Bizimle iletişime geçin

ASAYİŞ

MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK…

Yayınlanan

açık

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… bodrum muhtarlar uyusturucu sempozyum 2
uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… divenire group2

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından 36. Bodrum İstişare Toplantısı kapsamında “Uyuşturucu ile Mücadelede Muhtarların Rolü” konulu seminer düzenlendi. 

Azka Otel’de düzenlenen programa Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısını temsilen Cumhuriyet Savcısı Hasan Boran Bozdoğan, Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ile ilçe başkanı Ömer Özmen, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Gümüş, daire amirleri, Muğla genelinden muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… bodrum muhtarlar uyusturucu sempozyum 3Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm şehitlerin huzurunda saygı duruşundan bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, “Vatandaşı ile devlet arasında köprü olan muhtarlarımıza böyle hassas bir konuda seminer düzenlenmesi hem toplum açısından hem de muhtarlarımız açısından çok önemli” dedi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz ise yaptığı konuşamada şunları söyledi;

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… bodrum muhtarlar uyusturucu sempozyum 6“Önemli gördüğümüz, Türkiye’nin gündeminde yer bulan bir konuya buradaki arkadaşlarımızla parmak basacağız. Gerek emniyetten gerek jandarmadan arkadaşlarımız bu konuda muhtarlara görevlerini hatırlatacaklar. Dünyada hızla yayılma eğilimi gösteren uyuşturucu kullanımı ülkemizi de etkiliyor. Elbette batı ülkelerine oranla bizim uyuşturucu madde kullanımıyla daha etkin mücadele ettiğimiz zaten rakamsal olarak da bakanlığın verilerinde ortaya konulmuş. Ancak yüzde 1,5 – 2’ye tekabül eden bir oran olsa da 80 milyonluk Türkiye’de uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile ilgili hakikaten daha da ileriye gidebiliriz düşüncesindeyim” şeklinde konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ise konuyla ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… kadem mete“Emniyet güçlerimiz uyuşturucu konusunda ellerinden gelen en üstün gayreti gösteriyorlar. Devletin bütün birimleri bu konuda alarmdalar. Ama bazı konularda sadece emniyetin ya da askeriyenin mücadele etmesi yeterli olmuyor. Bu konuda özellikle seçilmişlerin çekirdeği olan muhtarlarımızın gayretleri de uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadelede büyük rol üstlenecektir.” 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da yaptığı konuşamada Bodrum’daki uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığının en düşük olduğunu belirterek şunları söyledi;

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… bodrum muhtarlar uyusturucu sempozyum 4“Her iddiaya giriyorum ki uyuşturucu konusunda en medeni ülkesinin Bodrum ayarındaki yeri ile okullarımızda yarışırız ve kendimizle gurur duyarız. Çünkü minimum seviyededir. Bunun altında yatan en büyük neden Bodrum devlet protokolü ile yerelin ve sivil toplum örgütlerinin birlik beraberlik içerisinde çalışmasıdır” diye konuştu.

Ardından kürsüye gelen Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, muhtarların hem devletin hem de milletin temsilcileri olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da muhtarlara çok değer verdiğini söyledi. Uyuşturucu madde bağımlılığı hakkında da konuşan Bekir Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… bodrum muhtarlar uyusturucu sempozyum 5“Bağımlılık toplumumuz için, Dünya için büyük bir sorun. Özellikle madde bağımlılığı dışında çok masum görünen bağımlıklar o kadar yaygınlaştı ki; bir bilgisayar oyunundan 150 çocuğun öldüğünü hepimiz biliyoruz. Çocuklarımızı, geleceğimizi, insanlarımızı bu zararlı bağımlılıktan hepimizin kurtarması lazım. Bu sadece polis tedbirleri ile olmuyor. Sivil toplum kuruluşlarımız, devletimizin her birimi mahalli idarelerimiz, muhtarlarımız, toplumdan her kesim bu konuda elini taşın altına koymalı. Yoksa bu ciddi tehlike hepimizi içten içe kemirecek.” 

Konuşmaların ardından toplantı, Muğla İl Jandarma ve İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin konuyla ilgili bilgilendirme ve sunumları ile devam etti.

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

turgutreis açıkları BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI… G  MEN TEKNES
turgutreis açıkları BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI… divenire group2

Turgutreis açıklarında batan göçmen teknesinde 12 kişi hayatını kaybetti.

Turgutreis Mahallesi açıklarındaki Hüseyin Burnu önlerinde içinde kaçak göçmenlerin bulunduğu bir tekne bu sabah saatlerinde battı. Olayla ilgili ihbar alınmasının ardından olay yerine Sahil Güvenlik botları, Sahil Güvenlik Dalış Timi ve Sahil Güvenlik helikopteri sevk edildi. Suda bitkin halde bulunan 31 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik botuna alınarak kurtarıldı.

İçerisinde yaklaşık 40 kişinin bulunduğu öğrenilen teknede kayıp olanlar için de çalışma başlatıldı. Dalgıçların çalışması sonunda denizde ilk önce 8 kişinin cesedine ulaşıldı. 34 metre derinlikte bulunan teknedeki olası başka kayıpları arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Bodrum’da batan fiber teknede, 4 kaçak göçmenin daha cansız bedenine ulaşıldı. Tekne faciasında ölenlerin sayısı, 12’e yükseldi. Yaşamını yitiren kaçak göçmenlerden 9’unun yetişkin, 3’ünün ise çocuk olduğu belirtildi. Bunlardan 8’inin erkek ve 1’inin kadın yetişkin olduğu, 2’sinin erkek çocuğu, 1’inin ise kız çocuğu olduğu kaydedildi. Suriye, Filistin ve Somali uyruklu kaçak göçmenlerin kimlik tespit çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.

turgutreis açıkları BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gÜmÜŞlÜk mahallesİ GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU… g m  l k yang n
gÜmÜŞlÜk mahallesİ GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU… divenire group2

Bodrum Gümüşlük mahallesinde  makilik alanda çıkan yangın söndürüldü.

Gümüşlük Mahallesi’ndeki makilik alanda başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı.
İhbar üzerine bölgeye sevk edilen Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne ait iki helikopter, 10 arazöz ve yangın söndürme ekipleri alevlere müdahale etti.
Yaklaşık bir hektarlık alanın zarar gördüğü yangın söndürüldü.
Soğutma çalışmaları ve yangının çıkış nedeninin tespiti için çalışmalar sürüyor.

gÜmÜŞlÜk mahallesİ GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler