Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY…

Yayınlanan

açık

dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… orhan dinc bodrum dto aday2
dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… divenire group2

Nisan ayında yapılacak İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nin seçimlerine, Bodrum’un genç ve tecrübeli ismi, Roda Yat İmalat firması sahibi Orhan Dinç aday oldu.  
İMEAK Deniz Ticaret Odası’nın genel merkez seçimleri çalışmaları kapsamında Bodrum’da gelen Tamer Kıran ve ekibinin katılımıyla Salmakis Otel’de düzenlenen “Hepimizin Odası Hareketi” toplantının açılış konuşmasını yapan Orhan Dinç, konuşmasında Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nin seçimlerinde aday olduğunu açıkladı.
Bodrum denizcilik sektöründe bulunanların yoğun katılımıya gerçekleştirilen toplantıda konuşan evli ve bir çocuk babası 38 yaşındaki Dinç, sözlerine şöyle başladı:
dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… orhan dinc bodrum dto aday2“Konuşmama kendimden bahsederek başlamak istiyorum. Ben Orhan Dinç. Baba mesleği olan yat imalatı ile uğraşıyorum. Bodrum ile özdeşleşen ve bizlere atalarımızdan yadigar olan bu mesleği gelecek kuşaklara aktarmak esas amacım. Halen Bodrum Ticaret Odası yönetim kurulu üyesiyim ve yaklaşık 10 yıldır sektör temsilcisi olarak birçok görevler üstlendim. Deniz Ticaret Odası Bodrum şubesinin yıllardır üyesiyim Sizlerden biriyim, sizlerin içinden geldim. Bizler, gençliğin ve yeniliğin gücü ile sizlerle birlikte gidişatı tersine çevirmeye hazırız. Yeni dönemde de Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi’nin başkanlığına ve yönetimine ekip arkadaşlarım ile birlikte sizlerin de desteği ile adayız.”
dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… orhan dinc bodrum dto aday3Yıllardır sektörün içinde bulunan ve Bodrum’daki sıkıntıları ve çözüm yollarını en iyi şekilde bilen Dinç, aday olma sebebini şu sözlerle açıkladı:
“Adayız çünkü; acentalarımızın sorunlarını biliyoruz. Balıkçı barınaklarının sıkıntılarına hep birlikte çözüm arayacağız. Su sporları ile iştigal eden üyelerimize hak ettikleri gereken desteği vereceğiz.  Balık çiftliklerine yaşadıkları sorunlar ile ilgili çözümler bulmaya çalışacağız. Charter ve günü birlik teknelerimizin karşılaştıkları zorlukları biliyoruz. Tekne üreticilerinin yararlanamadıkları teşvikleri, verilmesi gereken ama bir türlü gerçekleşmeyen desteklere vakıfız. Denizcilik eğitimleri ile ilgili neler yapacağımızı planladık, hayata geçireceğiz. Bodrum ve sizler için yerel denizcilik fuarı düzenleyeceğiz. Yerel dinamiklerimizi hareketlendirerek her türlü problemde tüm sivil toplum kuruluşları ile birlikte tek vücut hareket edeceğiz. Deniz ticaret odasının önderlik etmesi gerekirken yıllardır Bodrum Ticaret odasının destek verdiği Boat Show ve yurtdışı denizcilik fuarlarına katılım katkısı için biz de Deniz Ticaret odası olarak elimizi taşın altına sokacağız. Merkez ile birlikte kavga değil, proje ve fikirler üretip hayata geçireceğiz. Bodrum şubemizin kaybolan enerjisine gençliğimiz ile sinerji vererek üzerindeki ataleti atacağız. Oda belirli kişilerin değil hepimizin odası olacaktır. Yeni bir hizmet binası yapacağız, çalışma alanımızı iyileştireceğiz. Çağa uygun bir yönetim anlayışı getireceğiz. Camianın kenetlenmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.
dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY… orhan dinc bodrum dto adayi 4Sözlerinin devamında Genel Merkez İMEAK Deniz Ticaret Odası’na aday olan Tamer Kıran’dan Bodrum’a destek isteyen Dinç, “Bu söylediklerim benim ve ekibimin sizlere sözüdür. Ancak bu görev sadece benim ve ekibimin değil, hepimizin birlikte başaracağı görevdir. Denizi sadece ticaret değil, yaşam alanı olarak görmeliyiz. Bugün burada “Hepimizin Hareketi” lideri Merkez Deniz Ticaret Odası Başkan adayımız sayın Tamer Kıran beyefendiyi 8 Nisan tarihindeki kongre sürecini anlatması için davet ettik, sağ olsun bizden desteğini esirgemedi. Bizler Bodrum olarak değişimin yanındayız, bu değişimde kendilerine tabi ki destek vereceğiz. Ancak benim de kendisinden 2 isteği olacak; birincisi Bodrum’un bu zamana kadar ihmal edilmesinden dolayı sizin döneminizde sizleri aramızda seçimden seçime değil, sık sık görerek bizlerin ve üyelerimizin dertlerine ortak olarak çözüm üretip manevi olarak yanımızda olmanızdır. ikincisi ise projelerimizde bizlere maddi olarak destek olmanız. Bodrum’u hak ettiği yere birlikte taşıma yolunda ekonomik yönden desteğinizin sözünü istiyorum” diye konuştu.
Orhan Dinç’in ardından kürsüye gelen Tamer Kıran ise önce kendisini ve seçim vaatlerini anlattı. Konuşmasının ardından Bodrumlu denizcilerden gelen soru cevaplayan Kıran konuşmasının sonunda, “Bodrum’un sorunlarını İstanbul’da oturan bilemez, bilirim derse yalan söyler. Seçimi kazanmamız durumunda, Bodrum’daki Odamızdan gelecek Meclis Üyelerimiz bize dertlerini aktaracak ve o dertler bizim dertlerimiz olacak. O saatten sonra bizlerde o sıkıntıları çözüme ulaştırmak için olanca çabamız ile çalışacağız” dedi.

dinç ORHAN DİNÇ, DENİZ TİCARET ODASI’NA ADAY…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. suleyman girgin tbmm
süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. divenire group2

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Muğla’da sağlık hizmetlerinde yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı.

Turizm sezonunun yoğunluğunun yaşandığı şu günlerde uzun süredir tamamlanamayan Bodrum ve Yatağan devlet hastaneleri ile geçici görevlendirmelerle çözülemeyen uzman ve pratisyen doktor sorununu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği yazılı soru önergesiyle TBMM gündemine taşıyan Girgin, konuyla ilgili basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;.

“Dünyanın ve ülkemizin göz bebeği olan ve sadece 9 günlük bayram tatilinde 6 Milyon turist ağırlayan Muğla ilimiz, ne yazık ki sağlık hizmetleri bakımından yeterli desteği alamamaktadır. Ne yazık ki birçok Devlet hastanemiz artan ihtiyaçlara cevap verememektedir. Bodrum gibi dünyaca ünlü turizm merkezinde tam donanımlı ve yatak sayısı olarak ihtiyaca cevap verebilen bir hastane olmaması bölgemiz insanı ve ülke turizmimiz açısından büyük bir eksikliktir. Ayrıca Bodrum’un yerleşik nüfusu da her geçen yıl artmaktadır. Ayrıca Yatağan ilçemizde yapılmakta olan fakat yıllardır tamamlanamayan Devlet hastanemizin inşaatı da kısa süre önce durdurulmuştur. Daha acısı dünyanın dört bir yanından ve ülkemizden yerli yabancı milyonlarca insanın akın ettiği Muğlamızın birçok ilçesinde acillerde yeterli sayıda pratisyen, hastanelerimizde ise uzman doktor bulunmamaktadır. Ayrıca hastanelerimizde ciddi anlamda hemşire ve genel sağlık çalışanı eksikliğimiz bulunmaktadır.”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. bodrum devlet hastanesi proje 2Bodrum Devlet Hastanesi ne zaman tamamlanacak?

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Hastanesinden Datça Devlet Hastanesine genel cerrah, Köyceğiz Devlet Hastanesine ise psikiyatrist, kardiyolog, radyolog ve göz uzmanları gönderiliyor” diyerek aşağıdaki soruları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yöneltti;

1- Dünyaca ünlü bir turizm merkezi olan Bodrum ilçemizde yıllardır tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Bodrum devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
2- Nüfusu her geçen gün artan Yatağan ilçemizde bir türlü tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Yatağan devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
3- Muğla’da artan yerleşik nüfusa ek, artan yaz nüfusuna oranla, Devlet hastanelerimizin pratisyen ve uzman doktor eksikliklerini gidererek, takviye personel ile sağlık hizmetlerini desteklemeyi düşünüyor musunuz?”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… bodrum asayis
bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… divenire group2

Bodrum’da tatil yapan Abdullah E. denizde çok açılınca geri dönemedi…

Gündoğan Mahallesi’ndeki bir otelde tatilini sürdüren Abdullah E’nin (34), otelin plajından denize açıldığı ve 4-5 saat kendisinden haber alınmadığı ihbarını alan Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ekipleri, bölgeye sevk edildi.

Sahil Güvenlik Dalış Timi’nin de destek verdiği arama kurtarma çalışması sonucunda Abdullah E. Gündoğan Mahallesi açıklarında denizde bulundu. Güvenlik botuna alınan Abdullah E’nin sağlık durumunun iyi olduğu, yüzerken sahilden açıldığı ancak geri dönemediği öğrenildi.

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… PHOTO 2019 06 13 18 55 42
Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… divenire group2

Şehit Teğmen Caner Gönyeli arama kurtarma tatbikatına katılan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri, geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre; Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekiplerin, binlerce hayatı kurtardılar.

Verilen bilgiye göre, Ege ve Akdeniz sularında bir şekilde denize düşmüş ve boğulmak üzere olan 8 bin insanı kurtardı.

Ayrıca yine geçtiğimiz yıl karasularımızda ve uluslararası sularda botlar içinde yaşam mücadelesi veren 20 bin mültecinin ise yeniden hayata döndürdükleri ve kurtardıkları bildirildi.

Emin Varol/KKTC

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler