Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

YAVUZ DEMİR: BEN DOSYA ALIP DOSYA VERMEM, SORUNLARI TAKİP EDER, ÇÖZERİM…

Yayınlanan

açık

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR: BEN DOSYA ALIP DOSYA VERMEM, SORUNLARI TAKİP EDER, ÇÖZERİM… AK Parti BODER Toplant   1
ak parti bodrum YAVUZ DEMİR: BEN DOSYA ALIP DOSYA VERMEM, SORUNLARI TAKİP EDER, ÇÖZERİM… reklam arena 4

24 Haziran seçimlerine yoğun saha çalışmalarıyla devam eden AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı, Bodrum Otelciler Derneği’nin (BODER) yönetim kurulu toplantısına katıldı.

Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, yönetim kurulu üyelerinden Yener Çelik, Ahmet Likoğlu, Ferudun Katar, Erhan Ünaldı, Sinan Sevim, Kadın Kolları Başkanı Hülya Metin ve partililer katıldığı toplantıda AK Parti Muğla milletvekili 1.Sıra adayı Mehmet Yavuz Demir’inde açıklamalarda bulundu.

Bodrum’un Turizm ve Çevre sorunlarının konuşulduğu toplantı yaklaşık 1 saat sürdü. Karşılıklı bilgi alışverişinin gerçekleştiği toplantıda, sorunları çözme konusunda birlikte çalışma fikri öne çıktı.

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR: BEN DOSYA ALIP DOSYA VERMEM, SORUNLARI TAKİP EDER, ÇÖZERİM… AK Parti BODER Toplant   4HALİL ÖZYURT: HUZUR, GÜVEN VE DİREK UÇUŞ İSTİYORUZ…

BODER Yönetim Kurulu Başkanı Halil Özyurt, sizleri yönetim kurulu toplantımızda misafir ederek sorunlarımızı paylaşmak ve çözümlere katkı koymak istedik diyerek “Mehmet Yavuz Demir’in milletvekilliği adaylığı Bodrum’a hayırlı olsun. Bodrum’u tanıyan, Bodurm’da yaşayan, 10 yıllık yerel yönetim tecrübesi olan, devleti tanıyan ve birçoğumuz uzun yıllardır arkadaşlık yaptığı Demir’in 1.sıra milletvekilliği adaylığından çok memnunuz. Yeni dönemde sorunlarımızı çözeceğimize inanıyoruz. 2015’den sonra Türk Turizmi dibi gördü. Turizm için huzur ve güvenlik çok önemli. Son 2-3 Yıl içerisinde yaşadığımız olumsuz siyasi gelişmeler direk uçuşları durdurma noktasına geldi. Bodrum’a Avrupa’nın muhtelif ülkelerinden direk uçuş konulması konusunda bütün gücümüzle çalışıyoruz. Özellikle bu konuda destek istiyoruz.” dedi.

Tatil için Bodrum’u tercih eden misafirlerin temiz deniz ve sahil beklentilerinin yanında temiz hava beklentisi de var tespitini yapan Özyurt sözlerine şöyle devam etti;

“Sürekli yanan ve yaşadığımız bölgenin havasını kirleterek adeta bizleri ve burayı tercih eden misafirlerimizi zehirleyen Bodrum çöplüğü de diğer önemli problemlerimizden biri. Sizlere verdiğimiz 12 maddeden oluşan sorunlarımızın acilen çözülmesi konusunda şimdi daha umutluyuz. Bodrum’un milletvekili olmanız, sorunlarımızın çözüme ulaştırılması açısından bizleri umutlandırdı.”

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR: BEN DOSYA ALIP DOSYA VERMEM, SORUNLARI TAKİP EDER, ÇÖZERİM… AK Parti BODER Toplant   3ÖMER ÖZMEN: ÇÖP KONUSUNDA YETKİ DE SORUMLULUK DA BÜYÜKŞEHİRDE…

İlçe kongremizden sonra yaptığımız ziyaretimizde de Bodrum’un sorunlarını konuşmuştuk. Şimdide sizlere partimizin Bodrum milletvekili adayı ile yeni bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. Çöp konusunda yaşanan olumsuz sürecin öncelikle büyükşehir ve yerel belediyenin sorumluluğunda olduğuna dikkat çeken AK Parti İlçe Başkanı Özmen, “Bu konuda geçmiş dönemde yaşanan gelişmeleri yakından takip ettik. Kangren haline gelmiş bir sorun  olan çöplük,  Leleg kalıntılarının üzerine ve 7 bin ağacın kesilmesiyle yapılma durumu söz konusu olunca projeye tahsis edilen alan Anıtlar Kurulu tarafından iptal edildi. Sonrasında Muğla Büyükşehir Belediyesinin talebi üzeri, 2017 yılında Orman Bakanlığımız gösterdiği 3 yeri tercihine sundu. Muğla Büyükşehir de bu yerlerden birini geçtiğimiz günlerde tercih etti. Muğla’nın katı atık ve yeniden değerleme projesi bu tarihten sonra tamamen Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundadır.” dedi.

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR: BEN DOSYA ALIP DOSYA VERMEM, SORUNLARI TAKİP EDER, ÇÖZERİM… mehmet yavuz demir 1YAVUZ DEMİR: BEN DOSYA ALIP DOSYA VERMEM, SORUNLARI TAKİP EDER, ÇÖZERİM…

Devletin ve yerel yönetimlerinin birçok noktasında uzun yıllar kamu hizmeti verdiğini ifade eden AK Parti Muğla milletvekili adayı Mehmet Yavuz Demir, “Günlerdir Bodrum’un ve bölgenin Sivil Toplum Kuruluşlarıyla görüşmeler yapıyorum. Başkanımız Ömer Özmen ve ilçe teşkilatında görev yapan arkadaşlarımızla gördüğümüz konuştuğumuz her şeyi not ediyoruz. Bodrum’un vekil adayı olmam çok önemli. Sizleri siyasi algılarımızı bir kenara bırakarak, Bodrum için birlikte çalışmaya davet ediyorum. Ben Ankara’ya bölgesinin güçlü milletvekili olarak gitmek istiyorum. Uzun yıllarını yerel yönetici olarak geçirmiş bir vekil adayı olarak sorunlara tamamen hakimim diyebilirim. Bölgede yaşayan tüm siyasi partilerin yöneticileriyle iyi arkadaşlıklar ve sosyal ilişkilerim var. Ben sorunları dosya alma dosya verme yöntemiyle çözmeyi tercih eden bir vekil olmayacağım. Anında ve hızlıca talepleri karşılayacak sorunları çözecek yöntemleri kullanacağım. Kısacası her sorunu ve talebi kendim takip ederim ve çözerim. Bodrum’un ihtiyacı olan yerel yönetimlerin yetersiz ve çözümsüz kaldığı her yerde bizi çözümlerimizle, hizmetlerimizle göreceksiniz.” dedi.

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR: BEN DOSYA ALIP DOSYA VERMEM, SORUNLARI TAKİP EDER, ÇÖZERİM… AK Parti BODER Toplant   2

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA… CENNET KOYU
bodrum CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA… reklam arena 4

Bodrum’un Cennet Koyu’ndaki kirliliğe tepki gösteren bir vatandaş, “Burası sözde Cennet Koyu. Cennet Koyu’nu Cehennem Koyu’na çevirmişler” dedi. 

Son 3-4 yıldır yapılaşma tehditi ile de karşı karşıya bulunan, Bodrum’un en güzel koylarından biri olan Cennet Koyu, yaz ayları boyunca hem karadan, hem de denizden çok sayıda misafiri ağırlıyor. Kamp yapanların yanı sıra, piknik yapmak için giden vatandaşlar, özellikle hafta sonları koyda yoğunluk oluşturuyor. Cennet Koyu’nu aralarında süper lüks yatların da olduğu çok sayıda tekne de ziyaret ediyor.

Göltürkbükü Mahallesi sınırları içerisindeki koydaki kirlilik ise duyarlı vatandaşların tepki ve dikkatini çekiyor. Piknik ve kamp yaptıktan sonra çöplerini arkalarında bırakıp gidenlerle, kimi teknelerden denize bırakılan atıklar ve mazot artıkları, koyu kirletiyor. Koyun kumsalında yakılan ateşler de kötü görüntüye sebep oluyor.

Hafta sonu denize girmek için koya giden Gizem Çakır adlı vatandaş, gözlemlediği kirlilik karşısında isyan ederek “Burası sözde Cennet Koyu ama Cehennem koyu olmuş. Her yerde çöpler, deniz kenarında mazot kalıntıları, denizin üstünde yağ tabakası. Ağaçlık alanlarda çok çok fazla çadır kuranlar ve onların çöpleri” ifadeleriyle, çektiği videoyu twitter hesabından paylaştı.

Bir yandan da yapılaşma tehdidiyle karşı karşıya olan koydaki kirliliğin önlenmesi için yetkililerin gerekli önlemleri alması gerekirken, vatandaşların da çevre temizliği konusunda daha duyarlı olması bekleniyor.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum 34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… 34 kacak gocmen
bodrum 34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… reklam arena 4

Bodrum açıklarında durdurulan bir ahşap teknede, 34 kaçak göçmen yakalandı.

Sahil Güvenlik ekipleri, dün saat 05.00 sıralarında, Bodrum ilçesi Kargı Adası açıklarında ahşap teknedeki bir grup kaçak göçmenin yasa dışı geçiş yaptığını öğrendi. Bölgeye gönderilen Sahil Güvenlik botundaki görevliler tarafından durdurulan ahşap teknedeki 13’ü Filistin, 10’u Yemen, 6’sı Afganistan, 4’ü Suriye ve 1’i Somali uyruklu olmak üzere toplam 34 kaçak göçmen yakalandı. 14’ü erkek, 11’i kadın ve 9’u çocuk olan topluluk kıyıya getirildi. Kaçak göçmenler, kimlik tespit işlemi sonrası İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… bodrum fenerbakceliler dernegi 1
bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… reklam arena 4

Bodrum Fenerbaçeliler Derneği tarafında her yıl organize edilen ve gelenekselleşen “Dünya Fenerbahçeliler Günü” 19 Temmuz’da kutlanacak.

1907 yılında kurulan Fenerbahçe’de her 19 Temmuz, “Dünya Fenerbahçeliler Günü” olarak kutlanıyor. Türkiye genelindeki taraftar dernekleri ile Fenerbahçelilerin birlikte coşkuyla kutladıkları gecede özel etkinliklerde düzenleniyor. Bodrum Fenerbahçeliler Derneği’ninde bu yıl düzenlediği etkinlik, Bodrum Trafo Cafe’de gerçekleşecek. Kuruluş yılını simgeleyen gece Saat 20:00’de başlayacak.

bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… bodrum fenerbakceliler dernegi 219 Temmuz gecesi yapılacak olan etkinliğe taraftarlarını davet eden Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mert Sayın, “Amacımız, Fenerbahçe’ye gönül veren taraftarları ve sporseverleri bir çatı altında toplamak, üyelerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, Kulübe üye olmalarını sağlamak, kulübe mümkün olan her türlü maddi ve manevi yardımı yapmak ve bu amaçlara uygun olarak çalışmaktır. Tüm dernek yönetim kurulu üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde ve yeni sezon öncesinde gerçekleştireceğimiz #Fenerol Gecesi’nde taraftarlarımızla kucaklaşmak istiyoruz.” dedi.

Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu:
Mert Sayın, Necat Talaşık, Mesut Durateymur, Gürkan Topan, Ali Çalıkoğlu, Ahmet Filiz, Arda Gülenay, Cem Yurdakul, Nurettin Kaplan, Adir Sağlamlar, Filiz Aslantaş, Mustafa Şimşek

 

Okumaya devam et

Son Haberler