Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

Yayınlanan

açık

bodrum four seasons kocadon isaat sekt r n   ok  nemsiyorum
bodrum four seasons reklam arena 4

Milliyet Gazetesi yazarlarından Engin Uğur Ağır, bugün köşe yazısında ” Geçtiğimiz hafta, Astay Gayrimenkul CEO’su Enes Berse’nin daveti üzerine Bodrum’daydık. Yalıçiftlik’te 1 milyon metrekare alan üzerine inşa edecekleri, Four Seasons Bodrum Resort hakkında bilgi verdi.” diyerek, Başkan Kocadon’la söyleşisine yer verdi.

Bodrum, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın gözbebeği turizm kenti.
Bağlı bulunduğu il olan Muğla’nın nüfusu, yaklaşık 100 bin.
Ama Bodrum’un kış nüfusu 165 bin sınırını çoktan aşmış.
Hatta yaz sezonunda 1.5 milyona ulaşıyor.
Bu rakam, birçok ilin nüfusundan bile çok çok fazla.
Böyle bir ilçede belediye başkanı olmak da tabii ki kolay değil.
Özellikle de trafik büyük sorun.
Kent içinde bir yerden bir yere gitmek imkânsız.
Ama Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, gecesini gündüzüne katıyor; ilçesinin çok daha iyi yerlere gelmesi için çalışıyor.

***

bodrum four seasons kocadon isaat sekt r n   ok  nemsiyorum 2Geçtiğimiz hafta, Astay Gayrimenkul CEO’su Enes Berse’nin daveti üzerine Bodrum’daydık.
Yalıçiftlik’te 1 milyon metrekare alan üzerine inşa edecekleri, Four Seasons Bodrum Resort hakkında bilgi verdi.
Gerçekten muhteşem bir tesis kazandıracaklar Bodrum’a.
İki günlük süre içinde Başkan Kocadon da bizi yalnız bırakmadı.
Başkan dertli mi dertliydi.
Nedeni de Bütünşehir Yasası.
Turizm bölgeleri için özel bir yasa çıkarılmasını istiyor.
“Ancak o zaman ilçeme tam hizmet yapmış olurum” diyor.

***

Bu arada Kocadon, 15 Temmuz’un turizmi olumsuz yönde etkilediğini, ancak geçen süre içinde toparlanmaya başladıklarını belirtti, “Bu yıl ülkemize 3 milyon İngiliz bekliyoruz. 2012’de Bodrum’a 600 bin İngiliz geldi, bu sezon rakamın 300 bine ulaşmasını hedefliyoruz. Ayrıca, Londra’dan Bodrum’a tarifeli uçak seferleri 15 Haziran’da başlıyor. Haftada iki sefer olacak. Dubai’den de haftada iki sefer var. Ne zaman 2012 yılı rakamlarını yakalarız, turizm o zaman patlar” diyor.

Bu yıl yüzde 80’lik doluluk oranı beklediklerini, normal periyodu yakalayacaklarını kaydeden Kocadon, ilçeye gelen Polonyalı sayısının arttığını ama Almanların başı çektiğini belirtiyor.

Şu anda kayıp yılları telafi etmeye çalıştıklarını, bir bankanın turizmcilere ‘mavi paket’ hazırladığını söyleyen Kocadon, “Bu iyi gelişme. İşletmecilere soluk aldıracak. Şunu unutmayalım; bir turist, taksiciyi, otel işletmecisini, restoran sahibini, yani birçok kişiyi besler. Bu çok önemli” diyor.

***

Doğayla barışık, Bodrum’un kentsel kimliğine zarar vermeyecek her projeye açık olduklarını, hepsini desteklediklerini belirten Kocadon, şu bilgileri verdi:

“Mesela, Four Seasons Resort’un Yalıçiftlik’teki projesi bizim için önemli. İlçemize yatırım yapmaları çok güzel, onur ve gurur verici bir durum. Yaklaşık 1 milyar doların üzerinde bir rakam harcayacaklar. Gerekirse tüm ekipmanlarımızı seferber ederiz.

Four Seasons Resort’un dışında Ant Yapı, Akyarlar’da 600 milyon doları geçecek projeyle, Alaçatı Port modeli inşaat yapacak. Ruhsatlarını yakında vereceğiz.

Ayrıca Çağdaş Holding, Nef, Aksoylar, Besa, Mesa ve Orjin Grup gibi büyük kuruluşlar da var.

Bodrum’a nereden bakarsanız bakın, 5 milyar dolarlık bir yatırım yapılacak.”

***

Ekonomi olumsuzluğa doğru yol aldıkça, ahlaki değerlerin düştüğünü, bunun önüne geçmek için çaba gösterdiklerini söyleyen Kocadon, 2014-2015 arasında hiçbir inşaata ruhsat kesmediklerini, bu sürede kimsenin, “Niye kesmiyorsun?” demediğini kaydetti, şunları söyledi: “O zaman inşaat sektörüne ihtiyacım yoktu. Ama bugün var. İki sektörü önemsiyorum. Biri inşaat, diğeri turizm. Çünkü, ikisinde de üç öğün yemek çıkarmak zorundasın. Yeri geldiğinde gaza, yeri geldiğinde de frene basmasını bileceksin.”

***

Bodrum Limanı’nda 100 adet büyük tekne olduğunu, bunlardan 75’inin 40 metreyi bulduğunu söyleyen Kocadon, “Hemen hemen hepsi dünyayı dolaşıyor. Şu anda Atlas Okyanusu ve Akdeniz’de çok sayıda teknemiz var. Türkiye’yi, Bodrum’u temsil ediyorlar. Arkadaşlarımla gurur duyuyoruz” diyor.

Basından bir konuda destek isteyen Kocadon, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bodrum Havalimanı’ndan ilçemize kadar her yeri Bodrum diye pazarlıyorlar. Ama durum hiç de öyle değil. İlçemiz, Güvercinlik’in tam ortasından başlar. Mekânları sınırımızda olmamasına rağmen Bodrum adının geçmesine öfkeleniyorum.”

Ağabeyi Mahmut Kocadon’la çok iyi ilişkileri olduğunu, gerektiğinde kendisinden destek aldığını söyleyen Mehmet Kocadon, 35 yaşında başkanlık koltuğuna oturduğunu, sadece ve sadece ilçesinin menfaatlerini düşündüğünü belirtti.

Hayat arkadaşı Hülya Kocadon’la gurur duyduğunu, eşinin yüzmeyi çok sevdiğini ifade eden Kocadon, “12 ay boyunca denizde. Yaz-kış fark etmez. Sağlığını da buna borçlu. Her sabah evden çıkarken beni uyarır, ‘Kimseye bir şey söyleme, kavga etme’ der. Kendisinin bende yeri çok ayrı” diye konuştu.
Yazımın başında da söylediğim gibi, yaz nüfusu 1,5 milyonu geçen Bodrum, yapılacak bu yatırımların ardından daha ne kadar turisti çekecek, daha ne kadar ilçe ekonomisine katkı sağlayacak, merakla bekliyorum.

bodrum four seasons  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA İL SPOR MERKEZLERİ BAŞLIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla gençlik ve spor İl müdürlüğü t MUĞLA İL SPOR MERKEZLERİ BAŞLIYOR… 59350664 2909225089089400 2808292816352968704 n
muğla gençlik ve spor İl müdürlüğü t MUĞLA İL SPOR MERKEZLERİ BAŞLIYOR… reklam arena 4

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından planlanan İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri Açılış Seremonisi 28 Haziran Cuma günü saat 16:00 da Muğla Menteşe Spor Salonunda gerçekleştirilecek.

muğla gençlik ve spor İl müdürlüğü t MUĞLA İL SPOR MERKEZLERİ BAŞLIYOR… XSAXAXA36 Spor Branşında açılacak Kurslara şu ana kadar 5000 den fazla genç ve çocuk başvuruda bulundu. Menteşe başta olmak üzere tüm ilçelerde de gerçekleştirilecek olan yaz çalışmalarında yüzme dışında tüm branşlar ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

muğla gençlik ve spor İl müdürlüğü t MUĞLA İL SPOR MERKEZLERİ BAŞLIYOR… deeddeBu yıl branş sayısını arttırdıklarını belirten Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, özellikle Geleneksel Spor Dalları ve Gelişmekte olan spor dallarından da branşlar ekleyerek, gençlerin bu yaz sporla buluşması için önemli bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

28 Haziran 2019 Cuma günü saat 16 da Menteşe Spor Salonunda yapılacak olan Açılış Seremonisi ile start alacak olan 2019 İl Spor Merkezleri ve Engelliler İl Spor Merkezleri yıl boyunca devam edecek.

muğla gençlik ve spor İl müdürlüğü t MUĞLA İL SPOR MERKEZLERİ BAŞLIYOR…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… EGE K TAP TANITIMI
sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… reklam arena 4

90’lı yıllara damgasını vuran ünlü sanatçı Ege, gelirini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığı “Asil Dede’nin Düğünü” adlı ikinci kitabının tanıtımını Bodrum’da yaptı.

Profesyonel müzik hayatına 1995’te başlayıp bugüne kadar 9 albüm ve 5 single yapan ünlü sanatçı Ege, Manastır Otel’de ikinci kitabının tanıtımını gerçekleştirdi. Kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlayan ünlü sanatçı, 3’üncü kitabı için ise çalışmalara şimdiden başladığını söyledi. Ege ilk kitabı “isyan”ı ise 2017 yılında okuyucularla buluşturmuştu.

Tanıtım öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü sanatçı, kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığını ifade ederek “Kitabın özeti iyilikte ve güzellikte birleşmek. Çünkü Anadolu’da kadim topraklarda yaşıyoruz. Kitabın gelirlerini engelliler vakfına bağışladığım için çok mutluyum. Üçüncü kitabımı da hazırlamaya başlıyorum” dedi.

Yoğun bir sahne temposu olduğunu sözlerine ekleyen Ege, “Harika ve yoğun geçiyor. Bodrum’da devam eden konserlerimiz var. Bu yaz beste yaparak ve konser vererek geçecek” şeklinde konuştu.

“Asil Dede’nin Düğünü” dünyadaki tüm canlılarla konuşan ve onların dilinden anlayan Asil Dede’nin hikayesini anlatıyor.

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… ka ak i ki  perasyonu
bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… reklam arena 4

Bodrum’da 2 otele yapılan operasyonda toplamda 5 bin 250 adet kaçak ve sahte içki ele geçirildiği öğrenildi.

Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, kaçak ve sahte alkol satışının önlenmesi kapsamında yürüttüğü çalışmalar neticesinde Yalıkavak ve Gümbet mahallerinde faaliyet gösterdikleri açıklanan 2 otelde sahte bandrollü ve sahte içkiler bulunduğu yönünde bilgi aldı.

Ekipler, her iki otelde de eşzamanlı olarak operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda yapılan arama neticesinde sahte bandrollü ve sahte olduğu değerlendirilen şarap, rakı, votka ve cin olmak üzere toplamda 5 bin 250 adet alkollü içki ele geçirildi.

Operasyon sonrasında isimleri açıklanmayan her iki otelin de yetkilisi olduğu öğrenilen U.K. gözaltına alındı.

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler