Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KILIÇDAROĞLU: LİDERLERİN CUMHURBAŞKANI OLMASINA KARŞIYIM…

Yayınlanan

açık

anadolu medya KILIÇDAROĞLU: LİDERLERİN CUMHURBAŞKANI OLMASINA KARŞIYIM… anadolu medya bulusmasi marmaris 1
anadolu medya KILIÇDAROĞLU: LİDERLERİN CUMHURBAŞKANI OLMASINA KARŞIYIM… reklam arena 4

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti liderlerinin cumhurbaşkanı adayı olmasına karşı olduğunu belirterek, “Cumhurbaşkanı adayı daha önümüzde süre var, bu konuda çalışıyoruz. Güzel bir aday çıkaracağız. Bundan en ufak şüphemiz yok” dedi

Kılıçdaroğlu: “Parti liderlerinin cumhurbaşkanı adayı olmasına karşıyım”
Muğla’nın Marmaris ilçesinde düzenlenen “Anadolu Medya Buluşması” programına katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, program sonunda gazetecilerin sorularını cevapladı. Türkiye’nin 81 vilayetinden 400’ün üzerinde gazetecinin katıldığı programda önceden belirlenen 8 gazetecinin soru sormasına müsaade edildi. Önce tüm gazetecilerin sorularını alıp daha sonra cevaplara geçen Kılıçdaroğlu, İYİ Parti’ye gönderilen 15 vekille ilgili olarak, “15 milletvekili elbette geri dönecekler. Belli bir görev için oraya gittiler. Biz demokrasiye karşı kurulan bir kumpası, oyunu bozmak için o arkadaşlarımızı görevlendirdik. Cumhurbaşkanı adayı daha önümüzde süre var, bu konuda çalışıyoruz. Güzel bir aday çıkaracağız. Bundan en ufak şüphemiz yok” dedi. 1980 sonrası Türk siyasetinin farklı bir alana yayıldığını, etnik kimlik, inanç ve yaşam tarzı üzerinden yapılan siyasetin siyaseti demokrasiden kopardığını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Bu nedenle siyaseti yeni bir raya sokmak lazım. Biz geniş halk kitlelerine bu özgüveni ve çağrıyı yapmak zorundayız” dedi.

anadolu medya KILIÇDAROĞLU: LİDERLERİN CUMHURBAŞKANI OLMASINA KARŞIYIM… anadolu medya bulusmasi marmaris 2

“Siyasi parti liderleri aday olmamalı” 
Kendisinin cumhurbaşkanı adayı olmayacağını ve siyasi parti liderlerinin cumhurbaşkanı olmaması gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı seçimlerinde parti liderlerinin rol almamaları yönünde benim bakışım. Tarafsızlığını da deklare etmesi lazım cumhurbaşkanının. Namus ve şeref kavramı üzerine yemin edecek. Bu yönden tarafsız olması gerektiğini düşünüyorum. Adaylığım konusuna gelince ben siyasi partilerin genel başkanlarının cumhurbaşkanı adayı olmaması yönünde görüş bildirmiştim. Cumhurbaşkanlığı kavramı 80 milyonu kavrayan bir kavram. Siyasi parti başkanının bunu kucaklaması mümkün değil. Cumhurbaşkanı bir ülkenin, devletin sigortasıdır. Siyasi partiler arasında görüş ayrılıkları olur, en kritik konularda tüm siyasi parti liderleri cumhurbaşkanlığı makamına çıkıp çözüm oluşturur. Biz sadece bugünü değil, yarınları da düşünüyoruz” diye konuştu.
“Yüzde 10 barajını kaldıracak çalışmayı yapmalıyız” 
Seçime 60 gün gibi bir süre olduğunu ve bu sürenin az bir zaman olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, bu seçimde oylarının yükseleceğini ifade ederek, “Geçmişte tek adam rejimine hayır diyenlerin aynı görüşte olduğunu ve oyunu kullanıp pişman olanları biliyoruz. Biz gerçek anlamda demokrasi istiyoruz. Biz birlikte düşünce oluşturup birlikte mücadele etmek zorundayız. Birinci çözmemiz ve uzlaşmamız gereken nokta birden fazla siyasi partinin bir araya gelerek yüzde 10 barajını kaldıracak çalışmayı yapmak. Bu konuda önemli bir adım atmayı düşünüyoruz” dedi.
Kılıçdaroğlu, gazetecilerin soruları üzerine “Kürt sorunu”nun çözümü konusunda en tutarlı çözüm önerisini sunanların kendileri olduğunu, etnik siyaset kesinlikle yapmadıklarını ve dokunulmazlıklara baştan beri karşı olduklarını, sadece ifade özgürlüğü ve kürsü dokunulmazlığının yanında olduklarını söyledi.
anadolu medya KILIÇDAROĞLU: LİDERLERİN CUMHURBAŞKANI OLMASINA KARŞIYIM… anadolu medya bulusmasi marmaris 4“Mesele olan bakanların ömür boyu dokunulmazlığıdır” 
Etnik kimlik ve yaşam tarzı üzerine yapılan siyasetin sorunları çözmediğini ve kimseyi dışlamadıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, “Biz eskiden beri dokunulmazlıkların kaldırılmasından yanayız. Dokunulmazlıklara karşıyız. Biz sadece kürsü dokunulmazlığından yanayız. Yolsuzluk yapanın, eline silah alıp adam vuranın dokunulmazlığından yana değiliz. Burada gözden uzak tutulan bir konu var. Bakanların dokunulmazlığı ömür boyu sürüyor. Her seferinde bakan olmuş birinin yargılanması için izin almanız gerekiyor. Milletvekilliğinin bütçesi mi var. Bu nedenle asıl üzerinde durulması gereken bakanların dokunulmazlığıdır” dedi.
Karadeniz, Doğu ve İç Anadolu’da oylarının düşmesinin sorumluluğunun kendilerinde olduğunu belirterek, salonda bulunan partililer için “Vatandaşın çayını kahvesini içeceksiniz” diyen Kemal Kılıçdaroğlu, “Sıfır baraj ittifakı ne kadar geniş olursa o kadar demokrasiye katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Uzlaşma olursa hayata geçiririz” diye konuştu.
Yolsuzluklara değinirken Müslüman ülkelerin içinde bulunduğu durumu eleştiren Kılıçdaroğlu, “Batı’da yolsuzluk yapan birinin siyasi hayatı bitiyor. İslam’ın doğuş ilkeleri ve prensiplerine yakın yaşam tarzı üzerine 160 ülkede en Müslüman ülke araştırması yapılıyor. İlk 33’te bir tane İslam ülkesi yok, 34. sırada Malezya geliyor. Türkiye 106. sıralarda yer alıyor” ifadelerini kullandı.
“Fenerbahçe’yi tutuyorum, iyi oynayan kazansın” 
Spor ile ilgili sorulara da cevap veren Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe taraftarı olduğunu ve derbide iyi olanın kazanmasından yana olduğunu belirtti. Sporda şiddetin önlenmesine yönelik sorulara da cevap veren Kılıçdaroğlu, şiddetin öncelikle nedenlerinin belirlenip daha sonra yok edilebileceğini söyledi.
“Erdoğan’ın bu şekilde seçime girmesi haklı bir seçim değil” 
Cumhurbaşkanlığı seçiminde milletvekili seçimlerinde olduğu gibi hazineden katkı alınmadığını, bu nedenle Erdoğan’ın seçime girme şartları ile rakiplerinin şartlarının aynı olmadığını kaydeden Kılıçdaroğlu, “Milletvekili seçiminde hazineden yardım alınıyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi halkın bağışları ile yapılıyor. Normalde hepimizin bu pozisyonda olan kişiye bir tek oy bile vermemeniz lazım. Siz de diğer cumhurbaşkanı adayları gibi aynı koşullarda yarışa giriyorsanız başımızın üstünde yeri var. Eğer devlet imkânlarını kullanıyorsanız bu haklı seçim değildir. Bunun önünü kesmenin yolu vatandaştır” dedi.

anadolu medya KILIÇDAROĞLU: LİDERLERİN CUMHURBAŞKANI OLMASINA KARŞIYIM… anadolu medya bulusmasi marmaris 3

anadolu medya KILIÇDAROĞLU: LİDERLERİN CUMHURBAŞKANI OLMASINA KARŞIYIM…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… EGE K  TAP TANITIMI
sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… reklam arena 4

90’lı yıllara damgasını vuran ünlü sanatçı Ege, gelirini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığı “Asil Dede’nin Düğünü” adlı ikinci kitabının tanıtımını Bodrum’da yaptı.

Profesyonel müzik hayatına 1995’te başlayıp bugüne kadar 9 albüm ve 5 single yapan ünlü sanatçı Ege, Manastır Otel’de ikinci kitabının tanıtımını gerçekleştirdi. Kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlayan ünlü sanatçı, 3’üncü kitabı için ise çalışmalara şimdiden başladığını söyledi. Ege ilk kitabı “isyan”ı ise 2017 yılında okuyucularla buluşturmuştu.

Tanıtım öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü sanatçı, kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığını ifade ederek “Kitabın özeti iyilikte ve güzellikte birleşmek. Çünkü Anadolu’da kadim topraklarda yaşıyoruz. Kitabın gelirlerini engelliler vakfına bağışladığım için çok mutluyum. Üçüncü kitabımı da hazırlamaya başlıyorum” dedi.

Yoğun bir sahne temposu olduğunu sözlerine ekleyen Ege, “Harika ve yoğun geçiyor. Bodrum’da devam eden konserlerimiz var. Bu yaz beste yaparak ve konser vererek geçecek” şeklinde konuştu.

“Asil Dede’nin Düğünü” dünyadaki tüm canlılarla konuşan ve onların dilinden anlayan Asil Dede’nin hikayesini anlatıyor.

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… ka  ak i  ki   perasyonu
bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… reklam arena 4

Bodrum’da 2 otele yapılan operasyonda toplamda 5 bin 250 adet kaçak ve sahte içki ele geçirildiği öğrenildi.

Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, kaçak ve sahte alkol satışının önlenmesi kapsamında yürüttüğü çalışmalar neticesinde Yalıkavak ve Gümbet mahallerinde faaliyet gösterdikleri açıklanan 2 otelde sahte bandrollü ve sahte içkiler bulunduğu yönünde bilgi aldı.

Ekipler, her iki otelde de eşzamanlı olarak operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda yapılan arama neticesinde sahte bandrollü ve sahte olduğu değerlendirilen şarap, rakı, votka ve cin olmak üzere toplamda 5 bin 250 adet alkollü içki ele geçirildi.

Operasyon sonrasında isimleri açıklanmayan her iki otelin de yetkilisi olduğu öğrenilen U.K. gözaltına alındı.

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YILANLARIN AŞK DANSI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum YILANLARIN AŞK DANSI… y  lanlar  n dans
bodrum YILANLARIN AŞK DANSI… reklam arena 4

Bodrum’da yılanların çiftleşme dansı bir vatandaş tarafından görüntülendi. 

Ortakent-Yahşi Mahallesi Hıral Sokak üzerinde kaydedilen çiftleşme dansı, Yüksel Ön adlı vatandaş tarafından görüntülendi. Bölgedeki arazisine giden Ön, birbirine kenetlenen 2 yılanı görünce o anları cep telefonu ile kayıt altına aldı.

Önçağ Mühendislik Daikin Klima Bayiliği yapan Yüksel Ön, konu ile ilgili  yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

Bizim orada bir depomuz var. Oradaki köpeğimize yemek ve su vermek için gidiyorduk. İlk oğlum gördü, daha sonra ben gördüm. Bir süre çiftleşme dansı yapıp bölgeden uzaklaştılar. Sosyal medyada paylaşırken de ‘yılanların aşkı’ diye paylaştım. Burada daha önce böyle bir şey görmemiştim. Yılanları görünce de korkmadım. Kara yılan bu, bir şey yapmaz” dedi.

bodrum YILANLARIN AŞK DANSI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler