Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI…

Yayınlanan

açık

bodto BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI… bodto 2018 kadrosu 1
bodto BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI… reklam arena 4

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, tek aday olarak gireceği 1 Nisan’da gerçekleştirilecek organ seçimleri öncesinde BODTO meslek komiteleri üye adaylarını tanıtmak amacıyla bir kokteyl verdi.

Mandalin Bar’da düzenlenen geceye BODTO üyeleri ve gazeteciler katıldı. Gecede, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a bir plaket takdim edildi.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Meclis Başkanı İlhan Ersan’ın ev sahipliği yaptığı kokteylde, BODTO’nun meslek komitelerinde görev alacak isimler tek tek tanıtıldı. Her meslek komitesinde oldukça genç isimlerin yer aldığı dikkat çekerken, kadın üye sayısının çokluğu da gözlerden kaçmadı. Meslek komitelerindeki en genç üye ise Körfez Bar’ın sahibi ve işletmecisi 1996 doğumlu Hasan Subaşıoğlu oldu.

bodto BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI… bodto 2018 kadrosu 2Mahmut Serdar Kocadon konuşmasında 27 Mayıs 1977 yılında kurulan Bodrum Ticaret Odasının bugün 41. Yaşında olduğunu ve 25-30 üyeden 6.000 üyeye hizmet veren bir kurum haline geldiğini belirterek “Türkiye’nin en güzel odalarından birini açıp hizmete sunduk. Bir aksilik çıkmazsa da 1 Nisan’da seçimimizii yapıp 4 yıllık hizmet dönemine başlayacağız. Herhalde Türkiye’nin en genç meclis üyeleri bizde olacak. Bundan gurur duyuyoruz. Sizden ricam, lütfen pazar günü oy kullanın. Sonra ‘Bunlar 6 kişiyle seçim kazanmış’ dedirtmeyin. Çok büyük müçadelelerle yarışlar kazandık, bugünlere geldik ama bu kez rakipsiz bu işi götüreceğiz. Ama lütfen seçime katılın.” diye konuştu.

BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan da Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür ederek konuşmasına başladı. Ersan, “Size ve meclis üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Olağanüstü bir bina kazandırdınız bize” dedi. Yeni komite üyelerinin çok zor bir görevi olduğunu söyleyen Ersan, “Bu meclis çıtayı çok yükseltti. Onun için işiniz çok zor. Çok çalışmak gerekiyor. Sizin bunu yapacağınıza canı gönülden inanıyorum.” diye konuştu.

1977 yılında kurulan BODTO’nun bugün 6 bin 66 üyesi ve 30’un üzerinde çalışan personeliyle Türkiye’nin en modern ticaret odası olduğunu söyleyen Atilla Serttaş da “Ben meclis üyesi olarak yönetim kurulunda görev almaktan çok büyük gurur duyuyorum. BODTO’yu modern bir hale getirmek en büyük dileğimizdi. Sağolsun Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon bize bu kapıyı açtı. Onun için kendisine bir plaket vermek istiyoruz” diyerek Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u sahneye davet etti.

bodto BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI… bodto 2018 kadrosu 3Mehmet Kocadon da konuşmasında “Şu an turizmimiz Bodrum ekonomisinin gücünü kaldırabilecek kadar iyi gidiyor. Fakat 2016 ve 2017’de turizmde yaşadığımız krizden dolayı, şu anda inşaat sektörü hızlı bir şekilde yol alıyor. Biz de her türlü desteği veriyoruz. Niye? Çünkü inşaat sektörü şu anda Bodrum ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Bizler zaman zaman fren ve gaz pedallarını iyi ayarlamak zorundayız. Sektörlere yön vermek zorundayız. Tek nedeni ekonomik seviyemizi düşürmemek. Bunların hepsinin altında ise sizler varsınız. Ben BODTO’ya Bodrum’umuzun bayrağını ticari anlamda başarıyla taşıdığından dolayı tüm yönetim kurulu üyelerine,meclis üyelerine teşekkür ediyorum. 1 Nisan’da seçim olacak. Başkan Kocadon’un rakibi yok. Allah hepimize nasip etsin böyle seçimleri” ifadelerini kullandı.

Kaybedenlerin her zaman bir mazereti olduğunu söyleyen Kocadon, “Hiçbir zaman başarılar tesadüfe dayalı değildir. Hepsinin altında birlik beraberlik yatar. Ben belediye başkanlığında 20’inci yılımı tamamlıyorum. Mahmut Başkan da dördüncü dönemine giriyor. Bodrum, tarihinin birlik beraberlik içindeki en güzel 10’uncu, 15’inci yılını yaşıyor. Sivil toplumuyla, kamuda çalışanları, bürokratlarıyla herkes Bodrum için seferber olmuş durumda. Bu güzelliklerin tüm Türkiye’de olduğunu düşünün ki, Türkiye’ye ne kadar büyük katkı sağlar. Bu güzellikleri bozmalarına, hırsların mantığın önüne geçmesine asla müsaade etmeyelim” dedi.

Konuşmaların ardından iş adamı İbrahim Akkaya, BODTO’nun geçmiş dönem hizmetleri ve hayata geçirilen projeler hakkında bir sunum yaptı. Sunumun ardından meslek komitelerinin yeni üyeleri tek tek tanıtıldı.

bodto BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… ba kana turgut reis kitab
bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bodrum Kent Müzesi’nde çalışan araştırmacı-yazar Cezmi Çoban, “Bodrumlu Amiral Turgut Reis” kitabını Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras için imzaladı.

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… turgut reis imza g n23 Haziran 2019 tarihinde Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek imza günü öncesinde Başkan Aras’la bir araya gelen Çoban, imzalı kitabını takdim ederken “Bodrumlu hemşehrimiz Amiral Turgut Reis’i bu kitapta anlatmaya çalıştım. Başkanımıza verdiği destek için çok teşekkür ederim” dedi.

60 farklı akademisyen ve araştırmacının Turgut Reis ile ilgili araştırma yazılarını bir araya getirerek Turgut Reis’i anlatan Cezmi Çoban, her yaştan okurun zevkle okuyarak bilgileneceği kitabı Turgut Reis’le ilgili temel bir kaynak eseri olarak yazın dünyasına kazandırmayı hedeflediğini söyledi.

Avrupalıların Dragut olarak tanıdığı Turgut Reis’in, Malta’da şehit oluşunun üzerinden 454 yıl geçmiş olmasına rağmen yaşamı ve Akdeniz’deki faaliyetleri üzerine kitaplar ve makalelerin yazıldığını, adına sempozyum, festival ve çalıştaylar düzenlendiğini anlatan Çoban, “Turgut Reis’in Kuzey Afrika’dan Doğu Akdeniz’e, Adriyatik’ten Güney Avrupa kıyılarına dek bıraktığı izleri takip etmek bugün de mümkün olmakta. Bu kitapta, 80 yaşında Malta’da şehit düşen Bodrumlu hemşehrimiz Turgut Reis’i anlatmaya çalıştım. ” dedi.

Kitabın yayınlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da “Bir dünya markası olan Bodrum, tarih boyunca deniziyle ve bu kültürü benimseyen insanlarıyla ön plana çıkmıştır. Karabağ Köyü’nden başlayan yaşamı, Malta Kuşatması’yla sona eren Bodrumlu Amiral Turgut Reis, başarılarıyla Türk Denizcilik Tarihi’nin yüz akı olmuştur. Hemşehrimiz olmasından gurur duyduğumuz bu büyük denizcinin anısını yaşatmak adına yapılacak her çalışmaya destek olduk ve bundan sonra da olacağız. Kitabın Turgut Reis’i araştıranlar ve öğrenmek isteyenler için faydalı olmasını diler, emekleri için de Cezmi Çoban’a teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE… kilim sergi afi  1
bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE… reklam arena 4

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Karaova Tanıtma ve Dayanışma Derneği (KARAOVA-DER) işbirliği ile 26 Haziran – 26 Temmuz tarihleri arasında BODTO Sergi Salonunda “Bodrum Kilimleri Sergisi” açılacak. Bodrum’a özgü motiflerle dokunan el emeği göz nuru 20 kilimin sergileneceği etkinlik ile özgün değerlerimize dikkat çekilmesi hedefleniyor.

BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, zamanla değerini kaybeden bu ürünlerin eski kıymetine kavuşması için BODTO ve Karaova Derneği olarak harekete geçtiklerini ve Ticaret Odasının girişimiyle kilimlerin coğrafi işaretine başvurduklarını açıkladı. “Bodrum’a özgü kilimler geçmişten günümüze bir kültürü yaşatıyor ve kendirne özgün renk ve motifleri ile talep buluyor.” diyen Kocadon, 26 Haziran – 26 Temmuz arasında herkesi sergiye beklediklerini söyledi.

BODTO Meclis Başkan Yardımcısı ve Karaova Derneği YK Başkan Yardımcısı Engin Başol ise, Bodrum Kilimleri Sergisi ile tüm Bodrum severleri bu değere sahip çıkmaya davet ettiklerini açıklayarak sergi hakkında şunların altını çizdi: “Bodrum kilimlerimiz buraya özgü motifler barındırıyor, öyle ki eski yıllarda bu kilimler halılardan da değerliydi. Önemli olan kaybetmeyelim yaşatalım. Eminim ki böyle etkinlikler arttıkça halkın bu konuda farkındalığı da artacak kilimlerimiz gerek manevi gerek ticari değerine kavuşacaktır.”.

Serginin açılış kokteyli 26 Haziran Çarşamba günü 18.00’da gerçekleştirilecektir.

Bodrum kilimleri sergisi 26 Temmuz’a kadar 09.00 – 17.00 saatleri arasında danışmaya bilgi verilerek görülebilir.

bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 11
bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… reklam arena 4

Esnaf buluşmalarının ardından halk buluşmalarının startını veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Eskiçeşme Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Vatandaşın çöp konusundaki şikayetlerini dinleyen Aras, “Saatinde çıkarılmayan çöpler, Bodrum’a yakışmayan görüntülere yol açıyor. Bahçe atıklarınızı, konteynırlara sığması mümkün olmayan çöplerimizi sokağa bırakmaya devam edersek, bu sorunu aşamayız.” dedi.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 17Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan bir işletmede gerçekleşen buluşmaya Başkan Ahmet Aras’ın yanı sıra bazı birim müdürleri, Eskiçeşme Mahalle Muhtarı Gözde Sinop ve azaları ile vatandaşlar katıldı. Toplantıda Eskiçeşme Mahallesi sakinlerinin sorunlarını dinleyen ve notlar alan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, özellikle çöp konusunda gelen şikayetler üzerine  şunları söyledi:

Belediye olarak yeni dönemde öncelikle halkı bilinçlendirme çalışmaları yürütüyoruz. Mesela çöp konusunda hazırladığımız görselleri gerek basında gerekse sosyal medya üzerinden vatandaşlara duyurmaya çalışıyoruz. Her mahalle için çöp saati uygulaması başlattık. Bizim ekiplerimiz hazırlanan programa uygun çalışmalarını sürdürüyor ancak bazı vatandaşlarımız bu saatlere riayet etmediği için sanki belediye ekipleri hiç oraya uğramamış gibi yeniden çöpler birikiyor. Bir de bahçe atıkları meselesi var. Ekiplerimiz bununla da baş etmeye çalışıyor. Sitelerin bahçelerinden budanan dallar, otlar sokaklarda. Bunları atanları tespit ettiğimizde ceza yazıyoruz. Ancak düşüncesizce çöp konteynırları etrafına bırakılan bahçe atıkları, yataklar, çekyatlar Bodrum’a hiç yakışmıyor. Özellikle bahçe atıklarının bertarafı konusunda bir çalışmamız olacak çünkü bu atıkları çöp kamyonlarına alınamıyor.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 4Yaklaşık bir saat süren toplantının ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, toplantıya katılanlarla birlikte Eskiçeşme Mahallesi’nin sokaklarını dolaştı.Vatandaşların dile getirdikleri şikayetleri yerinde inceleyen Başkan Aras, aksaklıkların giderilmesi için ilgili birim müdürlerine anında gerekli talimatlarını verdi. Mahalle sakinlerinin istek ve şikayetleri dışında bizzat yerinde tespit ettiği  aksaklıkların da fotoğraflanmasını isteyen Başkan Aras, “Bodrum’u hep birlikte koruyup sahip çıkacağız. Bu kent, 200 bin kişinin rahat ve huzur içinde yaşayacağı bir yer olacak. Bunu kısa sürede yapacağız, hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Öte yandan, Başkan Ahmet Aras’ın sokak sokak dolaştığını gören bazı Eskiçeşme sakinleri ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yıllardır sokağa inen bir belediye başkanı görmediklerini ifade eden vatandaşlar Aras ve beraberindekilere teşekkür ederek başarılar diledi.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler