Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA TEŞKİLATLARI KADEM METE İLE DEVAM DEDİ…

Yayınlanan

açık

kadem mete AK PARTİ MUĞLA TEŞKİLATLARI KADEM METE İLE DEVAM DEDİ… ak parti kadem mete 1
kadem mete AK PARTİ MUĞLA TEŞKİLATLARI KADEM METE İLE DEVAM DEDİ… divenire group2

AK Parti Menteşe İlçe Binasında toplanan Muğla ilçe başkanları il başkanı Kadem Mete’ye tam destek verdi.

Gündemde olan bazı konularda açıklama yapmak ve  kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla Menteşe ilçe başkanlığında yapılan toplantıda bir araya gelen AK Parti Muğla ilçe başkanları il başkanı Kadem Mete ile fotoğraf çektirip, birlik beraberlik mesajı verdi.

kadem mete AK PARTİ MUĞLA TEŞKİLATLARI KADEM METE İLE DEVAM DEDİ… ak parti kadem mete 2Yapılan ortak basın açıklamasında açıklamada şöyle denildi;

“Bilindiği üzere, Ak Parti, kuruluşundan bu yana milletin teveccühü ile, girdiği her seçimi kazanmış kimsesizlerin sesi olmuş ve her şeyden önemlisi de kardeşliğin partisi olmuştur.  Gerek genel siyaset anlayışı ile, gerek parti içi işleyişi ile ve gerekse de milletin gönlünde yer edinmesiyle Türk siyasi tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.
Öyle ki partimiz sadece Türkiye’mizde değil çoğu ülkede örnek alınmış, böylesine güçlü bir teşkilatın nasıl kurulduğu sorusu herkesçe merak konusu olmuştur.  Bizler burada Ak Parti Muğla İlçe Başkanları olarak ifade etmek istiyoruz ki bizim birlik ve beraberliğimiz, vatan ve millet sevgimiz, dünyanın neresinde bir mazlum varsa onun yanında olma arzumuz en büyük güç kaynağımızdır.
Bakınız son günlerde şanlı tarihimize yeni bir destan olarak yazılacak olan AFRİN operasyonu ile Türkiye yine mazlumun yanında olmuştur. Orada yaşayan mazlumlar Türk askerini “Vefalı Türk Geldi” diyerek karşılamaktadır. Şükürler olsun ki, bildiri yayınlayarak, milletimizin aklını karıştırma çabası içerisinde olanlara, oradaki terör örgütlerine kol kanat germe derdinde olanlara milletimiz fırsat vermemiştir.   Bizler şehadet derdi ile kol kola mücadele eden  askerlerimize  kolaylıklar diliyoruz. Buradan bir kez daha ifade etmek isteriz ki milletimizin ve tüm mazlumların duası onlarla beraberdir.
2019 yolunda partimizin başlatmış olduğu kongre sürecinde Muğla’mız tüm ilçe kongrelerini tamamlamış durumdadır. Sırada il başkanlığı kongremiz var. İlBaşkanımız Sn Kadem Mete’nin de ifade ettiği üzere 10 şubat 2018  Cumartesi günü saat 13.00 de Menteşe Spor Salonunda Sn Başbakanımız Binalı Yıldırım Beyin teşrifleri ile il kongremizi gerçekleştireceğiz.
Bizler burada 13 ilçe başkanı olarak Genel Merkezimizce İl Başkanlığı görevine tekrar aday gösterilen İl Başkanımız Kadem Mete’nin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz.
Gerek partimiz için, gerek Muğla’mız için hiçbir mücadeleden çekinmeyen, teşkilatımızın değişik kademelerinde görev yapmış olan ve ilçe başkanlığı gibi önemli bir görevi 7 yıl boyunca üstlenmiş olan İl Başkanımızın Genel Merkezimizce aday gösterilmesi bizleri çok mutlu etmiştir.   Umut ediyoruz ki 10 Şubat günü Muğla’mızda bir demokrasi şöleni yaşanacaktır. Sayın Başbakanımızın katılımları ile gerçekleşecek olan kongremize tüm partililerimizi ve vatandaşlarımızı bekliyoruz.
Gerçekleştireceğimiz İl kongremizin ardından uyum içerisinde çalışan bir teşkilat ile yollara revan olacağız. Cumhuriyetimizin 100. Yılına giderken çok önemli bir durak olan 2019 seçimlerini yine milletimizin teveccühü ile kazanan Türkiye’ye olacaktır. Yerel yönetimlerde Muğlalı vatandaşlarımızın taleplerini çok iyi biliyoruz. Belediye hizmetlerinden kaynaklanan ve vatandaşımıza çile olan tüm sorunların ortadan kaldırılması için mücadele edeceğiz. Her bir vatandaşımızın elini sıkacak, ve onların desteği ile Muğla’mızı 2023’e taşıyacağız
Bizler tüm Muğlalı vatandaşlarımızı 10 Şubat günü kongre şölenimize, Sayın Başbakanımız ile kucaklaşmaya davet ediyoruz.
İl Kongremizde İl Başkanımız Kadem Mete’ye başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.  Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyoruz.

kadem mete AK PARTİ MUĞLA TEŞKİLATLARI KADEM METE İLE DEVAM DEDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler