Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

Yayınlanan

açık

bodrum four seasons kocadon isaat sekt r n   ok  nemsiyorum
 • bodrum four seasons mehmet tosun banner 2
 • bodrum four seasons Hakan Durna SM Con 05

Milliyet Gazetesi yazarlarından Engin Uğur Ağır, bugün köşe yazısında ” Geçtiğimiz hafta, Astay Gayrimenkul CEO’su Enes Berse’nin daveti üzerine Bodrum’daydık. Yalıçiftlik’te 1 milyon metrekare alan üzerine inşa edecekleri, Four Seasons Bodrum Resort hakkında bilgi verdi.” diyerek, Başkan Kocadon’la söyleşisine yer verdi.

Bodrum, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın gözbebeği turizm kenti.
Bağlı bulunduğu il olan Muğla’nın nüfusu, yaklaşık 100 bin.
Ama Bodrum’un kış nüfusu 165 bin sınırını çoktan aşmış.
Hatta yaz sezonunda 1.5 milyona ulaşıyor.
Bu rakam, birçok ilin nüfusundan bile çok çok fazla.
Böyle bir ilçede belediye başkanı olmak da tabii ki kolay değil.
Özellikle de trafik büyük sorun.
Kent içinde bir yerden bir yere gitmek imkânsız.
Ama Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, gecesini gündüzüne katıyor; ilçesinin çok daha iyi yerlere gelmesi için çalışıyor.

***

bodrum four seasons kocadon isaat sekt r n   ok  nemsiyorum 2Geçtiğimiz hafta, Astay Gayrimenkul CEO’su Enes Berse’nin daveti üzerine Bodrum’daydık.
Yalıçiftlik’te 1 milyon metrekare alan üzerine inşa edecekleri, Four Seasons Bodrum Resort hakkında bilgi verdi.
Gerçekten muhteşem bir tesis kazandıracaklar Bodrum’a.
İki günlük süre içinde Başkan Kocadon da bizi yalnız bırakmadı.
Başkan dertli mi dertliydi.
Nedeni de Bütünşehir Yasası.
Turizm bölgeleri için özel bir yasa çıkarılmasını istiyor.
“Ancak o zaman ilçeme tam hizmet yapmış olurum” diyor.

***

Bu arada Kocadon, 15 Temmuz’un turizmi olumsuz yönde etkilediğini, ancak geçen süre içinde toparlanmaya başladıklarını belirtti, “Bu yıl ülkemize 3 milyon İngiliz bekliyoruz. 2012’de Bodrum’a 600 bin İngiliz geldi, bu sezon rakamın 300 bine ulaşmasını hedefliyoruz. Ayrıca, Londra’dan Bodrum’a tarifeli uçak seferleri 15 Haziran’da başlıyor. Haftada iki sefer olacak. Dubai’den de haftada iki sefer var. Ne zaman 2012 yılı rakamlarını yakalarız, turizm o zaman patlar” diyor.

Bu yıl yüzde 80’lik doluluk oranı beklediklerini, normal periyodu yakalayacaklarını kaydeden Kocadon, ilçeye gelen Polonyalı sayısının arttığını ama Almanların başı çektiğini belirtiyor.

Şu anda kayıp yılları telafi etmeye çalıştıklarını, bir bankanın turizmcilere ‘mavi paket’ hazırladığını söyleyen Kocadon, “Bu iyi gelişme. İşletmecilere soluk aldıracak. Şunu unutmayalım; bir turist, taksiciyi, otel işletmecisini, restoran sahibini, yani birçok kişiyi besler. Bu çok önemli” diyor.

***

Doğayla barışık, Bodrum’un kentsel kimliğine zarar vermeyecek her projeye açık olduklarını, hepsini desteklediklerini belirten Kocadon, şu bilgileri verdi:

“Mesela, Four Seasons Resort’un Yalıçiftlik’teki projesi bizim için önemli. İlçemize yatırım yapmaları çok güzel, onur ve gurur verici bir durum. Yaklaşık 1 milyar doların üzerinde bir rakam harcayacaklar. Gerekirse tüm ekipmanlarımızı seferber ederiz.

Four Seasons Resort’un dışında Ant Yapı, Akyarlar’da 600 milyon doları geçecek projeyle, Alaçatı Port modeli inşaat yapacak. Ruhsatlarını yakında vereceğiz.

Ayrıca Çağdaş Holding, Nef, Aksoylar, Besa, Mesa ve Orjin Grup gibi büyük kuruluşlar da var.

Bodrum’a nereden bakarsanız bakın, 5 milyar dolarlık bir yatırım yapılacak.”

***

Ekonomi olumsuzluğa doğru yol aldıkça, ahlaki değerlerin düştüğünü, bunun önüne geçmek için çaba gösterdiklerini söyleyen Kocadon, 2014-2015 arasında hiçbir inşaata ruhsat kesmediklerini, bu sürede kimsenin, “Niye kesmiyorsun?” demediğini kaydetti, şunları söyledi: “O zaman inşaat sektörüne ihtiyacım yoktu. Ama bugün var. İki sektörü önemsiyorum. Biri inşaat, diğeri turizm. Çünkü, ikisinde de üç öğün yemek çıkarmak zorundasın. Yeri geldiğinde gaza, yeri geldiğinde de frene basmasını bileceksin.”

***

Bodrum Limanı’nda 100 adet büyük tekne olduğunu, bunlardan 75’inin 40 metreyi bulduğunu söyleyen Kocadon, “Hemen hemen hepsi dünyayı dolaşıyor. Şu anda Atlas Okyanusu ve Akdeniz’de çok sayıda teknemiz var. Türkiye’yi, Bodrum’u temsil ediyorlar. Arkadaşlarımla gurur duyuyoruz” diyor.

Basından bir konuda destek isteyen Kocadon, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bodrum Havalimanı’ndan ilçemize kadar her yeri Bodrum diye pazarlıyorlar. Ama durum hiç de öyle değil. İlçemiz, Güvercinlik’in tam ortasından başlar. Mekânları sınırımızda olmamasına rağmen Bodrum adının geçmesine öfkeleniyorum.”

Ağabeyi Mahmut Kocadon’la çok iyi ilişkileri olduğunu, gerektiğinde kendisinden destek aldığını söyleyen Mehmet Kocadon, 35 yaşında başkanlık koltuğuna oturduğunu, sadece ve sadece ilçesinin menfaatlerini düşündüğünü belirtti.

Hayat arkadaşı Hülya Kocadon’la gurur duyduğunu, eşinin yüzmeyi çok sevdiğini ifade eden Kocadon, “12 ay boyunca denizde. Yaz-kış fark etmez. Sağlığını da buna borçlu. Her sabah evden çıkarken beni uyarır, ‘Kimseye bir şey söyleme, kavga etme’ der. Kendisinin bende yeri çok ayrı” diye konuştu.
Yazımın başında da söylediğim gibi, yaz nüfusu 1,5 milyonu geçen Bodrum, yapılacak bu yatırımların ardından daha ne kadar turisti çekecek, daha ne kadar ilçe ekonomisine katkı sağlayacak, merakla bekliyorum.

bodrum four seasons mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54728244 831757797177109 3093107271870185472 n
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 2
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum ekipleri  İzmir’de düzenlenen Halkoyunları Ege Bölgesi Grup Şampiyonası’ndan başarıyla döndü. 

Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından İzmir Gaziemir Belediyesi Spor Salonu’nda Ege Bölgesi Grup Şampiyonası yapıldı. 7 ilden 47 ekibin düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda katıldığı yarışma minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapıldı. 7 ekibin katıldığı Minikler Düzenlemeli dalda İzmir BORDER’in ardından 88.40 puanla ikinci olan Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. 4 ekibin katıldığı Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalda 91 puan alan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri grup şampiyonluğunu elde ederken 88 puanla Bornova Gençlik Spor Kulübü ikinci oldu. Yarışmadaki performansı salonda bulunan herkesin beğenisini kazanan ve bütün salonun ayakta alkışladığı Karya Çiçekleri de Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı.

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54525549 831757767177112 602057378703081472 n

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 6
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Karaova bölgesindeki ziyaretlerine devam ediyor. Karaova bölgesinde gittiği her mahallede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Mehmet Tosun, baba ocağı Kemer Mahallesine yaptığı ziyarette ise yoğun bir katılımla meşaleler yakılarak, sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Pınarlıbelen Mahallesinde de yoğun bir katılımla karşılanan Mehmet Tosun, burada da vatandaşların sevgi ve destek sözleriyle karşılandı.

Pınarlıbelen’de Mehmet Tosun’a Tam Destek

Mehmet Tosun Pınarlıbelen’de yaptığı konuşmada büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’da hizmet anlamında büyük problemlerin yaşandığını belirterek, “Bu işin partisi yok. Siz Bodrumlu hemşehrilerimiz olarak, Karaovalı hemşehrilerimiz olarak bu işten anlayan tecrübeli bir belediye başkanı seçmediğiniz takdirde, iyi bir kadro seçmediğiniz takdirde bunları yaşamaya devam edeceğiz. Karaovalı hemşehrilerimden bu süreçte doğru karar vermelerini rica ediyorum. Ben sizin Hemşehrinizim. Güzel bir kadromuz var, göreve talibiz. Yetkiyi vereceksiniz bize, biz de size hizmet edeceğiz.” dedi ve hemen arkasından “Bu yetkiyi bize veriyor musunuz?” sorusunu sordu ve Pınarlıbelenlilerden alkışlarla hep bir ağızdan “Evet” cevabını aldı.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 4

“Bodrum’un, Karaova’nın Hakkını, Hukukunu Arayacağız…”

Kendilerinin kimseyi eleştirmediğini belirten Mehmet Tosun, “Biz kimseyi eleştirmiyoruz. Biz çünkü Mehmet Tosun ve ekibi olarak ittifaklara güvenerek değil, siz saygıdeğer Bodrumlu hemşehrilerimize, Karaovalı hemşehrilerimize güvenerek yola çıktık. Amacımız da, düşüncemiz de daha iyisini yapmak. Daha iyisini yapmak için yola çıktık ve bunun için kimseyi eleştirmiyoruz. Seçildiğimiz takdirde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden olursa olsun, kim seçilirse seçilsin el ele vereceğiz, seçilmiş belediye başkanınız olarak meclis üyelerimizle birlikte büyükşehirde Bodrum’un, Karaova’nın hakkını, hukukunu arayacağız arkadaşlar.” dedi.

Yapacaklarımızı Sözün Gelişi Olarak Dillendirmiyoruz…

Çiftçiliği çok iyi bildiğini, tütün dizmesini, zeytin toplamasını çok iyi bildiğini belirten Mehmet Tosun, “Ben tarladan üniversite eğitimimi alıp Konacık’ta Belediye Başkanı seçildim. Biz öyle birileri gibi, tarıma sahip çıkacağız, hayvancılığa sahip çıkacağız, üreticinin yanında olacağız, bunları örgütleyeceğiz, soğuk hava deposu kuracağız lafını sözün gelişi olarak dillendirmiyoruz. Bu toprakların evladı olarak gerçek Karaova’yı seven ve burayı kalkındıracak sizin evladınız olarak söylüyoruz” dedi.

Karaovalı gençlerin iş bulabilmeleri için Bodrum Belediyesinin iş bulma kurumu gibi çalışacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Tosun, daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi Pınarlıbelen’den sevgi ve destek sözleriyle ayrılarak Kemer Mahallesine geçti.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 17BABA OCAĞINDA MUHTEŞEM KARŞILAMA

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Karaova bölgesindeki ziyaretlerinde baba ocağı Kemer Mahallesinde vatandaşların yoğun katılımı ile gençlerin görsel şöleni ile karşılandı. Geceyi gündüze çeviren meşaleler ve havai fişekler arasında davul zurna eşliğinde 10’uncu Yıl Marşı ile karşılanan Mehmet Tosun, kendisini karşılayan herkese teşekkür ederek kendileriyle tek tek selamlaştı.

“Adam gibi adam Tosun Başkan” ve “Karaova seninle gurur duyuyor” sloganları arasında ilerleyen Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmaya, “Doğup büyüdüğüm toprakların güzel insanları, Kemer Köyümün, Karaova’nın güzel insanları, doğup büyüdüğüm köyümde beni böyle kalabalık, görkemli bir şekilde karşıladığınız için, evladınızı karşıladığınız için hepinize teşekkür ediyorum, hepinizle gurur duyuyorum” ifadeleriyle başladı.

Karaova bölgesinde kendisine gösterilen desteklerle seçimi kazanacaklarını dile getiren Mehmet Tosun, “Ben size güveniyorum, gençlerimize güveniyorum, köyümüzün kadınlarına güveniyorum, köyümüzün büyüklerine güveniyorum, baba ocağımdaki siz değerli hemşehrilerime güveniyorum. Buradan aldığım güçle, enerjiyle, motivasyonla ekibimle birlikte daha çok çalışacağız, mutlaka başaracağız” dedi.

“Biz herkesi kucaklamaya, herkese hizmet etmeye hazırız” diyen Mehmet Tosun, Bodrum Belediyesi’nin kapısının herkese açık olacağını belirterek, “Bodrum Belediyesi Bodrumluların olacak arkadaşlar” dedi.

Mehmet Tosun konuşmasının sonunda İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi vatandaşları selamladıktan sonra, mahalleye geldiklerindeki aynı coşku ve destek sözleriyle bölgeden ayrıldı.

 

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 11
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 2
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük Mahallesi’nde devam etti.
Bodrum Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için yapılan çalışmalarda dalgıçlar Gümüşlük’te deniz dibinde temizlik yaptılar. Bu yılın altıncı ayağı olan Gümüşlük deniz dibi temizliğine, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin yanı sıra gönüllü dalgıçlar da katıldı. Serbest dalgıç olarak katılan Kemal Gökol, Sezer Kayacan, Halil Özyanık, Yaşar Can Bıçakçı ve Özay Gökol da Bodrum Belediyesi personelleriyle birlikte deniz dibi temizliği yaptı.
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 9
Denizi kullanan yerli ve yabancı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından her sene yapılan bu etkinliğin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Kaptan Halil Özyanık, gönüllü dalgıç arkadaşlarıyla birlikte temizliğe destek vermek istediklerini, gelecek nesiller ve denizde yaşayan canlılar için denizlerimizi temiz tutmamızın önemine de değinerek, bu tür etkinliklerinin devam etmesinin gerekli oluğunu belirtti. Bodrum Belediye A.Ş. Gümüşlük Cafe önünde yapılan ve Derin1, Yılay ve Kilimci teknelerinin de destek verdikleri temizlik çalışmalarında deniz dibinden 45 kg plastik, 40 kg demir, 11 kg teneke, 112 kg tekstil, 111 kg ahşap, 110 kg cam, 30 kg araç lastiği, 53 kg akü olmak üzere toplam 512 kg atık çıkarıldı. Cinslerine göre ayrıştırılan atıklar, geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik etkinliği 27 Mart Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek…
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 7

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler