Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BAŞKAN KOCADON BODRUM’UN HAFIZASIYLA BİR ARAYA GELDİ…

Yayınlanan

açık

mehmet kocadon BAŞKAN KOCADON BODRUM’UN HAFIZASIYLA BİR ARAYA GELDİ… mehmet kocadon davet 1
 • mehmet kocadon BAŞKAN KOCADON BODRUM’UN HAFIZASIYLA BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 2
 • mehmet kocadon BAŞKAN KOCADON BODRUM’UN HAFIZASIYLA BİR ARAYA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 2014 yılında yürürlüğe giren Bütün Şehir Yasası ile Muğla bölgesinde kapanan belde belediyelerinin başkanları ile yine aynı yasa ile kapanan il genel meclisi üyelerini özel bir davet ile Bodrum’da ağırladı. 

The Marmara Bodrum Otel’de gerçekleşen davete ev sahibi Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un yanı sıra Muğla bölgesindeki kapanan belde belediyelerinin başkanları ve kapanan il genel meclisi üyeleri katıldı. Geceye ayrıca Bodrum Belediyesi eski Başkanları Mazlum Ağan ve Cevat Bilgiç, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hasan Kablı ile Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç katılımlarıyla eşlik etti.

mehmet kocadon BAŞKAN KOCADON BODRUM’UN HAFIZASIYLA BİR ARAYA GELDİ… mehmet kocadon davet 2Başkan Kocadon gecede yaptığı konuşmada, “Bodrum hepinizin bildiği gibi Türkiye’mizin dünyaya açılan elindeki en büyük cevheri ve medeni kapısıdır. Bunları bizden önceki büyüklerimizin misafirperverliği, medeni oluşu ve hoşgörüsü sayesinde yakaladık. Şimdi onlardan aldığımız bu güzel mirası, biz de devam ettirmek için elimizden gelen her türlü mücadeleyi veriyoruz. Bodrum ismi Anadolu tarafından çok merak edilen bir yer ve Muğla’mızın da en büyük ilçesi. Bugün burada sizlerle olmamızın en büyük nedeni de Muğla’mıza hizmet yapmış belediye başkanlarımız ve il genel meclisi üyelerimizi anımsamak, hatırlamak, merhaba demek ve güzel bir vakit geçirmek. Muğla’mızın kıyı şeridi 1500 km’ye yakın bir alan. Bugün baktığımızda Muğla – Halep arası 1100 km arkadaşlar. Ne kadar büyük bir alan ki şu anda büyükşehir yasasıyla yönetilmeye çalışılıyor. Bu büyükşehir olurken hiçbirimizin fikri sorulmadı. Hepimiz görevdeydik. Ben biliyorsunuz hem belde belediye başkanlığı hem ilçe belediye başkanlığı şimdi de yarımada belediye başkanlığı yapan içinizden birisiyim ama bu gömlek Muğla’ya uymadı. Hep sıkıntılar yaşıyoruz. Sizler seçilmişler olarak toplumun en az 10 adım önünde yürüyen insanlarsınız. Sizin her hareketiniz toplum tarafından dikkatle incelenir hatta taktığınız kravatınızın rengi, sürdüğünüz parfüm bile toplumu etkiler. Ben bu güzel Bodrum akşamında bizleri yalnız bırakmadığınız için ve özellikle seçilmişliğin ne demek olduğunu çok iyi bilen bir belediye başkanı olarak hepinize bir defa daha saygılarımı sunuyorum.

mehmet kocadon BAŞKAN KOCADON BODRUM’UN HAFIZASIYLA BİR ARAYA GELDİ… mehmet kocadon davet 3Bugün aramızda hem belediye başkanlarımız var hem il genel meclisi üyelerimiz var. Hepimizin bu güzel Muğla’mızın her metrekaresinde emeği var, çaktığı bir çivi var. Bunları hiçbir zaman göz ardı edemeyiz. Onun için sizlerle bugün, bu güzel Bodrum akşamında olmak gerçekten çok keyifli. Bodrum yarımadası çok büyük bir coğrafya. 11 tane belediye başkanlığı vardı, 11 belediye ile yönetiliyordu Bodrum ve bunların hepsi 1 günde kapatıldı, kapatılan belediyelerimizin bütün sorumlulukları, borçları ve personeli de Bodrum Belediyesi’ne devroldu. Bir tane belde belediyesinden gelen arkadaşımıza çıkış vermedik. Tüm personelimiz ile birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Şu anda gidin, Gündoğan sahilinde çalışmalarımız devam ediyor, asfalt şantiyemiz devamlı çalışıyor ve Muğla’mızın da hizmetindedir. Muğla’mızın yetişebildiğimiz her yerine sıcak asfalt ihtiyacı olan başkanlarıma elimden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyorum ve etmeye de devam edeceğim. Bugün Bodrum Belediye Başkanı olarak burada bu şekilde konuşabiliyorsam bu, güzel Muğla’mızın medeni oluşundandır. Sizlerin Muğla’mıza çaktığı her çividen dolayı ben bugün Bodrum isminin gururunu yaşıyorum. Zor süreçlerden geçti Muğla bölgemiz arkadaşlar. Hiç kimse kusura bakmasın. Bodrum bile 1. derece sürgün yeriydi ama bugün dünya şehri. Hepinizin bunda emeği var. Bugün Muğla sadece 3-5 ilçesiyle değil 13 ilçesiyle anılması lazım. 13 ilçesinin de ekonomik seviyesi aynı yükseklikte olması lazım. Hep birlikte, birlik beraberlik içinde bu süreçleri geçmemiz lazım. El ele vererek götürmemiz lazım. Ozanlarımızın dediği bir laf vardır, sizler de bilirsiniz: Güneşin bahçesi derler Muğla’mıza. Bu güneşin bahçesinde el ele tutuşarak bütün Muğla’mıza güzel aydınlık günler dileğiyle hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

mehmet kocadon BAŞKAN KOCADON BODRUM’UN HAFIZASIYLA BİR ARAYA GELDİ… mehmet kocadon davet 4

mehmet kocadon BAŞKAN KOCADON BODRUM’UN HAFIZASIYLA BİR ARAYA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54728244 831757797177109 3093107271870185472 n
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 2
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum ekipleri  İzmir’de düzenlenen Halkoyunları Ege Bölgesi Grup Şampiyonası’ndan başarıyla döndü. 

Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından İzmir Gaziemir Belediyesi Spor Salonu’nda Ege Bölgesi Grup Şampiyonası yapıldı. 7 ilden 47 ekibin düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda katıldığı yarışma minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapıldı. 7 ekibin katıldığı Minikler Düzenlemeli dalda İzmir BORDER’in ardından 88.40 puanla ikinci olan Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. 4 ekibin katıldığı Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalda 91 puan alan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri grup şampiyonluğunu elde ederken 88 puanla Bornova Gençlik Spor Kulübü ikinci oldu. Yarışmadaki performansı salonda bulunan herkesin beğenisini kazanan ve bütün salonun ayakta alkışladığı Karya Çiçekleri de Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı.

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54525549 831757767177112 602057378703081472 n

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 6
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Karaova bölgesindeki ziyaretlerine devam ediyor. Karaova bölgesinde gittiği her mahallede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Mehmet Tosun, baba ocağı Kemer Mahallesine yaptığı ziyarette ise yoğun bir katılımla meşaleler yakılarak, sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Pınarlıbelen Mahallesinde de yoğun bir katılımla karşılanan Mehmet Tosun, burada da vatandaşların sevgi ve destek sözleriyle karşılandı.

Pınarlıbelen’de Mehmet Tosun’a Tam Destek

Mehmet Tosun Pınarlıbelen’de yaptığı konuşmada büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’da hizmet anlamında büyük problemlerin yaşandığını belirterek, “Bu işin partisi yok. Siz Bodrumlu hemşehrilerimiz olarak, Karaovalı hemşehrilerimiz olarak bu işten anlayan tecrübeli bir belediye başkanı seçmediğiniz takdirde, iyi bir kadro seçmediğiniz takdirde bunları yaşamaya devam edeceğiz. Karaovalı hemşehrilerimden bu süreçte doğru karar vermelerini rica ediyorum. Ben sizin Hemşehrinizim. Güzel bir kadromuz var, göreve talibiz. Yetkiyi vereceksiniz bize, biz de size hizmet edeceğiz.” dedi ve hemen arkasından “Bu yetkiyi bize veriyor musunuz?” sorusunu sordu ve Pınarlıbelenlilerden alkışlarla hep bir ağızdan “Evet” cevabını aldı.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 4

“Bodrum’un, Karaova’nın Hakkını, Hukukunu Arayacağız…”

Kendilerinin kimseyi eleştirmediğini belirten Mehmet Tosun, “Biz kimseyi eleştirmiyoruz. Biz çünkü Mehmet Tosun ve ekibi olarak ittifaklara güvenerek değil, siz saygıdeğer Bodrumlu hemşehrilerimize, Karaovalı hemşehrilerimize güvenerek yola çıktık. Amacımız da, düşüncemiz de daha iyisini yapmak. Daha iyisini yapmak için yola çıktık ve bunun için kimseyi eleştirmiyoruz. Seçildiğimiz takdirde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden olursa olsun, kim seçilirse seçilsin el ele vereceğiz, seçilmiş belediye başkanınız olarak meclis üyelerimizle birlikte büyükşehirde Bodrum’un, Karaova’nın hakkını, hukukunu arayacağız arkadaşlar.” dedi.

Yapacaklarımızı Sözün Gelişi Olarak Dillendirmiyoruz…

Çiftçiliği çok iyi bildiğini, tütün dizmesini, zeytin toplamasını çok iyi bildiğini belirten Mehmet Tosun, “Ben tarladan üniversite eğitimimi alıp Konacık’ta Belediye Başkanı seçildim. Biz öyle birileri gibi, tarıma sahip çıkacağız, hayvancılığa sahip çıkacağız, üreticinin yanında olacağız, bunları örgütleyeceğiz, soğuk hava deposu kuracağız lafını sözün gelişi olarak dillendirmiyoruz. Bu toprakların evladı olarak gerçek Karaova’yı seven ve burayı kalkındıracak sizin evladınız olarak söylüyoruz” dedi.

Karaovalı gençlerin iş bulabilmeleri için Bodrum Belediyesinin iş bulma kurumu gibi çalışacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Tosun, daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi Pınarlıbelen’den sevgi ve destek sözleriyle ayrılarak Kemer Mahallesine geçti.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 17BABA OCAĞINDA MUHTEŞEM KARŞILAMA

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Karaova bölgesindeki ziyaretlerinde baba ocağı Kemer Mahallesinde vatandaşların yoğun katılımı ile gençlerin görsel şöleni ile karşılandı. Geceyi gündüze çeviren meşaleler ve havai fişekler arasında davul zurna eşliğinde 10’uncu Yıl Marşı ile karşılanan Mehmet Tosun, kendisini karşılayan herkese teşekkür ederek kendileriyle tek tek selamlaştı.

“Adam gibi adam Tosun Başkan” ve “Karaova seninle gurur duyuyor” sloganları arasında ilerleyen Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmaya, “Doğup büyüdüğüm toprakların güzel insanları, Kemer Köyümün, Karaova’nın güzel insanları, doğup büyüdüğüm köyümde beni böyle kalabalık, görkemli bir şekilde karşıladığınız için, evladınızı karşıladığınız için hepinize teşekkür ediyorum, hepinizle gurur duyuyorum” ifadeleriyle başladı.

Karaova bölgesinde kendisine gösterilen desteklerle seçimi kazanacaklarını dile getiren Mehmet Tosun, “Ben size güveniyorum, gençlerimize güveniyorum, köyümüzün kadınlarına güveniyorum, köyümüzün büyüklerine güveniyorum, baba ocağımdaki siz değerli hemşehrilerime güveniyorum. Buradan aldığım güçle, enerjiyle, motivasyonla ekibimle birlikte daha çok çalışacağız, mutlaka başaracağız” dedi.

“Biz herkesi kucaklamaya, herkese hizmet etmeye hazırız” diyen Mehmet Tosun, Bodrum Belediyesi’nin kapısının herkese açık olacağını belirterek, “Bodrum Belediyesi Bodrumluların olacak arkadaşlar” dedi.

Mehmet Tosun konuşmasının sonunda İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi vatandaşları selamladıktan sonra, mahalleye geldiklerindeki aynı coşku ve destek sözleriyle bölgeden ayrıldı.

 

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 11
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 2
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük Mahallesi’nde devam etti.
Bodrum Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için yapılan çalışmalarda dalgıçlar Gümüşlük’te deniz dibinde temizlik yaptılar. Bu yılın altıncı ayağı olan Gümüşlük deniz dibi temizliğine, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin yanı sıra gönüllü dalgıçlar da katıldı. Serbest dalgıç olarak katılan Kemal Gökol, Sezer Kayacan, Halil Özyanık, Yaşar Can Bıçakçı ve Özay Gökol da Bodrum Belediyesi personelleriyle birlikte deniz dibi temizliği yaptı.
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 9
Denizi kullanan yerli ve yabancı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından her sene yapılan bu etkinliğin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Kaptan Halil Özyanık, gönüllü dalgıç arkadaşlarıyla birlikte temizliğe destek vermek istediklerini, gelecek nesiller ve denizde yaşayan canlılar için denizlerimizi temiz tutmamızın önemine de değinerek, bu tür etkinliklerinin devam etmesinin gerekli oluğunu belirtti. Bodrum Belediye A.Ş. Gümüşlük Cafe önünde yapılan ve Derin1, Yılay ve Kilimci teknelerinin de destek verdikleri temizlik çalışmalarında deniz dibinden 45 kg plastik, 40 kg demir, 11 kg teneke, 112 kg tekstil, 111 kg ahşap, 110 kg cam, 30 kg araç lastiği, 53 kg akü olmak üzere toplam 512 kg atık çıkarıldı. Cinslerine göre ayrıştırılan atıklar, geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik etkinliği 27 Mart Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek…
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 7

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler