Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KADEM METE: GÖKOVA’YI DERT EDENLER KAÇAK YAPILARA BAKSINLAR…

Yayınlanan

açık

kadem mete KADEM METE: GÖKOVA’YI DERT EDENLER KAÇAK YAPILARA BAKSINLAR… kadem mete bas n aciklamasi 2
 • kadem mete KADEM METE: GÖKOVA’YI DERT EDENLER KAÇAK YAPILARA BAKSINLAR… mehmet tosun banner 2
 • kadem mete KADEM METE: GÖKOVA’YI DERT EDENLER KAÇAK YAPILARA BAKSINLAR… Hakan Durna SM Con 05

Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete son günlerde gündeme gelen sit alanlarının yeniden değerlendirilmesine ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Parti binasında yapılan açıklamada ilçe başkanları ve il başkan yardımcıları yer aldı.

İl Başkanı Kadem Mete açıklamasına şunlara yer verdi.

kadem mete KADEM METE: GÖKOVA’YI DERT EDENLER KAÇAK YAPILARA BAKSINLAR… kadem mete bas n aciklamasi 3“Değerli basın mensupları arkadaşlarım. Bilindiği üzere son günlerde bazı sit alanlarının imara açıldığı, doğanın tahrip edileceğine yönelik bir takım iddialarla Muğlalı hemşerilerimizi yanlış bilgilendirmeye yönelik açıklamalar yapılıyor.

Öncelikle belirtmeliyim ki burada yapılan  çalışma asla ve asla doğayı tahrip etmek, sahip olunan güzellikleri birilerine rant kapısı haline getirmek  gibi bir amacın ürünü olamaz.  Bu çalışma vatandaşımızın mağduriyetini gidermek maksadıyla yapılan, ilimizde gerçekleştirilen, STK’lar dahil geniş bir katılımın sağlandığı üç ayrı ilçede gerçekleştirilen toplantıların  ve 11 bağımsız bilim adamı tarafından yürütülen  bir çalışmanın sonucudur .

Bu çalışmalar sonrasında bahsedilenin aksine Gökova körfezindeki sit alanları 36,282 hektardan 44,021 hektara yükseltilmiştir. Daha çevreci bir anlayışla hareket edildiği rakamlardan dahi anlaşılmaktadır. Bununla beraber önceden cetvelle belirlenen sınırlar artık şimdi doğal eşikler (dere, tepe, sırt, akarsu, yol, ekolojik yapı vb) baz alınarak  arttırılmıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğünce 2014 yılından itibaren Ülkemizin bütününde başlatılan Doğal Sit Alanlarının yeniden değerlendirilmesi çalışmalarında şu bilgilere hepimizin sahip olması gerekmektedir.

Doğal Sit Alanlarında daha önce kullanılan

1.Derece doğal sit alanı,

2.Derece doğal sit alanı ve

3.Derece doğal sit alanı

derecelendirilmesi yerine yeni yapılan çalışmalarda Uluslararası Doğayı Koruma Birliğinin;

A- Kesin korunacak hassas alan,

B- Nitelikli doğal koruma alanı ve

C- Sürdürülebilir koruma ve kontrollü kullanım alanı

kriterleri kullanılmaktadır.

Kesin korunacak hassas alanlar eski 1.derece sit statüsünün karşılığı değildir.

Kesin korunacak hassas alanlar 1.derece doğal sit statüsünden daha üst bir koruma statüsü sağlamaktadır. Örneğin 1.derece doğal sit alanlarında tek katlı günübirlik tesis yapma imkanı varken kesin korunacak hassas alanlarda hiçbir inşaî faaliyete imkan verilmesi söz konusu değildir. Kesin yapı yasağı vardır.

Kesin koruncak hassas alanlarda sadece bilimsel araştırmalara (Ekolojik sistemin, doğal yaşamın gözlenmesi gibi) izin verilebilir, devrilen ağaçların dâhi kaldırılmasına izin verilemez. Kesin korunacak hassas alandaki özel mülk sahiplerinin mülklerine herhangi bir tasarruf imkanı inşaat, tarım vb. kalmadığından Devlet tarafından kamulaştırma zorunluluğu getirilmiştir.

Eski 1.derece doğal sit statüsünün karşılığı olarak nitelikli doğal koruma alanları eş değerlik arz etmektedir.

Yukarıda da ifade edildiği gibi eski 1.derece doğal sit alanlarında tek katlı günübirlik tesisler yapılabilmekte iken nitelikli doğal koruma alanlarında da yine tek katlı ahşaptan bungalov türü ve çadır gibi doğayla aykırılık teşkil etmeyerek bütünleşecek türde yapılara izin verilebilecektir.

Nitelikli doğal koruma alanlarında, taş, toprak, kum dahi alınamaz, toprak, çöp, cüruf dökülemez, taş, tuğla, mermer, kum ve maden ocağı açılamaz. Görüldüğü gibi tamamen eski 1.derece doğal sit alanı özelliklerine haizdir.

Özetle ifade etmek gerekirse;

Kesin korunacak hassas alanlar eski 1. 2. 3. derece doğal sit statüsünün üzerinde bir koruma statüsü içermektedir.

Eski 1.derece doğal sit statüsünün karşılığı, Nitelikli Doğal Koruma Statüsüdür. Sürdürülebilir koruma ve kontrollü kullanım alanı statüsü eski 2.ve 3.derece doğal sit statüsüne karşılık gelmekte ve düşük yoğunluklu inşaata izin vermektedir.

Bu genel ilkeler açısından değerlendirildiğinde Muğla Gökova Bölgesinde;

Eski 1. 2. ve 3.derece doğal sit alanlarının toplamı 36.282 ha’dır.

Bu alanın 35.528 ha kısmı 1.derece, 754 ha’lık kısmı 3.derecedir.

Yeni yapılan Ekolojik Temelli Bilimsel Araştırma Raporları doğrultusunda doğal sit alanı olarak belirlenen alanın toplamı 44.021 ha’dır.

Bu 44.021 ha alanın, 14.991 ha’lık kısmı Kesin Korunacak Hassas Alandır.

Yani 1.derecenin de üstünde koruma statüsü verilmiştir.

26.979 ha’lık kısmı Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tescil edilmiştir.

14.991 ha + 26.979 ha = 41.970 ha’lık alan, yani eski 36.282 ha’lık toplam sit alanından daha büyük bir alana 1.derece ve üstü doğal sit statüsü verilmiştir.

Sadece mevcut yerleşim yeri olan 2.051 ha alan sürdürülebilir koruma ve kontrollü kullanım alanı olarak tescil edilmiştir. Bu alanda sadece ve sadece mevcut yerleşim yerlerindeki vatandaşlarımızın mağduriyetlerine son vermeye yönelik kendi arazisi üzerinde sınırlı  yapılaşma imkanı vermektedir.

Bu itirazı yapanlar o mahallelere gittiklerinde vatandaşlarımızın yüzüne nasıl bakacaklardır. Eleştirenler çevreciler karşısında ayrı, mahalle sakinleri karşısında ayrı konuşuyorlar. .

Bütün bunlara rağmen sit alanlarının daraltıldığı, doğal alanların ranta açıldığı şeklindeki tüm ifadeler siyasi ranta yöneliktir. Gerçekleri ifade etmemektedir.

Muğla Gökova Körfezinde daha önce 36.282 ha olan sit alanı 44.021 hektara yükseltilmiştir.

44.021 hektar büyüktür. 36.282 hektardan. 44.021>36.282.

kadem mete KADEM METE: GÖKOVA’YI DERT EDENLER KAÇAK YAPILARA BAKSINLAR… kadem mete bas n aciklamasi 1İl Başkanı Kadem Mete Okluk Koyu ile ilgili gelen soruya da şu cevabı verdi.

“Herhangi bir şahsın deniz kenarında ki arazisinde yapılan değişiklikle eğer kişi orada  bir rant  elde etmişse insanlar bununla ilgili iddalar ortaya atabilirler. Okluk Koyu dediğimiz yerde Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlığı makamı için, mevcut misafirhane yenilenmekte. Bu iddiaları ortaya atan Chp yetkililerine şunu sormak lazım. Bodrum’da denize sıfır beş katlı tesisler yapılırken, bırakın üç katı beş katlı tesisler yapılırken  bunların imarlarını yapan, kaçak yapılara göz yuman hangi belediye.

Şu anda Marmaris, Milas gibi belediyeler hangi siyasi partide. 20 bin kaçak yapının kaçı bu belediyeler sınırları içerisinde. Belediyeler hangi kaçak yapıya hangi önlem almışlar da yirmi yıldan bu yana neden bu kadar kaçak yapıya ve ranta müsaade etmişler. Türkiye Cumhuriyetine yapılan ve herkesin ortak malı olan bir yapının üç katlı olması bunları rahatsız eder hale gelmiş. Orada zaten merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından yaptırılan bir misafirhane vardı.  Devletimizin büyüklüğüne yakışır bir şekilde yenilenecek misafirhanede nice devlet başkanları ağırlanacaktır. Bu konuyu dert edenler kaçak yapıları da kendilerine dert edinsinler” dedi.

İl Başkanı Kadem Mete son olarak şunları ifade etti. “Biz bu düzenlemeyle  mevcut mahallerde yaşayan vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermeyi , kendi arazilerinde kendi çocuklarına ev yapamayan insanımızın sorunlarına çözümü ve gerçek SİT alanlarının bilim adamlarının yaptığı bilimsel çalışmalar ışığında yeniden değerlendirilerek daha güçlü bir koruma statüsüne kavuşmasını amaçladık. 

Böylesine yerinde bir çalışmayı bilgi sahibi olmadan eleştirenler tamamen algı operasyonu  yapmaktadırlar.  Bizim görevimiz vatandaşımıza doğruları anlatmaktır” Dedi.

kadem mete KADEM METE: GÖKOVA’YI DERT EDENLER KAÇAK YAPILARA BAKSINLAR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 6
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Karaova bölgesindeki ziyaretlerine devam ediyor. Karaova bölgesinde gittiği her mahallede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Mehmet Tosun, baba ocağı Kemer Mahallesine yaptığı ziyarette ise yoğun bir katılımla meşaleler yakılarak, sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Pınarlıbelen Mahallesinde de yoğun bir katılımla karşılanan Mehmet Tosun, burada da vatandaşların sevgi ve destek sözleriyle karşılandı.

Pınarlıbelen’de Mehmet Tosun’a Tam Destek

Mehmet Tosun Pınarlıbelen’de yaptığı konuşmada büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’da hizmet anlamında büyük problemlerin yaşandığını belirterek, “Bu işin partisi yok. Siz Bodrumlu hemşehrilerimiz olarak, Karaovalı hemşehrilerimiz olarak bu işten anlayan tecrübeli bir belediye başkanı seçmediğiniz takdirde, iyi bir kadro seçmediğiniz takdirde bunları yaşamaya devam edeceğiz. Karaovalı hemşehrilerimden bu süreçte doğru karar vermelerini rica ediyorum. Ben sizin Hemşehrinizim. Güzel bir kadromuz var, göreve talibiz. Yetkiyi vereceksiniz bize, biz de size hizmet edeceğiz.” dedi ve hemen arkasından “Bu yetkiyi bize veriyor musunuz?” sorusunu sordu ve Pınarlıbelenlilerden alkışlarla hep bir ağızdan “Evet” cevabını aldı.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 4

“Bodrum’un, Karaova’nın Hakkını, Hukukunu Arayacağız…”

Kendilerinin kimseyi eleştirmediğini belirten Mehmet Tosun, “Biz kimseyi eleştirmiyoruz. Biz çünkü Mehmet Tosun ve ekibi olarak ittifaklara güvenerek değil, siz saygıdeğer Bodrumlu hemşehrilerimize, Karaovalı hemşehrilerimize güvenerek yola çıktık. Amacımız da, düşüncemiz de daha iyisini yapmak. Daha iyisini yapmak için yola çıktık ve bunun için kimseyi eleştirmiyoruz. Seçildiğimiz takdirde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden olursa olsun, kim seçilirse seçilsin el ele vereceğiz, seçilmiş belediye başkanınız olarak meclis üyelerimizle birlikte büyükşehirde Bodrum’un, Karaova’nın hakkını, hukukunu arayacağız arkadaşlar.” dedi.

Yapacaklarımızı Sözün Gelişi Olarak Dillendirmiyoruz…

Çiftçiliği çok iyi bildiğini, tütün dizmesini, zeytin toplamasını çok iyi bildiğini belirten Mehmet Tosun, “Ben tarladan üniversite eğitimimi alıp Konacık’ta Belediye Başkanı seçildim. Biz öyle birileri gibi, tarıma sahip çıkacağız, hayvancılığa sahip çıkacağız, üreticinin yanında olacağız, bunları örgütleyeceğiz, soğuk hava deposu kuracağız lafını sözün gelişi olarak dillendirmiyoruz. Bu toprakların evladı olarak gerçek Karaova’yı seven ve burayı kalkındıracak sizin evladınız olarak söylüyoruz” dedi.

Karaovalı gençlerin iş bulabilmeleri için Bodrum Belediyesinin iş bulma kurumu gibi çalışacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Tosun, daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi Pınarlıbelen’den sevgi ve destek sözleriyle ayrılarak Kemer Mahallesine geçti.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 17BABA OCAĞINDA MUHTEŞEM KARŞILAMA

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Karaova bölgesindeki ziyaretlerinde baba ocağı Kemer Mahallesinde vatandaşların yoğun katılımı ile gençlerin görsel şöleni ile karşılandı. Geceyi gündüze çeviren meşaleler ve havai fişekler arasında davul zurna eşliğinde 10’uncu Yıl Marşı ile karşılanan Mehmet Tosun, kendisini karşılayan herkese teşekkür ederek kendileriyle tek tek selamlaştı.

“Adam gibi adam Tosun Başkan” ve “Karaova seninle gurur duyuyor” sloganları arasında ilerleyen Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmaya, “Doğup büyüdüğüm toprakların güzel insanları, Kemer Köyümün, Karaova’nın güzel insanları, doğup büyüdüğüm köyümde beni böyle kalabalık, görkemli bir şekilde karşıladığınız için, evladınızı karşıladığınız için hepinize teşekkür ediyorum, hepinizle gurur duyuyorum” ifadeleriyle başladı.

Karaova bölgesinde kendisine gösterilen desteklerle seçimi kazanacaklarını dile getiren Mehmet Tosun, “Ben size güveniyorum, gençlerimize güveniyorum, köyümüzün kadınlarına güveniyorum, köyümüzün büyüklerine güveniyorum, baba ocağımdaki siz değerli hemşehrilerime güveniyorum. Buradan aldığım güçle, enerjiyle, motivasyonla ekibimle birlikte daha çok çalışacağız, mutlaka başaracağız” dedi.

“Biz herkesi kucaklamaya, herkese hizmet etmeye hazırız” diyen Mehmet Tosun, Bodrum Belediyesi’nin kapısının herkese açık olacağını belirterek, “Bodrum Belediyesi Bodrumluların olacak arkadaşlar” dedi.

Mehmet Tosun konuşmasının sonunda İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi vatandaşları selamladıktan sonra, mahalleye geldiklerindeki aynı coşku ve destek sözleriyle bölgeden ayrıldı.

 

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 11
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 2
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük Mahallesi’nde devam etti.
Bodrum Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için yapılan çalışmalarda dalgıçlar Gümüşlük’te deniz dibinde temizlik yaptılar. Bu yılın altıncı ayağı olan Gümüşlük deniz dibi temizliğine, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin yanı sıra gönüllü dalgıçlar da katıldı. Serbest dalgıç olarak katılan Kemal Gökol, Sezer Kayacan, Halil Özyanık, Yaşar Can Bıçakçı ve Özay Gökol da Bodrum Belediyesi personelleriyle birlikte deniz dibi temizliği yaptı.
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 9
Denizi kullanan yerli ve yabancı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından her sene yapılan bu etkinliğin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Kaptan Halil Özyanık, gönüllü dalgıç arkadaşlarıyla birlikte temizliğe destek vermek istediklerini, gelecek nesiller ve denizde yaşayan canlılar için denizlerimizi temiz tutmamızın önemine de değinerek, bu tür etkinliklerinin devam etmesinin gerekli oluğunu belirtti. Bodrum Belediye A.Ş. Gümüşlük Cafe önünde yapılan ve Derin1, Yılay ve Kilimci teknelerinin de destek verdikleri temizlik çalışmalarında deniz dibinden 45 kg plastik, 40 kg demir, 11 kg teneke, 112 kg tekstil, 111 kg ahşap, 110 kg cam, 30 kg araç lastiği, 53 kg akü olmak üzere toplam 512 kg atık çıkarıldı. Cinslerine göre ayrıştırılan atıklar, geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik etkinliği 27 Mart Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek…
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 7

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ MARMARIS MEHMET KOCADON 15
 • mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ mehmet tosun banner 2
 • mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ Hakan Durna SM Con 05

Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, “Büyük Halk Buluşmaları”na Dalaman’ın ardından Marmaris’te devam etti. Kocadon, kentte yaşayan üniversitelilerin sorunlarına ışık tutup sosyal belediyecilik yapacağını, tanıtımlara ağırlık vererek Muğla’yı marka şehir yapacağını söyledi.
Marmaris’te düzenlenen “Mehmet Kocadon ile Büyük Halk Buluşması”na aralarında gençlerin ve üniversite öğrencelerinin de bulunduğu binlerce Marmarisli vatandaş katıldı. Demokrat Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon’a eşi Hülya Kocadon ve partililer de eşlik etti. Büyük bir coşku içinde Marmarislileri selamlayan Büyükşehir Başkan Adayı Mehmet Kocadon, “Biz gönül insanıyız.  Bugün sizinle beraber eğleneceğiz. Vereceğiz coşkuyu Marmaris’e. Çünkü biz gönül insanı, birlik beraberlik insanıyız. Sevgimiz, her gün büyüye büyüye bir çığ gibi Muğla’mızı sarıyor. Sadece şuradaki güzellik için gece gündüz çalışmaya hazırım. Siz de hazır mısınız bu değişime? İşte şimdi değişim zamanı, şimdi güzelliklere güzellik katma zamanı! Ne güzel ki, bütün gençlik burada. Sizleri yolda görüyorum hep otostop çekiyorsunuz. Yoksa ulaşım sorununuz mu var? Konaklama sorununuz da olmasın sakın. Hadi gelin o zaman, sizler ile sosyal belediyecilik yapalım. Sizlere güzel güzel de kafeler açalım. Bodrum’da yapık daha önce, neden Muğla’mızda da yapamayalım ki?” diyerek her zaman gençlerin, öğrencilerin yanında olacağını söyledi.
mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ MARMARISTE MEHMET KOCADON SEVGISI 6
MUĞLA GENÇ BEYİNLER İLE BİRLİKTE YÖNETİLECEK
Tanıtım olmadan turizmin asla olamayacağını da ifade eden, 20 yıllık belediye başkanlığı görevinin yanı sıra 17 yıldır da Bodrum Tanıtma Vakfının başkanlığını yapan Mehmet Kocadon, “Ben bu görevlere ilk başladığımda, Bodrum’a sadece 3-4 ülkeden turist geliyordu. Şu anda kaç ülkeden geliyor biliyor musunuz, neredeyse 50 ülkeden geliyor.  Çin’i ve Hindistan’ı ilk keşfedenler ise yine bizleriz. Hindistan düğünleri yapıyoruz Bodrum’da ve ne kadar kazanıyoruz bu düğünlerden biliyor musunuz yılda, 30 milyon dolar. Bunların hepsini başardık, biz olarak başardık. Onun için bizler ile beraber sizler de buna katkı vererek, genç beyinleriniz ile bütün Muğla’mızı, bu ülkeyi tanıtacağız arkadaşlar. Tanıttıkça merak edileceğiz, merak edildikçe turist gelecek, turist geldikçe de ekonomik güç gelecek” dedi.
Mehmet Kocadon ile Marmaris Büyük Halka Buluşması Edis konseri ile devam etti.
mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ MARMARISTE MEHMET KOCADON SEVGISI 7

mehmet kocadon marmariste MARMARİS’TE MEHMET KOCADON SEVGİSİ mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler