Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ORHAN DİNÇ: DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ…

Yayınlanan

açık

ORHAN DİNÇ: DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ… orhan din   a    klama
ORHAN DİNÇ: DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ… divenire group2

Deniz Ticaret Odası (DTO) Bodrum Şubesi Başkan Adayı Orhan Dinç, yerel televizyon kanalında yapılan açıklamalara cevap verdi.

Televizyon programına katılan mevcut başkan ve yardımcısının söylemlerine cevap veren Dinç şunları söyledi:

“Dün akşam yerel televizyon kanalında yayınlanan, DTO Bodrum Şube yöneticilerinin katıldığı bir program yayınlandı. Çok geç bilgi verildiği için katılamadım. Programda yokluğumda konuşulanlardan ötürü bana cevap hakkı doğdu. Bu hususları belirtmeden önce kişisel gözlemlerimi de aktarmak istedim. 

Öncelikle ben dün gece yayınlanan programda yorulmuş ve enerjisi tükenmiş bir ekip izledim. Programın kurgusu tamamen benim açıklamalarıma cevap niteliğinde oluşturulduğu için belli ki mevcut yönetim proje yada yeni bir yaklaşım üretememiş. Zaten odanın görevi olan konulardan bahsederken bile bunu ne kadar uzun zaman da ve zorluklarla yaptıklarından bahsettiler. Devlet kademelerinin yaptığı işlere arzuhalcilik yapmak bu kadar zahmetli midir? Elinizde bir projeyle giderseniz devletin her kademesi kapıları sonuna kadar açılacaktır. Ama proje üretmek, bilgi birikimi ve heyecan isteyen yorucu bir iştir. 

Ekibimle birlikte rakip aday olarak anıldım dün geceki programda. Biz değişim zamanı geldi sloganı ile seçime hazırlandık. Sanırım bu yorgunluk içinde bizim de sahaya çıkmamız oldukça zahmet verdi.  Rekabet insanı da kurumları geliştirir ve gençleştirir. 

Programdaki en önemli nokta ise program katılımcısının “eğer mevcut başkan bırakırsa cümlesidir!” belli ki başkanın koltuğu bırakma niyeti yok! Bunun bir ispatı da ekip üyelerinin aynı ailelerden bir kaç nesil ile oluşturulmasıdır.  Net olarak bakış açısı babadan oğula geçer bir mantığa dayanmaktadır. Bu bakış açısındaki yönetimin demokrasiden söz etmesi maalesef ironiktir. 

Yine dostlar alışverişte görsün şeklinde oluşturulmuş listelerinde, kendi yazdıkları adaylar bile duruma itiraz etmiştir. Nasıl bir koltuk sevdasıdır ki, rica minnet ederek kamuoyunda adı duyulan kişilerle koltuklarını korumaya çalışmaktadırlar.

Bugüne kadar Fuar katılımları yaptıklarından bahsettiler. Logolarının olduğunu söylediler. Katılım gösterilen fuar bütçeleri içinde,  DTO Bodrum şubesinin bütçeye katılım oranını açıklamaları yeterlidir. Kamuoyu da doğru bilgi sahibi olacaktır. Bütçe olmasa da en azından organizasyonu üstlenselerdi, programda söylendiği gibi mütevazi katkıları için ben teşekküre gitmez  aksine önderlik ettikleri için kutlardık. Yapılan mütevazi katkıya istinaden teşekkür etmem şahsımın değil Fuar Organizasyonunu yapan kurumun temsilindendi. 

Yine uluslararası fuar katılımlarından bahsedildi. Şu soruya cevap verilsin! Hangi fuara üyelerle heyet olarak katılmışlar? Zaten ücretsiz olan ya da devlet teşviki verilen fuarlara sektör üyeleri bireysel olarak katılım gösterebiliyor ama burada DTO Bodrum olarak siz nerede öne çıktınız? Üyelerimizin birlikteliğini nerede hissettirdiniz?

Tecrübe ile yada artık tozlu raflara kaldırılmış yönetmelikleri bilmek yerine, bundan sonra dünya denizlerinde oluşacak altyapıya odaklanmak daha önemlidir. Bodrum DTO’nun hantal yapısı Bodruma da, Bodrum denizlerinden ekmek yiyenlere de artık hizmet edememektedir. Mevcut anlayışın değişmesi ve gelişmesi şarttır.  

Ben ve ekip arkadaşlarım seçim süresince vizyonumuzu ve ilkelerimizi açıkça ortaya koyduk. Mevcut üyelerimizin ulaşabildiğimiz hepsi ile yüz yüze görüştük ve iletişim kurduk. Bunları sosyal medya hesaplarımızdan yapmadık. Sorunları dinledik ve çözüm önerilerini not aldık. 

Üyelerin ortak görüşü artık değişim zamanı gelmiştir. Bunu da pazartesi yapılacak seçimde net olarak göreceğiz. Eğer seçim sonucunda üyelerimiz bizi yönetime getirirse, üzerimize aldığımız sorumluluğun bilinci ile ve her üyeye kapımız açık olarak geleceğiz. Sadece seçim zamanı değil her zaman birlikte ve iletişim içinde olacağız. Daha önce belirttiğimiz ilkelerimizle ve değerlerimizle çalışacağız.

Bodrum deniz ticaret odasının lokasyon olarak trafik ve ulaşım açısından doğru olmadığı konusunda bir eleştiri getirdik. Bu üyelerimizin bizden isteğiydi. Bu noktada hiç bir tedbir alınmadı. Bodrumdaki birçok dernek bile genel kurullarını büyük salonlarda yapmaktadır. Bu üyelerin bir araya geldiği özel bir gündür. Üyelerimize hitap edemediğimiz vasat bir seçim organizasyonu yerine coşkulu ve birliktelik sağlayan bir seçim neden yapılamıyor? İstanbul’daki seçimlere güçlü destek vermek için önce Bodrum’da güçlü ve bir arada olmak gereklidir. Bizi burada bir araya getirmeyen yönetim İstanbul’da nasıl getirecek. Üyelerin bireysel başarılarını kendine mal etmek yerine keşke birlikte güçlüyüz denseydi.

Bu seçim değişimin başlangıcıdır. Sadece iki görevli ile seçime gelen üyelere hizmet verilemeyeceği ortadadır. Bu durumda ben ve ekibim ulaşım zorluğu yaşayan her üyeye Marina Yacht Clup önünde ücretsiz vale hizmeti vereceğiz. Tüm üyelerimizi mevcut imkanları ile yada bizimle iletişime geçerek 2 Nisan  günü sandıklara davet ediyoruz.”

ORHAN DİNÇ: DEĞİŞİM ZAMANI GELDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler