Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BAŞARAN ULUSOY: AFRİN TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLEMEZ…

Yayınlanan

açık

bodrum tursab BAŞARAN ULUSOY: AFRİN TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLEMEZ… bodrum tursab basaran ulusoy 1

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, TÜRSAB kongresi öncesi Bodrum’daki seyahat acenteleriyle bir araya geldi.

TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel ve Bodrum’daki seyahat acenteleriyle Marina Yacht Club’da kahvaltı eden Ulusoy, 22 yıldan bu yana sürdürdüğü TÜRSAB Başkanlığı görevini devredeceği kongre öncesinde meslektaşlarından helallik istedi. TÜRSAB Başkan adaylarının kendisine ve mevcut yönetime yönelik iddia ve iftiralarına da tek tek yanıt veren Başaran Ulusoy, Bodrumlu turizmcilerden TÜRSAB’a sahip çıkmalarını istedi. Ulusoy, “Bir çatı meselesi çıkardılar. Benim çatım bana yetiyor. TÜROB, TÜRSAB, TYD bir çatı altında birleşecekmiş. Hangi çatıdan bahsediyorsun sen? Yatırımcı binasını yapar, gider. Otelcilerle ne işimiz var? Çatıya müsaade etmeyin. O çatının altında TÜRSAB dördüncü senesinde erirdi. Evet, iki buçuk tane tur operatörüne TÜRSAB’ı teslim etmedim. Eğer istiyorsanız siz edin. ” diye konuştu.

Başaran Ulusoy toplantıda bir de müjde vererek, şubat ayı sonunda ya da mart ayı başında Muğla’da bir Turizm Çalıştayı düzenleneceğini açıkladı.

bodrum tursab BAŞARAN ULUSOY: AFRİN TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLEMEZ… bodrum tursab basaran ulusoy 2MUĞLA TURİZMİ MASAYA YATIRILACAK

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ile özel bir görüşme yaptığını ve bu görüşme neticesinde, bu ay sonunda Muğla’da bir Turizm Çalıştayı yapılacağını öğrendiğini belirterek Bodrum’da görev yapan seyahat acentelerine müjde verdi. Çalıştayın, yaptığı yatırımlara rağmen turizmden yeterli gelir elde edemeyen Ege Bölgesi’ni masaya yatırmak ve geleceğe yönelik 5 yıllık planı ortaya koymak amacıyla düzenleneceğini söyleyen Ulusoy, toplantıya Bakan Kurtulmuş’un yanı sıra akademisyenler ve sektör temsilcilerinin katılacağını kaydetti. Başaran Ulusoy, “Bodrum, Fethiye, Marmaris’te neler yapılabileceğinin tartışılacağı, akademisyenlerin ve sektör temsilcilerinin katılacağı bir toplantı yapılacak. İyi bir toplantı olacağını umut ediyorum. Sayın Bakan’ın bu bölge için göstermiş olduğu hassasiyete de teşekkür ediyorum. Çalıştay şubat ayı sonunda ya da mart ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek. TÜRSAB da çalıştaya destek veriyor. Ben başkan olmayacağım ama desteğim devam edecek.” Dedi.

ORTADOĞU’DAN BODRUM VE DALAMAN’A DİREK UÇUŞ KONMALI

Başaran Ulusoy, gazetecilerin 2018 yılı turizm beklentilerine dair sorularını da yanıtladı. Ulusoy, “Allah bir zeval vermezse, olumsuz bir hadise olmazsa, Türkiye 2015 yılını yakalayacaktır bu sene. Umutluyum.” Dedi. Ortadoğu’nun Türkiye’ye yönelik ilgisini de yorumlayan Ulusoy, “Geleni rengine göre seçmiyoruz biz. O insanlara en büyük saygısızlık olur. Ama Ortadoğu halkının gelebileceği en iyi ülke Türkiye. Yaşam bakımından, aile yapıları bakımından ve inançları bakımından. Türkiye bu avantajı iyi kullanmalı. Ortadoğu’dan Bodrum’a ve Dalaman’a direk uçakların, charter seferlerinin verilmesi hatta tarifeli uçak konması gerekiyor.” diye konuştu.
Afrin harekatının turizme etkisiyle ilgili bir soruyu da yanıtlayan TÜRSAB Başkanı, “Afrin’in turizme etkisi olmaz. Mehmetçiğimiz orada bizim için mücadele ediyor. Vazifelerinde başarılar diliyorum. Etrafında ateş çemberi olan Türkiye’nin komşularının dert değil, zevk vermesi lazım artık. Güvenliğimiz için oradayız. Kilis’e atılan bombaların acısını yaşıyoruz. Türkiye bunu hak etmiyor. Müttefiklerimiz de adam gibi hareket etsin.” Yorumunu yaptı.

bodrum tursab BAŞARAN ULUSOY: AFRİN TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLEMEZ… bodrum tursab basaran ulusoy 3SEVİNÇ GÖKBEL: ÇALIŞTAY UMUT VERİCİ

Çalıştay ile ilgili haberin Bodrum için umut olduğunu söyleyen TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel de, Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi konusunu gündeme getirdi. Her iki değerin de acenteler için çok büyük bir gelir kapısı olduğunu söyleyen Gökbel, “Şu an Bodrum Kalemiz, iki yıllığına kapandı. Ama ne zaman açılacağını bilmiyoruz. Muğla’ya, Bodrum, Marmaris ve Fethiye’ye büyük bir destek anlamına gelen Muğla Çalıştayı, hepimiz için umut verici. Ama Kale’nin restorasyonu ile ilgili ciddi endişelerimiz var. Bu konuda dosyalar ilettik. Bodrum tarihine ve Bodrum’un ekmeğine katkınızı bekliyoruz. İkinci isteğimiz, Bodrum Türkiye adına da marka yaratmış bir kenttir. Ancak Kale’yi direklerin arasından görüyoruz. Üç tarafı denizle çevrili bu ülkenin deniz turizmini yaratandır bu küçücük ilçe. Bugün yatçılık can çekişiyor. Evet hepimizin sıkıntıları var. Ama en üst makamlarda karar vericilerin arasında, yatçılığı ileritaşıyacak ve koylarımızın tahsisini engelleyecek kişilerden bunu Bodrum adına istiyoruz.” dedi.

TÜRSAB’ın 2013 yılında en çevreci kuruluş seçildiğini hatırlatan Başaran Ulusoy da “Bodrum’un ekmek kapısı olan koyların korunması gerekiyor. Küresel ısınma denilen bela,maalesef Türkiye’yi etkileyecek. Yaylalar, yüksek yerler prim yapacak. Şu anda Ortadoğu, Karadeniz sahilinde parsel parsel yer alıyor, ev yapıyor. 2023 yıllarına doğru Türkiye bu felakete karşı kendini korumalı. Bunları konuşmamız lazım. Neyi pazarladığımızı bilmemiz lazım.” şeklinde konuştu.

bodrum tursab BAŞARAN ULUSOY: AFRİN TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLEMEZ… bodrum tursab basaran ulusoy 4BU CAMİA BUNLARI HAK ETMİYOR

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) başkanlığını 1999 yılından beri sürdüren Başaran Ulusoy, yeni dönemde aday olmayacağını açıklamıştı. Ulusoy, Şubat sonunda gerçekleştirilecek TÜRSAB kongresi öncesinde başkan adaylarının mevcut yönetime yönelik suçlama ve iddialarına da Bodrum’dan yanıt verdi. Başaran Ulusoy, şunları söyledi:
“Geldiğimiz nokta hiç iç açıcı değil. Emek verdim, elimden geleni yaptım ama bunun karşılığı bu olmamalıydı. 20 yıldır sizlerden aldığım destekle bunu yürütmeye çalıştım. Bizi çok üzdüler. Biz seçilene kadar tarafız, seçildikten sonra bitarafız. Karşı karşıya geldiğimiz arkadaşlarımız da oldu ama bir tek kötü söz söylemedik. Biz böyle görmedik. Bugün bir dirilişe ihtiyacımız var. Seçtiklerinize sahip çıkın. Çıkarsanız, birbirinize sahip çıkmış olursunuz.  Bu camiayı yaralamaya kimsenin hakkı yok. Bodrum’un bana olan sevgisini, duyarlılığını her zaman biliyordum. Size sonsuz saygım var. Yaptığım görev süresince aranızda kırdığım üzdüğüm arkadaşım varsa özür diliyorum. Güzel bir kongre olmasını diliyorum. Bu bir varoluş kongresidir. Bodrum’dan katılım oranı yüzde 72. Bu çok iyi bir oran. Ses verin, karar verin. Hisseli tapuya sahip çıkın.
Bodrum bizim turizm belleğimizdir. Çevre duyarlılığıyla, geleneklerini büyütmesiyle Bodrum bir simgedir. Her zaman önemsedim, destek verdim. Bölge menfaatleri neyse yerine getirmeye çalıştım. Şimdi sahiplenme zamanı. Sessiz bir çoğunluk olduğunuzu biliyorum ama artık biraz sesinizi çıkartın. Bize yapılan hakaretler, sizlerin reylerine saygı duyulmaması anlamına gelir. İnternette saygısızca kullanılan kelimeler bizi yaralıyor. Bu camia bunu hak etmiyor.
TÜRSAB madem bu kadar borçlu, neden bu kadar istiyorsun o zaman? Bizim çatımız bize ait. Meslektaşlarımdan bir kez daha rica ediyorum. Sizden helallik almaya geldim. Bunlara itibar etmeyin. Seviyelerine inmeyin. Sistemli ihtilal yapmaya çalışırsan bunun adı anarşi olur. Nedir bu kavga? Bu kızgınlık, bu kin niye? Araştırıyorum netice alamıyorum. En son şu çıktı. Artık yemin etme merasimlerine başlanmış. Ben böyle şey görmedim. Bir kişiye bile bana oy verdin mi diye sormadım bugüne kadar. Bunlar yakışıksız şeyler.
Her bölge farklı. Bu güzel bölgenin insanlarının tarihe, doğaya sahip çıkarak, geleneklerine, mutfağına, yeşiline sahip çıkarak yoluna devam etmesi gerektiğine inanıyorum. Bodrum’u çok seviyorum. Her zaman Bodrum’daki arkadaşlarımdan destek gördüm. Bugün de bu morali bana yaşattılar.”

Konuşmaların ardından TÜRSAB BYK Başkanı Sevinç Gökbel, Başaran Ulusoy’a 1993 yılında Bodrumlu turizmcilerle çekilmiş bir fotoğrafını hediye etti. Fotoğrafı aldığında duygulanan Ulusoy, o karede yer alan isimleri tek tek sıraladı. Gökbel daha sonra, uzun yıllar birlikte çalıştığı TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’a, Milas Ticaret Odası’ndan gelen ve içinde Milas’ın coğrafi işaretli ürünlerinin yer aldığı bir hediye sepeti ile Karia Kupası takdim etti.

Haber/Foto: Bodruma Geldik

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… ARENA BODRUM TUR  ST
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından yapılan açıklamaya göre Bodrum’a hava yolu ile gelen turist sayısındaki yükseliş devam ediyor.
 
BOTAV’ın açıklamalarına göre turist sayısında bu yükseliş 2015 yılı rakamlarına yaklaştı. 2015 yılının ocak-aralık döneminde 814.814 olan sayı 2016 yılında 471.342, 2017 yılında ise 483.255 olarak belirlenmişti. 2018 yılında bu sayı 781.255 olarak açıklandı.
botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… turist sayisi 1
Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon 2018 yılı rakamlarının önceki yıllara göre göstermiş olduğu yükselişten memnun oldukları belirterek “Bodrum demek mücadele demek. Biz mücadelemizden asla vazgeçmedik. Verdiğimiz mücadelemizde ne kadar haklı olduğumuzu da gelen rakamlardan anlıyoruz. 2019 yılı yurt içi ve yurt dışı Bodrum’u tanıtım çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar katıldığımız fuarlardan aldığımız sonuçlar 2019 yılının 2018’den daha iyi geçeceğini gösteriyor. Çalışmalarımıza katılan, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ak partİ muĞla bÜyÜkŞehİr beledİye baŞkan adayi AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR… ARENA MU  LA ADAY AKP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, Muğla adayını 20 Ocak Pazar günü açıklayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
“Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4’ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız.”

31 OCAK’TA RESMİ BAŞLANGICINI BAŞLATACAĞIZ
31 Ocak’ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız.
Parti içinde süren yarış bir demokrasi yarışıdır. Tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini istiyorum.

LAYIK OLANI KENARA KOYMADIK
Hizmet yarışında bayrağın kime, ne zaman devdi edileceği nasip işidir. Biz layık olanı kenara koymadık, koymayız da. Görev herkese düşebilir.
Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz’da önce milletin gönlünde kurduk, sonrada seçimlere taşıdık.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ… ARENA TOSUN 1

 Habertürk Gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya’nın dün yayıyınlanan ve “CHP-İYİ Parti’den Bodrum’a “özel model” başlığıyla yazdığı yazıda İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un CHP çatısı altında ortak aday olarak gösterileceği iddiasının, daha sonra çeşitli ulusal basın kuruluşları ve televizyon programlarında dile getirilmesi ilçede büyük yankı buldu. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, geçtiğimiz perşembe gününden beri İYİ Parti’nin Mahalli İdareler Başkanlığı tarafından 2019 yerel seçimleri “İYİ Belediyecilik Vizyonu” çalışmalarını sonlandırmak üzere Ankara’da olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Malumunuz hâlihazırda İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan adayıyım. Hepimizin bildiği gibi İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında bir süredir devam eden ittifak görüşmelerinde Bodrum özellikle üzerinde çok tartışılan bir yer oldu. Bunun iki parti açısından da haklı sebepleri var. CHP’nin Genel Seçimlerde 1. parti olduğu bir ilçede belediye başkanlığından vazgeçmek istememesi anlayışla karşılanabilir. Öte yandan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin şahsımla ilgili teveccüh ve güveni ile yapılan neredeyse tüm anketlerde adımızın ön plana çıkması, iki parti genel başkan yardımcılarını farklı formüller üzerinde çalışmaya itmiş olabilir. Şahsen benim dünden beri basında yer alan haberler ile ilgili net bir bilgim yok. Çalışmaların sona geldiğini duyuyoruz ancak şuan itibariyle şahsıma deklare edilmiş bir sonuç yok. Açık söyleyeyim, bizim derdimiz tasamız Bodrum’un belediyecilik ile ilgili kangren haline gelmiş sorunlarını çözecek imkanı yakalamaktır. Yoksa şahsımızla ilgili bir kariyer mücadelesinde değiliz. Birkaç güne sürecin netleşeceğini tahmin ediyorum. Her şey Güzel olacak” dedi.
Mehmet Tosun bu hafta içerisinde Ankara’daki çalışmalarını tamamlayarak Bodrum’a dönecek.

Okumaya devam et

Son Haberler