Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

Yayınlanan

açık

muharrem ince Emin Varol k  e yazisi
muharrem ince divenire group2

İnce’den Erdoğan’a, 2 ince davet bir mesaj…

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Erdoğan’ı CHP Genel Merkezi’ne ve Televizyon tartışmasına davet etti, Cezaevi’ndeki Demirtaş’tan ise Erdoğan’a mesaj getirdi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkanı adına Recep Tayyip Erdoğan’ı AKP Genel Merkezi’nde ziyaret etti.

40  dakikalık ziyaretle ilgili sadece 15’er saniye olunca ve sorular cevaplanmayınca, Başkentli Gazeteciler doğal olarak görüşmenin perde arkasını öğrenebilmek için seferber oldu.

İki lider, sadece birer grup başkanvekilini görüşmeye aldı. Öğretmen olan Muharrem İnce, kendisi gibi öğretmen kökenli bir milletvekili olan grup başkanvekili Engin Altay‘la görüşmeye geldi

Gizlilik kararı…

İki lider de Türkçe bildikleri ve tercüman olmadan konuştukları için, 40 dakika bu tür görüşmeler için uzun bir süre. Belli ki çok şey konuşuldu. Ancak iki lider, gizlilik kararı almış “konuşulan her şeyi dışarda söylememe” konusunda anlaşmışlar.

Saray-Parti Ayırımı…

Cumhurbaşkanı, CHP’li rakibi Muharrem İnce’yi Saray yerine, Ak Parti Genel Merkezi’nde ağırladı. Oysa Muharrem İnce, görüşme öncesinde, Saray’a davet edilirse oraya da gidebileceğini söylemişti. Belki de Külliye’yi ilk kez görecekti. Cumhurbaşkanlığı süresince “Parti ve devlet işlerini” ayırt eden Erdoğan, bunun bir parti yarışı olduğunu belirterek, Muharrem İnce’ye “zamanı gelmeden” Saray’ı göstermedi.

Devlet işleriyle, Parti işlerinin birbirine karıştırılmaması, Devlet-Parti ayırımı konusu görüşme sırasında da gündeme geldi. CHP’li İnce, 40 dakikalık görüşmenin içinde, yarışın eşit şartlarda yapılması ve bu nedenle parti kongreleri için devlet olanaklarının kullanılmaması gerektiğini hatırlattı.

Fotoğrafların Dili…

Görüşme basın mensupları alınmadı. Fotoğraflar ve videolar, Ak Parti Genel Merkezi tarafından servis edildi. Fotoğrafları okuyanlar ise, Cumhurbaşkanı’nın oturduğu altın renkli varaklı koltuk ile Muharrem İnce’nin oturtulduğu koltuğa takıldı.

Başkent Kulislerinde birkaç sene önce, İsrail’in Türk Büyükelçi’ye  uyguladığı “düşük düzey” krizi konuşulmaya, İnce’nin de Ak Parti Genel Merkezi’nde aynı muameleye uğradığı konuşulmaya başlandı.

Fotoğraflardaki kravatsız, rahat bir kıyafetle görüşmeye gelen İnce’nin gülümsemesi ve rahat ifadesi ile Cumhurbaşkanı’nın gerginliği de  kulislere yansıdı. Cumhurbaşkanı’nın arkasında, Türk Bayrağı yerine Ak Parti Bayrağı ve Cumhurbaşkanlığı Forsu olması da dünkü zirveden geriye kalan notlar oldu.

Demirtaş’tan, Cumhurbaşkanı’na mesaj…

Muharrem İnce, Cezaevi’nde bulunan HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret ettikten hemen sonra AK Parti Genel Merkezi’ne gitti.

Elinde barışı, sevgiyi, dostluğu  simgeleyen “Zeytin Dalı” ile AKP Genel Merkezi’ne giren Muharrem İnce, Demirtaş’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir de mesaj getirdiği  öğrenildi.  CHP’li Muharrem İnce, elindeki Zeytin Dalı’nı verirken, Selahattin Demirtaş’ın seçimlerden hemen önce serbest bırakılmasının ülkenin rahatlaması, seçimlerin güvenli ve barış içinde geçmesi için gerekli olduğunu söyledi.

CHP’ye Davet…

40 dakikalık görüşmeden 15’er saniye açıklamalar yapıldı. Ancak, CHP’li Muharrem İnce’nin görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı CHP Genel Merkezi’ne daveti ise açıklanmadı. İnce, ziyaretin iadesi olarak Erdoğan’ı CHP Genel Merkezi’ne beklediklerini bu diyalogun da  yine seçim barışına ve toplumun rahatlamasına neden olacağını belirtti. Bugün BBP Genel Merkezi’ni ziyaretle güne başlaayan Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde CHP Genel Merkezi’ne de gelebileceği öğrenildi

Televizyona davet..

CHP’li Muharrem İnce görüşme sırasında bir başka davet daha yaptı. İnce, daha önce modern ülkelerde olduğu gibi, “Cumhurbaşkanı adaylarının bir televizyon ekranında gazetecilerin sorularını cevaplamaları” çağrısını tekrarladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a adayların, bir tv ekranında buluşma davetini tekrarladı. Bunun da yine adaylar arasındaki diyalogun halka yansıması olarak algılanacağını, seçimlere dostluk ve barış içinde gidilmesinin önünü açacağını aktardı.

Ancak, 16 yıldan bu yana rakipleriyle ekrana çıkmaktan kaçınan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, böyle bir organizasyona sıcak bakmıyor.

Görüşmenin perde arkasında bunlar yaşandı. Perdenin önünde ise CHP’li Muharrem İnce’nin adaylık yarışına katılmasının, toplumu ne kadar rahatlattığı konuşuluyor.

muharrem ince  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… logo msk
işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… divenire group2

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında işyerinde işgüvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli gibi İSG profesyonellerinin sunacağı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale geldi.

29.06.2015 tarih ve 29401 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “İşyerinde işveren veya işveren vekili tarafından yürütülerek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin” yönetmelik kapsamında; elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini işveren veya işveren vekilleri yürütebilecektir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 14.02.2019 tarihinde eğitimlerin düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı. Bu doğrultuda;
elliden az çalışanı olup, az tehlikeli sınıfta yer alan işverenler ve işveren vekillerinin herhangi bir mezuniyet şartı aranmadan 16 saatlik eğitimi tamamlayan katılımcılara “iş sağlığı ve
güvenliği hizmetlerinin yürütümüne ilişkin işveren veya işveren vekili sınavına katılım hakkı belgesi” düzenlenecek olup, sınavda başarılı olan katılımcılar yönetmelik kapsamında iş
sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebileceklerdir.Konu hakkında Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “İşverenlerimizin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini kendileri yürütebilmesi açısından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin Bakanlıkla protokolü oldukça önemlidir.Üyelerimizi bu konuda bilgilendirerek, eğitim sonunda başarılı olan kişilerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sürdürmelerini bekliyoruz.” diyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt  7
bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… divenire group2

Bodrum Belediyesi, Bodrum’da sporun her branşında faaliyet gösteren kulüpleri tek çatı altında birleştirmek amacıyla düzenlenecek çalıştayın hazırlık sürecini başlattı.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt  4Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü yönetimi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile başkan yardımcıları Turgay Kaya, Ummahan Yurt, Önder Batmaz ve Bodrum Belediyesi meclis üyelerine yönelik, kulübün mali durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. B.B.Bodrumspor tesislerinde gerçekleşen sunumda Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’nın önderliğinde geçmiş dönemden kalan borçlar, isim sponsorluğu, stat reklam gelirleri, sponsorluk destek projeleri, altyapı ve diğer branşlar ile ilgili bilgiler ve veriler paylaşıldı.

Bodrumspor kulüp yöneticilerinin yaptığı sunumun ardından bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum ile ilgili her türlü faaliyette etkin olan ve irade ortaya koyması gereken Belediye Meclisi’nin Bodrumspor ile ilgili bilgi sahibi olmasının önemine değinerek “Kulübün geleceği ile ilgili alınacak kararlara katkı koyabilmek adına önemli bir toplantı oldu. Yeni sezon çalışmaları başlamadan önce böyle bir bilgilendirme toplantısı yapılmasını rica ettim. Kulüp yöneticilerimize ve meclis üyelerimize zaman ayırdıkları için teşekkür ederim” dedi.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt  1Bodrum’daki spor faaliyetleri ile ilgili bir çalıştay hazırlığı içinde olduklarını söyleyen Başkan Aras, “Bodrum’da geleceğin sporcu gençlerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasına katkıda bulunan amatör kulüpler, çok önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor. Bodrum’da sayıları ve faaliyetleri çok ciddi boyutta ve her birinin belediyemizle maddi ve manevi bağlantısı var. Biz belediye olarak bir çok kulübümüze malzeme, mazot araç gereç tesis desteği veriyoruz. Dolayısıyla bu konuda hem Bodrum kamuoyunun hem de bizlerin bilgi sahibi olması gerekir. Bunun için ilk olarak Bodrumspor’umuz ile başladık.” diye konuştu.

 

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler