Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM…

Yayınlanan

açık

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… ak parti ilce baskani omer ozmen 2
ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… reklam arena 4

Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Danışma Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Ömer Özmen, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesini sert sözlerle eleştirerek “Aynı Partinin Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi kayıkçı kavgası yapıyor, topu birbirlerine atıyor ama sorunlar dağ gibi büyüyor” dedi. Özmen, Bodrum Belediyesi’nin personel maaşlarını da gecikmeli ve taksitle ödediğini söyledi. 

Bodrum Ticaret Odası Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Başkanı Kadem Mete ve Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen’in de aralarında olduğu çok sayıda partili katıldı.

Divanın oluşturulması, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan İlçe Başkanı Ömer Özmen, sözlerine Afrin Operasyonu ile başlayarak şunları söyledi:

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… ak parti ilce baskani omer ozmen“Bir önceki ilçe Divanımızda Afrin Operasyonu’nun 4’üncü günüydü. “Ordumuzun zaferinden hiç şüphemiz yok” demiştik. Allah’a şükürler olsun ki; Ordumuz, Dünya’ya örnek olacak bir kahramanlık destanı yazarak, kısa sürede muvaffak olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Değerli dava arkadaşlarım, 2019 Yerel Seçimlerine 1 yıl kaldı. Zaman da akıp gidiyor. Kongre süreçlerini geride bıraktık. Teşkilatlarımız hizmet bayrağını devralan yeni kadrolarla çalışmalarını sürdürüyor. Liderimiz, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, öncelikle önümüzdeki yerel seçimlere ve arkasından genel ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine odaklanmış bulunmaktayız. Bu nedenle bugün sizlere bir sunumumuz olacak. İzleyeceğiniz bu sunumumuz henüz taslaktır. Çünkü demokratik bir süreç yaşatmak istiyorum. Sözü olan tüm arkadaşlarımın yazılı katkılarını bekliyorum. Bunun içinde bu sunumu yazılı metin olarak da kısa süre içinde sizlere yetiştireceğiz. Son noktayı teşkilatımızla birlikte koymak istiyorum. Projelerimizi kesinleştirdiğimiz zaman, görsellerini hazırlayarak uygulamaya hazır bitmiş haliyle, Cumhuriyetimizin 100. Yılında “Nasıl bir Bodrum” görmek istiyorsak, onu görsellerle geniş katılımla Bodrum Kamuoyuna sunacağız. Diğer yandan da; Bodrum’da yerel seçimleri Ak Parti olarak nasıl alabiliriz? Halkın beklentileri doğrultusunda nasıl bir yol izlemeliyiz. Yerel seçimlere hazırlayacağımız kadroları nasıl ve kimlerden oluşturmalıyız? Bugün seçim olsa Ak Parti’nin Bodrum’da durumu nedir? gibi sorulara cevap bulmak için profesyonel destek alarak çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmaların sonucu strateji ve taktiklerimizi netleştireceğiz. Değerli dava arkadaşlarım, yapacağımız sunumda; bugüne kadar Bodrum’u yönetenlerin Bodrum’un geleceğini nasıl kararttıklarını, bu sınırlı örneklerden dahi göreceksiniz” dedi.

300 MİLYON BORÇ GÖZÜKEN KISMI…

Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, sözlerinin devamında Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyeleri’ni sert sözlerle eleştirerek şu ifadelere yer verdi:

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… ak parti ilce baskani omer ozmen 5“Aynı Partinin Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi kayıkçı kavgası yapıyor, topu birbirlerine atıyor ama sorunlar dağ gibi büyüyor. Gerçek durum bu iken, bir de Bodrum Belediyesi yaklaşık 300 Milyon TL borçlu gözüküyor. Buna rağmen maaş ödemelerini gecikmeli yapıyor, üstelik bu ödemeyi de son aylarda artık taksitlerle ödüyor. Değerli dava arkadaşlarım, hal böyle iken, üst üste seçim alıyorsa, dönüp kendimize bir bakmamız lazım. Aynı zihniyetle, aynı tekrarları yaparak bir sonuç alınamayacağını da bilmemiz gerekiyor. Ben ilçe Başkanı olarak bu düşüncelerle çalışıyorum. Tüm Arkadaşlarımın dikkatini de buraya çekiyorum” dedi.

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… ak parti ilce baskani omer ozmen 3Özmen’in konuşmasının ardından kürsüye gelen Adil Ülgen bir sunum yaptı. Ülgen, Bodrum’daki belediye çalışmalarını hizmet belediyeciliği, turizm, tarih ve kültür, çevreci belediyecilik, sosyal belediyecilik ve demokratik belediyecilik açısından değerlendirdi. Bodrum Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin her açıdan sınıfta kaldığını iddia eden Ülgen, Bodrum’da denize ve yola akan foseptikler, imarla ilgili problemler gibi pek çok sorunu görsellerle anlatarak sert eleştirilerde bulundu. Adil Ülgen daha sonra üzerinde çalıştıkları Bodrum’un Cumhuriyetin 100. Yılına Hazırlama Programı’ndan bahsederek, programın ana başlıklarını; Kentsel Altyapıyı Bitirme, Turizmi Yıl Yayma, Yerel Kalkınma ve Yerel İstihdam ve Gençlik Programı olarak açıkladı.

İl Başkanı Kadem Mete ise turizm konusunda açıklamalarda bulunarak, şu sözlere yer verdi:

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… ak parti ilce baskani omer ozmen 4“12 ay turizm konusunda benim de bazı projelerim vardı. BODER ile paylaştım. Benim emekli turizmi diye bir projem vardı. Otelleri kışın açık tutacak bir projeydi. Bu işte varım diyenler otellerin listesini gönderdiler bana. Baktım ki hep pansiyon ve apart türü oteller. Dedim ki bu olmaz, 4 ve 5 yıldızlı otel ayarında olması lazım. Çünkü insanlar buraya kışın geldiği zaman havalar yağmurlu, denize giremeyecek. Aktiviteler olması lazım. Hamamı, fitnessı, konferans salonları olacak. Apartlarla, pansiyonlarla bu iş olmaz dedim. Şunu gözlemledim; maalesef bu bölgedeki tesislerimiz yaza yönelik planlanmış, kış için doğru dürüst kapalı alanı yok. Turizm çok çeşitli bir konu. Bir yörede birden çok amaçlı turizm yapmaya kalkarsanız sapla samanı birbirine karıştırırsınız. Yani Kapadokya’da deniz, kum, güneş turizmi yapamazsınız. Orada kültür turizmi yaparsınız. Efes’te inanç turizmi yaparsınız. Bizim Mekke’de Medine’de yaptığımız gibi. Karadeniz’de de doğa turizmi yaparsınız. Oraya denize gireceğim hayaliyle giderseniz, yağmurun altından denize giremezsiniz. Bodrum’da da tabi ki doğal güzelliklerimiz var, tarihi değerlerimiz de var ama buranın ağırlıklı turizm yapısı deniz, kum, güneş. Onun için her değeri yerinde bilmek ve ona göre çalışma yapmak lazım” dedi.

Follow bodrumkentmedya on youtube ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… YT Subscribe 130x36 red

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI… bodrum kaza
bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI… reklam arena 4

Otomobile arkadan çarptığı kazada, ağır şekilde yaralandı. 

Kaza, Turgutreis-Bodrum Karayolu Dereköy Kavşağı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre karayolunda seyreden 34 yaşındaki Aydın Yalçın idaresindeki motosiklet, bir anlık dikkatsizlik sonucu kavşakta 48 ABP 361 plakalı otomobile arkadan çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle motosikletinden fırlayıp otomobilin arka camına çarpan Yalçın, ağır şekilde yaralandı. Vücudunda kırıklar olduğu ifade edilen yaralı, 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralının tedavisinin sürdüğü bildirildi. Güvenlik güçleri kazayla ilgili inceleme yaptı. Diğer yandan kazaya karışan motosikletin çarpmanın şiddetiyle koltuğunun yerinden söküldüğü görüldü.

bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR… bodrum kent konseyi logo
bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR… reklam arena 4

Bodrum Turgutreis Hüseyin Burnu açıklarında geçtiğimiz günlerde içinde Suriye, Filistin ve Somali uyruklu göçmenlerin bulunduğu “İlsu 1” isimli 8 metrelik fiber teknenin batarak, 3’ü çocuk 12 kişinin yaşamanı yitirmesi ile ilgili, Bodrum Kent Konseyi’nden basın açıklaması yapıldı.

Yapılan basın açıklamasında “Yaşam hakkı”, adı üstünde bir ayrıcalık değildir, ayrım gözetmez düşüncesine dikkat çekildi.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür

Ve bir orman gibi kardeşçesine,

Bu hasret bizim…

İnsanca yaşamaya, eşitliğe, nefretsiz söylemlere, bu dünya hepimizin demeye hasret…

İster Bodrum’da doğup büyümüş olalım, ister burayı evi bilip kalanlardan; Bodrum hepimiz için mavi-beyaz bir mücevher.

Hepimizin Bodrum’a dair ortak duyguları var. Her birimiz bir kez olsun, deniz kenarında oturup Bodrum’un eşsiz maviliğine dalıp gitmiş, çocukluk anılarımızı; gençlik heyecanlarımızı; acılarımızı ve mutluluklarımızı düşünmüşüzdür…

En güzel fotoğraflarımızda Bodrum’un mavi dalgaları vardır fonda…

Vardı… Artık yok!

Kan kırmızı bir renk bulaştı fotoğraflardaki fonlara.

Bodrum’un derin mavilikleri koyulaşıyor… Temiz sularına ölümün karanlığı karıştı, karışmaya devam ediyor… Deniz kenarında yapılan tatlı dost sohbetleri, acı bir iç çekişle bölünür oldu. 

“Bugün 8 kişi ölmüş, bugün 15 kişi ölmüş, ikisi çocukmuş, biri kurtulmuş…”

Ülkeler bu ölümlere engel olmak için, mülteci ve göçmen sorunları karşısında çözüm odaklı stratejiler geliştirmeli ve İnsan haklarını hiçe sayan sınır politikalarına bir son vermelidir. Sadece ülkeler ve yöneticiler değil, mültecilerin yaşam şartlarını zora sokan, ülkedeki hemen her sorundan mültecileri sorumlu tutan ve nefret söylemleri ile süreci yıpratan herkes bu ölümlerin doğal sorumlularıdır.

“Yaşam hakkı”, adı üstünde bir ayrıcalık değildir, ayrım gözetmez. Dil, din, ırk, etnik köken, ekonomik durum gözetmeksizin tüm canlıları kucaklar. Bizler yaşam hakkını kullanarak bir ümitle yola çıkıp ölüme giden insanların acı haberlerini duymak ve okumak istemiyoruz.  Bu ölümlere alışan ve sıradanlaştıran bir insanlığın parçası olmak istemiyoruz. Çocuklara borcumuz var…

Umut yolculuğunda yaşamını kaybeden insanlar için duyduğumuz üzüntü, hepimizin ortak acısıdır. Bizler Bodrum’un huzur dolu sularına her baktığımızda, bu sularda yok olan hayatların acısını kalbimizde hissetmekten yorulduk.

Bu ölümler son bulsun istiyoruz.

Bodrum’un mavi suları yeniden aydınlansın istiyoruz.

Bodrum Kent Konseyi olarak, bu konuda üzerimize düşen her çalışmayı tüm Bodrum’lu hemşehrilerimiz ile birlikte göğüsleyebilmek en büyük tesellimiz olacaktır. Sularımızda kaybolan hayatlara ve acı ölümlere alışmadığımızı, kabullenmediğimizi tüm kamuoyuna bildiriyor ve yetkilileri insan tacirlerine karşı daha fazla önlem almaya çağırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

BODRUM KENT KONSEYİ

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI… G    MEN KAZA
göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI… reklam arena 4

Bodrum’da dün yaşanan göçmen faciası ile ilgili 5 kişi gözaltına alınırken, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi. 

Turgutreis Mahallesi açıklarındaki Hüseyin Burnu önlerinde içinde Suriye, Filistin ve Somali uyruklu kaçak göçmenlerin bulunduğu “İlsu 1” isimli 8 metrelik fiber tekne battı. Olayda 31 göçmen sağ olarak kurtarılırken, 3’ü çocuk 12 kişi ise yaşamını yitirdi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma neticesinde facia ile ilgili olduğu iddiasıyla 2’si yabancı uyruklu, 5 kişi gözaltına alındı. Soruşturmanın devam ettiği, gözaltı sayısının artabileceği ifade edildi.

Öte yandan olayda yaşamını yitiren göçmenler otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Cenazelerin işlemlerin ardından yakınlarına teslim edileceği, 15 gün içerisinde bir yakını çıkmayanların Muğla’nın Menteşe İlçesi’ndeki Kimsesizler Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler