KADEM METE: KADINLARIMIZIN ROLÜ VE KATKISI ASLA KÜÇÜMSENEMEZ…

AK Parti Muğla İL Başkanı Kadem Mete, 8 Mart Dünya Çalışan Kadınlar Günü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.

“Varlıkları ile hayatın her anına ayrı bir anlam katan, doğumdan ölüme yaşamımızda yer alan kıymetli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” diye başlayan basın açıklaması şöyle;

Gerek insanlık tarihinin, gerekse de mensubu olduğumuz kadim medeniyetin oluşumunda kadınlarımızın rolü ve katkısı asla küçümsenemez.

Fedakârca tutumlarıyla, insanlık için verdikleri mücadeleyle, ülkemiz ve yarınlarımız için özveriyle çalışmalarıyla kadınlarımız hep ön saflarda yer alıyorlar. İmkânsızlıklar, yokluklar, karşılaştıkları onca engel onları yollarından alıkoymuyor. Kadınlarımız çalışma hayatında, ilimde sanatta ve sosyal hayatta her geçen gün başarılarına yeni başarılar ekliyorlar.

Tüm bunların yanında maalesef ki insanlıkla bağdaşmayan, çağdışı bir tutum olan kadınlarımıza yönelik şiddet tamamen ortadan kaldırılamıyor. Bu sorunun ortadan kaldırılması, sadece devletimizin aldığı tedbirlerle değil, devletimizin ve milletimizin el ele vererek sivil toplum teşekküllerinin de destek ve katkıları ile mümkün olacaktır

Kadına şiddetin ve negatif ayrımcılığın son bulduğu, kadınlarımızın hak ettikleri değer ve saygıyı gördükleri bir dünya diliyorum. Aydınlık yarınlar, barış ve kardeşlik ancak bu şekilde mümkün olacak; yaşanan savaşlar ancak bu şekilde ortadan kalkacaktır.

En kıymetli varlıklarını vatan uğruna feda eden, yüreklerinde kor ile yaşayan şehit annelerimiz ve şehit eşleri kardeşlerim başta olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Kadem Mete

AK Parti Muğla İl Başkanı