Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

Yayınlanan

açık

emin varol aynaya bakmasi gereken kim

Tarih; 20 Nisan 2018, Cuma, Saat ise 17:00, Yer, TBMM Genel Kurul Salonu.

Tarihi bir gün. Türkiye Cumhuriyeti’nde “hükümet etme sisteminin” değiştirilmesine ilişkin seçimlerin erkene çekilmesi görüşülüyor.

Başkanların, Frak giyme zorunluluğunu ortadan kaldıran TBMM Başkanı İsmail Kahraman, koyu renk takım elbisesiyle genel kurulu yönetiyor.

Kahraman, AK Parti ve MHP’nin verdiği erken seçim yasa teklifi ile ilgili oylama sonucunu mutlu bir ifade ile birkaç kez tekrarladı.

Oylamaya katılan 386 milletvekili’nin onayıyla..

Oylamaya katılan Ak Parti, CHP ve MHP’li 386 milletvekilinin tamamı erken seçime “evet” diyor. Oylamaya katılmayan 60 kadar milletvekili kimseninin umurunda değil. Vekiller “coşku” içinde ayağa kalkarak kararı alkışlıyor.

Başbakan gibi, vekillere bütün haklarını “helal eden”, vekillerden de aynı şekilde “helallik” isteyen Başkan İsmail Kahraman, sonucu açıkladıktan hemen sonra “Gül’ü İncitme” isimli bir şiiri okumaya, kargaşada sesini durmaya çalışıyor.

Bir kez daha milletvekili olabilmek için “listeye girme” telaşına kapılan milletvekilleri, çoktan “Parlamenter Sistemin Son Başbakanı Binali Yıldırım ve ” Erken Seçimlerin Mimarı” Devlet Bahçeli’nin önünde kuyruk olmuş, erken seçim kararından dolayı kendilerini  tebrik ediyor ve “helallik” istiyor.

Bir süre sonra, genel kurul salonunda çapraz gidiş-gelişler başlıyor.

Binali Yıldırım’ın elini sıkan Ak Partililer, Bahçeli’nin kuyruğuna, MHP’li vekiller ise Yıldırım’ın önündeki kuyruğa dahil oluyorlar.

Basın locasından anlatmaya devam ediyorum…

Meclis’in duayen foto muhabiri Orhan, milletvekillerinin isteğini yerine getirebilmek için sürekli deklanşöre basıyor. Basın locasındaki foto muhabiri arkadaşlarım da hiçbir anı kaçırmamaya çalışıyor.

Bu kargaşada ısrarla, Gül’ü incitme” isimli şiirini okumaya devam eden Meclis Başkanı Kahraman, zaman zaman, kendisini dinlemeyen vekilleri meşgul ettiği için foto muhabiri Orhan’ı dışarı atmakla tehdit ediyor.

Tebrik kuyruğu bitince, yerinden kalkan Başbakan Binali Yıldırım, salonun öbür ucundaki MHP sıralarına giderek, “kader ortağı” Devlet Bahçeli’yi kutluyor.  Binali Yıldırım ve Devlet Bahçeli daha sonra aradaki boş HDP sıralarını atlayarak az sayıdaki CHP’li vekillerin elini sıkıyor, onlara da seçimlerde “başarılar” diliyorlar.

Peki, el sıkma işlemi biten vekiller ne yapıyor?

“Gidip de gelememek var. Listelere girememek var” diye düşünen ve dört yıl boyunca birlikte el kaldıran Ak Partili milletvekilleri, hatıra fotoğrafı çektirmek için bazılarının hiç çıkıp konuşmadığı, Meclis Kürsü’sünün önünde hilal şeklinde sıralanıyor. Bu yasama döneminde kapanan, başörtülü, örtüsüz kadın vekiller de kendi aralarında gruplar yaparak poz veriyor…

Vekiller, daha sonra arkalarını basın locasında görevini yapmaya çalışan foto muhabirlerine döndüler.

Basın locasının hemen önündeki AK Parti sırlarında toplanan Milletvekilleri,  liderleri Bahçeli ve Yıldırım’la birlikte hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Arkadan fotoğraf çekmek zorunda kalan gazetelerin foto muhabirleri, arka arkaya, Başbakan ve MHP lideri ile milletvekilerine seslenerek kendilerine doğru dönmelerini istiyorlar.

Ancak, foto muhabirlerini duymamazlıktan gelen milletvekilleri, hafifçe öne doğru eğilerek Medyaya arkası dönük bir durumda gülerek poz vermeyi sürdürüyor.

Liderleri ve vekilleri, kendilerine doğru döndürmeyi başaramayan gazeteciler, salondaki AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ten gelen sesle irkildiler.

Metin Külünk,  balkondaki gazetecilerin, bize doğru dönün çağrısına, “siz aynaya bakın, aynadan çekin” diye bağırıyordu.

Bu sözler üzerine bazı foto muhabirleri, fotoğraf çekmeyi bırakarak, milletvekillerini protesto etti ve basın locasından ayrıldı.

Ben de onlara katılıp basın locasından çıkarken, “ACABA AYNAYA BAKMASI GEREKEN KİM VE KİMLER” diye düşünüyorum!

Erken seçimimiz hayırlı olsun…

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA’YA MEDYA, SAĞLIK VE SPOR DÜNYASINDAN ÜNLÜ YAĞACAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gençlik ve spor bakanlığı kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü MUĞLA’YA MEDYA, SAĞLIK VE SPOR DÜNYASINDAN ÜNLÜ YAĞACAK… mugla genclik spor mudurlugu 1

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından 12 ilde organize edilen Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı 21-25 Ocak 2019 tarihleri arasında Muğla’da gerçekleştirilecek. Dev organizasyon kapsamında Spor Ve Sağlık Dünyasının Ünlüleri KYK’lı Gençlerle Buluşacak.

gençlik ve spor bakanlığı kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü MUĞLA’YA MEDYA, SAĞLIK VE SPOR DÜNYASINDAN ÜNLÜ YAĞACAK… mugla genclik spor mudurlugu 2Batman, Adıyaman, Ankara, Afyon, Düzce, Sakarya ve Denizli’den 150 gencin katılacağı Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı için Muğla’ya ; Medya, Spor ve Sağlık dünyasından ünlü akını yaşanacak. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Mekezi Salonlarında gerçekleştirilecek açılış programı ve etkinliklerinin ardından faaliyet Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kredi Yurtlar Kurumu Salonlarında devam edecek. Muğla KYK gençleri başta olmak üzer tüm Üniversite öğrencilerine ve Halka açık olarak gerçekleştirilecek faaliyet kapsamında; Doç. Dr. Halit Yerebakan, Sağlıklı Kariyer Seçimi, Dr.Yavuz Dizdar; Gelecek gençler için ne getirecek?, Erdoğan Arıkan ve Alp Pehlivan; Futbol Gelişim ve Değişim, Evren Göz; Spor Haberciliği ve İletişim, Eski Milli Futbolcu Ali Gültiken; Sporun ve Futbolun hayatımızdaki yeri, Enes Erkan ise Gençlik ve spor konulu sunumları ile gençlerle bir araya gelecekler. Bunun yanı sıra yine Milli Sporcular; Enes Erkan, Emirhan Muran ve Kübra Dağlı’da Kampta KYK’lı gençlerle ve Muğlalılarla bir araya  gelecekler.

gençlik ve spor bakanlığı kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü MUĞLA’YA MEDYA, SAĞLIK VE SPOR DÜNYASINDAN ÜNLÜ YAĞACAK… omer ilman mugla genclik spor muduruGençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından 4.sü düzenlenen Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı’nın ilimizde geçtiğimiz yıllarda başarı ile düzenlenmesi nedeni ile bu yılda 12 il içine girdiklerini belirten Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman,  “Değişik illerden bir araya gelen gençler 5 gün süre ile hem, önemli konuklarla Sağlık ve Spor konularında bilgilenecekler hemde Muğla ve Bölgesini Tematik Geziler ile gezip görerek eğlenceli vakit geçirme şansı elde edecekler.” Dedi.

Programın açılışı 21 Ocak Pazartesi günü Saat 10:00’da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi AKM B Salonun da gerçekleştirilecek.

 

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YELKENCİLER İLK KEZ GECE SEYRİ GERÇEKLEŞTİRDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum yelken YELKENCİLER İLK KEZ GECE SEYRİ GERÇEKLEŞTİRDİ… Bodrumsporlu yelkenciler ilk kez gece yelken yapti 1

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi optimist takım sporcuları hayatlarında ilk kez gece yelken yapmanın deneyimini yaşadı.

İçmeler mevkiinde bulunan yelken şubesinden denize açılan 15 sporcu, 3 optimiste sırayla binerek deniz ortasına atılan ışıklı şamandıralar arasında yarıştı. Optimistlere takılan renkli fosforlu ışıklar ise farklı bir görüntü oluşturdu.

21-26 Ocak tarihleri arasında Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Bodrum’un Turgutreis Mahallesinde düzenlenecek Kış Kupası öncesi Bodrumsporlu minik yelkenciler hayatlarında ilk kez gece yelken yapmanın keyfiyle yarışlara farklı şekilde hazırlanmış oldu.

bodrum yelken YELKENCİLER İLK KEZ GECE SEYRİ GERÇEKLEŞTİRDİ… Bodrumsporlu yelkenciler ilk kez gece yelken yapti 2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

2019 BAYK KIŞ TROFESİ YARIŞLARI BAŞLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum bayk trofe 2019 BAYK KIŞ TROFESİ YARIŞLARI BAŞLADI… TROFE BA  LADI

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü’nce (BAYK) düzenlenen BAYK Kış Trofesi’nin 1. ayak yarışları 19 Ocak Cumartesi günü star aldı…

Yedi etaptan oluşan ve her ayağı iki günü kapsayan organizasyonun 1. ayak ilk gün yarışlarına, farklı illerden 41 teknede yaklaşık 360 sporcu katıldı. Yarışlar, IRC-A, IRC-B ve destek olmak üzere 3 ayrı sınıfta düzenlendi. IRC-B ve destek sınıfındakiler 18 millik Bodrum-Karaada-Kıstak Adası- Karaada-Bodrum rotasında yelken açtı. IRC-A sınıfındaki yarışçılar ise Karaada önlerinde kurulan parkurda, şamandıra rotadaki yarışın ardından, 19 millik Bodrum- Çelebi Adası-Tavşan Burnu-Bodrum rotasında mücadele etti. Rüzgarın hızının azaldığı anlarda ilerlemekte güçlük çeken yarışçılar, rüzgarın etkisini artırdı dönemlerde ise zaman zaman yelkenlerini açıp kapatırken zor anlar yaşadı. Yarışların startında teknelerin birbirine yakın ilerlemesi ve sporcuların dalgalarla mücadelesinde renkli görüntüler oluştu.

bodrum bayk trofe 2019 BAYK KIŞ TROFESİ YARIŞLARI BAŞLADI… 2018 kis tirhandil kis trofesi basladi 2Bugün  tamamlanacak ilk etap yarışlarında dereceye girenler, organizasyonun 9-10 Şubat’taki ikinci ayak programı kapsamında düzenlenecek ödül töreninde açıklanarak kupalarını alacak.

Okumaya devam et

Son Haberler