Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

SEÇİMİ KAYBEDİNCE İŞİNİ DE KAYBETTİ…

Yayınlanan

açık

tufan erkan yakar SEÇİMİ KAYBEDİNCE İŞİNİ DE KAYBETTİ… tufan erkan yakar adaletistiyor 2
tufan erkan yakar SEÇİMİ KAYBEDİNCE İŞİNİ DE KAYBETTİ… divenire group2

CHP Muğla Gençlik Kolları Başkanı Tufan Erkan Yakar, Bodrum CHP ilçe başkanlığı seçiminde il başkanının desteklediği listeye karşı çalıştığı için Muğla Büyükşehir Belediyesi’ndeki işini de kaybetti.

Yakar’ın yaşadığı olaylar silsilesi bir süredir hem Bodrum hem de Muğla kamuoyunu yüksek sesle konuşuluyor. Olayın hikayesi, özellikle sosyal medya üzerinden eleştirilerin dozu yükselerek, yazılmaya ve gündemde tutulmaya devam ediliyor. CHP Bodrum ilçe başkanlık seçiminde il başkanının desteklediği Recai Seymen’e karşı liste çıkaran Tuna Işın’a destek veren Yakar, Gençlik Kolları Muğla İl Başkanlık görev süresi bitimindeMuğla büyükşehir belediyesindeki görevine son verildi.

Son olarak Aydın Öncel tarafından gündeme tekrar getirilen facebook mesajında özellikle “biat” kültürü üzerinden yoğunlaşan eleştiri metni şöyle;

tufan erkan yakar SEÇİMİ KAYBEDİNCE İŞİNİ DE KAYBETTİ… tufan erkan yakarMuğla Büyükşehir Belediyesinde, CHP Muğla İl Gençlik Kolları seçiminden sonra ilginç bir olay yaşanır.
2,5 yıl CHP Muğla İl Gençlik Kolları Başkanlığı yapan Tufan Erkan Yakar, İl başkanlığı görevi biter bitmez işten çıkarılır.
Gençlere dönük bu kıyımın,öfkenin anlamı nedir.? diye araştırırken karşımıza ilginç bir neden çıkar.!
Ve sorun CHP Bodrum İlçe Kongresine kadar gider.
Dönemin CHP Muğla İl Gençlik Kolu Başkanı Tufan Erkan Yakar,Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve Mürsel Alban’ın desteklemediği, Bodrum İlçe Başkan adayı Tuna Işın’la birlikte hareket ettiği gerekçesiyle İl seçimi tamamlanır tamamlanmaz işine son verilir.
Bu mesajdır aslında.Tufan üzerinden bütün genç’leredir.
tufan erkan yakar SEÇİMİ KAYBEDİNCE İŞİNİ DE KAYBETTİ… ayd  n oncel facebook“Biat etmezseniz kapının önüne koyarım. Acımam.”
Mesajın açılımı böyledir.
Tufan işten çıkarıldığını bir süre saklar, kimseye söyleyemez… Benim haberim olduğunda,ailesinin bile haberi yoktur.
Ama mızrak çuvalda saklanamadığından, bir arkadaşı haberi geçtiğimiz günlerde duyurur… Bir haber sitesinde de yayınlanır..
Şimdi soru şu.
Bu gerekçe yani gönlündeki bir adayı destekledi diye işten çıkartılmışsa sokağa çıkıp demokrasi nutukları atmayın.
Biat’ı bir ideoloji olarak partinin ideolojisinin önüne geçirmeye kalkmak ve üyelerine dayatmak faşist diktatörlüğün ta kendisidir.
Biat ne ya?
Elinizdeki ekonomik gücü insanlar üzerinde keyfe keder, pervasızca, üstelik demokrasiyi de kullanarak,nereye kadar gideceğinizi düşünüyorsunuz?
Bu insanlar, gönlünden geçen arkadaşlarını destekleyemeyecekse CHP’ye ne gerek var?
Geleneklerimiz nerede?
Desteklemediğin arkadaşının başkanlığında,onunla omuz omuza halkın önüne çıkma kültürümüze ne oldu?
Kaleden atın kendinizi aşağı.
CHP, bu oportünist kadrolardan kurtulmadan,yüzünü tarihine dönmeden iktidara gelemez.
Elinizdeki bu güç bugün değilse yarın,yarın değilse en çok 1,5 yıl sonra biterse ne yapacaksınız?
Bizlere ne kötü günler yaşatıyorsunuz.
Ama bu günler bitecek.
Yüzünüze bakan kalır mı?
Belki kalır!
Genç kardeşlerime bir öğüdüm var!
Bu yaşanılanların hepsi kötü örnek.
BİAT beyninizi 2.şahıslara teslim etmek demektir.
Kimseye ama kimseye,kendinize bile BİAT etmeyin.Kendinizi ve herkesi sorgulamadan siyaset yapamazsınız, ATATÜRK’çü olamazsınız.
Ne ülkemizi ne de dünyayı değiştiremezsiniz.

tufan erkan yakar SEÇİMİ KAYBEDİNCE İŞİNİ DE KAYBETTİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler