Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM…

Yayınlanan

açık

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… ak parti ilce baskani omer ozmen 2
Adalet ve Kalkınma Partisi İlçe Danışma Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan İlçe Başkanı Ömer Özmen, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesini sert sözlerle eleştirerek “Aynı Partinin Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi kayıkçı kavgası yapıyor, topu birbirlerine atıyor ama sorunlar dağ gibi büyüyor” dedi. Özmen, Bodrum Belediyesi’nin personel maaşlarını da gecikmeli ve taksitle ödediğini söyledi. 

Bodrum Ticaret Odası Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya İl Başkanı Kadem Mete ve Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen’in de aralarında olduğu çok sayıda partili katıldı.

Divanın oluşturulması, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan İlçe Başkanı Ömer Özmen, sözlerine Afrin Operasyonu ile başlayarak şunları söyledi:

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… ak parti ilce baskani omer ozmen“Bir önceki ilçe Divanımızda Afrin Operasyonu’nun 4’üncü günüydü. “Ordumuzun zaferinden hiç şüphemiz yok” demiştik. Allah’a şükürler olsun ki; Ordumuz, Dünya’ya örnek olacak bir kahramanlık destanı yazarak, kısa sürede muvaffak olmuştur. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize acil şifalar diliyorum. Değerli dava arkadaşlarım, 2019 Yerel Seçimlerine 1 yıl kaldı. Zaman da akıp gidiyor. Kongre süreçlerini geride bıraktık. Teşkilatlarımız hizmet bayrağını devralan yeni kadrolarla çalışmalarını sürdürüyor. Liderimiz, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, öncelikle önümüzdeki yerel seçimlere ve arkasından genel ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine odaklanmış bulunmaktayız. Bu nedenle bugün sizlere bir sunumumuz olacak. İzleyeceğiniz bu sunumumuz henüz taslaktır. Çünkü demokratik bir süreç yaşatmak istiyorum. Sözü olan tüm arkadaşlarımın yazılı katkılarını bekliyorum. Bunun içinde bu sunumu yazılı metin olarak da kısa süre içinde sizlere yetiştireceğiz. Son noktayı teşkilatımızla birlikte koymak istiyorum. Projelerimizi kesinleştirdiğimiz zaman, görsellerini hazırlayarak uygulamaya hazır bitmiş haliyle, Cumhuriyetimizin 100. Yılında “Nasıl bir Bodrum” görmek istiyorsak, onu görsellerle geniş katılımla Bodrum Kamuoyuna sunacağız. Diğer yandan da; Bodrum’da yerel seçimleri Ak Parti olarak nasıl alabiliriz? Halkın beklentileri doğrultusunda nasıl bir yol izlemeliyiz. Yerel seçimlere hazırlayacağımız kadroları nasıl ve kimlerden oluşturmalıyız? Bugün seçim olsa Ak Parti’nin Bodrum’da durumu nedir? gibi sorulara cevap bulmak için profesyonel destek alarak çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmaların sonucu strateji ve taktiklerimizi netleştireceğiz. Değerli dava arkadaşlarım, yapacağımız sunumda; bugüne kadar Bodrum’u yönetenlerin Bodrum’un geleceğini nasıl kararttıklarını, bu sınırlı örneklerden dahi göreceksiniz” dedi.

300 MİLYON BORÇ GÖZÜKEN KISMI…

Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, sözlerinin devamında Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyeleri’ni sert sözlerle eleştirerek şu ifadelere yer verdi:

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… ak parti ilce baskani omer ozmen 5“Aynı Partinin Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi kayıkçı kavgası yapıyor, topu birbirlerine atıyor ama sorunlar dağ gibi büyüyor. Gerçek durum bu iken, bir de Bodrum Belediyesi yaklaşık 300 Milyon TL borçlu gözüküyor. Buna rağmen maaş ödemelerini gecikmeli yapıyor, üstelik bu ödemeyi de son aylarda artık taksitlerle ödüyor. Değerli dava arkadaşlarım, hal böyle iken, üst üste seçim alıyorsa, dönüp kendimize bir bakmamız lazım. Aynı zihniyetle, aynı tekrarları yaparak bir sonuç alınamayacağını da bilmemiz gerekiyor. Ben ilçe Başkanı olarak bu düşüncelerle çalışıyorum. Tüm Arkadaşlarımın dikkatini de buraya çekiyorum” dedi.

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… ak parti ilce baskani omer ozmen 3Özmen’in konuşmasının ardından kürsüye gelen Adil Ülgen bir sunum yaptı. Ülgen, Bodrum’daki belediye çalışmalarını hizmet belediyeciliği, turizm, tarih ve kültür, çevreci belediyecilik, sosyal belediyecilik ve demokratik belediyecilik açısından değerlendirdi. Bodrum Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin her açıdan sınıfta kaldığını iddia eden Ülgen, Bodrum’da denize ve yola akan foseptikler, imarla ilgili problemler gibi pek çok sorunu görsellerle anlatarak sert eleştirilerde bulundu. Adil Ülgen daha sonra üzerinde çalıştıkları Bodrum’un Cumhuriyetin 100. Yılına Hazırlama Programı’ndan bahsederek, programın ana başlıklarını; Kentsel Altyapıyı Bitirme, Turizmi Yıl Yayma, Yerel Kalkınma ve Yerel İstihdam ve Gençlik Programı olarak açıkladı.

İl Başkanı Kadem Mete ise turizm konusunda açıklamalarda bulunarak, şu sözlere yer verdi:

ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… ak parti ilce baskani omer ozmen 4“12 ay turizm konusunda benim de bazı projelerim vardı. BODER ile paylaştım. Benim emekli turizmi diye bir projem vardı. Otelleri kışın açık tutacak bir projeydi. Bu işte varım diyenler otellerin listesini gönderdiler bana. Baktım ki hep pansiyon ve apart türü oteller. Dedim ki bu olmaz, 4 ve 5 yıldızlı otel ayarında olması lazım. Çünkü insanlar buraya kışın geldiği zaman havalar yağmurlu, denize giremeyecek. Aktiviteler olması lazım. Hamamı, fitnessı, konferans salonları olacak. Apartlarla, pansiyonlarla bu iş olmaz dedim. Şunu gözlemledim; maalesef bu bölgedeki tesislerimiz yaza yönelik planlanmış, kış için doğru dürüst kapalı alanı yok. Turizm çok çeşitli bir konu. Bir yörede birden çok amaçlı turizm yapmaya kalkarsanız sapla samanı birbirine karıştırırsınız. Yani Kapadokya’da deniz, kum, güneş turizmi yapamazsınız. Orada kültür turizmi yaparsınız. Efes’te inanç turizmi yaparsınız. Bizim Mekke’de Medine’de yaptığımız gibi. Karadeniz’de de doğa turizmi yaparsınız. Oraya denize gireceğim hayaliyle giderseniz, yağmurun altından denize giremezsiniz. Bodrum’da da tabi ki doğal güzelliklerimiz var, tarihi değerlerimiz de var ama buranın ağırlıklı turizm yapısı deniz, kum, güneş. Onun için her değeri yerinde bilmek ve ona göre çalışma yapmak lazım” dedi.

Follow bodrumkentmedya on youtube ak ÖMER ÖZMEN: 300 MİLYON BORÇ GÖRÜNEN KISIM… YT Subscribe 130x36 red

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… ARENA BODRUM TUR  ST
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından yapılan açıklamaya göre Bodrum’a hava yolu ile gelen turist sayısındaki yükseliş devam ediyor.
 
BOTAV’ın açıklamalarına göre turist sayısında bu yükseliş 2015 yılı rakamlarına yaklaştı. 2015 yılının ocak-aralık döneminde 814.814 olan sayı 2016 yılında 471.342, 2017 yılında ise 483.255 olarak belirlenmişti. 2018 yılında bu sayı 781.255 olarak açıklandı.
botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… turist sayisi 1
Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon 2018 yılı rakamlarının önceki yıllara göre göstermiş olduğu yükselişten memnun oldukları belirterek “Bodrum demek mücadele demek. Biz mücadelemizden asla vazgeçmedik. Verdiğimiz mücadelemizde ne kadar haklı olduğumuzu da gelen rakamlardan anlıyoruz. 2019 yılı yurt içi ve yurt dışı Bodrum’u tanıtım çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar katıldığımız fuarlardan aldığımız sonuçlar 2019 yılının 2018’den daha iyi geçeceğini gösteriyor. Çalışmalarımıza katılan, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ak partİ muĞla bÜyÜkŞehİr beledİye baŞkan adayi AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR… ARENA MU  LA ADAY AKP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, Muğla adayını 20 Ocak Pazar günü açıklayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
“Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4’ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız.”

31 OCAK’TA RESMİ BAŞLANGICINI BAŞLATACAĞIZ
31 Ocak’ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız.
Parti içinde süren yarış bir demokrasi yarışıdır. Tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini istiyorum.

LAYIK OLANI KENARA KOYMADIK
Hizmet yarışında bayrağın kime, ne zaman devdi edileceği nasip işidir. Biz layık olanı kenara koymadık, koymayız da. Görev herkese düşebilir.
Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz’da önce milletin gönlünde kurduk, sonrada seçimlere taşıdık.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ… ARENA TOSUN 1

 Habertürk Gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya’nın dün yayıyınlanan ve “CHP-İYİ Parti’den Bodrum’a “özel model” başlığıyla yazdığı yazıda İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un CHP çatısı altında ortak aday olarak gösterileceği iddiasının, daha sonra çeşitli ulusal basın kuruluşları ve televizyon programlarında dile getirilmesi ilçede büyük yankı buldu. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, geçtiğimiz perşembe gününden beri İYİ Parti’nin Mahalli İdareler Başkanlığı tarafından 2019 yerel seçimleri “İYİ Belediyecilik Vizyonu” çalışmalarını sonlandırmak üzere Ankara’da olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Malumunuz hâlihazırda İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan adayıyım. Hepimizin bildiği gibi İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında bir süredir devam eden ittifak görüşmelerinde Bodrum özellikle üzerinde çok tartışılan bir yer oldu. Bunun iki parti açısından da haklı sebepleri var. CHP’nin Genel Seçimlerde 1. parti olduğu bir ilçede belediye başkanlığından vazgeçmek istememesi anlayışla karşılanabilir. Öte yandan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin şahsımla ilgili teveccüh ve güveni ile yapılan neredeyse tüm anketlerde adımızın ön plana çıkması, iki parti genel başkan yardımcılarını farklı formüller üzerinde çalışmaya itmiş olabilir. Şahsen benim dünden beri basında yer alan haberler ile ilgili net bir bilgim yok. Çalışmaların sona geldiğini duyuyoruz ancak şuan itibariyle şahsıma deklare edilmiş bir sonuç yok. Açık söyleyeyim, bizim derdimiz tasamız Bodrum’un belediyecilik ile ilgili kangren haline gelmiş sorunlarını çözecek imkanı yakalamaktır. Yoksa şahsımızla ilgili bir kariyer mücadelesinde değiliz. Birkaç güne sürecin netleşeceğini tahmin ediyorum. Her şey Güzel olacak” dedi.
Mehmet Tosun bu hafta içerisinde Ankara’daki çalışmalarını tamamlayarak Bodrum’a dönecek.

Okumaya devam et

Son Haberler