Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

İSMAİL ALTINDAĞ ÇOCUK FUTBOL FESTİVALİ BAŞLADI…

Yayınlanan

açık

ismail altındağ İSMAİL ALTINDAĞ ÇOCUK FUTBOL FESTİVALİ BAŞLADI… ismail alt  ndag futbol turnuvas 3
ismail altındağ İSMAİL ALTINDAĞ ÇOCUK FUTBOL FESTİVALİ BAŞLADI… divenire group2

Bodrum Belediyesi Bodrumspor kulübü tarafından bu yıl ilki düzenlenen İsmail Altındağ Çocuk Futbol Festivali renkli görüntülerle başladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Bodrum Belediyesi Bodrumspor altyapısı tarafından organize edilen İsmail Altındağ Çocuk Futbol Festivali Bodrum Şehir Stadı’nda renkli görüntülerle başladı. 2008 ve 2009 doğumlu çocuklardan oluşan kız ve erkek takımlarının katıldığı festivalin açılış seronomisine Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, B.B.Bodrumspor kulüp başkanı Rıza Karakaya, kulüp yöneticileri, sporcu velileri ile öğretmenler ve antrenörler katıldı.

ismail altındağ İSMAİL ALTINDAĞ ÇOCUK FUTBOL FESTİVALİ BAŞLADI… ismail alt  ndag futbol turnuvas 2Geçtiğimiz ay vefat eden Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı merhum İsmail Altındağ anısına düzenlenen turnuvanın açılışında konuşan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz şunları söyledi;

“Rahmetli İsmail Altındağ arkadaşımızın anısına düzenlenen bu güzel turnuvanın başta çocuklarımız olmaz üzere herkese hayırlı olmasını diliyorum. İsmail Altındağ’ı da bu sebeple rahmetle, dualarla yad ediyoruz, mekanı Cennet olsun. Sevgili Bodrumlular değerli arkadaşlarım, spor, dostluk ve kardeşliğin gelişmesi için, sosyalleşme için önemli bir yoldur. Ama sporken yaparken hepimizin çocuklarıma örnek olarak, sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu unutmamamız lazım. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak ve hem de sporu sevdirmek adına bu organizasyonun güzel bir faaliyet olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, Bodrumsporumuza, belediyemize, tüm yönetici arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu güzel etkinliğin hepimize hayırlı olmasını diliyorum, çocuklarımıza başarılar diliyorum, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

ismail altındağ İSMAİL ALTINDAĞ ÇOCUK FUTBOL FESTİVALİ BAŞLADI… ismail alt  ndag futbol turnuvas 1Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Şehir Stadı’nın içine özel olarak kurulan sahalarda kız ve erkek takımlarının maçlarının başlama vuruşunu birlikte yaparak çocuklara başarılar diledi. Başlama vuruşlarının ardından bir açıklama yapan Bodrum Belediye başkanı Mehmet Kocadon ise şunları söyledi;

ismail altındağ İSMAİL ALTINDAĞ ÇOCUK FUTBOL FESTİVALİ BAŞLADI… ismail alt  ndag futbol turnuvas 4“Hem çok güzel hem duygusal bir turnuva. İsmail başkanımız biliyorsunuz ömrünün büyük bir bölümünü yerele hizmet olarak adamıştı. Bizim ikimizde ortak bir özelliği vardı; sağlıklı nesiller yetiştirmek en büyük arzumuzdu bizim. Tabi biliyorsunuz ki bu sağlıklı nesilleri yetiştirmek için de en büyük etken spor. İsmail başkanımda spora büyük destek veriyordu. Özellikle son zamanlarda Bodrumspor’a verdiği desteği hepimiz biliyoruz. Ben özellikle bu turnuvada başta kaymakamımız olmak üzere değerli eğitim camiamıza, okul müdürlerimize, velilerimize ve çocuklarımıza bir defa daha teşekkür ediyorum. Gördüğünüz gibi demek ki yıllardan bu yana yaptığımız hizmetler meyvasını vermeye başlamış ki, şu anda dört tane bayan takımda yarışıyor bu turnuvada. Bu da çok güzel bir durum. Bunun için bay- bayan ayrımını bırakıp herkesi insan olarak görüp hizmetlerimize devam etmemizin gerektiğine inanıyorum. Gerçekten güzel bir turnuva olacak, emeği geçen herkese, Bodrumspor kulüp başkanımız ve yöneticilerimize bir kez daha teşekkür ediyorum”.

24-25-26 Nisan tarihlerinde devam edecek İsmail Altındağ Çocuk Futbol Festivali’nde ilk gün 2 kız ve 2 erkek takımının maçlarıyla başlarken, maçları olmayan çocuklar ise Bodrum Şehir Stadı’na kurulan şişme oyun alanları ile eğleniyorlar.

ismail altındağ İSMAİL ALTINDAĞ ÇOCUK FUTBOL FESTİVALİ BAŞLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… logo msk
işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… divenire group2

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında işyerinde işgüvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli gibi İSG profesyonellerinin sunacağı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale geldi.

29.06.2015 tarih ve 29401 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “İşyerinde işveren veya işveren vekili tarafından yürütülerek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin” yönetmelik kapsamında; elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini işveren veya işveren vekilleri yürütebilecektir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 14.02.2019 tarihinde eğitimlerin düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı. Bu doğrultuda;
elliden az çalışanı olup, az tehlikeli sınıfta yer alan işverenler ve işveren vekillerinin herhangi bir mezuniyet şartı aranmadan 16 saatlik eğitimi tamamlayan katılımcılara “iş sağlığı ve
güvenliği hizmetlerinin yürütümüne ilişkin işveren veya işveren vekili sınavına katılım hakkı belgesi” düzenlenecek olup, sınavda başarılı olan katılımcılar yönetmelik kapsamında iş
sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebileceklerdir.Konu hakkında Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “İşverenlerimizin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini kendileri yürütebilmesi açısından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin Bakanlıkla protokolü oldukça önemlidir.Üyelerimizi bu konuda bilgilendirerek, eğitim sonunda başarılı olan kişilerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sürdürmelerini bekliyoruz.” diyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler