Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ACI OT’UN KIRK YIL HATIRI VARDIR…

Yayınlanan

açık

acı ot ACI OT’UN KIRK YIL HATIRI VARDIR… aci otun kirk yi hatiri vardir 4
 • acı ot ACI OT’UN KIRK YIL HATIRI VARDIR… mehmet tosun banner 2
 • acı ot ACI OT’UN KIRK YIL HATIRI VARDIR… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle 24-25 Mart 2018 tarihlerinde Bodrum/Ortakent Yahşi’de düzenlenecek olan Bodrum Acı Ot Festivali’nin basın toplantısına katıldı.

Bodrum yarımadasının ve Türkiye’nin en büyük lezzet buluşması olmayı hedefleyen “Bodrum Acı Ot Festivali”; Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile İlçe Tarım Müdürlüğü’nün işbirliği ve desteği ile gerçekleşecek. Festival öncesi Ortakent köy içinde bulunan mimar Ali Güncan’a ait tarihi Kule Ev’de, Ortakent manzarasına karşı acı ot, körek mantarı, ev yapımı reçel ve otlu börek gibi Bodrum’un yerel ürünlerinin de sunumu eşliğinde bir basın toplantısı düzenlendi.

acı ot ACI OT’UN KIRK YIL HATIRI VARDIR… aci otun kirk yi hatiri vardir 3Toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, OYDER Başkanı Ahmet Aras, Acı Ot Festivali Organizasyon Komitesinden OYDER üyesi Serkan Ceylan, Acı Ot Festivali Organizasyon Komitesi Üyesi Sezer Atlı ile festival komite üyeleri, Bodrum Giritliler Kültür Derneği Başkanı Zehra Denizaslanı, Bodrum Aşçılar ve Servis Çalışanları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Zekeriya Yıldırım ve 85 yaşındaki Müsgebili Zeynep Özbey katıldı.

Toplantının açılışını yapan OYDER üyesi Serkan Ceylan, “Bu güzel bereketli Bodrum gününde, Bodrum’un ve Ortakent’in en güzel mekanlarından olan bu kule evde, Bodrum için çok önemli ve önümüzdeki dönemde uluslararası ve ulusal anlamda tanıtımına çok büyük katkıda bulunacağına inandığımız ilk kez düzenlenen Bodrum Acı Ot Festivali’nin basın toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Festivalde Akdeniz Turizm Vakfı’nın katkılarıyla yabancı şeflerin katılacağı yemek şovları da organize edilecek. Dolayısıyla festival, bir anlamda uluslararası kimlik de kazanacak. Festival boyunca Bodrum Aşçılar Derneği başta olmak üzere Bodrum’da yemek ve yemek kültürü ile ilgili Giritliler Derneği gibi Tohum Derneği gibi onlarca sivil toplum kuruluşu festivalde gönüllü olarak sırf Bodrum’un ve Bodrum’daki doğanın yaşaması için gönüllü olarak katkıda bulunacak. Huzurlarınızda onlara da çok teşekkür ediyorum. Bodrum Belediyesi’ne ve çok değerli başkanımıza ve tüm Bodrumlulara da katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. 24-25 Mart hafta sonu, tüm Türkiye’yi tüm yerli yabancı misafirlerimizi, çok keyifli doğa ile iç içe güzel yemeklerle lezzetlerle dolu güzel bir hafta sonu için Bodrum’a davet ediyoruz. ” dedi.

acı ot ACI OT’UN KIRK YIL HATIRI VARDIR… aci otun kirk yi hatiri vardir 5Bodrum’da 24-25 Mart 2018 tarihleri arasında ilk defa ulusal düzeyde bir ot festivali planladıklarını ifade eden OYDER Başkanı Ahmet Aras, “Hamimiz Bodrum Ticaret Odası Başkanımız Sayın Mahmut Kocadon’dur. Destekçilerimiz Bodrum Belediyesi, İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerimiz, sivil toplum kuruluşları, yemek firmalarımız ve tabi ki en büyük destekçilerimiz ise Bodrum’un yerli kadınları, otu bilen ot yemeklerini bilen yöresel ne varsa hepsini içinde barındıran yerli insanlarımızdır. Bizim için onlar bu festivalimizin olmazsa olmalarıdır. Cıngıloğlu süt ürünleri firması, Olivka deniz ürünleri, havaalanlarındaki Tadında Anadolu restoranları sponsorlarımızdandır. Biz OYDER olarak bu işin organizasyonluğunu üstlendik. Festivali tamamen yerel ve yöresel olacak şekilde düzenledik. Bütün Türkiye’den gelen misafirlerimiz Bodrum’un yöresel kültürünü, yöresel yemeklerini, ot kültürünü, zeytin ve türevlerini, yerel halkın ürettiği her şeyi burada bulabilecekler. Hem satın alabilecekler, hem yapılış tarzını öğrenecekler hem de bir kültür turu yapmış olacaklar. Onlara ayrıca Bodrumumuzu gezdireceğiz. Bodrum’un bütün işletmelerini de ekonomik açıdan desteklemiş olacağız. Çok ciddi bir katılım bekliyoruz. Bunun için hepinizin, basın mensuplarının da tabi ki bunda çok ciddi payı olacak özellikle duyuru açısından. Tam bir ayımız var. Bu bir ay zarfında ne kadar duyurabilirsek festivali, Bodrum için tabi ki o kadar iyi olacak. Burada bize evini açan, basın toplantısında bize büyük destek olan Sayın Ali Güncan Bey’e teşekkür ediyorum. Bu kule ev, bizim de çocukluğumuzun büyük hatıralarını barındırır Ortakent’te. Onu bu şekilde koruduğu ve yaşattığı için de kendisine ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

acı ot ACI OT’UN KIRK YIL HATIRI VARDIR… aci otun kirk yi hatiri vardir 2Yerel değerlerin yaşatılması ve alternatif turizm açısından festivalin önemine vurgu yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Değerli basın ve bu güzel festivale gönül veren değerli arkadaşlarım. Özellikle de bugün bizde çok büyük anlam ve önem taşıyan bu evin sahibi Ali Bey’e huzurlarınızda bir defa daha teşekkür ederek hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bir ot festivali yapıyoruz demek çok kolay. Ancak bizim için, Bodrumlular için, özellikle belli bir yaş grubu için ise çok fazla anlam ve önem taşıyor. Çünkü bu otlar, bizim çocukluğumuzda, bizim sofralarımızın ana yemeğiydi şimdi ise sofralarımıza meze olarak geliyor. Aynı zamanda Ege bölgesinin, Bodrum yarımadasının, Bodrum coğrafyasının bir kültürüdür bu otlar. Biz bu otlarla büyüdük ve bugünlere geldik. Şimdi bizden sonraki nesillere bu otları tanıtmak, bu otların güzelliklerini; doğa ile iç içe yaşamanın, doğada insanların ne kadar sağlıklı beslendiğinin göstergesi olduğunu anlatmak istiyoruz.

Tabi bu festivaller aynı zamanda önce belde olan şimdi mahallemiz olan Ortakent’in tanıtımına da büyük katkı sağlıyor. Özellikle sezon başında yapılan festivaller ve bundan önce tekrar başlatılan ot festivali ve onun arkasından diğer festival gerçekten o bölgeye hem ekonomik olarak hem tanıtım olarak müthiş bir katkı sağlıyor. Bu aynı zamanda bu yörede yaşayan esnafımıza da müthiş bir destek ve moral oluyor. Onun için bu güzel festivalin yapımında emeği geçen herkese bir defa daha teşekkür ediyorum. Gönül ister ki diğer mahallelerimizde de bu aktiviteler – festivaller hep olsun. Biz bunlara destek olmaktan son derece mutlu oluyor, gurur duyuyoruz. Çünkü Bodrum’un ismi bir defa daha ulusal basında yerini alıyor ve alternatif turizm dediğimiz turizmin de öncülüğünü yapıyor. Onun için gerçekten de güzel organizasyonlara ev sahipliği yapan, buna destek veren gerek sivil toplum kuruluşlarımız olsun gerek ise sponsorlarımız olsun bir şeyi asla unutmasınlar: Onlar sadece isimlerini yazdırmıyorlar, onlar aslında Bodrum yarımadasına büyük katkı sağlıyorlar; ekonomisinden yaşam tarzına ve insanların moraline… Çünkü bugünlerde böyle morallere büyük ihtiyacımız var. Bunu sağladıkları için katkı veren sponsorlarımıza da bir defa daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu güzel festivalin hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

acı ot ACI OT’UN KIRK YIL HATIRI VARDIR… aci otun kirk yi hatiri vardir 5Toplantının sonunda ise 85 yaşındaki Müsgebili Zeynep Özbey; acı ottan, turptan ve her türlü yerel ottan haşlama kavurma gibi çeşitli türde yemekler ya da börekler yaptıklarını, gerek kendilerinin toplandığını gerekse de bu otları pazardan aldıklarını söyledi. Getirdiği körek mantarı ile Bodrum otlarını da basın mensuplarını tanıttı.

Festival süresince Ortakent köy içinde yer alan iki ana meydan ve ana cadde trafiğe kapatılarak yerli üreticilerin toplayacakları doğal otlar ( Acı Ot, Baldıran, Deli Kenker, Turpotu, Tilkişen, Ada Marulu vb.) ve yöresel ürünlerin yanı sıra, Bodrum’a özel birçok gizli kalmış yöresel tatları da ziyaretçiler ile buluşacak. Bu lezzetlerden bazıları:

– Deli Kenker Dolması

– Külür

– Çetimek Pidesi

– Havanda İncir – Çetimek

– Mart Mantarı Kavurması

– Sakızdırık Köftesi

– İlabada Dolması

Festival süresince Bodrum yarımadasında yerli üreticilerin ürettikleri sütten, çökelek peynirine, zeytinyağından sabuna kadar özenle seçilen tüm doğal ürünler de ziyaretçiler tarafından temin edilebilecek. Ayrıca el işi ve kültürel değeri olan yöresel kıyafet ve hediyelikler de sergilenecek.

Tüm gün boyunca açık olacak festival alanına çeşitli yöresel eğlence ve şovlarda eşlik edecek.

Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak ve iletişim kurmak için www.aciotfestivali.com web sitesini ziyaret edebilir ya da info@aciotfestivali.com adresine mail atabilirsiniz.

FESTİVAL PROGRAMI

24 Mart 2018

10:00 Festival Açılışı

Stantların açılışı ve satışların başlaması

11:00 – 12: 00 Ulusal ve uluslararası şeflerin lezzet buluşması

Master Cheflerin özel tarifleri ile Bodrum Otlarından hazırlanan yemeklerin sunum ve tadım etkinliği

14:00 Ortakent Goca Kahve’de ev yapımı kozmetik ürünleri hazırlama sunumu

16:00 – 17:00 Ulusal ve uluslararası şeflerin lezzet buluşması

Master Cheflerin özel tarifleri ile Bodrum Otlarından hazırlanan yemeklerin sunum ve tadım etkinliği

25 Mart 2018

10:00 Festival Açılışı

Stantların açılışı ve satışların başlaması

11:00 – 12: 00 Ulusal ve uluslararası şeflerin lezzet buluşması

Master cheflerin özel tarifleri ile Bodrum Otlarından hazırlanan yemeklerin sunum ve tadım etkinliği

14:00 Ortakent Goca Kahve’de ev yapımı kozmetik ürünleri hazırlama sunumu

16:00 – 17:00 Ulusal ve Uluslararası şeflerin lezzet buluşması

Master cheflerin özel tarifleri ile Bodrum Otlarından hazırlanan yemeklerin sunum ve tadım etkinliği

Tüm gün boyunca:

– Festival alanında yerli müzisyenlerce gerçekleştirilecek sokak performansları.

– Gastronomi sohbetleri ve yemek şovları

– Yöresel yemek ikramları ve satışı

– Bodrum bahçelerinde kullanılan tarihi tarım aletleri ve makineleri sergisi

– Sürpriz çekiliş ve hediyeler

– Rehber eşliğinde Müsgebi köyü, değirmenler ve kule evler turu

– Bodrum’un ünlü restoranlarında chefler ile masa sohbetleri

acı ot ACI OT’UN KIRK YIL HATIRI VARDIR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ …

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … 3
 • bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … mehmet tosun banner 2
 • bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … Hakan Durna SM Con 05

Türkiye genelinde açılan “Günaydın Edebiyat Yarışmaları” yarışmasında masal yazma alanında Türkiye 1.lik ödülünü  Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip öğrencisi Zehra Nur Akar aldı.

Eraslan Vakfı tarafından  yurt genelinde yapılan yarışmaya ‘’Sihirbaz ve Balıkları’’ adlı kendi yazdığı masalla katılan öğrenci, Türkiye 1. Lik ödülünü Bodrum’a getirdi. Zehra Nur Akar  ve danışman Türkçe öğretmeni Alaaddin Beken, 20 Mart Çarşamba günü İzmir Özel Ege Lisesi Konferans Salonunda  düzenlenen törende ödülünü aldı.  İzmir  Milli Eğitim camiasının hazır bulunduğu törende  ünlü yazar ve şairler de katıldı.

bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … 2 1Ödülünü büyük sevinçle alan Zehra Nur ‘’ Bundan sonraki yarışmalara katılarak başarımı devam ettireceğim. Bu ödül bana büyük cesaret verdi.  Bana inanan  aileme ve öğretmenim Alaaddin Beken’e teşekkür ederim.’’ dedi.

Töreni öğrencinin babası öğretmen İskender Akar ve annesi öğretmen Yasemin Akar da gururla izledi.

Tören sonunda ödül kazanan eserlerden oluşan kitap, davetlilere hediye edildi.

bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 8
 • behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… mehmet tosun banner 2
 • behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… Hakan Durna SM Con 05

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı ve Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Yatağan Sanayi Sitesi’nde büyük ilgiyle karşılandı.

Sosyal medya üzerinden yürütülen karalama kampanyalarının ‘acizliğin göstergesi’ olduğunu belirten Bağımsız Aday Saatcı, “Bizimle beraber fotoğraf çekinen çocuklar işten atılıyor. Korkunun ecele faydası yok, çamurlaşmayın.” dedi.

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 1

Sahte sosyal medya hesaplarıyla karalama kampanyası acizliğin göstergesidir…

Bağımsız Aday Saatcı, Milas’ın ardından gittiği Yatağan Sanayi Sitesi’nde esnaf ve vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Desteklerini ifade eden vatandaşlara teşekkür eden Bağımsız Saatcı, ziyaretlerin ardından gazetecilere açıklamada bulundu.

Milas’ın ardından Yatağan’da gördüğü ilgiden de büyük mutluluk duyduğunu anlatan Bağımsız Saatcı, Muğla genelinde çok ciddi bir halk hareketi olduğunu kaydetti. Halk İttifakı’nın büyük güç kazanmasıyla birlikte sosyal medya üzerinden kendisine yönelik algı operasyonları ve karalama kampanyaları başlatıldığını belirten Başkan Saatcı, “Sahte sosyal medya hesaplarıyla, şahsıma yönelik her türlü karalama kampanyasını başlattılar. Bu acizliğin göstergesidir. Biz bu güne kadar temiz siyaset yapma konusunda kararlı davrandık, sonuna kadar da temiz siyaset yapacağız. Argo tabirle söylemek gerekirse, biz kimseye belden aşağı vurmayız. Bu kadar aciz olmayın, bu kadar aşağı düşmeyin.” dedi.

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 4

Korkunun ecele faydası yok, hiç çamurlaşmayın…

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ndeki işten çıkarmalara yönelik de konuşan Başkan Saatcı, “Bizimle beraber fotoğraf çekinen çocuklar işten atılıyor. Bunları yapanlar soruyorum; ‘Başkaları bunları yapıyor’ diye eleştiriyordunuz, siz şimdi onlardan farklı olmadınız ki. Kirletmeden, çamur atmadan, şimdiye kadar yapılan yanlışları anlatmaya devam edeceğiz. Sırtımızı sadece Saygıdeğer Muğlalı’lara dayayacağız. Çünkü bizim halktan başka kimsemiz yok. Biz kendimizden ve Muğla halkından eminiz, korkunun ecele faydası yok. Hiç çamurlaşmayın, gerek yok.” diye konuştu.

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 9

 

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 1
 • mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum’un her yerinde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Mehmet Tosun gittiği her yerde yoğun katılım ve destek sözleriyle karşılanıyor.

Karaova Bölgesinde Mahalle ziyaretlerine devam Mehmet Tosun, Çömlekçi’den başladığı ziyaretlerinde Armutçuk, Aşağı Mazı ve Yukarı Mazı’da vatandaşlarla bir araya geldi. Çok sayıda vatandaşın tam destek sözü verdiği Mehmet Tosun’a ziyaretinde İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, belediye meclis üyesi adayları da eşlik etti.

Büyükşehir yasasıyla eskiden köy olan yerlerin mahalle olduğunu belirten Mehmet Tosun, bu süreçte mahallelerin yeterli hizmet alamadığını sözlerine ekleyerek, “Burada muhtarımız var, muhtar adaylarımız var, ben hepsine başarılar diliyorum. Özellikle bu beş yıllık süre içerisinde muhtarlarımız iki belediye arasında gittiler geldiler ama sorunlarımız çözülmedi, sorunlarımız birikti. Ekonomik sıkıntıyla birlikte bizim Çömlekçi Mahallesinde bu çevrede oturan vatandaşlarımızın durumu içler acısı. Burada sizler tarımsal üretim yapıyorsunuz, hayvancılık yapıyorsunuz, maalesef ve maalesef elde ettiğiniz ürünlerden satarak elde ettiğiniz gelir artık işletme giderlerini karşılamıyor ve önümüzdeki süreçte işimiz daha da zor. Üstelik belediye hizmetleri de yetersiz.” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 4

31 Mart 2019’da yapılacak seçimlerle Bodrum’a hizmet edecek belediye başkanının seçileceğine dikkat çeken Mehmet Tosun, “Bodrum’un kaderinin ve Çömlekçi’nin kaderinin oylanacağı bir seçim tarihine doğru gidiyoruz. Sizden ricam şu; Ben bu bölgenin çocuğuyum, bu bölgenin evladıyım, öyle bir destek verin ki Çömlekçi’den, Çömlekçi diğer yerlere örnek olsun” dedi. Vatandaşlarda alkışlarla Tosun’a destek verdi.

Mehmet Tosun’a ziyaretlerinde eşlik eden İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun Çömlekçi’de yaptığı konuşmada, Mehmet Tosun için “Meselelere hâkim, yani belediyecilik nedir? Nasıl Yapılır? Bilen bir kardeşiniz. Bunun için bu seçim parti seçimi değil, bu seçim şahıs seçimidir, Mehmet Tosun kardeşimiz belediyecilikte bir marka kardeşimizdir. Bodrum’da dünyaya açılan bir markadır. Bunun için bu seçimde bu iki markayı birleştirelim diyorum” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 3

Çömleçi’den Armutçuk’a geçen Mehmet Tosun ve beraberindekiler burada da vatandaşların ilgisiyle karşılandı. Mehmet Tosun, Konacık Belediye başkanlığı döneminde görev yeri olmamalarına rağmen köyün su kuyusu başta olmak üzere birçok çalışma yaptıklarını dile getirerek, vatandaşlardan destek istedi. Vatandaşlarda hizmet gelmesi için değişimin şart olduğuna inandıklarını belirterek Mehmet Tosun’a alkışlarla destek sözü verdi.

Armutçuk’da da vatandaşları tek tek dinleyen Mehmet Tosun, bütün sorunların iyi belediyecilik hizmetleriyle çözüme kavuşacağını belirterek vatandaşlardan destek istedi ve Armutçuk’dan ayrıldı.

Mehmet Tosun Aşağı Mazı’da yine vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Tosun burada yaptığı konuşmada mazeret üretmeden hizmet için çalışacaklarını, büyükşehir yasasıyla yaşanan sorunları da bildiklerini belirterek, “Değerli hemşehrilerim artık önümüzdeki süreçte Bodrum için değişim şart. Bunu da Mehmet Tosun ve ekibi gerçekleştirecek. Bu değişi mi gerçekleştiriyor muyuz?” dedi ve vatandaşların yoğun alkışla desteğini aldı.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 2

Aşağı Mazı’da birçok problemin olduğunu dile getiren Mehmet Tosun, su ve elektrik problemlerinin yaşandığını bildikleri Mazı’yı iyi belediyecilik hizmetleriyle tanıştırarak, tüm sorunların üstesinden geleceklerini ve daha önce hizmet gitmeyen bir çok noktaya da hizmet getireceklerini söyledi. Mehmet Tosun konuşmasının ardından vatandaşların sorun ve önerilerini dinledi. Mehmet Tosun, vatandaşları tek tek dinleyerek çözüm yolları ve projeleri hakkında bilgiler verdi. Aşağı Mazı’da vatandaşların tam desteğini alan Mehmet Tosun daha sonra Yukarı Mazı’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada da yoğun bir katılımla çiçeklerle karşılanan Mehmet Tosun, vatandaşlara, kendisine ve ekibine göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler