Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE SEMİNERE YOĞUN İLGİ…

Yayınlanan

açık

bahçeşehir BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE SEMİNERE YOĞUN İLGİ… IMG 0221

Bahçeşehir Koleji; 7 Nisan 2018 Cumartesi günü, Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Eğitim Bilimleri Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Yavuz Samur’u ağırladı.

Sabah bölümünde Bahçeşehir Koleji öğretmenlerine ‘Eğitimde Web 2.0 Araçları’ konulu interaktif  sunum gerçekleştiren Samur; öğleden sonra da öğrenci velileriyle ‘Çocuğum, Teknoloji ve Ben’ başlığı altında bir araya geldi.

bahçeşehir BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE SEMİNERE YOĞUN İLGİ… IMG 0265Bodrum halkına açık gerçekleştirilen seminer, yaklaşık iki buçuk saat büyük bir ilgi ile izlendi. Yeni neslin teknoloji ile olan ilişkisi ve güvenli internet kullanımı hakkında ailelere çok kıymetli önerilerde bulunan Samur; ebeveyn tutumlarının bu konudaki önemine değindi.

Araştırma konuları arasında ‘eğitimde ve öğretimde teknoloji kullanımı, dijital eğitsel oyunlar, eğitimde oyunlaştırma (gamification), eğitsel oyun tasarımı (@oyuntasarimi), dijital oyun tasarımı, oyun bağımlılığı ve oyun temelli öğrenme’ konuları yer alan Samur güvenli içeriklere dair önerileriyle; özellikle bir dijital oyun tasarımcısı olmasına rağmen kendisinin de önceliğinin fiziksel oyunlar olduğunu vurguladı.

Seminerde; pek çok olumlu, olumsuz örneğe dair içerik paylaşımında bulunan Samur; çocukların dijital dünyadan uzaklaşmasını sağlamanın birincil yolunun, aileleriyle kaliteli zaman geçirmesi olduğunu belirtti. Ailelerin çocuklarındaki olumsuza evrilen davranışlarında öncelikle kendi anne-baba tutumlarını gözden geçirerek işe başlamaları gerektiğini ifade etti.

bahçeşehir BAHÇEŞEHİR KOLEJİ’NDE SEMİNERE YOĞUN İLGİ… IMG 0272Seminer sonunda velilerin kendi çocukları ile yaşadıklarından yola çıkarak sorular sorması, konunun her yaş grubundan velinin ortak sorunu olduğunu gözler önüne sererken; Yavuz Samur; tüm kademelere uygun önerilerde bulundu.

Bahçeşehir Koleji Okul Müdürü Barış Anıl Çakır; ‘Yeni nesli anlama ve çocuklarımızı daha güvenli bir ortamda hayata hazırlama noktasında, gerek eğitimcilerin gerekse anne babaların, sürekli bilgi güncellemesine ihtiyaç duyduğunu’ belirtti. Çakır ayrıca; ‘Yrd.Doç.Dr.Yavuz Samur ile Bahçeşehir Koleji bünyesindeki hizmet içi eğitimlerimiz ile veli seminerlerimiz kapsamında bir araya gelmekteyiz. Verdiği kıymetli bilgiler için kendisine ve katılım gösteren tüm velilerimize teşekkür ederim’ dedi.

Yavuz Samur; Ağustos ayı seminer döneminde Bahçeşehir Koleii öğretmenlerine ‘Eğitimde Oyunlaştırma Eğitimi’ vermişti.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… ARENA BODRUM TUR  ST
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından yapılan açıklamaya göre Bodrum’a hava yolu ile gelen turist sayısındaki yükseliş devam ediyor.
 
BOTAV’ın açıklamalarına göre turist sayısında bu yükseliş 2015 yılı rakamlarına yaklaştı. 2015 yılının ocak-aralık döneminde 814.814 olan sayı 2016 yılında 471.342, 2017 yılında ise 483.255 olarak belirlenmişti. 2018 yılında bu sayı 781.255 olarak açıklandı.
botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… turist sayisi 1
Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon 2018 yılı rakamlarının önceki yıllara göre göstermiş olduğu yükselişten memnun oldukları belirterek “Bodrum demek mücadele demek. Biz mücadelemizden asla vazgeçmedik. Verdiğimiz mücadelemizde ne kadar haklı olduğumuzu da gelen rakamlardan anlıyoruz. 2019 yılı yurt içi ve yurt dışı Bodrum’u tanıtım çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar katıldığımız fuarlardan aldığımız sonuçlar 2019 yılının 2018’den daha iyi geçeceğini gösteriyor. Çalışmalarımıza katılan, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ak partİ muĞla bÜyÜkŞehİr beledİye baŞkan adayi AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR… ARENA MU  LA ADAY AKP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, Muğla adayını 20 Ocak Pazar günü açıklayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
“Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4’ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız.”

31 OCAK’TA RESMİ BAŞLANGICINI BAŞLATACAĞIZ
31 Ocak’ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız.
Parti içinde süren yarış bir demokrasi yarışıdır. Tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini istiyorum.

LAYIK OLANI KENARA KOYMADIK
Hizmet yarışında bayrağın kime, ne zaman devdi edileceği nasip işidir. Biz layık olanı kenara koymadık, koymayız da. Görev herkese düşebilir.
Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz’da önce milletin gönlünde kurduk, sonrada seçimlere taşıdık.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ… ARENA TOSUN 1

 Habertürk Gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya’nın dün yayıyınlanan ve “CHP-İYİ Parti’den Bodrum’a “özel model” başlığıyla yazdığı yazıda İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un CHP çatısı altında ortak aday olarak gösterileceği iddiasının, daha sonra çeşitli ulusal basın kuruluşları ve televizyon programlarında dile getirilmesi ilçede büyük yankı buldu. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, geçtiğimiz perşembe gününden beri İYİ Parti’nin Mahalli İdareler Başkanlığı tarafından 2019 yerel seçimleri “İYİ Belediyecilik Vizyonu” çalışmalarını sonlandırmak üzere Ankara’da olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Malumunuz hâlihazırda İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan adayıyım. Hepimizin bildiği gibi İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında bir süredir devam eden ittifak görüşmelerinde Bodrum özellikle üzerinde çok tartışılan bir yer oldu. Bunun iki parti açısından da haklı sebepleri var. CHP’nin Genel Seçimlerde 1. parti olduğu bir ilçede belediye başkanlığından vazgeçmek istememesi anlayışla karşılanabilir. Öte yandan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin şahsımla ilgili teveccüh ve güveni ile yapılan neredeyse tüm anketlerde adımızın ön plana çıkması, iki parti genel başkan yardımcılarını farklı formüller üzerinde çalışmaya itmiş olabilir. Şahsen benim dünden beri basında yer alan haberler ile ilgili net bir bilgim yok. Çalışmaların sona geldiğini duyuyoruz ancak şuan itibariyle şahsıma deklare edilmiş bir sonuç yok. Açık söyleyeyim, bizim derdimiz tasamız Bodrum’un belediyecilik ile ilgili kangren haline gelmiş sorunlarını çözecek imkanı yakalamaktır. Yoksa şahsımızla ilgili bir kariyer mücadelesinde değiliz. Birkaç güne sürecin netleşeceğini tahmin ediyorum. Her şey Güzel olacak” dedi.
Mehmet Tosun bu hafta içerisinde Ankara’daki çalışmalarını tamamlayarak Bodrum’a dönecek.

Okumaya devam et

Son Haberler