Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ…

Yayınlanan

açık

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti A  anlar Tersane Ziyaret 3

AK Parti Bodrum Teşkilatı “VAKİT BODRUM VAKTİ” sloganıyla 1.Sıra Muğla milletvekili adayları Mehmet Yavuz Demir ve Kadir Dağlı ile yaptığı saha çalışmalarına, Ağanlar Tersanesi ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ziyaretiyle devam etti.

Tekne imalatçılarının sorunlarının konuşulduğu, Ağanlar tersanesi ziyaretinde, ev sahipliğini Mazlum Ağan yaptı. Ofis ortamında gerçekleşen sektörün sorunlarının masaya yatırıldığı görüşme sonrasında imalat ortamında devam etti.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen,  Muğla Milletvekili adaylarından Mehmet Yavuz Demir, Kadir Dağlı ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı görüşmede, yat imalatı sektörünün sorunlarının artık içinden çıkılmaz hale geldiği saptamasını yapan Mazlum Ağan, “Önceden gelen sınıf tanımıyla ilgili eksikliklerin düzeltilmesi bizleri biraz olsun rahatlattı .” dedi.

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti A  anlar Tersane Ziyaret 1SORUNLARIMIZ SİYASİ ÇEKİŞMELER ARASINDA ÇÖZÜLEMEZ OLDU…

Biz tekne imalatçıları sorunlarımızı kapımızı çalan, kapısını çaldığımız herkese anlattık şimdiye kadar diyen Ağan, “Uzunca süredir sorun olan ve tüm Dünya’nın milyon Euro ödeyerek aldığı teknelerimizin yurt dışı çıkış problemleri kısa bir süre önce çözüldü.  Tekne imalatı ve deniz yolculuğu ticaretiyle ilgili her şey adeta bizim bölgemizde pilot olarak uygulanıyor. Burada bizlerin inanılmaz mücadelesiyle sorunlar çözülüyor. Sonra Fethiye, Marmaris ve diğer bölgelerde uygulanıyor. Hükümet ve yerel yönetimlerin gerek birbiriyle gerekse kendi aralarındaki olumlu-olumsuz ilişkiler kaderimizi belirliyor. Örneğin Bodrum Belediye Meclis üyelerinin büyük bir bölümü sorunlarımıza hakimken mecliste bizimle ilgili alınacak bir kararda düşüncelerini bile ifade etmekte zorlanıyorlar. Yanlışlara ‘Grup Kararı’ garabeti denilen davranış damga vuruyor.” dedi.

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti A  anlar Tersane Ziyaret 227.DÖNEM SORUNLARIN ÇÖZÜM DÖNEMİ OLACAK…

Biz 27. dönem milletvekilliği sürecinde görev yapacak milletvekillerine çok güvendiklerini söyleyen ve Mehmet Yavuz Demir’in Bodrum’dan milletvekili adayı olduğunu hatırlatan Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, “Aralık 2017 tarihinde göreve geldik. İlk işimiz bölgenin sorunlarına odaklanmak oldu. Bu konuda denizi ve sorunlarını bilen Yavuz Demir vekilimize çok güveniyoruz. 27. Dönem sorunların çözüm dönemi olacak” dedi.

Ben denizi bilirim. Kıyılarımızı, koylarımızı bilirim. Gerek 10 yıllık Güllük Belediye Başkanlık sürecimde gerekse Bodrum’daki ikamet sürecimde bu sorunlara birinci dereceden yaşayan ve gözlemleyen bir kardeşinizim diyen Yavuz Demir sözlerine şöyle devam etti;

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti A  anlar Tersane Ziyaret 4POLEMİKLERİMİZLE DEĞİL HİZMETLERİMİZLE GÜNDEMDE YER ALACAĞIZ…

“Yeni dönemde bilgi sahibi olduğum tüm sorunlar, benim sorunun olacak. Siyasal kimliğimi bir kenara bırakacağım. Algı operasyonlarında kullanılan kısır cümlelerle siyaset yapmayacağım. Bodrum’un ve Muğla’nın sorunlarını yakından bilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beni  1.Sıraya yazarak bir talimat verdi. Yıllardır belli aralılarda seninle Muğla’nın sorunlarını konuşuyoruz. Bu dönemde 1.Sıra milletvekilisin. Bölgenin tüm sorunlarını çözmeni istiyorum.  “Bodrum’u Muğla’yı AK Parti hizmetleriyle buluştur.” talimatı aldım. Bodrum’un da sorunlarını birlikte çözeceğiz. Bu süreçte sen ben yok, biz varız. Siyaset topluma hizmet etme sanatı. Biz polemiklerimizle değil, hizmetlerimizle gündemde yer alacağız.” dedi.

Gündemini Bodrum’un denizlerine ve denizcilerine ayıran AK Parti Bodrum Teşkilatı, saha çalışmasının 2 bölümünde İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Bodrum Şubesini ziyaret etti. Ziyarete DTO Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, DTO Meclis Başkanı Ethem Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı.

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti DTO Ziyaret 1BİZLER BODRUM’A DENİZDEN BAKAN İNSANLARIZ…

Deniz ticaretinin kronikleşmiş büyük sıkıntılarının olduğunu ifade eden DTO Şube Başkanı Dinç, “Acilen Bodrum Belediyesi’ne ait bir limana ihtiyacımız var. Bodrum Limanı 300 tekne kapasiteli bizim ihtiyacımız 5 bin. Sayın Yavuz Demir ile Güllük Belediye Başkanlık sürecinde işbirliğimiz olmuştu. Birlikte başta çekek yeri olmak üzere birçok işe imza attık. Vekil adayımızın nasıl çalıştığını ve çalışacağını biliyoruz. Bodrumlu bir ağabeyimizin 1.Sıra milletvekili adaylığı bizi çok mutlu etti. Yaptığımız tekneleri bağlayacak limanımız yok. Bizler denizden karaya bakan insanlarız. Yurt dışı misafirlerimiz için uluslararası bir liman istiyoruz. İmalat yapacağımız alt yapısı ve imar problemi çözülmüş alanlar istiyoruz. Önceden 49 imalatçıydık, şimdi 12 imalatçı kaldık. Bizim sezonumuz 12 ay. Diğer yandan yetişmiş personel ihtiyacımız had safhada. Bodrum Guletleri ve Mavi Tur’u ile Bodrum oldu.” dedi.

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti DTO Ziyaret 2TORBA’DA İÇMELER’E SERVİS YOLUNA İHTİYACIMIZ VAR…

Üretim alanlarımız çok iptidai olmakla birlikte, yazın ulaşması bile mümkün olmuyor. Yazın kamyonlarımız, Tırlarımız Bodrum’a girmek için saatlerce bekliyor diyen Dinç, “Torba’dan İçmeler’e servis yoluna ihtiyacımız var. İçmeler sanayi bölgesinden ürettiğimiz tekneleri kentin dışına çıkarmak bile çok zor hale geldi. Bu bölgede yapılacak uluslararası liman yabancı misafirlerimin havalimanından tekneye tekneden havalimanına direk ulaşmasına da hizmet eder. Sorunlarımız çok fazla. Türkiye’nin bu sorunları aşması için TBMM’de’ Deniz Ticareti Komisyonu’ kurulmalı. Yaptığımız projelerimizle işinizi kolaylaştırmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti DTO Ziyaret 3BÜROKRASİ HÜKÜMETLERİN HIZINI OLUMSUZ ETKİLİYOR…

Özellikle Ankara’da çalışan bürokrasinin yerindeki sorunlara olan zayıflığı ve diğer faktörler, çözümleri geciktiriyor ya da çözülemez kılıyor saptamasını yapan Yavuz Demir, “Adaylık açıklamasında sonra bir saat bile geçirmeden sahaya indim. Bodrum’un Milas’ın Muğla’nın her sorununu yerinde dokunarak, dinleyerek teşkilatım ve danışmanlarımla durum tespitleri yapıyorum. Sizlerden destek istiyorum. Beni Muğla’ya güçlü gönderinki, çözümleri kısa ve maksimum tatminle üretebileyim. Yönetime yeni geldiğinizi biliyorum. Ekibinizin yetkinliğinin farkındayım. Beraber çalışarak sorunları aşacağız. Sorunların çözümüne engel olan siyasallaşmış bakış açılarını kullanmayacağınızı çok net görüyorum. Üyelerinizin sorunlarını çözmek için tüm mesaimle elimden geldiği kadar yanınızda olacağım. Genel Başkanımız Sayın Recep Erdoğan bizlere haftanın 4 günü bölgenizde çalışıp, sorunları takip edip, çözmemiz konusunda talimat verdi. Bodrum’un yanındayım, yanınızdayız.” dedi.

Saha çalışması Turgutreis iftar yemeği ve sonrasında yapılan vatandaş sohbetiyle tamamlandı.

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti DTO Ziyaret 4

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR İSTANBUL’DAN 1 PUANLA DÖNDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR İSTANBUL’DAN 1 PUANLA DÖNDÜ… bodrumspor eyupspor 1
2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor ikinci devrenin ilk maçında deplasmanda Eyüpsspor ile golsüz berabere kaldı.
İstanbul Esenler Stadı’nda 13.00’de başlayan karşılaşmayı Bodrum’dan gelen yaklaşık 20 taraftarla birlikte Eyüpssporlu yaklaşık 100 taraftar izledi. Her iki takım taraftarları da takımlarını 90 dakika boyunca destekledi.
bodrumspor BODRUMSPOR İSTANBUL’DAN 1 PUANLA DÖNDÜ… bodrumspor eyupspor 2Eyüpsspor’un 10 kişi tamamladığı karşılaşmanın önemli pozisyonları ise şu şekilde:
Dakika 7‘de Bodrumspor’un kullandığı köşe vuruşundan dönen topu kapan Celal’in müsait pozisyonda yaptığı vuruş üstten auta çıktı.
Dakika 11‘de gelişen Eyüpspor atağında Kubilay Akyüz’ün çaprazdan vuruşu direğin dibinden auta çıktı.
Dakika 20‘de Bodrumspor’un kazandığı serbest vuruşta Hüseyin Kala topu Orhan’ın önüne bıraktı, Orhan’ın vuruşunda Eyüpsspor kalecisi Evren topu rahat kurtardı.
Dakika 22‘de gelişen Eyüpsspor atağında Yüksel Kayaalp’in sağ çaprazdan yaptığı vuruşta Kaleci Kaya topu kurtardı.
Dakika 49‘da gelişen Bodrumspor atağında Göksu’nun Harun ile yaptığı duvar pası sonrası yaptığı vuruşta top üstten auta çıktı.
Dakika 67‘de gelişen Bodrumspor atağında Hüseyin Kala’nın uzaktan şutunda Eyüpsspor kalecisi Enver topu iki hamlede tuttu.
Dakika 84‘de gelişen Bodrumspor atağında Cen Ekinci kaleci Enver ile karşı karşıya kalacağı sırada Eyüpssporlu Muhammet Yeşil Cem’in formasından çekerek pozisyonu bozdu. Karşılaşmanın hakemi Muhammet Yeşil’i ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışına gönderdi.
Bodrumspor karşılaşmanın kalan dakikalarında yakaladığı pozisyonlarda da aradığı golü bulamayınca karşılaşma golsüz beraberlikle sonuçlandı. Alınan bu sonuçla yeşil beyazlı ekip puanını 29’a yükseltirken 7’inci sıradaki yerini korudu. Karşılaşma sonrası havayoluyla Bodrum’a dönecek yeşil beyazlı ekip yarından itibaren, 23 Ocak Çarşamba günü Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu 2. maçında konuk edeceği Evkur Yeni Malatyaspor maçı hazırlıklarına başlayacak. İki takım arasında oynanan ilk karşılaşmayı Evkur Yeni Malatyaspor 3-2 kazanmıştı.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM BELEDİYESİ’NİN İSÇİLERİNE SENDİKA MANEVRALARI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUM BELEDİYESİ’NİN İSÇİLERİNE SENDİKA MANEVRALARI… belediye iscilerinin sendika isyani 1

4857 Sayılı kanunla devlet kadrosunda bulunup, hakları korunan Bodrum Belediyesinde çalışan bir grup işçi, bağlı bulundukları Belediye – İş ( Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası) sendikasının, haklarını korumaktan çok, kazanımları söz konusu olduğunda işveren gibi davrandığı iddiasıyla bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Haber / Foto: Ali Peltek

bodrum belediyesi BODRUM BELEDİYESİ’NİN İSÇİLERİNE SENDİKA MANEVRALARI… belediye iscilerinin sendika isyani 2Belediye işçileri adına konuşan Şeref Kars, “Sendika genel merkezinin haberi olduğunu sanmıyorum ama, Muğla temsilcimiz Ender Akbay’ın tartışma konusu olan uygulamalarından muzdarip durumdayız. Bizim haklarımızı korumak adına, bizim avukatımız gibi olması gereken Muğla temsilcisinden; ölüm yardımı, yaptığımız işin görev tanımı ve getirisi, mesailer konusundaki uygulamalarından rahatsızız. Yaptığımız bir toplantıda 50 madde olan kooperatifleşmeden doğacak kazanımlarımız uyarınca öngörülen arsa tahsisi maddesinin protokolden çıkarılacağını bizzat bana ve arkadaşlarıma söyledi. Yıllık zam söz konusu olduğunda tamamen işçinin aleyhinde duruş sergilemektedir. Son 5 yıldır, açıklanan zorunlu zamma ek olarak 1 puan bile kazanımımız olmamıştır. Arkadaşlarımızla bir araya gelip, bir hukukçuyu vekil tayin ederek, haklarımızı arama kararı aldık.” dedi.

Konu hakkında bilgi almak için telefonla ulaştığımız Belediye – İş Muğla temsilcisi Ender Akbay’da işçilerin iddialarına karşı şunları söyledi:

“Görevde olduğumuzdan bu yana düşük yevmiyeler artırıldı. Görev tanımlaması ile ilgili çalışmalar devam etmekte. 7,5 saatin üzerindeki çalışmalarla % 50 arttırılarak verilmesini sağladık. Mağduriyet varsa gereken yapılır. Mevzuat hakkında tüm üyelerimiz bilgilendirilmektedir.” 

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP BODRUM İLÇE ÖRGÜTÜNDE HAREKETLİ DAKİKALAR!

Yayınlanan

açık

Tarafından

chp bodrum ilçe merkezi CHP BODRUM İLÇE ÖRGÜTÜNDE HAREKETLİ DAKİKALAR! ARENA BODRUM CHP

Yerel seçimlere haftalar kalmasına rağmen hala adayı açıklanmayan CHP Bodrum İlçe Örgütü, tüm aday adaylarıyla ve CHP’li yöneticilerle bir araya geldi.

CHP il Başkanı Adem Zeybekoğlu ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da hazır bulunduğu toplantıda, İYİ Parti’nin adayı Mehmet Tosun’la ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, CHP ilçe örgütü olarak tarihi bir güne tanıklık ettiklerini söyleyerek başladığı konuşmasında, son günlerde siyaset kulislerini meşgul eden söylentilerin “bilgi kirliliği” olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“İYİ Parti adayının Bodrum CHP’den aday olacağına yönelik söylentiler doğru değildir. Bu bilgi, ne genel başkanımız ne genel başkan yardımcılarımız tarafından teyit edilmemiştir. Talep var mıdır? Vardır. Bize göre kendilerini darı ambarında görüyorlar. Böyle bir şey söz konusu değildir. Yolumuza CHP’nin hali hazırdaki üyelerimizden biriyle devam edeceğiz. Gerek sosyal medyada, gerek yönetimimizle, Bodrum belediye başkanımızla, vekillerimizle, Büyükşehir belediye başkanımız dimdik durduk bu talebin karşısında. Gelecek hafta adayımız belli olacak. Hep beraber karnaval havasında bodruma güzellikler yaşatmaya devam edeceğiz. Şu anda Mehmet Tosun’un Bodrum’dan CHP başkan adaylığı mümkün değildir. Bu konu tamamen kapanmıştır. Tüzük orada duruyor.”

chp bodrum ilçe merkezi CHP BODRUM İLÇE ÖRGÜTÜNDE HAREKETLİ DAKİKALAR! KOCADON 5

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da bir algı operasyonu yapıldığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bazen olumsuzluklardan güzel şeyler çıkıyor. Her işte bir hayır vardır. Bu bir algı operasyonudur. Böyle bir şey mümkün değildir. Çünkü Bodrum İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en değerli belediyesidir. Anadolu’nun umududur. Öyle kolay verilecek bir yer değildir. Anadolu halkı huzurlu bir şekilde Bodrum’da yaşıyorsa bunu CHP ye borçlu olduğunu herkes biliniyor. Devlet bile Bodrum’daki bu huzurun bozulmasını istemez arkadaşlar. Basın mevcut iktidarın elindedir. İstediği şekilde yazıp yayınlayabiliyor. Biz de bundan etkilenip panik oluyoruz, birbirimizi suçluyoruz. Halbuki partimizin üst yönetiminin bile haberi yok bundan. Biz önümüzdeki süreçte tekrar CHP ile belediyeleri nasıl alırız. onun projesini yapacağız. Sakin olun. Bu kaleyi kimse yıkamaz. Kafasındaki projeleri farklı şekilde yansıtmaya çalışırlar, biraz suyu bulandırırlar. Bunun dışında Bodruma hiç kimse bir şey yapamaz. Kolay değil. Hepiniz evinizde rahat uyuyun. Rahat olun. Kırgınlıklar, küskünlükler olabilir. Bunların hepsi gelip geçicidir. Şöyle bir olayda bakın ne kırgınlık, ne küskünlük kaldı. Hepimiz beraber olmaya devam edeceğiz. Bodrum hiç kimseye teslim edilemez CHP dışında.”

ZEYBEKOĞLU: BİLDİĞİMİZ BİR ŞEY VAR DEMEK Kİ…

CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu da konuşmasına “Umudunu kaybetmeyen CHP’li arkadaşlarım saygıyla selamlıyorum.” Sözleriyle başladı. Zeybekoğlu, İYİ Parti ve CHP arasında diplomatik görüşmelerin devam ettiğini belirterek “Bir süreç yaşıyoruz. Bu süreci en iyi şekilde yürütmek istiyoruz. Elbette, CHP’den daha büyük kimse yoktur. Bir ittifak alışverişi yapılıyor. İYİ Parti ile ittifak gelişiyor. Bu ittifakta, açık ve net söylüyorum. Mehmet Tosun arkadaşımızın belirli dünya görüşü vardır. Bu arkadaşımızın gelip CHP’den üye olacağını düşünmüyorum. Nasıl bizler gitmeyecek isek, onun da geleceğini düşünmüyorum. Elbette CHP’li bir arkadaşımız olacaktır. Bodrum’da da bu seçimi alacağımızı düşünüyorum. Biraz diplomasi, biraz sokak eylem mücadelesi veriyoruz. Ben bu süreçte ikisinde de varım. Genel merkezin dediği şu. Bir ittifak görüşmemiz var. Elbette Muğla’da biz kimseyi üzmeyiz diyorlar. Ben buradan CHP’li birinin belediye başkanı olacağını anlıyorum. Genel Merkezimizin bir yanlış yapacağına asla inanmıyorum. İYİ Parti bizim ittifak ettiğimiz bir parti. Her ilçede İYİ Parti de, CHP de adayıyla seçime girebilir. Biz sizlerle beraber bunu göğüsleyebileceğimizi düşünüyoruz.”
Zeybekoğlu, partililerin “Neden en son ilçe Bodrum kaldı?” şeklindeki sorusuna da “Şu anda diplomasi mücadelesi sürdürüyoruz. Bildiğimiz bir şey var demek ki. Bodrum’da süreç daha bitmedi. “ şeklinde yanıt verdi.

Okumaya devam et

Son Haberler