Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

İYİ PARTİ İFTAR YEMEKLERİNE TURGUTREİS’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

iyi parti bodrum İYİ PARTİ İFTAR YEMEKLERİNE TURGUTREİS’TE DEVAM ETTİ… iyi parti turgutreis iftar yemegi 1
iyi parti bodrum İYİ PARTİ İFTAR YEMEKLERİNE TURGUTREİS’TE DEVAM ETTİ… reklam arena 4

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından Ramazan Ayı dolayısıyla gerçekleştirilen iftar programının ikincisi Turgutreis Mahallesi Atatürk Meydanında yapıldı.

Düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık olarak 2000 kişi katılırken, iftar yemeklerini İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun ve İYİ Parti Muğla Milletvekili adayı Prof. Dr. Metin Ergun dağıttı.

Turgutreis Mahallesi Atatürk Meydanında İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayları Prof. Dr. Metin Ergun, Prof. Dr. Peyami Cinaz, İYİ Parti Muğla Gençlik Kolları Başkanı Ender Yanık, İYİ Parti Bodrum Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Tolga Canbaloğlu, İYİ Parti Marmaris İlçe Başkanı Ali Rıza Doğan Yılmaz, İYİ Parti Yatağan İlçe Başkanı Av. Oktay Yönter, İYİ Parti Bodrum İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Bodrum Belediyesi Bağımsız Meclis Üyeleri, Bodrum Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve yaklaşık 2000 vatandaş katıldı.

iyi parti bodrum İYİ PARTİ İFTAR YEMEKLERİNE TURGUTREİS’TE DEVAM ETTİ… iyi parti turgutreis iftar yemegi 2Ramazan Ayı münasebetiyle ikinci iftar programını Turgutreis Mahallesinde yaptıklarını ifade eden İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz şunları söyledi;

“Bugünkü iftar yemeğimizde Turgutreis Atatürk Meydanında İYİ insanlarla, Bodrum’daki iyilik hareketi ile bir aradayız. Bodrum merkezde düzenlediğimiz iftar yemeğimizdeki kalabalık katılım gibi burada da çok coşkulu bir katılım var. Bu coşkulu katılımlar ile birlikte İYİ Parti Bodrum İlçe Teşkilatı olarak yaptığımız çalışmaların ne kadar doğru olduğunu gösterdiği gibi, yapacağımız çalışmalar öncesinde de büyük bir moral oluyor bizler için. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu etkinlik vesilesiyle tüm İslam Aleminin ve Bodrumluların Kadir Gecesi’ni kutlarken, yaklaşmakta olan Ramazan Bayramının ise mübarek olmasını diliyorum.”

iyi parti bodrum İYİ PARTİ İFTAR YEMEKLERİNE TURGUTREİS’TE DEVAM ETTİ… iyi parti turgutreis iftar yemegi 4Bodrum Yarımadasının en güzel mahallelerinden birisi olan Turgutreis Mahallesi’nde iftar yemeği düzenlediklerini belirten İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun; “İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığımız tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Turgutreis vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ile karşı karşıyayız. Burada çok güzel bir coşku var. Vatandaşlarımız hem bir taraftan oruçlarını açıyorlar, hem de yaklaşan genel seçimler öncesinde partimizin iktidara gelmesi durumundaki gelecek öncü mutluluğunu bu kalabalık katılımla karşılıyorlar. Ben katılan tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizler de bugün milletvekili adaylarımız ile birlikte İlçe Başkanlığımız öncülüğünde Turgutreis esnafımızı ziyaret ettik, esnafımızla sohbet ettik. Ve onlarında 25 Haziran sabahında İYİ Parti’nin iktidarına ve Sayın Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığına seçilmesine hazır olduklarını, inandıklarını gözlemledik. Bundan da çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu iftar yemeğinin düzenlenmesinde emeği geçen başta İlçe Başkanımız Mehmet Onur Şahbaz olmak üzere, İlçe Yönetimimize, maddi manevi destek veren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

iyi parti bodrum İYİ PARTİ İFTAR YEMEKLERİNE TURGUTREİS’TE DEVAM ETTİ… iyi parti turgutreis iftar yemegi 3Tüm Bodrumluların Ramazan Ayı’nın mübarek olmasını dileyen İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, kısa bir dönem içerisinde Bodrum İlçe Teşkilatının çok büyük mesafe kat ettiğini belirtti. Genel Merkezi ve Genel Başkanı en iyi şekilde temsil eden bir İlçe teşkilatı olduğunun altın çizen Ergun; “Bodrum İlçe Teşkilatımız birkaç gün önce Bodrum Merkezde bir iftar yemeği verdi ve çok kalabalıktı. Bugün de aynı şekilde Turgutreis’te bir iftar yemeği düzenliyorlar ve gördüğünüz gibi çok kalabalık bir katılım var. Allah mübarek etsin, hayırlı olsun diliyorum” dedi.

“Başta İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz olmak üzere tüm ilçe yönetimine, İYİ Parti’ye gönül vermiş tüm vatandaşlara teşekkür eden İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı Prof Dr. Peyami Cinaz ise, “Bodrum bizim için vazgeçilmez ilçelerimizden birisi. Her türlü kesimden insanları barındıran ve bir Türkiye mozaiği olan Bodrumumuzda bu yemekte gördüğüm yoğun katılım ve coşku beni çok mutlu etti. Temennim bu yoğunluğun, ilginin devamı ve sonrasında ise 15 gün sonra yapılacak olan seçimlerde İYİ Parti’nin iktidara gelmesi, Sayın Genel Başkanım Meral Akşener’in de Cumhurbaşkanı olması. Bu etkinliğin düzenlenmesin de emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

iyi parti bodrum İYİ PARTİ İFTAR YEMEKLERİNE TURGUTREİS’TE DEVAM ETTİ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… ba kana turgut reis kitab
bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… reklam arena 4

Bodrum Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bodrum Kent Müzesi’nde çalışan araştırmacı-yazar Cezmi Çoban, “Bodrumlu Amiral Turgut Reis” kitabını Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras için imzaladı.

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A… turgut reis imza g n23 Haziran 2019 tarihinde Şevket Sabancı Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek imza günü öncesinde Başkan Aras’la bir araya gelen Çoban, imzalı kitabını takdim ederken “Bodrumlu hemşehrimiz Amiral Turgut Reis’i bu kitapta anlatmaya çalıştım. Başkanımıza verdiği destek için çok teşekkür ederim” dedi.

60 farklı akademisyen ve araştırmacının Turgut Reis ile ilgili araştırma yazılarını bir araya getirerek Turgut Reis’i anlatan Cezmi Çoban, her yaştan okurun zevkle okuyarak bilgileneceği kitabı Turgut Reis’le ilgili temel bir kaynak eseri olarak yazın dünyasına kazandırmayı hedeflediğini söyledi.

Avrupalıların Dragut olarak tanıdığı Turgut Reis’in, Malta’da şehit oluşunun üzerinden 454 yıl geçmiş olmasına rağmen yaşamı ve Akdeniz’deki faaliyetleri üzerine kitaplar ve makalelerin yazıldığını, adına sempozyum, festival ve çalıştaylar düzenlendiğini anlatan Çoban, “Turgut Reis’in Kuzey Afrika’dan Doğu Akdeniz’e, Adriyatik’ten Güney Avrupa kıyılarına dek bıraktığı izleri takip etmek bugün de mümkün olmakta. Bu kitapta, 80 yaşında Malta’da şehit düşen Bodrumlu hemşehrimiz Turgut Reis’i anlatmaya çalıştım. ” dedi.

Kitabın yayınlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da “Bir dünya markası olan Bodrum, tarih boyunca deniziyle ve bu kültürü benimseyen insanlarıyla ön plana çıkmıştır. Karabağ Köyü’nden başlayan yaşamı, Malta Kuşatması’yla sona eren Bodrumlu Amiral Turgut Reis, başarılarıyla Türk Denizcilik Tarihi’nin yüz akı olmuştur. Hemşehrimiz olmasından gurur duyduğumuz bu büyük denizcinin anısını yaşatmak adına yapılacak her çalışmaya destek olduk ve bundan sonra da olacağız. Kitabın Turgut Reis’i araştıranlar ve öğrenmek isteyenler için faydalı olmasını diler, emekleri için de Cezmi Çoban’a teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

bodrum belediyesi kültür ve sosyal İşler müdürlüğü AMİRAL TURGUT REİS KİTABININ İLK İMZASI BAŞKAN ARAS’A…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE… kilim sergi afi  1
bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE… reklam arena 4

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Karaova Tanıtma ve Dayanışma Derneği (KARAOVA-DER) işbirliği ile 26 Haziran – 26 Temmuz tarihleri arasında BODTO Sergi Salonunda “Bodrum Kilimleri Sergisi” açılacak. Bodrum’a özgü motiflerle dokunan el emeği göz nuru 20 kilimin sergileneceği etkinlik ile özgün değerlerimize dikkat çekilmesi hedefleniyor.

BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, zamanla değerini kaybeden bu ürünlerin eski kıymetine kavuşması için BODTO ve Karaova Derneği olarak harekete geçtiklerini ve Ticaret Odasının girişimiyle kilimlerin coğrafi işaretine başvurduklarını açıkladı. “Bodrum’a özgü kilimler geçmişten günümüze bir kültürü yaşatıyor ve kendirne özgün renk ve motifleri ile talep buluyor.” diyen Kocadon, 26 Haziran – 26 Temmuz arasında herkesi sergiye beklediklerini söyledi.

BODTO Meclis Başkan Yardımcısı ve Karaova Derneği YK Başkan Yardımcısı Engin Başol ise, Bodrum Kilimleri Sergisi ile tüm Bodrum severleri bu değere sahip çıkmaya davet ettiklerini açıklayarak sergi hakkında şunların altını çizdi: “Bodrum kilimlerimiz buraya özgü motifler barındırıyor, öyle ki eski yıllarda bu kilimler halılardan da değerliydi. Önemli olan kaybetmeyelim yaşatalım. Eminim ki böyle etkinlikler arttıkça halkın bu konuda farkındalığı da artacak kilimlerimiz gerek manevi gerek ticari değerine kavuşacaktır.”.

Serginin açılış kokteyli 26 Haziran Çarşamba günü 18.00’da gerçekleştirilecektir.

Bodrum kilimleri sergisi 26 Temmuz’a kadar 09.00 – 17.00 saatleri arasında danışmaya bilgi verilerek görülebilir.

bodrum ticaret odası BODRUM KİLİMLERİ BU SERGİDE…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 11
bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… reklam arena 4

Esnaf buluşmalarının ardından halk buluşmalarının startını veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Eskiçeşme Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Vatandaşın çöp konusundaki şikayetlerini dinleyen Aras, “Saatinde çıkarılmayan çöpler, Bodrum’a yakışmayan görüntülere yol açıyor. Bahçe atıklarınızı, konteynırlara sığması mümkün olmayan çöplerimizi sokağa bırakmaya devam edersek, bu sorunu aşamayız.” dedi.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 17Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde bulunan bir işletmede gerçekleşen buluşmaya Başkan Ahmet Aras’ın yanı sıra bazı birim müdürleri, Eskiçeşme Mahalle Muhtarı Gözde Sinop ve azaları ile vatandaşlar katıldı. Toplantıda Eskiçeşme Mahallesi sakinlerinin sorunlarını dinleyen ve notlar alan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, özellikle çöp konusunda gelen şikayetler üzerine  şunları söyledi:

Belediye olarak yeni dönemde öncelikle halkı bilinçlendirme çalışmaları yürütüyoruz. Mesela çöp konusunda hazırladığımız görselleri gerek basında gerekse sosyal medya üzerinden vatandaşlara duyurmaya çalışıyoruz. Her mahalle için çöp saati uygulaması başlattık. Bizim ekiplerimiz hazırlanan programa uygun çalışmalarını sürdürüyor ancak bazı vatandaşlarımız bu saatlere riayet etmediği için sanki belediye ekipleri hiç oraya uğramamış gibi yeniden çöpler birikiyor. Bir de bahçe atıkları meselesi var. Ekiplerimiz bununla da baş etmeye çalışıyor. Sitelerin bahçelerinden budanan dallar, otlar sokaklarda. Bunları atanları tespit ettiğimizde ceza yazıyoruz. Ancak düşüncesizce çöp konteynırları etrafına bırakılan bahçe atıkları, yataklar, çekyatlar Bodrum’a hiç yakışmıyor. Özellikle bahçe atıklarının bertarafı konusunda bir çalışmamız olacak çünkü bu atıkları çöp kamyonlarına alınamıyor.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ… ba kan aras eski e mede 4Yaklaşık bir saat süren toplantının ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, toplantıya katılanlarla birlikte Eskiçeşme Mahallesi’nin sokaklarını dolaştı.Vatandaşların dile getirdikleri şikayetleri yerinde inceleyen Başkan Aras, aksaklıkların giderilmesi için ilgili birim müdürlerine anında gerekli talimatlarını verdi. Mahalle sakinlerinin istek ve şikayetleri dışında bizzat yerinde tespit ettiği  aksaklıkların da fotoğraflanmasını isteyen Başkan Aras, “Bodrum’u hep birlikte koruyup sahip çıkacağız. Bu kent, 200 bin kişinin rahat ve huzur içinde yaşayacağı bir yer olacak. Bunu kısa sürede yapacağız, hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Öte yandan, Başkan Ahmet Aras’ın sokak sokak dolaştığını gören bazı Eskiçeşme sakinleri ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yıllardır sokağa inen bir belediye başkanı görmediklerini ifade eden vatandaşlar Aras ve beraberindekilere teşekkür ederek başarılar diledi.

bodrum belediye başkanı SOKAKLARINDA BELEDİYE BAŞKANINI GÖRENLER ŞAŞKINA DÖNDÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler