Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ÜYELERİMİZİ DE, KOYLARIMIZI DA KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ…

Yayınlanan

açık

deniz ÜYELERİMİZİ DE, KOYLARIMIZI DA KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ… bodrum deniz ticaret odas  2
 • deniz ÜYELERİMİZİ DE, KOYLARIMIZI DA KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ… mehmet tosun banner 2
 • deniz ÜYELERİMİZİ DE, KOYLARIMIZI DA KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ… Hakan Durna SM Con 05

2 Nisan Pazartesi Günü yapılacak Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi seçimleri öncesi yeniden aday olan mevcut başkan Gündüz Nalbantoğlu ve yönetim kurulu üyeleri düzenledikleri basın toplantısında, yönetime ve başkanlığa aday olan rakiplerinin suçlamalarına cevap verirken “sadece üyelerimizin çıkarlarını korumakla kalmayıp, çevre mücadelelerimize de elbette devam edeceğiz” dediler. 

Karen 5 adlı teknede yapılan basın açıklamasında açılış konuşmasını yapan DTO Meclis Başkanı Rüştü Tezcan özetle  “Bu yıl DTO Bodrum Şubesi seçimlerine iki grup katılıyor. Demokrasilerde farklı grupların yönetime talip olması güzel bir olgudur. Rekabet kurumlara canlılık ve renk katar. Ancak, seçim rekabetinde faaliyetleri, yapılanları ve yapılacakları gerçekliği ile yansıtmak da önemlidir. Bununla neyi kastediyorum, birincisi Gündüz Nalbantoğlu seçime girmeyecek diye bir söylentiyle başlandı. Buna Gündüz ağabey, ‘Seçimlere katılıyorum, adayım’ dedi. Bu sefer “Gündüz Nalbantoğlu yaşlı” diye bir takım söylentiler çıkartıldı. Bunlar hoş değil, bunların değerlendirmesini insanlara bırakıyorum. Mesela fuarlara DTO destek olmuyor, dendi. Bu da bir bilgisizliği gösteriyor, DTO, bütün deniz fuarlarına katılım sağlıyor, üyelerine de serbest parasız katılma hakkı tanıyor. Bu gelen mailleri bile kontrol edilip farkına varılmıyor demek. BODTO’nun fuarlarına destek olunmuyor dendi. Fuarların hepsine sponsor olundu, maddi manevi destek olundu. Logolarımızda zaten fuarlarda beraber sergileniyordu. Üçüncüsü ve en kötüsü de bunca zaman DTO ne yapmış ki gibi bir eleştiri ile karşılaştık. Gerek Bodrun Şubesi, gerek merkezi yönetim bizim dönemlerimizde deniz turizmi için çok önemli işler başardı” dedi.

Başkan Gündüz Nalbantoğlu ise “Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube olarak misyonumuz her zaman Deniz Turizminin ve denizden geçimini sağlayan tüm üyelerimizin çıkarlarını korumak olmuştur. Biz ekip olarak, tüm bilgimizi, tecrübemizi, mevzuat hakkında öğrendiklerimizi, yurtiçi ve dışında kurduğumuz ilişkileri, Bakanlıklarda tecrübe ettiklerimizi bu amaç uğruna kullandık. Deneyimli bir ekip olarak, takım çalışmasına önem verdik ve herkes kendi güçlü olduğu alanda tecrübesini konuşturdu. Bu kurumda ‘tek adam’ idaresi değil, ‘birlikten güç doğar’ felsefesi vardır. Her dönem aramıza yeni ve genç arkadaşlarımız katılır”

Nalbantoğlu, DTO Bodrum Şubesi’ne son kez aday olduğunu belirterek “ Yönetim kurulumuzda genç arkadaşlarımız yetişiyor, onlar bizim yerimize devam edecekler. Bence bizim işimizde tecrübe çok önemli. Mevzuatlara hakim olmak 3-5 senede olmuyor. Gençleri alacağız, yetiştireceğiz, onları geleceğin yönetim kurulu üyeleri veya başkanları yapacağız” ifadelerini kullandı.

DTO Bodrum Şubesi Başkan Yardımcısı Arif Yılmaz ise “Bizim yönetimimize talip olan arkadaşların bilmesi gereken bazı şeyler var. Bizim sektör sorunları hafife alınacak sektör değil. Şu anda Türkiye’de mevzuat değişikliği konusunda en çok mevzuatın değiştiği sektör. Bunları bilmek gerekiyor, ilişkiler gerekiyor, inatla mücadele etmek gerekiyor. Eğer bunları yapmazsanız her şey söylemde kalır” diye konuştu.

Yönetim Kurulunun gençlerinden Süleyman Uslu “beni üye olarak davet ettiklerinde 24 yaşındaydım. Kurumlar başkanlarının yaşları ile değil, tecrübe ve çalışmaları ile değerlendirilmeli” dedi.

“VESAYETE DEĞİL, MESLEKTEN GELMELERİNE ÖZEN GÖSTERDİK”

Yürütme Kurulu üyesi Tunç Kurtluoğlu “Genel Merkezimiz İstanbul Meclisine meslek komitelerinden aday gönderiyoruz, çok önemsiyoruz. Oradan meclise giriyorlar ve yönetim kurulu oluşuyor. Bu organlarda yer almak çok önemli. Bodrum ekibimizin anlayışı, vesayet altında olmayan, deniz ticaretinin içinde, meslekten olanları İstanbul’a yerleştirmektir. Bunu başardık da, Bodrum’dan Faruk Okuyucu yönetim kuruluna girdi. Bölünmeden, parçalanmadan Bodrum, Marmaris, Fethiye’den meslektaşlarımızın genel merkezde yer alması çok önemli. Güneyin dayanışması anlamında önemli.” dedi.

deniz ÜYELERİMİZİ DE, KOYLARIMIZI DA KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ… bodrum deniz ticaret odas  1KİSSEBÜKÜ’NDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Basından gelen “birilerinin ayağına bastığınız için sanırım bu sorunlar yaşanıyor. Kissebükü’ndeki mücadeleniz devam edecek mi?” sorusuna cevap veren Arif Yılmaz “ne yazık ki, seçimlerde aday olan diğer gruptaki arkadaşlarımız bizleri çevre mücadelemizden ötürü eleştiriyorlar. Ancak biz eğer bu mücadelelerimizi sürdürmezsek, ekmek kazandığımız alanlar da yok olacak. Çökertme’de açtığımız davayı kazandık. Adaboğazı, Karaada için de uğraştık. Kissebükü’nün de peşini bırakmayacağız. Çevre mücadelesine elbette devam edeceğiz” şeklinde cevap verdi.

DTO BODRUM ŞUBESİ BASIN DUYURUSU

Bu yıl DTO Bodrum Şubesi seçimlerine iki grup katılıyor. Demokrasilerde farklı grupların yönetime talip olması güzel bir olgudur. Rekabet kurumlara canlılık ve renk katar. Bununla birlikte, seçim rekabetinde faaliyetleri, yapılanları ve yapılacakları gerçekliği ile yansıtmak da önemlidir.

Gerek Bodrum Şubesi, gerek merkezi yönetim bizim dönemlerimizde Deniz Turizmi için çok önemli işler başardı. Bu yapılan işlerin en önemlilerini seçerek sizlerle paylaşmak istedik. Takdir edersiniz ki, hepsini tek tek anlatmaya kalkarsak, kalın bir kitap basmamız gerekir.

Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube olarak misyonumuz her zaman Deniz Turizminin  ve denizden geçimini sağlayan tüm üyelerimizin çıkarlarını korumak olmuştur. Biz ekip olarak, tüm bilgimizi, tecrübemizi, mevzuat hakkında öğrendiklerimizi, yurtiçi ve dışında kurduğumuz ilişkileri, Bakanlıklarda tecrübe ettiklerimizi bu amaç uğruna kullandık. Deneyimli bir ekip olarak, takım çalışmasına önem verdik ve herkes kendi güçlü olduğu alanda tecrübesini konuşturdu. Bu kurumda ‘tek adam’ idaresi değil, ‘birlikten güç doğar’ felsefesi vardır. Her dönem Meclis ve Meslek Komitelerimize yeni ve genç arkadaşlarımız katılır.

Deniz Turizmi, sorunları çok olan bir sektördür, bu sorunlara sürekli yenileri eklenir. Uygulamada çıkan ve çıkabilecek sorunlara hızla müdahale etmek gerekir. Üyelerimiz bize bir problemle başvurduğunda, bunu çözebilmek için inatla ve ısrarla mücadele verdik ve veriyoruz. Fark yarattığımız noktaların bir kısmına değinirsek:

MEVZUATIN DOĞRU UYGULANMASINA ÇALIŞIYORUZ

– Uzun yıllar süren çabalarımız sonucu, hazırlanan Deniz Turizmi Yönetmeliği ile ‘Deniz Turizmi’ kavramının resmen tanınması ve Deniz Turizmi Sektörlerinin tanımlanması sağlandı.

– Atık Alım ve Mavi Kart sistemi ile ilgili mevzuat yayınlandığı andan itibaren, aslında kara kaynaklı pis suların nasıl denize deşarj edildiğini, su altı çekimleriyle toplantılarda belgeledik, gelen heyetleri denize çıkarıp deşarj noktalarına götürerek gösterdik. Her platformda alt yapı tamamlanmadan yapılan haksız uygulamalara karşı mücadele ettik. Bu şekilde cezaların ertelenmesini sağladık ve alt yapı oluşması için maddi katkıda bulunduk.

-İlgili yasanın değişmesini sağlayarak, Sahil Güvenliğin doğrudan ceza kesmelerinin önüne geçtik ve cezaların Liman Başkanlığına aktarılmasını sağladık.

-Gemi Adamları Yönetmeliği ve STCW konusunda özellikle 2001 yılından beri yoğun çabalarımızı sürdürüyoruz. Bir çok konuda olumlu gelişmeler sağlandı (usta gemiciden yat kaptanlığı sınavına giriş, balıkçılardan STCW istenmemesi, zabitlere yat kaptanı ehliyeti verilmesi vb). Ehliyetleri diğer ülke uygulamaları ile uyumlu bir hale getirerek, denizcilerimizin önünü açma çabaları devam etmektedir.

– Sağlık raporları ile ilgili uygulamayı değiştirtip sürücü olur sağlık raporu ile daha uygun maliyetli ve 5 yıllık olmasını sağladık.

SEKTÖRÜMÜZ İÇİN EKONOMİK KATKILAR SAĞLADIK

-İkinci sicil uygulamasıyla gelir vergisi, her tür damga vergisi ve harç, değer artış vergisi ve çalışanların muhtasar vergilerinden muafiyet sağladık.

-Gemiler için hazırlanan ÖTV’siz yakıt düzenlemesine Ticari Yatlar ve Balıkçı teknelerinin katılmasını sağladık.

-Teknik yönetmelikte yaptığımız müdahaleler sonucunda tekne başına 10-15.000 Euro tasarruf sağladık (Can Salı Solas A pack, Navtex, Çatışma Perdesi, Radar, Halat atma, Epirb vb.)

– Tüm Deniz Turizmi Araçlarına P&I sigortası yapma zorunluluğu getirildi. Bu nedenle yatlarımıza konulan yurtdışına çıkma yasağını kısa sürede kaldırttık. Hazine Müsteşarlığı, Turizm Bakanlığı gibi ilgili kurumlarla toplantılar yaparak, uzun tartışmalar sonucu bu güne kadar bu sigortayı isteğe bağlı hale getirdik. Su sporları araçlarını kapsam dışına çıkardık. Yolcu motorları için uygulanabilir poliçe şartlarının oluşumuna katkıda bulunduk.

-Kale tarafındaki Gümrük Kapısının ISPS koduna geçmesini sağlayarak kapanmasının önüne geçtik.

YAŞAM ALANIMIZI KORUYORUZ

– Sektörümüzün yaşam alanı olan koylarımız ve kıyılarımızı korumak için yönetmelik ve imar planlarını  takip edip Deniz Turizmine zarar verecek yapılaşmalara karşı hem hukuki mücadeleyi sürdürüyor, hem de kamuoyu ile birlikte eylemler etkinlikler yapıyoruz. Bu güne kadar Adaboğazı, Karaada, Kissebükü, Küdür Yarımadası ve Çökertme kıyılarının talan edilmesini hepinizin katkılarıyla durdurabildik, bir çok dava kazandık ve plan iptalini sağladık.

EĞİTİM, BİLİM ve YELKENCİLİĞE DESTEK VERİYORUZ

-30 yıldır ‘THE BODRUM CUP’ı destekliyoruz. Dünyanın 3.büyük Uluslararası Optimist yarışı ‘BIOR’u Belediye ve Bodrumspor ile organize ediyoruz, ve yelken kulüplerine malzeme ve sponsorluk desteği sağlıyoruz.

-2017 Nisan ayında Bodrum’da düzenlediğimiz Çalıştay’da ilgili kurum temsilcileri ve çeşitli üniversitelerin bilim insanları ve sendika temsilcileriyle, yatlarımız, gemi adamlarımız ve Eğitim konusunda çalışmalar yaparak, yetkililere rapor sunduk.

-Arama ve Karar konferansları düzenledik.  Onlarca ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyuma katılıp bildiri sunduk.

TANITIM YAPIP DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

-DTO, TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katıldığı tüm Denizcilik Fuarlarını düzenlemekte ve üyeleriyle katılmaktadır. Bu fuarlara katılan üyelerden katılımcı payı alınmamaktadır. (Londra, Düsseldorf , Moskova,  Genova, Paris, La Rochelle, Posedonia, Miami ve ITB fuarları).

– Bodrum Tanıtma Vakfı ile birlikte Utrecht Turizm Fuarına katıldık. 2018 Boat Show‘da Bodrum standına maddi ve manevi olarak destek olduk.

-Sadun Boro’nun anısına heykel yaptırarak Kissebükü, Adalıyalı’ya Gökova’nın girişine konuşlandırarak, Gökova’nın Mavi Yolculukla ilgili sınırlarının altını çizdik.

İSTANBUL MECLİSİ MESLEK GRUPLARINA ADAY YOLLUYORUZ

IMEAK DTO İstanbul’da Meslek Komitesi üyeleri seçilir. Meslek Komitelerinin içinden seçilen kişilerle de Meclis oluşturulur. İstanbul’daki Meclis ve Meslek Komiteleri çalışmaları bütün sorunların görüşüldüğü ve çıkarılan proje ve çözümlerin Yönetim Kuruluna iletildiği bir köprüdür. Geçen dönemde özellikle Bodrum ve Fethiye’deki arkadaşların desteklemesi ile Meslek Komitelerinde yapılan çalışmalarda, gerek Ankara’da gerek İstanbul’da sektörün istisnasız bütün sorunlarına değinilmesi sağlanmıştır. Örneğin Mavi Yolculuk Tanıtım Platformu projesi başlatılmıştır. Gelecek dönemde bu proje ivedilikle tamamlanacaktır.

Bu dönem, İstanbul’a Bodrum’dan Meclise 5, Meslek Komitelerine 4 olmak üzere, toplam 9 arkadaşımızı aday olarak yolluyoruz. Merkez Yönetimin kararlarına ciddi katkısı olan bu komitelerde Bodrum’u temsil edecek olan adaylarımız, Bodrum Şube’de yıllardır görev alan tecrübeli ve genç arkadaşlarımızdır. Şubemizin ve bu komitelerde yer alan arkadaşlarımızın yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda, Merkez Yönetim Kuruluna da Bodrum’dan bir kişiyi yollamış olmanın gururunu taşıyoruz.

YAPILACAK DAHA ÇOK ŞEY VAR

Deniz Turizmi sektörümüzün ekonomik sorunları azalacağına artıyor, daralan pazar koşullarında ciddi destek ihtiyacı var. Bahsedilen ve şu ana kadar gerçekleştirilen projelerin yanı sıra, çözmek üzere başlayıp da takip ettiğimiz önemli konular var.

-Yapısal açıdan en önemli konumuz ‘gemi-yat’ ayrımıdır. Pek çok sorunumuzun kaynağı mevzuatımızda ‘gemi-yat’ ayrımının yapılmaması ve gemilerden istenen tüm koşulların yatlardan da istenmesidir. Bu konu ile ilgili Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı’nı sonunda ikna ettik ve nasıl gerçekleştirileceğini Bodrum Çalıştay’ı ile tartışmaya başladık. Türk Yat Kodunun yazılması da önümüzdeki dönem görevlerimizden biridir.

 • NOx kontrolü ile ortaya çıkan sorunların çözümü için Bakanlık ve üretici firmalarla görüşmelere devam ediyoruz.
 • Yatlarımıza ilk olarak sezonun ortasında konan yurtdışı çıkış yasağını kaldırttık, sezon sonunda tekrar konan yasak Bakanlığın genelgesi ile kaldırıldı. Uygulamada çıkabilecek sorunlara karşı görüşmelere devam ediyoruz.
 • TAPDK mecburiyetinin yatlardan kaldırılması, günlük gezi teknelerinde de ücretin düşürülmesi için ilgili Bakanlıkla görüşüyoruz.
 • Otellerde olduğu gibi yatlardaki konaklama için KDV oranında indirim konusu ile ilgili her platformda  talebimizi yineliyoruz.
 • Hazırlanmakta olan Gemi Acenteleri Yönetmeliğinde, acentelerin minimum 500.000 TL teminat göstermesi koşulu, bölgesel acentelerin yok olmasına sebep olacaktır. Bu koşulun konmaması için mücadele ediyoruz.
 • Türk Ticaret filosunun gençleştirilmesi konusunda, bizim yat ve feribotlarımızı da kapsama alacak hurda teşviki ve uzun vadeli düşük faizli kredi sağlanması için görüşmeleri ve pazarlıkları sürdürüyoruz.

Bütün bu çalışmalar; konusunda bilgili, tecrübeli, mücadeleci, paylaşımcı, bilgiye ve emeğe saygılı, yeri geldiğinde objektif olarak sektörünü savunmaktan kaçınmayan dinamik bir ekip ve bu ekibi yönlendirebilecek tecrübeli liderler sayesinde yapılabilmiştir. Başladığımız işi bitirmek üzere hepimiz her zamanki gibi hazırız. DTO Bodrum Şubesi’nin ve Denizcilerimizin geleceği için hayırlı bir seçim olmasını diliyoruz.

deniz ÜYELERİMİZİ DE, KOYLARIMIZI DA KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ İLK MİTİNGİNİ BAKAN SÜLEYMAN SOYLU İLE YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

süleyman soylu AK PARTİ İLK MİTİNGİNİ BAKAN SÜLEYMAN SOYLU İLE YAPTI… suleyman soylu bodrum 1
 • süleyman soylu AK PARTİ İLK MİTİNGİNİ BAKAN SÜLEYMAN SOYLU İLE YAPTI… mehmet tosun banner 2
 • süleyman soylu AK PARTİ İLK MİTİNGİNİ BAKAN SÜLEYMAN SOYLU İLE YAPTI… Hakan Durna SM Con 05

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bodrum’da düzenlenen mitingde partilileriyle bir araya geldi.

İskele Meydanında düzenlenen etkinliğe AK Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete, Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, Ak Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, Ak Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Dr. Tahir Ateş, partililer ve vatandaşlar katıldı.

süleyman soylu AK PARTİ İLK MİTİNGİNİ BAKAN SÜLEYMAN SOYLU İLE YAPTI… mehmet nil h d r bodrumMitingde konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Nil Hıdır, Muğla’da su fiyatlarını yüzde 50 oranında düşüreceklerini ifade ederek “5 kat artan tabela vergilerini de düşüreceğiz inşallah. Zam yaparak hayatımızı hangi alanda zorladılarsa onların hepsini ortadan kaldıracağız. Hiç kimsenin yaşam felsefesine karışamayacağız. Akşam keyiflerini bozmayacağız. Herkes kendi yaşam felsefesinde hayatını devam ettirecek ama biz gençlerimize iş bulacağız, aş bulacağız. Analarımızın tenceresini bereketlendireceğiz, gelir düzeyini arttıracağız” dedi.

Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen ise “Biz gemi yanaşma iskelesi, devlet hastanesi, gençlik merkezi gibi kendi alanımıza düşen hizmetleri yapıyoruz. Ama son 5 yılda gördük ki, hem ilçe belediyesi hem de büyükşehir belediyesinin yetki alanındaki işlerin aksadığını görebiliyorsunuz. Biz de hem ilçe, hem de büyükşehir adayımızı, 2 değerli doktorumuzu karşınıza çıkardık. 31 Mart’ta inşallah Bodrum halkının, Muğla halkının bu değişimi göstereceğine inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

Bodrum’a misafir getirmeye utanıyoruz…

Bodrum Belediye Başkan Adayı Dr. Tahir Ateş de konuşmasında “Bir şehir düşünün, Dünyanın en güzel şehri. Bir şehir düşünün, Türkiye’nin incisi. Ama çöplüğe atılmış. Niye çöplüğe atılmış? Çöpler toplanmıyor. Her yer çöp, yollar çamur. Mahalleleri geziyorum, her yer foseptik, her yer çamur. Daha da kötüsünü yapmışlar; bizi buna alıştırmışlar. Benim vatandaşım ‘Artık foseptik kokusuna alıştım, ne olur sokaklar biraz temiz olsun’ diyor. Dün bir belediye başkan adayı arkadaşım televizyona çıkmış, ‘Bodrum’da zaten çok sorun yok’ diyor. Sana sorun yok. Sen rahat yaşıyorsun tabi. Ama benim vatandaşım, benim çocuklarım, benim kardeşlerim foseptikten çıkan sularda oynuyorlar. Onlardan enfeksiyon kapıyorlar. ‘Bodrum’a misafir çağırmaya utanıyoruz’ diyorlar. Bizi bu utandırmaya layık görüyor musunuz sayın Bodrumlular? Yazık değil mi bizlere? 20 yıldır çekiyoruz ama kurtuluyoruz, 10 günümüz kaldı.” 

Ateş’in konuşmasının ardından belediye meclis üyesi adayları sahneye geldi. Burada Muğla İl Başkanı Kadem Mete de bir konuşma yaptı.

Daha sonra Denizli’den helikopterle Bodrum’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partililerin yoğun ilgisi arasında alana geldi. Burada partililere seslenen Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini belirterek başladığı konuşmasında, şunları söyledi;

“Bu memleket, şu güzelliklerin olduğu Cennet bir memleket. Bu memleket potansiyeli çok yüksek bir memleket. Bu memleket etrafındaki büyük medeniyetlerin hepsini kendi içerisinde toplamış büyük bir memleket. Bu memleket aynı zamanda Doğuyu ve Batıyı kendi olmasa eksik bırakacak bir memleket. Bu memleket büyük bir memleket ve bu millet büyük bir millet. Ama on yıllardır bu memleket gelişmesin diye, bu memleket hiç sevincini yaşamasın hep kursağında kalsın, bu ülke hiç özgür olmasın, bu ülke bağımsız olmasın, bu ülke ayaklarının üzerinde durmasın diye on yıllardır saldırıyorlar. Bakın bu ülkede bir Başbakan asıldı. İdam edildi. 10 Yıllarca bizi fotoğraflarıyla terbiye etmeye çalıştılar. Bir de dediler ki, annelerimize dediler ki; Evlatlarınızı bu işlere bulaştırmayın. Bu ülkeyi sakın siz yönetmeye kalkmayın dediler. Dönem dönem bizi küçümsediler. Dönem dönem hakir gördüler. Dönem dönem bizi terbiye etmeye çalıştılar. Terörle, anarşiyle terbiye etmeye çalıştılar. Bizi ekonomik saldırılarla, gecelik yüzde sekiz bin faizle, akşam yatıp sabah kalktığımız ülkemizin yüzde 200 fukaralaşmasıyla bizi terbiye etmeye çalıştılar. Türk-Kürt dediler, Alevi-Sunni dediler, Sağcı-Solcu, laik-dindar ve başı açık, başı örtülü dediler. 10 Yıllardır hep şu ayağımızın ucuna bakmamızı istediler. Hiç geleceğe bakmayalım, onlarca yılı görmeyelim, çocuklarımızla, gelecek nesillerimizle dünyaya bu büyük medeniyeti anlatmayalım ve elimizi uzatmayalım diye, iyilik medeniyetinin evlatları olarak, bu kardeşlik medeniyetinin evlatları olarak hep boynumuz bükük olsun istediler. Hep belimiz eğik olsun istediler. Hep ayaklarımız takatsiz, mecalsiz kalsın istediler. Her 10 yılda bir bu ülkede darbe yaptılar. 60, 71, 80, 28 Şubat, 27 Nisan, en son o hain Amerikan uşağı olan Pensilvanya’da ki şarlatanın gerçekleştirmek istediği darbe. Hiç bitmedi biliyor musunuz? Hiç yakamızdan düşmediler. 10 Yıllardır düşmediler. Bir oyunu bitirdiler başka bir oyuna başladılar. En nihayetinde o bittikten sonra Irak’ın Kuzeyinde bir devlet kurmak istediler. Bakın hatırlıyorsunuz değil mi bir buçuk yıl evvel. Irak’ın Kuzeyinde bir devlet kurmak istediler. Amaçları şuydu; Türkiye’nin Güneyine bir kazık çakıp Türkiye’nin o bölge ile iletişimini kesmekti. Yetmedi bir hat çekip Afrin’de bir terör merkezi oluşturmak istediler. Binlerce tır silah gönderdiler. Dertleri neydi? Bizi Orta Doğu’dan koparmak, bizi ticaret yollarımızdan koparmak, bizi gönül coğrafyasından koparmak, kendi ülkemizin için bizi sıkıştırmaktı dertleri. Şunu söylemek isterim; Afrin’e Amerika bize girmeyin dedi. Aba altından değil direkt sopa gösterdi. Dedi ki Afrin’e giremezsin dedi. Başınıza ne gelirse biz karışmayız dediler Bodrumlular, kim ne derse desin biz çatır çatır girdik çatır çatır.” 

süleyman soylu AK PARTİ İLK MİTİNGİNİ BAKAN SÜLEYMAN SOYLU İLE YAPTI… Tahir Ate  3

HDP’nin PKK’nın uzantısı olduğunu söyleyen Bakan Süleyman Soylu, sözlerine şöyle devam etti;

“Sadece siyaset yapmıyorlar, çek senet işi yapıyorlar, mafyacılık yapıyorlar. Operasyonlarda ele geçirdiğimiz ajandalardan, bunların farklı yollara başvurabileceklerini gördük. Bunun yanında camileri ateşe verdiler. Türkiye’nin farklı şekillerde belalar ortaya çıkarıyorlar. Biz asla bunlara boğun eğmeyiz. Ben, Türkiye’nin her yerinde başım dik geziyorum. Siz verdiğiniz 50 gramlık oylarla demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkıyorsunuz. Bu ülkede kardeşliğe zarar vermek için her gün farklı senaryolar ortaya koyuyorlar. Bir kadın çıkıp, bana kızıyor, ‘Çok sert konuşuyorsun’ diyor. Sen kalkıp sırtını PKK’ya yaslayacaksın, bizi tehdit edeceksin; biz sesimizi çıkarmayacak mıyız? Demezsek bu ülkeye yanlış yapmış oluruz. Dediğimiz şu; sana 4 tane duvar verdik. İster o duvara yasla ister o duvara yasla ister o duvara yasla. Hangi duvara yaslarsan yasla. 1314 yaşında doğu ve güneydoğudaki kızlarımızı analarının kucağından alıp da dağa getirip o hayvan Murat Karayılan’a ve hayvan Cemil Bayık’a tecavüz ettiren, taciz ettirenlerin burnundan fitil fitil getirtmezsek Allah bize hesabını sorsun. Onlara güvence veriyorum. Sizi terörist yaptırmayacağız, sizi doktor yapacağız, sizi öğretmen yapacağız, sizi hemşire yapacağız. Türk Bayrağını oralardan indirtmeyeceğiz. Yaptığımız operasyonlarla terör örgütünün moralini bozduk, içini çözdük. Bu ülkede DHKP/C diye bir örgüt vardı. Şimdi bu örgütün tüm yapılanması ya ölüdür ya da tutukludur.” 

Önümüzdeki 4,5 yıllık süreçte başka seçimin olmayacağına dikkat çeken Süleyman Soylu, CHP, İyi Parti ve Saadet Partisini HDP’ye destek vermekle suçladığı konuşmasında şunları söyledi;

“Kandil’in hazırlamış olduğu listeleri CHP’ye, Saadet Partisi’ne ulaştırdılar. Biz 94 tane PKK belediyesini görevden aldık ya, şimdi onları büyükşehirlere sızdırmak istiyorlar. ‘Kürdistan’da biz kazanacağız’ diyor meymenetsiz adam. Allah suratından raptiyesini almış adamın. Biz bağırıyoruz; CHP, İYİ Parti ve Saadet Parti’den bir şey söyleyebilen var mı? SP Genel Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bana ‘Ahlaksız siyaset yapıyorsun’ diyor. Beyefendi, ben ahlaksızlık yapmıyorum ama sen rahmetli Necmettin Erbakan’ın Milli Görüşünü PKK’ya sattın. PKK ile pazarlık yapıyorsun. Bu ülkede ahlaksızlığı sen yapıyorsun. Terör örgütüyle yapılan anlaşmanın altında Temel Karamollaoğlu, milliyetçi geçinen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve FETÖ’nün imzası var. Milliyetçilik naraları atan Meral Akşener, Doğru Yol Partisi’ne niçin ihanet etti, neden ayrıldı; çıkıp açıklasın. Meral Akşener ile Doğru Yol Partisi’nde birlikte siyaset yaptım, Tansu Hanım’a ihanet etti. Devlet Bahçeli ile siyaset yaptı, Bahçeli’ye de ihanet etti. 6 ay İçişleri Bakanlığı yaptı, şimdi afra tafra yapıyor. Onun üzerinden oy toplamaya çalışıyor. Önce FETÖ ile yaptığı işbirliğini açıklasın, Tansu Çillere ve Devlet Bahçeli’ye niye ihanet ettiğini açıklasın, ben bekliyorum, O açıklamazsa ben açıklayacağım.” 

süleyman soylu AK PARTİ İLK MİTİNGİNİ BAKAN SÜLEYMAN SOYLU İLE YAPTI… Tahir Ate  10

Turizmde 2016 yılından bu yana rakamların artarak devam ettiğini belirten Süleyman Soylu, 2018 yılı beklentilerinin de çok yüksek olduğunu be bunu da istikrarla sürdüreceklerini söyledi. Bakan Soylu ayrıca terörle mücadelede de çok iyi noktaya gelindiğini belirterek, “Terörle çok iyi mücadele ediyoruz. Şu an dağda 700 tane terörist kaldı. Onları da halledeceğiz. Evlatlarımız kar kış demeden teröristlerin tepesine biniyor. Ne olursunuz, 31 Mart’ta bizim boynumuzu Kandil’in karşısında bükük bırakmayın. Ne olur, Türkiye düşmanlarına fırsat vermeyin. Türkiye sevdalısı olan Cumhur İttifakı adaylarına sahip çıkın” dedi.

Bakan Soylu konuşmasının sonunda ise, “Bizim boynumuzu bükük bırakmayın. Gelin bu oyunu hep birlikte bozalım. Bu seçim fire verme değil, güç verme seçimidir. Gelin 4,5 yıllığına Tayyip Erdoğan’ın ayağına topu verin ki, zillet ittifakının kalecisi Kılıçdaroğlu’nun durduğu kalenin doksanına çaksın” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Bodrumspor atkısı hediye edildi. Miting sonunda sahneden partililerin arasına inen Soylu, vatandaşların yoğun ilgisi arasında kendisini bekleyen seçim otobüsüne bindi. Soylu Muğla ziyaretleri kapsamında Bodrum’dan helikopterle ayrılarak Marmaris’e hareket etti.

süleyman soylu AK PARTİ İLK MİTİNGİNİ BAKAN SÜLEYMAN SOYLU İLE YAPTI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KAYNAR: EN ÖNCELİKLİ İŞBİRLİĞİMİZ MUHTARLARLA OLACAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halİl İbrahİm kaynar KAYNAR: EN ÖNCELİKLİ İŞBİRLİĞİMİZ MUHTARLARLA OLACAK… kaynar muhtar1
 • halİl İbrahİm kaynar KAYNAR: EN ÖNCELİKLİ İŞBİRLİĞİMİZ MUHTARLARLA OLACAK… mehmet tosun banner 2
 • halİl İbrahİm kaynar KAYNAR: EN ÖNCELİKLİ İŞBİRLİĞİMİZ MUHTARLARLA OLACAK… Hakan Durna SM Con 05

Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Bodrum Yarımadası’nda görev yapan muhtarlarla bir araya geldi. Kaynar muhtarların çalışma şartlarını iyileştireceklerinin sözünü verdi.

halİl İbrahİm kaynar KAYNAR: EN ÖNCELİKLİ İŞBİRLİĞİMİZ MUHTARLARLA OLACAK… kaynar muhtar2

Belediye Başkanı ben değil halk olacak…

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Bodrum Yarımadası’nda görev yapan muhtarlarla Ortakent-Yahşi’de bulunan Yarbasan Restaurant’ta bir araya geldi. Muhtarların yoğun ilgi gösterdiği gecede başkan adayı Kaynar muhtarların toplum için ne kadar önemli olduğunu belirterek; “Sizler mahallenizin köyünüzün eli ayağı, kulağı, ağzısınız. Mahallenizde olup biten herşeyden haberiniz var. Mahallelerinizin tüm sorunlarını siz biliyorsunuz, sizden daha iyi bilen olamaz. O yüzden sizlerle işbirliği en öncelikli konumuz olacak. Sizlerle her dakika istişare içinde olacağız. Ayrıca sizlerin işini daha da kolaylaştırmak için her mahallede kadın ve gençli temsilcilikleri kuracağız. Ayrıca sizin çalışma şartlarınızı iyileştireceğiz. Ofisleriniz, çalışmalarınız için ek ödenek ayıracağız. Sizler mutlu olursanız, mahalleniz mutlu olur, biz mutlu oluruz. Böylece sorunları daha kolay çözeriz. Bizim yönetimimizde belediye başkanı ben değil, siz olacaksınız, halkımız olacak” dedi.

halİl İbrahİm kaynar KAYNAR: EN ÖNCELİKLİ İŞBİRLİĞİMİZ MUHTARLARLA OLACAK… kaynar muhtar6

Alkışlar eşliğinde konuşmasını tamamlayan DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar ve belediye meclis üyesi adayları gece boyunca konuklarıyla tek tek ilgilendi. Kaynar muhtarlarla tek tek konuşarak sorunları not aldı, çözüm önerilerini dinledi. Geceye katılan muhtarlar böyle bir organizasyonun çok verimli olduğunu belirterek Başkan adayı Kaynar’ın yönetiminde Bodrum Belediyesi’yle çok iyi ilişkiler içinde olacaklarından emin olduklarını söyledi.

halİl İbrahİm kaynar KAYNAR: EN ÖNCELİKLİ İŞBİRLİĞİMİZ MUHTARLARLA OLACAK… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

TAHİR ATEŞ, AHMET ARAS’IN “KUL KÖLE” SÖZÜNÜ ELEŞTİRDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

dr tahİr ateŞ TAHİR ATEŞ, AHMET ARAS’IN “KUL KÖLE” SÖZÜNÜ ELEŞTİRDİ… Tahir Ate  3
 • dr tahİr ateŞ TAHİR ATEŞ, AHMET ARAS’IN “KUL KÖLE” SÖZÜNÜ ELEŞTİRDİ… mehmet tosun banner 2
 • dr tahİr ateŞ TAHİR ATEŞ, AHMET ARAS’IN “KUL KÖLE” SÖZÜNÜ ELEŞTİRDİ… Hakan Durna SM Con 05

Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Tahir Ateş, seçim çalışmalarını sürdürdüğü Yarımada’da sorunları tespit ederek daha yaşanılabilir ve çağdaş bir Bodrum için çalışacaklarını söyledi. Ateş, geçtiğimiz günlerde Turgutreis’te düzenlenen seçim ofisi açılışında belediye hizmetleri konusunda konuşurken “Belediye personeli kapınızda kul köle olacak” ifadeleri kullanan CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Ahmet Aras’a da tepki göstererek, “Belediye personeli bizim sadece ve sadece çalışma arkadaşlarımızdır, hiçbir is arkadaşımız hizmetkar, kul köle olmayacak” dedi. 

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarını aralıksız sürdüren Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Tahir Ateş ve Meclis Üyesi Adaylarına Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır’da eşlik etti.  Türkmen Mahallesine gerçekleştirdiği ziyarette, Ak Parti belediyecilik anlayışının Bodrum’a el atması gerektiğini belirten Dr. Ateş, buradaki içler acısı duruma neşter atılması gerektiğini dile getirdi. Sokaklarından kanalizasyon atıklarının aktığı kokudan durulamayan, imar sorununun çözülemediği Türkmen Mevkiinin bütün sıkıntılarının bir bir çözülmesi için gece gündüz çalışacaklarını belirten Dr. Ateş sözlerine şöyle devam etti:  “Geleneklerine bağlı modern yaşam tarzını benimseyen doğaya saygılı engelliler ve yaşlılar için yaşam tarzını kolaylaştıran 7’den 70’ e kadar herkese hitap eden bir yaşam tarzı anlayışı ile hizmet edeceğiz. Başta yollar olmak üzere, çocuk parkı, taziye evi yapacağız. İnsanlarımız böyle bir ortamda hayatlarını sürdürürken bizler rahat oturamayız.”  Açıklamasında CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Ahmet Aras’ı belediye personeli hakkında kullandığı ifadeler nedeniyle eleştiren Dr. Tahir Ateş şu ifadeleri kullandı;

dr tahİr ateŞ TAHİR ATEŞ, AHMET ARAS’IN “KUL KÖLE” SÖZÜNÜ ELEŞTİRDİ… Tahir Ate  1

“Belediye personeli bizim sadece ve sadece çalışma arkadaşlarımızdır, hiçbir is arkadaşımız hizmetkar, kul köle olmayacak, işlerinde, birimlerinde çalışmaya devam edeceklerdir. Çalışan belediye işçilerimiz ve aileleri bizlerin baş tacıdır. Onların çalışma onuru ve haysiyetine saygılı olacağız. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Görev tanımı ve iş ahlakı bizim temel felsefemizdir” dedi.

Cumhur İttifakı Muğla Büyükşehir Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır ve Bodrum Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Tahir Ateş, Meclis Üyesi Adayları ve partililer Türkmen Mevkiindeki ziyareti öncesinde Bodrum pazaryeri esnafını ile buluştu alkışlarla karşılanan Ateş Pazar esnafının sorunlarını not alarak Başkan olduğu taktirde sorunlarına çözüm bulacağını sözünü verdi. Otogarda ziyaret eden Dr. Ateş burada da şoför esnafından büyük ilgi gördü. Şoförlerin derdini dinleyen Dr. Ateş şoförlerinde sorunlarına çözüm bulacağını, Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalışacaklarını söyledi.

dr tahİr ateŞ TAHİR ATEŞ, AHMET ARAS’IN “KUL KÖLE” SÖZÜNÜ ELEŞTİRDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler