Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA’DA CHP LİSTESİNİ KİM DEĞİŞTİRDİ…

Yayınlanan

açık

emin varol arena bodrum ankara temsilcisi kerim cangır MUĞLA’DA CHP LİSTESİNİ KİM DEĞİŞTİRDİ… emin varol
kerim cangır MUĞLA’DA CHP LİSTESİNİ KİM DEĞİŞTİRDİ… reklam arena 4

Muğla’da CHP Listesini kim değiştirdi?

Evet, Başkent Ankara’da, başlıktaki bu sorunun cevabı aranıyor.

Haber: Emin Varol / Arena Bodrum Haber Ankara Temsilcisi

İddia şu:

CHP teşkilatında yapılan eğilim yoklaması, Ankara’ya gelirken değişti. Teşkilat, listenin başına,, yani 1. sıraya, eski İl Başkanı Mürsel Alban’ı yazmadı. Kimi yazdı? Eğilim yoklaması Ankara’ya gelirken, teşkilatın yazdığı ismi silip, Mürsel Alban’ı kim yazdı?

İnanın bana büyük bir titizlikle bu kişi aranıyor. Soruşturma başlatıldı. Listeyi değiştirenler mutlaka bulunacak. Bazı ilçelerin başkanları, bu  konuda tanıklık etmeye de hazır.

CHP listesi üzerinde Türkiye genelinde tartışmalar bitmiyor. Ancak, en çok da Muğla listesi üzerinde yaşananlar konuşulmaya devam ediliyor.

Herşey, aday listesinin görüşüldüğü Parti Meclisi’nden sızdırılan o fotoğraf ile başladı. Aslında bu fotoğraf Muğla’da (ismi bende saklı) bir kişiye gönderildi. Ancak kısa süre içinde fotoğraf yayıldı.

Ardından, Ankara’da Muğla Milletvekilleri ile Parti Meclisi’ndeki üyeler arasında telefon ve mesaj trafiği başladı. 1. sıradaki Mürsel Alban’ın öğrenim durumunun “Ortaokul” olarak yazmasına dikkat çekildi. Mürsel Alban’ın, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün aylar önce Ankara’ya karargah kurarak kulis çalışması yaptığı anlatıldı. İtirazlar üzerine Mürsel Alban’ın sırası değişti. İlk sıraya halen milletvekili olan bir isim yazıldı. Ancak, baskılar sonucu Mürsel Alban’ın yeniden ilk sıraya yazılması engellenemedi.

Dr. Kerim Cangır Olayı…

Parti Meclisi’nden sızıdırılan fotoğrafta, 5. sırada Bodrum’un sevilen isimlerinden Dr Kerim Cangır yazıyordu.

Biz, listenin bu hali ile Yüksek Seçim Kurulu’na verildiğini sanıyorduk. Ancak resmi olarak yapılan açıklamada, 5. sıradaki Dr Kerim Cangır’ın yerinde, Fethiye’den Eczacı  İbrahim Ertürk yazıyordu. Yani, liste YSK’ya giderken, Dr Kerim Cangır çıkartılarak, Eczacı İbrahim Ertğrk yazılmıştı.

Peki, bu nasıl olmuştu?

İbrahim Ertürk, CHP’li değil..

Gelin, kulislere girelim ve size nasıl olduğunu anlatayım. Parti Meclisi’nden Muğla listesi sızdırıldıktan sonra, Muğla’nın en büyük ilçesi olan Fethiye’den bir ismin aday gösterilmediği farkediliyor. Sakarüstü ve Sakaraltı olarak adlandırılan ilçeler arasında adil dağılım yapılmadığı anlaşılıyor.

Bunun üzerine, CHP’nin eski Grup Başkan Vekillerden biri, Fethiye’de Eczacılık yapan İbrahim Ertürk’ün ismini komisyona öneriyor.

İbrahim Ertürk gibi eczacı olan Grup Başkan Vekili Özgür Özel ile İstanbul’dan hatırı sayılı bir CHP’li, İbrahim Ertürk ismini Kemal beye fısıldıyor.

Ancak, İbrahim Ertürk CHP’li değildir. CHP’ye üye de değildir.  MHP’li olduğu ve bugüne kadar CHP’nin kapısından içeri adımını atmadığı biliniyor.

Hemen partinin 12. maddesi işletiliyor. CHP Muğla Milletvekili Adayı Eczacı İbrahim Ertürk, “CHP Merkez Yürütme Kurulu’nun beklemeden üye yapılması” maddesinden yararlandırılarak CHP’ye üye kaydediliyor.

Sorun böyle çözülüyor. Yani MHP’li bir kişi, CHP’den Milletvekili adayı oluyor. Hem de CHP’li 2 grup başkan vekili sayesinde..

MHP’li İbrahim Ertürk önce, seçilebilecek bir yer olan listede 3. sıraya yazılıyor. Daha sonra 5. sıraya kaydırılıyor.  Bodrum’daki iki adaydan biri olan 5. sıradaki Dr.Kerim Cangır silinerek yerine İbrahim Ertürk yazılıyor.

Gelelim, Dr Kemal Cıngır’a..

YSK’ya gideken aday listesinden çıkartılan Dr.Kerim Cıngır’ı tanımam. Ancak, Ankara’daki milletvekillerinden öğrendiğim kadarıyla, iyi bir partili ve iyi bir insan.

Telefon numarasını öğrendim ve kendisini aradım. Dr. Cangır üzgündü. Partisinden istifa etmeyi de düşünmüyordu. Pazar günü, 5. sıradan aday listesine girdiğini öğrendiğini, Muğla İl Başkanının arayarak Pazartesi günü saat 11.00’de adaylarla toplantı yapılacağını duyurduğunu aktardı. Ancak aynı gün öğleden sonra listeden çıkartıldığını öğrendi. Yapılanın Bodrum’a bir saygısızlık olduğunu da haklı olarak sözlerine ekledi.

Gözler, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde..

CHP Muğla’da sular durulmayacak. Önümüzdeki belediye seçimlerinde de adaylık konusunda kıyasıya bir yarışı bekleyin. Listeye giremeyen milletvekillerinden Akın Üstündağ ve Dr Nurettin Demir şimdiden Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kolları sıvadı. Muğla’nın sevilen savcısı ve milletvekili Ömer Süha Aldan’ın ise ne yapacağı henüz belli değil..

 

kerim cangır MUĞLA’DA CHP LİSTESİNİ KİM DEĞİŞTİRDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

doğa koleji DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI… arena do  a koleji
doğa koleji DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI… reklam arena 4

Doğa Koleji 8. sınıf öğrencilerinden, Liseye Geçiş Sınavı’na katılan 27 öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu. 64 öğrenci ise, sadece 1 soruyu yanlış yanıtladı.

 Tüm 8. sınıf öğrencileri ve velilerinin heyecanla beklediği, 1 Haziran Cumartesi 2019 tarihinde gerçekleşen Liseye Geçiş Sınavı’nın sonuçları açıklandı. 1 milyon 29 bin öğrencinin katıldığı Liseye Geçiş Sınavı’nda, eğitimdeki liderliğini sürdüren ve başarıda sınır tanımayan Doğa Koleji’nin 27 öğrencisi Türkiye birincisi oldu. Öğrencilerinin LGS’de elde ettiği başarıdan memnuniyet duyduğunu belirten Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, tüm öğrencilerini tebrik ettiğini ifade etti.

Genel Müdür Lüle, “Sınavda 27 öğrencimiz Türkiye birincisi olurken, 4012 öğrencimiz, en az bir branştan tüm soruları doğru cevapladı. 64 öğrencimiz sadece 1 soruyu yanlış yanıtladı. Elde edilen başarı; öğrenci, öğretmen ve kurum başarısıdır” dedi.

Fen ve Teknoloji Lisesinde 4+1 Eğitim

 Liseye Giriş Sınavları’nda başarı elde eden öğrenciler, Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri’nde %100’e varan burs imkanıyla okuma fırsatı kazanıyor.

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, öğrencilerine ilk yılı İngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık eğitim olanağı sunuyor. Hazırlık sınıfında 24 saat İngilizce, 4 saat Almanca, 2 saat “Teknoloji ve Yazılım” ve 2 saat “Teknoloji ve Donanım” dersleri veriliyor.

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Fen ve Teknoloji Liseleri’nden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, tüketmek yerine üretmeyi seçen, ülkemizin teknolojik geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önde başlayacaklar. Öğrencilerimiz bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs olanağına sahip olurken, üniversite eğitimlerini yurt dışında sürdürebilecekler” dedi.

KUTU

124 kampüs, 82 bin öğrenci ve 13.500 personeliyle Türkiye ve Avrupa’nın en büyük, dünyanın ikinci büyük okul zinciri olan Doğa Koleji, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında açacağı 6 yeni kampüsle birlikte kampüs sayısını 130’a, öğrenci sayısı hedefini ise 90 bine çıkarıyor.

doğa koleji DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI… M
aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI… reklam arena 4

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ‘Sosyal Çalışma Programı’yla Muğlalı lisans ve önlisans öğrencileri kamu kurumlarında maaş karşılığında çalışabilecek. AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle Muğla ilinin kontenjanı 489’a çıkarıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, üniversite öğrencilerinin hayata hazırlanması ve iş bulmalarına yönelik hazırlanan Sosyal Çalışma Programı uygulamaya kondu.

Buna göre, Muğla’da yaşayan lisans ve önlisans öğrencileri yaz tatili boyunca kamu kurum kuruluşlarında ücreti karşılığında çalışabilecek. Çalışmak isteyen öğrenciler İŞKUR hizmet noktaları ya da internet üzerinden başvurarak bu imkandan yararlanmaya hak kazanabilecek.

Muğla’ya daha önce 239 olarak verilen Sosyal Çalışma Programı kontenjanı, AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle 489’a çıkarıldı. Bunun için Muğla’ya yaklaşık 2 milyon liralık ödenek ayrıldı.

Bir yaz döneminde programın azami süresi 3 ay olacak. Bir katılımcı haftada 3 gün bu programa katılım sağlayabileceğinden bir yaz döneminde katılım sağlanabilecek toplam süre 42 gün olacak. Bu yıl yaz dönemi için bu süre 39 gün uygulanacak. Günlük sosyal çalışma süresi 8 saat olup, yarım saati dinlenme, haftalık çalışma süresi de 3 gün olacak.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Demir, Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete, üniversite öğrencilerinin hayata atılmasında programın son derece önemli olduğundan söz ederek, Muğla’ya verilen önemden dolayı başta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a teşekkür etti.

aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… GEKA2
güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… reklam arena 4

Güney Ege Kalkınma Ajansı 118.Yönetim Kurulu Toplantısı, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın Başkanlığında ve Muğla Valisi Esengül Civelek’in ev sahipliğinde Muğla Karabağlar Yaylasında 25 Haziran 2019 tarihinde yapıldı.

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… GEKA1Ajansın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetlerin değerlendirildiği ve gelecek dönem çalışmaların istişare edildiği toplantıya Kurul Başkanı Denizli Valisi Hasan Karahan ve Kurul üyesi Muğla Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ile Ajans Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Denizli Valisi Hasan Karahan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda öncelikle, Ajansın geçtiğimiz Şubat ayında ilan ederek yürüttüğü ve 13 Mayıs 2019 tarihinde taahhütnamelerinin teslim alınmasıyla başvuru sürecinin bittiği 2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’na değinildi.

Güçlü Sanayi Mali Destek Programı kapsamında Bölgeden 90 adet proje başvurusu yapıldığı, GEKA’dan toplam 44 milyon 380 bin TL destek tutarı talep edildiği ve böylelikle projelerin toplam bütçesinin yaklaşık 93 milyon 400 bin TL olduğu ifade edildi.

2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’nın bir diğer programı olan Temiz Üretim Mali Destek Programında ise Ajansa toplam 29 proje başvurusu gerçekleştirildiği söylendi. Söz konusu 29 proje kapsamında GEKA’dan talep edilen destek tutarının 12 milyon 500 bin TL olduğu ve başvurularda toplam proje bütçesinin yaklaşık 29 milyon TL’ye ulaştığı belirtildi. Projelerin değerlendirme sürecinin devam ettiği 2019 Yılı Teklif Çağrısı kapsamında ileri ki tarihlerde değerlendirme sürecinin tamamlanacağı ve desteklenmeye hak kazanan projelerin kamuoyuyla paylaşılacağı da ifade edildi.

Ajansın bir diğer destek mekanizması olan ve 16 Nisan 2019’da kamuoyuna ilan edilen 2019 Yılı Teknik Destek Programına da değinen GEKA Yönetim Kurulu, Mart-Nisan dönemi başvurularının tamamlandığı ve 14 adet Teknik Destek Projesinin değerlendirme sürecini geçtiğini belirtti. Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerini artırmalarına yönelik ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetlerini almalarını sağlayan Teknik Destek Programının toplam bütçesinin 1 milyon TL olduğu, Mayıs-Haziran dönemi proje kabullerinin devam ettiği ve yılsonuna kadar devam edecek program için bölgeden uygun proje başvurularının beklendiği de ifade edildi.

Bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak projelerin fizibilite çalışmalarının desteklenmesinin amaçlandığı ve 10 Mayıs 2019 tarihinde ilan edilen 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programının konuşulduğu toplantıda, program için toplam bütçenin 2 milyon TL olduğu söylendi. Faaliyet başına desteğin en fazla 200 bin TL olarak belirlendiği programa, Bölgedeki kurum ve kuruluşların başvuru yapabileceği ifade edildi. GEKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Denizli Valisi Karahan desteklerden faydalanmak isteyen başvuru sahiplerinin GEKA’yı yakından takip etmeleri gerektiğini tavsiye etti.

Toplantının son bölümünde güdümlü proje destekleri kapsamında yürütülen çalışmalar, proje faaliyetleri ile bu kapsamdaki etkinliklerin değerlendirilerek yapılabilecek faaliyetler ile planlanan program katılımlarının görüşüleceği ifade edildi. Hasan Karahan, Yönetim Kurulu üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederken toplantıda alınacak kararların bölge ve ülke için hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.

 

 

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler