Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ENGELLİLERİN “KORUMALI İŞ ATÖLYESİ” YIKILDI…

Yayınlanan

açık

engelli ENGELLİLERİN “KORUMALI İŞ ATÖLYESİ” YIKILDI… ali peltek korumal   is atolyesi 2

Bodrum’un İslamhaneleri Mahallesinde bulunan ve Bodrum Engelliler Derneği’ne 2010 yılında tahsis edilen köy ilkokulu ve Bodrum Engelliler Derneği tarafından ”Korumalı İş Atölyesi” olarak kullanılmak üzere kaba inşaatı bitirilen okul yıkıldı.

2010 yılında, MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın genelgesi ile Bodrum Engelliler Derneği’ne tahsis edilen okulun arsasına, mimari projesi ”Korumalı İş Atölyesi” olarak çizildi. Bina, Muğla Valiliğince ”Söz konusu derneğin, tahsis edilen binayı amacı dışında kullandığı, binayı merkez göstererek dolandırıcılık yaptıkları yönünde Cumhuriyet savcılığına da suç duyurusunda bulunulduğundan, adı geçen derneğe ilgi (B) onay ile yapılan geçici tahsisin iptali” için 13 Aralık 2012 yılında Bodrum Kaymakamlığı’na yazı göndererek gereğinin yapılmasını istedi. Aradan geçen zaman zarfında, hayırsever bir iş adamının ilgili arsaya bir okul yaptırma projesi için okul yıkıldı.

engelli ENGELLİLERİN “KORUMALI İŞ ATÖLYESİ” YIKILDI… ali peltek korumal   is atolyesi 3Tahsis süreci sürecinde dernek üyesi olan Ali Peltek konuyu gündeme getirerek şunları söyledi;
”Bahse konu olan tarihte dernek üyesiydim. Bir kere seçime katıldık. Seçtiğimiz başkan ve yönetim kurulu, seçim sonrası ”İktisadi Ortak” alma kararı verdi. Muazzam projelerden, atılımlardan bahsedildi. Bizim için en önemli proje, ”Korumalı İş Atölyesi” idi. İslamhaneleri’nde bulunan eski Köy İlkokulu’nun bahçesi düzenlendi. Temel atılıp, kaba inşaat bitirildi. İki tane engelli arkadaşımız orada işe başladı. ”İktisadi Ortak” adı altında dernek çalışmasına dahil edilen yapılanma, Ortakent’te üç katlı bir binayı kiraladı. Duyduklarımıza göre orada 20 kişiye yakın istihdam edilmiş çalışan varmış. ‘Duyduklarımıza’ göre diyorum, zira biz engelli üyeler oraya yaklaştırılmadık. İlk dikkatimi çeken şey bu olmuştu. Yönetim kurulu üyelerimiz orada istihdam edildi. Şirket hatlı telefonlar verildi ama biz olayların seyri hakkında bilgilendirilmedik bile. Şu an Bodrum Adliyesi’nde davası devam eden olaylar zinciri, o vakitler biz üyelere açıklanmadı.
engelli ENGELLİLERİN “KORUMALI İŞ ATÖLYESİ” YIKILDI… ali peltek korumal   is atolyesi 1Sonradan öğrendik ki; iddiaya göre, vatandaşın biri, sahte kimlikle Bodrum Kaymakamlığına, Bodrum Belediyesi’ne, Bodrum Ticaret Odası’na projeler sunmuş, ”Engellilik” adını kullanarak bizleri malzeme yapmış. 2012 yılında İktisadi Ortaklık adına bastırılmış çeklerle malzeme alan, yanında 20 kişi istihdam eden bu yapılanma, karşılığı olmayan çeklerden dolayı çöktü. Bizler, uğruna projeler geliştirip, hayaller kurduğumuz binaya bakıp durduk. Haliyle, devletimiz oraya okul yapmak için adımlarını atmış bulunuyor. Bizim için yapılan bina yıkılıp, yerine okul yapılıyor. Gönül isterdi ki, milli servet hükmünde olan o bina yıkılmayıp, amacına uygun bir şekilde kullanılsın. 6 yıldan bu yana davası devam eden ”Bodrum Engelliler Derneği İktisadi İşletmesi” olayı aydınlanmadı halihazırda. Camia olarak kazanımlarımız çok sınırlı. Üstüne bir de böylesi art niyetli yapılanmalar, bizleri rotasından uzaklaştırıyor. ”STK Keneleri’‘ ve ”STK Sırtlanları” olarak adlandırdığım şahıs ve gruplara karşı, adli caydırıcılık unsurları yerini almalıdır. Umarım bu dava en kısa zamanda sonuçlanıp, failleri ve sorumluları cezalandırılarak, emsal teşkil edecek şekilde karara bağlanır” dedi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

KARSANAT “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ

Yayınlanan

açık

Tarafından

karsanat 2019 konserlerine başlıyor KARSANAT  “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ arena karsanat konser

Karya Kültür ve Sanat Derneği  2019 sezonunu, Artçı Sanat organizasyonu ile  çok özel bir repertuvar ile 21 Şubat 2019 Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde açıyor. 

Karsanat Sanat Kurulu üyelerinden, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Viyola Bölümü emekli öğretim üyelerinden Çiğdem Epikmen’in sanat danışmanlığında gerçekleşecek olan bu konserde, üyelerinin her biri solist ve orkestra üyesi olarak kendini kanıtlamış, Türkiye’de ve yurtdışında ülkemizi başarıyla temsil etmekte olan Trio Likya müzisyenleri Bodrumlu sanatseverlerle buluşuyor.

karsanat 2019 konserlerine başlıyor KARSANAT  “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ   i  dem

Çiğdem Epikmen Trio Likya ve programı şöyle anlatıyor:  “Viyolonist Nilgün Yüksel, çellist Poyraz Baltacıgil ve piyanist Barış Büyükyıldırım; konserin ilk bölümünde, Alman Romantik Dönem bestecisi, piyanist ve orkestra şefi olan, çağdaşları içinde eserleri ve stili ile çok önemli bir yeri olan Felix Mendelssohn  , 1 No’lu Piyanolu Trio’sunu seslendiriyor. Mendelssohn, dört bölümden oluşan bu eseri 1839 yılında bestelemiştir. Bach ve Schubert’i unutulmak üzereyken hatırlatan ve eserlerini gün ışığına çıkaran, dolayısıyla da dünya müzik tarihine çok önemli bir katkı ve gelişme şansı bırakmış olan bir bestecidir. Mendelssohn, bir mektubunda ölümü tanımlarken “Keder ve ayrılıklar bitse de müziğin sürmesi umut edilir” demiş. Biz de konserimizin ikinci bölümünde, müzik tarihine damgasını vurmuş iki önemli besteci ile umudumuzu yaşatmaya devam ediyoruz. İkinci bölümün ilk eseri olarak, 20. Yüzyılın en büyük piyanist  ve bestecilerinden biri olan ve Rus romantizminin son temsilcisi olarak görülen Sergey Rachmaninov’un Sol Minör “Elegiaque” adlı eserini dinleyeceğiz. Bu eseri, 1893 yılında Tchaikovsky’nin ölümü üzerine bestelemiş olan Rahmaninov, ne yazık ki Sovyet Devrimi sonrasında, Rusya’da “burjuva” müziği bestecisi olarak görüldüğü için, hayatına ABD vatandaşı olarak devam etmiştir. 1943 yılında ABD’de hayatını kaybeden bu büyük bestecinin ölmeden önceki tek tesellisi, müziğinin kendi ülkesinde de değer görmeye başlaması olmuştur. Konserin üçüncü eseri ile, Alman ve Rus romantizminden sonra hep birlikte Arjantin’e doğru bir yolculuğa çıkacağız. 20. yüzyıl bestecilerinden Buenos Aires’li bandoneonist ve besteci Astor Piazzola’ya ait “Dört Mevsimler” adlı eseri ile, ilk iki eserdeki romantizmin duygusal ve zaman zaman naif tınıları, yerini latin dünyasının tutkulu ve vurucu notalarına bırakacak.Piazzola tangoyu geleneksel halinden çıkarıp geliştiren bir besteci olmakla beraber,“Tango Nuevo”stilinin de kurucusudur. Kendi tarzına daima sadık kalan besteci, bandoneon konçertolarını tüm dünyada en önemli senfoni orkestralarıyla birlikte yorumlamıştır. 1968 yılında piyano için bestelediği bu eserinin çeşitli enstrüman kombinasyonları ile yorumları bulunmakta olup, en çok yaylı orkestralar tarafından seslendirilmektedir. Besteci bu eserde, Arjantin’in değişen Dört Mevsimi’ni anlatmaktadır. Müzik tarihinde, her biri kendi döneminin en büyüklerinden olan bu üç besteciye ait, üç önemli eserin; Trio Likya’nın değerli yorumları ile Bodrum’lu klasik müzik dinleyicilerinin zevkine hitap edeceğinden eminiz. 21.Şubat akşamı saat 20.00 ‘da, Herodot Kültür Merkezi’nde görüşmek dileğiyle… Biletleri Avenue AVM-Artçı Sanat Stüdyosu ve Oasis AVM-İmge Kitapevi ve Biletix’den temin edebilirsiniz. “

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM DTO’DAN ÜYELERİNE İNDİRİMLİ SAĞLIK HİZMETİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum deniz ticaret odası BODRUM DTO’DAN ÜYELERİNE İNDİRİMLİ SAĞLIK HİZMETİ… arena bodrum dto anla  ma

İMEAK Bodrum Deniz Ticaret Odası (DTO), Bodrum Amerikan Hastanesiyle anlaşarak, üyelerine sağlık hizmetleri konusunda ‘özel indirim’ olanağı sağladı.

Bodrum Amerikan Hastanesiyle yapılan görüşmeler sonrasında Bodrum DTO, 600 üyesi, aileleri ve üyelerinin çalışanlarını kapsayacak bir sağlık anlaşması imzaladı. DTO Bodrum Şubesi hizmet binasında gerçekleşen ‘özel indirimli sağlık hizmet protokolü’ nün imzalarını Başkan Orhan Dinç ve Bodrum Amerikan Hastanesi Kurumsal İletişim Sorumlusu Tuğçe Erdemli Fişek attı. İmzalanan protokolle, Bodrum DTO’ nun üyeleri, aileleri ve çalışanlarından oluşan binlerce kişi, Türkiye genelindeki Amerikan Hastanelerinden alacakları sağlık hizmetlerinden % 45 indirimden yararlanma imkanına sahip oldu. Protokolün imza altına alınmasından sonra bir konuşma yapan Bodrum DTO Şube Başkanı Orhan Dinç şunları söyledi; “Göreve geldiğimiz günden bu yana ben ve yönetimdeki tüm arkadaşlarımla birlikte odamızın kurumsallaşması konusunda önemli çabalar harcıyoruz. Bu çabalarımızın içinde üyelerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak anlaşmalarda var. Bu anlaşmalardan birini de Türkiye’nin birçok noktasında hizmet veren Amerikan Hastaneleri ile yaptık. Üyelerimizle birlikte ailelerini ve çalışanlarını kapsayan önemli olduğuna inandığımız bir sağlık anlaşmasının altına imzamızı attık. Bodrum Amerikan Hastanesi yönetiminin bize gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR.

Yayınlanan

açık

Tarafından

tema bodrum TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR. arena tema vakf

tema bodrum TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR. gonullu il temsilcisi 2019 Bodrum

Okumaya devam et

Son Haberler