Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KILIÇDAROĞLU: LİDERLERİN CUMHURBAŞKANI OLMASINA KARŞIYIM…

Yayınlanan

açık

anadolu medya KILIÇDAROĞLU: LİDERLERİN CUMHURBAŞKANI OLMASINA KARŞIYIM… anadolu medya bulusmasi marmaris 1

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti liderlerinin cumhurbaşkanı adayı olmasına karşı olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanı adayı daha önümüzde süre var, bu konuda çalışıyoruz. Güzel bir aday çıkaracağız. Bundan en ufak şüphemiz yok” dedi

Kılıçdaroğlu: “Parti liderlerinin cumhurbaşkanı adayı olmasına karşıyım”
Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenen “Anadolu Medya Buluşması” programına katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, program sonunda gazetecilerin sorularını cevapladı. Türkiye’nin 81 vilayetinden 400’ün üzerinde gazetecinin katıldığı programda önceden belirlenen 8 gazetecinin soru sormasına müsaade edildi. Önce tüm gazetecilerin sorularını alıp daha sonra cevaplara geçen Kılıçdaroğlu, İYİ Parti’ye gönderilen 15 vekille ilgili olarak, “15 milletvekili elbette geri dönecekler. Belli bir görev için oraya gittiler. Biz demokrasiye karşı kurulan bir kumpası, oyunu bozmak için o arkadaşlarımızı görevlendirdik. Cumhurbaşkanı adayı daha önümüzde süre var, bu konuda çalışıyoruz. Güzel bir aday çıkaracağız. Bundan en ufak şüphemiz yok” dedi. 1980 sonrası Türk siyasetinin farklı bir alana yayıldığını, etnik kimlik, inanç ve yaşam tarzı üzerinden yapılan siyasetin siyaseti demokrasiden kopardığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bu nedenle siyaseti yeni bir raya sokmak lazım. Biz geniş halk kitlelerine bu özgüveni ve çağrıyı yapmak zorundayız” dedi.

anadolu medya KILIÇDAROĞLU: LİDERLERİN CUMHURBAŞKANI OLMASINA KARŞIYIM… anadolu medya bulusmasi marmaris 2

“Siyasi parti liderleri aday olmamalı” 
Kendisinin cumhurbaşkanı adayı olmayacağını ve siyasi parti liderlerinin cumhurbaşkanı olmaması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı seçimlerinde parti liderlerinin rol almamaları yönünde benim bakışım. Tarafsızlığını da deklare etmesi lazım cumhurbaşkanının. Namus ve şeref kavramı üzerine yemin edecek. Bu yönden tarafsız olması gerektiğini düşünüyorum. Adaylığım konusuna gelince ben siyasi partilerin genel başkanlarının cumhurbaşkanı adayı olmaması yönünde görüş bildirmiştim. Cumhurbaşkanlığı kavramı 80 milyonu kavrayan bir kavram. Siyasi parti başkanının bunu kucaklaması mümkün değil. Cumhurbaşkanı bir ülkenin, devletin sigortasıdır. Siyasi partiler arasında görüş ayrılıkları olur, en kritik konularda tüm siyasi parti liderleri cumhurbaşkanlığı makamına çıkıp çözüm oluşturur. Biz sadece bugünü değil, yarınları da düşünüyoruz” diye konuştu.
“Yüzde 10 barajını kaldıracak çalışmayı yapmalıyız” 
Seçime 60 gün gibi bir süre olduğunu ve bu sürenin az bir zaman olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, bu seçimde oylarının yükseleceğini ifade ederek, “Geçmişte tek adam rejimine hayır diyenlerin aynı görüşte olduğunu ve oyunu kullanıp pişman olanları biliyoruz. Biz gerçek anlamda demokrasi istiyoruz. Biz birlikte düşünce oluşturup birlikte mücadele etmek zorundayız. Birinci çözmemiz ve uzlaşmamız gereken nokta birden fazla siyasi partinin bir araya gelerek yüzde 10 barajını kaldıracak çalışmayı yapmak. Bu konuda önemli bir adım atmayı düşünüyoruz” dedi.
Kılıçdaroğlu, gazetecilerin soruları üzerine “Kürt sorunu”nun çözümü konusunda en tutarlı çözüm önerisini sunanların kendileri olduğunu, etnik siyaset kesinlikle yapmadıklarını ve dokunulmazlıklara baştan beri karşı olduklarını, sadece ifade özgürlüğü ve kürsü dokunulmazlığının yanında olduklarını söyledi.
anadolu medya KILIÇDAROĞLU: LİDERLERİN CUMHURBAŞKANI OLMASINA KARŞIYIM… anadolu medya bulusmasi marmaris 4“Mesele olan bakanların ömür boyu dokunulmazlığıdır” 
Etnik kimlik ve yaşam tarzı üzerine yapılan siyasetin sorunları çözmediğini ve kimseyi dışlamadıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Biz eskiden beri dokunulmazlıkların kaldırılmasından yanayız. Dokunulmazlıklara karşıyız. Biz sadece kürsü dokunulmazlığından yanayız. Yolsuzluk yapanın, eline silah alıp adam vuranın dokunulmazlığından yana değiliz. Burada gözden uzak tutulan bir konu var. Bakanların dokunulmazlığı ömür boyu sürüyor. Her seferinde bakan olmuş birinin yargılanması için izin almanız gerekiyor. Milletvekilliğinin bütçesi mi var. Bu nedenle asıl üzerinde durulması gereken bakanların dokunulmazlığıdır” dedi.
Karadeniz, Doğu ve İç Anadolu’da oylarının düşmesinin sorumluluğunun kendilerinde olduğunu belirterek, salonda bulunan partililer için “Vatandaşın çayını kahvesini içeceksiniz” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Sıfır baraj ittifakı ne kadar geniş olursa o kadar demokrasiye katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Uzlaşma olursa hayata geçiririz” diye konuştu.
Yolsuzluklara değinirken Müslüman ülkelerin içinde bulunduğu durumu eleştiren Kılıçdaroğlu, “Batı’da yolsuzluk yapan birinin siyasi hayatı bitiyor. İslam’ın doğuş ilkeleri ve prensiplerine yakın yaşam tarzı üzerine 160 ülkede en Müslüman ülke araştırması yapılıyor. İlk 33’te bir tane İslam ülkesi yok, 34. sırada Malezya geliyor. Türkiye 106. sıralarda yer alıyor” ifadelerini kullandı.
“Fenerbahçe’yi tutuyorum, iyi oynayan kazansın” 
Spor ile ilgili sorulara da cevap veren Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe taraftarı olduğunu ve derbide iyi olanın kazanmasından yana olduğunu belirtti. Sporda şiddetin önlenmesine yönelik sorulara da cevap veren Kılıçdaroğlu, şiddetin öncelikle nedenlerinin belirlenip daha sonra yok edilebileceğini söyledi.
“Erdoğan’ın bu şekilde seçime girmesi haklı bir seçim değil” 
Cumhurbaşkanlığı seçiminde milletvekili seçimlerinde olduğu gibi hazineden katkı alınmadığını, bu nedenle Erdoğan’ın seçime girme şartları ile rakiplerinin şartlarının aynı olmadığını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Milletvekili seçiminde hazineden yardım alınıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi halkın bağışları ile yapılıyor. Normalde hepimizin bu pozisyonda olan kişiye bir tek oy bile vermemeniz lazım. Siz de diğer cumhurbaşkanı adayları gibi aynı koşullarda yarışa giriyorsanız başımızın üstünde yeri var. Eğer devlet imkânlarını kullanıyorsanız bu haklı seçim değildir. Bunun önünü kesmenin yolu vatandaştır” dedi.

anadolu medya KILIÇDAROĞLU: LİDERLERİN CUMHURBAŞKANI OLMASINA KARŞIYIM… anadolu medya bulusmasi marmaris 3

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 3a

Bodrum siyasetinin etkili ismi Murat Naci Yavuz MHP saflarına geçti. MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen üye katılım töreninde konuşan Yavuz, tek amacının Bodrum’un hak ettiği hizmetleri artık alması olduğunu söyledi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 5AK Parti’den Bodrum Belediye Başkan aday adayı olan Murat Naci Yavuz, Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı MHP’ye katıldı. MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen katılım törenine MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, yönetim kurulu üyeleri, partililer ve Bodrum siyasetinde söz sahibi olan siyasiler katıldı. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen törende Murat Naci Yavuz’a rozetini eski başkanlardan, yönetim kurulu üyesi, duayen siyasetçi Galip Özmeral taktı.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 4Törende konuşan MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, AK Parti ile kurulan Cumhur İttifakı’nın Bodrum’da da sağlam temeller üzerinde çalıştığını, bu doğrultuda partilerine katılan Murat Naci Yavuz’un üyeliğinden çok mutlu olduklarını söyledi. MHP- AK Parti ittifakının Bodrum’a hizmet getirecek çok güçlü bir yapı olduğunun altını çizen Varan; “Bu birliktelik Sayın Murat Naci Yavuz MHP’ye katılmasıyla daha da güçlendi. Murat Naci Yavuz gibi Bodrum’u çok iyi tanıyan, sorunlarını bilen deneyimli bir Bodrumlu siyasetçi, gücümüze güç kattı. Her şey Bodrum için çok güzel olacak” dedi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 2BODRUM’UN DEVASA SORUNLARI VAR. ÇÖZÜMÜ DE CUMHUR İTTİFAKINDA…

MHP’ye katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Murat Naci Yavuz, el birliğiyle çalışarak Bodrum’a hak ettiği hizmetleri getireceklerini söyledi. Cumhur İttifakı’nın iki güçlü ortağı MHP ve AK Parti’nin Bodrum için bir şans olduğunu söyleyen Yavuz; “Bodrum’un devasa sorunları var. Çözümü de Cumhur İttifakında… Uzun yıllardır maalesef bu sorunlar çözülemedi. Artık Bodrum’un kaybedecek vakti yok. Buna kimsenin tahammülü de yok. Hepimiz Bodrum’un en küçük bir yağışta ne hale geldiğini görüyoruz. Yazın çöplükte çıkan ve günlerce devam eden yangın, Bodrum’u da yakıyor. Bunlar gibi devasa sorunları olan Bodrum’da çözüm çok zor değil, çok uzakta değil. Cumhur ittifakının gücü ve Bodrum sevgimizle bu sorunları çözeriz. Bu vesileyle bana kapılarını ve gönüllerini açan MHP’li kardeşlerime, başta Sayın Başkanım Ömer Varan olmak üzere çok teşekkür ederim. Partinin iyi bir neferi olarak Bodrum için, ülkemiz için çok çalışacağımın sözünü veriyorum” dedi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZİN KIZLARI KUPAYA ADIM ADIM İLERLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalıkavakspor DENİZİN KIZLARI KUPAYA ADIM ADIM İLERLİYOR… yalikavakspor kupa maci

Geçtiğimiz sezon çıktığı karşılaşmalarda gösterdiği mücadeleci ruhu ve azmi sayesinde Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 1. Liginden THF Süper Lig’e Yükselen Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı’nın THF 2018-2019 Sezonu Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası 2. Tur maçlarında da başarısını sürdürüyor.

Takımı’nın THF 2018-2019 Sezonu Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası 2. Tur maçları kapsamında ilk maçını Mardin Belediye Spor ile karşılaştı. Antalya Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda oynanan maçta geçtiğimi hafta aldıkları Muğla ASKF Kupası ile yüksek moral ile çıkan Yalıkavak Spor Kulübü rakibi ile arasındaki gol farkını her iki devrede de korudu. İlk yarıyı 8-11 Önde tamamlayan Denizin Kızları, ikinci yarıda da peş peşe gelen goller ile maçı, 20-23 önde tamamlayarak gurubunda büyük bir avantaj elde etti.

Maç sonunda bir açıklama yapan Yalıkavak Spor Kulübü Başkanı Mehmet Esen, şunları söyledi;

“THF Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası ikinci tur C gurubunda bugün oynadığımız Mardin Belediye Spor maçı, bizim için çok önemliydi. Bu maçı kazanmak için sahaya çıktık. Tüm takım oyuncularımız, hedefe kilitlendi ve maçı kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Öncelikle antrenörlerimize ve tüm takım oyuncularımıza, gösterdikleri üstün gayret ve aldıkları başarı için teşekkür ederim.

Bugün Mardin Belediye Spor ile olan mücadelemizde rakip takım da oldukça iyi oynadı. Karşılıklı gelen goller maçın heyecanını arttırırken, tribünlerde bizler izlemeye gelen herkese keyifli bir maç seyrettirdik.

Yarın süper ligin ilk 3 takımı arasında yer alan ev sahibi Muratpaşa Belediyespor ile karşılaşacağız. Bu maç ta bizim için oldukça zorlu bir maç. Bugün aldığımız maç ile  %90 ihtimal ile kupada ilk 8 arasında yer alacağız. Tek hedefimiz, çıktığımız her maçta, Bodrum’un bayrağını gururla ve zafer ile dalgalandırmak.“

Yalıkavak Spor Kulübü, THF Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası ikinci tur C gurubunda 19.01.2019 Tarihinde (Yarın) saat 17.00’de Mustafa Evcilmen Spor Salonu’nda  Muratpaşa Belediyespor ile karşılaşacak.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum dto ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK… bodrum dto 1

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, üyelerinin mesleki yetkinliklerini geliştirmek ve sektöre vasıflı eleman yetiştirmek düşüncesiyle bir dizi eğitim semineri düzenleyecek.

Bodrum Deniz Ticaret Odası (DTO) ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinin, sektörün işverenlerine ücretsiz olarak verecekleri bu seminerlerde katılımcılara teorik bilgiler verilecek olup, bunun yanında farkındalık oluşturmak amaçlanacak.

bodrum dto ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK… orhan dinc Bodrum DTO sube baskaniBodrum’un gerek konumu gerekse ticari yat filo büyüklüğü olarak Dünya’da benzeri olmayan bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Bodrum DTO Şube Başkanı Orhan Dinç, “Verilecek olan seminerlerin, Akdeniz çanağının en önemli deniz turizmi bölgesi olan Bodrum’da, yatçılarımızın hizmet kalitesinin ve bilinirliğinin arttırılması amacıyla, daha sonra verilecek eğitimlere ışık tutması planlanmaktadır. İşverenlere hitap edecek olan seminerlerin ardından, iş disiplini ve mesleki standartların sağlanması, yapılan işlerin kalite ve veriminin yükselmesi, fırsat eşitliğinin yaygınlaştırılması, bir tarafta genç insanlara başarılı bir meslek yolu hazırlamak, diğer yandan ekonomiye vasıflı eleman yetiştirmek amacıyla verilecek eğitimler belirlenecektir. Bu yüzden bütün üyelerimizi düzenleyeceğimiz seminerlere katılmaya davet ediyorum.” Dedi.

Bodrum DTO’nun planladığı seminer takvimi aşağıdaki gibidir:

  • 26 Ocak 2019 Cumartesi Günü saat 13.30-16.00 Kriz Yönetimi
  • 2 Şubat 2019 Cumartesi saat 13.30-16.00 Müşteri İlişkileri Yönetimi
  • 9 Şubat 2019 Cumartesi saat 13.30-16.00 Denizcilikte Liderlik

Okumaya devam et

Son Haberler