Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ORHAN DİNÇ: DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ…

Yayınlanan

açık

ORHAN DİNÇ: DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ… orhan din  a  klama
 • ORHAN DİNÇ: DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ… mehmet tosun banner 2
 • ORHAN DİNÇ: DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Deniz Ticaret Odası (DTO) Bodrum Şubesi Başkan Adayı Orhan Dinç, yerel televizyon kanalında yapılan açıklamalara cevap verdi.

Televizyon programına katılan mevcut başkan ve yardımcısının söylemlerine cevap veren Dinç şunları söyledi:

“Dün akşam yerel televizyon kanalında yayınlanan, DTO Bodrum Şube yöneticilerinin katıldığı bir program yayınlandı. Çok geç bilgi verildiği için katılamadım. Programda yokluğumda konuşulanlardan ötürü bana cevap hakkı doğdu. Bu hususları belirtmeden önce kişisel gözlemlerimi de aktarmak istedim. 

Öncelikle ben dün gece yayınlanan programda yorulmuş ve enerjisi tükenmiş bir ekip izledim. Programın kurgusu tamamen benim açıklamalarıma cevap niteliğinde oluşturulduğu için belli ki mevcut yönetim proje yada yeni bir yaklaşım üretememiş. Zaten odanın görevi olan konulardan bahsederken bile bunu ne kadar uzun zaman da ve zorluklarla yaptıklarından bahsettiler. Devlet kademelerinin yaptığı işlere arzuhalcilik yapmak bu kadar zahmetli midir? Elinizde bir projeyle giderseniz devletin her kademesi kapıları sonuna kadar açılacaktır. Ama proje üretmek, bilgi birikimi ve heyecan isteyen yorucu bir iştir. 

Ekibimle birlikte rakip aday olarak anıldım dün geceki programda. Biz değişim zamanı geldi sloganı ile seçime hazırlandık. Sanırım bu yorgunluk içinde bizim de sahaya çıkmamız oldukça zahmet verdi.  Rekabet insanı da kurumları geliştirir ve gençleştirir. 

Programdaki en önemli nokta ise program katılımcısının “eğer mevcut başkan bırakırsa cümlesidir!” belli ki başkanın koltuğu bırakma niyeti yok! Bunun bir ispatı da ekip üyelerinin aynı ailelerden bir kaç nesil ile oluşturulmasıdır.  Net olarak bakış açısı babadan oğula geçer bir mantığa dayanmaktadır. Bu bakış açısındaki yönetimin demokrasiden söz etmesi maalesef ironiktir. 

Yine dostlar alışverişte görsün şeklinde oluşturulmuş listelerinde, kendi yazdıkları adaylar bile duruma itiraz etmiştir. Nasıl bir koltuk sevdasıdır ki, rica minnet ederek kamuoyunda adı duyulan kişilerle koltuklarını korumaya çalışmaktadırlar.

Bugüne kadar Fuar katılımları yaptıklarından bahsettiler. Logolarının olduğunu söylediler. Katılım gösterilen fuar bütçeleri içinde,  DTO Bodrum şubesinin bütçeye katılım oranını açıklamaları yeterlidir. Kamuoyu da doğru bilgi sahibi olacaktır. Bütçe olmasa da en azından organizasyonu üstlenselerdi, programda söylendiği gibi mütevazi katkıları için ben teşekküre gitmez  aksine önderlik ettikleri için kutlardık. Yapılan mütevazi katkıya istinaden teşekkür etmem şahsımın değil Fuar Organizasyonunu yapan kurumun temsilindendi. 

Yine uluslararası fuar katılımlarından bahsedildi. Şu soruya cevap verilsin! Hangi fuara üyelerle heyet olarak katılmışlar? Zaten ücretsiz olan ya da devlet teşviki verilen fuarlara sektör üyeleri bireysel olarak katılım gösterebiliyor ama burada DTO Bodrum olarak siz nerede öne çıktınız? Üyelerimizin birlikteliğini nerede hissettirdiniz?

Tecrübe ile yada artık tozlu raflara kaldırılmış yönetmelikleri bilmek yerine, bundan sonra dünya denizlerinde oluşacak altyapıya odaklanmak daha önemlidir. Bodrum DTO’nun hantal yapısı Bodruma da, Bodrum denizlerinden ekmek yiyenlere de artık hizmet edememektedir. Mevcut anlayışın değişmesi ve gelişmesi şarttır.  

Ben ve ekip arkadaşlarım seçim süresince vizyonumuzu ve ilkelerimizi açıkça ortaya koyduk. Mevcut üyelerimizin ulaşabildiğimiz hepsi ile yüz yüze görüştük ve iletişim kurduk. Bunları sosyal medya hesaplarımızdan yapmadık. Sorunları dinledik ve çözüm önerilerini not aldık. 

Üyelerin ortak görüşü artık değişim zamanı gelmiştir. Bunu da pazartesi yapılacak seçimde net olarak göreceğiz. Eğer seçim sonucunda üyelerimiz bizi yönetime getirirse, üzerimize aldığımız sorumluluğun bilinci ile ve her üyeye kapımız açık olarak geleceğiz. Sadece seçim zamanı değil her zaman birlikte ve iletişim içinde olacağız. Daha önce belirttiğimiz ilkelerimizle ve değerlerimizle çalışacağız.

Bodrum deniz ticaret odasının lokasyon olarak trafik ve ulaşım açısından doğru olmadığı konusunda bir eleştiri getirdik. Bu üyelerimizin bizden isteğiydi. Bu noktada hiç bir tedbir alınmadı. Bodrumdaki birçok dernek bile genel kurullarını büyük salonlarda yapmaktadır. Bu üyelerin bir araya geldiği özel bir gündür. Üyelerimize hitap edemediğimiz vasat bir seçim organizasyonu yerine coşkulu ve birliktelik sağlayan bir seçim neden yapılamıyor? İstanbul’daki seçimlere güçlü destek vermek için önce Bodrum’da güçlü ve bir arada olmak gereklidir. Bizi burada bir araya getirmeyen yönetim İstanbul’da nasıl getirecek. Üyelerin bireysel başarılarını kendine mal etmek yerine keşke birlikte güçlüyüz denseydi.

Bu seçim değişimin başlangıcıdır. Sadece iki görevli ile seçime gelen üyelere hizmet verilemeyeceği ortadadır. Bu durumda ben ve ekibim ulaşım zorluğu yaşayan her üyeye Marina Yacht Clup önünde ücretsiz vale hizmeti vereceğiz. Tüm üyelerimizi mevcut imkanları ile yada bizimle iletişime geçerek 2 Nisan  günü sandıklara davet ediyoruz.”

ORHAN DİNÇ: DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 11
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 2
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük Mahallesi’nde devam etti.
Bodrum Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için yapılan çalışmalarda dalgıçlar Gümüşlük’te deniz dibinde temizlik yaptılar. Bu yılın altıncı ayağı olan Gümüşlük deniz dibi temizliğine, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin yanı sıra gönüllü dalgıçlar da katıldı. Serbest dalgıç olarak katılan Kemal Gökol, Sezer Kayacan, Halil Özyanık, Yaşar Can Bıçakçı ve Özay Gökol da Bodrum Belediyesi personelleriyle birlikte deniz dibi temizliği yaptı.
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 9
Denizi kullanan yerli ve yabancı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından her sene yapılan bu etkinliğin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Kaptan Halil Özyanık, gönüllü dalgıç arkadaşlarıyla birlikte temizliğe destek vermek istediklerini, gelecek nesiller ve denizde yaşayan canlılar için denizlerimizi temiz tutmamızın önemine de değinerek, bu tür etkinliklerinin devam etmesinin gerekli oluğunu belirtti. Bodrum Belediye A.Ş. Gümüşlük Cafe önünde yapılan ve Derin1, Yılay ve Kilimci teknelerinin de destek verdikleri temizlik çalışmalarında deniz dibinden 45 kg plastik, 40 kg demir, 11 kg teneke, 112 kg tekstil, 111 kg ahşap, 110 kg cam, 30 kg araç lastiği, 53 kg akü olmak üzere toplam 512 kg atık çıkarıldı. Cinslerine göre ayrıştırılan atıklar, geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik etkinliği 27 Mart Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek…
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 7

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ MARMARIS MEHMET KOCADON 15
 • mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ mehmet tosun banner 2
 • mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ Hakan Durna SM Con 05

Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, “Büyük Halk Buluşmaları”na Dalaman’ın ardından Marmaris’te devam etti. Kocadon, kentte yaşayan üniversitelilerin sorunlarına ışık tutup sosyal belediyecilik yapacağını, tanıtımlara ağırlık vererek Muğla’yı marka şehir yapacağını söyledi.
Marmaris’te düzenlenen “Mehmet Kocadon ile Büyük Halk Buluşması”na aralarında gençlerin ve üniversite öğrencelerinin de bulunduğu binlerce Marmarisli vatandaş katıldı. Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon’a eşi Hülya Kocadon ve partililer de eşlik etti. Büyük bir coşku içinde Marmarislileri selamlayan Büyükşehir Başkan Adayı Mehmet Kocadon, “Biz gönül insanıyız.  Bugün sizinle beraber eğleneceğiz. Vereceğiz coşkuyu Marmaris’e. Çünkü biz gönül insanı, birlik beraberlik insanıyız. Sevgimiz, her gün büyüye büyüye bir çığ gibi Muğla’mızı sarıyor. Sadece şuradaki güzellik için gece gündüz çalışmaya hazırım. Siz de hazır mısınız bu değişime? İşte şimdi değişim zamanı, şimdi güzelliklere güzellik katma zamanı! Ne güzel ki, bütün gençlik burada. Sizleri yolda görüyorum hep otostop çekiyorsunuz. Yoksa ulaşım sorununuz mu var? Konaklama sorununuz da olmasın sakın. Hadi gelin o zaman, sizler ile sosyal belediyecilik yapalım. Sizlere güzel güzel de kafeler açalım. Bodrum’da yapık daha önce, neden Muğla’mızda da yapamayalım ki?” diyerek her zaman gençlerin, öğrencilerin yanında olacağını söyledi.
mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ MARMARISTE MEHMET KOCADON SEVGISI 6
MUĞLA GENÇ BEYİNLER İLE BİRLİKTE YÖNETİLECEK
Tanıtım olmadan turizmin asla olamayacağını da ifade eden, 20 yıllık belediye başkanlığı görevinin yanı sıra 17 yıldır da Bodrum Tanıtma Vakfının başkanlığını yapan Mehmet Kocadon, “Ben bu görevlere ilk başladığımda, Bodrum’a sadece 3-4 ülkeden turist geliyordu. Şu anda kaç ülkeden geliyor biliyor musunuz, neredeyse 50 ülkeden geliyor.  Çin’i ve Hindistan’ı ilk keşfedenler ise yine bizleriz. Hindistan düğünleri yapıyoruz Bodrum’da ve ne kadar kazanıyoruz bu düğünlerden biliyor musunuz yılda, 30 milyon dolar. Bunların hepsini başardık, biz olarak başardık. Onun için bizler ile beraber sizler de buna katkı vererek, genç beyinleriniz ile bütün Muğla’mızı, bu ülkeyi tanıtacağız arkadaşlar. Tanıttıkça merak edileceğiz, merak edildikçe turist gelecek, turist geldikçe de ekonomik güç gelecek” dedi.
Mehmet Kocadon ile Marmaris Büyük Halka Buluşması Edis konseri ile devam etti.
mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ MARMARISTE MEHMET KOCADON SEVGISI 7

mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

GÖNÜLLÜ GENÇLER ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÇALIŞTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ab projesİ bodrumda GÖNÜLLÜ GENÇLER ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÇALIŞTI… 55759795 10156423606548585 5709063558558384128 n
 • ab projesİ bodrumda GÖNÜLLÜ GENÇLER ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÇALIŞTI… mehmet tosun banner 2
 • ab projesİ bodrumda GÖNÜLLÜ GENÇLER ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÇALIŞTI… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Dans Kulübü Gençlik Kültür ve Sanat Merkezi (BDK)’ nin Avrupa Komisyonu Erasmus Plus Gençlik programı hibe desteği ile yürüttüğü Yaratıcılığını Keşfet isimli Gönüllü Projesi, 10 farklı avrupa ülkesinden toplam 30 gönüllü sanatçı genç ile devam ediyor.

23 Mart tarihinde Cennet Koyu’nda düzenlenen Doğa Sanatı temalı çevre bilinci oluşturma ve doğanın korunması konularına dikkat çekmek için oluşturulan Doğa Sanatı eserleri halkın, çevre ve doğa dernekleri ile yerel yönetimlerin katkılarıyla gerçekleştirildi.

ab projesİ bodrumda GÖNÜLLÜ GENÇLER ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÇALIŞTI… 55823813 10156423607633585 186143268428316672 n

Proje Koordinatörü Berat Ezel: ‘ 1 ay süresince Bodrum ve çevresinde evsel atıkların azaltılması,plastik kullanımının düşürülmesi ve doğanın dengesini yeniden oluşturmak adına bilgilendirme ve Sanat Faaliyetleri düzenleyen gönüllü gençlerimiz,hem ülkemizdeki hem de Avrupa’nın diğer ülkelerindeki gençleri ve çocukları bu konuda teşvik etmeye başladılar.Bodrum’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları,firmalar ve yerel yönetimlerin işbirliği ile daha iyi sonuçlar elde edilebilir.Umarım bu AB projemiz bu sürecin başlangıcı için güzel örnek teşkil eder. Bodrum’lu gençlerimizi de Avrupa’da ücretsiz gönüllülük yapmaları için ve daha fazla bilgi almaları için ofisimize bekliyoruz’ dedi.

Portekiz’den gelen 17 yaşındaki David Pires ‘ İlk kez Türkiye’ye ve Bodrum’a geldim. Beklentilerimin üzerinde bir ev sahipliği ve zengin kültürle karşılaştım. Farklı ülkelerden diğer gençlerle çalışmak ve öğrenmekten çok mutluyum. Umarım bu proje gibi diğer projelerde Türkiye ve kendi ülkemdeki gençlere örnek olabilirim’ dedi.

İspanya’dan katılan sanatçı Paula Rufo ise ‘ Türkiye’ye ilk kez geliyorum. Bence Sadece cennet koyu değil gezdiğim bir çok yer cennet gibi. Fakat bilinçsiz kişilerin bu güzellikleri plastic ve benzeri atıklarla kirletmesi kabullenemez. Buradaki çevre sorunu gelecekte benim ülkemi de etkilyecektir. Doğaya yardımcı olmak hepimizin görevi. Bu yüzden buradayım’ diye konuştu.

ab projesİ bodrumda GÖNÜLLÜ GENÇLER ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÇALIŞTI… 55450431 10156423606023585 3320662503297384448 n

Yaratıcılığını Keşfet Avrupa Gönüllü Hizmeti projesi kapsamında yapılan çalışmaların fotoğraf sergisi 28 Mart 2019 tarihinden itibaren Midtown Alışveriş Merkezi Sergi Salonunda sergilenecek

ab projesİ bodrumda GÖNÜLLÜ GENÇLER ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN ÇALIŞTI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler