Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURULDU… TEŞEKKÜRLER KOCADON…

Yayınlanan

açık

şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURULDU… TEŞEKKÜRLER KOCADON… bodrum belediyesi sehir tiyatrosu toplantisi 4
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile kurulan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun 27 Mart 2018 tarihinde oynanacak olan ilk oyununun basın toplantısına katıldı.

Bodrum Belediyesi, Bodrum Kent Konseyi Kültür-Sanat Meclisi, devlet ve şehir tiyatrosu sanatçıları destekleriyle kurulan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünya’sı” isimli ilk oyunu 27 Mart 2018 tarihinde Herodot Kültür Merkezi’nde oynanacak.
Gerçekleştirilen basın toplantısına Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin, Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen ile birlikte Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları ve sanatçılar katıldı.
şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURULDU… TEŞEKKÜRLER KOCADON… bodrum belediyesi sehir tiyatrosu toplantisi 2Toplantının açılış konuşmasını yapan Hüseyin Akşen “Bodrum’un sanat severleri  ve Bodrum’un aydınlık yüzlü insanları ve değerli basın mensupları. Bugün Bodrum’da sanat adına tarih yazılıyor ve bugün sanatçılar olarak biz çok mutluyuz, gururluyuz. Çünkü Bodrum’da artık Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kurumsal kimliği ile faaliyet gösteriyor. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde ilk oyununu sanatsever Bodrum halkına sunacak. Biz çok heyecanlıyız ve aylardır çalışıyoruz bunun için. Çok kısa sürede bir tiyatronun kurulması, kadrosunun faaliyete geçmesi, oyunun seçilmesi, provalar başlaması ve oyunu sergileniyor olması, gerçekten ancak sanatçının hayal edip yapabileceği bir şey. Bu çok zor ama çok heyecanlı, çok gurur verici bir şey. Bunun için bu tarihi yazarken sevgili Belediye Başkanımıza tüm sanatseverler, tüm oyuncularımız adına şükranlarımızı sunuyoruz. Gerçek, Türkiye’nin bu koşullar altında, içinde bulunduğu koşulda sanata evet demesi ve bir şehir tiyatrosu kurmak, büyük bir olay  ve bu olayı başardı bence, Bodrum’un sanat tarihine altın harflerle yazılacak sevgili Başkanımız Mehmet Kocadon. Bunları söylerken bir şeyi unutmamak gerekiyor, şehir tiyatrosu kuruyorsanız Darülbedayi’yi, Türk Tiyatrosu’na altın harflerle ismini yazdırmış o değerli ustayı, Muhsin Ertuğrul’u unutmamak gerekiyor. Biz zaten bu bilinçle, bu disiplinle ondan aldığımız sanat terbiyesi ile yolumuza devam edeceğiz. Bir başka şehirde, yani olmazsa olmazı Muhsin Ertuğrul öyle taşlarla döşedi ki  ve tiyatro hala ayakta. Başka olmazsa olmazımız tabii ki Mustafa Kemal Atatürk. Biz sanatta Muhsin Ertuğrul’un yolunu izleyeceğiz ama laik Türkiye Cumhuriyetimizde de Ulu Önderimizin yolundan gideceğiz. Bodrum halkına hayırlı olsun diyorum.” dedi.
şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURULDU… TEŞEKKÜRLER KOCADON… bodrum belediyesi sehir tiyatrosu toplantisi 3Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Bodrum’a yapılmış büyük bir hizmet olduğunu belirten oyuncu Tarık Papuççuoğlu “Evet gerçekten müjdeler olsun. Resmen ilan edilmese de bir büyükşehir olmuş durumda. Bence bütün kurumlarıyla yönetimiyle, trafiği ile sağlığı ile ulaşımı ile eğlence sektörü ile alışveriş merkezi ile aklınıza gelen her ihtiyacı karşılayan bir büyükşehir olmuş durumda. Bunun sadece resmi tecili yapılmamış. Çünkü bu tecili yapacaklara buradan oy verilmiyor. Bugüne kadar hepimiz yani benim yaşımda olanlar çok belediye başkanı gördü. Bunlardan mesela Osman Kibar vardır İzmir Belediye Başkanı, daha sonra yine Ahmet Piriştina. Bunlar destan yazmış başkanlardır. İstanbul için Ankara için de keza başkanlar vardır. Bir de tabii öbür başkanlar var. Bodrum’un da bir başkanı var. Bodrum’un başkanı Atatürk’ün deyimi ile biraz siyasete girecek belki ama aslında benim siyasetle hiç de alakam yoktur. Sadece gerçekleri birazcık bilmeyenlere bilebildiğim duyabildiğim kadarıyla bunları söylüyorum. Büyük Önder’in söylediği gibi bütün kaleleri fethedilmiş, tersanelerine girilmiş, gelirlerine hafif dokunulmuş, maddi olarak bir eli yağda bir eli balda olmayan bir belediyenin başkanı olarak büyük bir cesaretle, büyük bir özgüven ve öngörü ile Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kurulmasını kabul etti. Bu deminde söylediğim gibi bir eli yağda bir eli balda olan, hiçbir maddi sıkıntısı olmayan diğer belediye başkanlarının göstermediği bir yürektir. Her şeyden önce ileriye bakan bir görüştür. Dolayısı ile Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu ile ilgili bilgilerin hepsini sağ olsun Hüseyin Akşen hocamız verdi. Onun için ben de işin o yönü değil belediye yönünü, birazcık ondan bahsetmek istiyorum. Sevgili Mehmet Kocadon beyefendiye hakikaten Bodrumlu bir vatandaş olarak önce şükranlarımı sunuyorum. Bodrum’a yapılmış çok büyük hizmettir bu. Şu anda tabii ki kapalı kutu gibi gözüküyor ama yıllarca biz bu işi hem amatör hem profesyonel olarak yapmış kişiler, neyin nereye gideceğini önceden görürüz. Bunu lafla, sözle anlatmak mümkün değildir. Yaparız, izlenir, görülür kabul edilir ve baş tacı yapılır. Bugüne kadar hep böyle geldi, bundan sonra da böyle gidecek. Bu yürekliliğinden ötürü ve bize gösterdiği inanılmaz destekten ötürü sevgili başkanımıza ve sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Koordinatörü Mehmet Kocair de “Bodrum adına hayırlı olsun diyorum. Bodrum’un kültür, sanat yolunda çok büyük bir adımı atmış bulunuyoruz. Başkanımıza ve tüm destek veren dostlarımıza teşekkürler, her şey çok güzel olacak.” dedi.
Bu yapılan tiyatronun vatandaşa halka kültür hizmeti olduğunu belirten oyuncu Erdal Cindoruk ise “Bodrum, dünyanın incisi olarak kabul edilen bir yer. Böyle bir yere bir tiyatro kurmak şövalye bana göre, çok teşekkür ediyorum. Belediyeciliği yol, su, kanalizasyon yapmaktan ibaret olarak görmeyen sayın başkana, asıl olanın sanat olduğunu düşünen sayın başkana ben de teşekkür etmek istiyorum. Yani İstanbul’un bütün süzülmüş insanları tam tiyatro izleyicisi bugün artık Bodrum’da yaşıyor. Buranın o kadar ihtiyacı vardı. Böyle bir potansiyel var, yarın bütün oyunlarımız dolacak. Fakat bu hizmet nasıl bir hizmet, çünkü turne tiyatroları geldiğinde onların maddi durumlarından dolayı 50 liraya, 60 liraya bilet satıyorlar. Dolayısı ile insanlar çoğu da emekli yaşıyor burada. Bu oyunlara bu paraları gelip verdikleri zaman bütçeye ciddi zarar veriyor. Belediye şehir tiyatrosunun gerekliliği bu anlamda da çok önemliydi. Biz de küçük bir ücret ile oynayacağız bu bir hizmettir. Yani vatandaşa, halka kültür hizmetidir. Bu anlamda çok önemli bir şey başarıldı, teşekkür ederim.” dedi.
şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURULDU… TEŞEKKÜRLER KOCADON… bodrum belediyesi sehir tiyatrosu toplantisi 1Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun kurulmasından onur ve gurur duyduğunu belirten Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin “Sanatçı değilim ama sıkı bir sanatçı dostuyum, takipçisiyim sanatın ve kültürün. Sanatın 7 disiplininden oluşan insanlarla bir meclis oluştu. Dönem dönem etkinliklerimiz oldu. Yine başkanımız elinden gelen her türlü desteği verdi. En son da Hüseyin Bey’in ifade ettiği gibi Sahne Çalışmaları Grubu’nu kurduk. Alev Gülcan’ımız altına girdi, omuzladı aldı götürdü bizi. Yarı yolda bıraktı demeyeceğim. Buradan kendisi törenle yollarken de, sana söz Alev, demiştik. Sözümüzü tuttuk. Başkanımıza bu anlamda desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Eğer Bodrum Belediye Başkanı’nı sevmeme rağmen Kocadon deseydi ki, şehir tiyatrosu kurun, hiç hoş olmayacaktı. Alttan gelen bir şehir tiyatrosu ve başkanım, helal olsun sizlere, önünüzü açıyorum, dedi. İşin bu yanını ben çok önemsiyorum, bu arada da sanatçı arkadaşlarımızın her birinin ne kadar özveri ile çalıştıklarını gerçekten birebir biliyorum. Dün, annemi kaybettim, toprağa verdim, nasıl geleceğim, dedim Hüseyin Bey bana dedi ki, sen bir kere sanata bulaştın, perdeler şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURULDU… TEŞEKKÜRLER KOCADON… bodrum belediyesi sehir tiyatrosu toplantisi 5hiçbir zaman kapanmaz, açılır, dedi. Teşekkür ediyorum.” dedi.
Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun kurulmasından derece mutlu olduğunu ve destek veren herkese teşekkürlerini ileten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon “Değerli sanatçı arkadaşlar, değerli basın. Öncelikle böyle güzel ve mutlu günde sizlerle olmaktan son derece  mutluyum. 20 yıla yakındır sizlerle beraberim. Sanat ve sanatçının bu toplumdaki kıymetini çok bilen, özellikle onların birleştirici gücüne, barışı temsil ettiğine inanan bir yöneticiyim. Hep yanlarında oldum olmaya da devam ediyorum. Çünkü bir yerin ne kadar medeni olduğunu anlayabilmek için o bölgede yaşayan sanatçılara, o bölgedeki sanatsal kültürel etkinliklere hatta o bölgedeki çiçekçi dükkanlarına bakmak lazım. Eğer onlar o yörede varsa işte o yerde medeniyetten söz etmek çok kolay olur. Biz Bodrum’umuzda yıllarca dikkat ettiyseniz hem ulusal hem uluslararası bir çok sanat ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyoruz. Fakat hep kendimizde bir eksiklik hissediyorduk. Bunları yaparken özellikle kendimizdeki eksikliğin ne olduğunu anlamaya çalışıyorduk. Ve ben ilk defa Türkiye genelinde Kent Konseyimizde Kültür ve Sanat Meclisimizi oluşturdum. Bu meclisin yapmış olduğu çalışmalarda bir şehir tiyatrosunun ihtiyaç olduğu kendiliğinden ortaya atıldı, kendiliğinden gelişti ve bu günlere geldik. Tabii ki meclisimizin de aldığı kararla, bugün sanatçı kardeşlerimin de desteğiyle ilk oyunumuzu 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde sergileyeceğiz. Bizim için gerçekten çok önemli çok anlam taşıyan bir şey. Bizler inanarak işini yapan ve imkânsızlıklardan asla yılmayan, her imkânsızın bizi daha da birleştiren, daha da güçlü olmamızı sağlayan bir ivme olarak görüyorum. Mazeret ve problemin bir parçası olmak çok kolaydır. Önemli olan çözüm üretmektir. İşte sanatın gücünden bir tanesi de hep çözümün yanında olmasıdır. Bugün bu arkadaşlarımla, bu Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kurulduysa, eğer onlar da canı gönülden fedakârca çalışıyorlarsa bilin ki arkadaşlar içinde inanmak var birleştirici güç var. Sanatın, barışın yanında ve barışın getirmiş olduğu hoşgörü var. Onun için ben kendilerini bir defa daha tebrik ediyorum. Perdenin ön yüzü çok kolaydır, söylemler çok kolaydır ama perdenin arka yüzü vardır. Bütün zorluklar oradadır. İşte o sanata gönül veren bu sanatçı kardeşlerimi bir defa daha perdenin arkasındaki zorlukları yenerek bu güzel oyunu bize sunacak olmaları, özellikle anlamlı bir günde sunacak olmalarından dolayı kendilerini bir defa daha kutluyorum. Bodrum Belediye Başkanı olarak elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Tabii ki bu kurulan şehir tiyatrosu sadece burada gösteri yapmayacak. Belki Anadolu’nun birçok yerlerinde, belki Akdeniz çanağında birçok ülkede de gösteri yapacak. Ama benim için önemli olan çocuklarımızın burada eğitilmiş olması. Çünkü ben eğitime son derece inanan bir Belediye Başkanıyım. Eğitim olmadığı yerde sanat da olmaz arkadaşlar. Onun için burada eğitilecek sanat dostu her yavrumuzun ilerde bir sanatçı ve barışın bir elçisi olacağına inanıyorum. Onun için sanatçı dostlarımı bir defa daha kutluyorum. Gerçekten canı gönülden yanlarında olmaktan çok mutluyum. Tabii bir şeyleri tek başımıza yapmıyoruz. Hep arkamızda bizi destekleyen bir güç var. Bu gücün, önce Bodrum yarımadası halkının medeni oluşunu hiçbir zaman unutmayalım. Sonra meclis üyelerimiz, belediye personelimiz bize hep destek oldular. Özellikle Alev Hanım’ın bende çok büyük etkisi vardır. Tabii bunu yanında yine elim bir trafik kazasında yitirdiğimiz İsmail Altındağ Başkan Yardımcımızın da büyük katkıları vardı. Tabii bir de hiç kimsenin bilmediği hep gülen bir ablamız vardır. Herkesin çok sıkıştığı anda, git başkan seni çok sever Rezzan Hanım bu işi hallet, dedikleri bir cankurtaran simidi vardır Bodrum yarımadasında. Bu güzel enerjiden kaynaklanıyor arkadaşlar. Eğer içinizde art niyet yoksa, sadece pozitif enerjiyle yaklaşırsanız karşıdaki insan sizin ne demek istediğinizi anlar. Rezzan Hanım da böyle bir büyüğümüz, her zaman güzel enerjisiyle bize yaklaşmıştır. Bazen olmaz demişimdir kızmamıştır. Bazen olmaz nasıl olsa Kocadon bunu yapmaz, diye gelmiştir ama olmuştur, o zaman da şok yaşamıştır, ya başkan diğerine neden hayır dedin de buna evet diyorsun. İşte bazen bu güzel enerjileri paylaşmak çok güzel. Bu birlik beraberliği oluşturmak çok güzel. Ben başta Rezzan Hanım olmak üzere, Mehmet Kocair kardeşime Gülizar müdürüme, Melek hanıma, Basın Yayın Müdürlüğü’ne, belediyemizin hepsine bir defa daha teşekkür ediyorum. Tabii böyle toplantılarda bizi yalnız bırakmayan değerli Bodrum basınına şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca 27 Mart’taki oyunumuzu değerli sanatçımız Alev Hanım ve değerli Belediye Başkan Yardımcım İsmail Altındağ anısına sanatçı kardeşlerim oynamayı ifade ettiler, ben de çok mutlu oldum. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ilk oyunu “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünya’sı” 27 Mart 2018 salı günü saat 20.00’de Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde oynanacaktır.
Oktay Arayıcı’nın yazdığı, Hüseyin Akşen’in yönettiği oyunda Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er, Gülbin Yeşil, Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt, Sertaç Aydın ve Hüseyin Akşen rol alıyor.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI SİTE SAHİLLERİNE KADAR UZANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum göçmen GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI SİTE SAHİLLERİNE KADAR UZANDI… arena g    menler

Ortakent Mahallesinde bulunan bir sitesinin sahil kısmından göçmen kaçakçılığı yapılacağı yönünde istihbari bilgiler elde edilmesi üzerine, Bodrum KOM Grup Amirliğince harekete geçildi. KOM Grup Amirliğince yapılan çalışmalarda, olayın organizatörleri olduğu tespit edilen 8 Türk  (A.K, T.K, S.B, H.G, Y.G, K.K, A.C, T.G) ile 1 Suriye uyruklu (M.M.) toplam 9 şahıs fiziki takibe alındı.

Şahıslardan K.K, H.G. ve Y.G. Gümbet Kavşağı civarında buluşarak göçmen şahısları almak üzere bir otele hareket ettikleri belirlendi. Otelden alınan göçmen şahıslar Y.G. idaresindeki araca bindirildiği ve çıkış noktasına doğru ilerlediği esnada A.C. idaresinde bulunan beyaz renkli bir aracın göçmen şahısların binmiş olduğu araca öncülük ettiği tespit edildi. Takibe alınan diğer şahısların ise denize hakim bir noktada durdukları Sahil Güvenlik ve polislerin olay yerine gelip gelmediklerini gözetledikleri belirlendi. Sitede güvenlik görevlisi olarak görev yapan A.K ve T.K isimli şahısların sahilde göçmen şahısları bekledikleri ve çıkış hazırlıkları yaptıkları KOM ekiplerince anbean kayıt edildi. KOM Grup amirliği ekipleri, göçmenler sahil kenarına getirildiğinde operasyona başladı ve Cumhuriyet Savcısının talimatıyla önceden takibe alınan 9 kişi eş zamanlı olarak gözaltına alındı. Bugün mahkemeye çıkarılan 9 kişiden T.Y. ve T.Ş. adli kontrol ile serbest kalırken, diğer şüpheliler tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ESERLERİYLE DEĞİL, DEDİKODU VE İFTİRALARLA TOPLUMUN KAFASINI KARIŞTIRIYORLAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

nevzat kanber ESERLERİYLE DEĞİL, DEDİKODU VE İFTİRALARLA TOPLUMUN KAFASINI KARIŞTIRIYORLAR… nevzat kanber iyi parti ilce baskani 2

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından bir basın açıklaması düzenlendi. Düzenlenen basın açıklamasında geçtiğimiz günlerde CHP Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen Yerel Seçimler Değerlendirme toplantısında dile getirilen bazı söylemler hakkında açıklama yapan İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber; “Partimize oy veren vatandaşlarımız, partimizin Genel Sekreteri Sayın Cihan Paçacı ve Bodrum Belediye Başkan Adayımız Sayın Mehmet Tosun hakkında kullanılan bazı ifadelere karşı duruşumuzu dile getirmek adına, bu basın toplantısını yapma mecburiyeti doğmuştur” dedi.

nevzat kanber ESERLERİYLE DEĞİL, DEDİKODU VE İFTİRALARLA TOPLUMUN KAFASINI KARIŞTIRIYORLAR… nevzat kanber iyi parti ilce baskani 4

İYİ Parti Bodrum İlçe Binasında İlçe Başkanı Nevzat Kanber tarafından düzenlenen basın açıklamasına İYİ Parti Bodrum Kurucu İlçe Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Adayı Mehmet Onur Şahbaz, Belediye Meclis Üyesi Adayları Atilla Serttaş, Erkan Özşeker, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Partililer katıldı.

İYİ Parti ile CHP Genel Merkezleri arasında varılan uzlaşma gereğince, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Yerel Seçimlerinde 2 parti arasında oldukça kapsamlı bir ittifak çalışması olduğunun altını çizen İlçe Başkan Nevzat Kanber şunları söyledi;

“Muğla da bu kapsamda ittifak yapılacak iller arasındadır. An itibariyle, ilçeler bazındaki çalışmaların da olumlu sonlandırılması durumunda, 2 parti ilimizde birbirini destekleyerek seçime girecektir.

Değerli arkadaşlar, siyaset vatandaşa hizmet için yapılır. Bizler siyasete bir kavga alanı olarak bakmıyoruz. Vatandaşlarımızın, hangi partiden, hangi dinden, etnik kökenden, ideolojik görüşten geldiğine bakmadan, yaşamını kolaylaştıracak, daha kaliteli bir yaşam süreceği hizmetleri üretebileceğimiz bir uğraş olarak görüyoruz. Bu mücadeleyi yaparken, farklı siyasi partiler ve adaylarla yarışmak demokrasinin bir gereğidir. Ancak siyasette nezaketin ve saygının bir kenara bırakılmasını yadırgıyor ve şiddetle kınıyoruz.

Önceki gün yaşananlar da maalesef, hele hele Türkiye genelinde birbirlerine güç vermek için yola çıkmış 2 partiden birinin üyelerine hiç yakışmadı. Görüntüleri üzüntüyle izledik. Sadece kendi adımıza değil, CHP’nin bu düşüncede olmayan üye ve seçmenleri açısından da üzüldük. Bir partide İlçe Başkanlığı yapmış bir kişinin, hangi partiden olursa olsun, seçmenleri küçümsemek-aşağılamak gayesiyle söylediği ifadeleri kabul etmek mümkün değildir.”

nevzat kanber ESERLERİYLE DEĞİL, DEDİKODU VE İFTİRALARLA TOPLUMUN KAFASINI KARIŞTIRIYORLAR… nevzat kanber iyi parti ilce baskani 1İlçe Başkanı Kanber; “Çöpçü İfadesine Takılmış Değiliz”

CHP İlçe Başkanlığı basın toplantısında söylenen “Çöpçü” ifadesine takılı kalmadıklarını ifade eden Başkan Kanber; “Kaldı ki biz orada kullanılan “Çöpçü” ifadesine de takılmış değiliz. Bu gerçekten zor bir mesleği icra eden; saygı duyduğumuz, şehirlerimizin gizli kahramanı emekçilerin yaptığı bir meslek. Siyaseti vatandaşa hizmetkarlık aracı olarak gören bizler, bu ifadeden sadece gurur duyarız. Ancak ifadenin, bir partiye oy vermiş ya da o parti için çaba gösteren insanları aşağılamak, küçümsemek maksadıyla kullanıldığının açık olması kabul edilemez. Burada üzücü olan bir diğer durum ise, bu ifadelere bazı partililerin yoğun alkışlarla destek vermesi ve orada bulunan İl ve İlçe Başkanları ile Bodrum Belediye Başkan adaylarından hiç birinin bu yakışıksız duruma müdahale etmemesidir. Bodrum’u yönetme iddiasında olan bu arkadaşlarımızın, bu tavırlarını da vatandaşlarımızın dikkatine sunuyorum. İsimlerini öğrenememekle birlikte, bu konuyla ilgili basına kapalı bölümde uyarı ve eleştiri yapan birkaç CHP’li arkadaşa da buradan teşekkür ediyorum” dedi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın, İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı hakkında söylediği sözlere de değinen Başkan Kanber; “Değerli basın mensupları; Toplantıda yaşanan 2. saygısızlık ise, Genel Sekreterimiz Sayın Cihan Paçacı’nın şahsına yönelik yapılmıştır. İlçe Başkanı Halil Karahan’ın, konuşmasının bir bölümünde Sayın Paçacıya yönelik “Patavatsız” ve “Haddini Aşan” şeklindeki ifadelerini, buradan kendisine iade ediyorum. Siyasette nezaket kadar, haddini bilmek ve saygılı olmak önemli erdemlerdendir” diyerek, İlçe Başkanı Halil Karahan’ın bir an önce özür dilemesini beklediklerini belirtti.

“Eserleriyle değil, dedikodu ve iftiralar ile toplumun kafasını karıştırıyorlar”

Başkan Kanber; “Toplantıda gündeme getirilen son konu ise gerçekten üzüntü ve acıyarak izlediğimiz bir başlık oldu. Siyasette yaptıklarıyla, eserleriyle öne çıkıp kabul göremeyenlerin, dedikodu ve iftiralarla toplumun kafasını karıştırmaya, bundan nemalanmaya çalıştıklarını görmek bize üzüntü verdi. CHP’nin 8 Belediye Başkan Aday Adayından birinin, 2009 yılında yaşanmış üzücü adli bir olayı, adayımız Sayın Mehmet Tosun’a bağlamaya çalışması en hafif tabiriyle iftiracılıktır. Alkollü 4 gencin karıştığı üzücü bir kavga, olayın ayrıntıları daha o yıllarda basında yer almış, sayın başkanımız da bu konuyla ilgili gerekli açıklamaları yapmış, olayın tarafları yasal merciler önüne çıkmış ve hiçbir siyasal tarafı olmadığı açıkken, bugün bunu siyaseten bir şeyler elde etmek gayesiyle gündeme getirmek, topluma bu olay üzerinden kaygılandırıcı mesajlar vermeye çalışmak, gerçekten anlaşılabilir ve kabul edilebilir bir siyasetçi duruşu değildir. Halkımız artık bu tür yalan ve iftiralara gereken cevabı verecektir” dedi.

nevzat kanber ESERLERİYLE DEĞİL, DEDİKODU VE İFTİRALARLA TOPLUMUN KAFASINI KARIŞTIRIYORLAR… nevzat kanber iyi parti ilce baskani 3“Bodrum halkı Mehmet Tosun’u Bodrum Belediye Başkanı olarak görmek istiyor”

Yapılan tüm anketlerde ve sokakta vatandaşların Mehmet Tosun’u Bodrum Belediye Başkanı olarak görmek istediklerinin altını çizen İlçe Başkanı Nevzat Kanber şunları söyledi;

“Değerli basın mensupları, önümüzde çok önemli bir yerel seçim var. Bu yerel seçimler, Bodrum için son şans, köprüden önceki son çıkıştır. Bodrum’un sorunları artık ötelenemez, zamana yayılamaz. Bu seçimde Bodrum’un sorunlarını çözecek, Bodrum Belediyesi’ni vatandaşıyla buluşturacak, güler yüzlü, çalışkan hem de çok çalışkan, işinin ehli, dürüst bir başkan seçmeye ihtiyacımız var. Biz Sayın Mehmet Tosun’u bu niteliklere fazlasıyla sahip bir siyasetçi olarak halkımızın önüne çıkarttık ve müthiş bir teveccühle karşılaştık. Yapılan bütün anketlerde de, sokakta da vatandaşımızın Sayın Tosun’u Bodrum Belediye Başkanı olarak görmek istediğini görüyoruz. İttifak ortaklığına yürüdüğümüz sevgili CHP’li dostlarımıza da bu tür şık olmayan yol ve yöntemlerle değil de, yıllardır yönettikleri Bodrum’un sorunlarını nasıl çözeceklerine dair projeleriyle gündeme gelmelerini öneriyoruz.

Değerli Basın mensupları, Sayın Mehmet Tosun halen İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan adayıdır. Kendisinin CHP toplantısında iddia edildiği gibi hiçbir şekilde CHP’nin adayı olmak üzere kişisel bir girişimi bulunmamıştır. İttifak görüşmeleri sırasında bu teklif, yani Sayın Mehmet Tosun’un CHP’den aday olması ve 2 parti meclis listesinin de tek liste olarak yapılması önerisi, görüşmeleri yürüten CHP heyeti tarafından gelmiştir. Bunun da Bodrum kamuoyu tarafından bilinmesini rica ederiz.

Önümüzdeki sürecin Bodrum’a hayırlı olmasını diliyor, Bodrumlu hemşerilerimize saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz.

Teşekkür ederiz.”

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZİN KIZLARI TÜRKİYE KUPASINDA ÇEYREK FİNALDE…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalıkavakspor hentbol DENİZİN KIZLARI TÜRKİYE KUPASINDA ÇEYREK FİNALDE… yalikavakspor kadin hentbol takimi

Bodrum’a Hentbolde Süper Lig heyecanını yaşatan Yalıkavak Spor Kulübü, geçtiğimiz hafta oynadığı eleme maçlarında gösterdiği üstün performansı ile Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) tarafından düzenlenen THF Türkiye Kupası Maçları 2. Turu C Gurubu ikincisi olarak, çeyrek finale yükseldi.

İkinci tur maçları kapsamında ilk maçını Mardin Belediye Spor ile oynayan ve bu maçı kazanarak çeyrek finali garantileyen Yalıkavak Spor Kulübü, gurup ikincisi olarak tamamladığı karşılaşmaların sonunda THF 2018-2019 Sezonu Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası Çeyrek Final mücadelelerinde Bodrum Bayrağını dalgalandırmaya hak kazandı.

4 grupta oynanan Hentbol Kadınlar Türkiye kupası 2. tur maçlarının ardından A grubunda Yenimahalle Belediyesi SK ve Ardeşen GSK, B grubunda Üsküdar Belediyesi SK ve Aksaray Belediyesi GSK, C grubudan Muratpaşa Belediyesi SK ve Yalıkavakspor, D grubunda ise Kastamonu Belediyesi GSK ve İzmir Büyükşehir Belediyesi GSK gruplarında ilk iki sırayı alıp çeyrek finalist oldular.

Çeyrek final karşılaşmaları kapsamında ilk maçlarını 27 Şubat tarihinde oynayacak olan Yalıkavak Spor Kulübü, lider Kastamonu Belediyesi GSK ile karşılaşacak.

Eşleşmelerin ardından konuya ilişkin bir açıklama yapan Yalıkavak Spor Kulübü Başkanı Mehmet Esen, aldıkları sonuçlardan çok memnun olduklarını belirterek, şu açıklamayı yaptı;

“Henüz süper lige yeni çıkan bir takım olarak, hedeflerimize doğru emin adımlarla yürüyoruz. Bizim her zaman kazanmaya olan kararlılığımız, her çıktığımız maçta en büyük motivasyonumuz oluyor. Oynadığımız kupa maçlarında neredeyse bütün rakiplerimizi eleyerek, kupada çeyrek finale kadar yükseldik.

Kupa maçlarında eşleştiğimiz Kastamonu Belediyesi GSK, THF Kadınlar Süper Ligi Lideri konumunda. Yani artık rakiplerimiz oldukça güçlü. Önümüzde uzunca bir süremiz var. Lig maçlarımız var. Türkiye Kupası’nı hedefimizin odağına yerleştirdik. 27 Şubat’a kadar iyi hazırlanıp, kupa mücadelemizi devam ettirmek en büyük amacımız. Biz birbirimize inanıyoruz. Bu mücadeleyi de kazanmak en büyük arzumuz. Kendi evimizde lider takımı ağırlayacağız. Bu da bizim en büyük avantajımız. Seyircimizin, Bodrum’un bize desteği o maçta tam olacaktır. Bu da bizim en büyük motivasyon kaynağımız olacaktır. O nedenle maça daha avantajlı başlayacağımızı düşünüyorum.”

Hentbol Türkiye Kadınlar Kupası Çeyrek Final mücadelesinde lider Kastamonu Belediyesi GSK ile Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Kapalı Spor Salonu’nda karşılaşacak olan Yalıkavak Spor Kulübü, 16 Mart tarihinde maçın rövanşını Kastamonu’da oynayacak. Her iki maçın sonunda avantajlı olan takım, Ardeşen GSK – Üsküdar Belediyesi SK karşılaşmalarının kazananı ile yarı final maçı oynayacak.

Okumaya devam et

Son Haberler