Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

19 MAYIS BODRUM’DA COŞKUYLA KUTLANDI….

Yayınlanan

açık

19 mayis 19 MAYIS BODRUM’DA COŞKUYLA KUTLANDI…. bodrum 19 may s kutlama 3
19 mayis 19 MAYIS BODRUM’DA COŞKUYLA KUTLANDI…. divenire group2

Bodrum’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen fener alayı, Galatasaray’ın şampiyonluk coşkusu ile birleşti, Bodrumlular meydanları doldurdu.

19 mayis 19 MAYIS BODRUM’DA COŞKUYLA KUTLANDI…. bodrum 19 may s kutlama 1Bodrum’da sabah saatlerinde gerçekleştirilen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı gösterilerinin ardından akşam saat 21.00’de de Neyzen Tevfik Caddesi’nde fener alayı düzenlendi. Bodrum Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen fener alayı, Milta Bodrum Marina önünden başlayarak Bodrum Belediye Meydanı’nda son buldu. TED Bodrum Koleji bando takımı eşliğinde yapılan korteje siyasi partilerin temsilcileri, STK’lar ve okullar ile çok sayıda vatandaş katıldı. Pusetlerinde bebekleriyle yürüyen anneler, Atatürk bandanalı çocuklar, dev Türk bayrağı açan gençler, Bodrum sokaklarındaki 19 Mayıs coşkusunu pekiştirdi, vatandaşların coşkulu alkışlarıyla Bodrum şenlendi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi ve kızıyla birlikte yer aldığı korteje Marina esnaı ve vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları, meşaleler ve Atatürk posterleriyle eşlik etti. Eğlence mekanları korteje 10. Yıl ve İzmir Marşı çalarak destek verdi. Aynı gün şampiyonluk kutlaması yapan Galatasaraylılar da korteje hem Türk bayrakları hem de takımlarının bayrak ve flamalarıyla katılınca ortaya renkli görüntüler çıktı.

19 mayis 19 MAYIS BODRUM’DA COŞKUYLA KUTLANDI…. bodrum 19 may s kutlama 2Coşkulu yürüyüş, Belediye Meydanı’nda son buldu. Burada halka hitaben Başkan Mehmet Kocadon, “Güzel Bodrum, güzel insanlar. 99 yıl önce umutların bittiği bir günde, umutların başladığı bir gün başlıyor. Bugün bu mübarek ramazan ayında, şu güzel ayyıldızlı bayrağın altında, bu ezan sesleri okunabiliyorsa, bu birlik beraberliği sağlayabiliyorsak, hoşgörümüzle bir arada olabiliyorsak bunun bir tek nedeni vardır Ulu önder Atatürk’ümüzün gözündeki medeniyet yolu, medeniyet ışığı. Bizim yolumuz O’nun gözündeki ışık yoludur, medeniyet yoludur, birlik beraberlik yoludur. Ne mutlu Mustafa Kemal’in askeriyim diyene” ifadelerini kullandı.

19 mayis 19 MAYIS BODRUM’DA COŞKUYLA KUTLANDI…. bodrum 19 may s kutlama 4Yaklaşık 5 bin Bodrumlunun katıldığı coşkulu kutlamalar Belediye Meydanı’nda halk oyunları ve çeşitli dans gösterilerinin ardıdan Bate Bahadır Aksoy konseriyle devam etti. Havai fişek gösterileri ise Bodrum semalarında adeta görsel bir şölene dönüştü.

19 mayis 19 MAYIS BODRUM’DA COŞKUYLA KUTLANDI….  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… logo msk
işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ… divenire group2

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında işyerinde işgüvenliği uzmanı, iş yeri hekimi ve diğer sağlık personeli gibi İSG profesyonellerinin sunacağı iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri zorunlu hale geldi.

29.06.2015 tarih ve 29401 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “İşyerinde işveren veya işveren vekili tarafından yürütülerek iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerine ilişkin” yönetmelik kapsamında; elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini işveren veya işveren vekilleri yürütebilecektir.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı arasında 14.02.2019 tarihinde eğitimlerin düzenlenmesine ilişkin protokol imzalandı. Bu doğrultuda;
elliden az çalışanı olup, az tehlikeli sınıfta yer alan işverenler ve işveren vekillerinin herhangi bir mezuniyet şartı aranmadan 16 saatlik eğitimi tamamlayan katılımcılara “iş sağlığı ve
güvenliği hizmetlerinin yürütümüne ilişkin işveren veya işveren vekili sınavına katılım hakkı belgesi” düzenlenecek olup, sınavda başarılı olan katılımcılar yönetmelik kapsamında iş
sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebileceklerdir.Konu hakkında Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, “İşverenlerimizin işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini kendileri yürütebilmesi açısından Muğla Sıtkı Koçman Üniversitemizin Bakanlıkla protokolü oldukça önemlidir.Üyelerimizi bu konuda bilgilendirerek, eğitim sonunda başarılı olan kişilerin iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini sürdürmelerini bekliyoruz.” diyerek konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

işyerinde işgüvenliği İŞVEREN VE İŞVEREN VEKİLİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt  7
bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… divenire group2

Bodrum Belediyesi, Bodrum’da sporun her branşında faaliyet gösteren kulüpleri tek çatı altında birleştirmek amacıyla düzenlenecek çalıştayın hazırlık sürecini başlattı.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt  4Bodrum Belediyesi Bodrumspor Kulübü yönetimi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile başkan yardımcıları Turgay Kaya, Ummahan Yurt, Önder Batmaz ve Bodrum Belediyesi meclis üyelerine yönelik, kulübün mali durumu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. B.B.Bodrumspor tesislerinde gerçekleşen sunumda Kulüp Başkanı Rıza Karakaya’nın önderliğinde geçmiş dönemden kalan borçlar, isim sponsorluğu, stat reklam gelirleri, sponsorluk destek projeleri, altyapı ve diğer branşlar ile ilgili bilgiler ve veriler paylaşıldı.

Bodrumspor kulüp yöneticilerinin yaptığı sunumun ardından bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum ile ilgili her türlü faaliyette etkin olan ve irade ortaya koyması gereken Belediye Meclisi’nin Bodrumspor ile ilgili bilgi sahibi olmasının önemine değinerek “Kulübün geleceği ile ilgili alınacak kararlara katkı koyabilmek adına önemli bir toplantı oldu. Yeni sezon çalışmaları başlamadan önce böyle bir bilgilendirme toplantısı yapılmasını rica ettim. Kulüp yöneticilerimize ve meclis üyelerimize zaman ayırdıkları için teşekkür ederim” dedi.

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI… bodrumspor sunum yapt  1Bodrum’daki spor faaliyetleri ile ilgili bir çalıştay hazırlığı içinde olduklarını söyleyen Başkan Aras, “Bodrum’da geleceğin sporcu gençlerini yetiştiren ve sağlıklı bir genç neslin oluşmasına katkıda bulunan amatör kulüpler, çok önemli bir toplumsal görevi yerine getiriyor. Bodrum’da sayıları ve faaliyetleri çok ciddi boyutta ve her birinin belediyemizle maddi ve manevi bağlantısı var. Biz belediye olarak bir çok kulübümüze malzeme, mazot araç gereç tesis desteği veriyoruz. Dolayısıyla bu konuda hem Bodrum kamuoyunun hem de bizlerin bilgi sahibi olması gerekir. Bunun için ilk olarak Bodrumspor’umuz ile başladık.” diye konuştu.

 

bodrum belediyesi BODRUMSPOR BAŞKAN ARAS’A SUNUM YAPTI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler