Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ TÖRENLE AÇILDI…

Yayınlanan

açık

veteriner MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ TÖRENLE AÇILDI… milas veteriner fakultesi 1
veteriner MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ TÖRENLE AÇILDI… divenire group2

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Yeni döneminde toplam 60 öğrenci kontenjanıyla eğitim verecek olan Milas Veteriner Fakültesi’nin hizmete açılması Milas halkı tarafından da sevinçle karşılandı. 

Milaslılar tarafından yakından takip edilen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü prof. Dr. Mansur Harmandar, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Muğla Milletvekili Adayları M. Yavuz Demir ve Hüseyin Zafer Alkaya, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Enver Aydın, Milas Veteriner Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hayrettin Akkaya ve davetlilerin katılımıyla düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, halk oyunları ekibinin alkış toplayan gösterisiyle devam etti.

veteriner MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ TÖRENLE AÇILDI… milas veteriner fakultesi 3Daha sonra kürsüye gelen Milas Veteriner Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, fakültenin Milas’a kazandırılmasının zorlu ve meşakkatli hikayesini paylaştı.

“Milas Veteriner Fakültesinin kurulması kararı, 5 Haziran 2015 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile kabul edilmiştir. Daha sonra ben YÖK’ün teveccühü ile Sayın Rektör hocamızın da oluruyla dekan olarak atandım. Rektör hocamızın desteğiyle hemen çalışmalara başladım ve fakültenin nereye kurulacağının belirlenmesi için çalışmalara başladım. İlerleyen dönemde buranın fakülte için biçilmiş kaftan olduğunu ilgili mercilere ilettik ve yazışmalarımızı yaptık. Elektrik Üretim A.Ş.’ye yazdığımız yazıda, 123 bin 574 metrekarelik alanın fakülte için tahsisini istedik. Olumlu bir yanıt aldıktan sonra süreç başladı. Tabi bu evrede gerekli iş ve işlemlerin hızlandırılmasını sağlamak adına dönemin AK Parti Muğla Milletvekillerimiz Sayın Nihat Öztürk, Hasan Özyer, AK Parti İl Başkanımız Sayın Kadem Mete ve diğer teşkilat yetkililerinin büyük desteğini ve yardımlarını gördük. Çalışmaların Sayın Bakanlarımıza kadar yansımasına ve işlerin yolunda gitmesinde bu desteğin büyük bir etkisi var. Ben bu anlamda destek ve katkı sunan herkese yürekten teşekkür ediyorum.” diyerek açıklamalarını sürdüren Prof. Dr. Akkaya, ilçenin hayvancılık potansiyeline işaret ederek Veteriner Fakültesi’nin ilçe ekonomisine ve çiftçisine ilerleyen dönemde büyük fayda sağlayacağını söyledi.

Akkaya’nın ardından kürsüye gelen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, üniversite olarak sadece kampus alanında değil il genelinde her ilçede eğitim faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade etti.

Prof. Dr. Harmandar, “Kurulması ve faaliyete geçmesi için gayret ettiğimiz Milas Veteriner Fakültemizin açılışına hoş geldiniz. Üniversite olarak amacımız sadece merkezde değil, ilçelerimizde de faaliyet göstermektedir. Merkezde 15, 3 tane Fethiye’de, bir Milas’ta ve bir Bodrum’da olmak üzere ilçelerimizde de toplam 5 fakültemiz var. Üniversitelerin şehirlerin kalkınmasında ve gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. Veteriner Fakültesi, hayvancılık olarak da gelişmiş bir ilçemiz olan Milas için büyük anlam ifade ediyor. Tarihi ve doğal güzelliklerle ünlü olan ilçemizi güzel günler bekliyor. Ayrıca yüksekokulumuzun olmadığı ilçemiz kalmadı. Bu sene 440 öğrenci kontenjanı ilk defa öğrenci alıyor. Bunların başında Veteriner Fakültemiz geliyor. Milas Veteriner Fakültemiz 40 yerli ve 20 yabacı olmak üzere toplam 60 öğrenci alacak, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Milas’ı parlatılmayı, parlatılmayı bekleyen bir mücevhere benzeten Milas Kaymakamı Eren Arslan ise ilçenin gün geçtikçe aldığı yatırımlarla daha iyiye doğru bir yol aldığını belirtti.

“Ben Milas Veteriner Fakültesi’ni, mücevherin çok önemli bir parçası olarak görüyorum. Milas için bir kampus alanı düşünülseydi herhalde yine burası düşünülür ve dizayn edilirdi. Gerçekten burasının fakültemize tahsis edilmesi çok isabetli bir karar olmuş” diyen Kaymakam Arslan, fakültenin ilçeye kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmaların tamamlanmasının ardından fakültenin kurulmasında emeği geçenlere plaket takdim edildi ve Milas Müftüsü Ali Saim Doğru’nun dualarıyla gerçekleştirilen kurdele kesiminin arından fakülte binası hizmete açıldı.

veteriner MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ TÖRENLE AÇILDI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAŞKAN GÜRÜN BODRUM’LU MUHTARLARLA BULUŞTU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla büyükşehir belediyesi BAŞKAN GÜRÜN BODRUM’LU MUHTARLARLA BULUŞTU… Ba kan G r n Bodrum Muhtarlar  ile Bulu tu 5
muğla büyükşehir belediyesi BAŞKAN GÜRÜN BODRUM’LU MUHTARLARLA BULUŞTU… divenire group2

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum’da muhtarlarla kahvaltıda buluştu. 

muğla büyükşehir belediyesi BAŞKAN GÜRÜN BODRUM’LU MUHTARLARLA BULUŞTU… Ba kan G r n Bodrum Muhtarlar  ile Bulu tu 3Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’da muhtarlarla bir araya geldi. Bodrum Belediyesi’ne ait Bitez Kafe’de düzenlenen toplantıya Başkanlarla birlikte Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Ahmet Cemil Gündüz, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları, Bodrum Belediyesi Şube Müdürleri ve meclis üyeleri katıldı.

Bodrum Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz, toplantının açılış konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi. Gündüz, “5 yıllık görev süresinde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’den hizmet konusunda Bodrum’un hak ettiğini alacağından umutluyuz. İki belediyemizin ortak akıl ve hareket ile Bodrum’un eksiklerini bir bir gidereceklerinden yana şüphemiz yok. Önemli olan birlikte çalışarak vatandaşların hak ettiği hizmeti verebilmek” dedi.

Mazbatayı aldıkları günden bu yana aynı şevk ve heyecan ile çalışmalarına devam ettiklerini belirten Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ise, “Sizlerden gelen istek ve talepleri anında yerine getirmeye çalışıyoruz. Yeni kurduğumuz Muhtarlık birimimiz ile bir elektronik ortam oluşturduk. Şu anda o elektronik ortam ile sorunlarımızı anlık olarak görebiliyoruz. Bizim sorumluluk alanımızda olan konulara kısa sürede müdahale edebiliyoruz. Büyükşehir’in sorumluluk alanında olan konularda ise sizleri uğraştırmadan biz Büyükşehir belediyemiz ile temasa geçiyoruz. Büyükşehir Belediyesi’ndeki arkadaşlarımız adeta yürümüyor koşturuyorlar. Bizim taleplerimize karşılık vermeye çalışıyorlar. Bundan sonraki süreçte de Büyükşehir Belediyemiz birlik ve beraberlik anlayışı ile çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Bodrum belediyesi, ilçe belediyeleri, Muhtarlar ve Büyükşehir Belediyesi’nin Muğla’da büyük bir aile olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ise yaptığı konuşmada şunları söyledi;

muğla büyükşehir belediyesi BAŞKAN GÜRÜN BODRUM’LU MUHTARLARLA BULUŞTU… Ba kan G r n Bodrum Muhtarlar  ile Bulu tu 9Muğla’da büyük bir aileyiz. Muhtarlık, ilçe belediyeleri ve Büyükşehir belediyesi biz bir bütünün parçalarıyız. Aramızdaki iletişimin kopması sistemin bozulması demektir. Vatandaşın şikayeti geldiği zaman “Söylüyoruz yapmıyorlar” dediğiniz anda siz de iş çözemez bir muhtar haline geliyorsunuz. Ben vatandaşın bana olan güvenini artırmakla yükümlüyüm. Bana güvenecek. Ben yalan söylemeyeceğim, yanlış bilgi vermeyeceğim, başımdan savmayacağım. Ben doğruyu söyleyeceğim. Vatandaş o an kızabilir ama benim yalan söylemediğimi bilecek.

Önümüzdeki dönem Bodrum’a 690 Milyon liralık yatırım yapacağız. Bunu bilmenizde ve bizi takip etmenizde fayda var. Otogar bitmek üzere bu kış inşallah bitirip önümüzdeki yaza faaliyete geçirmeyi düşünüyoruz. Bundan sonra şehrin içine otobüs sokmayacağız. Şehrin trafiğini bir nebzede olsun rahatlatacağız. Mevcut otogarın olduğu yere de şöyle bina yapalım böyle yapalım niyetimiz yok. Oradaki duruma bakacağız daha sonra hep beraber konuşarak oraya gerçekten Bodrum’a yakışır bir yer yapacağız. Orayı Bodrum’a Bodrumluya kazandırmamız lazım. Onun çalışmasını da başkanımız Ahmet Aras’la yapıyoruz. Sonrasında sizlerle paylaşacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Gürün konuşmasında Muğla’da en fazla yatırımı yapan kuruluşun Muğla Büyükşehir Belediyesi olduğunu hatırlatarak “Buna rağmen o kadar çok ihtiyaç var ki bu görünmüyor” dedi. Bodrum içme suyundaki sorunun DSİ’den kaynaklı olduğunu, bunun herkese çok iyi anlatılması gerektiğini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Gürün, sözlerine şöyle devam etti;

DSİ konusunu bilmeniz ve vatandaşa çok iyi anlatmanız gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi ve MUSKİ 5 sene boyunca hiç hak etmediği eleştirilere maruz kaldı. Bodrum’da bu güne kadar 1224 ayrı noktada içme suyu arızası meydana geldi. 1224 patlak demek 1224 kazı demek ve bu hepimizin sıkıntısı. DSİ, yaptığımız tamiratlardan dolayı 14 Milyon liralık zarar vermiş durumda. Ama bir yaz daha geçti, gönlümüz istiyor ki bir yaz daha geçmesin. 65 Milyon Liralık bir ödeme koyduklarını duyduk. Bu ne kadarını karşılar bilmiyoruz. Ama belli bir konuda çalışma yapacaklarını gösteriyor. Bodrum’un isale hattının tümüyle değişmesi gerekiyor. “Su 50 yıl yeter” dediler öyle bir şey yok arkadaşlar. Şu andaki su, zaman zaman yetmiyor. Bu yağan yağışlarla barajlarımızın doluluk oranları arttı. Bizim Bodrum’da su kaynağı tespiti için en az 1 tane baraja ihtiyacımız var. Bu sene önemli bir su eksikliği yaşamayacağımızı umuyoruz.”

Muğla’nın tamamında alt yapı ile ilgili 5 Milyar yatırıma ihtiyacı olduklarını söyleyen Başkan Gürün bunun 1 Milyara yakınını dünya bankasından sağladıkları kredi ve öz kaynakları ile bu dönemde yapacaklarını söyledi. Başkan Gürün; “Alt yapı konusunda Muğlamızın ve güzel Bodrumumuzun eksiklerini belirledik. 5 Milyar TL’lik alt yapı yatırımına ihtiyacı olan Muğlamıza önümüzdeki dönemde öz kaynaklarımız ve Dünya Bankası’ndan sağladığımız krediyle 1 Milyar TL’lik alt yapı yatırımı yapacağız. Bu yatırımın 322 Milyon TL’si Bodrum ilçemize yapılacak. Ayrıca Bodrum Katı Atık Tesisi de dönemimiz içinde tamamlanarak Muğla’nın çöp sorununu tamamen çözmüş olacağız.” dedi.

Konuşmaların ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Taner Yiğit ve MUSKİ Genel Müdür Yardımcısı Ali Tekkaya toplantıya katılan muhtarlara Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında sunum yaptı.

muğla büyükşehir belediyesi BAŞKAN GÜRÜN BODRUM’LU MUHTARLARLA BULUŞTU…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

GÖZÜNÜ AÇTIĞINDA BU MANZARAYLA KARŞILAŞTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

milas-bodrum havalimanı GÖZÜNÜ AÇTIĞINDA BU MANZARAYLA KARŞILAŞTI… esnaf y lan
milas-bodrum havalimanı GÖZÜNÜ AÇTIĞINDA BU MANZARAYLA KARŞILAŞTI… divenire group2

Milas-Bodrum Havalimanı’nda boş vaktinde dinlenmek için aracında uyuyan esnaf, gözünü açtığında aracın içine giren bir yılanla karşılaştı. Olayın şokunu yaşayan taşıma esnafı, telefonuyla fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedi.

Milas-Bodrum Havalimanı’nda çalışan bir acentaya bağlı aracın şoförü, bir süre dinlenmek amacıyla aracında uyudu. Bir süre sonra uykusundan uyanan esnaf, gözünü açtığında aracının bagajından içeri girmeye çalışan yılanla karşılaştı. Derhal çevresindekilerden yardım isteyen şoför, yılanı aracından çıkardı.

Zehirsiz bir canlı türü olduğu anlaşılan yılan ise gözden kayboldu.

Kaynak: Günaydın Milas

milas-bodrum havalimanı GÖZÜNÜ AÇTIĞINDA BU MANZARAYLA KARŞILAŞTI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler