Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BAŞARAN ULUSOY: AFRİN TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLEMEZ…

Yayınlanan

açık

bodrum tursab BAŞARAN ULUSOY: AFRİN TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLEMEZ… bodrum tursab basaran ulusoy 1
  • bodrum tursab BAŞARAN ULUSOY: AFRİN TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLEMEZ… mehmet tosun banner 2
  • bodrum tursab BAŞARAN ULUSOY: AFRİN TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLEMEZ… Hakan Durna SM Con 05

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, TÜRSAB kongresi öncesi Bodrum’daki seyahat acenteleriyle bir araya geldi.

TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel ve Bodrum’daki seyahat acenteleriyle Marina Yacht Club’da kahvaltı eden Ulusoy, 22 yıldan bu yana sürdürdüğü TÜRSAB Başkanlığı görevini devredeceği kongre öncesinde meslektaşlarından helallik istedi. TÜRSAB Başkan adaylarının kendisine ve mevcut yönetime yönelik iddia ve iftiralarına da tek tek yanıt veren Başaran Ulusoy, Bodrumlu turizmcilerden TÜRSAB’a sahip çıkmalarını istedi. Ulusoy, “Bir çatı meselesi çıkardılar. Benim çatım bana yetiyor. TÜROB, TÜRSAB, TYD bir çatı altında birleşecekmiş. Hangi çatıdan bahsediyorsun sen? Yatırımcı binasını yapar, gider. Otelcilerle ne işimiz var? Çatıya müsaade etmeyin. O çatının altında TÜRSAB dördüncü senesinde erirdi. Evet, iki buçuk tane tur operatörüne TÜRSAB’ı teslim etmedim. Eğer istiyorsanız siz edin. ” diye konuştu.

Başaran Ulusoy toplantıda bir de müjde vererek, şubat ayı sonunda ya da mart ayı başında Muğla’da bir Turizm Çalıştayı düzenleneceğini açıkladı.

bodrum tursab BAŞARAN ULUSOY: AFRİN TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLEMEZ… bodrum tursab basaran ulusoy 2MUĞLA TURİZMİ MASAYA YATIRILACAK

TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ile özel bir görüşme yaptığını ve bu görüşme neticesinde, bu ay sonunda Muğla’da bir Turizm Çalıştayı yapılacağını öğrendiğini belirterek Bodrum’da görev yapan seyahat acentelerine müjde verdi. Çalıştayın, yaptığı yatırımlara rağmen turizmden yeterli gelir elde edemeyen Ege Bölgesi’ni masaya yatırmak ve geleceğe yönelik 5 yıllık planı ortaya koymak amacıyla düzenleneceğini söyleyen Ulusoy, toplantıya Bakan Kurtulmuş’un yanı sıra akademisyenler ve sektör temsilcilerinin katılacağını kaydetti. Başaran Ulusoy, “Bodrum, Fethiye, Marmaris’te neler yapılabileceğinin tartışılacağı, akademisyenlerin ve sektör temsilcilerinin katılacağı bir toplantı yapılacak. İyi bir toplantı olacağını umut ediyorum. Sayın Bakan’ın bu bölge için göstermiş olduğu hassasiyete de teşekkür ediyorum. Çalıştay şubat ayı sonunda ya da mart ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek. TÜRSAB da çalıştaya destek veriyor. Ben başkan olmayacağım ama desteğim devam edecek.” Dedi.

ORTADOĞU’DAN BODRUM VE DALAMAN’A DİREK UÇUŞ KONMALI

Başaran Ulusoy, gazetecilerin 2018 yılı turizm beklentilerine dair sorularını da yanıtladı. Ulusoy, “Allah bir zeval vermezse, olumsuz bir hadise olmazsa, Türkiye 2015 yılını yakalayacaktır bu sene. Umutluyum.” Dedi. Ortadoğu’nun Türkiye’ye yönelik ilgisini de yorumlayan Ulusoy, “Geleni rengine göre seçmiyoruz biz. O insanlara en büyük saygısızlık olur. Ama Ortadoğu halkının gelebileceği en iyi ülke Türkiye. Yaşam bakımından, aile yapıları bakımından ve inançları bakımından. Türkiye bu avantajı iyi kullanmalı. Ortadoğu’dan Bodrum’a ve Dalaman’a direk uçakların, charter seferlerinin verilmesi hatta tarifeli uçak konması gerekiyor.” diye konuştu.
Afrin harekatının turizme etkisiyle ilgili bir soruyu da yanıtlayan TÜRSAB Başkanı, “Afrin’in turizme etkisi olmaz. Mehmetçiğimiz orada bizim için mücadele ediyor. Vazifelerinde başarılar diliyorum. Etrafında ateş çemberi olan Türkiye’nin komşularının dert değil, zevk vermesi lazım artık. Güvenliğimiz için oradayız. Kilis’e atılan bombaların acısını yaşıyoruz. Türkiye bunu hak etmiyor. Müttefiklerimiz de adam gibi hareket etsin.” Yorumunu yaptı.

bodrum tursab BAŞARAN ULUSOY: AFRİN TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLEMEZ… bodrum tursab basaran ulusoy 3SEVİNÇ GÖKBEL: ÇALIŞTAY UMUT VERİCİ

Çalıştay ile ilgili haberin Bodrum için umut olduğunu söyleyen TÜRSAB Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel de, Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi konusunu gündeme getirdi. Her iki değerin de acenteler için çok büyük bir gelir kapısı olduğunu söyleyen Gökbel, “Şu an Bodrum Kalemiz, iki yıllığına kapandı. Ama ne zaman açılacağını bilmiyoruz. Muğla’ya, Bodrum, Marmaris ve Fethiye’ye büyük bir destek anlamına gelen Muğla Çalıştayı, hepimiz için umut verici. Ama Kale’nin restorasyonu ile ilgili ciddi endişelerimiz var. Bu konuda dosyalar ilettik. Bodrum tarihine ve Bodrum’un ekmeğine katkınızı bekliyoruz. İkinci isteğimiz, Bodrum Türkiye adına da marka yaratmış bir kenttir. Ancak Kale’yi direklerin arasından görüyoruz. Üç tarafı denizle çevrili bu ülkenin deniz turizmini yaratandır bu küçücük ilçe. Bugün yatçılık can çekişiyor. Evet hepimizin sıkıntıları var. Ama en üst makamlarda karar vericilerin arasında, yatçılığı ileritaşıyacak ve koylarımızın tahsisini engelleyecek kişilerden bunu Bodrum adına istiyoruz.” dedi.

TÜRSAB’ın 2013 yılında en çevreci kuruluş seçildiğini hatırlatan Başaran Ulusoy da “Bodrum’un ekmek kapısı olan koyların korunması gerekiyor. Küresel ısınma denilen bela,maalesef Türkiye’yi etkileyecek. Yaylalar, yüksek yerler prim yapacak. Şu anda Ortadoğu, Karadeniz sahilinde parsel parsel yer alıyor, ev yapıyor. 2023 yıllarına doğru Türkiye bu felakete karşı kendini korumalı. Bunları konuşmamız lazım. Neyi pazarladığımızı bilmemiz lazım.” şeklinde konuştu.

bodrum tursab BAŞARAN ULUSOY: AFRİN TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLEMEZ… bodrum tursab basaran ulusoy 4BU CAMİA BUNLARI HAK ETMİYOR

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) başkanlığını 1999 yılından beri sürdüren Başaran Ulusoy, yeni dönemde aday olmayacağını açıklamıştı. Ulusoy, Şubat sonunda gerçekleştirilecek TÜRSAB kongresi öncesinde başkan adaylarının mevcut yönetime yönelik suçlama ve iddialarına da Bodrum’dan yanıt verdi. Başaran Ulusoy, şunları söyledi:
“Geldiğimiz nokta hiç iç açıcı değil. Emek verdim, elimden geleni yaptım ama bunun karşılığı bu olmamalıydı. 20 yıldır sizlerden aldığım destekle bunu yürütmeye çalıştım. Bizi çok üzdüler. Biz seçilene kadar tarafız, seçildikten sonra bitarafız. Karşı karşıya geldiğimiz arkadaşlarımız da oldu ama bir tek kötü söz söylemedik. Biz böyle görmedik. Bugün bir dirilişe ihtiyacımız var. Seçtiklerinize sahip çıkın. Çıkarsanız, birbirinize sahip çıkmış olursunuz.  Bu camiayı yaralamaya kimsenin hakkı yok. Bodrum’un bana olan sevgisini, duyarlılığını her zaman biliyordum. Size sonsuz saygım var. Yaptığım görev süresince aranızda kırdığım üzdüğüm arkadaşım varsa özür diliyorum. Güzel bir kongre olmasını diliyorum. Bu bir varoluş kongresidir. Bodrum’dan katılım oranı yüzde 72. Bu çok iyi bir oran. Ses verin, karar verin. Hisseli tapuya sahip çıkın.
Bodrum bizim turizm belleğimizdir. Çevre duyarlılığıyla, geleneklerini büyütmesiyle Bodrum bir simgedir. Her zaman önemsedim, destek verdim. Bölge menfaatleri neyse yerine getirmeye çalıştım. Şimdi sahiplenme zamanı. Sessiz bir çoğunluk olduğunuzu biliyorum ama artık biraz sesinizi çıkartın. Bize yapılan hakaretler, sizlerin reylerine saygı duyulmaması anlamına gelir. İnternette saygısızca kullanılan kelimeler bizi yaralıyor. Bu camia bunu hak etmiyor.
TÜRSAB madem bu kadar borçlu, neden bu kadar istiyorsun o zaman? Bizim çatımız bize ait. Meslektaşlarımdan bir kez daha rica ediyorum. Sizden helallik almaya geldim. Bunlara itibar etmeyin. Seviyelerine inmeyin. Sistemli ihtilal yapmaya çalışırsan bunun adı anarşi olur. Nedir bu kavga? Bu kızgınlık, bu kin niye? Araştırıyorum netice alamıyorum. En son şu çıktı. Artık yemin etme merasimlerine başlanmış. Ben böyle şey görmedim. Bir kişiye bile bana oy verdin mi diye sormadım bugüne kadar. Bunlar yakışıksız şeyler.
Her bölge farklı. Bu güzel bölgenin insanlarının tarihe, doğaya sahip çıkarak, geleneklerine, mutfağına, yeşiline sahip çıkarak yoluna devam etmesi gerektiğine inanıyorum. Bodrum’u çok seviyorum. Her zaman Bodrum’daki arkadaşlarımdan destek gördüm. Bugün de bu morali bana yaşattılar.”

Konuşmaların ardından TÜRSAB BYK Başkanı Sevinç Gökbel, Başaran Ulusoy’a 1993 yılında Bodrumlu turizmcilerle çekilmiş bir fotoğrafını hediye etti. Fotoğrafı aldığında duygulanan Ulusoy, o karede yer alan isimleri tek tek sıraladı. Gökbel daha sonra, uzun yıllar birlikte çalıştığı TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’a, Milas Ticaret Odası’ndan gelen ve içinde Milas’ın coğrafi işaretli ürünlerinin yer aldığı bir hediye sepeti ile Karia Kupası takdim etti.

Haber/Foto: Bodruma Geldik

bodrum tursab BAŞARAN ULUSOY: AFRİN TURİZMİ OLUMSUZ ETKİLEMEZ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… arena bodrum hentbol yal  kavak
  • yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… mehmet tosun banner 2
  • yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… Hakan Durna SM Con 05

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Süper Ligi’nde Bodrum’u başarıyla temsil eden Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbolcularından 5 oyuncumuz, A milli kadın hentbol takımı ve Genç milli kadın hentbol takımı aday kadrosuna katıldı. 
yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… arena bodrum haber 619 Mart 2019’da Antalya’da başlayan Türkiye A Milli Kadın Hentbol Hazırlık Kadrosuna seçilen Buket Yılmaz ve Sevgi Kalyoncuoğlu ile Türkiye Genç (U19) Milli Kadın Hentbol Takımı Aday Kadrosuna seçilen Ayşenaz Yavuz, Gülcan Tügel ve Hatice Işık, 5 gün sürecek kampa katıldı.  Yalıkavak Spor Kulübü formasıyla gösterdikleri başarıları, Türkiye Genç Milli Kadın Hentbol Takımında da göstermek için Antalya’ya giden 5 oyuncu, 19-24 Mart Tarihleri arasında düzenlenen kamp performanslarında elde ettikleri başarıya göre, Milli takımda forma giyme şansı yakalayacaklar.

yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… ARENA BAKAN ERSOY
  • bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 2
  • bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum’da Turizm sektör temsilcileriyle özel bir toplantı yapan Bakan Ersoy, Ticaret Odası çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bakan Ersoy, “Batılı pazarlara baktığımızda rezervasyonlar da çok ciddi artış var. Yıl ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 15, yüzde 18 bandı arasında” dedi. Batı pazarlarında hem sayısal, hem de nitelik olarak yükseliş trendinde olduğumuza dikkat çeken Bakan Ersoy şunları söyledi; “Özellikle Batılı pazarlara baktığımızda rezervasyonlar da çok ciddi artış var erken rezervasyonlarda. Yıl ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 15, yüzde 18 bandı arasında artışla Türkiye genelinde, bununda ağırlıklı olarak Batı bölgelerinden gelen turist hareketlerinde artışı karşılayacağımızı düşünüyorum. Şu açıdan da sevindirici gelir düzeyi yüksek turist kitlesi, oranı artmaya başladı. Geçen sene artmaya başlamıştı bu sene de artmaya başladı. Biz artık biliyorsunuz bakanlık olarak gecelik kişi başı gelire konsantre oluyoruz. Geçen sene yüzde 5-6 civarında gecelik kişi başı konaklamada bir artış olmuştu. Bu sene bu rakamın yüzde 12-13 seviyelerine kadar çıkacağını düşünüyoruz. Bu gelir grubu yüksek turistle günübirlik turist arasındaki değişimden de kaynaklanıyor. Bunların olumlu sonuçlarını yavaş yavaş göreceğiz gibi ilk aydaki verilerde bunu destekliyor.” Bakan Ersoy, tur operatörlerinin Hint düğünü organizasyonlarında yüzde 300’lük bir büyüme beklediklerini belirterek, “Hindistan Havayolları Türkiye seferlerine başladı. Diğer birçok havayolları da Türkiye’ye nasıl sefer koyarız diye araştırmaya başlamışlar. Oralarda ciddi bir artı ön görüyoruz Türkiye ile ilgili” dedi.

ÇOK GENİŞ KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPTIK

Bodrumlu turizmcilerle çok geniş kapsamlı bir toplantı yaptıklarını dile getiren Bakan Ersoy sözlerine şöyle devam etti;  “Bodrum’un çok ciddi, çözülmesi gereken, bekleyen projeleri var. Başkan adayı arkadaşlarımın da projelerini gözden geçirdik ve bizde bakanlık olarak çok ciddi destek vereceğiz. Sivil toplum kuruluşları olsun, sektör temsilcileri olsun, Bodrum’un yerel insanları olsun geniş katılımlı bir toplantı yaptık. Başta ön yargılar olmak üzere her şeyi tartıştık. Gereksiz ön yargılara açıklık getirdik. İhtiyaçlarını da biliyorum zaten ben 74 yılından bu yana Bodrum’a geliyorum. Turizmden gelen ve 74 yılından bu yana Bodrum’a gelen bir bakanın avantajını onlara anlattım, onlarda farkındalar zaten. Biz Bodrum’da adım adım çok güzel şeyler gerçekleştireceğiz. Onların da tatmin olduğunu düşünüyorum bu toplantıdan” dedi. Bodrum Kalesinin birinci etap çalışmalarının 18 Mayıs Dünya Müzeler Günü’ne kadar bitirilip açılacağının müjdesini daha önce verdiklerini belirten Bakan Ersoy sözlerini şöyle sonlandırdı; “Biz Bodrum Kalesi ile sınırlı kalmasını istemiyoruz bu tür çalışmaların. Su Altı Arkeoloji Müzesiyle önümüzdeki sene yatırımlara devam edeceğiz. Burada birkaç noktada daha arkeolojik nokta var bunlara da kaynak aktaracağız bakanlık olarak. Biz sadece yerli turist olarak değil yabancı turist olarak ta ki ciddi şekilde kapasiteyi arttırmak istiyoruz Bodrum’da. Bununla ilgili önündeki engelleri hem kaldırmak istiyoruz, hem cazibe noktalarını ön plana çıkartıp parlatmak istiyoruz. Tabi bunlar yeterli değil. Siz nitelikli turiste ve geniş bir kitleye hitap ediyorsanız başta altyapı olmak üzere birçok noktaya yatırım yapmanız gerekiyor. Bunu da başkan adayı arkadaşlarımızla projelerini tartıştık, gözden geçirdik. Biz Devlet olarak bakanlık olarak her türlü desteği vereceğiz. Biliyorsunuz Bodrum’un kış kapasitesi ile yaz kapasitesi çok farklı. Ne sadece Büyükşehir’in, ne sadece ilçe belediyesinin, ne de sadece bakanlığın çözebileceği bir konu değil. Hep beraber bir fikir birliği ile el birliği ile çalışılarak yerel halkında desteğini alarak çözülmesi gereken projeler var burada. Bizde bu bağlamda gerekli mutabakatı sağladığımızı düşünüyorum ve artık adımları atıyoruz.”

bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… 3921
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 2
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Ticaret Odası tarafından konaklama işletmelerine yönelik seminer 29 Mart 2019 Cuma günü düzenleniyor.

Seminerde Bodrum’un 2019 yılı turizmine hazırlıklarının makro ve mikro açıdan değerlendirmesini içeren güncel konulara değinileceği seminerde güncel ve pratik sektörel analiz yapılacak. Konaklama şirketlerin kuruluş amacı, kurucuların değer ve inançları, aile şirketlerinin işleyiş şekli ve sürdürülebilir işletmenin oluşturulmasındaki aşamalar gibi konu başlıklarının konuşulacağı “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ SEMİNERİ”yle, doğru yönetildiklerinde şirket kurucuları başta olmak üzere, çalışanlarının davranış kalıpları, değer yargıları, psikolojik ve ruhsal yapıları, yönetimsel becerileri ile insan ilişkilerini analiz ederek şirketin ihtiyacı olan sağlıklı büyüme ile gelişmesini sağlayacak mekanizmaların nasıl geliştirilmesi gerektiği ve öneminin görüşüleceği seminerin konuşmacısı Dr.Ahmet F. Seymen.

Tarih:29.03.2019

Saat:14:30-16:30

Yer: BODTO Konferans Salonu

Konuşmacı: Dr.Ahmet F. Seymen

Kayıt ve bilgi için: saadetkabli@bodto.org.tr

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler