Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI…

Yayınlanan

açık

bodto BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI… bodto 2018 kadrosu 1
  • bodto BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI… mehmet tosun banner 2
  • bodto BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, tek aday olarak gireceği 1 Nisan’da gerçekleştirilecek organ seçimleri öncesinde BODTO meslek komiteleri üye adaylarını tanıtmak amacıyla bir kokteyl verdi.

Mandalin Bar’da düzenlenen geceye BODTO üyeleri ve gazeteciler katıldı. Gecede, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a bir plaket takdim edildi.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Meclis Başkanı İlhan Ersan’ın ev sahipliği yaptığı kokteylde, BODTO’nun meslek komitelerinde görev alacak isimler tek tek tanıtıldı. Her meslek komitesinde oldukça genç isimlerin yer aldığı dikkat çekerken, kadın üye sayısının çokluğu da gözlerden kaçmadı. Meslek komitelerindeki en genç üye ise Körfez Bar’ın sahibi ve işletmecisi 1996 doğumlu Hasan Subaşıoğlu oldu.

bodto BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI… bodto 2018 kadrosu 2Mahmut Serdar Kocadon konuşmasında 27 Mayıs 1977 yılında kurulan Bodrum Ticaret Odasının bugün 41. Yaşında olduğunu ve 25-30 üyeden 6.000 üyeye hizmet veren bir kurum haline geldiğini belirterek “Türkiye’nin en güzel odalarından birini açıp hizmete sunduk. Bir aksilik çıkmazsa da 1 Nisan’da seçimimizii yapıp 4 yıllık hizmet dönemine başlayacağız. Herhalde Türkiye’nin en genç meclis üyeleri bizde olacak. Bundan gurur duyuyoruz. Sizden ricam, lütfen pazar günü oy kullanın. Sonra ‘Bunlar 6 kişiyle seçim kazanmış’ dedirtmeyin. Çok büyük müçadelelerle yarışlar kazandık, bugünlere geldik ama bu kez rakipsiz bu işi götüreceğiz. Ama lütfen seçime katılın.” diye konuştu.

BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan da Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür ederek konuşmasına başladı. Ersan, “Size ve meclis üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Olağanüstü bir bina kazandırdınız bize” dedi. Yeni komite üyelerinin çok zor bir görevi olduğunu söyleyen Ersan, “Bu meclis çıtayı çok yükseltti. Onun için işiniz çok zor. Çok çalışmak gerekiyor. Sizin bunu yapacağınıza canı gönülden inanıyorum.” diye konuştu.

1977 yılında kurulan BODTO’nun bugün 6 bin 66 üyesi ve 30’un üzerinde çalışan personeliyle Türkiye’nin en modern ticaret odası olduğunu söyleyen Atilla Serttaş da “Ben meclis üyesi olarak yönetim kurulunda görev almaktan çok büyük gurur duyuyorum. BODTO’yu modern bir hale getirmek en büyük dileğimizdi. Sağolsun Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon bize bu kapıyı açtı. Onun için kendisine bir plaket vermek istiyoruz” diyerek Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u sahneye davet etti.

bodto BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI… bodto 2018 kadrosu 3Mehmet Kocadon da konuşmasında “Şu an turizmimiz Bodrum ekonomisinin gücünü kaldırabilecek kadar iyi gidiyor. Fakat 2016 ve 2017’de turizmde yaşadığımız krizden dolayı, şu anda inşaat sektörü hızlı bir şekilde yol alıyor. Biz de her türlü desteği veriyoruz. Niye? Çünkü inşaat sektörü şu anda Bodrum ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Bizler zaman zaman fren ve gaz pedallarını iyi ayarlamak zorundayız. Sektörlere yön vermek zorundayız. Tek nedeni ekonomik seviyemizi düşürmemek. Bunların hepsinin altında ise sizler varsınız. Ben BODTO’ya Bodrum’umuzun bayrağını ticari anlamda başarıyla taşıdığından dolayı tüm yönetim kurulu üyelerine,meclis üyelerine teşekkür ediyorum. 1 Nisan’da seçim olacak. Başkan Kocadon’un rakibi yok. Allah hepimize nasip etsin böyle seçimleri” ifadelerini kullandı.

Kaybedenlerin her zaman bir mazereti olduğunu söyleyen Kocadon, “Hiçbir zaman başarılar tesadüfe dayalı değildir. Hepsinin altında birlik beraberlik yatar. Ben belediye başkanlığında 20’inci yılımı tamamlıyorum. Mahmut Başkan da dördüncü dönemine giriyor. Bodrum, tarihinin birlik beraberlik içindeki en güzel 10’uncu, 15’inci yılını yaşıyor. Sivil toplumuyla, kamuda çalışanları, bürokratlarıyla herkes Bodrum için seferber olmuş durumda. Bu güzelliklerin tüm Türkiye’de olduğunu düşünün ki, Türkiye’ye ne kadar büyük katkı sağlar. Bu güzellikleri bozmalarına, hırsların mantığın önüne geçmesine asla müsaade etmeyelim” dedi.

Konuşmaların ardından iş adamı İbrahim Akkaya, BODTO’nun geçmiş dönem hizmetleri ve hayata geçirilen projeler hakkında bir sunum yaptı. Sunumun ardından meslek komitelerinin yeni üyeleri tek tek tanıtıldı.

bodto BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… 3921
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 2
  • bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Ticaret Odası tarafından konaklama işletmelerine yönelik seminer 29 Mart 2019 Cuma günü düzenleniyor.

Seminerde Bodrum’un 2019 yılı turizmine hazırlıklarının makro ve mikro açıdan değerlendirmesini içeren güncel konulara değinileceği seminerde güncel ve pratik sektörel analiz yapılacak. Konaklama şirketlerin kuruluş amacı, kurucuların değer ve inançları, aile şirketlerinin işleyiş şekli ve sürdürülebilir işletmenin oluşturulmasındaki aşamalar gibi konu başlıklarının konuşulacağı “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ SEMİNERİ”yle, doğru yönetildiklerinde şirket kurucuları başta olmak üzere, çalışanlarının davranış kalıpları, değer yargıları, psikolojik ve ruhsal yapıları, yönetimsel becerileri ile insan ilişkilerini analiz ederek şirketin ihtiyacı olan sağlıklı büyüme ile gelişmesini sağlayacak mekanizmaların nasıl geliştirilmesi gerektiği ve öneminin görüşüleceği seminerin konuşmacısı Dr.Ahmet F. Seymen.

Tarih:29.03.2019

Saat:14:30-16:30

Yer: BODTO Konferans Salonu

Konuşmacı: Dr.Ahmet F. Seymen

Kayıt ve bilgi için: saadetkabli@bodto.org.tr

bodto bodrum BODTO “KONAKLAMA İŞLETMELERİNİN İÇSEL ANALİZİ” SEMİNERİ DÜZENLİYOR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… c47c3 ornek toplu sozlesmesine imzalar didimde atildi 37819 ee377f712df6d5a936a6999a6ac3b4fe
  • disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… mehmet tosun banner 2
  • disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… Hakan Durna SM Con 05

DİSK – Genel İş Sendikası Muğla Şube Başkanı Uğur Kocabaş Basın’a gönderdiği bir  yazı ile kamuoyuna bilgilendirmede bulundu…

“31 Mart yerel seçimleri öncesi bazı büyükşehir belediye başkan adaylarının resmi sosyal medya hesaplarından Muğla Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının işten çıkarıldığına dair paylaşım yapılmış ve bu asılsız bilgi de görsel-yazılı basında yer almıştır. Bu asılsız iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir personel işten çıkartılmamıştır.  İşçi ve emekçinin alın terinin siyasete alet edilmesi ve seçim malzemesi olarak kullanılması demokratik ortamda geçen seçim sürecine yakışmamıştır.”

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Uzay KOCABAŞ

DİSK / Genel-İş Sendikası

Muğla Şube Başkanı

disk muğla şube DİSK – MUĞLA ŞUBE BAŞKANINDAN KAMUOYUNA DUYURU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 7
  • mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun banner 2
  • mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Konacık mitinginde binlerce kişi tarafından coşkuyla karşılandı.

İlk mitingini iki dönem belediye başkanlığı yaptığı Konacık Mahallesinde gerçekleştiren Mehmet Tosun, miting alanına geldiği andan itibaren binlerce kişinin sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Meşaleler arasından miting alanına giren Mehmet Tosun konuşmasına, “10 Yıl boyunca hizmet etmekten dolayı gurur duyduğum, onur duyduğum Konacık Mahallemizin güzel insanları, Bodrum Yarımadamızdaki yerel seçimler arifesinde Konacık Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz ilk mitingimize hoş geldiniz, şerefler getirdiniz” ifadeleriyle başladı.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 4

“Başkanım sen yürü biz seninle koşmaya hazırız”, “Gözün aydın Bodrum, geliyor Tosun başkan”, “Birlikte başaracağız”, “Çalışkan dürüst başkan geliyor”, “Bodrum için el ele”, “Laik başkan”, “İz bırakmaya geliyoruz” yazılı pankart ve dövizlerle Mehmet Tosun’a destek veren vatandaşlar, Tosun’un konuşması boyunca da sık sık alkışlar ve destek sözleriyle Mehmet Tosun’a tam destek sözü verdi.

“İz bırakmaya geliyoruz” yazılı pankartı okuyan Mehmet Tosun, “Bu pankart çok hoşuma gitti. Beş yıl önce iz bıraktığımız, birlikte başardığımız, birlikte yol yürüdüğümüz modern, çağdaş belediyecilik hizmetleriyle tanıştırdığımız Konacık’ımızın güzel insanlarıyla şimdi Bodrum Yarımadamızda iz bırakmaya gidiyoruz” dedi.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 3

Büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’daki sorunların arttığını dile getiren Mehmet Tosun, kendi dönemlerinde yaptıkları belediyecilik hizmetlerinin aradan geçen 5 yılda hala Konacık Mahallesi halkını mutlu etmeye devam ettiğini belirterek, “Bodrum’a hizmet gelmesi için, Konacık’a hizmet gelmesi için Tosun başkanın göreve gelmesi gerekiyor” dedi. Meydanı dolduran binlerce vatandaş Tosun’un bu sözlerine alkışlarla destek verdi.

Belde belediye başkanlığı yaptığı dönemde Konacık’a yapmış olduğu hizmetlerden bahseden Mehmet Tosun, bu hizmetler ile tüm Bodrum Yarımadası’nın tanışma vakti geldiğini söyledi. Türkiye’nin gerilen siyasi ortamından uzak, Bodrum’a yakışan bir seçim kampanyası yürüttüklerini de sözlerine ekleyen Mehmet Tosun sözlerine şöyle devam etti;

“Bodrum’a yakışan barış ve huzur içerisinde bir kampanya yürütüyoruz. Kimseyi karalamadan daha iyisini yapmak için yola çıktık. Kimseyi eleştirmeden hedefe doğru yürüyoruz. Hedefimiz neresi? Bodrum Belediyesi.”

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 6

Mehmet Tosun kendisini dinlemeye gelen binlerce vatandaşa, “Değişimi 31 Martta gerçekleştiriyor muyuz?” dedi ve vatandaşlardan hep bir ağızdan “Evet” cevabını adlı. Ardından, meydana “Peki Bodrum’un bir beş yılı daha tesadüflere bırakılabilir mi?” sorusunu soran Tosun, meydanı dolduran binlerce vatandaştan “Hayır” cevabını aldı.

Kendisini dinleyen vatandaşlara Konacık Mahallesinde yapacakları projeleri anlatan Tosun konuşmasının sonunda kendisini dinlemeye gelerek destek veren binlerce vatandaşa teşekkür ederek “Size güveniyorum, yolumuza devam ediyorum” dedi.

Mehmet Tosun daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Sahnede halkı selamlayan Mehmet Tosun ve ekibi daha sonra vatandaşların arasına girdi.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun konacik miting 2

Miting, Risinng Star Türkiye ile ünlenen Ozancan Demir ve ardından Karadenizli yerel sanatçı Erdal Yılmaz’ın canlı performanslarıyla düğün havasında devam etti.

Miting öncesi ve sonrasında ise Bodrum’un yerel sanatçılarından Mustafa Ergene meydanı dolduran binlerce vatandaşı coşturdu.

Mehmet Tosun bir sonraki mitinginde, 23 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de Bitez Eski Pazaryerinde Bitez halkıyla buluşacak.

mehmet tosun KONACIK’TA HAYAT DURDU, HERKES MEHMET TOSUN’A KOŞTU… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler