Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MAHMU KOCADON GÜVEN TAZELEDİ…

Yayınlanan

açık

bodto MAHMU KOCADON GÜVEN TAZELEDİ… bodto 2018 secim yapidi
bodto MAHMU KOCADON GÜVEN TAZELEDİ… divenire group2

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) üyeleri organ seçimleri için sandık başına gitti. Seçme ve seçilme hakkına sahip toplam 3 bin 587 üyesi bulunan BODTO’da, tek listenin seçime katılması nedeniyle üyelerin seçime olan ilgisi önceki seçimlere göre oldukça düşüktü.

Sabah saat 09:00’da başlayıp 17:00’de sona eren seçimlerde 711 üye oy kullandı.

Bodrum Ticaret Odası Meslek Komitesi Asıl ve Yedek Üyeliği ile Oda Meclisi Asıl ve Yedek Üyeliği seçimleri için oy kullanan 711 üyeden 3’ünün oyları geçersiz sayılırken, bazı meslek komitelerinde 20’li sayılarda üyenin sandık başına geldiği gözlendi. Oylarını kullanmaya gelen bazı üyelerin ise listelerde aday gösterilen bazı isimlerin üzerlerini çizdiği öğrenildi.

Sabah saatlerinde gazetecilere konuşan BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “Seçime tek aday, tek grupla gidildiği için üyelerimiz çok teveccüh etmeyecek diye çok korkmuştuk ama yanılmışız. Bodrum esnafı her zaman olduğu gibi duyarlılığını gösterdi. Sabah erken saatlerde oy kullanmaya geldiler. Bu duyarlılıklarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum. Umarım kazasız belasız, hayırlı bir seçim olur” diye konuştu.

BODTO hizmet binasında İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı gözetim ve denetimi altında gerçekleştirilen seçimler saat 17:00’de sona erdikten sonra sayım yapılarak listeler İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na teslim edildi.

KİM NEREYE SEÇİLDİ, KAÇ OYLA SEÇİLDİ… 

1.Gıda Grubu Meclis üyeleri; Zeki Özkeskin, Zeyyat Aybey, Murat Pahna 

Toplam:392 üye

Kullanılan Oy: 66

2.İnşaat Grubu Meclis üyeleri; İlhan Ersan, İbrahim Akkaya, Erol Akdı

Toplam:822 üye

Kullanılan Oy: 162

3.Dayanıklı Tüketim ve Hizmetler Meclis Üyeleri; Hakan Kocair, Gürkan Topan, Sinan Cingöz 

Toplam:335 üye

Kullanılan Oy: 72

4.Seyehat Acentaları ve Nakliyeciler Grubu; Arif Satı, Süleyman Uysal, Şenel Tuncer 

Toplam:427 üye

Kullanılan Oy: 63

5.Konaklama Grubu Meclis Üyeleri; Mahmut Serdar Kocadon, Toros Demirdöven, Mehmet Ayaz 

Toplam:368 üye

Kullanılan Oy: 91

6.Restaurant ve Eğlence Sektörü Grubu; Deniz Eyinç, Atilla Serttaş, Hüseyin Boyacı 

Toplam:227 üye

Kullanılan Oy: 72

7.Tekstil ve Halıcılık Meclis Üyeleri; Fatma Nur Tuncer, Fadıl Yamanoğlu, Engin Başol 

Toplam:228 üye

Kullanılan Oy: 29

8.Kuyumculuk ve Finans Grubu Meclis Üyeleri; Alper Özşeker, Ufuk Gürül, Ali Rıza Akdolu 

Toplam:352 üye

Kullanılan Oy: 30

9.Yat İmalat Sektörü Meclis Üyeleri; Kaya Güneri, Erdem Ağan, Eren Baki 

Toplam: 125 üye

Kullanılan Oy: 44

10.Hizmetler, İnşaat-Mimarlık Proje Büroları Meclis Grubu; Fatih Efe, Mahmut Özgür Yağcı, İzzet Göksel Esen 

Toplam: 260 üye

Kullanılan Oy: 70

bodto MAHMU KOCADON GÜVEN TAZELEDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… logo msk
işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… divenire group2

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında işyerinde işgüvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli gibi İSG profesyonellerinin sunacağı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale geldi.

29.06.2015 tarih ve 29401 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “İşyerinde işveren veya işveren vekili tarafından yürütülerek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin” yönetmelik kapsamında; elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini işveren veya işveren vekilleri yürütebilecektir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 14.02.2019 tarihinde eğitimlerin düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı. Bu doğrultuda;
elliden az çalışanı olup, az tehlikeli sınıfta yer alan işverenler ve işveren vekillerinin herhangi bir mezuniyet şartı aranmadan 16 saatlik eğitimi tamamlayan katılımcılara “iş sağlığı ve
güvenliği hizmetlerinin yürütümüne ilişkin işveren veya işveren vekili sınavına katılım hakkı belgesi” düzenlenecek olup, sınavda başarılı olan katılımcılar yönetmelik kapsamında iş
sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebileceklerdir.Konu hakkında Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “İşverenlerimizin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini kendileri yürütebilmesi açısından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin Bakanlıkla protokolü oldukça önemlidir.Üyelerimizi bu konuda bilgilendirerek, eğitim sonunda başarılı olan kişilerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sürdürmelerini bekliyoruz.” diyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   7
bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… divenire group2

Bodrum Belediyesi, Bodrum’da sporun her branşında faaliyet gösteren kulüpleri tek çatı altında birleştirmek amacıyla düzenlenecek çalıştayın hazırlık sürecini başlattı.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   4Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü yönetimi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile başkan yardımcıları Turgay Kaya, Ummahan Yurt, Önder Batmaz ve Bodrum Belediyesi meclis üyelerine yönelik, kulübün mali durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. B.B.Bodrumspor tesislerinde gerçekleşen sunumda Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’nın önderliğinde geçmiş dönemden kalan borçlar, isim sponsorluğu, stat reklam gelirleri, sponsorluk destek projeleri, altyapı ve diğer branşlar ile ilgili bilgiler ve veriler paylaşıldı.

Bodrumspor kulüp yöneticilerinin yaptığı sunumun ardından bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum ile ilgili her türlü faaliyette etkin olan ve irade ortaya koyması gereken Belediye Meclisi’nin Bodrumspor ile ilgili bilgi sahibi olmasının önemine değinerek “Kulübün geleceği ile ilgili alınacak kararlara katkı koyabilmek adına önemli bir toplantı oldu. Yeni sezon çalışmaları başlamadan önce böyle bir bilgilendirme toplantısı yapılmasını rica ettim. Kulüp yöneticilerimize ve meclis üyelerimize zaman ayırdıkları için teşekkür ederim” dedi.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   1Bodrum’daki spor faaliyetleri ile ilgili bir çalıştay hazırlığı içinde olduklarını söyleyen Başkan Aras, “Bodrum’da geleceğin sporcu gençlerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasına katkıda bulunan amatör kulüpler, çok önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor. Bodrum’da sayıları ve faaliyetleri çok ciddi boyutta ve her birinin belediyemizle maddi ve manevi bağlantısı var. Biz belediye olarak bir çok kulübümüze malzeme, mazot araç gereç tesis desteği veriyoruz. Dolayısıyla bu konuda hem Bodrum kamuoyunun hem de bizlerin bilgi sahibi olması gerekir. Bunun için ilk olarak Bodrumspor’umuz ile başladık.” diye konuştu.

 

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler