Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM…

Yayınlanan

açık

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… ak parti ilce baskani omer ozmen 2
  • ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… mehmet tosun banner 2
  • ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… Hakan Durna SM Con 05

Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Danışma Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Ömer Özmen, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesini sert sözlerle eleştirerek “Aynı Partinin Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi kayıkçı kavgası yapıyor, topu birbirlerine atıyor ama sorunlar dağ gibi büyüyor” dedi. Özmen, Bodrum Belediyesi’nin personel maaşlarını da gecikmeli ve taksitle ödediğini söyledi. 

Bodrum Ticaret Odası Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Başkanı Kadem Mete ve Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen’in de aralarında olduğu çok sayıda partili katıldı.

Divanın oluşturulması, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan İlçe Başkanı Ömer Özmen, sözlerine Afrin Operasyonu ile başlayarak şunları söyledi:

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… ak parti ilce baskani omer ozmen“Bir önceki ilçe Divanımızda Afrin Operasyonu’nun 4’üncü günüydü. “Ordumuzun zaferinden hiç şüphemiz yok” demiştik. Allah’a şükürler olsun ki; Ordumuz, Dünya’ya örnek olacak bir kahramanlık destanı yazarak, kısa sürede muvaffak olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Değerli dava arkadaşlarım, 2019 Yerel Seçimlerine 1 yıl kaldı. Zaman da akıp gidiyor. Kongre süreçlerini geride bıraktık. Teşkilatlarımız hizmet bayrağını devralan yeni kadrolarla çalışmalarını sürdürüyor. Liderimiz, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, öncelikle önümüzdeki yerel seçimlere ve arkasından genel ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine odaklanmış bulunmaktayız. Bu nedenle bugün sizlere bir sunumumuz olacak. İzleyeceğiniz bu sunumumuz henüz taslaktır. Çünkü demokratik bir süreç yaşatmak istiyorum. Sözü olan tüm arkadaşlarımın yazılı katkılarını bekliyorum. Bunun içinde bu sunumu yazılı metin olarak da kısa süre içinde sizlere yetiştireceğiz. Son noktayı teşkilatımızla birlikte koymak istiyorum. Projelerimizi kesinleştirdiğimiz zaman, görsellerini hazırlayarak uygulamaya hazır bitmiş haliyle, Cumhuriyetimizin 100. Yılında “Nasıl bir Bodrum” görmek istiyorsak, onu görsellerle geniş katılımla Bodrum Kamuoyuna sunacağız. Diğer yandan da; Bodrum’da yerel seçimleri Ak Parti olarak nasıl alabiliriz? Halkın beklentileri doğrultusunda nasıl bir yol izlemeliyiz. Yerel seçimlere hazırlayacağımız kadroları nasıl ve kimlerden oluşturmalıyız? Bugün seçim olsa Ak Parti’nin Bodrum’da durumu nedir? gibi sorulara cevap bulmak için profesyonel destek alarak çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmaların sonucu strateji ve taktiklerimizi netleştireceğiz. Değerli dava arkadaşlarım, yapacağımız sunumda; bugüne kadar Bodrum’u yönetenlerin Bodrum’un geleceğini nasıl kararttıklarını, bu sınırlı örneklerden dahi göreceksiniz” dedi.

300 MİLYON BORÇ GÖZÜKEN KISMI…

Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, sözlerinin devamında Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyeleri’ni sert sözlerle eleştirerek şu ifadelere yer verdi:

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… ak parti ilce baskani omer ozmen 5“Aynı Partinin Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi kayıkçı kavgası yapıyor, topu birbirlerine atıyor ama sorunlar dağ gibi büyüyor. Gerçek durum bu iken, bir de Bodrum Belediyesi yaklaşık 300 Milyon TL borçlu gözüküyor. Buna rağmen maaş ödemelerini gecikmeli yapıyor, üstelik bu ödemeyi de son aylarda artık taksitlerle ödüyor. Değerli dava arkadaşlarım, hal böyle iken, üst üste seçim alıyorsa, dönüp kendimize bir bakmamız lazım. Aynı zihniyetle, aynı tekrarları yaparak bir sonuç alınamayacağını da bilmemiz gerekiyor. Ben ilçe Başkanı olarak bu düşüncelerle çalışıyorum. Tüm Arkadaşlarımın dikkatini de buraya çekiyorum” dedi.

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… ak parti ilce baskani omer ozmen 3Özmen’in konuşmasının ardından kürsüye gelen Adil Ülgen bir sunum yaptı. Ülgen, Bodrum’daki belediye çalışmalarını hizmet belediyeciliği, turizm, tarih ve kültür, çevreci belediyecilik, sosyal belediyecilik ve demokratik belediyecilik açısından değerlendirdi. Bodrum Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin her açıdan sınıfta kaldığını iddia eden Ülgen, Bodrum’da denize ve yola akan foseptikler, imarla ilgili problemler gibi pek çok sorunu görsellerle anlatarak sert eleştirilerde bulundu. Adil Ülgen daha sonra üzerinde çalıştıkları Bodrum’un Cumhuriyetin 100. Yılına Hazırlama Programı’ndan bahsederek, programın ana başlıklarını; Kentsel Altyapıyı Bitirme, Turizmi Yıl Yayma, Yerel Kalkınma ve Yerel İstihdam ve Gençlik Programı olarak açıkladı.

İl Başkanı Kadem Mete ise turizm konusunda açıklamalarda bulunarak, şu sözlere yer verdi:

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… ak parti ilce baskani omer ozmen 4“12 ay turizm konusunda benim de bazı projelerim vardı. BODER ile paylaştım. Benim emekli turizmi diye bir projem vardı. Otelleri kışın açık tutacak bir projeydi. Bu işte varım diyenler otellerin listesini gönderdiler bana. Baktım ki hep pansiyon ve apart türü oteller. Dedim ki bu olmaz, 4 ve 5 yıldızlı otel ayarında olması lazım. Çünkü insanlar buraya kışın geldiği zaman havalar yağmurlu, denize giremeyecek. Aktiviteler olması lazım. Hamamı, fitnessı, konferans salonları olacak. Apartlarla, pansiyonlarla bu iş olmaz dedim. Şunu gözlemledim; maalesef bu bölgedeki tesislerimiz yaza yönelik planlanmış, kış için doğru dürüst kapalı alanı yok. Turizm çok çeşitli bir konu. Bir yörede birden çok amaçlı turizm yapmaya kalkarsanız sapla samanı birbirine karıştırırsınız. Yani Kapadokya’da deniz, kum, güneş turizmi yapamazsınız. Orada kültür turizmi yaparsınız. Efes’te inanç turizmi yaparsınız. Bizim Mekke’de Medine’de yaptığımız gibi. Karadeniz’de de doğa turizmi yaparsınız. Oraya denize gireceğim hayaliyle giderseniz, yağmurun altından denize giremezsiniz. Bodrum’da da tabi ki doğal güzelliklerimiz var, tarihi değerlerimiz de var ama buranın ağırlıklı turizm yapısı deniz, kum, güneş. Onun için her değeri yerinde bilmek ve ona göre çalışma yapmak lazım” dedi.

Follow bodrumkentmedya on youtube ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… YT Subscribe 130x36 red

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… arena bodrum hentbol yal  kavak
  • yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… mehmet tosun banner 2
  • yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… Hakan Durna SM Con 05

Türkiye Hentbol Federasyonu Kadınlar Süper Ligi’nde Bodrum’u başarıyla temsil eden Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbolcularından 5 oyuncumuz, A milli kadın hentbol takımı ve Genç milli kadın hentbol takımı aday kadrosuna katıldı. 
yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… arena bodrum haber 619 Mart 2019’da Antalya’da başlayan Türkiye A Milli Kadın Hentbol Hazırlık Kadrosuna seçilen Buket Yılmaz ve Sevgi Kalyoncuoğlu ile Türkiye Genç (U19) Milli Kadın Hentbol Takımı Aday Kadrosuna seçilen Ayşenaz Yavuz, Gülcan Tügel ve Hatice Işık, 5 gün sürecek kampa katıldı.  Yalıkavak Spor Kulübü formasıyla gösterdikleri başarıları, Türkiye Genç Milli Kadın Hentbol Takımında da göstermek için Antalya’ya giden 5 oyuncu, 19-24 Mart Tarihleri arasında düzenlenen kamp performanslarında elde ettikleri başarıya göre, Milli takımda forma giyme şansı yakalayacaklar.

yalikavak hentbol takimi DENİZİN KIZLARI MİLLİ TAKIMDA… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… ARENA BAKAN ERSOY
  • bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 2
  • bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum’da Turizm sektör temsilcileriyle özel bir toplantı yapan Bakan Ersoy, Ticaret Odası çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bakan Ersoy, “Batılı pazarlara baktığımızda rezervasyonlar da çok ciddi artış var. Yıl ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 15, yüzde 18 bandı arasında” dedi. Batı pazarlarında hem sayısal, hem de nitelik olarak yükseliş trendinde olduğumuza dikkat çeken Bakan Ersoy şunları söyledi; “Özellikle Batılı pazarlara baktığımızda rezervasyonlar da çok ciddi artış var erken rezervasyonlarda. Yıl ortalamasına bakıldığı zaman yüzde 15, yüzde 18 bandı arasında artışla Türkiye genelinde, bununda ağırlıklı olarak Batı bölgelerinden gelen turist hareketlerinde artışı karşılayacağımızı düşünüyorum. Şu açıdan da sevindirici gelir düzeyi yüksek turist kitlesi, oranı artmaya başladı. Geçen sene artmaya başlamıştı bu sene de artmaya başladı. Biz artık biliyorsunuz bakanlık olarak gecelik kişi başı gelire konsantre oluyoruz. Geçen sene yüzde 5-6 civarında gecelik kişi başı konaklamada bir artış olmuştu. Bu sene bu rakamın yüzde 12-13 seviyelerine kadar çıkacağını düşünüyoruz. Bu gelir grubu yüksek turistle günübirlik turist arasındaki değişimden de kaynaklanıyor. Bunların olumlu sonuçlarını yavaş yavaş göreceğiz gibi ilk aydaki verilerde bunu destekliyor.” Bakan Ersoy, tur operatörlerinin Hint düğünü organizasyonlarında yüzde 300’lük bir büyüme beklediklerini belirterek, “Hindistan Havayolları Türkiye seferlerine başladı. Diğer birçok havayolları da Türkiye’ye nasıl sefer koyarız diye araştırmaya başlamışlar. Oralarda ciddi bir artı ön görüyoruz Türkiye ile ilgili” dedi.

ÇOK GENİŞ KAPSAMLI BİR TOPLANTI YAPTIK

Bodrumlu turizmcilerle çok geniş kapsamlı bir toplantı yaptıklarını dile getiren Bakan Ersoy sözlerine şöyle devam etti;  “Bodrum’un çok ciddi, çözülmesi gereken, bekleyen projeleri var. Başkan adayı arkadaşlarımın da projelerini gözden geçirdik ve bizde bakanlık olarak çok ciddi destek vereceğiz. Sivil toplum kuruluşları olsun, sektör temsilcileri olsun, Bodrum’un yerel insanları olsun geniş katılımlı bir toplantı yaptık. Başta ön yargılar olmak üzere her şeyi tartıştık. Gereksiz ön yargılara açıklık getirdik. İhtiyaçlarını da biliyorum zaten ben 74 yılından bu yana Bodrum’a geliyorum. Turizmden gelen ve 74 yılından bu yana Bodrum’a gelen bir bakanın avantajını onlara anlattım, onlarda farkındalar zaten. Biz Bodrum’da adım adım çok güzel şeyler gerçekleştireceğiz. Onların da tatmin olduğunu düşünüyorum bu toplantıdan” dedi. Bodrum Kalesinin birinci etap çalışmalarının 18 Mayıs Dünya Müzeler Günü’ne kadar bitirilip açılacağının müjdesini daha önce verdiklerini belirten Bakan Ersoy sözlerini şöyle sonlandırdı; “Biz Bodrum Kalesi ile sınırlı kalmasını istemiyoruz bu tür çalışmaların. Su Altı Arkeoloji Müzesiyle önümüzdeki sene yatırımlara devam edeceğiz. Burada birkaç noktada daha arkeolojik nokta var bunlara da kaynak aktaracağız bakanlık olarak. Biz sadece yerli turist olarak değil yabancı turist olarak ta ki ciddi şekilde kapasiteyi arttırmak istiyoruz Bodrum’da. Bununla ilgili önündeki engelleri hem kaldırmak istiyoruz, hem cazibe noktalarını ön plana çıkartıp parlatmak istiyoruz. Tabi bunlar yeterli değil. Siz nitelikli turiste ve geniş bir kitleye hitap ediyorsanız başta altyapı olmak üzere birçok noktaya yatırım yapmanız gerekiyor. Bunu da başkan adayı arkadaşlarımızla projelerini tartıştık, gözden geçirdik. Biz Devlet olarak bakanlık olarak her türlü desteği vereceğiz. Biliyorsunuz Bodrum’un kış kapasitesi ile yaz kapasitesi çok farklı. Ne sadece Büyükşehir’in, ne sadece ilçe belediyesinin, ne de sadece bakanlığın çözebileceği bir konu değil. Hep beraber bir fikir birliği ile el birliği ile çalışılarak yerel halkında desteğini alarak çözülmesi gereken projeler var burada. Bizde bu bağlamda gerekli mutabakatı sağladığımızı düşünüyorum ve artık adımları atıyoruz.”

bakan ersoy bodrumda BAKAN ERSOY BODRUM’DA TURİZMCİLERLE BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… 3921
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 2
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Ticaret Odası tarafından konaklama işletmelerine yönelik seminer 29 Mart 2019 Cuma günü düzenleniyor.

Seminerde Bodrum’un 2019 yılı turizmine hazırlıklarının makro ve mikro açıdan değerlendirmesini içeren güncel konulara değinileceği seminerde güncel ve pratik sektörel analiz yapılacak. Konaklama şirketlerin kuruluş amacı, kurucuların değer ve inançları, aile şirketlerinin işleyiş şekli ve sürdürülebilir işletmenin oluşturulmasındaki aşamalar gibi konu başlıklarının konuşulacağı “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ SEMİNERİ”yle, doğru yönetildiklerinde şirket kurucuları başta olmak üzere, çalışanlarının davranış kalıpları, değer yargıları, psikolojik ve ruhsal yapıları, yönetimsel becerileri ile insan ilişkilerini analiz ederek şirketin ihtiyacı olan sağlıklı büyüme ile gelişmesini sağlayacak mekanizmaların nasıl geliştirilmesi gerektiği ve öneminin görüşüleceği seminerin konuşmacısı Dr.Ahmet F. Seymen.

Tarih:29.03.2019

Saat:14:30-16:30

Yer: BODTO Konferans Salonu

Konuşmacı: Dr.Ahmet F. Seymen

Kayıt ve bilgi için: saadetkabli@bodto.org.tr

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler