Bizimle iletişime geçin

ASAYİŞ

MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK…

Yayınlanan

açık

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… bodrum muhtarlar uyusturucu sempozyum 2

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu tarafından 36. Bodrum İstişare Toplantısı kapsamında “Uyuşturucu ile Mücadelede Muhtarların Rolü” konulu seminer düzenlendi. 

Azka Otel’de düzenlenen programa Muğla Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısını temsilen Cumhuriyet Savcısı Hasan Boran Bozdoğan, Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ile ilçe başkanı Ömer Özmen, Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, Muğla Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Gümüş, daire amirleri, Muğla genelinden muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… bodrum muhtarlar uyusturucu sempozyum 3Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal eden tüm şehitlerin huzurunda saygı duruşundan bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, “Vatandaşı ile devlet arasında köprü olan muhtarlarımıza böyle hassas bir konuda seminer düzenlenmesi hem toplum açısından hem de muhtarlarımız açısından çok önemli” dedi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz ise yaptığı konuşamada şunları söyledi;

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… bodrum muhtarlar uyusturucu sempozyum 6“Önemli gördüğümüz, Türkiye’nin gündeminde yer bulan bir konuya buradaki arkadaşlarımızla parmak basacağız. Gerek emniyetten gerek jandarmadan arkadaşlarımız bu konuda muhtarlara görevlerini hatırlatacaklar. Dünyada hızla yayılma eğilimi gösteren uyuşturucu kullanımı ülkemizi de etkiliyor. Elbette batı ülkelerine oranla bizim uyuşturucu madde kullanımıyla daha etkin mücadele ettiğimiz zaten rakamsal olarak da bakanlığın verilerinde ortaya konulmuş. Ancak yüzde 1,5 – 2’ye tekabül eden bir oran olsa da 80 milyonluk Türkiye’de uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile ilgili hakikaten daha da ileriye gidebiliriz düşüncesindeyim” şeklinde konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen Ak Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete ise konuyla ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti;

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… kadem mete“Emniyet güçlerimiz uyuşturucu konusunda ellerinden gelen en üstün gayreti gösteriyorlar. Devletin bütün birimleri bu konuda alarmdalar. Ama bazı konularda sadece emniyetin ya da askeriyenin mücadele etmesi yeterli olmuyor. Bu konuda özellikle seçilmişlerin çekirdeği olan muhtarlarımızın gayretleri de uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadelede büyük rol üstlenecektir.” 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da yaptığı konuşamada Bodrum’daki uyuşturucu kullanımı ve bağımlılığının en düşük olduğunu belirterek şunları söyledi;

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… bodrum muhtarlar uyusturucu sempozyum 4“Her iddiaya giriyorum ki uyuşturucu konusunda en medeni ülkesinin Bodrum ayarındaki yeri ile okullarımızda yarışırız ve kendimizle gurur duyarız. Çünkü minimum seviyededir. Bunun altında yatan en büyük neden Bodrum devlet protokolü ile yerelin ve sivil toplum örgütlerinin birlik beraberlik içerisinde çalışmasıdır” diye konuştu.

Ardından kürsüye gelen Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, muhtarların hem devletin hem de milletin temsilcileri olduğunu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da muhtarlara çok değer verdiğini söyledi. Uyuşturucu madde bağımlılığı hakkında da konuşan Bekir Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

uyusturucu MUHTARLAR ‘UYUŞTURUCU” İLE MÜCADELEYE DESTEK VERECEK… bodrum muhtarlar uyusturucu sempozyum 5“Bağımlılık toplumumuz için, Dünya için büyük bir sorun. Özellikle madde bağımlılığı dışında çok masum görünen bağımlıklar o kadar yaygınlaştı ki; bir bilgisayar oyunundan 150 çocuğun öldüğünü hepimiz biliyoruz. Çocuklarımızı, geleceğimizi, insanlarımızı bu zararlı bağımlılıktan hepimizin kurtarması lazım. Bu sadece polis tedbirleri ile olmuyor. Sivil toplum kuruluşlarımız, devletimizin her birimi mahalli idarelerimiz, muhtarlarımız, toplumdan her kesim bu konuda elini taşın altına koymalı. Yoksa bu ciddi tehlike hepimizi içten içe kemirecek.” 

Konuşmaların ardından toplantı, Muğla İl Jandarma ve İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin konuyla ilgili bilgilendirme ve sunumları ile devam etti.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

BODRUM’DA HAZİNE ARAZİSİNİ ÜSTLERİNE GEÇİREN 2 ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalıkavak halil İbrahim İper BODRUM’DA HAZİNE ARAZİSİNİ ÜSTLERİNE GEÇİREN 2 ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI… arena okul haber

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bodrum’da konaklamaları için kendilerine tahsis edilen Hazine arazisi üzerindeki barakayı, imar affından yararlanarak üstlerine geçirmeye çalıştıkları iddia edilen 2 öğretmeni açığa aldı.

yalıkavak halil İbrahim İper BODRUM’DA HAZİNE ARAZİSİNİ ÜSTLERİNE GEÇİREN 2 ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI… arena evBodrum Yalıkavak Halil İbrahim İper Adnan İper Anadolu Lisesinde görev yapan Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmeni B.T ile Almaca Öğretmeni F.A. geçici bir süre için kaldıkları 2+1 büyüklüğündeki mülkü, devlet tarafından çıkartılan İmar Affı Yasasından yararlanarak kendi üzerilerine geçirmek istediler. Hayırsever Halil İbrahim İper tarafından Yalıkavak’a kazandırılan Anadolu Lisesinin yapımı aşamasında inşaatta çalışan işçilerin konaklaması için özel izinle hazineye ait araziye yapılan 2+1 konut, daha sonra Milas’tan Yalıkavak’a gelen Din Kültürü Ahlak Bilgisi öğretmeni B.T ile Almaca Öğretmeni F.A.’ya geçici bir süreliğine konaklamaları için tahsis edildi.

Öğretmenler ise kaldıkları bu binayı İmar Affı yasası kapsamında üzerilerine geçirmek için başvuruda bulundu.  Olay, öğretmenlerin yapı kayıt belgesi almaya çalışmasıyla ortaya çıktı. Durumun ortaya çıkması ile Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alındıkları bilgisine ulaşılan B.T ile F.A. hakkında soruşturma başlatılacağı bildirildi.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA KÜÇÜK KIZI TACİZ EDEN ŞAHIS GÜVENLİK GÜÇLERİNCE YAKALANDI..

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş haberleri BODRUM’DA KÜÇÜK KIZI TACİZ EDEN ŞAHIS GÜVENLİK GÜÇLERİNCE YAKALANDI.. ARENA HABER TAC  ZC   YAKALNDI

Bodrum merkezinde geçtiğimiz gün küçük yaşta bir kız çocuğuna cinsel tacizde bulunan tacizci, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin hassas ve duyarlı çalışmaları ile dakikalar  içinde yakalandı. 

S.A’nın, Dere Sokak’ta adres sorma bahanesiyle yanına yaklaştığı 17 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulunduğu öne sürüldü. Genç kız olayı hemen ailesine bildirdi. Ailenin yaşanan olayı ve şüphelinin eşgalini Polise bildirmesiyle Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler Dere Sokak, Atatürk Caddesi, Üçkuyular Caddesi ve bölgedeki diğer ara sokaklarda şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. İhbarın alınmasında  sonra bölgede çalışma başlatan ekipler, şüpheli şahsı Atatürk Caddesi civarında yakaladı. Zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

 

Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA GÖÇMENLER KAVGA EDERKEN YARALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum göçmenler BODRUM’DA GÖÇMENLER KAVGA EDERKEN YARALANDI… ARENA G    MEN 1

Bodrum’da, yurt dışına kaçma hazırlığı yaparken kendi aralarında kavga eden göçmenlerden ikisi yaralandı.

Bodrum’un Bitez Mahallesi Adaboğazı mevkisindeki makilik alandan denize indirdikleri tekne ile yurt dışına kaçma hazırlığı yapan Pakistan uyruklu 6 düzensiz göçmen arasında kavga çıktı. Kavgada Nadem Abbas (27) ve Zekaullah Eşref (28) yaralandı. Yaralıların ihbarıyla olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılardan sol bacağı kırık olduğu tespit edilen Eşref, sağlık ekipleri tarafından sedye ile yaklaşık 400 metre taşınarak ambulansa alındı.

bodrum göçmenler BODRUM’DA GÖÇMENLER KAVGA EDERKEN YARALANDI… arena 2 1 Olay yerinde inceleme yapan polis ekipleri göçmenlerin yasa dışı geçişte kullanmayı planladıkları 4 metrelik fiber tekneye el koydu. Polis, olayın ardından kaçan 4 düzensiz göçmeni yakalamak için de çalışma başlattı.

Okumaya devam et

Son Haberler