Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR’A DERİN NEFES…

Yayınlanan

açık

bodrum BODRUMSPOR’A DERİN NEFES… bodrumspor derin nefes 1

2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor Sivas Belediyespor’u 2-1 mağlup etti.

bodrum BODRUMSPOR’A DERİN NEFES… bodrumspor derin nefes 2Ligde düşme hattından kurtulmak isteyen Bodrumspor ile play-off mücadelesi veren Sivas Belediyespor arasında Sivas Muhsin Yazıcıoğlu Stadyumu’nda oynanan karşılaşmayı Bodrumspor, Erçağ Evirgen ve Emre Şahin’in golleriyle 2-1 kazandı.

Sivas Belediyesporlu yaklaşık 400 futbolsever ile Bodrum’dan gelen yaklaşık 40 taraftar takımlarını 90 dakika boyunca desteklerken, karşılaşmanın önemli pozisyonları ise şu şekilde;

Dakika 22’de B.B.Bodrumspor atağında çağrı Tekin orta sahadan aldığı topla Sivas Belediyespor yarı sahasının ortasından çektiği şut az farkla auta çıktı.

bodrum BODRUMSPOR’A DERİN NEFES… bodrumspor derin nefes 3Dakika 48’de gelişen Bodrumspor atağında Orhan’ın ortası ile ceza sahası içinde topla buluşan Çağrı tekin’e yapılan müdahale sonrası karşılaşmanın hakemi penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Erçağ Evirgen skoru 1-0’a taşıdı.

Dakika 53’de gelişen Sivas Belediyespor atağında Samet’in ortasında Eren’in kafa vuruşu direkten oyun alanına dönerken, Bodrumspor defansı topu uzaklaştırdı.

bodrum BODRUMSPOR’A DERİN NEFES… bodrumspor derin nefes 4Dakika 69’da Sivas Belediyespor’da Samet’in kullandığı serbest vuruşta Hüseyin Bak’ın kafa vuruşu ağlarla buluştu ve skor 1-1 oldu.

Dakika 74’de gelişen B.B.Bodrumspor atağında Orhan’ın pasında topla buluşan Çağrı’nın vuruşunda top defansa çarparak az farkla kornere çıktı.

Dakika 76’da Sivas Belediyespor atağa çıkacağı sırada Bodrumspor’da kaptan Erkan topu kaparak Medeni’ye pas verdi. Medeni’nin ortasında ceza sahası içerisinde topla buluşan Çağrı Tekin’in pasında gelişine güzel bir vuruş yapan Emre Şahin skoru 2-1’e taşıdı.

Dakika 84’de gelişen Bodrumspor atağında Emre Şahin orta sahadan aldığı topla ceza sahasına ilerledi, Emre Şahin’in pasında Çağrı’dan çönce araya giren Sivas Belediyespor defansı topu uzaklaştırdı.

Dakika 86’da sağ kanattan gelişen Bodrumspor atağında Medeni Bingöl’ün ortasında ceza sahası içerisinde boş pozisyonda bulunan Çağrı Tekin topa dokunamadı ve top taca çıktı.

Karşılaşmaya verilen 5 dakikalık uzatma süresinde her iki takımda gol bulamayınca karşılaşma B.B.Bodrumspor’un 2-1 üstünlüğü ile tamamlandı.

Bodrumspor kazandığı önemli 3 puan ile puanını 25’e çıkarırken 16’ıncı sırada kaldı. Bodrumspor ligde 29’uncu hafta mücadelesinde 1 Nisan Pazar günü 29 puanla 14’üncü sırada bulunan Tuzlaspor’u konuk edecek.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

KARSANAT “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ

Yayınlanan

açık

Tarafından

karsanat 2019 konserlerine başlıyor KARSANAT  “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ arena karsanat konser

Karya Kültür ve Sanat Derneği  2019 sezonunu, Artçı Sanat organizasyonu ile  çok özel bir repertuvar ile 21 Şubat 2019 Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde açıyor. 

Karsanat Sanat Kurulu üyelerinden, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Viyola Bölümü emekli öğretim üyelerinden Çiğdem Epikmen’in sanat danışmanlığında gerçekleşecek olan bu konserde, üyelerinin her biri solist ve orkestra üyesi olarak kendini kanıtlamış, Türkiye’de ve yurtdışında ülkemizi başarıyla temsil etmekte olan Trio Likya müzisyenleri Bodrumlu sanatseverlerle buluşuyor.

karsanat 2019 konserlerine başlıyor KARSANAT  “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ   i  dem

Çiğdem Epikmen Trio Likya ve programı şöyle anlatıyor:  “Viyolonist Nilgün Yüksel, çellist Poyraz Baltacıgil ve piyanist Barış Büyükyıldırım; konserin ilk bölümünde, Alman Romantik Dönem bestecisi, piyanist ve orkestra şefi olan, çağdaşları içinde eserleri ve stili ile çok önemli bir yeri olan Felix Mendelssohn  , 1 No’lu Piyanolu Trio’sunu seslendiriyor. Mendelssohn, dört bölümden oluşan bu eseri 1839 yılında bestelemiştir. Bach ve Schubert’i unutulmak üzereyken hatırlatan ve eserlerini gün ışığına çıkaran, dolayısıyla da dünya müzik tarihine çok önemli bir katkı ve gelişme şansı bırakmış olan bir bestecidir. Mendelssohn, bir mektubunda ölümü tanımlarken “Keder ve ayrılıklar bitse de müziğin sürmesi umut edilir” demiş. Biz de konserimizin ikinci bölümünde, müzik tarihine damgasını vurmuş iki önemli besteci ile umudumuzu yaşatmaya devam ediyoruz. İkinci bölümün ilk eseri olarak, 20. Yüzyılın en büyük piyanist  ve bestecilerinden biri olan ve Rus romantizminin son temsilcisi olarak görülen Sergey Rachmaninov’un Sol Minör “Elegiaque” adlı eserini dinleyeceğiz. Bu eseri, 1893 yılında Tchaikovsky’nin ölümü üzerine bestelemiş olan Rahmaninov, ne yazık ki Sovyet Devrimi sonrasında, Rusya’da “burjuva” müziği bestecisi olarak görüldüğü için, hayatına ABD vatandaşı olarak devam etmiştir. 1943 yılında ABD’de hayatını kaybeden bu büyük bestecinin ölmeden önceki tek tesellisi, müziğinin kendi ülkesinde de değer görmeye başlaması olmuştur. Konserin üçüncü eseri ile, Alman ve Rus romantizminden sonra hep birlikte Arjantin’e doğru bir yolculuğa çıkacağız. 20. yüzyıl bestecilerinden Buenos Aires’li bandoneonist ve besteci Astor Piazzola’ya ait “Dört Mevsimler” adlı eseri ile, ilk iki eserdeki romantizmin duygusal ve zaman zaman naif tınıları, yerini latin dünyasının tutkulu ve vurucu notalarına bırakacak.Piazzola tangoyu geleneksel halinden çıkarıp geliştiren bir besteci olmakla beraber,“Tango Nuevo”stilinin de kurucusudur. Kendi tarzına daima sadık kalan besteci, bandoneon konçertolarını tüm dünyada en önemli senfoni orkestralarıyla birlikte yorumlamıştır. 1968 yılında piyano için bestelediği bu eserinin çeşitli enstrüman kombinasyonları ile yorumları bulunmakta olup, en çok yaylı orkestralar tarafından seslendirilmektedir. Besteci bu eserde, Arjantin’in değişen Dört Mevsimi’ni anlatmaktadır. Müzik tarihinde, her biri kendi döneminin en büyüklerinden olan bu üç besteciye ait, üç önemli eserin; Trio Likya’nın değerli yorumları ile Bodrum’lu klasik müzik dinleyicilerinin zevkine hitap edeceğinden eminiz. 21.Şubat akşamı saat 20.00 ‘da, Herodot Kültür Merkezi’nde görüşmek dileğiyle… Biletleri Avenue AVM-Artçı Sanat Stüdyosu ve Oasis AVM-İmge Kitapevi ve Biletix’den temin edebilirsiniz. “

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM DTO’DAN ÜYELERİNE İNDİRİMLİ SAĞLIK HİZMETİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum deniz ticaret odası BODRUM DTO’DAN ÜYELERİNE İNDİRİMLİ SAĞLIK HİZMETİ… arena bodrum dto anla  ma

İMEAK Bodrum Deniz Ticaret Odası (DTO), Bodrum Amerikan Hastanesiyle anlaşarak, üyelerine sağlık hizmetleri konusunda ‘özel indirim’ olanağı sağladı.

Bodrum Amerikan Hastanesiyle yapılan görüşmeler sonrasında Bodrum DTO, 600 üyesi, aileleri ve üyelerinin çalışanlarını kapsayacak bir sağlık anlaşması imzaladı. DTO Bodrum Şubesi hizmet binasında gerçekleşen ‘özel indirimli sağlık hizmet protokolü’ nün imzalarını Başkan Orhan Dinç ve Bodrum Amerikan Hastanesi Kurumsal İletişim Sorumlusu Tuğçe Erdemli Fişek attı. İmzalanan protokolle, Bodrum DTO’ nun üyeleri, aileleri ve çalışanlarından oluşan binlerce kişi, Türkiye genelindeki Amerikan Hastanelerinden alacakları sağlık hizmetlerinden % 45 indirimden yararlanma imkanına sahip oldu. Protokolün imza altına alınmasından sonra bir konuşma yapan Bodrum DTO Şube Başkanı Orhan Dinç şunları söyledi; “Göreve geldiğimiz günden bu yana ben ve yönetimdeki tüm arkadaşlarımla birlikte odamızın kurumsallaşması konusunda önemli çabalar harcıyoruz. Bu çabalarımızın içinde üyelerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak anlaşmalarda var. Bu anlaşmalardan birini de Türkiye’nin birçok noktasında hizmet veren Amerikan Hastaneleri ile yaptık. Üyelerimizle birlikte ailelerini ve çalışanlarını kapsayan önemli olduğuna inandığımız bir sağlık anlaşmasının altına imzamızı attık. Bodrum Amerikan Hastanesi yönetiminin bize gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR.

Yayınlanan

açık

Tarafından

tema bodrum TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR. arena tema vakf

tema bodrum TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR. gonullu il temsilcisi 2019 Bodrum

Okumaya devam et

Son Haberler