Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KADIN MECLİSİ TOPLANDI…

Yayınlanan

açık

meclis BODRUM KADIN MECLİSİ TOPLANDI… bodrum kadin meclisi toplanti 2
  • meclis BODRUM KADIN MECLİSİ TOPLANDI… mehmet tosun banner 2
  • meclis BODRUM KADIN MECLİSİ TOPLANDI… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Kent Konseyi Kadın Meclisi bir ilki gerçekleştirerek Bodrum’da yaşayan kadınların sorunlarını saptamak üzere geniş katılımlı bir tanışma toplantısı  toplantısı yaptı.

Kadın Meclisi’nin sosyal paylaşım alanları, başta sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti iletişim mailleri olmak üzere, Belediye anons sistemi,  sosyal medya ve bir çok  kanaldan yapılan davetiyle 24 Şubat 2018 günü Hakan Aykan Kültür Merkezi’nde üç saat süren Kadın Meclisi Tanışma Toplantısı gerçekleşti.

meclis BODRUM KADIN MECLİSİ TOPLANDI… bodrum kadin meclisi toplanti 1Partilerin ilçe kadın kolları temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri kadın yurttaşların yoğun ilgi ve katkısıyla gerçekleştirilen toplantıda açılış konuşmasını Kadın Meclisi Sözcüsü Gizem Ardağ yaptı. Konuşmasında Kadın Meclisi’nin çalışmalarını, toplantının amacını dile getiren Gizem Ardağ,  “Bodrum’da kadın olarak yaşamanın kazanımlarının yanında sorunları da olduğunu, “Kadın Meclisi’nin  olduğunu belirterek bu tanışma toplantısında hedeflerinin kadın gözüyle kent sorunlarının birinci ağızdan saptanması olduğunu belirtti.

Moderatörlüğünü Kadın Meclisi Sözcü Yardımcısı Miray Demir’in gerçekleştirdiği Tanışma Toplantısının ikinci konuşmacısı Kadın Meclisi Kolaylaştırıcısı Figan Erozan ise

“Bir kadın olarak, ben ne istiyorum, nasıl bir kentte yaşamak istiyorum” sorusunu, kendimize sormalıyız. Yaşadığımız mahallede, sokakta, köyde ulaşımdan, güvenliğimize her türden sorunumuzu dile getirmeli ve bunların çözümü için ısrarcı olmalıyız. Bodrum&apo Kadın Dostu bir kent olmasını istemeliyiz” dedi.

meclis BODRUM KADIN MECLİSİ TOPLANDI… bodrum kadin meclisi toplanti 3İlerleyen dakikalarda,  katılımcılar söz alarak, kadın olarak bireysel sorunlarını, çevrelerinde saptadıkları sorunları dile getirdiler.  Sorunlara katkı koymak üzere gönüllü olduklarını belirten kimi katılımcılar da çalışmalara ilişkin önerilerde bulundular.

1,5 ay önce seçilen Kadın Meclisi üyeleri, toplantı başlangıcında dağıtılan anketler aracılığı ile ve toplantıda sözlü olarak belirtilen sorunları kayıt altına alarak, çalışmalarında yol haritası olacak değerlendirmeleri yapıp,  bundan sonrasını planlayacaklarını ifade ettiler.

Yoğun katılımlı Bodrum Kadın Meclisi Tanışma Toplantısı, her kesimden, her politik görüşten, her yaştan  kadınların el ele bir halka olarak “Yaşasın Bodrum Kadınları” haykırışıyla tamamlandı.

Bodrum Kadın Meclisi Üyeleri Sözcü Gizem Ardağ, Sözcü Yardımcısı Miray Demir, Üyeler  Tülay Tatar, Neriman Cantürk, Sercan Fırat, Itır Köylü,  Zeynep Dinçer, Yaşare Kılıç, Ezgi Efendioğlu, Serap Gökalp, Ayşe Tan İskender, Evrim İnan , Nurgül Tarım, Zuhal Macit ve Kadın Meclisi kolaylaştırıcısı Figan Erozan’dan oluşuyor. Her ayın ikinci ve dördüncü Perşembe günleri Kent Konseyi Ofisinde saat 18.30’da toplanan Kadın Meclisi çalışmaları tüm kadınlara açık.

meclis BODRUM KADIN MECLİSİ TOPLANDI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… yal  kavakspor ali ihsan tekin
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 2
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… Hakan Durna SM Con 05

Yalıkavakspor Hentbol Takımının teknik sorumlusu Ali İhsan Tekin sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak görevini bıraktığını açıkladı. 

Bugün itibarıyla Yalıkavak Spor Kulübünden ayrılmış bulunmaktayım diye başlayan görevden ayrılma mesajı şöyle;

“Uzun vade de yaptığımız planlarda ortak noktada buluşamamız ve takımın ligde kalması garanti olması sebebi ile ekonomik anlamda takımı daha fazla yormamak için ligin bitimine 4 hafta kala ayrıldım. Burada bana destek olan sporcu, yönetici ve teknik ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Allah yolunuzu açık etsin.”

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser5
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 2
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… Hakan Durna SM Con 05

Deniz kirlenirse kim gelir buraya!

Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Turgutreis’te düzenlenen konserde konuştu. Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çeken Kaynar, işe Turgutreis’te başlayacağını bir kere daha tekrar etti.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser6

Yıllardır fosseptiği denize döküyorlar…

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’te düzenlenen açık hava etkinliğine katıldı. Etkinlikte Can&Aylin grubu bir konser verdi. Meydanı dolduran yüzlerce Turgutreisli çalan parçalara eşlik etti, bol bol dans etti. Etkinlikte konuşan Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çekerek; “Her gittiğim yerde söylüyorum, burada bir kez daha ısrarla tekrar ediyorum; Bodrum’un en sorunlu beldesi Turgutreis. Burada çok ciddi alt yapı sorunları var. Sokaklara akan pis suların içinde çocuklarımız oynuyor. Vatandaşlarımız büyük sıkıntı çekiyor. Yıllardır Turgutreis’in fosseptiği çökme yapılıp biraz dinlendikten sonra arıtılmadan denize bırakılıyor. Yazık günah değil mi? Deniz kirlenirse kim gelir buraya? Deniz sadece Turgutreis’te kirlenmiyor ki! Buradan bu atıklar Gümüşlük’e, Yalıkavak’a gitmiyor mu? Çok acilen Turgutreis’te alt yapıyı çözmeliyiz. O yüzden işe Turgutreis’ten başlayacağım” dedi.

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar daha sonra Can&Aylin ikilisinin şarkılarına eşlik etti, vatandaşlarla birlikte güzel bir gece geçirdi.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser3

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Konacık Mahallesinde meydana gelen yangın söndürülürken, personel lojmanı olarak kullanılan binada büyük çapta maddi hasar meydana geldi. 

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 1Bugün öğle saatlerinde Konacık Mahallesi, Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir işletmenin personel lojmanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının büyümesi ile dumanları fark eden çevredeki vatandaşlar, itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Bölgeye Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ile polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri söndürme çalışması yaptığı sırada polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri de yaşanabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı hazır bekledi. İtfaiye ekipleri, yaptığı yoğun müdahale sonrasında yangın söndürerek soğutma çalışması yaptı. Polis ve itfaiye yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme yaparken lojmanda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 3

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler