Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ…

Yayınlanan

açık

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti A  anlar Tersane Ziyaret 3
mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… reklam arena 4

AK Parti Bodrum Teşkilatı “VAKİT BODRUM VAKTİ” sloganıyla 1.Sıra Muğla milletvekili adayları Mehmet Yavuz Demir ve Kadir Dağlı ile yaptığı saha çalışmalarına, Ağanlar Tersanesi ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ziyaretiyle devam etti.

Tekne imalatçılarının sorunlarının konuşulduğu, Ağanlar tersanesi ziyaretinde, ev sahipliğini Mazlum Ağan yaptı. Ofis ortamında gerçekleşen sektörün sorunlarının masaya yatırıldığı görüşme sonrasında imalat ortamında devam etti.

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen,  Muğla Milletvekili adaylarından Mehmet Yavuz Demir, Kadir Dağlı ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı görüşmede, yat imalatı sektörünün sorunlarının artık içinden çıkılmaz hale geldiği saptamasını yapan Mazlum Ağan, “Önceden gelen sınıf tanımıyla ilgili eksikliklerin düzeltilmesi bizleri biraz olsun rahatlattı .” dedi.

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti A  anlar Tersane Ziyaret 1SORUNLARIMIZ SİYASİ ÇEKİŞMELER ARASINDA ÇÖZÜLEMEZ OLDU…

Biz tekne imalatçıları sorunlarımızı kapımızı çalan, kapısını çaldığımız herkese anlattık şimdiye kadar diyen Ağan, “Uzunca süredir sorun olan ve tüm Dünya’nın milyon Euro ödeyerek aldığı teknelerimizin yurt dışı çıkış problemleri kısa bir süre önce çözüldü.  Tekne imalatı ve deniz yolculuğu ticaretiyle ilgili her şey adeta bizim bölgemizde pilot olarak uygulanıyor. Burada bizlerin inanılmaz mücadelesiyle sorunlar çözülüyor. Sonra Fethiye, Marmaris ve diğer bölgelerde uygulanıyor. Hükümet ve yerel yönetimlerin gerek birbiriyle gerekse kendi aralarındaki olumlu-olumsuz ilişkiler kaderimizi belirliyor. Örneğin Bodrum Belediye Meclis üyelerinin büyük bir bölümü sorunlarımıza hakimken mecliste bizimle ilgili alınacak bir kararda düşüncelerini bile ifade etmekte zorlanıyorlar. Yanlışlara ‘Grup Kararı’ garabeti denilen davranış damga vuruyor.” dedi.

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti A  anlar Tersane Ziyaret 227.DÖNEM SORUNLARIN ÇÖZÜM DÖNEMİ OLACAK…

Biz 27. dönem milletvekilliği sürecinde görev yapacak milletvekillerine çok güvendiklerini söyleyen ve Mehmet Yavuz Demir’in Bodrum’dan milletvekili adayı olduğunu hatırlatan Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, “Aralık 2017 tarihinde göreve geldik. İlk işimiz bölgenin sorunlarına odaklanmak oldu. Bu konuda denizi ve sorunlarını bilen Yavuz Demir vekilimize çok güveniyoruz. 27. Dönem sorunların çözüm dönemi olacak” dedi.

Ben denizi bilirim. Kıyılarımızı, koylarımızı bilirim. Gerek 10 yıllık Güllük Belediye Başkanlık sürecimde gerekse Bodrum’daki ikamet sürecimde bu sorunlara birinci dereceden yaşayan ve gözlemleyen bir kardeşinizim diyen Yavuz Demir sözlerine şöyle devam etti;

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti A  anlar Tersane Ziyaret 4POLEMİKLERİMİZLE DEĞİL HİZMETLERİMİZLE GÜNDEMDE YER ALACAĞIZ…

“Yeni dönemde bilgi sahibi olduğum tüm sorunlar, benim sorunun olacak. Siyasal kimliğimi bir kenara bırakacağım. Algı operasyonlarında kullanılan kısır cümlelerle siyaset yapmayacağım. Bodrum’un ve Muğla’nın sorunlarını yakından bilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beni  1.Sıraya yazarak bir talimat verdi. Yıllardır belli aralılarda seninle Muğla’nın sorunlarını konuşuyoruz. Bu dönemde 1.Sıra milletvekilisin. Bölgenin tüm sorunlarını çözmeni istiyorum.  “Bodrum’u Muğla’yı AK Parti hizmetleriyle buluştur.” talimatı aldım. Bodrum’un da sorunlarını birlikte çözeceğiz. Bu süreçte sen ben yok, biz varız. Siyaset topluma hizmet etme sanatı. Biz polemiklerimizle değil, hizmetlerimizle gündemde yer alacağız.” dedi.

Gündemini Bodrum’un denizlerine ve denizcilerine ayıran AK Parti Bodrum Teşkilatı, saha çalışmasının 2 bölümünde İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Bodrum Şubesini ziyaret etti. Ziyarete DTO Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinç, DTO Meclis Başkanı Ethem Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı.

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti DTO Ziyaret 1BİZLER BODRUM’A DENİZDEN BAKAN İNSANLARIZ…

Deniz ticaretinin kronikleşmiş büyük sıkıntılarının olduğunu ifade eden DTO Şube Başkanı Dinç, “Acilen Bodrum Belediyesi’ne ait bir limana ihtiyacımız var. Bodrum Limanı 300 tekne kapasiteli bizim ihtiyacımız 5 bin. Sayın Yavuz Demir ile Güllük Belediye Başkanlık sürecinde işbirliğimiz olmuştu. Birlikte başta çekek yeri olmak üzere birçok işe imza attık. Vekil adayımızın nasıl çalıştığını ve çalışacağını biliyoruz. Bodrumlu bir ağabeyimizin 1.Sıra milletvekili adaylığı bizi çok mutlu etti. Yaptığımız tekneleri bağlayacak limanımız yok. Bizler denizden karaya bakan insanlarız. Yurt dışı misafirlerimiz için uluslararası bir liman istiyoruz. İmalat yapacağımız alt yapısı ve imar problemi çözülmüş alanlar istiyoruz. Önceden 49 imalatçıydık, şimdi 12 imalatçı kaldık. Bizim sezonumuz 12 ay. Diğer yandan yetişmiş personel ihtiyacımız had safhada. Bodrum Guletleri ve Mavi Tur’u ile Bodrum oldu.” dedi.

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti DTO Ziyaret 2TORBA’DA İÇMELER’E SERVİS YOLUNA İHTİYACIMIZ VAR…

Üretim alanlarımız çok iptidai olmakla birlikte, yazın ulaşması bile mümkün olmuyor. Yazın kamyonlarımız, Tırlarımız Bodrum’a girmek için saatlerce bekliyor diyen Dinç, “Torba’dan İçmeler’e servis yoluna ihtiyacımız var. İçmeler sanayi bölgesinden ürettiğimiz tekneleri kentin dışına çıkarmak bile çok zor hale geldi. Bu bölgede yapılacak uluslararası liman yabancı misafirlerimin havalimanından tekneye tekneden havalimanına direk ulaşmasına da hizmet eder. Sorunlarımız çok fazla. Türkiye’nin bu sorunları aşması için TBMM’de’ Deniz Ticareti Komisyonu’ kurulmalı. Yaptığımız projelerimizle işinizi kolaylaştırmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti DTO Ziyaret 3BÜROKRASİ HÜKÜMETLERİN HIZINI OLUMSUZ ETKİLİYOR…

Özellikle Ankara’da çalışan bürokrasinin yerindeki sorunlara olan zayıflığı ve diğer faktörler, çözümleri geciktiriyor ya da çözülemez kılıyor saptamasını yapan Yavuz Demir, “Adaylık açıklamasında sonra bir saat bile geçirmeden sahaya indim. Bodrum’un Milas’ın Muğla’nın her sorununu yerinde dokunarak, dinleyerek teşkilatım ve danışmanlarımla durum tespitleri yapıyorum. Sizlerden destek istiyorum. Beni Muğla’ya güçlü gönderinki, çözümleri kısa ve maksimum tatminle üretebileyim. Yönetime yeni geldiğinizi biliyorum. Ekibinizin yetkinliğinin farkındayım. Beraber çalışarak sorunları aşacağız. Sorunların çözümüne engel olan siyasallaşmış bakış açılarını kullanmayacağınızı çok net görüyorum. Üyelerinizin sorunlarını çözmek için tüm mesaimle elimden geldiği kadar yanınızda olacağım. Genel Başkanımız Sayın Recep Erdoğan bizlere haftanın 4 günü bölgenizde çalışıp, sorunları takip edip, çözmemiz konusunda talimat verdi. Bodrum’un yanındayım, yanınızdayız.” dedi.

Saha çalışması Turgutreis iftar yemeği ve sonrasında yapılan vatandaş sohbetiyle tamamlandı.

mehmet yavuz demir AK PARTİ, BODRUMLU DENİZCİLERİN SORUNLARINI DİNLEDİ… AK Parti DTO Ziyaret 4

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA… CENNET KOYU
bodrum CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA… reklam arena 4

Bodrum’un Cennet Koyu’ndaki kirliliğe tepki gösteren bir vatandaş, “Burası sözde Cennet Koyu. Cennet Koyu’nu Cehennem Koyu’na çevirmişler” dedi. 

Son 3-4 yıldır yapılaşma tehditi ile de karşı karşıya bulunan, Bodrum’un en güzel koylarından biri olan Cennet Koyu, yaz ayları boyunca hem karadan, hem de denizden çok sayıda misafiri ağırlıyor. Kamp yapanların yanı sıra, piknik yapmak için giden vatandaşlar, özellikle hafta sonları koyda yoğunluk oluşturuyor. Cennet Koyu’nu aralarında süper lüks yatların da olduğu çok sayıda tekne de ziyaret ediyor.

Göltürkbükü Mahallesi sınırları içerisindeki koydaki kirlilik ise duyarlı vatandaşların tepki ve dikkatini çekiyor. Piknik ve kamp yaptıktan sonra çöplerini arkalarında bırakıp gidenlerle, kimi teknelerden denize bırakılan atıklar ve mazot artıkları, koyu kirletiyor. Koyun kumsalında yakılan ateşler de kötü görüntüye sebep oluyor.

Hafta sonu denize girmek için koya giden Gizem Çakır adlı vatandaş, gözlemlediği kirlilik karşısında isyan ederek “Burası sözde Cennet Koyu ama Cehennem koyu olmuş. Her yerde çöpler, deniz kenarında mazot kalıntıları, denizin üstünde yağ tabakası. Ağaçlık alanlarda çok çok fazla çadır kuranlar ve onların çöpleri” ifadeleriyle, çektiği videoyu twitter hesabından paylaştı.

Bir yandan da yapılaşma tehdidiyle karşı karşıya olan koydaki kirliliğin önlenmesi için yetkililerin gerekli önlemleri alması gerekirken, vatandaşların da çevre temizliği konusunda daha duyarlı olması bekleniyor.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum 34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… 34 kacak gocmen
bodrum 34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… reklam arena 4

Bodrum açıklarında durdurulan bir ahşap teknede, 34 kaçak göçmen yakalandı.

Sahil Güvenlik ekipleri, dün saat 05.00 sıralarında, Bodrum ilçesi Kargı Adası açıklarında ahşap teknedeki bir grup kaçak göçmenin yasa dışı geçiş yaptığını öğrendi. Bölgeye gönderilen Sahil Güvenlik botundaki görevliler tarafından durdurulan ahşap teknedeki 13’ü Filistin, 10’u Yemen, 6’sı Afganistan, 4’ü Suriye ve 1’i Somali uyruklu olmak üzere toplam 34 kaçak göçmen yakalandı. 14’ü erkek, 11’i kadın ve 9’u çocuk olan topluluk kıyıya getirildi. Kaçak göçmenler, kimlik tespit işlemi sonrası İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… bodrum fenerbakceliler dernegi 1
bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… reklam arena 4

Bodrum Fenerbaçeliler Derneği tarafında her yıl organize edilen ve gelenekselleşen “Dünya Fenerbahçeliler Günü” 19 Temmuz’da kutlanacak.

1907 yılında kurulan Fenerbahçe’de her 19 Temmuz, “Dünya Fenerbahçeliler Günü” olarak kutlanıyor. Türkiye genelindeki taraftar dernekleri ile Fenerbahçelilerin birlikte coşkuyla kutladıkları gecede özel etkinliklerde düzenleniyor. Bodrum Fenerbahçeliler Derneği’ninde bu yıl düzenlediği etkinlik, Bodrum Trafo Cafe’de gerçekleşecek. Kuruluş yılını simgeleyen gece Saat 20:00’de başlayacak.

bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… bodrum fenerbakceliler dernegi 219 Temmuz gecesi yapılacak olan etkinliğe taraftarlarını davet eden Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mert Sayın, “Amacımız, Fenerbahçe’ye gönül veren taraftarları ve sporseverleri bir çatı altında toplamak, üyelerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, Kulübe üye olmalarını sağlamak, kulübe mümkün olan her türlü maddi ve manevi yardımı yapmak ve bu amaçlara uygun olarak çalışmaktır. Tüm dernek yönetim kurulu üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde ve yeni sezon öncesinde gerçekleştireceğimiz #Fenerol Gecesi’nde taraftarlarımızla kucaklaşmak istiyoruz.” dedi.

Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu:
Mert Sayın, Necat Talaşık, Mesut Durateymur, Gürkan Topan, Ali Çalıkoğlu, Ahmet Filiz, Arda Gülenay, Cem Yurdakul, Nurettin Kaplan, Adir Sağlamlar, Filiz Aslantaş, Mustafa Şimşek

 

Okumaya devam et

Son Haberler