Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

İYİ PARTİ İFTAR YEMEKLERİNE TURGUTREİS’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

iyi parti bodrum İYİ PARTİ İFTAR YEMEKLERİNE TURGUTREİS’TE DEVAM ETTİ… iyi parti turgutreis iftar yemegi 1

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından Ramazan Ayı dolayısıyla gerçekleştirilen iftar programının ikincisi Turgutreis Mahallesi Atatürk Meydanında yapıldı.

Düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık olarak 2000 kişi katılırken, iftar yemeklerini İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun ve İYİ Parti Muğla Milletvekili adayı Prof. Dr. Metin Ergun dağıttı.

Turgutreis Mahallesi Atatürk Meydanında İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayları Prof. Dr. Metin Ergun, Prof. Dr. Peyami Cinaz, İYİ Parti Muğla Gençlik Kolları Başkanı Ender Yanık, İYİ Parti Bodrum Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Tolga Canbaloğlu, İYİ Parti Marmaris İlçe Başkanı Ali Rıza Doğan Yılmaz, İYİ Parti Yatağan İlçe Başkanı Av. Oktay Yönter, İYİ Parti Bodrum İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Bodrum Belediyesi Bağımsız Meclis Üyeleri, Bodrum Mahalle Muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve yaklaşık 2000 vatandaş katıldı.

iyi parti bodrum İYİ PARTİ İFTAR YEMEKLERİNE TURGUTREİS’TE DEVAM ETTİ… iyi parti turgutreis iftar yemegi 2Ramazan Ayı münasebetiyle ikinci iftar programını Turgutreis Mahallesinde yaptıklarını ifade eden İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz şunları söyledi;

“Bugünkü iftar yemeğimizde Turgutreis Atatürk Meydanında İYİ insanlarla, Bodrum’daki iyilik hareketi ile bir aradayız. Bodrum merkezde düzenlediğimiz iftar yemeğimizdeki kalabalık katılım gibi burada da çok coşkulu bir katılım var. Bu coşkulu katılımlar ile birlikte İYİ Parti Bodrum İlçe Teşkilatı olarak yaptığımız çalışmaların ne kadar doğru olduğunu gösterdiği gibi, yapacağımız çalışmalar öncesinde de büyük bir moral oluyor bizler için. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu etkinlik vesilesiyle tüm İslam Aleminin ve Bodrumluların Kadir Gecesi’ni kutlarken, yaklaşmakta olan Ramazan Bayramının ise mübarek olmasını diliyorum.”

iyi parti bodrum İYİ PARTİ İFTAR YEMEKLERİNE TURGUTREİS’TE DEVAM ETTİ… iyi parti turgutreis iftar yemegi 4Bodrum Yarımadasının en güzel mahallelerinden birisi olan Turgutreis Mahallesi’nde iftar yemeği düzenlediklerini belirten İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun; “İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığımız tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Turgutreis vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ile karşı karşıyayız. Burada çok güzel bir coşku var. Vatandaşlarımız hem bir taraftan oruçlarını açıyorlar, hem de yaklaşan genel seçimler öncesinde partimizin iktidara gelmesi durumundaki gelecek öncü mutluluğunu bu kalabalık katılımla karşılıyorlar. Ben katılan tüm vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bizler de bugün milletvekili adaylarımız ile birlikte İlçe Başkanlığımız öncülüğünde Turgutreis esnafımızı ziyaret ettik, esnafımızla sohbet ettik. Ve onlarında 25 Haziran sabahında İYİ Parti’nin iktidarına ve Sayın Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığına seçilmesine hazır olduklarını, inandıklarını gözlemledik. Bundan da çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Bu iftar yemeğinin düzenlenmesinde emeği geçen başta İlçe Başkanımız Mehmet Onur Şahbaz olmak üzere, İlçe Yönetimimize, maddi manevi destek veren vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

iyi parti bodrum İYİ PARTİ İFTAR YEMEKLERİNE TURGUTREİS’TE DEVAM ETTİ… iyi parti turgutreis iftar yemegi 3Tüm Bodrumluların Ramazan Ayı’nın mübarek olmasını dileyen İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, kısa bir dönem içerisinde Bodrum İlçe Teşkilatının çok büyük mesafe kat ettiğini belirtti. Genel Merkezi ve Genel Başkanı en iyi şekilde temsil eden bir İlçe teşkilatı olduğunun altın çizen Ergun; “Bodrum İlçe Teşkilatımız birkaç gün önce Bodrum Merkezde bir iftar yemeği verdi ve çok kalabalıktı. Bugün de aynı şekilde Turgutreis’te bir iftar yemeği düzenliyorlar ve gördüğünüz gibi çok kalabalık bir katılım var. Allah mübarek etsin, hayırlı olsun diliyorum” dedi.

“Başta İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz olmak üzere tüm ilçe yönetimine, İYİ Parti’ye gönül vermiş tüm vatandaşlara teşekkür eden İYİ Parti Muğla Milletvekili Adayı Prof Dr. Peyami Cinaz ise, “Bodrum bizim için vazgeçilmez ilçelerimizden birisi. Her türlü kesimden insanları barındıran ve bir Türkiye mozaiği olan Bodrumumuzda bu yemekte gördüğüm yoğun katılım ve coşku beni çok mutlu etti. Temennim bu yoğunluğun, ilginin devamı ve sonrasında ise 15 gün sonra yapılacak olan seçimlerde İYİ Parti’nin iktidara gelmesi, Sayın Genel Başkanım Meral Akşener’in de Cumhurbaşkanı olması. Bu etkinliğin düzenlenmesin de emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 3

Bodrum’da bir diyaliz merkezi çalışanları aylardır maaş alamadıklarını belirterek iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Eylem, patronun tele konferans yoluyla ödeme sözü vermesiyle bugünlük sona erdi. 

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 1Konacık Mahallesinde hizmet veren ilçenin tek diyaliz merkezinde çalışan 24 sağlık personeli bu sabah, ilk seans tedavilerinden sonra hasta alımını durdurdu. Yaşanan olay sonrası hastalar ve hasta yakınları duruma tepki gösterdi. Eylem sonrası diyaliz merkezine ilçe sağlık müdürlüğü görevlileri geldi. Eylem, diyaliz merkezi sahibinin telekonferans yoluyla çalışanlarına söz vermesinin ardından sonlandı. Bugün için verilen ödeme sözünün yerine getirilmemesi durumunda yarın yine hasta almayacaklarını belirten sağlık çalışanları yetkililerin duruma el atmasını istedi.

Özel diyaliz merkezinin sorumlu doktoru Eylem Uzun ise basın mensuplarına yaşanan olayla ilgili şunları söyledi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 2“Çalışanların uzun süreden beri alacaklarını alamamasından kaynaklı bir durum mevcut. Bu duruma istinaden arkadaşlar, şirket yetkilileri birçok kez söz vermesine rağmen alacaklarını alamadığı gibi, hiçbir şekilde avans dahi alamadı. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızın çoğu şehir dışından gelerek burada kirada oturan arkadaşlar. Şu an da bugün bir arkadaşımızın 3 aylık kirasını ödemediğinden dolayı evden atılmasından dolayı burada bir infial, bir tepki oldu ve çalışanlar burada sabah birinci seans tedavilerini yapıp hastaları gönderdikten sonra patronun sözünü tutmamasına karşılık olarak işi yavaşlattılar. Bu bir uyarı olarak seslerini duyurmak için yapılan bir eylemdi. İl sağlık müdürlüğüne haber verildi, valiliğe haber verildi. Arkadaşlar bugün hala verilen sözün yerine gelmemesine rağmen hastalar mağdur olmasın diye hasta alımına başladılar ancak yarın da söz tutulmaz ise muhtemelen herkes istifa edecek.”

HASTALAR HALSİZ VE GERGİN ŞEKİLDE BEKLEDİ…

Yaşanan eylem sırasında diyalize girmek için merkeze gelen hastalar ise mağdur oldu. Uzun süre diyalize girebilmek için bekleyen hastalar duruma tepki gösterdi. Diyaliz merkezi hastalarından 70 yaşındaki Tülay Arsal isimli vatandaş ise tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 5“Ben 4 senelik hastayım, mutlaka diyalize girmem gerekiyor biliyorsunuz ölümcül bir hastalık. Ayrıca bir de şikayetimiz var birkaç aydır bizden yol parası da alıyor bu patron. Öğrendik ki hiçbir yerde ne İstanbul, ne İzmir hiçbir yerde servis parası alan yok. Ayrıca yiyeceklerimiz kesildi önceden geldiğimizde kahvaltı veriyordu. Bugünde diyalize girmemiz gerekiyor ama giremiyoruz. Biz haftada 3 defa giriyoruz diyalize yani hayat meselesi bu. Biz can derdindeyiz adam para derdinde.”

İnci Dikmen isimli hasta ise, “Aynı durumdayız, diyalize giremedik bugün personel maaşını alamadığından dolayı bizi diyalize almadılar. 3 Aylık maaşlarını alamıyorlarmış, daha da ötesi varmış. Mağduruz ve zaten personel dayanmıyor buraya gelen gidiyor maaşlarını alamadıkları için. Bizim derdimiz bu mağduruz.”

Diyaliz merkezi sorumlusu Doktor Eylem Uzun’un şirket patronuyla yaptığı telefon görüşmesi sonrası diğer çalışanlarla birlikte gerçekleşe tele konferansta patronun ödeme sözü vermesinden sonra yeniden hasta alımına başlandı. Çalışanlar verilen sözün yerine getirilmemesi durumunda yarın tekrar eylem yaparak toplu halde istifa edeceklerini söylediler.

Öte yandan aynı şirketin Muğla’nın Milas ve Aydın’ın Söke ilçelerinde de diyaliz merkezlerinin bulunduğu ve buralarda da aynı sıkıntıların yaşandığı belirtildi.

Haber / Foto: kenttv.net

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP BODRUM’DA KARAR VEREMİYOR…

Yayınlanan

açık

emin varol CHP BODRUM’DA KARAR VEREMİYOR… Emin Varol k    e yazisi yeni

Arena Bodrum Haber’in aylar önce ulusal siyasetin ve ulusal medyanın gündemine taşıdığı Bodrum seçimleri, Türkiye gündemine oturdu.

CHP Genel Merkezi’nin, “CHP’nin Kalesi” olarak bilinen Bodrum Belediye Başkanlığı’na aday olan, sekiz aday adayı arasında bir türlü karar verememesi, Bodrum’un Türkiye’nin gündemine yerleşmesine neden oldu.

Mart 2014 seçimlerinde yüzde 51 oy alan, bu nedenle de Bodrum’da seçim kazanacaklarına inanan sekiz CHP aday adayı, Genel Merkezinin kararsızlığı karşısında beklemeye devam ediyor.

CHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, AK Parti’nin adı bile geçmeyen bu entelektüel ve demokrat şehirde, sekiz aday adayı arasından bir kişiye karar verememiş olması, Bodrum CHP seçmeninde de “hayal kırıklığı” yarattı.

Aday belirleme süresinin uzaması, CHP’li seçmenin tepkisinin yükselmesine neden oluyor. Bodrum’da ki CHP’li seçmenin 31 Mart’ta sandığa gitmeme tehlikesi de büyüyor.

Bu nedenle Türkiye gündemine oturan Bodrum, dün Başkent Ankara’da CHP ve İyi Parti’den oluşan Millet İttifakının sözcülerinin de gündemindeydi.

İYİ Parti, Bodrum’un peşini bırakmıyor.

“Bodrum Belediye Başkanlığı’na kim aday olacak?” sorusu, CHP ve İyi Parti arasında hiçbir il ve ilçede olmadığı kadar krize neden oldu.

CHP’yi köşeye sıkıştırmaya devam eden ve Mehmet Tosun isminde ısrar eden İyi Parti “siyasi ataklarına” dün de devam etti.

CHP Parti Meclisi yeni toplanmıştı…

Bodrum konusunda karar verileceğini tahmin eden İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, toplantı devam ederken sürpriz bir açıklama yaparak, “Bodrum konusunda CHP ile anlaştık” dedi.

CHP’yi etkileme amacıyla yapan bu açıklama daha önce de medya üzerinden “Bodrum’da Çatı Aday üzerinde anlaştık” açıklaması da, İyi Parti Genel Merkezinden yapılmıştı.

İttifak’ın ilke kararı olan “CHP’li belediyelerde adayları CHP belirleyecek” şeklindeki ilke kararını da hatırlatan İyi Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Bodrum’un halen CHP’de olduğunu vurguladı ve yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bodrum,  halen CHP’de. Ancak bizim adayımız Sayın Mehmet Tosun, yapılan kamuoyu araştırmalarında çok önde. Mehmet Tosun, büyük bir avantaj sağlıyor. CHP’ye ait olan belediyede rekabet yapınca o da büyükşehir belediyesine yansıyor. İki partinin ortak adayı olarak Sayın Tosun’un, CHP listesinden seçimlere katılacağı yönünde bir anlaşma yapıldı” dedi.

Torun: “Bodrum konusunda henüz bir netlik yok”

Cihan Paçacı’nın bu açıklamasını Parti Meclisi toplantısında öğrenen CHP Yerel Yönetimler Başkanı Seyit Torun, toplantıdan sonra yaptığı basın toplantısında yine Bodrum’la ilgili sorulara muhatap oldu. Ancak CHP tarafında Bodrum konusunda değişen bir şey yoktu:

Soru: Efendim Bodrum konusunda da Sayın Tosun’un aday olacağı, İYİ Parti’den istifa edip, CHP adayı olacağı ifade ediliyor. Cihan Paçacı’nın da bu konuda bir açıklaması var. Sizde teyit eder misiniz?

Seyit TORUN: Arkadaşlar, biz ittifak görüşmelerimizi devam ettiriyoruz, sonlandırmak üzereyiz. Tabi bu görüşmeler esnasında belli değerlendirmeler, belli tartışmalar yapılıyor. Fakat şu anda belli ilçelerimizde olduğu gibi Bodrum konusunda da henüz bir netlik oluşmadı.

Dünyanın tatil cenneti, “Göz Bebeğimiz” Bodrum’un, Başkent Ankara’da ki yansımaları böyle…

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DOKTOR ERGÜN’DEN İYİ HABER VAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

dr ergün saçar DOKTOR ERGÜN’DEN İYİ HABER VAR… arenabodrumhaber dr ergun sacar yogun bakimda

Geçtiğimiz hafta rahatsızlanarak Milas 75. Yıl Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan daha sonra da İzmir’e sevk edilen Bodrum Devlet Hastanesi acil servis doktoru Ergün Saçar’ın durumu iyiye gidiyor.

Geçirdiği grip sonrası durumu ağırlaşan Dr. Ergün Saçar  Milas 75. Yıl Devlet Hastanesinde solunum destek ünitesine bağlı bir şekilde tedavi görürken daha ağırlaşması üzerine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yoğun bakım ünitesinde nakledilmişti.  Burada yapılan müdahale ve tedavinin ardından durumu her geçen gün daha iyiye giden Dr. Ergün Saçar’ın bugün de iyi haberler geldi.

Okumaya devam et

Son Haberler