Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ORHAN DİNÇ VE EKİBİ PROJELERİNİ BASINLA PAYLAŞTI…

Yayınlanan

açık

orhan dinç ORHAN DİNÇ VE EKİBİ PROJELERİNİ BASINLA PAYLAŞTI… orhan dic aday aciklama 2
orhan dinç ORHAN DİNÇ VE EKİBİ PROJELERİNİ BASINLA PAYLAŞTI… yatu bodrum Corolla 728x150

“Değişim Rüzgarı” sloganıyla yola çıkan Orhan Dinç ve ekibi seçim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

02 Nisan günü gerçekleştirilecek olan Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkanlığına aday olan Orhan Dinç ve ekibi bugün sabah saatlerinde basın mensupları ile bir araya geldi. Bodrum Belediyesi Trafo Kafe’de düzenlenen basın toplantısında seçim çalışmaları ve ekibiyle birlikte hazırladığı projelerini basın mensupları ile paylaşan Dinç, amaçlarının Bodrum Deniz Ticaret Odasını yönetmeye ve sektöre hizmet etmek olduğunu ifade etti.

Bizler Genç Ve Dinamik Olarak Bu Göreve Talip Olduk…

Kahvaltılı basın toplantısında açıklamalarda bulunan Roda Yat Sahibi Orhan Dinç sözlerine şöyle devam etti:

“Bu görevi uzun zamandır yapan abilerimizin gençlerin, yeni bir jenerasyonun, önünü açmasını bekledik. Ancak her dönemde bu son dönem diyerek geldiğimiz noktada gördük ki uzun yıllardır yönetilen Deniz Ticaret Odasını bırakmaya niyetleri yok.

İki dönemdir Bodrum Ticaret Odasında deniz sektörünün temsilcisi olarak Bodrum denizcilerini temsilen görev yapmaktayım. Bodrum Ticaret Odası (BODTO)’nda görev yaptığım süre içerisinde Boat Show’lara, yurt dışı fuarlara, sektörel eğitimlere ve sektörle ilgili iş gezilerine katılım organizasyonları başarılı bir şekilde gerçekleşti. Bodrum’umuzu gururla temsil ettik. Bu projeler BODTO’nun değil aslında Bodrum Deniz Ticaret Odasının organize etmesi gereken faaliyetlerdir.

orhan dinç ORHAN DİNÇ VE EKİBİ PROJELERİNİ BASINLA PAYLAŞTI… orhan dic aday aciklama 3Yapacak Çok İşimiz Var…

Bizler, sorunların bilincinde ve çözümlerini de çalışarak bilerek aday olduk. Burada afaki sözler vererek, yapamayacağımız şeyleri vaat ederek Bodrum’un vaktini boşa harcamak istemiyoruz. Direk sonuca ve karşılaşılacak problemlere odaklanacağız.

Balıkçı barınaklarından marinalara, günübirlik gezilerden charter teknelerine, Tersanelerden yan sanayi tedarikçilerine, su sporları sektöründen dalgıçlarımıza, balıkçı arkadaşlarımızdan tüm denizcilerin sorunlarına kadar her konudaki sıkıntıları biliyoruz.

Yazılı ve görsel basında yeterli düzeyde, sosyal medyada, sanal ortamlarda hiç olmayan üyesi ile iletişimi kopuk bir yönetime son vermek için kolları sıvadık ve aday olduk.

Sizlere şeffaf, Üyeleri ile barışık, üyelerinin menfaatlerini her zaman en ön planda tutan, Kapılarının herkese açık olduğu bir oda vaat ediyoruz.

orhan dinç ORHAN DİNÇ VE EKİBİ PROJELERİNİ BASINLA PAYLAŞTI… orhan dic aday aciklama 4Dersimizi Çalışarak Geliyoruz…

Karbon salınımını azaltan çevreci üretim teknolojileri,  sürdürülebilir deniz ekosistemi, yenilenebilir deniz enerjisi, sadece kalifiye değil yenilikçi deniz adamlarımızla, üreteceğimiz sosyal projeler ile Bodrumlu markalarımızla, Milas ve Bodrum Deniz Ticaret Odası lobisi ile tüm ticari alanlarda aktif ve etkili olmak için tüm deniz severlerin desteğine talibiz.

Son günlerde bu seçim yarışını siyasete malzeme etmeye ve siyasi meydana çekilmeye başlandığını görüyoruz. Ben ve arkadaşlarımızın tek ortak siyaseti Bodrum’ dur. Bu konuyu uzatmaya gerek yok. Herkes için söylenecek bir söz vardır. Siyasetin yeri siyasi meydanlardır.

Hepimizin Odası Olacak…

Bizim sözümüz kişilerin değil,  Bodrum’ da deniz ile uğraşan tüm kesimlere hizmet eden Deniz Ticaret Odasının hepimizin odası olacağı sözüdür.

Uzun yıllar aynı şekilde yönetilen ve artık enerjisini kaybetmiş bir oda yönetimi yerine yeni sinerji ile herkesi kucaklayan bir Deniz Ticaret Odası yönetimi vaat ediyoruz.

Sektörün her sıkıntısı ile ilgilenen, eğitime önem veren, çeşitli yapılacak olan seminerler ile denizciliğimizin gelişimini sağlayan, yeni atılımlar ile odamızın önünü açacak, kısacası Bodrum’un ufkunu açacak olan projeler ile geliyoruz.

Seçim günü üyelerimizin vereceği karar hepimizi bağlayacaktır. Yeni yönetim olarak Bodrum Deniz Ticaret Odası üyelerinin menfaatleri doğrultusunda yerel yönetimler, meslek odaları, dernekler, resmi kurum ve kuruluşlar ile iletişim ve işbirliği içinde olacağız.

Tecrübe ve donanım sözcükleri ile ifade edilen bir yönetim kadrosu yerine bilgiyi kullanabilen ve adaptasyon kabiliyeti yüksek bir organizasyon yapısını tercih ettik. Yeni kuşaklar daha fazla bilgi kaynağına sahipler ve değişen koşullar tecrübeyi yetersiz kılıyor. Dünya ile iletişim kurabilmek için güncel olmalıyız.”

Dinç basın açıklamasının sonunda ekip arkadaşları ile birlikte belirledikleri ilkelerini şöyle sıraladı:

“Bütün dünya denizleri birbiri ile bağlıdır. Bodrum DTO’ da tüm dünya denizleri ile kurumsal bağlarını kuracak ve güçlendirecek.

Bodrumlular tüm dünya denizlerine gidebilecek ve tüm deniz insanlarına da *Bodrum ev sahipliği yapabilecek.

Altyapı ve kalifikasyon tüm dünyaya entegre edilecek.

Yerel ürün ve hizmetler markalaştıralacak

Uluslararası rekabete uygun maliyet seviyelerine ulaşacağız.

Denizi sadece ticaret alanı değil yaşam alanımız olarak göreceğiz.”

orhan dinç ORHAN DİNÇ VE EKİBİ PROJELERİNİ BASINLA PAYLAŞTI… orhan dic aday aciklama 5Seçimin yapılacağı yer uygun değil…

Basın açıklamasının sonunda gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi Başkan Adayı Orhan Dinç, özellikle seçimin yapılacağı ye rile ilgili sıkıntıları dile getirdi. Oda’nın halii hazırdaki mevcut binasında yapılması planlanan oy kullanma işleminin sağlıklı olmayacağına vurgu yapan Dinç, “Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesinin hem bulunduğu konum olarak hemde binanın küçük olması nedeniyle uygun olacağını düşünmüyoruz. Çünkü geçmiş seçimlerde olduğu gibi seçime 40-50 üye değil 400’ün üzerinde üyenin katılmasını bekliyoruz. Buda haliyle bir yoğunluk oluşturacaktır. Seçim yerinin iptali ve daha uygun yerler olan Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi veya Nurol Kültür Merkezinin kullanılması için İlçe Seçim Kuruluna gerekli müracatımızı yapmış bulunmaktayız” dedi.

Basın toplantısının ardından ekibiyle birlikte Denizciler Derneğine giden Orhan Dinç, burada denizciler ile bir süre sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Orhan Dinç’in aday Meclis Listesinde bulunan isimler şöyle:

Rıza Karakaya, Doğan Güneri, Adnan Caner, Taner Özdoğan, Fatih Öztarakçı, Ethem Özyurt, Mehmet Ali Ünsal, Derya Akbaş,  Bülent Can, Itır İpekel Tsiropoulos, Mustafa Oduncuoğlu, Enis Tünay, Erhan Berber, Mahir Top, Ayberk Apaydın, Mehmet Esat İleri, Remzi Yorulmaz, Namaz Çelenk ve Sinan Erbey.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

HAVUZ DA KORKULU ANLAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

rusya HAVUZ DA KORKULU ANLAR… havuz bagulma1
rusya HAVUZ DA KORKULU ANLAR… yatu bodrum Corolla 728x150

Rusya’dan Bodrum’a tatile gelen bir Rus ailenin 12 yaşındaki kızları kaldığı otelin havuzunda ölümden döndü. Komaya giren ve yoğun bakımdaki tedavisi devam eden çocuğun hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

Rus Zvezda televizyonunun aktardığına göre St. Petersburg’dan ailesiyle Türkiye’ye tatil için gelen 12 yaşındaki bir kız çocuğu, Bodrum’da kaldığı otelin havuzunda yüzerken pompa borusunun içine çektiği kolunu kurtaramadı. Son anda birkaç kişinin müdahalesiyle boğulmak üzereyken sudan çıkarılarak Denizli’de bir hastaneye kaldırılan kız, yoğun bakıma alındı. Yoğun bakıma alınan ve komada olduğu belirtilen kızın durumu ciddiyetini koruyor.

Önceki gün meydana gelen olaya ilk önce müdahale eden kızın babası oldu. Fakat tek başına kızın kolunu borunun içinden çekemeyince otel personelinden yardıma koşan birkaç kişi boruyu kırarak küçük kızı boğulmak üzereyken havuzdan çıkarmayı başardı. Habere göre derhal Denizli’deki bir hastaneye kaldırılan kızın durumu ciddiyetini koruyor.

Rusya’nın Antalya Başkonsolosluğu, oteldeki kaza ile ilgili bilgiyi doğruladı. Açıklamada, “Hastane yönetiminin verdiği bilgiye göre doktorların gözetiminde bulunan çocuğun durumu kritik” denildi.

Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği’nin resmi sitesinde yayınlanan açıklamada, Antalya Başkonsolosluğu’nun durumu yakından takip ettiği, hastane yetkilileri, sigorta şirketi ve turizm şirketi ile temas halinde olduğu belirtildi. Açıklamada ayrıca tedavi masraflarının sigorta şirketi tarafından imzalanan anlaşmadaki limitler kapsamında karşılanacağı, turizm şirketininse çeviri hizmeti sağladığı kaydedildi.

Kent yönetiminden ve emniyetten kaza ve soruşturulması ile ilgili resmi bilgi istendiği belirtilen açıklamada, durumun sürekli olarak Rusya’nın Antalya Başkonsolosluğu’nun ve Rusya Büyükelçiliği’nin kontrolünde olduğu vurgulandı.

ZAHAROVA’DAN TÜRK YETKİLİLERE ÇAĞRI

Bu arada Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, Facebook’taki sayfasından yaptığı paylaşımda yarın bir konsolosluk yetkilisinin ve sigorta şirketi temsilcilerinin doktorlarla görüşmek ve Rusya’daki sağlık uzmanlarıyla kızın olası tahliyesi konusunda video konferans düzenlemek için Denizli’ye gideceğini belirtti.

Rusya Sağlık Bakanlığı’nın da konuyla ilgili devrede olduğunu belirten Zaharova, başta Türkiye Dışişleri Bakanlığı olmak üzere Türk yetkililere tatili böylesine trajik şekilde sonlanan kız için ellerinden gelen desteği vermeleri çağrısında bulundu.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

‘GÖRSEL MACERALAR’ ŞEVKET SABANCI KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ’NDE…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bedri baykam, ‘GÖRSEL MACERALAR’ ŞEVKET SABANCI KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ’NDE… G  rsel Maceralar Sergisi 2
bedri baykam, ‘GÖRSEL MACERALAR’ ŞEVKET SABANCI KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ’NDE… yatu bodrum Corolla 728x150

Ünlü Ressam Bedri Baykam, “Görsel Maceralar” sergisiyle Bodrum Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi, Ağustos ayında ünlü ressam Bedri Baykam’ın eserlerine ev sahipliği yapıyor. Baykam’ın “Görsel Maceralar” adlı sergisi, 22 Ağustos-14 Eylül 2019 tarihleri arasında Turgutreis’te sergilenecek.

Sergi 14 Eylül 2019 tarihine kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Serginin açılış kokteyli 22 Ağustos Perşembe günü 18.00’da sanatçı Bedri Baykam ve sanatseverlerin katılımıyla gerçekleşecek.

BEDRİ BAYKAM HAKKINDA

1957 Ankara doğumlu olan Bedri Baykam, ilk resimlerini iki yaşında yapmaya başladı. 6 yaşından bugüne kadar yaptığı resimleri; Bern, Geneva, New York, Washington, Paris, Londra, Roma, Münih, Stockholm, San Francisco ve Berlin başta olmak üzere tüm dünyada sergilendi.

1975-80 arasında Paris’te Sorbonne Üniversitesi’nde ekonomi, L’Actorat’da aktörlük tahsili yaptı. 1980-1983 yıllarında, California College of Arts and Crafts’de resim ve sinema eğitimi gördü. 80’li yıllarda başlayan uluslararası Yeni Dışavurumculuk Akımı’nın öncülerinden olan  Baykam, 1987 yılına kadar Amerika’da kaldı. O tarihte  İstanbul’a geri dönen Baykam bugüne kadar yarısı uluslararası olmak üzere 141 kişisel sergi açtı, sayısız grup sergisine katıldı.

Birçok kısa metrajlı film ve video çeken Baykam’ın kariyerinde aktörlük de vardır. Ünlü sanatçı, 80’lerde New York’un çehresini değiştiren graffiti sanatçılarından biri oldu. 80’lerden itibaren standart hale getirdiği büyük boy işleri, politika ve erotizmi çağdaş sanat ortamımıza taşıyan sanatçı, son beş yıldır, yıllardır üzerinde çalıştığı, dijital ve boyasal saydam katmanlar serilerinin uzantısı olarak, tüm dünyada büyük ilgi gören 4D “Dört Boyutlu” işler üretmeye başladı.

UNESCO’ya bağlı Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği’nin de kurucularından ve halen bu örgütün Türkiye Ulusal Komitesi Başkanı olan Baykam, aynı zamanda 2015 yılında düzenlenen UNESCO resmi partneri International Association of Art (IAA) 18. Dünya Sanat Birlikleri Genel Kurulu’nda Dünya Başkanı seçildi.

Hürriyet Gösteri, Tempo, Siyah-Beyaz, Akşam, Aydınlık, Genç Sanat ve OdaTv gibi birçok yayında yazarlık yapan ve eski CHP Parti Meclisi Üyesi olan Baykam, 28 kitabın ve iki uzun metrajlı senaryonun yazarı. Hakkında yayınlanmış 51 katalog ve 8 kitap bulunan sanatçı, Taksim’de bulunan Piramid Sanat’ın (2006) kurucusu olup, çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ERSOY ” BENİ HAVAALANINDA UNUTTULAR”…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bülent ersoy ERSOY ” BENİ HAVAALANINDA UNUTTULAR”… B  LENT ERSOY
bülent ersoy ERSOY ” BENİ HAVAALANINDA UNUTTULAR”… yatu bodrum Corolla 728x150

Türk Sanat Müziği’nin divası Bülent Ersoy havaalanında unutuldu. Bodrum’a bir konser vermeye giden Diva, karşılama ekibi tarafından unutulunca taksiye binerek İzmir’e gitti.

Boxer dergisinde yer alan habere göre Bodrum’a konser için uçan Bülent Ersoy’u karşılama ekibi havaalanında unuttu. Bir süre alanda bekleyen Diva kimse gelmeyince, arabaya binip İzmir’e gittiğini söyledi. Ekibin kendisini almamasına çok sinirlenen Bülent Ersoy, “Beni havaalanında unuttular, ben unutulacak kadın mıyım” diyerek tepki gösterdi. Ekip gelmeyince taksiye atlayıp İzmir’e giden Diva, telefonunu da kapatıp konsere çıkmadı.

Ekibin kendisini aç bıraktığını da söyleyen Bülent Ersoy’un, yaşadıklarına çok sinirlendiği öğrenildi.

Okumaya devam et

En Çok Okunanlar