Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

VALİ CİVELEK, ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ…

Yayınlanan

açık

orman VALİ CİVELEK, ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ… okullar hayat olsun mugla 3
  • orman VALİ CİVELEK, ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ… mehmet tosun banner 2
  • orman VALİ CİVELEK, ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ… Hakan Durna SM Con 05

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Ula ilçesine giden Muğla Valisi Esengül Civelek, Okullar Hayat Olsun Projesi ve 21 Mart Dünya Ormancılık Günü kapsamında düzenlenen fidan dikimi etkinliğine katıldı.

Ula Ataköy İlkokulu bahçesinde düzenlenen etkinlikte öğrencilerle birlikte fidan diken Vali Esengül Civelek’e Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Ula Kaymakamı Ali Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Ula Belediye Başkanı Ümit Karaarslan, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Muğla Orman Bölge Müdürü Mehmet Çelik eşlik etti.

orman VALİ CİVELEK, ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ… okullar hayat olsun mugla 4Vali Civelek, Okullar Hayat Olsun Projesi Kapsamında Öğrencilerle Fidan Dikti

21 Mart Dünya Ormancılık Günü şenliklerinde öğrencilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Civelek “Milli Eğitim Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı arasındaki işbirliği protokolü kapsamında Okullar Hayat Olsun projesiyle Orman Bölge Müdürlüğümüz tarafından Ataköy İlkokulumuzda gerek fiziki mekânların iyileştirilmesi, fiziki mekânlarda bakım onarım gerçekleştirilmesi, gerekse okulumuzun çehresini değiştirecek derecede bahçe düzenlemesi, peyzaj çalışmaları yapılmasını takdirle karşılıyorum. Orman Bölge Müdürlüğümüzün bu çalışmalarına destek, katkı sağlayan tüm taraflara ve değerli Ataköylülere de teşekkür ediyorum” dedi.

orman VALİ CİVELEK, ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ… okullar hayat olsun mugla 2Vali Civelek öğrencilere hitap ederek sürdürdüğü konuşmasında şunları dile getirdi: “Ormanlar bizim en doğal ve en zengin kaynaklarımızdır. Ormanların korunması, geliştirilmesi ülkemiz geleceği açısından da çok büyük önem taşımaktadır. Sizler bizim ülke geleceğimizsiniz. Siz, gelecek kuşaklarımıza sağlıklı, yaşanabilir bir dünya bırakmak için bizlerin daha çok ormanları koruması, geliştirmesi, daha çok fidanlar dikerek, ağaçlandırma yapmamız gerekiyor. Bugün okulumuz bahçesinde hep birlikte sizlerle fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Fidan dikimi ile birlikte sizlerde ağaç sevgisinin, ağacın korunması bilincinin oluşacağına inanıyorum.”

Fidan dikim etkinliğinde Ataköy İlkokulu bahçesine 30 adet zeytin, 5 adet harnup, 3 adet fıstık çamı dikimi gerçekleştirildi.

Okullar Hayat Olsun Projesi’nin temel amacı; okulların velilerin, mahallelinin ve çevrenin hizmetine açılması, öğrenciler ve yetişkinler için birer “Hayat Boyu Öğrenme Merkezi” eğlenme ve dinlenme aktivitelerine imkân veren “yaşayan güvenli alanlar” haline dönüştürülmesidir.

Fidan dikim etkinliğinin ardından Vali Esengül Civelek İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ve koordinasyonunda yürütülen Güvenli Okul Projesi kapsamında Ula Ataköy İlkokulunda incelemelerde bulundu.

Okul içi ve çevresinde alınan güvenlik önlemleri, okul kamera sistemi ile birlikte okul içi ve çevresinde tertip ve düzen açısından inceleme ve değerlendirmelerde de bulunan Vali Civelek, okul yöneticileri, öğretmeler, okul aile birliği başkanı ve velilerin de katılımı ile değerlendirme toplantısı yaptı.

orman VALİ CİVELEK, ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ… okullar hayat olsun mugla 1

orman VALİ CİVELEK, ÖĞRENCİLERLE FİDAN DİKTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… yal  kavakspor ali ihsan tekin
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 2
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… Hakan Durna SM Con 05

Yalıkavakspor Hentbol Takımının teknik sorumlusu Ali İhsan Tekin sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak görevini bıraktığını açıkladı. 

Bugün itibarıyla Yalıkavak Spor Kulübünden ayrılmış bulunmaktayım diye başlayan görevden ayrılma mesajı şöyle;

“Uzun vade de yaptığımız planlarda ortak noktada buluşamamız ve takımın ligde kalması garanti olması sebebi ile ekonomik anlamda takımı daha fazla yormamak için ligin bitimine 4 hafta kala ayrıldım. Burada bana destek olan sporcu, yönetici ve teknik ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Allah yolunuzu açık etsin.”

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser5
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 2
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… Hakan Durna SM Con 05

Deniz kirlenirse kim gelir buraya!

Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Turgutreis’te düzenlenen konserde konuştu. Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çeken Kaynar, işe Turgutreis’te başlayacağını bir kere daha tekrar etti.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser6

Yıllardır fosseptiği denize döküyorlar…

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’te düzenlenen açık hava etkinliğine katıldı. Etkinlikte Can&Aylin grubu bir konser verdi. Meydanı dolduran yüzlerce Turgutreisli çalan parçalara eşlik etti, bol bol dans etti. Etkinlikte konuşan Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çekerek; “Her gittiğim yerde söylüyorum, burada bir kez daha ısrarla tekrar ediyorum; Bodrum’un en sorunlu beldesi Turgutreis. Burada çok ciddi alt yapı sorunları var. Sokaklara akan pis suların içinde çocuklarımız oynuyor. Vatandaşlarımız büyük sıkıntı çekiyor. Yıllardır Turgutreis’in fosseptiği çökme yapılıp biraz dinlendikten sonra arıtılmadan denize bırakılıyor. Yazık günah değil mi? Deniz kirlenirse kim gelir buraya? Deniz sadece Turgutreis’te kirlenmiyor ki! Buradan bu atıklar Gümüşlük’e, Yalıkavak’a gitmiyor mu? Çok acilen Turgutreis’te alt yapıyı çözmeliyiz. O yüzden işe Turgutreis’ten başlayacağım” dedi.

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar daha sonra Can&Aylin ikilisinin şarkılarına eşlik etti, vatandaşlarla birlikte güzel bir gece geçirdi.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser3

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Konacık Mahallesinde meydana gelen yangın söndürülürken, personel lojmanı olarak kullanılan binada büyük çapta maddi hasar meydana geldi. 

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 1Bugün öğle saatlerinde Konacık Mahallesi, Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir işletmenin personel lojmanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının büyümesi ile dumanları fark eden çevredeki vatandaşlar, itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Bölgeye Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ile polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri söndürme çalışması yaptığı sırada polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri de yaşanabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı hazır bekledi. İtfaiye ekipleri, yaptığı yoğun müdahale sonrasında yangın söndürerek soğutma çalışması yaptı. Polis ve itfaiye yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme yaparken lojmanda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 3

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler