Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

Yayınlanan

açık

emin varol aynaya bakmasi gereken kim
divenire group2

Tarih; 20 Nisan 2018, Cuma, Saat ise 17:00, Yer, TBMM Genel Kurul Salonu.

Tarihi bir gün. Türkiye Cumhuriyeti’nde “hükümet etme sisteminin” değiştirilmesine ilişkin seçimlerin erkene çekilmesi görüşülüyor.

Başkanların, Frak giyme zorunluluğunu ortadan kaldıran TBMM Başkanı İsmail Kahraman, koyu renk takım elbisesiyle genel kurulu yönetiyor.

Kahraman, AK Parti ve MHP’nin verdiği erken seçim yasa teklifi ile ilgili oylama sonucunu mutlu bir ifade ile birkaç kez tekrarladı.

Oylamaya katılan 386 milletvekili’nin onayıyla..

Oylamaya katılan Ak Parti, CHP ve MHP’li 386 milletvekilinin tamamı erken seçime “evet” diyor. Oylamaya katılmayan 60 kadar milletvekili kimseninin umurunda değil. Vekiller “coşku” içinde ayağa kalkarak kararı alkışlıyor.

Başbakan gibi, vekillere bütün haklarını “helal eden”, vekillerden de aynı şekilde “helallik” isteyen Başkan İsmail Kahraman, sonucu açıkladıktan hemen sonra “Gül’ü İncitme” isimli bir şiiri okumaya, kargaşada sesini durmaya çalışıyor.

Bir kez daha milletvekili olabilmek için “listeye girme” telaşına kapılan milletvekilleri, çoktan “Parlamenter Sistemin Son Başbakanı Binali Yıldırım ve ” Erken Seçimlerin Mimarı” Devlet Bahçeli’nin önünde kuyruk olmuş, erken seçim kararından dolayı kendilerini  tebrik ediyor ve “helallik” istiyor.

Bir süre sonra, genel kurul salonunda çapraz gidiş-gelişler başlıyor.

Binali Yıldırım’ın elini sıkan Ak Partililer, Bahçeli’nin kuyruğuna, MHP’li vekiller ise Yıldırım’ın önündeki kuyruğa dahil oluyorlar.

Basın locasından anlatmaya devam ediyorum…

Meclis’in duayen foto muhabiri Orhan, milletvekillerinin isteğini yerine getirebilmek için sürekli deklanşöre basıyor. Basın locasındaki foto muhabiri arkadaşlarım da hiçbir anı kaçırmamaya çalışıyor.

Bu kargaşada ısrarla, Gül’ü incitme” isimli şiirini okumaya devam eden Meclis Başkanı Kahraman, zaman zaman, kendisini dinlemeyen vekilleri meşgul ettiği için foto muhabiri Orhan’ı dışarı atmakla tehdit ediyor.

Tebrik kuyruğu bitince, yerinden kalkan Başbakan Binali Yıldırım, salonun öbür ucundaki MHP sıralarına giderek, “kader ortağı” Devlet Bahçeli’yi kutluyor.  Binali Yıldırım ve Devlet Bahçeli daha sonra aradaki boş HDP sıralarını atlayarak az sayıdaki CHP’li vekillerin elini sıkıyor, onlara da seçimlerde “başarılar” diliyorlar.

Peki, el sıkma işlemi biten vekiller ne yapıyor?

“Gidip de gelememek var. Listelere girememek var” diye düşünen ve dört yıl boyunca birlikte el kaldıran Ak Partili milletvekilleri, hatıra fotoğrafı çektirmek için bazılarının hiç çıkıp konuşmadığı, Meclis Kürsü’sünün önünde hilal şeklinde sıralanıyor. Bu yasama döneminde kapanan, başörtülü, örtüsüz kadın vekiller de kendi aralarında gruplar yaparak poz veriyor…

Vekiller, daha sonra arkalarını basın locasında görevini yapmaya çalışan foto muhabirlerine döndüler.

Basın locasının hemen önündeki AK Parti sırlarında toplanan Milletvekilleri,  liderleri Bahçeli ve Yıldırım’la birlikte hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Arkadan fotoğraf çekmek zorunda kalan gazetelerin foto muhabirleri, arka arkaya, Başbakan ve MHP lideri ile milletvekilerine seslenerek kendilerine doğru dönmelerini istiyorlar.

Ancak, foto muhabirlerini duymamazlıktan gelen milletvekilleri, hafifçe öne doğru eğilerek Medyaya arkası dönük bir durumda gülerek poz vermeyi sürdürüyor.

Liderleri ve vekilleri, kendilerine doğru döndürmeyi başaramayan gazeteciler, salondaki AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ten gelen sesle irkildiler.

Metin Külünk,  balkondaki gazetecilerin, bize doğru dönün çağrısına, “siz aynaya bakın, aynadan çekin” diye bağırıyordu.

Bu sözler üzerine bazı foto muhabirleri, fotoğraf çekmeyi bırakarak, milletvekillerini protesto etti ve basın locasından ayrıldı.

Ben de onlara katılıp basın locasından çıkarken, “ACABA AYNAYA BAKMASI GEREKEN KİM VE KİMLER” diye düşünüyorum!

Erken seçimimiz hayırlı olsun…

rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… logo msk
işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… divenire group2

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında işyerinde işgüvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli gibi İSG profesyonellerinin sunacağı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale geldi.

29.06.2015 tarih ve 29401 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “İşyerinde işveren veya işveren vekili tarafından yürütülerek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin” yönetmelik kapsamında; elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini işveren veya işveren vekilleri yürütebilecektir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 14.02.2019 tarihinde eğitimlerin düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı. Bu doğrultuda;
elliden az çalışanı olup, az tehlikeli sınıfta yer alan işverenler ve işveren vekillerinin herhangi bir mezuniyet şartı aranmadan 16 saatlik eğitimi tamamlayan katılımcılara “iş sağlığı ve
güvenliği hizmetlerinin yürütümüne ilişkin işveren veya işveren vekili sınavına katılım hakkı belgesi” düzenlenecek olup, sınavda başarılı olan katılımcılar yönetmelik kapsamında iş
sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebileceklerdir.Konu hakkında Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “İşverenlerimizin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini kendileri yürütebilmesi açısından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin Bakanlıkla protokolü oldukça önemlidir.Üyelerimizi bu konuda bilgilendirerek, eğitim sonunda başarılı olan kişilerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sürdürmelerini bekliyoruz.” diyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   7
bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… divenire group2

Bodrum Belediyesi, Bodrum’da sporun her branşında faaliyet gösteren kulüpleri tek çatı altında birleştirmek amacıyla düzenlenecek çalıştayın hazırlık sürecini başlattı.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   4Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü yönetimi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile başkan yardımcıları Turgay Kaya, Ummahan Yurt, Önder Batmaz ve Bodrum Belediyesi meclis üyelerine yönelik, kulübün mali durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. B.B.Bodrumspor tesislerinde gerçekleşen sunumda Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’nın önderliğinde geçmiş dönemden kalan borçlar, isim sponsorluğu, stat reklam gelirleri, sponsorluk destek projeleri, altyapı ve diğer branşlar ile ilgili bilgiler ve veriler paylaşıldı.

Bodrumspor kulüp yöneticilerinin yaptığı sunumun ardından bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum ile ilgili her türlü faaliyette etkin olan ve irade ortaya koyması gereken Belediye Meclisi’nin Bodrumspor ile ilgili bilgi sahibi olmasının önemine değinerek “Kulübün geleceği ile ilgili alınacak kararlara katkı koyabilmek adına önemli bir toplantı oldu. Yeni sezon çalışmaları başlamadan önce böyle bir bilgilendirme toplantısı yapılmasını rica ettim. Kulüp yöneticilerimize ve meclis üyelerimize zaman ayırdıkları için teşekkür ederim” dedi.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt   1Bodrum’daki spor faaliyetleri ile ilgili bir çalıştay hazırlığı içinde olduklarını söyleyen Başkan Aras, “Bodrum’da geleceğin sporcu gençlerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasına katkıda bulunan amatör kulüpler, çok önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor. Bodrum’da sayıları ve faaliyetleri çok ciddi boyutta ve her birinin belediyemizle maddi ve manevi bağlantısı var. Biz belediye olarak bir çok kulübümüze malzeme, mazot araç gereç tesis desteği veriyoruz. Dolayısıyla bu konuda hem Bodrum kamuoyunun hem de bizlerin bilgi sahibi olması gerekir. Bunun için ilk olarak Bodrumspor’umuz ile başladık.” diye konuştu.

 

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler