Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

SEÇİMİ KAYBEDİNCE İŞİNİ DE KAYBETTİ…

Yayınlanan

açık

tufan erkan yakar SEÇİMİ KAYBEDİNCE İŞİNİ DE KAYBETTİ… tufan erkan yakar adaletistiyor 2

CHP Muğla Gençlik Kolları Başkanı Tufan Erkan Yakar, Bodrum CHP ilçe başkanlığı seçiminde il başkanının desteklediği listeye karşı çalıştığı için Muğla Büyükşehir Belediyesi’ndeki işini de kaybetti.

Yakar’ın yaşadığı olaylar silsilesi bir süredir hem Bodrum hem de Muğla kamuoyunu yüksek sesle konuşuluyor. Olayın hikayesi, özellikle sosyal medya üzerinden eleştirilerin dozu yükselerek, yazılmaya ve gündemde tutulmaya devam ediliyor. CHP Bodrum ilçe başkanlık seçiminde il başkanının desteklediği Recai Seymen’e karşı liste çıkaran Tuna Işın’a destek veren Yakar, Gençlik Kolları Muğla İl Başkanlık görev süresi bitimindeMuğla büyükşehir belediyesindeki görevine son verildi.

Son olarak Aydın Öncel tarafından gündeme tekrar getirilen facebook mesajında özellikle “biat” kültürü üzerinden yoğunlaşan eleştiri metni şöyle;

tufan erkan yakar SEÇİMİ KAYBEDİNCE İŞİNİ DE KAYBETTİ… tufan erkan yakarMuğla Büyükşehir Belediyesinde, CHP Muğla İl Gençlik Kolları seçiminden sonra ilginç bir olay yaşanır.
2,5 yıl CHP Muğla İl Gençlik Kolları Başkanlığı yapan Tufan Erkan Yakar, İl başkanlığı görevi biter bitmez işten çıkarılır.
Gençlere dönük bu kıyımın,öfkenin anlamı nedir.? diye araştırırken karşımıza ilginç bir neden çıkar.!
Ve sorun CHP Bodrum İlçe Kongresine kadar gider.
Dönemin CHP Muğla İl Gençlik Kolu Başkanı Tufan Erkan Yakar,Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ve Mürsel Alban’ın desteklemediği, Bodrum İlçe Başkan adayı Tuna Işın’la birlikte hareket ettiği gerekçesiyle İl seçimi tamamlanır tamamlanmaz işine son verilir.
Bu mesajdır aslında.Tufan üzerinden bütün genç’leredir.
tufan erkan yakar SEÇİMİ KAYBEDİNCE İŞİNİ DE KAYBETTİ… ayd  n oncel facebook“Biat etmezseniz kapının önüne koyarım. Acımam.”
Mesajın açılımı böyledir.
Tufan işten çıkarıldığını bir süre saklar, kimseye söyleyemez… Benim haberim olduğunda,ailesinin bile haberi yoktur.
Ama mızrak çuvalda saklanamadığından, bir arkadaşı haberi geçtiğimiz günlerde duyurur… Bir haber sitesinde de yayınlanır..
Şimdi soru şu.
Bu gerekçe yani gönlündeki bir adayı destekledi diye işten çıkartılmışsa sokağa çıkıp demokrasi nutukları atmayın.
Biat’ı bir ideoloji olarak partinin ideolojisinin önüne geçirmeye kalkmak ve üyelerine dayatmak faşist diktatörlüğün ta kendisidir.
Biat ne ya?
Elinizdeki ekonomik gücü insanlar üzerinde keyfe keder, pervasızca, üstelik demokrasiyi de kullanarak,nereye kadar gideceğinizi düşünüyorsunuz?
Bu insanlar, gönlünden geçen arkadaşlarını destekleyemeyecekse CHP’ye ne gerek var?
Geleneklerimiz nerede?
Desteklemediğin arkadaşının başkanlığında,onunla omuz omuza halkın önüne çıkma kültürümüze ne oldu?
Kaleden atın kendinizi aşağı.
CHP, bu oportünist kadrolardan kurtulmadan,yüzünü tarihine dönmeden iktidara gelemez.
Elinizdeki bu güç bugün değilse yarın,yarın değilse en çok 1,5 yıl sonra biterse ne yapacaksınız?
Bizlere ne kötü günler yaşatıyorsunuz.
Ama bu günler bitecek.
Yüzünüze bakan kalır mı?
Belki kalır!
Genç kardeşlerime bir öğüdüm var!
Bu yaşanılanların hepsi kötü örnek.
BİAT beyninizi 2.şahıslara teslim etmek demektir.
Kimseye ama kimseye,kendinize bile BİAT etmeyin.Kendinizi ve herkesi sorgulamadan siyaset yapamazsınız, ATATÜRK’çü olamazsınız.
Ne ülkemizi ne de dünyayı değiştiremezsiniz.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… ARENA BODRUM TUR  ST
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından yapılan açıklamaya göre Bodrum’a hava yolu ile gelen turist sayısındaki yükseliş devam ediyor.
 
BOTAV’ın açıklamalarına göre turist sayısında bu yükseliş 2015 yılı rakamlarına yaklaştı. 2015 yılının ocak-aralık döneminde 814.814 olan sayı 2016 yılında 471.342, 2017 yılında ise 483.255 olarak belirlenmişti. 2018 yılında bu sayı 781.255 olarak açıklandı.
botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… turist sayisi 1
Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon 2018 yılı rakamlarının önceki yıllara göre göstermiş olduğu yükselişten memnun oldukları belirterek “Bodrum demek mücadele demek. Biz mücadelemizden asla vazgeçmedik. Verdiğimiz mücadelemizde ne kadar haklı olduğumuzu da gelen rakamlardan anlıyoruz. 2019 yılı yurt içi ve yurt dışı Bodrum’u tanıtım çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar katıldığımız fuarlardan aldığımız sonuçlar 2019 yılının 2018’den daha iyi geçeceğini gösteriyor. Çalışmalarımıza katılan, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ak partİ muĞla bÜyÜkŞehİr beledİye baŞkan adayi AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR… ARENA MU  LA ADAY AKP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, Muğla adayını 20 Ocak Pazar günü açıklayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
“Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4’ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız.”

31 OCAK’TA RESMİ BAŞLANGICINI BAŞLATACAĞIZ
31 Ocak’ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız.
Parti içinde süren yarış bir demokrasi yarışıdır. Tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini istiyorum.

LAYIK OLANI KENARA KOYMADIK
Hizmet yarışında bayrağın kime, ne zaman devdi edileceği nasip işidir. Biz layık olanı kenara koymadık, koymayız da. Görev herkese düşebilir.
Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz’da önce milletin gönlünde kurduk, sonrada seçimlere taşıdık.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ… ARENA TOSUN 1

 Habertürk Gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya’nın dün yayıyınlanan ve “CHP-İYİ Parti’den Bodrum’a “özel model” başlığıyla yazdığı yazıda İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un CHP çatısı altında ortak aday olarak gösterileceği iddiasının, daha sonra çeşitli ulusal basın kuruluşları ve televizyon programlarında dile getirilmesi ilçede büyük yankı buldu. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, geçtiğimiz perşembe gününden beri İYİ Parti’nin Mahalli İdareler Başkanlığı tarafından 2019 yerel seçimleri “İYİ Belediyecilik Vizyonu” çalışmalarını sonlandırmak üzere Ankara’da olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Malumunuz hâlihazırda İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan adayıyım. Hepimizin bildiği gibi İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında bir süredir devam eden ittifak görüşmelerinde Bodrum özellikle üzerinde çok tartışılan bir yer oldu. Bunun iki parti açısından da haklı sebepleri var. CHP’nin Genel Seçimlerde 1. parti olduğu bir ilçede belediye başkanlığından vazgeçmek istememesi anlayışla karşılanabilir. Öte yandan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin şahsımla ilgili teveccüh ve güveni ile yapılan neredeyse tüm anketlerde adımızın ön plana çıkması, iki parti genel başkan yardımcılarını farklı formüller üzerinde çalışmaya itmiş olabilir. Şahsen benim dünden beri basında yer alan haberler ile ilgili net bir bilgim yok. Çalışmaların sona geldiğini duyuyoruz ancak şuan itibariyle şahsıma deklare edilmiş bir sonuç yok. Açık söyleyeyim, bizim derdimiz tasamız Bodrum’un belediyecilik ile ilgili kangren haline gelmiş sorunlarını çözecek imkanı yakalamaktır. Yoksa şahsımızla ilgili bir kariyer mücadelesinde değiliz. Birkaç güne sürecin netleşeceğini tahmin ediyorum. Her şey Güzel olacak” dedi.
Mehmet Tosun bu hafta içerisinde Ankara’daki çalışmalarını tamamlayarak Bodrum’a dönecek.

Okumaya devam et

Son Haberler