Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY…

Yayınlanan

açık

dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… orhan dinc bodrum dto aday2
  • dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… mehmet tosun banner 2
  • dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… Hakan Durna SM Con 05

Nisan ayında yapılacak İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nin seçimlerine, Bodrum’un genç ve tecrübeli ismi, Roda Yat İmalat firması sahibi Orhan Dinç aday oldu.  
İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın genel merkez seçimleri çalışmaları kapsamında Bodrum’da gelen Tamer Kıran ve ekibinin katılımıyla Salmakis Otel’de düzenlenen “Hepimizin Odası Hareketi” toplantının açılış konuşmasını yapan Orhan Dinç, konuşmasında Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nin seçimlerinde aday olduğunu açıkladı.
Bodrum denizcilik sektöründe bulunanların yoğun katılımıya gerçekleştirilen toplantıda konuşan evli ve bir çocuk babası 38 yaşındaki Dinç, sözlerine şöyle başladı:
dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… orhan dinc bodrum dto aday2“Konuşmama kendimden bahsederek başlamak istiyorum. Ben Orhan Dinç. Baba mesleği olan yat imalatı ile uğraşıyorum. Bodrum ile özdeşleşen ve bizlere atalarımızdan yadigar olan bu mesleği gelecek kuşaklara aktarmak esas amacım. Halen Bodrum Ticaret Odası yönetim kurulu üyesiyim ve yaklaşık 10 yıldır sektör temsilcisi olarak birçok görevler üstlendim. Deniz Ticaret Odası Bodrum şubesinin yıllardır üyesiyim Sizlerden biriyim, sizlerin içinden geldim. Bizler, gençliğin ve yeniliğin gücü ile sizlerle birlikte gidişatı tersine çevirmeye hazırız. Yeni dönemde de Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nin başkanlığına ve yönetimine ekip arkadaşlarım ile birlikte sizlerin de desteği ile adayız.”
dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… orhan dinc bodrum dto aday3Yıllardır sektörün içinde bulunan ve Bodrum’daki sıkıntıları ve çözüm yollarını en iyi şekilde bilen Dinç, aday olma sebebini şu sözlerle açıkladı:
“Adayız çünkü; acentalarımızın sorunlarını biliyoruz. Balıkçı barınaklarının sıkıntılarına hep birlikte çözüm arayacağız. Su sporları ile iştigal eden üyelerimize hak ettikleri gereken desteği vereceğiz.  Balık çiftliklerine yaşadıkları sorunlar ile ilgili çözümler bulmaya çalışacağız. Charter ve günü birlik teknelerimizin karşılaştıkları zorlukları biliyoruz. Tekne üreticilerinin yararlanamadıkları teşvikleri, verilmesi gereken ama bir türlü gerçekleşmeyen desteklere vakıfız. Denizcilik eğitimleri ile ilgili neler yapacağımızı planladık, hayata geçireceğiz. Bodrum ve sizler için yerel denizcilik fuarı düzenleyeceğiz. Yerel dinamiklerimizi hareketlendirerek her türlü problemde tüm sivil toplum kuruluşları ile birlikte tek vücut hareket edeceğiz. Deniz ticaret odasının önderlik etmesi gerekirken yıllardır Bodrum Ticaret odasının destek verdiği Boat Show ve yurtdışı denizcilik fuarlarına katılım katkısı için biz de Deniz Ticaret odası olarak elimizi taşın altına sokacağız. Merkez ile birlikte kavga değil, proje ve fikirler üretip hayata geçireceğiz. Bodrum şubemizin kaybolan enerjisine gençliğimiz ile sinerji vererek üzerindeki ataleti atacağız. Oda belirli kişilerin değil hepimizin odası olacaktır. Yeni bir hizmet binası yapacağız, çalışma alanımızı iyileştireceğiz. Çağa uygun bir yönetim anlayışı getireceğiz. Camianın kenetlenmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.
dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… orhan dinc bodrum dto adayi 4Sözlerinin devamında Genel Merkez İMEAK Deniz Ticaret Odası’na aday olan Tamer Kıran’dan Bodrum’a destek isteyen Dinç, “Bu söylediklerim benim ve ekibimin sizlere sözüdür. Ancak bu görev sadece benim ve ekibimin değil, hepimizin birlikte başaracağı görevdir. Denizi sadece ticaret değil, yaşam alanı olarak görmeliyiz. Bugün burada “Hepimizin Hareketi” lideri Merkez Deniz Ticaret Odası Başkan adayımız sayın Tamer Kıran beyefendiyi 8 Nisan tarihindeki kongre sürecini anlatması için davet ettik, sağ olsun bizden desteğini esirgemedi. Bizler Bodrum olarak değişimin yanındayız, bu değişimde kendilerine tabi ki destek vereceğiz. Ancak benim de kendisinden 2 isteği olacak; birincisi Bodrum’un bu zamana kadar ihmal edilmesinden dolayı sizin döneminizde sizleri aramızda seçimden seçime değil, sık sık görerek bizlerin ve üyelerimizin dertlerine ortak olarak çözüm üretip manevi olarak yanımızda olmanızdır. ikincisi ise projelerimizde bizlere maddi olarak destek olmanız. Bodrum’u hak ettiği yere birlikte taşıma yolunda ekonomik yönden desteğinizin sözünü istiyorum” diye konuştu.
Orhan Dinç’in ardından kürsüye gelen Tamer Kıran ise önce kendisini ve seçim vaatlerini anlattı. Konuşmasının ardından Bodrumlu denizcilerden gelen soru cevaplayan Kıran konuşmasının sonunda, “Bodrum’un sorunlarını İstanbul’da oturan bilemez, bilirim derse yalan söyler. Seçimi kazanmamız durumunda, Bodrum’daki Odamızdan gelecek Meclis Üyelerimiz bize dertlerini aktaracak ve o dertler bizim dertlerimiz olacak. O saatten sonra bizlerde o sıkıntıları çözüme ulaştırmak için olanca çabamız ile çalışacağız” dedi.

dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Hacettepespor sekiz haftadir yenilmiyor 657087
  • bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. mehmet tosun banner 2
  • bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Hakan Durna SM Con 05

Ligin 28. Haftasında Bodrum Belediyesi Bodrumspor Hacettepe’yi konuk ediyor. 

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta son 3 maçından mağlubiyetle ayrılan ve ligde 9’uncu sıraya gerileyen Bodrum Belediyesi Bodrumspor, son 3 maçında 2 mağlubiyet 1 galibiyet alan 14’üncü sıradaki Hacettepe karşı karşıya gelecek. Evinde oynayacağı bu maçta bir çıkış yakalamak isteyen Bodrumspor, hazırlıklarını tamamladı. İki takım arasında ligin ilk devresinde oynanan maçı yeşil beyazlı ekip deplasmanda 2-1’lik skorla kazanmıştı. 24 Mart Pazar günü Bodrum İlçe Stadı’nda oynanacak müsabaka saat 15.00’da başlayacak.

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Bodrumspor   negol deplasmaninda 3

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA…..

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mugla buyuksehir konservuatuar 2
  • muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mehmet tosun banner 2
  • muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. Hakan Durna SM Con 05

Hazine ve Maliye Bakanlığı, en çok borcu olan belediyeleri açıkladı. Bakanlığın verilerine göre en çok borcu olan belediye 6 milyar 66 milyon lira ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi oldu. Kocaeli’ni 2. sırada Adana ve 3.sırada Muğla takip etti.

TOPLAM BORÇ 11 MİLYAR 471 MİLYON TL

Belediyelerin Hazine ve Maliye Bakanlığı’a borçları artıyor. Bakanlığın verilerine göre, Mart ayı itibarıyla belediyelerin ve bağlı idarelerin toplam borç tutarı 11 milyar 741 milyon liraya ulaştı. 135 milyon liralık borcun vadesi geçerken 8 milyar 683 milyonu anapara, 2 milyar 922 milyonu diğer olmak üzere 11 milyar 605 milyon liralık borcun vadesi henüz gelmedi.

İLK 3 SIRAYI AK PARTİ, MHP VE CHP’Lİ BELEDİYELER PAYLAŞTI

Birgün’de yer alan habere göre; en borçlu belediye 6 milyar 66 milyon lira ile AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olurken bunu 1 milyar 99 milyon lira ile MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi izledi. Borçlu belediyeler sıralamasında üçüncü sırada 655 milyon liralık borçla CHP’nin Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Su ve Kanalizasyon İdaresi yer aldı.

DİĞER BELEDİYELER

“En borçlu belediyeler ve bağlı idareler” sıralamasına giren diğer belediyeler şöyle:

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GASKİ (AK Parti) 426 milyon TL

Sakarya Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 423 milyon TL

Bursa Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 359 milyon TL

Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (AK Parti) 243 milyon TL

Antalya Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 208 milyon TL

BORÇLARINI ÖDEYEMEDİLER

135 milyon lira ile borcunun vadesi geçen belediyeler sıralamasında ilk sırada MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi yer alırken bunu 110 milyon lira ile Ankara Büyükşehir Belediyesi izledi.

Kayyum tarafından yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi de 11’er milyon liralık borcunu vadesinde ödeyemedi.

 

Kaynak:haberler.com

muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… orhan dinc bakan mehmet ersoy 1
  • orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… mehmet tosun banner 2
  • orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… Hakan Durna SM Con 05

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum’da Turizmciler, muhtarlar ve bazı STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Konferans salonunda Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan adayı Op.Dr. Tahir Ateş’in ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya, Bakan Mehmet Nuri Ersoy ‘un yanı sıra AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, AK Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, ilçede görev yapan muhtarlar ve STK temsilcileri ve Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayları katıldı.

Bodrum’u çok önemsediğini belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Cumhurbaşkanımız döneminde ilk defa turizm stratejik sektör ilan edildi. Bodrum’u Türkiye’nin markası olarak görüyoruz. Uçak tarifeli seferleri kademeli olarak arttırılıyor. Uzun süreden beri her yıl Bodrum’da bulunmamım da Bodrum açısından bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Bodrum’un turizme bakış açısının değişmesi gerekiyor. Biz bugün ağırlıklı olarak Bodrum’un sorunlarını konuşmaya, neler yapabiliriz, 2023 dönemine kadar ne faydamız olabilir, onları konuşmaya geldik. Ben bugün sizlerin sorunlarını dinleyeceğim, kafamdakileri anlatacağım. Gerekli notları alacağım.”

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… orhan dinc bakan mehmet ersoy 3

Kissebükünde Deniz Ticaret Odası’nın projesini hayata geçireceğiz…

Toplantıya katılan bazı STK temsilcilerinin soruları üzerine açıklama yapan Bakan Ersoy şöyle konuştu:

“Biz hükümet olarak yasalar çerçevesinde hareket ederiz. Yasal olmayan her şeyin karşısındayız. Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesinin Kissebükü ile ilgili verdiği çok güzel bir proje var, onu hayata geçireceğiz. Buradaki arkeolojik kalıntıları gün ışığına çıkarıp, koruma altına alıp yat turizmine açacağız. Kissebükü yapılaşmaya kapalı olacak. Ayrıca Yalıkavak-Küdür Mevkiindeki yapılaşmaya da son veriyoruz. Orada barakalar yıkılacak iskele kazıkları sökülecek.” dedi.

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu

Son Haberler