Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

Yayınlanan

açık

muharrem ince Emin Varol k  e yazisi
 • muharrem ince mehmet tosun banner 2
 • muharrem ince Hakan Durna SM Con 05

İnce’den Erdoğan’a, 2 ince davet bir mesaj…

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Erdoğan’ı CHP Genel Merkezi’ne ve Televizyon tartışmasına davet etti, Cezaevi’ndeki Demirtaş’tan ise Erdoğan’a mesaj getirdi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı ve Cumhur İttifakı Başkanı adına Recep Tayyip Erdoğan’ı AKP Genel Merkezi’nde ziyaret etti.

40  dakikalık ziyaretle ilgili sadece 15’er saniye olunca ve sorular cevaplanmayınca, Başkentli Gazeteciler doğal olarak görüşmenin perde arkasını öğrenebilmek için seferber oldu.

İki lider, sadece birer grup başkanvekilini görüşmeye aldı. Öğretmen olan Muharrem İnce, kendisi gibi öğretmen kökenli bir milletvekili olan grup başkanvekili Engin Altay‘la görüşmeye geldi

Gizlilik kararı…

İki lider de Türkçe bildikleri ve tercüman olmadan konuştukları için, 40 dakika bu tür görüşmeler için uzun bir süre. Belli ki çok şey konuşuldu. Ancak iki lider, gizlilik kararı almış “konuşulan her şeyi dışarda söylememe” konusunda anlaşmışlar.

Saray-Parti Ayırımı…

Cumhurbaşkanı, CHP’li rakibi Muharrem İnce’yi Saray yerine, Ak Parti Genel Merkezi’nde ağırladı. Oysa Muharrem İnce, görüşme öncesinde, Saray’a davet edilirse oraya da gidebileceğini söylemişti. Belki de Külliye’yi ilk kez görecekti. Cumhurbaşkanlığı süresince “Parti ve devlet işlerini” ayırt eden Erdoğan, bunun bir parti yarışı olduğunu belirterek, Muharrem İnce’ye “zamanı gelmeden” Saray’ı göstermedi.

Devlet işleriyle, Parti işlerinin birbirine karıştırılmaması, Devlet-Parti ayırımı konusu görüşme sırasında da gündeme geldi. CHP’li İnce, 40 dakikalık görüşmenin içinde, yarışın eşit şartlarda yapılması ve bu nedenle parti kongreleri için devlet olanaklarının kullanılmaması gerektiğini hatırlattı.

Fotoğrafların Dili…

Görüşme basın mensupları alınmadı. Fotoğraflar ve videolar, Ak Parti Genel Merkezi tarafından servis edildi. Fotoğrafları okuyanlar ise, Cumhurbaşkanı’nın oturduğu altın renkli varaklı koltuk ile Muharrem İnce’nin oturtulduğu koltuğa takıldı.

Başkent Kulislerinde birkaç sene önce, İsrail’in Türk Büyükelçi’ye  uyguladığı “düşük düzey” krizi konuşulmaya, İnce’nin de Ak Parti Genel Merkezi’nde aynı muameleye uğradığı konuşulmaya başlandı.

Fotoğraflardaki kravatsız, rahat bir kıyafetle görüşmeye gelen İnce’nin gülümsemesi ve rahat ifadesi ile Cumhurbaşkanı’nın gerginliği de  kulislere yansıdı. Cumhurbaşkanı’nın arkasında, Türk Bayrağı yerine Ak Parti Bayrağı ve Cumhurbaşkanlığı Forsu olması da dünkü zirveden geriye kalan notlar oldu.

Demirtaş’tan, Cumhurbaşkanı’na mesaj…

Muharrem İnce, Cezaevi’nde bulunan HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı ziyaret ettikten hemen sonra AK Parti Genel Merkezi’ne gitti.

Elinde barışı, sevgiyi, dostluğu  simgeleyen “Zeytin Dalı” ile AKP Genel Merkezi’ne giren Muharrem İnce, Demirtaş’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir de mesaj getirdiği  öğrenildi.  CHP’li Muharrem İnce, elindeki Zeytin Dalı’nı verirken, Selahattin Demirtaş’ın seçimlerden hemen önce serbest bırakılmasının ülkenin rahatlaması, seçimlerin güvenli ve barış içinde geçmesi için gerekli olduğunu söyledi.

CHP’ye Davet…

40 dakikalık görüşmeden 15’er saniye açıklamalar yapıldı. Ancak, CHP’li Muharrem İnce’nin görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı CHP Genel Merkezi’ne daveti ise açıklanmadı. İnce, ziyaretin iadesi olarak Erdoğan’ı CHP Genel Merkezi’ne beklediklerini bu diyalogun da  yine seçim barışına ve toplumun rahatlamasına neden olacağını belirtti. Bugün BBP Genel Merkezi’ni ziyaretle güne başlaayan Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde CHP Genel Merkezi’ne de gelebileceği öğrenildi

Televizyona davet..

CHP’li Muharrem İnce görüşme sırasında bir başka davet daha yaptı. İnce, daha önce modern ülkelerde olduğu gibi, “Cumhurbaşkanı adaylarının bir televizyon ekranında gazetecilerin sorularını cevaplamaları” çağrısını tekrarladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a adayların, bir tv ekranında buluşma davetini tekrarladı. Bunun da yine adaylar arasındaki diyalogun halka yansıması olarak algılanacağını, seçimlere dostluk ve barış içinde gidilmesinin önünü açacağını aktardı.

Ancak, 16 yıldan bu yana rakipleriyle ekrana çıkmaktan kaçınan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, böyle bir organizasyona sıcak bakmıyor.

Görüşmenin perde arkasında bunlar yaşandı. Perdenin önünde ise CHP’li Muharrem İnce’nin adaylık yarışına katılmasının, toplumu ne kadar rahatlattığı konuşuluyor.

muharrem ince mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ …

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … 3
 • bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … mehmet tosun banner 2
 • bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … Hakan Durna SM Con 05

Türkiye genelinde açılan “Günaydın Edebiyat Yarışmaları” yarışmasında masal yazma alanında Türkiye 1.lik ödülünü  Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip öğrencisi Zehra Nur Akar aldı.

Eraslan Vakfı tarafından  yurt genelinde yapılan yarışmaya ‘’Sihirbaz ve Balıkları’’ adlı kendi yazdığı masalla katılan öğrenci, Türkiye 1. Lik ödülünü Bodrum’a getirdi. Zehra Nur Akar  ve danışman Türkçe öğretmeni Alaaddin Beken, 20 Mart Çarşamba günü İzmir Özel Ege Lisesi Konferans Salonunda  düzenlenen törende ödülünü aldı.  İzmir  Milli Eğitim camiasının hazır bulunduğu törende  ünlü yazar ve şairler de katıldı.

bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … 2 1Ödülünü büyük sevinçle alan Zehra Nur ‘’ Bundan sonraki yarışmalara katılarak başarımı devam ettireceğim. Bu ödül bana büyük cesaret verdi.  Bana inanan  aileme ve öğretmenim Alaaddin Beken’e teşekkür ederim.’’ dedi.

Töreni öğrencinin babası öğretmen İskender Akar ve annesi öğretmen Yasemin Akar da gururla izledi.

Tören sonunda ödül kazanan eserlerden oluşan kitap, davetlilere hediye edildi.

bodruma edebİyat ÖdÜlÜ BODRUM’A “GÜNAYDIN EDEBİYAT YARIŞMALARI”NDA BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ … mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 8
 • behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… mehmet tosun banner 2
 • behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… Hakan Durna SM Con 05

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı ve Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Yatağan Sanayi Sitesi’nde büyük ilgiyle karşılandı.

Sosyal medya üzerinden yürütülen karalama kampanyalarının ‘acizliğin göstergesi’ olduğunu belirten Bağımsız Aday Saatcı, “Bizimle beraber fotoğraf çekinen çocuklar işten atılıyor. Korkunun ecele faydası yok, çamurlaşmayın.” dedi.

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 1

Sahte sosyal medya hesaplarıyla karalama kampanyası acizliğin göstergesidir…

Bağımsız Aday Saatcı, Milas’ın ardından gittiği Yatağan Sanayi Sitesi’nde esnaf ve vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılandı. Desteklerini ifade eden vatandaşlara teşekkür eden Bağımsız Saatcı, ziyaretlerin ardından gazetecilere açıklamada bulundu.

Milas’ın ardından Yatağan’da gördüğü ilgiden de büyük mutluluk duyduğunu anlatan Bağımsız Saatcı, Muğla genelinde çok ciddi bir halk hareketi olduğunu kaydetti. Halk İttifakı’nın büyük güç kazanmasıyla birlikte sosyal medya üzerinden kendisine yönelik algı operasyonları ve karalama kampanyaları başlatıldığını belirten Başkan Saatcı, “Sahte sosyal medya hesaplarıyla, şahsıma yönelik her türlü karalama kampanyasını başlattılar. Bu acizliğin göstergesidir. Biz bu güne kadar temiz siyaset yapma konusunda kararlı davrandık, sonuna kadar da temiz siyaset yapacağız. Argo tabirle söylemek gerekirse, biz kimseye belden aşağı vurmayız. Bu kadar aciz olmayın, bu kadar aşağı düşmeyin.” dedi.

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 4

Korkunun ecele faydası yok, hiç çamurlaşmayın…

Muğla Büyükşehir Belediyesi’ndeki işten çıkarmalara yönelik de konuşan Başkan Saatcı, “Bizimle beraber fotoğraf çekinen çocuklar işten atılıyor. Bunları yapanlar soruyorum; ‘Başkaları bunları yapıyor’ diye eleştiriyordunuz, siz şimdi onlardan farklı olmadınız ki. Kirletmeden, çamur atmadan, şimdiye kadar yapılan yanlışları anlatmaya devam edeceğiz. Sırtımızı sadece Saygıdeğer Muğlalı’lara dayayacağız. Çünkü bizim halktan başka kimsemiz yok. Biz kendimizden ve Muğla halkından eminiz, korkunun ecele faydası yok. Hiç çamurlaşmayın, gerek yok.” diye konuştu.

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… saatc  yata anda 9

 

behçet saatcı BAĞIMSIZ SAATCI: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK. HİÇ ÇAMURLAŞMAYIN… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 1
 • mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Bodrum’un her yerinde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Mehmet Tosun gittiği her yerde yoğun katılım ve destek sözleriyle karşılanıyor.

Karaova Bölgesinde Mahalle ziyaretlerine devam Mehmet Tosun, Çömlekçi’den başladığı ziyaretlerinde Armutçuk, Aşağı Mazı ve Yukarı Mazı’da vatandaşlarla bir araya geldi. Çok sayıda vatandaşın tam destek sözü verdiği Mehmet Tosun’a ziyaretinde İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, belediye meclis üyesi adayları da eşlik etti.

Büyükşehir yasasıyla eskiden köy olan yerlerin mahalle olduğunu belirten Mehmet Tosun, bu süreçte mahallelerin yeterli hizmet alamadığını sözlerine ekleyerek, “Burada muhtarımız var, muhtar adaylarımız var, ben hepsine başarılar diliyorum. Özellikle bu beş yıllık süre içerisinde muhtarlarımız iki belediye arasında gittiler geldiler ama sorunlarımız çözülmedi, sorunlarımız birikti. Ekonomik sıkıntıyla birlikte bizim Çömlekçi Mahallesinde bu çevrede oturan vatandaşlarımızın durumu içler acısı. Burada sizler tarımsal üretim yapıyorsunuz, hayvancılık yapıyorsunuz, maalesef ve maalesef elde ettiğiniz ürünlerden satarak elde ettiğiniz gelir artık işletme giderlerini karşılamıyor ve önümüzdeki süreçte işimiz daha da zor. Üstelik belediye hizmetleri de yetersiz.” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 4

31 Mart 2019’da yapılacak seçimlerle Bodrum’a hizmet edecek belediye başkanının seçileceğine dikkat çeken Mehmet Tosun, “Bodrum’un kaderinin ve Çömlekçi’nin kaderinin oylanacağı bir seçim tarihine doğru gidiyoruz. Sizden ricam şu; Ben bu bölgenin çocuğuyum, bu bölgenin evladıyım, öyle bir destek verin ki Çömlekçi’den, Çömlekçi diğer yerlere örnek olsun” dedi. Vatandaşlarda alkışlarla Tosun’a destek verdi.

Mehmet Tosun’a ziyaretlerinde eşlik eden İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun Çömlekçi’de yaptığı konuşmada, Mehmet Tosun için “Meselelere hâkim, yani belediyecilik nedir? Nasıl Yapılır? Bilen bir kardeşiniz. Bunun için bu seçim parti seçimi değil, bu seçim şahıs seçimidir, Mehmet Tosun kardeşimiz belediyecilikte bir marka kardeşimizdir. Bodrum’da dünyaya açılan bir markadır. Bunun için bu seçimde bu iki markayı birleştirelim diyorum” dedi.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 3

Çömleçi’den Armutçuk’a geçen Mehmet Tosun ve beraberindekiler burada da vatandaşların ilgisiyle karşılandı. Mehmet Tosun, Konacık Belediye başkanlığı döneminde görev yeri olmamalarına rağmen köyün su kuyusu başta olmak üzere birçok çalışma yaptıklarını dile getirerek, vatandaşlardan destek istedi. Vatandaşlarda hizmet gelmesi için değişimin şart olduğuna inandıklarını belirterek Mehmet Tosun’a alkışlarla destek sözü verdi.

Armutçuk’da da vatandaşları tek tek dinleyen Mehmet Tosun, bütün sorunların iyi belediyecilik hizmetleriyle çözüme kavuşacağını belirterek vatandaşlardan destek istedi ve Armutçuk’dan ayrıldı.

Mehmet Tosun Aşağı Mazı’da yine vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı. Tosun burada yaptığı konuşmada mazeret üretmeden hizmet için çalışacaklarını, büyükşehir yasasıyla yaşanan sorunları da bildiklerini belirterek, “Değerli hemşehrilerim artık önümüzdeki süreçte Bodrum için değişim şart. Bunu da Mehmet Tosun ve ekibi gerçekleştirecek. Bu değişi mi gerçekleştiriyor muyuz?” dedi ve vatandaşların yoğun alkışla desteğini aldı.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun mazi 2

Aşağı Mazı’da birçok problemin olduğunu dile getiren Mehmet Tosun, su ve elektrik problemlerinin yaşandığını bildikleri Mazı’yı iyi belediyecilik hizmetleriyle tanıştırarak, tüm sorunların üstesinden geleceklerini ve daha önce hizmet gitmeyen bir çok noktaya da hizmet getireceklerini söyledi. Mehmet Tosun konuşmasının ardından vatandaşların sorun ve önerilerini dinledi. Mehmet Tosun, vatandaşları tek tek dinleyerek çözüm yolları ve projeleri hakkında bilgiler verdi. Aşağı Mazı’da vatandaşların tam desteğini alan Mehmet Tosun daha sonra Yukarı Mazı’da vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada da yoğun bir katılımla çiçeklerle karşılanan Mehmet Tosun, vatandaşlara, kendisine ve ekibine göstermiş oldukları destekten dolayı teşekkür etti.

mehmet tosun MEHMET TOSUN: BODRUM’DA DEĞİŞİM ŞART… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler