Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY…

Yayınlanan

açık

dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… orhan dinc bodrum dto aday2
Nisan ayında yapılacak İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nin seçimlerine, Bodrum’un genç ve tecrübeli ismi, Roda Yat İmalat firması sahibi Orhan Dinç aday oldu.  
İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın genel merkez seçimleri çalışmaları kapsamında Bodrum’da gelen Tamer Kıran ve ekibinin katılımıyla Salmakis Otel’de düzenlenen “Hepimizin Odası Hareketi” toplantının açılış konuşmasını yapan Orhan Dinç, konuşmasında Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nin seçimlerinde aday olduğunu açıkladı.
Bodrum denizcilik sektöründe bulunanların yoğun katılımıya gerçekleştirilen toplantıda konuşan evli ve bir çocuk babası 38 yaşındaki Dinç, sözlerine şöyle başladı:
dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… orhan dinc bodrum dto aday2“Konuşmama kendimden bahsederek başlamak istiyorum. Ben Orhan Dinç. Baba mesleği olan yat imalatı ile uğraşıyorum. Bodrum ile özdeşleşen ve bizlere atalarımızdan yadigar olan bu mesleği gelecek kuşaklara aktarmak esas amacım. Halen Bodrum Ticaret Odası yönetim kurulu üyesiyim ve yaklaşık 10 yıldır sektör temsilcisi olarak birçok görevler üstlendim. Deniz Ticaret Odası Bodrum şubesinin yıllardır üyesiyim Sizlerden biriyim, sizlerin içinden geldim. Bizler, gençliğin ve yeniliğin gücü ile sizlerle birlikte gidişatı tersine çevirmeye hazırız. Yeni dönemde de Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nin başkanlığına ve yönetimine ekip arkadaşlarım ile birlikte sizlerin de desteği ile adayız.”
dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… orhan dinc bodrum dto aday3Yıllardır sektörün içinde bulunan ve Bodrum’daki sıkıntıları ve çözüm yollarını en iyi şekilde bilen Dinç, aday olma sebebini şu sözlerle açıkladı:
“Adayız çünkü; acentalarımızın sorunlarını biliyoruz. Balıkçı barınaklarının sıkıntılarına hep birlikte çözüm arayacağız. Su sporları ile iştigal eden üyelerimize hak ettikleri gereken desteği vereceğiz.  Balık çiftliklerine yaşadıkları sorunlar ile ilgili çözümler bulmaya çalışacağız. Charter ve günü birlik teknelerimizin karşılaştıkları zorlukları biliyoruz. Tekne üreticilerinin yararlanamadıkları teşvikleri, verilmesi gereken ama bir türlü gerçekleşmeyen desteklere vakıfız. Denizcilik eğitimleri ile ilgili neler yapacağımızı planladık, hayata geçireceğiz. Bodrum ve sizler için yerel denizcilik fuarı düzenleyeceğiz. Yerel dinamiklerimizi hareketlendirerek her türlü problemde tüm sivil toplum kuruluşları ile birlikte tek vücut hareket edeceğiz. Deniz ticaret odasının önderlik etmesi gerekirken yıllardır Bodrum Ticaret odasının destek verdiği Boat Show ve yurtdışı denizcilik fuarlarına katılım katkısı için biz de Deniz Ticaret odası olarak elimizi taşın altına sokacağız. Merkez ile birlikte kavga değil, proje ve fikirler üretip hayata geçireceğiz. Bodrum şubemizin kaybolan enerjisine gençliğimiz ile sinerji vererek üzerindeki ataleti atacağız. Oda belirli kişilerin değil hepimizin odası olacaktır. Yeni bir hizmet binası yapacağız, çalışma alanımızı iyileştireceğiz. Çağa uygun bir yönetim anlayışı getireceğiz. Camianın kenetlenmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.
dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… orhan dinc bodrum dto adayi 4Sözlerinin devamında Genel Merkez İMEAK Deniz Ticaret Odası’na aday olan Tamer Kıran’dan Bodrum’a destek isteyen Dinç, “Bu söylediklerim benim ve ekibimin sizlere sözüdür. Ancak bu görev sadece benim ve ekibimin değil, hepimizin birlikte başaracağı görevdir. Denizi sadece ticaret değil, yaşam alanı olarak görmeliyiz. Bugün burada “Hepimizin Hareketi” lideri Merkez Deniz Ticaret Odası Başkan adayımız sayın Tamer Kıran beyefendiyi 8 Nisan tarihindeki kongre sürecini anlatması için davet ettik, sağ olsun bizden desteğini esirgemedi. Bizler Bodrum olarak değişimin yanındayız, bu değişimde kendilerine tabi ki destek vereceğiz. Ancak benim de kendisinden 2 isteği olacak; birincisi Bodrum’un bu zamana kadar ihmal edilmesinden dolayı sizin döneminizde sizleri aramızda seçimden seçime değil, sık sık görerek bizlerin ve üyelerimizin dertlerine ortak olarak çözüm üretip manevi olarak yanımızda olmanızdır. ikincisi ise projelerimizde bizlere maddi olarak destek olmanız. Bodrum’u hak ettiği yere birlikte taşıma yolunda ekonomik yönden desteğinizin sözünü istiyorum” diye konuştu.
Orhan Dinç’in ardından kürsüye gelen Tamer Kıran ise önce kendisini ve seçim vaatlerini anlattı. Konuşmasının ardından Bodrumlu denizcilerden gelen soru cevaplayan Kıran konuşmasının sonunda, “Bodrum’un sorunlarını İstanbul’da oturan bilemez, bilirim derse yalan söyler. Seçimi kazanmamız durumunda, Bodrum’daki Odamızdan gelecek Meclis Üyelerimiz bize dertlerini aktaracak ve o dertler bizim dertlerimiz olacak. O saatten sonra bizlerde o sıkıntıları çözüme ulaştırmak için olanca çabamız ile çalışacağız” dedi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… ARENA BODRUM TUR  ST
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından yapılan açıklamaya göre Bodrum’a hava yolu ile gelen turist sayısındaki yükseliş devam ediyor.
 
BOTAV’ın açıklamalarına göre turist sayısında bu yükseliş 2015 yılı rakamlarına yaklaştı. 2015 yılının ocak-aralık döneminde 814.814 olan sayı 2016 yılında 471.342, 2017 yılında ise 483.255 olarak belirlenmişti. 2018 yılında bu sayı 781.255 olarak açıklandı.
botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… turist sayisi 1
Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon 2018 yılı rakamlarının önceki yıllara göre göstermiş olduğu yükselişten memnun oldukları belirterek “Bodrum demek mücadele demek. Biz mücadelemizden asla vazgeçmedik. Verdiğimiz mücadelemizde ne kadar haklı olduğumuzu da gelen rakamlardan anlıyoruz. 2019 yılı yurt içi ve yurt dışı Bodrum’u tanıtım çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar katıldığımız fuarlardan aldığımız sonuçlar 2019 yılının 2018’den daha iyi geçeceğini gösteriyor. Çalışmalarımıza katılan, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ak partİ muĞla bÜyÜkŞehİr beledİye baŞkan adayi AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR… ARENA MU  LA ADAY AKP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, Muğla adayını 20 Ocak Pazar günü açıklayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
“Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4’ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız.”

31 OCAK’TA RESMİ BAŞLANGICINI BAŞLATACAĞIZ
31 Ocak’ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız.
Parti içinde süren yarış bir demokrasi yarışıdır. Tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini istiyorum.

LAYIK OLANI KENARA KOYMADIK
Hizmet yarışında bayrağın kime, ne zaman devdi edileceği nasip işidir. Biz layık olanı kenara koymadık, koymayız da. Görev herkese düşebilir.
Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz’da önce milletin gönlünde kurduk, sonrada seçimlere taşıdık.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ… ARENA TOSUN 1

 Habertürk Gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya’nın dün yayıyınlanan ve “CHP-İYİ Parti’den Bodrum’a “özel model” başlığıyla yazdığı yazıda İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un CHP çatısı altında ortak aday olarak gösterileceği iddiasının, daha sonra çeşitli ulusal basın kuruluşları ve televizyon programlarında dile getirilmesi ilçede büyük yankı buldu. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, geçtiğimiz perşembe gününden beri İYİ Parti’nin Mahalli İdareler Başkanlığı tarafından 2019 yerel seçimleri “İYİ Belediyecilik Vizyonu” çalışmalarını sonlandırmak üzere Ankara’da olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Malumunuz hâlihazırda İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan adayıyım. Hepimizin bildiği gibi İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında bir süredir devam eden ittifak görüşmelerinde Bodrum özellikle üzerinde çok tartışılan bir yer oldu. Bunun iki parti açısından da haklı sebepleri var. CHP’nin Genel Seçimlerde 1. parti olduğu bir ilçede belediye başkanlığından vazgeçmek istememesi anlayışla karşılanabilir. Öte yandan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin şahsımla ilgili teveccüh ve güveni ile yapılan neredeyse tüm anketlerde adımızın ön plana çıkması, iki parti genel başkan yardımcılarını farklı formüller üzerinde çalışmaya itmiş olabilir. Şahsen benim dünden beri basında yer alan haberler ile ilgili net bir bilgim yok. Çalışmaların sona geldiğini duyuyoruz ancak şuan itibariyle şahsıma deklare edilmiş bir sonuç yok. Açık söyleyeyim, bizim derdimiz tasamız Bodrum’un belediyecilik ile ilgili kangren haline gelmiş sorunlarını çözecek imkanı yakalamaktır. Yoksa şahsımızla ilgili bir kariyer mücadelesinde değiliz. Birkaç güne sürecin netleşeceğini tahmin ediyorum. Her şey Güzel olacak” dedi.
Mehmet Tosun bu hafta içerisinde Ankara’daki çalışmalarını tamamlayarak Bodrum’a dönecek.

Okumaya devam et

Son Haberler