Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ÜYELERİMİZİ DE, KOYLARIMIZI DA KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ…

Yayınlanan

açık

deniz ÜYELERİMİZİ DE, KOYLARIMIZI DA KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ… bodrum deniz ticaret odas   2

2 Nisan Pazartesi Günü yapılacak Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi seçimleri öncesi yeniden aday olan mevcut başkan Gündüz Nalbantoğlu ve yönetim kurulu üyeleri düzenledikleri basın toplantısında, yönetime ve başkanlığa aday olan rakiplerinin suçlamalarına cevap verirken “sadece üyelerimizin çıkarlarını korumakla kalmayıp, çevre mücadelelerimize de elbette devam edeceğiz” dediler. 

Karen 5 adlı teknede yapılan basın açıklamasında açılış konuşmasını yapan DTO Meclis Başkanı Rüştü Tezcan özetle  “Bu yıl DTO Bodrum Şubesi seçimlerine iki grup katılıyor. Demokrasilerde farklı grupların yönetime talip olması güzel bir olgudur. Rekabet kurumlara canlılık ve renk katar. Ancak, seçim rekabetinde faaliyetleri, yapılanları ve yapılacakları gerçekliği ile yansıtmak da önemlidir. Bununla neyi kastediyorum, birincisi Gündüz Nalbantoğlu seçime girmeyecek diye bir söylentiyle başlandı. Buna Gündüz ağabey, ‘Seçimlere katılıyorum, adayım’ dedi. Bu sefer “Gündüz Nalbantoğlu yaşlı” diye bir takım söylentiler çıkartıldı. Bunlar hoş değil, bunların değerlendirmesini insanlara bırakıyorum. Mesela fuarlara DTO destek olmuyor, dendi. Bu da bir bilgisizliği gösteriyor, DTO, bütün deniz fuarlarına katılım sağlıyor, üyelerine de serbest parasız katılma hakkı tanıyor. Bu gelen mailleri bile kontrol edilip farkına varılmıyor demek. BODTO’nun fuarlarına destek olunmuyor dendi. Fuarların hepsine sponsor olundu, maddi manevi destek olundu. Logolarımızda zaten fuarlarda beraber sergileniyordu. Üçüncüsü ve en kötüsü de bunca zaman DTO ne yapmış ki gibi bir eleştiri ile karşılaştık. Gerek Bodrun Şubesi, gerek merkezi yönetim bizim dönemlerimizde deniz turizmi için çok önemli işler başardı” dedi.

Başkan Gündüz Nalbantoğlu ise “Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube olarak misyonumuz her zaman Deniz Turizminin ve denizden geçimini sağlayan tüm üyelerimizin çıkarlarını korumak olmuştur. Biz ekip olarak, tüm bilgimizi, tecrübemizi, mevzuat hakkında öğrendiklerimizi, yurtiçi ve dışında kurduğumuz ilişkileri, Bakanlıklarda tecrübe ettiklerimizi bu amaç uğruna kullandık. Deneyimli bir ekip olarak, takım çalışmasına önem verdik ve herkes kendi güçlü olduğu alanda tecrübesini konuşturdu. Bu kurumda ‘tek adam’ idaresi değil, ‘birlikten güç doğar’ felsefesi vardır. Her dönem aramıza yeni ve genç arkadaşlarımız katılır”

Nalbantoğlu, DTO Bodrum Şubesi’ne son kez aday olduğunu belirterek “ Yönetim kurulumuzda genç arkadaşlarımız yetişiyor, onlar bizim yerimize devam edecekler. Bence bizim işimizde tecrübe çok önemli. Mevzuatlara hakim olmak 3-5 senede olmuyor. Gençleri alacağız, yetiştireceğiz, onları geleceğin yönetim kurulu üyeleri veya başkanları yapacağız” ifadelerini kullandı.

DTO Bodrum Şubesi Başkan Yardımcısı Arif Yılmaz ise “Bizim yönetimimize talip olan arkadaşların bilmesi gereken bazı şeyler var. Bizim sektör sorunları hafife alınacak sektör değil. Şu anda Türkiye’de mevzuat değişikliği konusunda en çok mevzuatın değiştiği sektör. Bunları bilmek gerekiyor, ilişkiler gerekiyor, inatla mücadele etmek gerekiyor. Eğer bunları yapmazsanız her şey söylemde kalır” diye konuştu.

Yönetim Kurulunun gençlerinden Süleyman Uslu “beni üye olarak davet ettiklerinde 24 yaşındaydım. Kurumlar başkanlarının yaşları ile değil, tecrübe ve çalışmaları ile değerlendirilmeli” dedi.

“VESAYETE DEĞİL, MESLEKTEN GELMELERİNE ÖZEN GÖSTERDİK”

Yürütme Kurulu üyesi Tunç Kurtluoğlu “Genel Merkezimiz İstanbul Meclisine meslek komitelerinden aday gönderiyoruz, çok önemsiyoruz. Oradan meclise giriyorlar ve yönetim kurulu oluşuyor. Bu organlarda yer almak çok önemli. Bodrum ekibimizin anlayışı, vesayet altında olmayan, deniz ticaretinin içinde, meslekten olanları İstanbul’a yerleştirmektir. Bunu başardık da, Bodrum’dan Faruk Okuyucu yönetim kuruluna girdi. Bölünmeden, parçalanmadan Bodrum, Marmaris, Fethiye’den meslektaşlarımızın genel merkezde yer alması çok önemli. Güneyin dayanışması anlamında önemli.” dedi.

deniz ÜYELERİMİZİ DE, KOYLARIMIZI DA KORUMAYA DEVAM EDECEĞİZ… bodrum deniz ticaret odas   1KİSSEBÜKÜ’NDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Basından gelen “birilerinin ayağına bastığınız için sanırım bu sorunlar yaşanıyor. Kissebükü’ndeki mücadeleniz devam edecek mi?” sorusuna cevap veren Arif Yılmaz “ne yazık ki, seçimlerde aday olan diğer gruptaki arkadaşlarımız bizleri çevre mücadelemizden ötürü eleştiriyorlar. Ancak biz eğer bu mücadelelerimizi sürdürmezsek, ekmek kazandığımız alanlar da yok olacak. Çökertme’de açtığımız davayı kazandık. Adaboğazı, Karaada için de uğraştık. Kissebükü’nün de peşini bırakmayacağız. Çevre mücadelesine elbette devam edeceğiz” şeklinde cevap verdi.

DTO BODRUM ŞUBESİ BASIN DUYURUSU

Bu yıl DTO Bodrum Şubesi seçimlerine iki grup katılıyor. Demokrasilerde farklı grupların yönetime talip olması güzel bir olgudur. Rekabet kurumlara canlılık ve renk katar. Bununla birlikte, seçim rekabetinde faaliyetleri, yapılanları ve yapılacakları gerçekliği ile yansıtmak da önemlidir.

Gerek Bodrum Şubesi, gerek merkezi yönetim bizim dönemlerimizde Deniz Turizmi için çok önemli işler başardı. Bu yapılan işlerin en önemlilerini seçerek sizlerle paylaşmak istedik. Takdir edersiniz ki, hepsini tek tek anlatmaya kalkarsak, kalın bir kitap basmamız gerekir.

Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube olarak misyonumuz her zaman Deniz Turizminin  ve denizden geçimini sağlayan tüm üyelerimizin çıkarlarını korumak olmuştur. Biz ekip olarak, tüm bilgimizi, tecrübemizi, mevzuat hakkında öğrendiklerimizi, yurtiçi ve dışında kurduğumuz ilişkileri, Bakanlıklarda tecrübe ettiklerimizi bu amaç uğruna kullandık. Deneyimli bir ekip olarak, takım çalışmasına önem verdik ve herkes kendi güçlü olduğu alanda tecrübesini konuşturdu. Bu kurumda ‘tek adam’ idaresi değil, ‘birlikten güç doğar’ felsefesi vardır. Her dönem Meclis ve Meslek Komitelerimize yeni ve genç arkadaşlarımız katılır.

Deniz Turizmi, sorunları çok olan bir sektördür, bu sorunlara sürekli yenileri eklenir. Uygulamada çıkan ve çıkabilecek sorunlara hızla müdahale etmek gerekir. Üyelerimiz bize bir problemle başvurduğunda, bunu çözebilmek için inatla ve ısrarla mücadele verdik ve veriyoruz. Fark yarattığımız noktaların bir kısmına değinirsek:

MEVZUATIN DOĞRU UYGULANMASINA ÇALIŞIYORUZ

– Uzun yıllar süren çabalarımız sonucu, hazırlanan Deniz Turizmi Yönetmeliği ile ‘Deniz Turizmi’ kavramının resmen tanınması ve Deniz Turizmi Sektörlerinin tanımlanması sağlandı.

– Atık Alım ve Mavi Kart sistemi ile ilgili mevzuat yayınlandığı andan itibaren, aslında kara kaynaklı pis suların nasıl denize deşarj edildiğini, su altı çekimleriyle toplantılarda belgeledik, gelen heyetleri denize çıkarıp deşarj noktalarına götürerek gösterdik. Her platformda alt yapı tamamlanmadan yapılan haksız uygulamalara karşı mücadele ettik. Bu şekilde cezaların ertelenmesini sağladık ve alt yapı oluşması için maddi katkıda bulunduk.

-İlgili yasanın değişmesini sağlayarak, Sahil Güvenliğin doğrudan ceza kesmelerinin önüne geçtik ve cezaların Liman Başkanlığına aktarılmasını sağladık.

-Gemi Adamları Yönetmeliği ve STCW konusunda özellikle 2001 yılından beri yoğun çabalarımızı sürdürüyoruz. Bir çok konuda olumlu gelişmeler sağlandı (usta gemiciden yat kaptanlığı sınavına giriş, balıkçılardan STCW istenmemesi, zabitlere yat kaptanı ehliyeti verilmesi vb). Ehliyetleri diğer ülke uygulamaları ile uyumlu bir hale getirerek, denizcilerimizin önünü açma çabaları devam etmektedir.

– Sağlık raporları ile ilgili uygulamayı değiştirtip sürücü olur sağlık raporu ile daha uygun maliyetli ve 5 yıllık olmasını sağladık.

SEKTÖRÜMÜZ İÇİN EKONOMİK KATKILAR SAĞLADIK

-İkinci sicil uygulamasıyla gelir vergisi, her tür damga vergisi ve harç, değer artış vergisi ve çalışanların muhtasar vergilerinden muafiyet sağladık.

-Gemiler için hazırlanan ÖTV’siz yakıt düzenlemesine Ticari Yatlar ve Balıkçı teknelerinin katılmasını sağladık.

-Teknik yönetmelikte yaptığımız müdahaleler sonucunda tekne başına 10-15.000 Euro tasarruf sağladık (Can Salı Solas A pack, Navtex, Çatışma Perdesi, Radar, Halat atma, Epirb vb.)

– Tüm Deniz Turizmi Araçlarına P&I sigortası yapma zorunluluğu getirildi. Bu nedenle yatlarımıza konulan yurtdışına çıkma yasağını kısa sürede kaldırttık. Hazine Müsteşarlığı, Turizm Bakanlığı gibi ilgili kurumlarla toplantılar yaparak, uzun tartışmalar sonucu bu güne kadar bu sigortayı isteğe bağlı hale getirdik. Su sporları araçlarını kapsam dışına çıkardık. Yolcu motorları için uygulanabilir poliçe şartlarının oluşumuna katkıda bulunduk.

-Kale tarafındaki Gümrük Kapısının ISPS koduna geçmesini sağlayarak kapanmasının önüne geçtik.

YAŞAM ALANIMIZI KORUYORUZ

– Sektörümüzün yaşam alanı olan koylarımız ve kıyılarımızı korumak için yönetmelik ve imar planlarını  takip edip Deniz Turizmine zarar verecek yapılaşmalara karşı hem hukuki mücadeleyi sürdürüyor, hem de kamuoyu ile birlikte eylemler etkinlikler yapıyoruz. Bu güne kadar Adaboğazı, Karaada, Kissebükü, Küdür Yarımadası ve Çökertme kıyılarının talan edilmesini hepinizin katkılarıyla durdurabildik, bir çok dava kazandık ve plan iptalini sağladık.

EĞİTİM, BİLİM ve YELKENCİLİĞE DESTEK VERİYORUZ

-30 yıldır ‘THE BODRUM CUP’ı destekliyoruz. Dünyanın 3.büyük Uluslararası Optimist yarışı ‘BIOR’u Belediye ve Bodrumspor ile organize ediyoruz, ve yelken kulüplerine malzeme ve sponsorluk desteği sağlıyoruz.

-2017 Nisan ayında Bodrum’da düzenlediğimiz Çalıştay’da ilgili kurum temsilcileri ve çeşitli üniversitelerin bilim insanları ve sendika temsilcileriyle, yatlarımız, gemi adamlarımız ve Eğitim konusunda çalışmalar yaparak, yetkililere rapor sunduk.

-Arama ve Karar konferansları düzenledik.  Onlarca ulusal ve uluslararası kongre ve sempozyuma katılıp bildiri sunduk.

TANITIM YAPIP DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ

-DTO, TC. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katıldığı tüm Denizcilik Fuarlarını düzenlemekte ve üyeleriyle katılmaktadır. Bu fuarlara katılan üyelerden katılımcı payı alınmamaktadır. (Londra, Düsseldorf , Moskova,  Genova, Paris, La Rochelle, Posedonia, Miami ve ITB fuarları).

– Bodrum Tanıtma Vakfı ile birlikte Utrecht Turizm Fuarına katıldık. 2018 Boat Show‘da Bodrum standına maddi ve manevi olarak destek olduk.

-Sadun Boro’nun anısına heykel yaptırarak Kissebükü, Adalıyalı’ya Gökova’nın girişine konuşlandırarak, Gökova’nın Mavi Yolculukla ilgili sınırlarının altını çizdik.

İSTANBUL MECLİSİ MESLEK GRUPLARINA ADAY YOLLUYORUZ

IMEAK DTO İstanbul’da Meslek Komitesi üyeleri seçilir. Meslek Komitelerinin içinden seçilen kişilerle de Meclis oluşturulur. İstanbul’daki Meclis ve Meslek Komiteleri çalışmaları bütün sorunların görüşüldüğü ve çıkarılan proje ve çözümlerin Yönetim Kuruluna iletildiği bir köprüdür. Geçen dönemde özellikle Bodrum ve Fethiye’deki arkadaşların desteklemesi ile Meslek Komitelerinde yapılan çalışmalarda, gerek Ankara’da gerek İstanbul’da sektörün istisnasız bütün sorunlarına değinilmesi sağlanmıştır. Örneğin Mavi Yolculuk Tanıtım Platformu projesi başlatılmıştır. Gelecek dönemde bu proje ivedilikle tamamlanacaktır.

Bu dönem, İstanbul’a Bodrum’dan Meclise 5, Meslek Komitelerine 4 olmak üzere, toplam 9 arkadaşımızı aday olarak yolluyoruz. Merkez Yönetimin kararlarına ciddi katkısı olan bu komitelerde Bodrum’u temsil edecek olan adaylarımız, Bodrum Şube’de yıllardır görev alan tecrübeli ve genç arkadaşlarımızdır. Şubemizin ve bu komitelerde yer alan arkadaşlarımızın yaptığı başarılı çalışmalar sonucunda, Merkez Yönetim Kuruluna da Bodrum’dan bir kişiyi yollamış olmanın gururunu taşıyoruz.

YAPILACAK DAHA ÇOK ŞEY VAR

Deniz Turizmi sektörümüzün ekonomik sorunları azalacağına artıyor, daralan pazar koşullarında ciddi destek ihtiyacı var. Bahsedilen ve şu ana kadar gerçekleştirilen projelerin yanı sıra, çözmek üzere başlayıp da takip ettiğimiz önemli konular var.

-Yapısal açıdan en önemli konumuz ‘gemi-yat’ ayrımıdır. Pek çok sorunumuzun kaynağı mevzuatımızda ‘gemi-yat’ ayrımının yapılmaması ve gemilerden istenen tüm koşulların yatlardan da istenmesidir. Bu konu ile ilgili Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı’nı sonunda ikna ettik ve nasıl gerçekleştirileceğini Bodrum Çalıştay’ı ile tartışmaya başladık. Türk Yat Kodunun yazılması da önümüzdeki dönem görevlerimizden biridir.

  • NOx kontrolü ile ortaya çıkan sorunların çözümü için Bakanlık ve üretici firmalarla görüşmelere devam ediyoruz.
  • Yatlarımıza ilk olarak sezonun ortasında konan yurtdışı çıkış yasağını kaldırttık, sezon sonunda tekrar konan yasak Bakanlığın genelgesi ile kaldırıldı. Uygulamada çıkabilecek sorunlara karşı görüşmelere devam ediyoruz.
  • TAPDK mecburiyetinin yatlardan kaldırılması, günlük gezi teknelerinde de ücretin düşürülmesi için ilgili Bakanlıkla görüşüyoruz.
  • Otellerde olduğu gibi yatlardaki konaklama için KDV oranında indirim konusu ile ilgili her platformda  talebimizi yineliyoruz.
  • Hazırlanmakta olan Gemi Acenteleri Yönetmeliğinde, acentelerin minimum 500.000 TL teminat göstermesi koşulu, bölgesel acentelerin yok olmasına sebep olacaktır. Bu koşulun konmaması için mücadele ediyoruz.
  • Türk Ticaret filosunun gençleştirilmesi konusunda, bizim yat ve feribotlarımızı da kapsama alacak hurda teşviki ve uzun vadeli düşük faizli kredi sağlanması için görüşmeleri ve pazarlıkları sürdürüyoruz.

Bütün bu çalışmalar; konusunda bilgili, tecrübeli, mücadeleci, paylaşımcı, bilgiye ve emeğe saygılı, yeri geldiğinde objektif olarak sektörünü savunmaktan kaçınmayan dinamik bir ekip ve bu ekibi yönlendirebilecek tecrübeli liderler sayesinde yapılabilmiştir. Başladığımız işi bitirmek üzere hepimiz her zamanki gibi hazırız. DTO Bodrum Şubesi’nin ve Denizcilerimizin geleceği için hayırlı bir seçim olmasını diliyoruz.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 3

Bodrum’da bir diyaliz merkezi çalışanları aylardır maaş alamadıklarını belirterek iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Eylem, patronun tele konferans yoluyla ödeme sözü vermesiyle bugünlük sona erdi. 

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 1Konacık Mahallesinde hizmet veren ilçenin tek diyaliz merkezinde çalışan 24 sağlık personeli bu sabah, ilk seans tedavilerinden sonra hasta alımını durdurdu. Yaşanan olay sonrası hastalar ve hasta yakınları duruma tepki gösterdi. Eylem sonrası diyaliz merkezine ilçe sağlık müdürlüğü görevlileri geldi. Eylem, diyaliz merkezi sahibinin telekonferans yoluyla çalışanlarına söz vermesinin ardından sonlandı. Bugün için verilen ödeme sözünün yerine getirilmemesi durumunda yarın yine hasta almayacaklarını belirten sağlık çalışanları yetkililerin duruma el atmasını istedi.

Özel diyaliz merkezinin sorumlu doktoru Eylem Uzun ise basın mensuplarına yaşanan olayla ilgili şunları söyledi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 2“Çalışanların uzun süreden beri alacaklarını alamamasından kaynaklı bir durum mevcut. Bu duruma istinaden arkadaşlar, şirket yetkilileri birçok kez söz vermesine rağmen alacaklarını alamadığı gibi, hiçbir şekilde avans dahi alamadı. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızın çoğu şehir dışından gelerek burada kirada oturan arkadaşlar. Şu an da bugün bir arkadaşımızın 3 aylık kirasını ödemediğinden dolayı evden atılmasından dolayı burada bir infial, bir tepki oldu ve çalışanlar burada sabah birinci seans tedavilerini yapıp hastaları gönderdikten sonra patronun sözünü tutmamasına karşılık olarak işi yavaşlattılar. Bu bir uyarı olarak seslerini duyurmak için yapılan bir eylemdi. İl sağlık müdürlüğüne haber verildi, valiliğe haber verildi. Arkadaşlar bugün hala verilen sözün yerine gelmemesine rağmen hastalar mağdur olmasın diye hasta alımına başladılar ancak yarın da söz tutulmaz ise muhtemelen herkes istifa edecek.”

HASTALAR HALSİZ VE GERGİN ŞEKİLDE BEKLEDİ…

Yaşanan eylem sırasında diyalize girmek için merkeze gelen hastalar ise mağdur oldu. Uzun süre diyalize girebilmek için bekleyen hastalar duruma tepki gösterdi. Diyaliz merkezi hastalarından 70 yaşındaki Tülay Arsal isimli vatandaş ise tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 5“Ben 4 senelik hastayım, mutlaka diyalize girmem gerekiyor biliyorsunuz ölümcül bir hastalık. Ayrıca bir de şikayetimiz var birkaç aydır bizden yol parası da alıyor bu patron. Öğrendik ki hiçbir yerde ne İstanbul, ne İzmir hiçbir yerde servis parası alan yok. Ayrıca yiyeceklerimiz kesildi önceden geldiğimizde kahvaltı veriyordu. Bugünde diyalize girmemiz gerekiyor ama giremiyoruz. Biz haftada 3 defa giriyoruz diyalize yani hayat meselesi bu. Biz can derdindeyiz adam para derdinde.”

İnci Dikmen isimli hasta ise, “Aynı durumdayız, diyalize giremedik bugün personel maaşını alamadığından dolayı bizi diyalize almadılar. 3 Aylık maaşlarını alamıyorlarmış, daha da ötesi varmış. Mağduruz ve zaten personel dayanmıyor buraya gelen gidiyor maaşlarını alamadıkları için. Bizim derdimiz bu mağduruz.”

Diyaliz merkezi sorumlusu Doktor Eylem Uzun’un şirket patronuyla yaptığı telefon görüşmesi sonrası diğer çalışanlarla birlikte gerçekleşe tele konferansta patronun ödeme sözü vermesinden sonra yeniden hasta alımına başlandı. Çalışanlar verilen sözün yerine getirilmemesi durumunda yarın tekrar eylem yaparak toplu halde istifa edeceklerini söylediler.

Öte yandan aynı şirketin Muğla’nın Milas ve Aydın’ın Söke ilçelerinde de diyaliz merkezlerinin bulunduğu ve buralarda da aynı sıkıntıların yaşandığı belirtildi.

Haber / Foto: kenttv.net

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP BODRUM’DA KARAR VEREMİYOR…

Yayınlanan

açık

emin varol CHP BODRUM’DA KARAR VEREMİYOR… Emin Varol k    e yazisi yeni

Arena Bodrum Haber’in aylar önce ulusal siyasetin ve ulusal medyanın gündemine taşıdığı Bodrum seçimleri, Türkiye gündemine oturdu.

CHP Genel Merkezi’nin, “CHP’nin Kalesi” olarak bilinen Bodrum Belediye Başkanlığı’na aday olan, sekiz aday adayı arasında bir türlü karar verememesi, Bodrum’un Türkiye’nin gündemine yerleşmesine neden oldu.

Mart 2014 seçimlerinde yüzde 51 oy alan, bu nedenle de Bodrum’da seçim kazanacaklarına inanan sekiz CHP aday adayı, Genel Merkezinin kararsızlığı karşısında beklemeye devam ediyor.

CHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, AK Parti’nin adı bile geçmeyen bu entelektüel ve demokrat şehirde, sekiz aday adayı arasından bir kişiye karar verememiş olması, Bodrum CHP seçmeninde de “hayal kırıklığı” yarattı.

Aday belirleme süresinin uzaması, CHP’li seçmenin tepkisinin yükselmesine neden oluyor. Bodrum’da ki CHP’li seçmenin 31 Mart’ta sandığa gitmeme tehlikesi de büyüyor.

Bu nedenle Türkiye gündemine oturan Bodrum, dün Başkent Ankara’da CHP ve İyi Parti’den oluşan Millet İttifakının sözcülerinin de gündemindeydi.

İYİ Parti, Bodrum’un peşini bırakmıyor.

“Bodrum Belediye Başkanlığı’na kim aday olacak?” sorusu, CHP ve İyi Parti arasında hiçbir il ve ilçede olmadığı kadar krize neden oldu.

CHP’yi köşeye sıkıştırmaya devam eden ve Mehmet Tosun isminde ısrar eden İyi Parti “siyasi ataklarına” dün de devam etti.

CHP Parti Meclisi yeni toplanmıştı…

Bodrum konusunda karar verileceğini tahmin eden İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, toplantı devam ederken sürpriz bir açıklama yaparak, “Bodrum konusunda CHP ile anlaştık” dedi.

CHP’yi etkileme amacıyla yapan bu açıklama daha önce de medya üzerinden “Bodrum’da Çatı Aday üzerinde anlaştık” açıklaması da, İyi Parti Genel Merkezinden yapılmıştı.

İttifak’ın ilke kararı olan “CHP’li belediyelerde adayları CHP belirleyecek” şeklindeki ilke kararını da hatırlatan İyi Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Bodrum’un halen CHP’de olduğunu vurguladı ve yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bodrum,  halen CHP’de. Ancak bizim adayımız Sayın Mehmet Tosun, yapılan kamuoyu araştırmalarında çok önde. Mehmet Tosun, büyük bir avantaj sağlıyor. CHP’ye ait olan belediyede rekabet yapınca o da büyükşehir belediyesine yansıyor. İki partinin ortak adayı olarak Sayın Tosun’un, CHP listesinden seçimlere katılacağı yönünde bir anlaşma yapıldı” dedi.

Torun: “Bodrum konusunda henüz bir netlik yok”

Cihan Paçacı’nın bu açıklamasını Parti Meclisi toplantısında öğrenen CHP Yerel Yönetimler Başkanı Seyit Torun, toplantıdan sonra yaptığı basın toplantısında yine Bodrum’la ilgili sorulara muhatap oldu. Ancak CHP tarafında Bodrum konusunda değişen bir şey yoktu:

Soru: Efendim Bodrum konusunda da Sayın Tosun’un aday olacağı, İYİ Parti’den istifa edip, CHP adayı olacağı ifade ediliyor. Cihan Paçacı’nın da bu konuda bir açıklaması var. Sizde teyit eder misiniz?

Seyit TORUN: Arkadaşlar, biz ittifak görüşmelerimizi devam ettiriyoruz, sonlandırmak üzereyiz. Tabi bu görüşmeler esnasında belli değerlendirmeler, belli tartışmalar yapılıyor. Fakat şu anda belli ilçelerimizde olduğu gibi Bodrum konusunda da henüz bir netlik oluşmadı.

Dünyanın tatil cenneti, “Göz Bebeğimiz” Bodrum’un, Başkent Ankara’da ki yansımaları böyle…

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DOKTOR ERGÜN’DEN İYİ HABER VAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

dr ergün saçar DOKTOR ERGÜN’DEN İYİ HABER VAR… arenabodrumhaber dr ergun sacar yogun bakimda

Geçtiğimiz hafta rahatsızlanarak Milas 75. Yıl Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan daha sonra da İzmir’e sevk edilen Bodrum Devlet Hastanesi acil servis doktoru Ergün Saçar’ın durumu iyiye gidiyor.

Geçirdiği grip sonrası durumu ağırlaşan Dr. Ergün Saçar  Milas 75. Yıl Devlet Hastanesinde solunum destek ünitesine bağlı bir şekilde tedavi görürken daha ağırlaşması üzerine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yoğun bakım ünitesinde nakledilmişti.  Burada yapılan müdahale ve tedavinin ardından durumu her geçen gün daha iyiye giden Dr. Ergün Saçar’ın bugün de iyi haberler geldi.

Okumaya devam et

Son Haberler