Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

Yayınlanan

açık

chp emin varol chp kongre
chp divenire group2

29 Ocak, yani kurultaydan bir hafta önceki yazıma, “Kılıçdaroğlu’nun Kurultay Rahatlığı” başlığını atmıştım.

Öyle de oldu. Kemal Bey, Muharrem İnce’yi, “imece usulü” bir yarışla, ikinci defa, rahat bir şekilde yendi.

7 sayısının kerameti olduğuna inananlar vardır. Bunlardan birisi de Kemal Kılıçdaroğlu herhalde. Çünkü, kendisi Mustafa Kemal Atatürk’ün Sivas kongresinde kurduğu Cumhuriyet Halk Partisinin 7. Genel Başkanı. Kemal Bey üstelik, 7 defa aday olduğu Genel Başkanlık Koltuğuna, bir kez daha oturdu…

“Ey Kemal Bey ve yanındaki kendini bilmezler”

Canlı yayın hazırlıkları yapmak için sabah 06.30’da kurultayın yapılacağı Arena Spor Salonu’ndaydım.

Bütün gün salondan ayrılmadan her aşamayı izleme imkanı buldum. İtiraf etmeliyim ki CHP Kurultayında Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın sesini duymak beni şaşırttı.

” Ey Kılıçdaroğlu…”, “Ey Kemal Bey ve yanındaki kendini bilmezler…”, “Dinle, dinle…” diye bağırıyorlardı. Şaşkınlıkla sahneye baktığımda, gerçekten Erdoğan ve Yıldırım, “Ey Kılıçdaroğlu”, “Ey Kemal Bey ve yanındaki kendini bilmezler…” diye bağırmaya devam ediyordu. Sinevizyon gösterisiyle fotoğrafları ekrana yansıtılan Cumhurbaşkanı ve Başbakan’a, Cumhurbaşkanı’nın deyimiyle “Kemal beyin yanındaki kendini bilmezler” , sesin geldiği tarafa dönerek yuhalamaya başladı.

chp emin varol chp kongre 1Sevr’i mi özledin?

Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir saatlik konuşmasında yeni birşey göremedim. Bir kurultay konuşması değildi. Sadece konuşmasının başındaki;

bu kurultayda terör örgütleri ile pazarlık yapan, terör örgütleriyle aynı menzile yürüyen, kozmik odayı terör örgütlerine teslim eden bir kişi bile yoktur” sözleri ile Lozan Antlaşmasını tartışmaya açan Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik “Sevr’i mi özledin? Sevr’i mi istiyorsun?” sorusu sadece aklımda kaldı.

Kemal Bey salonu titreten bir müzik eşliğinde sahneden inerken, 2014 yılında yendiği rakibi Muharrem İnce kürsüye çıktı. Muharrem İnce, 36.Kurultayın ismine (ADALET VE CESARET) uygun olarak cesurca mücadele etti.

Tribündekiler ve delegeler…

İşte bu andan itibaren salondaki hava değişti. O ana kadar “uyuyan” CHP’liler uyandı.Kararlarını önceden veren delegeler ise verdikleri kararları bir daha düşünmek zorunda kaldı.

Dahası, kurultay salonunun ortasında, protokolde oturan delegeler, o ana kadar önemsemedikleri tribündekilerin coşkusunu görebilmek için kafalarını geriye çevirerek o insanların haykırışlarına bakmak durumunda kaldı.

Muharrem İnce, “değişim” isteyerek sözlerine başladı. Ben artık şarkı dinlemeye değil, şarkı söylemeye geldim” dedi. Ancak, konuşmasının sonunda uğurlanırken, Kemal beye yapıldığı gibi, şarkı çalınmamasını eleştirdi.

Kemal Bey gibi bir saati aşan konuşmasında göze de hitabetti. Önce ceketini çıkardı, sonra beyaz gömleğinin kollarını geriye doğru katlayarak konuşmasını tamamladı.

İktidarı, Kemal beye göre daha sert sözlerle daha çok eleştirdi. AK Parti iktidarında Benzin İstasyonlarının Vergi Dairelerine dönüştüğü benzetmesi büyük alkış aldı. CHP Genel Başkanlığı’na adaylık için toplanması gereken, 127 imza için rezalet dedi, utanıyorum dedi. Genel Başkan seçilmesi halinde bu imza rezaletine son vereceğini CHP’nin genel başkanını bir milyon 200 bin üyenin seçeceğini söyledi.

Konuşmasında, imza konusunda çelişkiye de düştü. CHP’nin Genel Başkanının doğal cumhurbaşkanı adayı olması gerektiğini ileri süren İnce, bir süre sonra Cumhurbaşkanı adayını da bir milyon 200 bin üyenin seçeceğini vaad etti.

Etkileyici konuşmasıyla bilinen, belki de sırf bu nedenle CHP genel başkanlığına aday olan Muharrem İnce, bu yeteneğini iyi kullanıyordu. Tribünlere oynuyor ve kazanıyordu. Salonun 3 tarafındaki tribünler ayağa kalktı.

Ancak, İnce’nin gözü salonun ortasındaydı. Delegelerin oturduğu bu bölümde heyecan olmadığı gibi alkışlar da cılızdı. Tribünler coştukça, delegeler sakinleşiyordu. Ancak öyle bir an geldi ki, delegeler, tribünlerden gelen coşkuyu görebilmek için geriye dönerek tribünlere bakmak zorunda kalıyordu.

İşte o andan itibaren tribünlere oynamaktan vazgeçen Muharrem İnce, 1260 delegeye seslenmeye başladı. Delegelerin gözlerinin içine bakarak, “tribündekilerin milletin kendisi olduğunu ve onlara kulak verilmesi gerektiğini” anlattı. “Son söz milletindir” diyerek delegeleri dönüp tribünlere bakmasını istedi. Milleti dinlememenin, heyecanını göremeyenlerin vebal altında kalacaklarını hatırlattı.

Mükerrer imza…

Muharrem İnce kürsüden inerken, salonda “mükerrer imza” dedikodusu yükselmeye başladı. İddiaya göre Muharrem İnce’nin adaylığına imza veren 49 kişi Kemal beye de imza verererek, mükerrer imza atmışlardı. Bu durumda Muharrem İnce aday olmak için gereken 127 imza yerine 114 imza toplamış oluyor ve tüzük gereğince aday olamıyordu.

İmece usulü yarış…

Divan başkanlığı bu konuda resmi bir açıklama yapınca bu krizin, bir iddia veya algı operasyonu olmadığı anlaşıldı. Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem ince’nin imza eksiğinin (49 delege) tamamlanarak, adaylık yarışının devam etmesi için divan başkanlığına dilekçe verdi.

Yani CHP tarihinde ilk kez bir kurultayda, 36. Adalet ve Cesaret Kurultayı’nda, iki genel başkan adayı arasında imece usulü yardımlaşmayla bir başkanlık yarışı yapılacaktı.

Başkanlık Divanı’nın bu detaylı açıklamasından sonra Muharrem İnce, divandan izin almadan kürsüye çıkarak, “lütuf istemediğini, delegenin özgür oylarıyla” seçilmek istediğini söyledi. Daha da sertleşerek, (bana göre yanlış ve kaybetmesine neden olan) bir konuşma yaptı. “AK Parti’deki faşizmin CHP’de de yaşandığını” iddia etti.

Ve Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’nun “İmece Usulü” yardımına rağmen bir kez daha Başkanlık Yarışını kaybetti…

Kemal Kılıçdaroğlu: 790 Muharrem İnce: 447 oyda kaldı.

Bence sonsuza kadar da CHP Genel Başkanlığına veda etti.

chp  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… logo msk
işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… divenire group2

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında işyerinde işgüvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli gibi İSG profesyonellerinin sunacağı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale geldi.

29.06.2015 tarih ve 29401 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “İşyerinde işveren veya işveren vekili tarafından yürütülerek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin” yönetmelik kapsamında; elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini işveren veya işveren vekilleri yürütebilecektir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 14.02.2019 tarihinde eğitimlerin düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı. Bu doğrultuda;
elliden az çalışanı olup, az tehlikeli sınıfta yer alan işverenler ve işveren vekillerinin herhangi bir mezuniyet şartı aranmadan 16 saatlik eğitimi tamamlayan katılımcılara “iş sağlığı ve
güvenliği hizmetlerinin yürütümüne ilişkin işveren veya işveren vekili sınavına katılım hakkı belgesi” düzenlenecek olup, sınavda başarılı olan katılımcılar yönetmelik kapsamında iş
sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebileceklerdir.Konu hakkında Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “İşverenlerimizin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini kendileri yürütebilmesi açısından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin Bakanlıkla protokolü oldukça önemlidir.Üyelerimizi bu konuda bilgilendirerek, eğitim sonunda başarılı olan kişilerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sürdürmelerini bekliyoruz.” diyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt  7
bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… divenire group2

Bodrum Belediyesi, Bodrum’da sporun her branşında faaliyet gösteren kulüpleri tek çatı altında birleştirmek amacıyla düzenlenecek çalıştayın hazırlık sürecini başlattı.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt  4Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü yönetimi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile başkan yardımcıları Turgay Kaya, Ummahan Yurt, Önder Batmaz ve Bodrum Belediyesi meclis üyelerine yönelik, kulübün mali durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. B.B.Bodrumspor tesislerinde gerçekleşen sunumda Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’nın önderliğinde geçmiş dönemden kalan borçlar, isim sponsorluğu, stat reklam gelirleri, sponsorluk destek projeleri, altyapı ve diğer branşlar ile ilgili bilgiler ve veriler paylaşıldı.

Bodrumspor kulüp yöneticilerinin yaptığı sunumun ardından bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum ile ilgili her türlü faaliyette etkin olan ve irade ortaya koyması gereken Belediye Meclisi’nin Bodrumspor ile ilgili bilgi sahibi olmasının önemine değinerek “Kulübün geleceği ile ilgili alınacak kararlara katkı koyabilmek adına önemli bir toplantı oldu. Yeni sezon çalışmaları başlamadan önce böyle bir bilgilendirme toplantısı yapılmasını rica ettim. Kulüp yöneticilerimize ve meclis üyelerimize zaman ayırdıkları için teşekkür ederim” dedi.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt  1Bodrum’daki spor faaliyetleri ile ilgili bir çalıştay hazırlığı içinde olduklarını söyleyen Başkan Aras, “Bodrum’da geleceğin sporcu gençlerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasına katkıda bulunan amatör kulüpler, çok önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor. Bodrum’da sayıları ve faaliyetleri çok ciddi boyutta ve her birinin belediyemizle maddi ve manevi bağlantısı var. Biz belediye olarak bir çok kulübümüze malzeme, mazot araç gereç tesis desteği veriyoruz. Dolayısıyla bu konuda hem Bodrum kamuoyunun hem de bizlerin bilgi sahibi olması gerekir. Bunun için ilk olarak Bodrumspor’umuz ile başladık.” diye konuştu.

 

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler