Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ORHAN DİNÇ VE EKİBİ PROJELERİNİ BASINLA PAYLAŞTI…

Yayınlanan

açık

orhan dinç ORHAN DİNÇ VE EKİBİ PROJELERİNİ BASINLA PAYLAŞTI… orhan dic aday aciklama 2

“Değişim Rüzgarı” sloganıyla yola çıkan Orhan Dinç ve ekibi seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

02 Nisan günü gerçekleştirilecek olan Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkanlığına aday olan Orhan Dinç ve ekibi bugün sabah saatlerinde basın mensupları ile bir araya geldi. Bodrum Belediyesi Trafo Kafe’de düzenlenen basın toplantısında seçim çalışmaları ve ekibiyle birlikte hazırladığı projelerini basın mensupları ile paylaşan Dinç, amaçlarının Bodrum Deniz Ticaret Odasını yönetmeye ve sektöre hizmet etmek olduğunu ifade etti.

Bizler Genç Ve Dinamik Olarak Bu Göreve Talip Olduk…

Kahvaltılı basın toplantısında açıklamalarda bulunan Roda Yat Sahibi Orhan Dinç sözlerine şöyle devam etti:

“Bu görevi uzun zamandır yapan abilerimizin gençlerin, yeni bir jenerasyonun, önünü açmasını bekledik. Ancak her dönemde bu son dönem diyerek geldiğimiz noktada gördük ki uzun yıllardır yönetilen Deniz Ticaret Odasını bırakmaya niyetleri yok.

İki dönemdir Bodrum Ticaret Odasında deniz sektörünün temsilcisi olarak Bodrum denizcilerini temsilen görev yapmaktayım. Bodrum Ticaret Odası (BODTO)’nda görev yaptığım süre içerisinde Boat Show’lara, yurt dışı fuarlara, sektörel eğitimlere ve sektörle ilgili iş gezilerine katılım organizasyonları başarılı bir şekilde gerçekleşti. Bodrum’umuzu gururla temsil ettik. Bu projeler BODTO’nun değil aslında Bodrum Deniz Ticaret Odasının organize etmesi gereken faaliyetlerdir.

orhan dinç ORHAN DİNÇ VE EKİBİ PROJELERİNİ BASINLA PAYLAŞTI… orhan dic aday aciklama 3Yapacak Çok İşimiz Var…

Bizler, sorunların bilincinde ve çözümlerini de çalışarak bilerek aday olduk. Burada afaki sözler vererek, yapamayacağımız şeyleri vaat ederek Bodrum’un vaktini boşa harcamak istemiyoruz. Direk sonuca ve karşılaşılacak problemlere odaklanacağız.

Balıkçı barınaklarından marinalara, günübirlik gezilerden charter teknelerine, Tersanelerden yan sanayi tedarikçilerine, su sporları sektöründen dalgıçlarımıza, balıkçı arkadaşlarımızdan tüm denizcilerin sorunlarına kadar her konudaki sıkıntıları biliyoruz.

Yazılı ve görsel basında yeterli düzeyde, sosyal medyada, sanal ortamlarda hiç olmayan üyesi ile iletişimi kopuk bir yönetime son vermek için kolları sıvadık ve aday olduk.

Sizlere şeffaf, Üyeleri ile barışık, üyelerinin menfaatlerini her zaman en ön planda tutan, Kapılarının herkese açık olduğu bir oda vaat ediyoruz.

orhan dinç ORHAN DİNÇ VE EKİBİ PROJELERİNİ BASINLA PAYLAŞTI… orhan dic aday aciklama 4Dersimizi Çalışarak Geliyoruz…

Karbon salınımını azaltan çevreci üretim teknolojileri,  sürdürülebilir deniz ekosistemi, yenilenebilir deniz enerjisi, sadece kalifiye değil yenilikçi deniz adamlarımızla, üreteceğimiz sosyal projeler ile Bodrumlu markalarımızla, Milas ve Bodrum Deniz Ticaret Odası lobisi ile tüm ticari alanlarda aktif ve etkili olmak için tüm deniz severlerin desteğine talibiz.

Son günlerde bu seçim yarışını siyasete malzeme etmeye ve siyasi meydana çekilmeye başlandığını görüyoruz. Ben ve arkadaşlarımızın tek ortak siyaseti Bodrum’ dur. Bu konuyu uzatmaya gerek yok. Herkes için söylenecek bir söz vardır. Siyasetin yeri siyasi meydanlardır.

Hepimizin Odası Olacak…

Bizim sözümüz kişilerin değil,  Bodrum’ da deniz ile uğraşan tüm kesimlere hizmet eden Deniz Ticaret Odasının hepimizin odası olacağı sözüdür.

Uzun yıllar aynı şekilde yönetilen ve artık enerjisini kaybetmiş bir oda yönetimi yerine yeni sinerji ile herkesi kucaklayan bir Deniz Ticaret Odası yönetimi vaat ediyoruz.

Sektörün her sıkıntısı ile ilgilenen, eğitime önem veren, çeşitli yapılacak olan seminerler ile denizciliğimizin gelişimini sağlayan, yeni atılımlar ile odamızın önünü açacak, kısacası Bodrum’un ufkunu açacak olan projeler ile geliyoruz.

Seçim günü üyelerimizin vereceği karar hepimizi bağlayacaktır. Yeni yönetim olarak Bodrum Deniz Ticaret Odası üyelerinin menfaatleri doğrultusunda yerel yönetimler, meslek odaları, dernekler, resmi kurum ve kuruluşlar ile iletişim ve işbirliği içinde olacağız.

Tecrübe ve donanım sözcükleri ile ifade edilen bir yönetim kadrosu yerine bilgiyi kullanabilen ve adaptasyon kabiliyeti yüksek bir organizasyon yapısını tercih ettik. Yeni kuşaklar daha fazla bilgi kaynağına sahipler ve değişen koşullar tecrübeyi yetersiz kılıyor. Dünya ile iletişim kurabilmek için güncel olmalıyız.”

Dinç basın açıklamasının sonunda ekip arkadaşları ile birlikte belirledikleri ilkelerini şöyle sıraladı:

“Bütün dünya denizleri birbiri ile bağlıdır. Bodrum DTO’ da tüm dünya denizleri ile kurumsal bağlarını kuracak ve güçlendirecek.

Bodrumlular tüm dünya denizlerine gidebilecek ve tüm deniz insanlarına da *Bodrum ev sahipliği yapabilecek.

Altyapı ve kalifikasyon tüm dünyaya entegre edilecek.

Yerel ürün ve hizmetler markalaştıralacak

Uluslararası rekabete uygun maliyet seviyelerine ulaşacağız.

Denizi sadece ticaret alanı değil yaşam alanımız olarak göreceğiz.”

orhan dinç ORHAN DİNÇ VE EKİBİ PROJELERİNİ BASINLA PAYLAŞTI… orhan dic aday aciklama 5Seçimin yapılacağı yer uygun değil…

Basın açıklamasının sonunda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkan Adayı Orhan Dinç, özellikle seçimin yapılacağı ye rile ilgili sıkıntıları dile getirdi. Oda’nın halii hazırdaki mevcut binasında yapılması planlanan oy kullanma işleminin sağlıklı olmayacağına vurgu yapan Dinç, “Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesinin hem bulunduğu konum olarak hemde binanın küçük olması nedeniyle uygun olacağını düşünmüyoruz. Çünkü geçmiş seçimlerde olduğu gibi seçime 40-50 üye değil 400’ün üzerinde üyenin katılmasını bekliyoruz. Buda haliyle bir yoğunluk oluşturacaktır. Seçim yerinin iptali ve daha uygun yerler olan Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi veya Nurol Kültür Merkezinin kullanılması için İlçe Seçim Kuruluna gerekli müracatımızı yapmış bulunmaktayız” dedi.

Basın toplantısının ardından ekibiyle birlikte Denizciler Derneğine giden Orhan Dinç, burada denizciler ile bir süre sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Orhan Dinç’in aday Meclis Listesinde bulunan isimler şöyle:

Rıza Karakaya, Doğan Güneri, Adnan Caner, Taner Özdoğan, Fatih Öztarakçı, Ethem Özyurt, Mehmet Ali Ünsal, Derya Akbaş,  Bülent Can, Itır İpekel Tsiropoulos, Mustafa Oduncuoğlu, Enis Tünay, Erhan Berber, Mahir Top, Ayberk Apaydın, Mehmet Esat İleri, Remzi Yorulmaz, Namaz Çelenk ve Sinan Erbey.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar

Milas’ın, Karahayıt Mahallesi Sivri Kaya mevkisinde arıcılık yapan Mehmet Ali Çoban, bakıma gittiği kovanlarındaki bazı arıların öldüğünü fark etti.

Durumun bildirilmesi üzerine Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme başlattı. karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  1Arılara verilen şerbet ile canlı ve ölü arılardan alınan numuneler, Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderildi. Mehmet Ali Çoban, gazetecilere yaptığı açıklamada, 35 yıldır arıcılık yaparak geçimini sağladığını belirterek, toplu arı ölümleriyle ilk kez karşılaştığını söyledi.

Toplam 450 kovanının bulunduğu alandaki bazı kovanlarda arı ölümlerinin gerçekleştiğini dile getiren Çoban, “Ekiplerin yaptığı incelemede 103 kovanda arılarımın tamamının öldüğü tespit edildi. Yaklaşık 50 bin lira zararım var. Yetkililerden isteğim, bu arı ölümlerinin sebebinin belirlenmesi ve bir daha yaşanmaması için önlem alınmasıdır.” diye konuştu.

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar  2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Çocuk Şenliği 23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR… 23 N  SAN

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni, bu yıl 21 – 23 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştiriyor. Okul gösterileri, sportif eğlenceler, survivor parkuru, atölyeler, sihirbazlık gösterisi, Mickey & Minnie Mouse ve yüz boyama gibi birbirinden keyifli etkinlikler çocuklara sunulacak.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Oasis’te muhteşem bir şenlikle kutlanacak. 21 Nisan Pazar günü, saat 13.00’te başlayacak şenliğe, 23 eğitim kurumu gösteri grupları, atölyeleri ve sergileri ile katılım sağlayacak. Tüm yıl boyunca hazırladıkları dans, halkoyunları, orkestra gibi performanslarını sergileyecek miniklerin yanı sıra, tüm ziyaretçilerin merakla izleyeceği sihirbazlık gösterisi gerçekleşecek.

Şenlik, 23 Nisan Salı günü, saat 14.00 – 17.00 arasında, sportif eğlenceler, survivor parkuru, çocuklarla münazara ve yüz boyama ile devam ederken, Mickey & Minnie Mouse çocuklara tüm eğlenceler boyunca eşlik edecek.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 1

Bodrum Belediyesinin destekleri ve Kumbahçe Mahallesi Muhtarlığının ev sahipliğinde düzenlenen “Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali” renkli görüntülerle başladı.

 

Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali adı altında Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde düzenlenen festivalin açılışına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe Mahalle Muhtarı Nil Taşkıran, İstanköy (Kos adası) Müslümanları Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, Bodrumlu ve İstanköylü vatandaşlar ile ilçede bulunan yerli yabancı turistler katıldı.

Festival açılışında Kaymakam Bekir Yılmaz ile Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Caddesi üzerinde hazırlanan alanda kurdele kestiler. Kaymakam Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada, festivalin ilçeye renk kattığını ifade etti. Geçen yıl yapılan ot festivalini de hatırlatarak, bu yılki festivalin Kumbahçe Mahallesi Muhtarının girişimleri ile daha kapsamlı bir hale geldiğini söyledi.

ARAS: “BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN”

Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras ise iki yakadaki kültürün birbirine çok yakın olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Bodrum’un çok kültürlü yapısı, bizim için çok önemli. Özellikle mübadelede değişen nüfus, hem Türkiye’de hem de Yunanistan’da halen bu kültürün devamı niteliğinde. Biz bu insanları tekrar bir araya getirerek kökleriyle bağlantılarını oluşturmak zorundayız. Biz bu topraklarda hep birlikte yaşayarak hep birlikte gelişeceğiz. O yüzden bu festivali ben de çok önemsiyorum. İsmi üzerinde mukim kalsın ve bu iki yaka, her zaman bir araya gelsin” dedi.

Başkan Aras daha sonra Kaymakam Yılmaz ile birlikte stantları gezdi. Aras ayrıca, İstanköy ve Kalymnos’tan gelen Yunanlı misafirlerin açtığı stantları da ziyaret etti.

Oldukça kapsamlı bir içerikle başlayan festivalde kurulan yaklaşık 200 stantta; el yapımı ürünler, deri çantalar, sandaletler, takılar, hediyelik eşyalar, giyim eşyaları gibi geniş bir ürün grubunun yanı sıra, Kumbahçeli ev hanımlarının mutfaklarından çıkan orijinal tariflerden oluşan yiyecekler ve içecekler satışa sunuldu.

Festival süresince katılımcılar, sahne sanatlarında Bodrum’un dans okulları, halk oyunları ekipleri, özel okulların bünyesinde yer alan grupların performanslarını izleme fırsatı bulacak. Sea Shine Dans Akademisi, Karya Halk Dansları ve Karya Çiçekleri, Yunan Sirtaki Grubu, Ender Kasal, Reha Ergun, Mustafa Topanoğlu, Eyüp Karabad ve İstanköy Filarmoni Orkestrasının sahne alacağı festivalde ayrıca sergiler, atölyeler ve söyleşiler de düzenlenecek.

Bodrumlu yazarların kitaplarını da tanıtma fırsatını bulabileceği festivalde, Girit yemeklerinin yapılışları, orijinal tatlar, Bodrum’un geleneksel tatları ile buluşarak, festival katılımcılarına iki yaka arasında bir lezzet yolculuğu yapma imkanını da sunacak.

İki gün boyunca devam edecek festival, yarın (Pazar günü) akşam Kumbahçe Meydanında düzenlenecek ödül töreni ve konserler ile sona erecek.

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 5ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 15

Okumaya devam et

Son Haberler