Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

ATATÜRK FOTOĞRAF SERGİSİ SKM’DE AÇILDI…

Yayınlanan

açık

atatürk ATATÜRK FOTOĞRAF SERGİSİ SKM’DE AÇILDI… ataturk fotograflari sergisi 1
atatürk ATATÜRK FOTOĞRAF SERGİSİ SKM’DE AÇILDI… divenire group2

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarından oluşan “Bir Önder, Bir Deha, Bir İnsan” isimli sergi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’inde ziyarete açıldı.
Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen açılışa Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Muğla Barosu Başkanı Cumhur Uzun, Bodrum Baro Temsilcisi Cavidan Karaöz Özyiğit, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
atatürk ATATÜRK FOTOĞRAF SERGİSİ SKM’DE AÇILDI… ataturk fotograflari sergisi 2Türkiye Barolar Birliği ve Muğla Barosu ortalığında Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile Fahri Özdemir’in, koleksiyonunda yer alan 13.500 adet Atatürk fotoğrafları arasından seçilerek derlenip hazırlanan “Bir Önder, Bir Deha, Bir İnsan” isimli sergisinde 110 fotoğraf yer alıyor. Açılışı gerçekleşen sergide Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatının her anından fotoğrafları bulunuyor.
Serginin açılışında konuşan Fahri Özdemir “Türkiye Barolar Birliği’nin bir sergisinde beraberiz. İçeride göreceğiz gibi 110 adet fotoğraf var. Bu fotoğraflar Atatürk’ün az bilinen fotoğrafları. Müze baskısı ile hazırlanan bu fotoğraflar benim koleksiyonumdan derlendi ve çok ciddi bir albüm yapıldı bu sergi için. Ben burada bulunan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
atatürk ATATÜRK FOTOĞRAF SERGİSİ SKM’DE AÇILDI… cumhur uzunMuğla Barosu Başkanı Cumhur Uzun da açılışta yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bir Önder; yokluklar içinde var olmaya inanmış bir önder. Bir Önder; yürüyün dediğinde inandığı şeyi gerçekleştirebilecek kitleleri beraberine katabilecek bir önder. Bir Önder; yok olan toplumdan Cumhuriyeti yaratan bir önder. Elbette bir deha, çünkü bunu ve o günkü koşulları deha olmayan bir zekâyla gerçekleştirmek mümkün değil. Sosyolojik bir deha, stratejik bir deha ve hepsinden önemlisi bir insan. Öyle bir insan ki ömrü muharebe meydanlarında savaşlarda geçmiş bir insan. Ben bu sergi için dünya şehri Bodrum’da bize ev sahipliği yapan Bodrum Belediyesi’ne ve Başkanımız Mehmet Kocadon’a teşekkür ediyorum.”
atatürk ATATÜRK FOTOĞRAF SERGİSİ SKM’DE AÇILDI… ataturk fotograflari sergisi 3Gerçekleştirilen bu serginin anlamının daha farklı olduğunu belirten Başkan Mehmet Kocadon “Bu güzel Bodrum akşamında sizleri yine güzel bir insanın Halikarnas Balıkçımızın merhabası ile selamlıyorum. Bugün burada konuşabiliyorsak, bir önderin bir dehanın sayesinde olduğunu hiçbir zaman unutmayalım. Zaman zaman eleştiriliriz, zaman zaman kendisi de eleştirilir. Ama hepimizin sıkıştığında adını ilk ağzımıza aldığımız insandır o Büyük Önder. Yolumuz O’nun gözündeki aydınlık ve ışık yoludur. Bugün burada birlik beraberlikten, hoşgörüden, dünya barış topluluğu gibi yaşayan bir Bodrum’dan bahsedebiliyorsak hep O’nun ışığında olduğumuz ve örnek aldığımız ışık yolu olan medeniyet yolu olan aydınlık yolu olan fikirlerindendir. Onun için Büyük Önder’in bu güzel sergisini bize kazandıran değerli hocamıza, baro başkanlarımıza değerli meslektaşlarına bir kez daha huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu güzel fotoğraf sergisinin önce Bodrumumuza sonra ülkemizin insanlarına örnek olmasını diliyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.
atatürk ATATÜRK FOTOĞRAF SERGİSİ SKM’DE AÇILDI… ataturk fotograflari sergisi 6Serginin önemini vurgulayan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da “Bu özel bir sergi, önemli bir sergi. Herhangi bir fotoğraf sergisi gezmeyeceksiniz. Bir önder, bir deha, bir insan, bütün özelliklerini buradaki fotoğraflarında göreceksiniz. Fahri Özdemir’e çok teşekkür ediyorum gerçekten çok özel bir iş yapmış. Nalan hanıma teşekkür ediyorum, Fahri gibi kişilerin sınırlarında gezinen insanlar zordur. Onu motive etmesinin yanında düşüşlerini toparlamasa bu sergi olmazdı. Tabii sizlere çok teşekkür ediyorum. Bu peşin bir teşekkür. Bu geldiğiniz için değil getirecekleriniz için. Buraya çocuklarınızı getirin mutlaka. Şimdi sizlerin vakit kaybetmeden sergiyi gezmenizi istiyorum. Buraya kadar geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.” ifade etti.
atatürk ATATÜRK FOTOĞRAF SERGİSİ SKM’DE AÇILDI… ataturk fotograflari sergisi 4Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, sergideki fotoğrafların yer aldığı kitabı Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a hediye etti.
Bodrum Belediyesi Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılan sergi 17 Haziran 2018’e kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında görülebilir.

atatürk ATATÜRK FOTOĞRAF SERGİSİ SKM’DE AÇILDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

31 KİŞİ KURTARILDI, 12 KİŞİ KAYIP…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum 31 KİŞİ KURTARILDI, 12 KİŞİ KAYIP… turgutreis gocmen teknesi batti 1
bodrum 31 KİŞİ KURTARILDI, 12 KİŞİ KAYIP… divenire group2

Bodrum’da kaçakları taşıyan tekne battı.

MUĞLA’nın Bodrum ilçesi Turgutreis Mahallesi açıklarında, bugün saat 07.00 sıralarında, yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışan kaçak göçmenleri taşıyan tekne battı. 31 kişi Sahil Güvenlik tarafından kurtarılırken, kayıp kaçak göçmenleri ise arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

bodrum 31 KİŞİ KURTARILDI, 12 KİŞİ KAYIP…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

KOS’A SÜRÜKLENEN TEKNEYE SAHİL GÜVENLİK MÜDAHALE ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum sahİl gÜvenlİk KOS’A SÜRÜKLENEN TEKNEYE SAHİL GÜVENLİK MÜDAHALE ETTİ… bodrum asayis 1
bodrum sahİl gÜvenlİk KOS’A SÜRÜKLENEN TEKNEYE SAHİL GÜVENLİK MÜDAHALE ETTİ… divenire group2

Arızalanarak İstanköy (Kos) Adası’na doğru sürüklenen tekne, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

Dün öğleden sonra Bodrum açıklarında yaşanan olayda, gezinti amaçlı denize açılan ve içerisinde 4 kişinin bulunduğu “Giray-2” isimli teknede makine arızası meydana geldi. Arızanın ardından esen rüzgarın yönü ve akıntının etkisiyle tekne Yunanistan’ın İstanköy Adası’na doğru sürüklenmeye başladı.

Cep telefonu ile yardım istediler…

Yaşanan arıza gideremeyince teknedekiler cep telefonuyla 112 Acil Çağrı Merkezi’nin arayıp yardım istedi. İhbarı alan bölgede görevli Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığına bot, bölgeye ulaştı. Teknede bulunan 4 kişinin emniyetinin sağlanmasının ardından tekne çekilerek Akyarlar sahiline getirildi.

bodrum sahİl gÜvenlİk KOS’A SÜRÜKLENEN TEKNEYE SAHİL GÜVENLİK MÜDAHALE ETTİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

HAMİLE SÜRÜCÜ KAZAYI UCUZ ATLATTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ortakent kaza HAMİLE SÜRÜCÜ KAZAYI UCUZ ATLATTI… bodrum trafik kazas
ortakent kaza HAMİLE SÜRÜCÜ KAZAYI UCUZ ATLATTI… divenire group2

Ortakent Kavşağında yaşanan trafik kazasında bir kamyonetle otomobil kavşakta çarpıştı.

Vatandaşların yaşanan kaza sonrasında 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yaptığı ihbar üzerine kaza mahalline 112 Acil Sağlık, polis ve zabıta ekipleri sevk edildi. Ambulansa alınan yaralı, ilçedeki özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alınırken, sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

30 Haftalık hamile sürücüde bebeği de iyi…

Kaza, gece saatlerinde Ortakent Bayraklı Kavşağı’nda yaşandı. Caner Akbaş idaresindeki 48 KA 903 plakalı kamyonetle, kavşaktan yola çıkmaya çalışan Özgür Gözüm’ün kullandığı 48 BU 752 plakalı otomobil çarpıştı. Kazada 30 haftalık hamile olduğu öğrenilen anne adayı Özgür Gözüm yaralandı.

ortakent kaza HAMİLE SÜRÜCÜ KAZAYI UCUZ ATLATTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler