Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURULDU… TEŞEKKÜRLER KOCADON…

Yayınlanan

açık

şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURULDU… TEŞEKKÜRLER KOCADON… bodrum belediyesi sehir tiyatrosu toplantisi 4
 • şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURULDU… TEŞEKKÜRLER KOCADON… mehmet tosun banner 2
 • şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURULDU… TEŞEKKÜRLER KOCADON… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile kurulan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun 27 Mart 2018 tarihinde oynanacak olan ilk oyununun basın toplantısına katıldı.

Bodrum Belediyesi, Bodrum Kent Konseyi Kültür-Sanat Meclisi, devlet ve şehir tiyatrosu sanatçıları destekleriyle kurulan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünya’sı” isimli ilk oyunu 27 Mart 2018 tarihinde Herodot Kültür Merkezi’nde oynanacak.
Gerçekleştirilen basın toplantısına Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin, Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen ile birlikte Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları ve sanatçılar katıldı.
şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURULDU… TEŞEKKÜRLER KOCADON… bodrum belediyesi sehir tiyatrosu toplantisi 2Toplantının açılış konuşmasını yapan Hüseyin Akşen “Bodrum’un sanat severleri  ve Bodrum’un aydınlık yüzlü insanları ve değerli basın mensupları. Bugün Bodrum’da sanat adına tarih yazılıyor ve bugün sanatçılar olarak biz çok mutluyuz, gururluyuz. Çünkü Bodrum’da artık Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kurumsal kimliği ile faaliyet gösteriyor. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde ilk oyununu sanatsever Bodrum halkına sunacak. Biz çok heyecanlıyız ve aylardır çalışıyoruz bunun için. Çok kısa sürede bir tiyatronun kurulması, kadrosunun faaliyete geçmesi, oyunun seçilmesi, provalar başlaması ve oyunu sergileniyor olması, gerçekten ancak sanatçının hayal edip yapabileceği bir şey. Bu çok zor ama çok heyecanlı, çok gurur verici bir şey. Bunun için bu tarihi yazarken sevgili Belediye Başkanımıza tüm sanatseverler, tüm oyuncularımız adına şükranlarımızı sunuyoruz. Gerçek, Türkiye’nin bu koşullar altında, içinde bulunduğu koşulda sanata evet demesi ve bir şehir tiyatrosu kurmak, büyük bir olay  ve bu olayı başardı bence, Bodrum’un sanat tarihine altın harflerle yazılacak sevgili Başkanımız Mehmet Kocadon. Bunları söylerken bir şeyi unutmamak gerekiyor, şehir tiyatrosu kuruyorsanız Darülbedayi’yi, Türk Tiyatrosu’na altın harflerle ismini yazdırmış o değerli ustayı, Muhsin Ertuğrul’u unutmamak gerekiyor. Biz zaten bu bilinçle, bu disiplinle ondan aldığımız sanat terbiyesi ile yolumuza devam edeceğiz. Bir başka şehirde, yani olmazsa olmazı Muhsin Ertuğrul öyle taşlarla döşedi ki  ve tiyatro hala ayakta. Başka olmazsa olmazımız tabii ki Mustafa Kemal Atatürk. Biz sanatta Muhsin Ertuğrul’un yolunu izleyeceğiz ama laik Türkiye Cumhuriyetimizde de Ulu Önderimizin yolundan gideceğiz. Bodrum halkına hayırlı olsun diyorum.” dedi.
şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURULDU… TEŞEKKÜRLER KOCADON… bodrum belediyesi sehir tiyatrosu toplantisi 3Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun Bodrum’a yapılmış büyük bir hizmet olduğunu belirten oyuncu Tarık Papuççuoğlu “Evet gerçekten müjdeler olsun. Resmen ilan edilmese de bir büyükşehir olmuş durumda. Bence bütün kurumlarıyla yönetimiyle, trafiği ile sağlığı ile ulaşımı ile eğlence sektörü ile alışveriş merkezi ile aklınıza gelen her ihtiyacı karşılayan bir büyükşehir olmuş durumda. Bunun sadece resmi tecili yapılmamış. Çünkü bu tecili yapacaklara buradan oy verilmiyor. Bugüne kadar hepimiz yani benim yaşımda olanlar çok belediye başkanı gördü. Bunlardan mesela Osman Kibar vardır İzmir Belediye Başkanı, daha sonra yine Ahmet Piriştina. Bunlar destan yazmış başkanlardır. İstanbul için Ankara için de keza başkanlar vardır. Bir de tabii öbür başkanlar var. Bodrum’un da bir başkanı var. Bodrum’un başkanı Atatürk’ün deyimi ile biraz siyasete girecek belki ama aslında benim siyasetle hiç de alakam yoktur. Sadece gerçekleri birazcık bilmeyenlere bilebildiğim duyabildiğim kadarıyla bunları söylüyorum. Büyük Önder’in söylediği gibi bütün kaleleri fethedilmiş, tersanelerine girilmiş, gelirlerine hafif dokunulmuş, maddi olarak bir eli yağda bir eli balda olmayan bir belediyenin başkanı olarak büyük bir cesaretle, büyük bir özgüven ve öngörü ile Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kurulmasını kabul etti. Bu deminde söylediğim gibi bir eli yağda bir eli balda olan, hiçbir maddi sıkıntısı olmayan diğer belediye başkanlarının göstermediği bir yürektir. Her şeyden önce ileriye bakan bir görüştür. Dolayısı ile Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu ile ilgili bilgilerin hepsini sağ olsun Hüseyin Akşen hocamız verdi. Onun için ben de işin o yönü değil belediye yönünü, birazcık ondan bahsetmek istiyorum. Sevgili Mehmet Kocadon beyefendiye hakikaten Bodrumlu bir vatandaş olarak önce şükranlarımı sunuyorum. Bodrum’a yapılmış çok büyük hizmettir bu. Şu anda tabii ki kapalı kutu gibi gözüküyor ama yıllarca biz bu işi hem amatör hem profesyonel olarak yapmış kişiler, neyin nereye gideceğini önceden görürüz. Bunu lafla, sözle anlatmak mümkün değildir. Yaparız, izlenir, görülür kabul edilir ve baş tacı yapılır. Bugüne kadar hep böyle geldi, bundan sonra da böyle gidecek. Bu yürekliliğinden ötürü ve bize gösterdiği inanılmaz destekten ötürü sevgili başkanımıza ve sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.
Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Koordinatörü Mehmet Kocair de “Bodrum adına hayırlı olsun diyorum. Bodrum’un kültür, sanat yolunda çok büyük bir adımı atmış bulunuyoruz. Başkanımıza ve tüm destek veren dostlarımıza teşekkürler, her şey çok güzel olacak.” dedi.
Bu yapılan tiyatronun vatandaşa halka kültür hizmeti olduğunu belirten oyuncu Erdal Cindoruk ise “Bodrum, dünyanın incisi olarak kabul edilen bir yer. Böyle bir yere bir tiyatro kurmak şövalye bana göre, çok teşekkür ediyorum. Belediyeciliği yol, su, kanalizasyon yapmaktan ibaret olarak görmeyen sayın başkana, asıl olanın sanat olduğunu düşünen sayın başkana ben de teşekkür etmek istiyorum. Yani İstanbul’un bütün süzülmüş insanları tam tiyatro izleyicisi bugün artık Bodrum’da yaşıyor. Buranın o kadar ihtiyacı vardı. Böyle bir potansiyel var, yarın bütün oyunlarımız dolacak. Fakat bu hizmet nasıl bir hizmet, çünkü turne tiyatroları geldiğinde onların maddi durumlarından dolayı 50 liraya, 60 liraya bilet satıyorlar. Dolayısı ile insanlar çoğu da emekli yaşıyor burada. Bu oyunlara bu paraları gelip verdikleri zaman bütçeye ciddi zarar veriyor. Belediye şehir tiyatrosunun gerekliliği bu anlamda da çok önemliydi. Biz de küçük bir ücret ile oynayacağız bu bir hizmettir. Yani vatandaşa, halka kültür hizmetidir. Bu anlamda çok önemli bir şey başarıldı, teşekkür ederim.” dedi.
şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURULDU… TEŞEKKÜRLER KOCADON… bodrum belediyesi sehir tiyatrosu toplantisi 1Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun kurulmasından onur ve gurur duyduğunu belirten Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin “Sanatçı değilim ama sıkı bir sanatçı dostuyum, takipçisiyim sanatın ve kültürün. Sanatın 7 disiplininden oluşan insanlarla bir meclis oluştu. Dönem dönem etkinliklerimiz oldu. Yine başkanımız elinden gelen her türlü desteği verdi. En son da Hüseyin Bey’in ifade ettiği gibi Sahne Çalışmaları Grubu’nu kurduk. Alev Gülcan’ımız altına girdi, omuzladı aldı götürdü bizi. Yarı yolda bıraktı demeyeceğim. Buradan kendisi törenle yollarken de, sana söz Alev, demiştik. Sözümüzü tuttuk. Başkanımıza bu anlamda desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Eğer Bodrum Belediye Başkanı’nı sevmeme rağmen Kocadon deseydi ki, şehir tiyatrosu kurun, hiç hoş olmayacaktı. Alttan gelen bir şehir tiyatrosu ve başkanım, helal olsun sizlere, önünüzü açıyorum, dedi. İşin bu yanını ben çok önemsiyorum, bu arada da sanatçı arkadaşlarımızın her birinin ne kadar özveri ile çalıştıklarını gerçekten birebir biliyorum. Dün, annemi kaybettim, toprağa verdim, nasıl geleceğim, dedim Hüseyin Bey bana dedi ki, sen bir kere sanata bulaştın, perdeler şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURULDU… TEŞEKKÜRLER KOCADON… bodrum belediyesi sehir tiyatrosu toplantisi 5hiçbir zaman kapanmaz, açılır, dedi. Teşekkür ediyorum.” dedi.
Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun kurulmasından derece mutlu olduğunu ve destek veren herkese teşekkürlerini ileten Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon “Değerli sanatçı arkadaşlar, değerli basın. Öncelikle böyle güzel ve mutlu günde sizlerle olmaktan son derece  mutluyum. 20 yıla yakındır sizlerle beraberim. Sanat ve sanatçının bu toplumdaki kıymetini çok bilen, özellikle onların birleştirici gücüne, barışı temsil ettiğine inanan bir yöneticiyim. Hep yanlarında oldum olmaya da devam ediyorum. Çünkü bir yerin ne kadar medeni olduğunu anlayabilmek için o bölgede yaşayan sanatçılara, o bölgedeki sanatsal kültürel etkinliklere hatta o bölgedeki çiçekçi dükkanlarına bakmak lazım. Eğer onlar o yörede varsa işte o yerde medeniyetten söz etmek çok kolay olur. Biz Bodrum’umuzda yıllarca dikkat ettiyseniz hem ulusal hem uluslararası bir çok sanat ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapıyoruz. Fakat hep kendimizde bir eksiklik hissediyorduk. Bunları yaparken özellikle kendimizdeki eksikliğin ne olduğunu anlamaya çalışıyorduk. Ve ben ilk defa Türkiye genelinde Kent Konseyimizde Kültür ve Sanat Meclisimizi oluşturdum. Bu meclisin yapmış olduğu çalışmalarda bir şehir tiyatrosunun ihtiyaç olduğu kendiliğinden ortaya atıldı, kendiliğinden gelişti ve bu günlere geldik. Tabii ki meclisimizin de aldığı kararla, bugün sanatçı kardeşlerimin de desteğiyle ilk oyunumuzu 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde sergileyeceğiz. Bizim için gerçekten çok önemli çok anlam taşıyan bir şey. Bizler inanarak işini yapan ve imkânsızlıklardan asla yılmayan, her imkânsızın bizi daha da birleştiren, daha da güçlü olmamızı sağlayan bir ivme olarak görüyorum. Mazeret ve problemin bir parçası olmak çok kolaydır. Önemli olan çözüm üretmektir. İşte sanatın gücünden bir tanesi de hep çözümün yanında olmasıdır. Bugün bu arkadaşlarımla, bu Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu kurulduysa, eğer onlar da canı gönülden fedakârca çalışıyorlarsa bilin ki arkadaşlar içinde inanmak var birleştirici güç var. Sanatın, barışın yanında ve barışın getirmiş olduğu hoşgörü var. Onun için ben kendilerini bir defa daha tebrik ediyorum. Perdenin ön yüzü çok kolaydır, söylemler çok kolaydır ama perdenin arka yüzü vardır. Bütün zorluklar oradadır. İşte o sanata gönül veren bu sanatçı kardeşlerimi bir defa daha perdenin arkasındaki zorlukları yenerek bu güzel oyunu bize sunacak olmaları, özellikle anlamlı bir günde sunacak olmalarından dolayı kendilerini bir defa daha kutluyorum. Bodrum Belediye Başkanı olarak elimden ne geliyorsa yapmaya hazırım. Tabii ki bu kurulan şehir tiyatrosu sadece burada gösteri yapmayacak. Belki Anadolu’nun birçok yerlerinde, belki Akdeniz çanağında birçok ülkede de gösteri yapacak. Ama benim için önemli olan çocuklarımızın burada eğitilmiş olması. Çünkü ben eğitime son derece inanan bir Belediye Başkanıyım. Eğitim olmadığı yerde sanat da olmaz arkadaşlar. Onun için burada eğitilecek sanat dostu her yavrumuzun ilerde bir sanatçı ve barışın bir elçisi olacağına inanıyorum. Onun için sanatçı dostlarımı bir defa daha kutluyorum. Gerçekten canı gönülden yanlarında olmaktan çok mutluyum. Tabii bir şeyleri tek başımıza yapmıyoruz. Hep arkamızda bizi destekleyen bir güç var. Bu gücün, önce Bodrum yarımadası halkının medeni oluşunu hiçbir zaman unutmayalım. Sonra meclis üyelerimiz, belediye personelimiz bize hep destek oldular. Özellikle Alev Hanım’ın bende çok büyük etkisi vardır. Tabii bunu yanında yine elim bir trafik kazasında yitirdiğimiz İsmail Altındağ Başkan Yardımcımızın da büyük katkıları vardı. Tabii bir de hiç kimsenin bilmediği hep gülen bir ablamız vardır. Herkesin çok sıkıştığı anda, git başkan seni çok sever Rezzan Hanım bu işi hallet, dedikleri bir cankurtaran simidi vardır Bodrum yarımadasında. Bu güzel enerjiden kaynaklanıyor arkadaşlar. Eğer içinizde art niyet yoksa, sadece pozitif enerjiyle yaklaşırsanız karşıdaki insan sizin ne demek istediğinizi anlar. Rezzan Hanım da böyle bir büyüğümüz, her zaman güzel enerjisiyle bize yaklaşmıştır. Bazen olmaz demişimdir kızmamıştır. Bazen olmaz nasıl olsa Kocadon bunu yapmaz, diye gelmiştir ama olmuştur, o zaman da şok yaşamıştır, ya başkan diğerine neden hayır dedin de buna evet diyorsun. İşte bazen bu güzel enerjileri paylaşmak çok güzel. Bu birlik beraberliği oluşturmak çok güzel. Ben başta Rezzan Hanım olmak üzere, Mehmet Kocair kardeşime Gülizar müdürüme, Melek hanıma, Basın Yayın Müdürlüğü’ne, belediyemizin hepsine bir defa daha teşekkür ediyorum. Tabii böyle toplantılarda bizi yalnız bırakmayan değerli Bodrum basınına şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca 27 Mart’taki oyunumuzu değerli sanatçımız Alev Hanım ve değerli Belediye Başkan Yardımcım İsmail Altındağ anısına sanatçı kardeşlerim oynamayı ifade ettiler, ben de çok mutlu oldum. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ilk oyunu “Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünya’sı” 27 Mart 2018 salı günü saat 20.00’de Bodrum Belediyesi Herodot Kültür Merkezi’nde oynanacaktır.
Oktay Arayıcı’nın yazdığı, Hüseyin Akşen’in yönettiği oyunda Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er, Gülbin Yeşil, Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt, Sertaç Aydın ve Hüseyin Akşen rol alıyor.

şehir tiyatrosu BODRUM ŞEHİR TİYATROSU KURULDU… TEŞEKKÜRLER KOCADON… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ …

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … 3
 • bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … mehmet tosun banner 2
 • bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … Hakan Durna SM Con 05

Türkiye genelinde açılan “Günaydın Edebiyat Yarışmaları” yarışmasında masal yazma alanında Türkiye 1.lik ödülünü  Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip öğrencisi Zehra Nur Akar aldı.

Eraslan Vakfı tarafından  yurt genelinde yapılan yarışmaya ‘’Sihirbaz ve Balıkları’’ adlı kendi yazdığı masalla katılan öğrenci, Türkiye 1. Lik ödülünü Bodrum’a getirdi. Zehra Nur Akar  ve danışman Türkçe öğretmeni Alaaddin Beken, 20 Mart Çarşamba günü İzmir Özel Ege Lisesi Konferans Salonunda  düzenlenen törende ödülünü aldı.  İzmir  Milli Eğitim camiasının hazır bulunduğu törende  ünlü yazar ve şairler de katıldı.

bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … 2 1Ödülünü büyük sevinçle alan Zehra Nur ‘’ Bundan sonraki yarışmalara katılarak başarımı devam ettireceğim. Bu ödül bana büyük cesaret verdi.  Bana inanan  aileme ve öğretmenim Alaaddin Beken’e teşekkür ederim.’’ dedi.

Töreni öğrencinin babası öğretmen İskender Akar ve annesi öğretmen Yasemin Akar da gururla izledi.

Tören sonunda ödül kazanan eserlerden oluşan kitap, davetlilere hediye edildi.

bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 8
 • behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… mehmet tosun banner 2
 • behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… Hakan Durna SM Con 05

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı ve Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Yatağan Sanayi Sitesi’nde büyük ilgiyle karşılandı.

Sosyal medya üzerinden yürütülen karalama kampanyalarının ‘acizliğin göstergesi’ olduğunu belirten Bağımsız Aday Saatcı, “Bizimle beraber fotoğraf çekinen çocuklar işten atılıyor. Korkunun ecele faydası yok, çamurlaşmayın.” dedi.

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 1

Sahte sosyal medya hesaplarıyla karalama kampanyası acizliğin göstergesidir…

Bağımsız Aday Saatcı, Milas’ın ardından gittiği Yatağan Sanayi Sitesi’nde esnaf ve vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Desteklerini ifade eden vatandaşlara teşekkür eden Bağımsız Saatcı, ziyaretlerin ardından gazetecilere açıklamada bulundu.

Milas’ın ardından Yatağan’da gördüğü ilgiden de büyük mutluluk duyduğunu anlatan Bağımsız Saatcı, Muğla genelinde çok ciddi bir halk hareketi olduğunu kaydetti. Halk İttifakı’nın büyük güç kazanmasıyla birlikte sosyal medya üzerinden kendisine yönelik algı operasyonları ve karalama kampanyaları başlatıldığını belirten Başkan Saatcı, “Sahte sosyal medya hesaplarıyla, şahsıma yönelik her türlü karalama kampanyasını başlattılar. Bu acizliğin göstergesidir. Biz bu güne kadar temiz siyaset yapma konusunda kararlı davrandık, sonuna kadar da temiz siyaset yapacağız. Argo tabirle söylemek gerekirse, biz kimseye belden aşağı vurmayız. Bu kadar aciz olmayın, bu kadar aşağı düşmeyin.” dedi.

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 4

Korkunun ecele faydası yok, hiç çamurlaşmayın…

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ndeki işten çıkarmalara yönelik de konuşan Başkan Saatcı, “Bizimle beraber fotoğraf çekinen çocuklar işten atılıyor. Bunları yapanlar soruyorum; ‘Başkaları bunları yapıyor’ diye eleştiriyordunuz, siz şimdi onlardan farklı olmadınız ki. Kirletmeden, çamur atmadan, şimdiye kadar yapılan yanlışları anlatmaya devam edeceğiz. Sırtımızı sadece Saygıdeğer Muğlalı’lara dayayacağız. Çünkü bizim halktan başka kimsemiz yok. Biz kendimizden ve Muğla halkından eminiz, korkunun ecele faydası yok. Hiç çamurlaşmayın, gerek yok.” diye konuştu.

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 9

 

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 1
 • mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum’un her yerinde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Mehmet Tosun gittiği her yerde yoğun katılım ve destek sözleriyle karşılanıyor.

Karaova Bölgesinde Mahalle ziyaretlerine devam Mehmet Tosun, Çömlekçi’den başladığı ziyaretlerinde Armutçuk, Aşağı Mazı ve Yukarı Mazı’da vatandaşlarla bir araya geldi. Çok sayıda vatandaşın tam destek sözü verdiği Mehmet Tosun’a ziyaretinde İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, belediye meclis üyesi adayları da eşlik etti.

Büyükşehir yasasıyla eskiden köy olan yerlerin mahalle olduğunu belirten Mehmet Tosun, bu süreçte mahallelerin yeterli hizmet alamadığını sözlerine ekleyerek, “Burada muhtarımız var, muhtar adaylarımız var, ben hepsine başarılar diliyorum. Özellikle bu beş yıllık süre içerisinde muhtarlarımız iki belediye arasında gittiler geldiler ama sorunlarımız çözülmedi, sorunlarımız birikti. Ekonomik sıkıntıyla birlikte bizim Çömlekçi Mahallesinde bu çevrede oturan vatandaşlarımızın durumu içler acısı. Burada sizler tarımsal üretim yapıyorsunuz, hayvancılık yapıyorsunuz, maalesef ve maalesef elde ettiğiniz ürünlerden satarak elde ettiğiniz gelir artık işletme giderlerini karşılamıyor ve önümüzdeki süreçte işimiz daha da zor. Üstelik belediye hizmetleri de yetersiz.” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 4

31 Mart 2019’da yapılacak seçimlerle Bodrum’a hizmet edecek belediye başkanının seçileceğine dikkat çeken Mehmet Tosun, “Bodrum’un kaderinin ve Çömlekçi’nin kaderinin oylanacağı bir seçim tarihine doğru gidiyoruz. Sizden ricam şu; Ben bu bölgenin çocuğuyum, bu bölgenin evladıyım, öyle bir destek verin ki Çömlekçi’den, Çömlekçi diğer yerlere örnek olsun” dedi. Vatandaşlarda alkışlarla Tosun’a destek verdi.

Mehmet Tosun’a ziyaretlerinde eşlik eden İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun Çömlekçi’de yaptığı konuşmada, Mehmet Tosun için “Meselelere hâkim, yani belediyecilik nedir? Nasıl Yapılır? Bilen bir kardeşiniz. Bunun için bu seçim parti seçimi değil, bu seçim şahıs seçimidir, Mehmet Tosun kardeşimiz belediyecilikte bir marka kardeşimizdir. Bodrum’da dünyaya açılan bir markadır. Bunun için bu seçimde bu iki markayı birleştirelim diyorum” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 3

Çömleçi’den Armutçuk’a geçen Mehmet Tosun ve beraberindekiler burada da vatandaşların ilgisiyle karşılandı. Mehmet Tosun, Konacık Belediye başkanlığı döneminde görev yeri olmamalarına rağmen köyün su kuyusu başta olmak üzere birçok çalışma yaptıklarını dile getirerek, vatandaşlardan destek istedi. Vatandaşlarda hizmet gelmesi için değişimin şart olduğuna inandıklarını belirterek Mehmet Tosun’a alkışlarla destek sözü verdi.

Armutçuk’da da vatandaşları tek tek dinleyen Mehmet Tosun, bütün sorunların iyi belediyecilik hizmetleriyle çözüme kavuşacağını belirterek vatandaşlardan destek istedi ve Armutçuk’dan ayrıldı.

Mehmet Tosun Aşağı Mazı’da yine vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Tosun burada yaptığı konuşmada mazeret üretmeden hizmet için çalışacaklarını, büyükşehir yasasıyla yaşanan sorunları da bildiklerini belirterek, “Değerli hemşehrilerim artık önümüzdeki süreçte Bodrum için değişim şart. Bunu da Mehmet Tosun ve ekibi gerçekleştirecek. Bu değişi mi gerçekleştiriyor muyuz?” dedi ve vatandaşların yoğun alkışla desteğini aldı.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 2

Aşağı Mazı’da birçok problemin olduğunu dile getiren Mehmet Tosun, su ve elektrik problemlerinin yaşandığını bildikleri Mazı’yı iyi belediyecilik hizmetleriyle tanıştırarak, tüm sorunların üstesinden geleceklerini ve daha önce hizmet gitmeyen bir çok noktaya da hizmet getireceklerini söyledi. Mehmet Tosun konuşmasının ardından vatandaşların sorun ve önerilerini dinledi. Mehmet Tosun, vatandaşları tek tek dinleyerek çözüm yolları ve projeleri hakkında bilgiler verdi. Aşağı Mazı’da vatandaşların tam desteğini alan Mehmet Tosun daha sonra Yukarı Mazı’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada da yoğun bir katılımla çiçeklerle karşılanan Mehmet Tosun, vatandaşlara, kendisine ve ekibine göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler