Bizimle iletişime geçin

ASAYİŞ

MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK…

Yayınlanan

açık

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… bodrum muhtarlar uyusturucu sempozyum 2
  • uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… mehmet tosun banner 2
  • uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… Hakan Durna SM Con 05

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından 36. Bodrum İstişare Toplantısı kapsamında “Uyuşturucu ile Mücadelede Muhtarların Rolü” konulu seminer düzenlendi. 

Azka Otel’de düzenlenen programa Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısını temsilen Cumhuriyet Savcısı Hasan Boran Bozdoğan, Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ile ilçe başkanı Ömer Özmen, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Gümüş, daire amirleri, Muğla genelinden muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… bodrum muhtarlar uyusturucu sempozyum 3Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm şehitlerin huzurunda saygı duruşundan bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, “Vatandaşı ile devlet arasında köprü olan muhtarlarımıza böyle hassas bir konuda seminer düzenlenmesi hem toplum açısından hem de muhtarlarımız açısından çok önemli” dedi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz ise yaptığı konuşamada şunları söyledi;

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… bodrum muhtarlar uyusturucu sempozyum 6“Önemli gördüğümüz, Türkiye’nin gündeminde yer bulan bir konuya buradaki arkadaşlarımızla parmak basacağız. Gerek emniyetten gerek jandarmadan arkadaşlarımız bu konuda muhtarlara görevlerini hatırlatacaklar. Dünyada hızla yayılma eğilimi gösteren uyuşturucu kullanımı ülkemizi de etkiliyor. Elbette batı ülkelerine oranla bizim uyuşturucu madde kullanımıyla daha etkin mücadele ettiğimiz zaten rakamsal olarak da bakanlığın verilerinde ortaya konulmuş. Ancak yüzde 1,5 – 2’ye tekabül eden bir oran olsa da 80 milyonluk Türkiye’de uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile ilgili hakikaten daha da ileriye gidebiliriz düşüncesindeyim” şeklinde konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ise konuyla ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… kadem mete“Emniyet güçlerimiz uyuşturucu konusunda ellerinden gelen en üstün gayreti gösteriyorlar. Devletin bütün birimleri bu konuda alarmdalar. Ama bazı konularda sadece emniyetin ya da askeriyenin mücadele etmesi yeterli olmuyor. Bu konuda özellikle seçilmişlerin çekirdeği olan muhtarlarımızın gayretleri de uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadelede büyük rol üstlenecektir.” 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da yaptığı konuşamada Bodrum’daki uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığının en düşük olduğunu belirterek şunları söyledi;

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… bodrum muhtarlar uyusturucu sempozyum 4“Her iddiaya giriyorum ki uyuşturucu konusunda en medeni ülkesinin Bodrum ayarındaki yeri ile okullarımızda yarışırız ve kendimizle gurur duyarız. Çünkü minimum seviyededir. Bunun altında yatan en büyük neden Bodrum devlet protokolü ile yerelin ve sivil toplum örgütlerinin birlik beraberlik içerisinde çalışmasıdır” diye konuştu.

Ardından kürsüye gelen Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, muhtarların hem devletin hem de milletin temsilcileri olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da muhtarlara çok değer verdiğini söyledi. Uyuşturucu madde bağımlılığı hakkında da konuşan Bekir Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… bodrum muhtarlar uyusturucu sempozyum 5“Bağımlılık toplumumuz için, Dünya için büyük bir sorun. Özellikle madde bağımlılığı dışında çok masum görünen bağımlıklar o kadar yaygınlaştı ki; bir bilgisayar oyunundan 150 çocuğun öldüğünü hepimiz biliyoruz. Çocuklarımızı, geleceğimizi, insanlarımızı bu zararlı bağımlılıktan hepimizin kurtarması lazım. Bu sadece polis tedbirleri ile olmuyor. Sivil toplum kuruluşlarımız, devletimizin her birimi mahalli idarelerimiz, muhtarlarımız, toplumdan her kesim bu konuda elini taşın altına koymalı. Yoksa bu ciddi tehlike hepimizi içten içe kemirecek.” 

Konuşmaların ardından toplantı, Muğla İl Jandarma ve İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin konuyla ilgili bilgilendirme ve sunumları ile devam etti.

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

BODRUMDA KASAP DÜKKANINI SOYANLAR KAMERAYA YAKALANDI….

Yayınlanan

açık

Tarafından

mahmut hakalan BODRUMDA KASAP DÜKKANINI SOYANLAR KAMERAYA YAKALANDI…. 11903946 122994264718347 1310563234136941451 n
  • mahmut hakalan BODRUMDA KASAP DÜKKANINI SOYANLAR KAMERAYA YAKALANDI…. mehmet tosun banner 2
  • mahmut hakalan BODRUMDA KASAP DÜKKANINI SOYANLAR KAMERAYA YAKALANDI…. Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Bitez Mahallesinde bir kasap dükkanına giren 2 kişi güvenlik kameralarınca saniye saniye görüntülendi. Kasabı soyan şahısların 4 bin lira para ve dizüstü bilgisayar çaldığı belirlenirken, dükkan sahibinin okuma gözlüğünü de çalmalarına anlam verilemedi…

Bitez Mahallesi’nde bulunan Hakalan Kasabına sabaha karşı saatlerinde 2 kişi girdi. Kasabın kasasına yönelen 2 şahıs önce dükkanı didik didik aradı. Daha sonra bozuk paralardan oluşan 4 bin lirayı, dizüstü bilgisayar ve kasap sahibinin gözlüğünü çaldı. Güvenlik kameraları ise o anları saniye saniye kaydetti.  Kasap sahibi Mahmut Hakalan dükkanına gece hırsız girdiğini belirterek “Sabaha karşı 2 hırsız dükkanıma girdi. 4 bin liraya yakın bozuk parayı, dizüstü bilgisayar ve okuma gözlüğümü çaldı” dedi.  Kasap çalışanı Mehmet Yesin ise para bozdurup kasaya koyduklarını ve sabah geldiklerinde kasanın boş olduğunu dizüstü bilgisayarın çalındığı söyledi.  Olayla ilgili güvenlik ekiplerinin şüphelileri yakalamak için çalışma başlattığı öğrenildi…

mahmut hakalan BODRUMDA KASAP DÜKKANINI SOYANLAR KAMERAYA YAKALANDI…. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

TURGUTREİS’TE ŞÜPHELİ ÖLÜM…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yılmaz canlı TURGUTREİS’TE ŞÜPHELİ ÖLÜM… yilmaz canli evinde olu bulundu
  • yılmaz canlı TURGUTREİS’TE ŞÜPHELİ ÖLÜM… mehmet tosun banner 2
  • yılmaz canlı TURGUTREİS’TE ŞÜPHELİ ÖLÜM… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum’da yaşamını sürdüren evli ve 3 çocuk babası Yılmaz Canlı adlı vatandaş arkadaşının evinde ölü bulundu. 

Edinilen bilgiye göre dün akşam eğlenmek için bir arkadaşının Turgutreis Akçaalan’daki evine giden Yılmaz Canlı, iddiaya göre evin merdiveninden düşerek yaşamını yitirdi. Merdivenin alt kısmında duran Yılmaz Canlı’nın cenazesi, arkadaşının komşuları tarafından bulundu.

İhbar üzerine bölgeye gelen jandarma ekipleri, olay yerinde inceleme yaptı. Cumhuriyet Savcısının incelemesinin ardından Yılmaz Canlı’nın cenazesi otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. 3 çocuk babası Canlı’nın, inşaat sektöründe çalıştığı öğrenildi.

yılmaz canlı TURGUTREİS’TE ŞÜPHELİ ÖLÜM… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

MİNİBÜS İLE KAMYONET ÇARPIŞTI… 3 YARALI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum trafik kazası MİNİBÜS İLE KAMYONET ÇARPIŞTI… 3 YARALI… bodrum kaza 2
  • bodrum trafik kazası MİNİBÜS İLE KAMYONET ÇARPIŞTI… 3 YARALI… mehmet tosun banner 2
  • bodrum trafik kazası MİNİBÜS İLE KAMYONET ÇARPIŞTI… 3 YARALI… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum’da minibüs ile kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 3 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Milas-Bodrum Karayolunda seyreden Çetin Göktepe idaresindeki kamyonet, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı şeride geçti. Güvercinlik Mahallesi yakınlarında meydana gelen kazada kamyonet, o esnada karşı şeritte seyreden Sebahattin Karamaya’nın kullandığı minibüsle çarpıştı.

Her iki araç sürücüsünün yaralanmadığı kazada, minibüste bulunan Ayşen Akan, Ercan Akan ve İbrahim Filiz yaralandı. Kaza yerine gelen ambulanslarla hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi. Trafik polislerinin incelemesinin ardından kazaya karışan araçlar, yoldan kaldırıldı.

bodrum trafik kazası MİNİBÜS İLE KAMYONET ÇARPIŞTI… 3 YARALI… bodrum kaza 1

bodrum trafik kazası MİNİBÜS İLE KAMYONET ÇARPIŞTI… 3 YARALI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler