Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ÖZGÜRCE ULAŞMAYAN HABER SORUN YARATIR…

Yayınlanan

açık

ergin cinmen ÖZGÜRCE ULAŞMAYAN HABER SORUN YARATIR… ergin cinmen basin ozgurlugu 1
ergin cinmen ÖZGÜRCE ULAŞMAYAN HABER SORUN YARATIR… reklam arena 4

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat için Vakıf (TAKSAV) Bodrum Temsilciliği Avukat Ergin Cinmen’in “Basın Özgürlüğü” söyleşisini Bodrum TAKSAV temsilcilik ofisinde gerçekleştirdi.

Can Yücel, Rıfat Ilgaz gibi yazarların yanı sıra çok sayıda sanatçılarında kurucuları arasında yer alan TAKSAV özellikle sanat, tiyatro ağırlık veren bir vakıf olma özelliğini taşıyor. Ayrıca öğrencilere satranç matematik gibi kurslarında verildiği 7 den 70 e herkesin ilgi alanına göre etkinlik olanağı sağlanan TAKSAV gönüllülük esasına dayanan bir vakıf.

Söyleşiye katılan dinleyiciler 3 Mayıs Dünya basın özgürlüğü günü dolayısı ile “Basın Özgürlüğü” konulu söyleşiyi Avukat Engin Cinmen’den dinledi.

ergin cinmen ÖZGÜRCE ULAŞMAYAN HABER SORUN YARATIR… ergin cinmen basin ozgurlugu 2Türkiye’nin basın özgürlüğü konusunda sınıfta kaldığını belirten Cinmen yaptığı konuşmada;

“Her geçen yıl ivmenin dahada düştüğünü görüyoruz. Basın Özgürlüğü sıralamasında 180 ülke arasında 157 sıra ile sonuncu sıraya doğru hızla ilerliyoruz. Ülkemizde çok fazla basın emekçisi hapiste, pek çoğuda baskı altında. Basın özgürlüğü haber alma özgürlüğüdür. Gazeteci haberi bize ulaştıramazsa işte sorun burada başlar.

İfade özgürlüğü hukuk birlikte hareket eder. Aslında gazetecilik hapise düşmeye ramak kalma mesleğidir. Şu anda 141 gazeteci tutuklu. Avrupa’da sonuncuyuz bu bir ülkemiz için yüz karası birşey. Ülke olarak çok zor yıllardan geçtik, sıkıyönetimler geçirdik ama bu dönem kadar kötü olduğunu hatırlamıyorum.

İktidarı eleştirel haber yapan direk hükumete karşı cebir ve şiddet suçlaması ile yargılanıyor. Yani basın emekçileri 15 Temmuz’da tepemize bomba atanla aynı suçtan yargılanıyor. Bu olacak şey değil. Cumhuriyet gazetesi sadece yayın faaliyeti nedeni ile köşe yazarları terör örgütü suçlaması ile bir yıla yakın hapiste kaldı. Neredeyse medyanın tümü bir kaçı dışında havuz medyası oldu. Tamamen bitmiş durumda müthiş bir oto sansür uygulanıyor” diye konuştu.

Söyleşi soru cevap bölümüyle tamamlandı.

ergin cinmen ÖZGÜRCE ULAŞMAYAN HABER SORUN YARATIR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… EGE K  TAP TANITIMI
sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ… reklam arena 4

90’lı yıllara damgasını vuran ünlü sanatçı Ege, gelirini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığı “Asil Dede’nin Düğünü” adlı ikinci kitabının tanıtımını Bodrum’da yaptı.

Profesyonel müzik hayatına 1995’te başlayıp bugüne kadar 9 albüm ve 5 single yapan ünlü sanatçı Ege, Manastır Otel’de ikinci kitabının tanıtımını gerçekleştirdi. Kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışlayan ünlü sanatçı, 3’üncü kitabı için ise çalışmalara şimdiden başladığını söyledi. Ege ilk kitabı “isyan”ı ise 2017 yılında okuyucularla buluşturmuştu.

Tanıtım öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan ünlü sanatçı, kitap gelirlerini Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’na bağışladığını ifade ederek “Kitabın özeti iyilikte ve güzellikte birleşmek. Çünkü Anadolu’da kadim topraklarda yaşıyoruz. Kitabın gelirlerini engelliler vakfına bağışladığım için çok mutluyum. Üçüncü kitabımı da hazırlamaya başlıyorum” dedi.

Yoğun bir sahne temposu olduğunu sözlerine ekleyen Ege, “Harika ve yoğun geçiyor. Bodrum’da devam eden konserlerimiz var. Bu yaz beste yaparak ve konser vererek geçecek” şeklinde konuştu.

“Asil Dede’nin Düğünü” dünyadaki tüm canlılarla konuşan ve onların dilinden anlayan Asil Dede’nin hikayesini anlatıyor.

sanatçı ege ÜNLÜ SANATÇI EGE’DEN ÖRNEK DAVRANIŞ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… ka  ak i  ki   perasyonu
bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU… reklam arena 4

Bodrum’da 2 otele yapılan operasyonda toplamda 5 bin 250 adet kaçak ve sahte içki ele geçirildiği öğrenildi.

Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, kaçak ve sahte alkol satışının önlenmesi kapsamında yürüttüğü çalışmalar neticesinde Yalıkavak ve Gümbet mahallerinde faaliyet gösterdikleri açıklanan 2 otelde sahte bandrollü ve sahte içkiler bulunduğu yönünde bilgi aldı.

Ekipler, her iki otelde de eşzamanlı olarak operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda yapılan arama neticesinde sahte bandrollü ve sahte olduğu değerlendirilen şarap, rakı, votka ve cin olmak üzere toplamda 5 bin 250 adet alkollü içki ele geçirildi.

Operasyon sonrasında isimleri açıklanmayan her iki otelin de yetkilisi olduğu öğrenilen U.K. gözaltına alındı.

bodrum BODRUM’DA 2 OTELE KAÇAK İÇKİ OPERASYONU…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

YILANLARIN AŞK DANSI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum YILANLARIN AŞK DANSI… y  lanlar  n dans
bodrum YILANLARIN AŞK DANSI… reklam arena 4

Bodrum’da yılanların çiftleşme dansı bir vatandaş tarafından görüntülendi. 

Ortakent-Yahşi Mahallesi Hıral Sokak üzerinde kaydedilen çiftleşme dansı, Yüksel Ön adlı vatandaş tarafından görüntülendi. Bölgedeki arazisine giden Ön, birbirine kenetlenen 2 yılanı görünce o anları cep telefonu ile kayıt altına aldı.

Önçağ Mühendislik Daikin Klima Bayiliği yapan Yüksel Ön, konu ile ilgili  yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

Bizim orada bir depomuz var. Oradaki köpeğimize yemek ve su vermek için gidiyorduk. İlk oğlum gördü, daha sonra ben gördüm. Bir süre çiftleşme dansı yapıp bölgeden uzaklaştılar. Sosyal medyada paylaşırken de ‘yılanların aşkı’ diye paylaştım. Burada daha önce böyle bir şey görmemiştim. Yılanları görünce de korkmadım. Kara yılan bu, bir şey yapmaz” dedi.

bodrum YILANLARIN AŞK DANSI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler