Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

BODRUM MASA TENİSİ SEZONU KUPA TÖRENİ İLE SONA ERDİ…

Yayınlanan

açık

bodrum masa BODRUM MASA TENİSİ SEZONU KUPA TÖRENİ İLE SONA ERDİ… bodrum masa tenisi sezonu sona erdi 1

2017-2018 Bodrum Masa Tenisi 1. 2. ve 3. düzenlenen kupa töreni ile sona erdi.

Bodrum Veteran Masa Tenisçileri Spor Kulübü Derneği (BODVED) tarafından düzenlenen 2017-2018 sezonu Bodrum Masa Tenisi 1. 2. ve 3. liglerinin ortak kupa töreni, Bodrum’un Ortakent Yahşi sahilinde yer alan bir turistik tesiste gerçekleşti. 1.Lig’de şampiyon Dragons olurken 2. Bodrum Ponpin ve 3. Bitez Yalıspor oldu. 2.Lig’de 1. Delfi 21, 2. Bitez Yalıspor,  3. Yalıkavak ve 4. ise Narkos oldu. 3.Lig’de de 1. “Delfi 31”, 2. “Delfi 32”, 3. “Yalıkavak ve 4. Wafflehane oldu.

bodrum masa BODRUM MASA TENİSİ SEZONU KUPA TÖRENİ İLE SONA ERDİ… bodrum masa tenisi sezonu sona erdi 3Masa tenisi sporcuları, geçen hafta sonu Kefi’nin ev sahipliği düzenlenen kupa töreninde sahne alan Utku-Ece-Fatih-Serkan’dan oluşan müzik grubunun söyledikleri şarkılarla 6 ay süren mücadelelerinin ardından stres atarak yemek ve müzik eşliğinde keyifli bir gece geçirdi.

Kupa törenine Bodrum Veteran Masa Tenisçileri Spor Kulübü Derneği Başkanı Tahir Çelikkesen, dernek genel sekreteri Oğuz Develi ve yönetim kurulu üyeleri ile ligde mücadele eden dernek üyesi masa tenisi sporcuları katıldı.

Bodrum masa tenisi tarihinin en yüksek katılımlı ligleri olma özelliği olan etkinlikte 3 ligde 8’er kişilik toplam 42 takım, 6 ay boyunca mücadele etti. Derneğe kayıtlı 583 sporcu, 332 maçta toplam 11.953 sette karşı karşıya gelerek 180.000 civarında sayı üretti.

bodrum masa BODRUM MASA TENİSİ SEZONU KUPA TÖRENİ İLE SONA ERDİ… bodrum masa tenisi sezonu sona erdi 2Törenin açılışını yapan Bodrum Veteran Masa Tenisçileri Spor Kulübü Derneği Başkanı Tahir Çelikkesen hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında, “Bu akşam liglerinde dereceye giren takımlarımızı kutlamak ve ödüllerini sunmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Derneğimizin kuruluşundan bu yana 2017’de gerçekleştirdiğimiz 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı Turnuvası ve 30 Ağustos Zafer Kupası’nı bu sene de düzenleyerek geleneksel hale getirmek istiyoruz. TMTF’nin düzenlediği Muğla ligine katılabilmek için BODVED’in spor kulübü olarak tescil işlemlerini tamamladık ve herhangi bir diğer spor dalında da takım oluşturup resmi liglere katılabilir durumda olmamızı sağlamış olduk. BODVED olarak, İzmir Veteranlar Derneği’nin düzenlediği Avrupa Veteranlar Takım Şampiyonası’na 5 takım ile katılarak tüm ülkeler arasında en çok takımla katılan grup olduk. BODVED (A) ve BODVED (B) takımlarımız Muğla erkekler liginde mücadele ettiler.  Cengiz Çorumlu, Çağatay Şaşmaz, Görkem Onur, Hadis Bayraktar ve Kutluğhan Tengiz’den kurulu (A) takımı Muğla Ligini 3. olarak bitirdi. Başarılarından dolayı kendilerini tebrik ediyoruz. Ayrıca Bitez Yalıspor oyuncularından kurulu olan Bodrum Belediyespor da 2 erkek ve 1 kadın takımıyla Muğla liginde mücadele ettiler.  Dilek Ulusoy, Gamze Bağcı ve Menekşe Dalkılıç’tan oluşan kadınlar takımı da Muğla ligini 3. olarak bitirdi, kendilerini tebrik ediyoruz. 16 takımın mücadele ettiği Muğla Ligi’nde 5 takım Bodrum’dan.  Bu da Bodrum’daki Masa Tenisi topluluğunun öneminin en güzel göstergesi.  Öncülük yaptığımız ve Türkiye’de ilk kez bir ilçede açılmasını sağladığımız 1. Kademe Antrenör Kursu’na 5 i Bodrum’dan, diğerleri Muğla ve civarından olmak kaydıyla 18 kişi katıldı ve belgelerini aldılar. Bodrum Masa Tenisi’ne kısa sürede katkıları ve faydaları olacağından eminiz. Projelerimizi gerçekleştirebilmek için güçlü bir yönetim kadrosuna olduğu kadar hepinizin yardımınıza da ihtiyacımız var.  BODVED şimdilik sadece üye aidatları ile çalışıyor.  Derneğimizin gelişmesi ve daha iyi hizmet verebilmesi için desteklerinizi esirgemeyeceğinizi ümit ediyoruz. Güçlü bir dernekle, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Spordan sorumlu yetkililerinin yardımlarıyla Bodrum’u Türkiye çapında bir Masa Tenisi Merkezi haline getirebilmenin mümkün olacağına inanıyoruz. Bu arada her türlü desteği ile bizlere yardımcı olan Bodrum Belediye Başkanı Sayın Mehmet Kocadon’a ve TMTF Ege Bölgesi Masa Tenisi Sorumlusu Sayın Ali İnan Beye çok çok teşekkür ediyoruz. Derneğimizin önümüzdeki ilk etkinliği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı adına 20 Mayıs’ta yapacağımız turnuva olacak. Detaylarını facebook sayfalarımızda yayınlayacağız” ifadelerinde bulundu.

Kupa töreninde öncelikle Muğla Liginde dereceye giren takım ve sporcularına kupa ve madalyaları verildi. Ardından 2017-2018 sezonu Bodrum Masa Tenisi 1., 2. ve 3. Liglerde dereceye giren takım ve sporcularına kupa ve madalyaları takdim edildi. Danslar eşliğinde kutlanan kupa töreninde renkli anlar yaşandı.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA’YA MEDYA, SAĞLIK VE SPOR DÜNYASINDAN ÜNLÜ YAĞACAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gençlik ve spor bakanlığı kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü MUĞLA’YA MEDYA, SAĞLIK VE SPOR DÜNYASINDAN ÜNLÜ YAĞACAK… mugla genclik spor mudurlugu 1

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından 12 ilde organize edilen Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı 21-25 Ocak 2019 tarihleri arasında Muğla’da gerçekleştirilecek. Dev organizasyon kapsamında Spor Ve Sağlık Dünyasının Ünlüleri KYK’lı Gençlerle Buluşacak.

gençlik ve spor bakanlığı kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü MUĞLA’YA MEDYA, SAĞLIK VE SPOR DÜNYASINDAN ÜNLÜ YAĞACAK… mugla genclik spor mudurlugu 2Batman, Adıyaman, Ankara, Afyon, Düzce, Sakarya ve Denizli’den 150 gencin katılacağı Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı için Muğla’ya ; Medya, Spor ve Sağlık dünyasından ünlü akını yaşanacak. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Mekezi Salonlarında gerçekleştirilecek açılış programı ve etkinliklerinin ardından faaliyet Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kredi Yurtlar Kurumu Salonlarında devam edecek. Muğla KYK gençleri başta olmak üzer tüm Üniversite öğrencilerine ve Halka açık olarak gerçekleştirilecek faaliyet kapsamında; Doç. Dr. Halit Yerebakan, Sağlıklı Kariyer Seçimi, Dr.Yavuz Dizdar; Gelecek gençler için ne getirecek?, Erdoğan Arıkan ve Alp Pehlivan; Futbol Gelişim ve Değişim, Evren Göz; Spor Haberciliği ve İletişim, Eski Milli Futbolcu Ali Gültiken; Sporun ve Futbolun hayatımızdaki yeri, Enes Erkan ise Gençlik ve spor konulu sunumları ile gençlerle bir araya gelecekler. Bunun yanı sıra yine Milli Sporcular; Enes Erkan, Emirhan Muran ve Kübra Dağlı’da Kampta KYK’lı gençlerle ve Muğlalılarla bir araya  gelecekler.

gençlik ve spor bakanlığı kredi ve yurtlar kurumu genel müdürlüğü MUĞLA’YA MEDYA, SAĞLIK VE SPOR DÜNYASINDAN ÜNLÜ YAĞACAK… omer ilman mugla genclik spor muduruGençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından 4.sü düzenlenen Spor ve Sağlıklı Yaşam Kampı’nın ilimizde geçtiğimiz yıllarda başarı ile düzenlenmesi nedeni ile bu yılda 12 il içine girdiklerini belirten Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman,  “Değişik illerden bir araya gelen gençler 5 gün süre ile hem, önemli konuklarla Sağlık ve Spor konularında bilgilenecekler hemde Muğla ve Bölgesini Tematik Geziler ile gezip görerek eğlenceli vakit geçirme şansı elde edecekler.” Dedi.

Programın açılışı 21 Ocak Pazartesi günü Saat 10:00’da Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi AKM B Salonun da gerçekleştirilecek.

 

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YELKENCİLER İLK KEZ GECE SEYRİ GERÇEKLEŞTİRDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum yelken YELKENCİLER İLK KEZ GECE SEYRİ GERÇEKLEŞTİRDİ… Bodrumsporlu yelkenciler ilk kez gece yelken yapti 1

Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi optimist takım sporcuları hayatlarında ilk kez gece yelken yapmanın deneyimini yaşadı.

İçmeler mevkiinde bulunan yelken şubesinden denize açılan 15 sporcu, 3 optimiste sırayla binerek deniz ortasına atılan ışıklı şamandıralar arasında yarıştı. Optimistlere takılan renkli fosforlu ışıklar ise farklı bir görüntü oluşturdu.

21-26 Ocak tarihleri arasında Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Bodrum’un Turgutreis Mahallesinde düzenlenecek Kış Kupası öncesi Bodrumsporlu minik yelkenciler hayatlarında ilk kez gece yelken yapmanın keyfiyle yarışlara farklı şekilde hazırlanmış oldu.

bodrum yelken YELKENCİLER İLK KEZ GECE SEYRİ GERÇEKLEŞTİRDİ… Bodrumsporlu yelkenciler ilk kez gece yelken yapti 2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

2019 BAYK KIŞ TROFESİ YARIŞLARI BAŞLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum bayk trofe 2019 BAYK KIŞ TROFESİ YARIŞLARI BAŞLADI… TROFE BA  LADI

Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübü’nce (BAYK) düzenlenen BAYK Kış Trofesi’nin 1. ayak yarışları 19 Ocak Cumartesi günü star aldı…

Yedi etaptan oluşan ve her ayağı iki günü kapsayan organizasyonun 1. ayak ilk gün yarışlarına, farklı illerden 41 teknede yaklaşık 360 sporcu katıldı. Yarışlar, IRC-A, IRC-B ve destek olmak üzere 3 ayrı sınıfta düzenlendi. IRC-B ve destek sınıfındakiler 18 millik Bodrum-Karaada-Kıstak Adası- Karaada-Bodrum rotasında yelken açtı. IRC-A sınıfındaki yarışçılar ise Karaada önlerinde kurulan parkurda, şamandıra rotadaki yarışın ardından, 19 millik Bodrum- Çelebi Adası-Tavşan Burnu-Bodrum rotasında mücadele etti. Rüzgarın hızının azaldığı anlarda ilerlemekte güçlük çeken yarışçılar, rüzgarın etkisini artırdı dönemlerde ise zaman zaman yelkenlerini açıp kapatırken zor anlar yaşadı. Yarışların startında teknelerin birbirine yakın ilerlemesi ve sporcuların dalgalarla mücadelesinde renkli görüntüler oluştu.

bodrum bayk trofe 2019 BAYK KIŞ TROFESİ YARIŞLARI BAŞLADI… 2018 kis tirhandil kis trofesi basladi 2Bugün  tamamlanacak ilk etap yarışlarında dereceye girenler, organizasyonun 9-10 Şubat’taki ikinci ayak programı kapsamında düzenlenecek ödül töreninde açıklanarak kupalarını alacak.

Okumaya devam et

Son Haberler