Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI…

Yayınlanan

açık

bodto BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI… bodto 2018 kadrosu 1

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, tek aday olarak gireceği 1 Nisan’da gerçekleştirilecek organ seçimleri öncesinde BODTO meslek komiteleri üye adaylarını tanıtmak amacıyla bir kokteyl verdi.

Mandalin Bar’da düzenlenen geceye BODTO üyeleri ve gazeteciler katıldı. Gecede, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a bir plaket takdim edildi.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve Meclis Başkanı İlhan Ersan’ın ev sahipliği yaptığı kokteylde, BODTO’nun meslek komitelerinde görev alacak isimler tek tek tanıtıldı. Her meslek komitesinde oldukça genç isimlerin yer aldığı dikkat çekerken, kadın üye sayısının çokluğu da gözlerden kaçmadı. Meslek komitelerindeki en genç üye ise Körfez Bar’ın sahibi ve işletmecisi 1996 doğumlu Hasan Subaşıoğlu oldu.

bodto BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI… bodto 2018 kadrosu 2Mahmut Serdar Kocadon konuşmasında 27 Mayıs 1977 yılında kurulan Bodrum Ticaret Odasının bugün 41. Yaşında olduğunu ve 25-30 üyeden 6.000 üyeye hizmet veren bir kurum haline geldiğini belirterek “Türkiye’nin en güzel odalarından birini açıp hizmete sunduk. Bir aksilik çıkmazsa da 1 Nisan’da seçimimizii yapıp 4 yıllık hizmet dönemine başlayacağız. Herhalde Türkiye’nin en genç meclis üyeleri bizde olacak. Bundan gurur duyuyoruz. Sizden ricam, lütfen pazar günü oy kullanın. Sonra ‘Bunlar 6 kişiyle seçim kazanmış’ dedirtmeyin. Çok büyük müçadelelerle yarışlar kazandık, bugünlere geldik ama bu kez rakipsiz bu işi götüreceğiz. Ama lütfen seçime katılın.” diye konuştu.

BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan da Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür ederek konuşmasına başladı. Ersan, “Size ve meclis üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Olağanüstü bir bina kazandırdınız bize” dedi. Yeni komite üyelerinin çok zor bir görevi olduğunu söyleyen Ersan, “Bu meclis çıtayı çok yükseltti. Onun için işiniz çok zor. Çok çalışmak gerekiyor. Sizin bunu yapacağınıza canı gönülden inanıyorum.” diye konuştu.

1977 yılında kurulan BODTO’nun bugün 6 bin 66 üyesi ve 30’un üzerinde çalışan personeliyle Türkiye’nin en modern ticaret odası olduğunu söyleyen Atilla Serttaş da “Ben meclis üyesi olarak yönetim kurulunda görev almaktan çok büyük gurur duyuyorum. BODTO’yu modern bir hale getirmek en büyük dileğimizdi. Sağolsun Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon bize bu kapıyı açtı. Onun için kendisine bir plaket vermek istiyoruz” diyerek Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u sahneye davet etti.

bodto BODTO’NUN YENİ DÖNEM EKİBİ TANITILDI… bodto 2018 kadrosu 3Mehmet Kocadon da konuşmasında “Şu an turizmimiz Bodrum ekonomisinin gücünü kaldırabilecek kadar iyi gidiyor. Fakat 2016 ve 2017’de turizmde yaşadığımız krizden dolayı, şu anda inşaat sektörü hızlı bir şekilde yol alıyor. Biz de her türlü desteği veriyoruz. Niye? Çünkü inşaat sektörü şu anda Bodrum ekonomisine büyük katkı sağlıyor. Bizler zaman zaman fren ve gaz pedallarını iyi ayarlamak zorundayız. Sektörlere yön vermek zorundayız. Tek nedeni ekonomik seviyemizi düşürmemek. Bunların hepsinin altında ise sizler varsınız. Ben BODTO’ya Bodrum’umuzun bayrağını ticari anlamda başarıyla taşıdığından dolayı tüm yönetim kurulu üyelerine,meclis üyelerine teşekkür ediyorum. 1 Nisan’da seçim olacak. Başkan Kocadon’un rakibi yok. Allah hepimize nasip etsin böyle seçimleri” ifadelerini kullandı.

Kaybedenlerin her zaman bir mazereti olduğunu söyleyen Kocadon, “Hiçbir zaman başarılar tesadüfe dayalı değildir. Hepsinin altında birlik beraberlik yatar. Ben belediye başkanlığında 20’inci yılımı tamamlıyorum. Mahmut Başkan da dördüncü dönemine giriyor. Bodrum, tarihinin birlik beraberlik içindeki en güzel 10’uncu, 15’inci yılını yaşıyor. Sivil toplumuyla, kamuda çalışanları, bürokratlarıyla herkes Bodrum için seferber olmuş durumda. Bu güzelliklerin tüm Türkiye’de olduğunu düşünün ki, Türkiye’ye ne kadar büyük katkı sağlar. Bu güzellikleri bozmalarına, hırsların mantığın önüne geçmesine asla müsaade etmeyelim” dedi.

Konuşmaların ardından iş adamı İbrahim Akkaya, BODTO’nun geçmiş dönem hizmetleri ve hayata geçirilen projeler hakkında bir sunum yaptı. Sunumun ardından meslek komitelerinin yeni üyeleri tek tek tanıtıldı.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ANKARA’DA, GECE YARISI BODRUM ZİRVESİ…

Yayınlanan

açık

emin varol ANKARA’DA, GECE YARISI BODRUM ZİRVESİ… Emin Varol k    e yazisi yeni

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İyi Parti lideri Meral Akşener, Bodrum’daki tıkanıklığı aşmak için önce telefonla görüştü. Sorunu aşamayınca, gece yarısına kadar süren bir akşam yemeğnde bir araya geldi…

31 Mart’ta yapılacak seçim tarihinde Bodrum, ayrı bir yerde yazılacak.

Birçok büyükşehir ve il belediye başkan  adayları, CHP ve İyi Partinin oluşturdğu  Millet İttifakı’nın kurmayları tarafından rahatlıkla çözülürken. Bodrum Belediye Başkan adayını belirlemek oldukça gecikti.

Bunun nedeni, İyi Parti’nin Bodrum’u istemesi, CHP’nin de ittifakın sağlıklı bir şekilde yürümesi için sorunu zamana yaymasıydı.

Bir tarafta bir önceki seçimde yüzde 50’nin üzerinde oy almış bir CHP ve sekiz aday adayı var.

Diğer tarafta ise, MHP’den İyi Parti’ye geçmiş  ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olan bir isim.

CHP, Bodrum adayını kısa sürede belirleyemedi. Bunun nedeni de mevcut Belediye Başkanı  Mehmet Kocadon’du. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, deneyimli belediyeci Mehmet Kocadon’u tekrar aday göstermek istiyordu.

Ancak, sahadan bu konuda iyi haberler gelmiyordu. Başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve milletvekilleri ile aday adaylarının tamamı, Kocadon’la Bodrum’da seçim kaybedeceklerine genel merkezi inandırmaya çalıştı.

Kılıçdaroğlu, “İsminizi hemen açıklayabilirim..”

Kemal beyin buna rağmen, Ankara’da yüzyüze yaptığı görüşmede, “sizin isminizi hemen kamuoyuna açıklayabilirim” dediği, Mehmet Kocadon’un ise , “büyükşehirle bazı şeyler düzelmeden olmaz” diyerek itiraz ettiği iddia edildi.

Bu görüşmede Kocadon’un, Büyükşehir’le olan bazı sorunların halledilmesini istediği ve bazı şartlar ileri sürdüğü de öğrenildi.  Ayakları üzerinde durabilmesi için, Büyükşehir’den, Bodrum için ayrı bütçe oluşturulması,  bazı tesislerin de Bodrum Belediyesi’ne devredilmesini istedi.

İyi Parti’de neler oldu?

CHP’de bunlar yaşanırken İyi Parti de boş durmuyordu. Bodrum’un önemli bir ismi olan Mehmet Tosun da Meral Akşener’in bilgisi dahilinde, saha çalışması, anket ve araştırmalar yapıyordu.

CHP’nin geçtiğimiz beş yılda Bodrum’da neler yapamadığını, 31 Mart seçimlerini kaybedeceğini, aday olması halinde kendisinin seçimleri “açık  ara” kazanacağı konusuna genel merkezi ikna etmişti.

Bu araştırmalar sadece genel merkezde kalmadı. İttifak görüşmelerinde de ele alındı. Anketleri masaya getiren İYİ Parti kurmayları, Mehmet Tosun ismini ön plana çıkarttı. Hatta, Tosun, CHP listesinden Bodrum’da “Çatı Aday” bile gösterilebilirdi. Bodrum konusunda bir türlü karar veremeyen CHP kurmaylarını ikna da ettiler.

Bu tartışmalar, ilçe örgütlerine de yansıdı. CHP ve İYİ Parti İlçe örgütlerinden yapılan açıklamalar, ittifaka rağmen sertleşiyordu.

Bu restleşme Ankara’ya ulaşınca, iki lider, Kılıçdaroğlu ve Akşener öğleden sonra önce telefonla görüştü. Telefonla sorunu halledemeyince, vakit geçirmeden akşam yemeğinde bir araya geldi. Amaç sertleşmeninin daha fazla büyümemesi idi.

Bodrum’un dışında, Ankara Etimesgut, Denizli Pamukkale, Kocaeli’nin Çayırova ve Bursa Osmangazi’nin hangi partiye bırakılacağı konuşuldu.

Bu yazıyı yazdığım, gece yarısını çoktan geçen saatlerde (Saat: 02.45), tarafların tamamı ayakta.. Herkes basından takip ediyor.

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Akşener’in sorunu nasıl aştıkları merak ediliyor. İki liderin nasıl bir mutabakata vardıkları ve ittifak protokülünün nasıl güncelleneceği henüz bilinmiyor.

Gün ağarınca, herşey ortaya çıkacaktır.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUMDA GENÇ TASARIMCI, ANNE SÜTÜNDEN OBJELER ÜRETİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

anne sütünden ve saçından objeler BODRUMDA GENÇ  TASARIMCI, ANNE SÜTÜNDEN OBJELER ÜRETİYOR… arena ay  e abu  o  lu

Bodrum’da yaşayan genç anne yaptığı ilginç tasarımlar ile büyük ilgi görüyor. Ayşe Abuşoğlu, yeni doğmuş bir bebeğin doğduğu günden itibaren tüm ihtiyaçlarını karşılayabilen anne sütünü, farklı bir boyuta geçirip ömür boyu saklayabileceğiniz güzel bir takı haline getirmeyi başardı…

Bodrum’da yaşayan Ayşe Abuşoğlu, 4 yıl önce anne oldu. O dönemde bebeğini emzirirken aklına, “Acaba bu anne sütünü saklayabilir miyim” sorusunun geldiğini belirten Abuşoğlu, bu konuyu araştırmaya başladı.  Abuşoğlu, internetteki araştırmaları sırasında, anne sütünün saklanabildiğini, bunu yurt dışında bir annenin taşlaştırarak mücevher haline getirdiğini öğrendiğini belirtiyor. Ayşe Abuşoğlu, buradan yola çıkarak çok farklı bir kimyası olan anne sütünü saklamak için Ar-Ge çalışmasına başlamış. 1 yıl süren çalışması sonucunda Abuşoğlu, anne sütünü taşlaştırmayı başarmış.

anne sütünden ve saçından objeler BODRUMDA GENÇ  TASARIMCI, ANNE SÜTÜNDEN OBJELER ÜRETİYOR… taki 5 Kendisi gibi bu heyacanı yaşayan başka anneler olabileceğini düşüncesinden yola çıkıp, bir tasarım şirketi kurduğunu belirten Abuşoğlu, daha sonra yaşanan süreci şöyle aktardı: “KOSGEB’in girişimcilik kursuna gittim ve şirketi kurduktan sonra hibe desteği aldım. Bu şekilde anne sütü ile takı tasarımlarına başladım. Daha sonra anne sütü yetmez, bunu bebeklerin saçlarıyla da taçlandırmak lazım diye düşündüm. Çünkü bu dünyada olan bir şey değildi. Hayatına bebeği Rüzgar’ın girmesiyle başlayan bu serüveni Emzirme döneminde, süt kokusunun ve o muhteşem duygunun kendisini kaplamasıyla eski zamanlarda insanların gözyaşlarını sevdikleri ile paylaşmak için gözyaşı şişelerinin aklına gelmesi ile fikir aklına düştüğünü belirterek kurduğu kendi atölyesinde çalışmalara başlamış. 1 yıllık deneme yanılma yollarından sonra kendisine özel kolyesini hazırlamış. Birde sosyal sorumluluk projesi başlatmış her yaptığı ürün için müşterisi adına Tema vakfından bir fidan almış. Çok şey başarmış bir anne. Girişimci olmayı düşünen herkesin hayallerinin peşinden gitmesi gerektiğini de belirtiyor.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA İŞSİZLİKTE ÜLKE GENELİNİN ALTINDA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muĞla valİsİ esengÜl cİvelek MUĞLA İŞSİZLİKTE ÜLKE GENELİNİN ALTINDA… MU  LA TOPLANTI

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2019 yılı 1. Olağan Toplantısı Muğla Valisi Esengül Civelek başkanlığında yapıldı.

Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Civelek’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Müzeyyen Yıldırım ile kurum üyesi kurum temsilcileri katıldı. Vali Civelek toplantının açılışında yaptığı konuşmasında Muğla’daki işsizlik oranının Türkiye ortalamasının altında olduğunu belirterek, 2018 yılında Muğla’nın özel sektörde gençlerin işe yerleştirilmesinde Türkiye birincisi, özel sektörde genel işe yerleştirme ve özel sektörde kadınların işe yerleştirilmesinde Türkiye ikincisi, özel sektörde yükseköğretim mezunlarının işe yerleştirilmesinde Türkiye üçüncüsü olduğunu dile getirdi. Gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi veren Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Vekili Müzeyyen Yıldırım, 2018 yılında İşkur personeli tarafından 5 bin 959 işveren ziyareti, 53 bin 398 vatandaş için iş arama görüşmesi ve toplam 9 bin 66 kişiye iş arama becerileri eğitimi verildiğini belirtti. 2018 yılında İl genelinde 80 bin 58 kişinin özel sektörde işe yerleştirildiğini aktaran Müdür Vekili Yıldırım, 2018 yılı İş Başı Eğitim Programı kapsamında 4 bin 566 kişinin kalıcı istihdam edildiğini ifade etti. 2018 yılı verilerinin de değerlendirildiği toplantıda ayrıca 100 günlük eylem planı kapsamında İŞKUR tarafından gençlerin ve kadınların istihdamını arttırmaya yönelik uygulamaya konulan “İşe İlk Adım” ve “İş’te Anne” projeleri hakkında kurul üyeleri bilgilendirildi. Toplantıda Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Muğla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ve Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı ile geliştirilen başta suça sürüklenmiş çocuklar ve dezavantajlı grupları iş ve meslek sahibi yapmayı hedefleyen “Ege’nin İncisi” projesi ile 2018 yılı içerisinde 100 kişiye istihdam sağlandığı ve projenin 2019 yılında da devam edeceği bildirildi. Toplantı sonunda, ihtiyaç duyulan alanlarda mesleki eğitim kursu düzenlenmesi, ayrıca işgücü piyasası ihtiyaçları doğrultusunda farklı ortaöğretim kurumunda yeni alan/dalların açılması yönünde karar alındı.

Okumaya devam et

Son Haberler