Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ TÖRENLE AÇILDI…

Yayınlanan

açık

veteriner MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ TÖRENLE AÇILDI… milas veteriner fakultesi 1
  • veteriner MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ TÖRENLE AÇILDI… mehmet tosun banner 2
  • veteriner MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ TÖRENLE AÇILDI… Hakan Durna SM Con 05

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Yeni döneminde toplam 60 öğrenci kontenjanıyla eğitim verecek olan Milas Veteriner Fakültesi’nin hizmete açılması Milas halkı tarafından da sevinçle karşılandı. 

Milaslılar tarafından yakından takip edilen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü prof. Dr. Mansur Harmandar, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Muğla Milletvekili Adayları M. Yavuz Demir ve Hüseyin Zafer Alkaya, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Enver Aydın, Milas Veteriner Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hayrettin Akkaya ve davetlilerin katılımıyla düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, halk oyunları ekibinin alkış toplayan gösterisiyle devam etti.

veteriner MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ TÖRENLE AÇILDI… milas veteriner fakultesi 3Daha sonra kürsüye gelen Milas Veteriner Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, fakültenin Milas’a kazandırılmasının zorlu ve meşakkatli hikayesini paylaştı.

“Milas Veteriner Fakültesinin kurulması kararı, 5 Haziran 2015 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile kabul edilmiştir. Daha sonra ben YÖK’ün teveccühü ile Sayın Rektör hocamızın da oluruyla dekan olarak atandım. Rektör hocamızın desteğiyle hemen çalışmalara başladım ve fakültenin nereye kurulacağının belirlenmesi için çalışmalara başladım. İlerleyen dönemde buranın fakülte için biçilmiş kaftan olduğunu ilgili mercilere ilettik ve yazışmalarımızı yaptık. Elektrik Üretim A.Ş.’ye yazdığımız yazıda, 123 bin 574 metrekarelik alanın fakülte için tahsisini istedik. Olumlu bir yanıt aldıktan sonra süreç başladı. Tabi bu evrede gerekli iş ve işlemlerin hızlandırılmasını sağlamak adına dönemin AK Parti Muğla Milletvekillerimiz Sayın Nihat Öztürk, Hasan Özyer, AK Parti İl Başkanımız Sayın Kadem Mete ve diğer teşkilat yetkililerinin büyük desteğini ve yardımlarını gördük. Çalışmaların Sayın Bakanlarımıza kadar yansımasına ve işlerin yolunda gitmesinde bu desteğin büyük bir etkisi var. Ben bu anlamda destek ve katkı sunan herkese yürekten teşekkür ediyorum.” diyerek açıklamalarını sürdüren Prof. Dr. Akkaya, ilçenin hayvancılık potansiyeline işaret ederek Veteriner Fakültesi’nin ilçe ekonomisine ve çiftçisine ilerleyen dönemde büyük fayda sağlayacağını söyledi.

Akkaya’nın ardından kürsüye gelen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, üniversite olarak sadece kampus alanında değil il genelinde her ilçede eğitim faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade etti.

Prof. Dr. Harmandar, “Kurulması ve faaliyete geçmesi için gayret ettiğimiz Milas Veteriner Fakültemizin açılışına hoş geldiniz. Üniversite olarak amacımız sadece merkezde değil, ilçelerimizde de faaliyet göstermektedir. Merkezde 15, 3 tane Fethiye’de, bir Milas’ta ve bir Bodrum’da olmak üzere ilçelerimizde de toplam 5 fakültemiz var. Üniversitelerin şehirlerin kalkınmasında ve gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. Veteriner Fakültesi, hayvancılık olarak da gelişmiş bir ilçemiz olan Milas için büyük anlam ifade ediyor. Tarihi ve doğal güzelliklerle ünlü olan ilçemizi güzel günler bekliyor. Ayrıca yüksekokulumuzun olmadığı ilçemiz kalmadı. Bu sene 440 öğrenci kontenjanı ilk defa öğrenci alıyor. Bunların başında Veteriner Fakültemiz geliyor. Milas Veteriner Fakültemiz 40 yerli ve 20 yabacı olmak üzere toplam 60 öğrenci alacak, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Milas’ı parlatılmayı, parlatılmayı bekleyen bir mücevhere benzeten Milas Kaymakamı Eren Arslan ise ilçenin gün geçtikçe aldığı yatırımlarla daha iyiye doğru bir yol aldığını belirtti.

“Ben Milas Veteriner Fakültesi’ni, mücevherin çok önemli bir parçası olarak görüyorum. Milas için bir kampus alanı düşünülseydi herhalde yine burası düşünülür ve dizayn edilirdi. Gerçekten burasının fakültemize tahsis edilmesi çok isabetli bir karar olmuş” diyen Kaymakam Arslan, fakültenin ilçeye kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmaların tamamlanmasının ardından fakültenin kurulmasında emeği geçenlere plaket takdim edildi ve Milas Müftüsü Ali Saim Doğru’nun dualarıyla gerçekleştirilen kurdele kesiminin arından fakülte binası hizmete açıldı.

veteriner MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ TÖRENLE AÇILDI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… yal  kavakspor ali ihsan tekin
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 2
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… Hakan Durna SM Con 05

Yalıkavakspor Hentbol Takımının teknik sorumlusu Ali İhsan Tekin sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak görevini bıraktığını açıkladı. 

Bugün itibarıyla Yalıkavak Spor Kulübünden ayrılmış bulunmaktayım diye başlayan görevden ayrılma mesajı şöyle;

“Uzun vade de yaptığımız planlarda ortak noktada buluşamamız ve takımın ligde kalması garanti olması sebebi ile ekonomik anlamda takımı daha fazla yormamak için ligin bitimine 4 hafta kala ayrıldım. Burada bana destek olan sporcu, yönetici ve teknik ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Allah yolunuzu açık etsin.”

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser5
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 2
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… Hakan Durna SM Con 05

Deniz kirlenirse kim gelir buraya!

Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Turgutreis’te düzenlenen konserde konuştu. Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çeken Kaynar, işe Turgutreis’te başlayacağını bir kere daha tekrar etti.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser6

Yıllardır fosseptiği denize döküyorlar…

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’te düzenlenen açık hava etkinliğine katıldı. Etkinlikte Can&Aylin grubu bir konser verdi. Meydanı dolduran yüzlerce Turgutreisli çalan parçalara eşlik etti, bol bol dans etti. Etkinlikte konuşan Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çekerek; “Her gittiğim yerde söylüyorum, burada bir kez daha ısrarla tekrar ediyorum; Bodrum’un en sorunlu beldesi Turgutreis. Burada çok ciddi alt yapı sorunları var. Sokaklara akan pis suların içinde çocuklarımız oynuyor. Vatandaşlarımız büyük sıkıntı çekiyor. Yıllardır Turgutreis’in fosseptiği çökme yapılıp biraz dinlendikten sonra arıtılmadan denize bırakılıyor. Yazık günah değil mi? Deniz kirlenirse kim gelir buraya? Deniz sadece Turgutreis’te kirlenmiyor ki! Buradan bu atıklar Gümüşlük’e, Yalıkavak’a gitmiyor mu? Çok acilen Turgutreis’te alt yapıyı çözmeliyiz. O yüzden işe Turgutreis’ten başlayacağım” dedi.

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar daha sonra Can&Aylin ikilisinin şarkılarına eşlik etti, vatandaşlarla birlikte güzel bir gece geçirdi.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser3

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Konacık Mahallesinde meydana gelen yangın söndürülürken, personel lojmanı olarak kullanılan binada büyük çapta maddi hasar meydana geldi. 

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 1Bugün öğle saatlerinde Konacık Mahallesi, Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir işletmenin personel lojmanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının büyümesi ile dumanları fark eden çevredeki vatandaşlar, itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Bölgeye Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ile polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri söndürme çalışması yaptığı sırada polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri de yaşanabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı hazır bekledi. İtfaiye ekipleri, yaptığı yoğun müdahale sonrasında yangın söndürerek soğutma çalışması yaptı. Polis ve itfaiye yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme yaparken lojmanda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 3

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler