrencileri, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun kurulması kapsamında alınan meclis kararı için Başkan Mehmet Kocadon’u ziyaret ederek kendisine teşekkür etti.   

Bodrum Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen ziyarete Bodrum Kent Konseyi Kültür – Sanat Meclisi Eş Sözcüsü ve Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen, Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi ve Kültür – Sanat Meclisi Koordinatörü Rezzan Şebin, Bodrum’da yaşayan devlet ve şehir tiyatrosu sanatçılarından Tarık Pabuççuoğlu, Mihriban Er, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt, Ziba Türk, Gülbin Yeşil, Aytaç Öztuna, Sabriye Kara ile Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü öğrencileri Oğulcan Çelik ve Sertaç Aydın katıldı.

Kültür Sanat Meclisi yönetimi ziyaretinde, geçtiğimiz ay Bodrum Belediye Meclisi’nde Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi’nin “Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu” kurulmasına ilişkin talebinin onaylanarak meclisten geçmesi nedeniyle Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür etti. Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde açılışının yapılması konusunda sundukları öneriye istinaden ise çalışmaların ivedilikle gerçekleştirebilmesi için ellerinden gelen desteği ve çabayı vermek istediklerini belirtti.

Ziyaretleri için Bodrum’daki sanat gönüllülerine teşekkür eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Asırlardan bu yana gerek tarihi özellikleri gerekse kültürel yönleriyle dünyada önemli bir değere sahip olan Bodrum’da, sanat da her zaman baş tacı olmuştur. Bodrum’un hoşgörü toplumu haline gelmesinde Bodrum’da yaşayan çeşitli dallardaki sanatçıların etkisi çok büyüktür. Büyük önderimiz Atatürk’ün de dediği gibi ‘Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ Biz de bu inançla Bodrum yarımadasındaki sanatsal faaliyetleri mümkün ölçüde destekledik ve desteklemeye de devam edeceğiz. Özellikle Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kurulması fikri, gerçekten çok önemliydi benim için. Ve belediye meclisi olarak aldığımız karar neticesinde şehir tiyatromuza çok yakında, sizlerin de destekleriyle kavuşacağız. Bodrum’da sanatsal faaliyetlere verdiğiniz gönülden destek için sizleri kutluyor ve sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

tiyatro SANATÇILARDAN “ŞEHİR TİYATROSU” TEŞEKKÜRÜ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… yal  kavakspor ali ihsan tekin
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 2
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… Hakan Durna SM Con 05

Yalıkavakspor Hentbol Takımının teknik sorumlusu Ali İhsan Tekin sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak görevini bıraktığını açıkladı. 

Bugün itibarıyla Yalıkavak Spor Kulübünden ayrılmış bulunmaktayım diye başlayan görevden ayrılma mesajı şöyle;

“Uzun vade de yaptığımız planlarda ortak noktada buluşamamız ve takımın ligde kalması garanti olması sebebi ile ekonomik anlamda takımı daha fazla yormamak için ligin bitimine 4 hafta kala ayrıldım. Burada bana destek olan sporcu, yönetici ve teknik ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Allah yolunuzu açık etsin.”

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser5
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 2
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… Hakan Durna SM Con 05

Deniz kirlenirse kim gelir buraya!

Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Turgutreis’te düzenlenen konserde konuştu. Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çeken Kaynar, işe Turgutreis’te başlayacağını bir kere daha tekrar etti.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser6

Yıllardır fosseptiği denize döküyorlar…

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’te düzenlenen açık hava etkinliğine katıldı. Etkinlikte Can&Aylin grubu bir konser verdi. Meydanı dolduran yüzlerce Turgutreisli çalan parçalara eşlik etti, bol bol dans etti. Etkinlikte konuşan Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çekerek; “Her gittiğim yerde söylüyorum, burada bir kez daha ısrarla tekrar ediyorum; Bodrum’un en sorunlu beldesi Turgutreis. Burada çok ciddi alt yapı sorunları var. Sokaklara akan pis suların içinde çocuklarımız oynuyor. Vatandaşlarımız büyük sıkıntı çekiyor. Yıllardır Turgutreis’in fosseptiği çökme yapılıp biraz dinlendikten sonra arıtılmadan denize bırakılıyor. Yazık günah değil mi? Deniz kirlenirse kim gelir buraya? Deniz sadece Turgutreis’te kirlenmiyor ki! Buradan bu atıklar Gümüşlük’e, Yalıkavak’a gitmiyor mu? Çok acilen Turgutreis’te alt yapıyı çözmeliyiz. O yüzden işe Turgutreis’ten başlayacağım” dedi.

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar daha sonra Can&Aylin ikilisinin şarkılarına eşlik etti, vatandaşlarla birlikte güzel bir gece geçirdi.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser3

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Konacık Mahallesinde meydana gelen yangın söndürülürken, personel lojmanı olarak kullanılan binada büyük çapta maddi hasar meydana geldi. 

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 1Bugün öğle saatlerinde Konacık Mahallesi, Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir işletmenin personel lojmanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının büyümesi ile dumanları fark eden çevredeki vatandaşlar, itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Bölgeye Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ile polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri söndürme çalışması yaptığı sırada polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri de yaşanabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı hazır bekledi. İtfaiye ekipleri, yaptığı yoğun müdahale sonrasında yangın söndürerek soğutma çalışması yaptı. Polis ve itfaiye yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme yaparken lojmanda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 3

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler