Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BAŞKAN KOCADON BODRUM’UN HAFIZASIYLA BİR ARAYA GELDİ…

Yayınlanan

açık

mehmet kocadon BAŞKAN KOCADON BODRUM’UN HAFIZASIYLA BİR ARAYA GELDİ… mehmet kocadon davet 1

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 2014 yılında yürürlüğe giren Bütün Şehir Yasası ile Muğla bölgesinde kapanan belde belediyelerinin başkanları ile yine aynı yasa ile kapanan il genel meclisi üyelerini özel bir davet ile Bodrum’da ağırladı. 

The Marmara Bodrum Otel’de gerçekleşen davete ev sahibi Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un yanı sıra Muğla bölgesindeki kapanan belde belediyelerinin başkanları ve kapanan il genel meclisi üyeleri katıldı. Geceye ayrıca Bodrum Belediyesi eski Başkanları Mazlum Ağan ve Cevat Bilgiç, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Kablı ile Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç katılımlarıyla eşlik etti.

mehmet kocadon BAŞKAN KOCADON BODRUM’UN HAFIZASIYLA BİR ARAYA GELDİ… mehmet kocadon davet 2Başkan Kocadon gecede yaptığı konuşmada, “Bodrum hepinizin bildiği gibi Türkiye’mizin dünyaya açılan elindeki en büyük cevheri ve medeni kapısıdır. Bunları bizden önceki büyüklerimizin misafirperverliği, medeni oluşu ve hoşgörüsü sayesinde yakaladık. Şimdi onlardan aldığımız bu güzel mirası, biz de devam ettirmek için elimizden gelen her türlü mücadeleyi veriyoruz. Bodrum ismi Anadolu tarafından çok merak edilen bir yer ve Muğla’mızın da en büyük ilçesi. Bugün burada sizlerle olmamızın en büyük nedeni de Muğla’mıza hizmet yapmış belediye başkanlarımız ve il genel meclisi üyelerimizi anımsamak, hatırlamak, merhaba demek ve güzel bir vakit geçirmek. Muğla’mızın kıyı şeridi 1500 km’ye yakın bir alan. Bugün baktığımızda Muğla – Halep arası 1100 km arkadaşlar. Ne kadar büyük bir alan ki şu anda büyükşehir yasasıyla yönetilmeye çalışılıyor. Bu büyükşehir olurken hiçbirimizin fikri sorulmadı. Hepimiz görevdeydik. Ben biliyorsunuz hem belde belediye başkanlığı hem ilçe belediye başkanlığı şimdi de yarımada belediye başkanlığı yapan içinizden birisiyim ama bu gömlek Muğla’ya uymadı. Hep sıkıntılar yaşıyoruz. Sizler seçilmişler olarak toplumun en az 10 adım önünde yürüyen insanlarsınız. Sizin her hareketiniz toplum tarafından dikkatle incelenir hatta taktığınız kravatınızın rengi, sürdüğünüz parfüm bile toplumu etkiler. Ben bu güzel Bodrum akşamında bizleri yalnız bırakmadığınız için ve özellikle seçilmişliğin ne demek olduğunu çok iyi bilen bir belediye başkanı olarak hepinize bir defa daha saygılarımı sunuyorum.

mehmet kocadon BAŞKAN KOCADON BODRUM’UN HAFIZASIYLA BİR ARAYA GELDİ… mehmet kocadon davet 3Bugün aramızda hem belediye başkanlarımız var hem il genel meclisi üyelerimiz var. Hepimizin bu güzel Muğla’mızın her metrekaresinde emeği var, çaktığı bir çivi var. Bunları hiçbir zaman göz ardı edemeyiz. Onun için sizlerle bugün, bu güzel Bodrum akşamında olmak gerçekten çok keyifli. Bodrum yarımadası çok büyük bir coğrafya. 11 tane belediye başkanlığı vardı, 11 belediye ile yönetiliyordu Bodrum ve bunların hepsi 1 günde kapatıldı, kapatılan belediyelerimizin bütün sorumlulukları, borçları ve personeli de Bodrum Belediyesi’ne devroldu. Bir tane belde belediyesinden gelen arkadaşımıza çıkış vermedik. Tüm personelimiz ile birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Şu anda gidin, Gündoğan sahilinde çalışmalarımız devam ediyor, asfalt şantiyemiz devamlı çalışıyor ve Muğla’mızın da hizmetindedir. Muğla’mızın yetişebildiğimiz her yerine sıcak asfalt ihtiyacı olan başkanlarıma elimden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyorum ve etmeye de devam edeceğim. Bugün Bodrum Belediye Başkanı olarak burada bu şekilde konuşabiliyorsam bu, güzel Muğla’mızın medeni oluşundandır. Sizlerin Muğla’mıza çaktığı her çividen dolayı ben bugün Bodrum isminin gururunu yaşıyorum. Zor süreçlerden geçti Muğla bölgemiz arkadaşlar. Hiç kimse kusura bakmasın. Bodrum bile 1. derece sürgün yeriydi ama bugün dünya şehri. Hepinizin bunda emeği var. Bugün Muğla sadece 3-5 ilçesiyle değil 13 ilçesiyle anılması lazım. 13 ilçesinin de ekonomik seviyesi aynı yükseklikte olması lazım. Hep birlikte, birlik beraberlik içinde bu süreçleri geçmemiz lazım. El ele vererek götürmemiz lazım. Ozanlarımızın dediği bir laf vardır, sizler de bilirsiniz: Güneşin bahçesi derler Muğla’mıza. Bu güneşin bahçesinde el ele tutuşarak bütün Muğla’mıza güzel aydınlık günler dileğiyle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

mehmet kocadon BAŞKAN KOCADON BODRUM’UN HAFIZASIYLA BİR ARAYA GELDİ… mehmet kocadon davet 4

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR İSTANBUL’DAN 1 PUANLA DÖNDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR İSTANBUL’DAN 1 PUANLA DÖNDÜ… bodrumspor eyupspor 1
2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor ikinci devrenin ilk maçında deplasmanda Eyüpsspor ile golsüz berabere kaldı.
İstanbul Esenler Stadı’nda 13.00’de başlayan karşılaşmayı Bodrum’dan gelen yaklaşık 20 taraftarla birlikte Eyüpssporlu yaklaşık 100 taraftar izledi. Her iki takım taraftarları da takımlarını 90 dakika boyunca destekledi.
bodrumspor BODRUMSPOR İSTANBUL’DAN 1 PUANLA DÖNDÜ… bodrumspor eyupspor 2Eyüpsspor’un 10 kişi tamamladığı karşılaşmanın önemli pozisyonları ise şu şekilde:
Dakika 7‘de Bodrumspor’un kullandığı köşe vuruşundan dönen topu kapan Celal’in müsait pozisyonda yaptığı vuruş üstten auta çıktı.
Dakika 11‘de gelişen Eyüpspor atağında Kubilay Akyüz’ün çaprazdan vuruşu direğin dibinden auta çıktı.
Dakika 20‘de Bodrumspor’un kazandığı serbest vuruşta Hüseyin Kala topu Orhan’ın önüne bıraktı, Orhan’ın vuruşunda Eyüpsspor kalecisi Evren topu rahat kurtardı.
Dakika 22‘de gelişen Eyüpsspor atağında Yüksel Kayaalp’in sağ çaprazdan yaptığı vuruşta Kaleci Kaya topu kurtardı.
Dakika 49‘da gelişen Bodrumspor atağında Göksu’nun Harun ile yaptığı duvar pası sonrası yaptığı vuruşta top üstten auta çıktı.
Dakika 67‘de gelişen Bodrumspor atağında Hüseyin Kala’nın uzaktan şutunda Eyüpsspor kalecisi Enver topu iki hamlede tuttu.
Dakika 84‘de gelişen Bodrumspor atağında Cen Ekinci kaleci Enver ile karşı karşıya kalacağı sırada Eyüpssporlu Muhammet Yeşil Cem’in formasından çekerek pozisyonu bozdu. Karşılaşmanın hakemi Muhammet Yeşil’i ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışına gönderdi.
Bodrumspor karşılaşmanın kalan dakikalarında yakaladığı pozisyonlarda da aradığı golü bulamayınca karşılaşma golsüz beraberlikle sonuçlandı. Alınan bu sonuçla yeşil beyazlı ekip puanını 29’a yükseltirken 7’inci sıradaki yerini korudu. Karşılaşma sonrası havayoluyla Bodrum’a dönecek yeşil beyazlı ekip yarından itibaren, 23 Ocak Çarşamba günü Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu 2. maçında konuk edeceği Evkur Yeni Malatyaspor maçı hazırlıklarına başlayacak. İki takım arasında oynanan ilk karşılaşmayı Evkur Yeni Malatyaspor 3-2 kazanmıştı.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM BELEDİYESİ’NİN İSÇİLERİNE SENDİKA MANEVRALARI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUM BELEDİYESİ’NİN İSÇİLERİNE SENDİKA MANEVRALARI… belediye iscilerinin sendika isyani 1

4857 Sayılı kanunla devlet kadrosunda bulunup, hakları korunan Bodrum Belediyesinde çalışan bir grup işçi, bağlı bulundukları Belediye – İş ( Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası) sendikasının, haklarını korumaktan çok, kazanımları söz konusu olduğunda işveren gibi davrandığı iddiasıyla bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Haber / Foto: Ali Peltek

bodrum belediyesi BODRUM BELEDİYESİ’NİN İSÇİLERİNE SENDİKA MANEVRALARI… belediye iscilerinin sendika isyani 2Belediye işçileri adına konuşan Şeref Kars, “Sendika genel merkezinin haberi olduğunu sanmıyorum ama, Muğla temsilcimiz Ender Akbay’ın tartışma konusu olan uygulamalarından muzdarip durumdayız. Bizim haklarımızı korumak adına, bizim avukatımız gibi olması gereken Muğla temsilcisinden; ölüm yardımı, yaptığımız işin görev tanımı ve getirisi, mesailer konusundaki uygulamalarından rahatsızız. Yaptığımız bir toplantıda 50 madde olan kooperatifleşmeden doğacak kazanımlarımız uyarınca öngörülen arsa tahsisi maddesinin protokolden çıkarılacağını bizzat bana ve arkadaşlarıma söyledi. Yıllık zam söz konusu olduğunda tamamen işçinin aleyhinde duruş sergilemektedir. Son 5 yıldır, açıklanan zorunlu zamma ek olarak 1 puan bile kazanımımız olmamıştır. Arkadaşlarımızla bir araya gelip, bir hukukçuyu vekil tayin ederek, haklarımızı arama kararı aldık.” dedi.

Konu hakkında bilgi almak için telefonla ulaştığımız Belediye – İş Muğla temsilcisi Ender Akbay’da işçilerin iddialarına karşı şunları söyledi:

“Görevde olduğumuzdan bu yana düşük yevmiyeler artırıldı. Görev tanımlaması ile ilgili çalışmalar devam etmekte. 7,5 saatin üzerindeki çalışmalarla % 50 arttırılarak verilmesini sağladık. Mağduriyet varsa gereken yapılır. Mevzuat hakkında tüm üyelerimiz bilgilendirilmektedir.” 

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP BODRUM İLÇE ÖRGÜTÜNDE HAREKETLİ DAKİKALAR!

Yayınlanan

açık

Tarafından

chp bodrum ilçe merkezi CHP BODRUM İLÇE ÖRGÜTÜNDE HAREKETLİ DAKİKALAR! ARENA BODRUM CHP

Yerel seçimlere haftalar kalmasına rağmen hala adayı açıklanmayan CHP Bodrum İlçe Örgütü, tüm aday adaylarıyla ve CHP’li yöneticilerle bir araya geldi.

CHP il Başkanı Adem Zeybekoğlu ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da hazır bulunduğu toplantıda, İYİ Parti’nin adayı Mehmet Tosun’la ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, CHP ilçe örgütü olarak tarihi bir güne tanıklık ettiklerini söyleyerek başladığı konuşmasında, son günlerde siyaset kulislerini meşgul eden söylentilerin “bilgi kirliliği” olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“İYİ Parti adayının Bodrum CHP’den aday olacağına yönelik söylentiler doğru değildir. Bu bilgi, ne genel başkanımız ne genel başkan yardımcılarımız tarafından teyit edilmemiştir. Talep var mıdır? Vardır. Bize göre kendilerini darı ambarında görüyorlar. Böyle bir şey söz konusu değildir. Yolumuza CHP’nin hali hazırdaki üyelerimizden biriyle devam edeceğiz. Gerek sosyal medyada, gerek yönetimimizle, Bodrum belediye başkanımızla, vekillerimizle, Büyükşehir belediye başkanımız dimdik durduk bu talebin karşısında. Gelecek hafta adayımız belli olacak. Hep beraber karnaval havasında bodruma güzellikler yaşatmaya devam edeceğiz. Şu anda Mehmet Tosun’un Bodrum’dan CHP başkan adaylığı mümkün değildir. Bu konu tamamen kapanmıştır. Tüzük orada duruyor.”

chp bodrum ilçe merkezi CHP BODRUM İLÇE ÖRGÜTÜNDE HAREKETLİ DAKİKALAR! KOCADON 5

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da bir algı operasyonu yapıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bazen olumsuzluklardan güzel şeyler çıkıyor. Her işte bir hayır vardır. Bu bir algı operasyonudur. Böyle bir şey mümkün değildir. Çünkü Bodrum İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en değerli belediyesidir. Anadolu’nun umududur. Öyle kolay verilecek bir yer değildir. Anadolu halkı huzurlu bir şekilde Bodrum’da yaşıyorsa bunu CHP ye borçlu olduğunu herkes biliniyor. Devlet bile Bodrum’daki bu huzurun bozulmasını istemez arkadaşlar. Basın mevcut iktidarın elindedir. İstediği şekilde yazıp yayınlayabiliyor. Biz de bundan etkilenip panik oluyoruz, birbirimizi suçluyoruz. Halbuki partimizin üst yönetiminin bile haberi yok bundan. Biz önümüzdeki süreçte tekrar CHP ile belediyeleri nasıl alırız. onun projesini yapacağız. Sakin olun. Bu kaleyi kimse yıkamaz. Kafasındaki projeleri farklı şekilde yansıtmaya çalışırlar, biraz suyu bulandırırlar. Bunun dışında Bodruma hiç kimse bir şey yapamaz. Kolay değil. Hepiniz evinizde rahat uyuyun. Rahat olun. Kırgınlıklar, küskünlükler olabilir. Bunların hepsi gelip geçicidir. Şöyle bir olayda bakın ne kırgınlık, ne küskünlük kaldı. Hepimiz beraber olmaya devam edeceğiz. Bodrum hiç kimseye teslim edilemez CHP dışında.”

ZEYBEKOĞLU: BİLDİĞİMİZ BİR ŞEY VAR DEMEK Kİ…

CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu da konuşmasına “Umudunu kaybetmeyen CHP’li arkadaşlarım saygıyla selamlıyorum.” Sözleriyle başladı. Zeybekoğlu, İYİ Parti ve CHP arasında diplomatik görüşmelerin devam ettiğini belirterek “Bir süreç yaşıyoruz. Bu süreci en iyi şekilde yürütmek istiyoruz. Elbette, CHP’den daha büyük kimse yoktur. Bir ittifak alışverişi yapılıyor. İYİ Parti ile ittifak gelişiyor. Bu ittifakta, açık ve net söylüyorum. Mehmet Tosun arkadaşımızın belirli dünya görüşü vardır. Bu arkadaşımızın gelip CHP’den üye olacağını düşünmüyorum. Nasıl bizler gitmeyecek isek, onun da geleceğini düşünmüyorum. Elbette CHP’li bir arkadaşımız olacaktır. Bodrum’da da bu seçimi alacağımızı düşünüyorum. Biraz diplomasi, biraz sokak eylem mücadelesi veriyoruz. Ben bu süreçte ikisinde de varım. Genel merkezin dediği şu. Bir ittifak görüşmemiz var. Elbette Muğla’da biz kimseyi üzmeyiz diyorlar. Ben buradan CHP’li birinin belediye başkanı olacağını anlıyorum. Genel Merkezimizin bir yanlış yapacağına asla inanmıyorum. İYİ Parti bizim ittifak ettiğimiz bir parti. Her ilçede İYİ Parti de, CHP de adayıyla seçime girebilir. Biz sizlerle beraber bunu göğüsleyebileceğimizi düşünüyoruz.”
Zeybekoğlu, partililerin “Neden en son ilçe Bodrum kaldı?” şeklindeki sorusuna da “Şu anda diplomasi mücadelesi sürdürüyoruz. Bildiğimiz bir şey var demek ki. Bodrum’da süreç daha bitmedi. “ şeklinde yanıt verdi.

Okumaya devam et

Son Haberler