Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

19 MAYIS BODRUM’DA COŞKUYLA KUTLANDI….

Yayınlanan

açık

19 mayis 19 MAYIS BODRUM’DA COŞKUYLA KUTLANDI…. bodrum 19 may  s kutlama 3

Bodrum’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen fener alayı, Galatasaray’ın şampiyonluk coşkusu ile birleşti, Bodrumlular meydanları doldurdu.

19 mayis 19 MAYIS BODRUM’DA COŞKUYLA KUTLANDI…. bodrum 19 may  s kutlama 1Bodrum’da sabah saatlerinde gerçekleştirilen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı gösterilerinin ardından akşam saat 21.00’de de Neyzen Tevfik Caddesi’nde fener alayı düzenlendi. Bodrum Belediyesi’nin öncülüğünde gerçekleştirilen fener alayı, Milta Bodrum Marina önünden başlayarak Bodrum Belediye Meydanı’nda son buldu. TED Bodrum Koleji bando takımı eşliğinde yapılan korteje siyasi partilerin temsilcileri, STK’lar ve okullar ile çok sayıda vatandaş katıldı. Pusetlerinde bebekleriyle yürüyen anneler, Atatürk bandanalı çocuklar, dev Türk bayrağı açan gençler, Bodrum sokaklarındaki 19 Mayıs coşkusunu pekiştirdi, vatandaşların coşkulu alkışlarıyla Bodrum şenlendi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un eşi ve kızıyla birlikte yer aldığı korteje Marina esnaı ve vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları, meşaleler ve Atatürk posterleriyle eşlik etti. Eğlence mekanları korteje 10. Yıl ve İzmir Marşı çalarak destek verdi. Aynı gün şampiyonluk kutlaması yapan Galatasaraylılar da korteje hem Türk bayrakları hem de takımlarının bayrak ve flamalarıyla katılınca ortaya renkli görüntüler çıktı.

19 mayis 19 MAYIS BODRUM’DA COŞKUYLA KUTLANDI…. bodrum 19 may  s kutlama 2Coşkulu yürüyüş, Belediye Meydanı’nda son buldu. Burada halka hitaben Başkan Mehmet Kocadon, “Güzel Bodrum, güzel insanlar. 99 yıl önce umutların bittiği bir günde, umutların başladığı bir gün başlıyor. Bugün bu mübarek ramazan ayında, şu güzel ayyıldızlı bayrağın altında, bu ezan sesleri okunabiliyorsa, bu birlik beraberliği sağlayabiliyorsak, hoşgörümüzle bir arada olabiliyorsak bunun bir tek nedeni vardır Ulu önder Atatürk’ümüzün gözündeki medeniyet yolu, medeniyet ışığı. Bizim yolumuz O’nun gözündeki ışık yoludur, medeniyet yoludur, birlik beraberlik yoludur. Ne mutlu Mustafa Kemal’in askeriyim diyene” ifadelerini kullandı.

19 mayis 19 MAYIS BODRUM’DA COŞKUYLA KUTLANDI…. bodrum 19 may  s kutlama 4Yaklaşık 5 bin Bodrumlunun katıldığı coşkulu kutlamalar Belediye Meydanı’nda halk oyunları ve çeşitli dans gösterilerinin ardıdan Bate Bahadır Aksoy konseriyle devam etti. Havai fişek gösterileri ise Bodrum semalarında adeta görsel bir şölene dönüştü.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… ARENA BODRUM TUR  ST
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından yapılan açıklamaya göre Bodrum’a hava yolu ile gelen turist sayısındaki yükseliş devam ediyor.
 
BOTAV’ın açıklamalarına göre turist sayısında bu yükseliş 2015 yılı rakamlarına yaklaştı. 2015 yılının ocak-aralık döneminde 814.814 olan sayı 2016 yılında 471.342, 2017 yılında ise 483.255 olarak belirlenmişti. 2018 yılında bu sayı 781.255 olarak açıklandı.
botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… turist sayisi 1
Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon 2018 yılı rakamlarının önceki yıllara göre göstermiş olduğu yükselişten memnun oldukları belirterek “Bodrum demek mücadele demek. Biz mücadelemizden asla vazgeçmedik. Verdiğimiz mücadelemizde ne kadar haklı olduğumuzu da gelen rakamlardan anlıyoruz. 2019 yılı yurt içi ve yurt dışı Bodrum’u tanıtım çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar katıldığımız fuarlardan aldığımız sonuçlar 2019 yılının 2018’den daha iyi geçeceğini gösteriyor. Çalışmalarımıza katılan, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ak partİ muĞla bÜyÜkŞehİr beledİye baŞkan adayi AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR… ARENA MU  LA ADAY AKP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, Muğla adayını 20 Ocak Pazar günü açıklayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
“Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4’ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız.”

31 OCAK’TA RESMİ BAŞLANGICINI BAŞLATACAĞIZ
31 Ocak’ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız.
Parti içinde süren yarış bir demokrasi yarışıdır. Tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini istiyorum.

LAYIK OLANI KENARA KOYMADIK
Hizmet yarışında bayrağın kime, ne zaman devdi edileceği nasip işidir. Biz layık olanı kenara koymadık, koymayız da. Görev herkese düşebilir.
Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz’da önce milletin gönlünde kurduk, sonrada seçimlere taşıdık.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ… ARENA TOSUN 1

 Habertürk Gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya’nın dün yayıyınlanan ve “CHP-İYİ Parti’den Bodrum’a “özel model” başlığıyla yazdığı yazıda İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un CHP çatısı altında ortak aday olarak gösterileceği iddiasının, daha sonra çeşitli ulusal basın kuruluşları ve televizyon programlarında dile getirilmesi ilçede büyük yankı buldu. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, geçtiğimiz perşembe gününden beri İYİ Parti’nin Mahalli İdareler Başkanlığı tarafından 2019 yerel seçimleri “İYİ Belediyecilik Vizyonu” çalışmalarını sonlandırmak üzere Ankara’da olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Malumunuz hâlihazırda İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan adayıyım. Hepimizin bildiği gibi İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında bir süredir devam eden ittifak görüşmelerinde Bodrum özellikle üzerinde çok tartışılan bir yer oldu. Bunun iki parti açısından da haklı sebepleri var. CHP’nin Genel Seçimlerde 1. parti olduğu bir ilçede belediye başkanlığından vazgeçmek istememesi anlayışla karşılanabilir. Öte yandan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin şahsımla ilgili teveccüh ve güveni ile yapılan neredeyse tüm anketlerde adımızın ön plana çıkması, iki parti genel başkan yardımcılarını farklı formüller üzerinde çalışmaya itmiş olabilir. Şahsen benim dünden beri basında yer alan haberler ile ilgili net bir bilgim yok. Çalışmaların sona geldiğini duyuyoruz ancak şuan itibariyle şahsıma deklare edilmiş bir sonuç yok. Açık söyleyeyim, bizim derdimiz tasamız Bodrum’un belediyecilik ile ilgili kangren haline gelmiş sorunlarını çözecek imkanı yakalamaktır. Yoksa şahsımızla ilgili bir kariyer mücadelesinde değiliz. Birkaç güne sürecin netleşeceğini tahmin ediyorum. Her şey Güzel olacak” dedi.
Mehmet Tosun bu hafta içerisinde Ankara’daki çalışmalarını tamamlayarak Bodrum’a dönecek.

Okumaya devam et

Son Haberler