Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA’DA CHP LİSTESİNİ KİM DEĞİŞTİRDİ…

Yayınlanan

açık

emin varol arena bodrum ankara temsilcisi kerim cangır MUĞLA’DA CHP LİSTESİNİ KİM DEĞİŞTİRDİ… emin varol
 • kerim cangır MUĞLA’DA CHP LİSTESİNİ KİM DEĞİŞTİRDİ… mehmet tosun banner 2
 • kerim cangır MUĞLA’DA CHP LİSTESİNİ KİM DEĞİŞTİRDİ… Hakan Durna SM Con 05

Muğla’da CHP Listesini kim değiştirdi?

Evet, Başkent Ankara’da, başlıktaki bu sorunun cevabı aranıyor.

Haber: Emin Varol / Arena Bodrum Haber Ankara Temsilcisi

İddia şu:

CHP teşkilatında yapılan eğilim yoklaması, Ankara’ya gelirken değişti. Teşkilat, listenin başına,, yani 1. sıraya, eski İl Başkanı Mürsel Alban’ı yazmadı. Kimi yazdı? Eğilim yoklaması Ankara’ya gelirken, teşkilatın yazdığı ismi silip, Mürsel Alban’ı kim yazdı?

İnanın bana büyük bir titizlikle bu kişi aranıyor. Soruşturma başlatıldı. Listeyi değiştirenler mutlaka bulunacak. Bazı ilçelerin başkanları, bu  konuda tanıklık etmeye de hazır.

CHP listesi üzerinde Türkiye genelinde tartışmalar bitmiyor. Ancak, en çok da Muğla listesi üzerinde yaşananlar konuşulmaya devam ediliyor.

Herşey, aday listesinin görüşüldüğü Parti Meclisi’nden sızdırılan o fotoğraf ile başladı. Aslında bu fotoğraf Muğla’da (ismi bende saklı) bir kişiye gönderildi. Ancak kısa süre içinde fotoğraf yayıldı.

Ardından, Ankara’da Muğla Milletvekilleri ile Parti Meclisi’ndeki üyeler arasında telefon ve mesaj trafiği başladı. 1. sıradaki Mürsel Alban’ın öğrenim durumunun “Ortaokul” olarak yazmasına dikkat çekildi. Mürsel Alban’ın, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün aylar önce Ankara’ya karargah kurarak kulis çalışması yaptığı anlatıldı. İtirazlar üzerine Mürsel Alban’ın sırası değişti. İlk sıraya halen milletvekili olan bir isim yazıldı. Ancak, baskılar sonucu Mürsel Alban’ın yeniden ilk sıraya yazılması engellenemedi.

Dr. Kerim Cangır Olayı…

Parti Meclisi’nden sızıdırılan fotoğrafta, 5. sırada Bodrum’un sevilen isimlerinden Dr Kerim Cangır yazıyordu.

Biz, listenin bu hali ile Yüksek Seçim Kurulu’na verildiğini sanıyorduk. Ancak resmi olarak yapılan açıklamada, 5. sıradaki Dr Kerim Cangır’ın yerinde, Fethiye’den Eczacı  İbrahim Ertürk yazıyordu. Yani, liste YSK’ya giderken, Dr Kerim Cangır çıkartılarak, Eczacı İbrahim Ertğrk yazılmıştı.

Peki, bu nasıl olmuştu?

İbrahim Ertürk, CHP’li değil..

Gelin, kulislere girelim ve size nasıl olduğunu anlatayım. Parti Meclisi’nden Muğla listesi sızdırıldıktan sonra, Muğla’nın en büyük ilçesi olan Fethiye’den bir ismin aday gösterilmediği farkediliyor. Sakarüstü ve Sakaraltı olarak adlandırılan ilçeler arasında adil dağılım yapılmadığı anlaşılıyor.

Bunun üzerine, CHP’nin eski Grup Başkan Vekillerden biri, Fethiye’de Eczacılık yapan İbrahim Ertürk’ün ismini komisyona öneriyor.

İbrahim Ertürk gibi eczacı olan Grup Başkan Vekili Özgür Özel ile İstanbul’dan hatırı sayılı bir CHP’li, İbrahim Ertürk ismini Kemal beye fısıldıyor.

Ancak, İbrahim Ertürk CHP’li değildir. CHP’ye üye de değildir.  MHP’li olduğu ve bugüne kadar CHP’nin kapısından içeri adımını atmadığı biliniyor.

Hemen partinin 12. maddesi işletiliyor. CHP Muğla Milletvekili Adayı Eczacı İbrahim Ertürk, “CHP Merkez Yürütme Kurulu’nun beklemeden üye yapılması” maddesinden yararlandırılarak CHP’ye üye kaydediliyor.

Sorun böyle çözülüyor. Yani MHP’li bir kişi, CHP’den Milletvekili adayı oluyor. Hem de CHP’li 2 grup başkan vekili sayesinde..

MHP’li İbrahim Ertürk önce, seçilebilecek bir yer olan listede 3. sıraya yazılıyor. Daha sonra 5. sıraya kaydırılıyor.  Bodrum’daki iki adaydan biri olan 5. sıradaki Dr.Kerim Cangır silinerek yerine İbrahim Ertürk yazılıyor.

Gelelim, Dr Kemal Cıngır’a..

YSK’ya gideken aday listesinden çıkartılan Dr.Kerim Cıngır’ı tanımam. Ancak, Ankara’daki milletvekillerinden öğrendiğim kadarıyla, iyi bir partili ve iyi bir insan.

Telefon numarasını öğrendim ve kendisini aradım. Dr. Cangır üzgündü. Partisinden istifa etmeyi de düşünmüyordu. Pazar günü, 5. sıradan aday listesine girdiğini öğrendiğini, Muğla İl Başkanının arayarak Pazartesi günü saat 11.00’de adaylarla toplantı yapılacağını duyurduğunu aktardı. Ancak aynı gün öğleden sonra listeden çıkartıldığını öğrendi. Yapılanın Bodrum’a bir saygısızlık olduğunu da haklı olarak sözlerine ekledi.

Gözler, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nde..

CHP Muğla’da sular durulmayacak. Önümüzdeki belediye seçimlerinde de adaylık konusunda kıyasıya bir yarışı bekleyin. Listeye giremeyen milletvekillerinden Akın Üstündağ ve Dr Nurettin Demir şimdiden Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kolları sıvadı. Muğla’nın sevilen savcısı ve milletvekili Ömer Süha Aldan’ın ise ne yapacağı henüz belli değil..

 

kerim cangır MUĞLA’DA CHP LİSTESİNİ KİM DEĞİŞTİRDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54728244 831757797177109 3093107271870185472 n
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 2
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum ekipleri  İzmir’de düzenlenen Halkoyunları Ege Bölgesi Grup Şampiyonası’ndan başarıyla döndü. 

Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından İzmir Gaziemir Belediyesi Spor Salonu’nda Ege Bölgesi Grup Şampiyonası yapıldı. 7 ilden 47 ekibin düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda katıldığı yarışma minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapıldı. 7 ekibin katıldığı Minikler Düzenlemeli dalda İzmir BORDER’in ardından 88.40 puanla ikinci olan Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. 4 ekibin katıldığı Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalda 91 puan alan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri grup şampiyonluğunu elde ederken 88 puanla Bornova Gençlik Spor Kulübü ikinci oldu. Yarışmadaki performansı salonda bulunan herkesin beğenisini kazanan ve bütün salonun ayakta alkışladığı Karya Çiçekleri de Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı.

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54525549 831757767177112 602057378703081472 n

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 6
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Karaova bölgesindeki ziyaretlerine devam ediyor. Karaova bölgesinde gittiği her mahallede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Mehmet Tosun, baba ocağı Kemer Mahallesine yaptığı ziyarette ise yoğun bir katılımla meşaleler yakılarak, sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Pınarlıbelen Mahallesinde de yoğun bir katılımla karşılanan Mehmet Tosun, burada da vatandaşların sevgi ve destek sözleriyle karşılandı.

Pınarlıbelen’de Mehmet Tosun’a Tam Destek

Mehmet Tosun Pınarlıbelen’de yaptığı konuşmada büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’da hizmet anlamında büyük problemlerin yaşandığını belirterek, “Bu işin partisi yok. Siz Bodrumlu hemşehrilerimiz olarak, Karaovalı hemşehrilerimiz olarak bu işten anlayan tecrübeli bir belediye başkanı seçmediğiniz takdirde, iyi bir kadro seçmediğiniz takdirde bunları yaşamaya devam edeceğiz. Karaovalı hemşehrilerimden bu süreçte doğru karar vermelerini rica ediyorum. Ben sizin Hemşehrinizim. Güzel bir kadromuz var, göreve talibiz. Yetkiyi vereceksiniz bize, biz de size hizmet edeceğiz.” dedi ve hemen arkasından “Bu yetkiyi bize veriyor musunuz?” sorusunu sordu ve Pınarlıbelenlilerden alkışlarla hep bir ağızdan “Evet” cevabını aldı.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 4

“Bodrum’un, Karaova’nın Hakkını, Hukukunu Arayacağız…”

Kendilerinin kimseyi eleştirmediğini belirten Mehmet Tosun, “Biz kimseyi eleştirmiyoruz. Biz çünkü Mehmet Tosun ve ekibi olarak ittifaklara güvenerek değil, siz saygıdeğer Bodrumlu hemşehrilerimize, Karaovalı hemşehrilerimize güvenerek yola çıktık. Amacımız da, düşüncemiz de daha iyisini yapmak. Daha iyisini yapmak için yola çıktık ve bunun için kimseyi eleştirmiyoruz. Seçildiğimiz takdirde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden olursa olsun, kim seçilirse seçilsin el ele vereceğiz, seçilmiş belediye başkanınız olarak meclis üyelerimizle birlikte büyükşehirde Bodrum’un, Karaova’nın hakkını, hukukunu arayacağız arkadaşlar.” dedi.

Yapacaklarımızı Sözün Gelişi Olarak Dillendirmiyoruz…

Çiftçiliği çok iyi bildiğini, tütün dizmesini, zeytin toplamasını çok iyi bildiğini belirten Mehmet Tosun, “Ben tarladan üniversite eğitimimi alıp Konacık’ta Belediye Başkanı seçildim. Biz öyle birileri gibi, tarıma sahip çıkacağız, hayvancılığa sahip çıkacağız, üreticinin yanında olacağız, bunları örgütleyeceğiz, soğuk hava deposu kuracağız lafını sözün gelişi olarak dillendirmiyoruz. Bu toprakların evladı olarak gerçek Karaova’yı seven ve burayı kalkındıracak sizin evladınız olarak söylüyoruz” dedi.

Karaovalı gençlerin iş bulabilmeleri için Bodrum Belediyesinin iş bulma kurumu gibi çalışacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Tosun, daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi Pınarlıbelen’den sevgi ve destek sözleriyle ayrılarak Kemer Mahallesine geçti.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 17BABA OCAĞINDA MUHTEŞEM KARŞILAMA

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Karaova bölgesindeki ziyaretlerinde baba ocağı Kemer Mahallesinde vatandaşların yoğun katılımı ile gençlerin görsel şöleni ile karşılandı. Geceyi gündüze çeviren meşaleler ve havai fişekler arasında davul zurna eşliğinde 10’uncu Yıl Marşı ile karşılanan Mehmet Tosun, kendisini karşılayan herkese teşekkür ederek kendileriyle tek tek selamlaştı.

“Adam gibi adam Tosun Başkan” ve “Karaova seninle gurur duyuyor” sloganları arasında ilerleyen Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmaya, “Doğup büyüdüğüm toprakların güzel insanları, Kemer Köyümün, Karaova’nın güzel insanları, doğup büyüdüğüm köyümde beni böyle kalabalık, görkemli bir şekilde karşıladığınız için, evladınızı karşıladığınız için hepinize teşekkür ediyorum, hepinizle gurur duyuyorum” ifadeleriyle başladı.

Karaova bölgesinde kendisine gösterilen desteklerle seçimi kazanacaklarını dile getiren Mehmet Tosun, “Ben size güveniyorum, gençlerimize güveniyorum, köyümüzün kadınlarına güveniyorum, köyümüzün büyüklerine güveniyorum, baba ocağımdaki siz değerli hemşehrilerime güveniyorum. Buradan aldığım güçle, enerjiyle, motivasyonla ekibimle birlikte daha çok çalışacağız, mutlaka başaracağız” dedi.

“Biz herkesi kucaklamaya, herkese hizmet etmeye hazırız” diyen Mehmet Tosun, Bodrum Belediyesi’nin kapısının herkese açık olacağını belirterek, “Bodrum Belediyesi Bodrumluların olacak arkadaşlar” dedi.

Mehmet Tosun konuşmasının sonunda İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi vatandaşları selamladıktan sonra, mahalleye geldiklerindeki aynı coşku ve destek sözleriyle bölgeden ayrıldı.

 

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 11
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 2
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük Mahallesi’nde devam etti.
Bodrum Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için yapılan çalışmalarda dalgıçlar Gümüşlük’te deniz dibinde temizlik yaptılar. Bu yılın altıncı ayağı olan Gümüşlük deniz dibi temizliğine, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin yanı sıra gönüllü dalgıçlar da katıldı. Serbest dalgıç olarak katılan Kemal Gökol, Sezer Kayacan, Halil Özyanık, Yaşar Can Bıçakçı ve Özay Gökol da Bodrum Belediyesi personelleriyle birlikte deniz dibi temizliği yaptı.
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 9
Denizi kullanan yerli ve yabancı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından her sene yapılan bu etkinliğin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Kaptan Halil Özyanık, gönüllü dalgıç arkadaşlarıyla birlikte temizliğe destek vermek istediklerini, gelecek nesiller ve denizde yaşayan canlılar için denizlerimizi temiz tutmamızın önemine de değinerek, bu tür etkinliklerinin devam etmesinin gerekli oluğunu belirtti. Bodrum Belediye A.Ş. Gümüşlük Cafe önünde yapılan ve Derin1, Yılay ve Kilimci teknelerinin de destek verdikleri temizlik çalışmalarında deniz dibinden 45 kg plastik, 40 kg demir, 11 kg teneke, 112 kg tekstil, 111 kg ahşap, 110 kg cam, 30 kg araç lastiği, 53 kg akü olmak üzere toplam 512 kg atık çıkarıldı. Cinslerine göre ayrıştırılan atıklar, geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik etkinliği 27 Mart Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek…
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 7

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler