Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

AKUT BODRUM, ACİL İHTİYAÇLARI İÇİN KAMPANYA BAŞLATTI…

Yayınlanan

açık

akut AKUT BODRUM, ACİL İHTİYAÇLARI İÇİN KAMPANYA BAŞLATTI… bodrum akut

AKUT Bodrum, acil ihtiyaçları olan araçlar ve kurtarma malzemeleri için bir dizi kampanya başlattı.  Bu kampanyada söyleşi, konserler, sergiler, seminerler ve bağış kampanyaları gibi bir dizi etkinlikler programlandı.

Bu çerçevede, ilk olarak, Artçı Sanat Evi, gelirinin tamamının  AKUT Bodrum’a bağışlanacağı, Herodot 3 Yaş Akademisinin katkılarıyla, bir gece düzenlendi. Gece 3 Mart Cumartesi günü, Herodot Kültür Merkezi’nde, saat 17:30 da, Nasuh Mahruki ile AKUT ve Doğal Afetler konulu söyleşi ile başlayacak. Sonrasında, dünya, Türk ve klasik müziklerini,  ülkemizde ve yurt dışında bir çok konserler vermiş, değerli sanatçılarımızdan, Duo da İlker Uyar, Adil Severcan,  Piyanolu Trio da Ümüt Başar Kamerli, Murat Uçar ve Oğuz Ozan Bilen sunacaklar. Burcu Hasekili Coşkun, Defne Kozanoğlu Tokay ve Şahin Kapar’da gitarıyla solist olarak katılacak.

Kampanyanın başlaması ile birlikte, hayırsever Bodrum esnaflarından Konacık Ticaret’in sahibi Mehmet Ali Altmış,  hava kompresörü, sunta kesme ve el aletleri, dünyaca ünlü Aikido hocalarından Mustafa Aygün’de 5 KW lık bir jeneratör, Karcher firması basınçlı yıkama makinası bağışlayarak kampanyaya destekte bulundular.

AKUT Bodrum ekibi, Bodrum’da 2008 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Bugüne kadar vatandaşlarımızın bağış ve destekleriyle, tamamen gönüllü olarak  çalışan bu ekip, 216 operasyon gerçekleştirmiş ve operasyonlarda 86 insanı, 88 hayvanı bulundukları olumsuz koşullardan, sağlıklı ortamlara nakillerini sağlamış, 86 orman yangınında birebir ateş hattında söndürme çalışmalarına katılmış, 28.000 öğrenci ve yetişkine afet bilinçlendirme seminerleri vermiş ve bir çok sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmiş veya gerçekleştirilmesine destek vererek Bodrum halkının göz bebeği olmuştur.

Kampanya hakkında bilgi veren AKUT Bodrum Ekip lideri Sadettin Uslu “Bildiğiniz gibi Bodrum ekibinin tam on yıl önce, Şubat ayında, Sayın Bodto YK Başkanımız  Mahmut Kocadon öncülüğünde, Onursal Başkanımız Nasuh Mahruki’nin katılımıyla, Alp Emre Kököz’ün ekip liderliğinde ve Bodrum halkının katılımıyla ilk toplantısı gerçekleştirilmişti. Geride bıraktığımız 10 yıllık süreçte, Konacık eski Belediye başkanımız Mehmet Tosun ve şu an Bodrum Belediye başkanımız Mehmet Kocadon başta olmak üzere, gerek Bodrum’da yaşayan, gerekse Bodrum dışında yaşayan, hayırsever halkımızın destekleriyle bugünlere geldik. Bugüne kadar ki ve bundan sonraki desteklerinden dolayı herkese teşekkür ederiz.   Bu desteklerle Türkiye’deki AKUT ekipleri içerisindeki en kapsamlı eğitim ve operasyon merkezini inşa ettik. Birçok operasyon ve çalışmalar gerçekleştirdik. İyi günde ve kötü günde her zaman 7/24 halkımızın yanında bulunduk. Şimdi ise operasyona çıkacak aracımız yok.  Her hangi bir afette, arama kurtarma operasyonlarımızda ve eğitimlerimizde ihtiyacımız olan 1 Kamyonet, Personel taşımak için 1 minibüs, 1 kurtarma aracı ve birçok malzemenin temini için kampanya başlattık. İnsanlar bazen maddi desteklerde bulunuyor, bazen malzeme desteğinde, bazen de bu konserde olduğu gibi yurdumuzun dört bir köşesinden gelerek emekleriyle destek oluyor. Bu güne kadar olduğu gibi, bu gün ve sonrasında da destekleriniz ile en kısa zamanda eksiklerimizi tamamlayarak,  daha çok cana hep birlikte dokunacağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Şahsım ve ekibim adına şimdiden teşekkürlerimizi sunarız”

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar

Milas’ın, Karahayıt Mahallesi Sivri Kaya mevkisinde arıcılık yapan Mehmet Ali Çoban, bakıma gittiği kovanlarındaki bazı arıların öldüğünü fark etti.

Durumun bildirilmesi üzerine Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme başlattı. karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  1Arılara verilen şerbet ile canlı ve ölü arılardan alınan numuneler, Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderildi. Mehmet Ali Çoban, gazetecilere yaptığı açıklamada, 35 yıldır arıcılık yaparak geçimini sağladığını belirterek, toplu arı ölümleriyle ilk kez karşılaştığını söyledi.

Toplam 450 kovanının bulunduğu alandaki bazı kovanlarda arı ölümlerinin gerçekleştiğini dile getiren Çoban, “Ekiplerin yaptığı incelemede 103 kovanda arılarımın tamamının öldüğü tespit edildi. Yaklaşık 50 bin lira zararım var. Yetkililerden isteğim, bu arı ölümlerinin sebebinin belirlenmesi ve bir daha yaşanmaması için önlem alınmasıdır.” diye konuştu.

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Çocuk Şenliği 23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR… 23 N  SAN

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni, bu yıl 21 – 23 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştiriyor. Okul gösterileri, sportif eğlenceler, survivor parkuru, atölyeler, sihirbazlık gösterisi, Mickey & Minnie Mouse ve yüz boyama gibi birbirinden keyifli etkinlikler çocuklara sunulacak.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Oasis’te muhteşem bir şenlikle kutlanacak. 21 Nisan Pazar günü, saat 13.00’te başlayacak şenliğe, 23 eğitim kurumu gösteri grupları, atölyeleri ve sergileri ile katılım sağlayacak. Tüm yıl boyunca hazırladıkları dans, halkoyunları, orkestra gibi performanslarını sergileyecek miniklerin yanı sıra, tüm ziyaretçilerin merakla izleyeceği sihirbazlık gösterisi gerçekleşecek.

Şenlik, 23 Nisan Salı günü, saat 14.00 – 17.00 arasında, sportif eğlenceler, survivor parkuru, çocuklarla münazara ve yüz boyama ile devam ederken, Mickey & Minnie Mouse çocuklara tüm eğlenceler boyunca eşlik edecek.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 1

Bodrum Belediyesinin destekleri ve Kumbahçe Mahallesi Muhtarlığının ev sahipliğinde düzenlenen “Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali” renkli görüntülerle başladı.

 

Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali adı altında Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde düzenlenen festivalin açılışına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe Mahalle Muhtarı Nil Taşkıran, İstanköy (Kos adası) Müslümanları Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, Bodrumlu ve İstanköylü vatandaşlar ile ilçede bulunan yerli yabancı turistler katıldı.

Festival açılışında Kaymakam Bekir Yılmaz ile Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Caddesi üzerinde hazırlanan alanda kurdele kestiler. Kaymakam Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada, festivalin ilçeye renk kattığını ifade etti. Geçen yıl yapılan ot festivalini de hatırlatarak, bu yılki festivalin Kumbahçe Mahallesi Muhtarının girişimleri ile daha kapsamlı bir hale geldiğini söyledi.

ARAS: “BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN”

Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras ise iki yakadaki kültürün birbirine çok yakın olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Bodrum’un çok kültürlü yapısı, bizim için çok önemli. Özellikle mübadelede değişen nüfus, hem Türkiye’de hem de Yunanistan’da halen bu kültürün devamı niteliğinde. Biz bu insanları tekrar bir araya getirerek kökleriyle bağlantılarını oluşturmak zorundayız. Biz bu topraklarda hep birlikte yaşayarak hep birlikte gelişeceğiz. O yüzden bu festivali ben de çok önemsiyorum. İsmi üzerinde mukim kalsın ve bu iki yaka, her zaman bir araya gelsin” dedi.

Başkan Aras daha sonra Kaymakam Yılmaz ile birlikte stantları gezdi. Aras ayrıca, İstanköy ve Kalymnos’tan gelen Yunanlı misafirlerin açtığı stantları da ziyaret etti.

Oldukça kapsamlı bir içerikle başlayan festivalde kurulan yaklaşık 200 stantta; el yapımı ürünler, deri çantalar, sandaletler, takılar, hediyelik eşyalar, giyim eşyaları gibi geniş bir ürün grubunun yanı sıra, Kumbahçeli ev hanımlarının mutfaklarından çıkan orijinal tariflerden oluşan yiyecekler ve içecekler satışa sunuldu.

Festival süresince katılımcılar, sahne sanatlarında Bodrum’un dans okulları, halk oyunları ekipleri, özel okulların bünyesinde yer alan grupların performanslarını izleme fırsatı bulacak. Sea Shine Dans Akademisi, Karya Halk Dansları ve Karya Çiçekleri, Yunan Sirtaki Grubu, Ender Kasal, Reha Ergun, Mustafa Topanoğlu, Eyüp Karabad ve İstanköy Filarmoni Orkestrasının sahne alacağı festivalde ayrıca sergiler, atölyeler ve söyleşiler de düzenlenecek.

Bodrumlu yazarların kitaplarını da tanıtma fırsatını bulabileceği festivalde, Girit yemeklerinin yapılışları, orijinal tatlar, Bodrum’un geleneksel tatları ile buluşarak, festival katılımcılarına iki yaka arasında bir lezzet yolculuğu yapma imkanını da sunacak.

İki gün boyunca devam edecek festival, yarın (Pazar günü) akşam Kumbahçe Meydanında düzenlenecek ödül töreni ve konserler ile sona erecek.

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 5ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 15

Okumaya devam et

Son Haberler