Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ TÖRENLE AÇILDI…

Yayınlanan

açık

veteriner MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ TÖRENLE AÇILDI… milas veteriner fakultesi 1

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Yeni döneminde toplam 60 öğrenci kontenjanıyla eğitim verecek olan Milas Veteriner Fakültesi’nin hizmete açılması Milas halkı tarafından da sevinçle karşılandı. 

Milaslılar tarafından yakından takip edilen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Veteriner Fakültesi; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü prof. Dr. Mansur Harmandar, AK Parti İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, Muğla Milletvekili Adayları M. Yavuz Demir ve Hüseyin Zafer Alkaya, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Enver Aydın, Milas Veteriner Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hayrettin Akkaya ve davetlilerin katılımıyla düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan tören, halk oyunları ekibinin alkış toplayan gösterisiyle devam etti.

veteriner MİLAS VETERİNERLİK FAKÜLTESİ TÖRENLE AÇILDI… milas veteriner fakultesi 3Daha sonra kürsüye gelen Milas Veteriner Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, fakültenin Milas’a kazandırılmasının zorlu ve meşakkatli hikayesini paylaştı.

“Milas Veteriner Fakültesinin kurulması kararı, 5 Haziran 2015 tarihinde Bakanlar Kurulu Kararı ile kabul edilmiştir. Daha sonra ben YÖK’ün teveccühü ile Sayın Rektör hocamızın da oluruyla dekan olarak atandım. Rektör hocamızın desteğiyle hemen çalışmalara başladım ve fakültenin nereye kurulacağının belirlenmesi için çalışmalara başladım. İlerleyen dönemde buranın fakülte için biçilmiş kaftan olduğunu ilgili mercilere ilettik ve yazışmalarımızı yaptık. Elektrik Üretim A.Ş.’ye yazdığımız yazıda, 123 bin 574 metrekarelik alanın fakülte için tahsisini istedik. Olumlu bir yanıt aldıktan sonra süreç başladı. Tabi bu evrede gerekli iş ve işlemlerin hızlandırılmasını sağlamak adına dönemin AK Parti Muğla Milletvekillerimiz Sayın Nihat Öztürk, Hasan Özyer, AK Parti İl Başkanımız Sayın Kadem Mete ve diğer teşkilat yetkililerinin büyük desteğini ve yardımlarını gördük. Çalışmaların Sayın Bakanlarımıza kadar yansımasına ve işlerin yolunda gitmesinde bu desteğin büyük bir etkisi var. Ben bu anlamda destek ve katkı sunan herkese yürekten teşekkür ediyorum.” diyerek açıklamalarını sürdüren Prof. Dr. Akkaya, ilçenin hayvancılık potansiyeline işaret ederek Veteriner Fakültesi’nin ilçe ekonomisine ve çiftçisine ilerleyen dönemde büyük fayda sağlayacağını söyledi.

Akkaya’nın ardından kürsüye gelen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, üniversite olarak sadece kampus alanında değil il genelinde her ilçede eğitim faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade etti.

Prof. Dr. Harmandar, “Kurulması ve faaliyete geçmesi için gayret ettiğimiz Milas Veteriner Fakültemizin açılışına hoş geldiniz. Üniversite olarak amacımız sadece merkezde değil, ilçelerimizde de faaliyet göstermektedir. Merkezde 15, 3 tane Fethiye’de, bir Milas’ta ve bir Bodrum’da olmak üzere ilçelerimizde de toplam 5 fakültemiz var. Üniversitelerin şehirlerin kalkınmasında ve gelişmesinde büyük rol oynamaktadır. Veteriner Fakültesi, hayvancılık olarak da gelişmiş bir ilçemiz olan Milas için büyük anlam ifade ediyor. Tarihi ve doğal güzelliklerle ünlü olan ilçemizi güzel günler bekliyor. Ayrıca yüksekokulumuzun olmadığı ilçemiz kalmadı. Bu sene 440 öğrenci kontenjanı ilk defa öğrenci alıyor. Bunların başında Veteriner Fakültemiz geliyor. Milas Veteriner Fakültemiz 40 yerli ve 20 yabacı olmak üzere toplam 60 öğrenci alacak, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Milas’ı parlatılmayı, parlatılmayı bekleyen bir mücevhere benzeten Milas Kaymakamı Eren Arslan ise ilçenin gün geçtikçe aldığı yatırımlarla daha iyiye doğru bir yol aldığını belirtti.

“Ben Milas Veteriner Fakültesi’ni, mücevherin çok önemli bir parçası olarak görüyorum. Milas için bir kampus alanı düşünülseydi herhalde yine burası düşünülür ve dizayn edilirdi. Gerçekten burasının fakültemize tahsis edilmesi çok isabetli bir karar olmuş” diyen Kaymakam Arslan, fakültenin ilçeye kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Konuşmaların tamamlanmasının ardından fakültenin kurulmasında emeği geçenlere plaket takdim edildi ve Milas Müftüsü Ali Saim Doğru’nun dualarıyla gerçekleştirilen kurdele kesiminin arından fakülte binası hizmete açıldı.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 3

Bodrum’da bir diyaliz merkezi çalışanları aylardır maaş alamadıklarını belirterek iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Eylem, patronun tele konferans yoluyla ödeme sözü vermesiyle bugünlük sona erdi. 

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 1Konacık Mahallesinde hizmet veren ilçenin tek diyaliz merkezinde çalışan 24 sağlık personeli bu sabah, ilk seans tedavilerinden sonra hasta alımını durdurdu. Yaşanan olay sonrası hastalar ve hasta yakınları duruma tepki gösterdi. Eylem sonrası diyaliz merkezine ilçe sağlık müdürlüğü görevlileri geldi. Eylem, diyaliz merkezi sahibinin telekonferans yoluyla çalışanlarına söz vermesinin ardından sonlandı. Bugün için verilen ödeme sözünün yerine getirilmemesi durumunda yarın yine hasta almayacaklarını belirten sağlık çalışanları yetkililerin duruma el atmasını istedi.

Özel diyaliz merkezinin sorumlu doktoru Eylem Uzun ise basın mensuplarına yaşanan olayla ilgili şunları söyledi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 2“Çalışanların uzun süreden beri alacaklarını alamamasından kaynaklı bir durum mevcut. Bu duruma istinaden arkadaşlar, şirket yetkilileri birçok kez söz vermesine rağmen alacaklarını alamadığı gibi, hiçbir şekilde avans dahi alamadı. Dolayısıyla bu arkadaşlarımızın çoğu şehir dışından gelerek burada kirada oturan arkadaşlar. Şu an da bugün bir arkadaşımızın 3 aylık kirasını ödemediğinden dolayı evden atılmasından dolayı burada bir infial, bir tepki oldu ve çalışanlar burada sabah birinci seans tedavilerini yapıp hastaları gönderdikten sonra patronun sözünü tutmamasına karşılık olarak işi yavaşlattılar. Bu bir uyarı olarak seslerini duyurmak için yapılan bir eylemdi. İl sağlık müdürlüğüne haber verildi, valiliğe haber verildi. Arkadaşlar bugün hala verilen sözün yerine gelmemesine rağmen hastalar mağdur olmasın diye hasta alımına başladılar ancak yarın da söz tutulmaz ise muhtemelen herkes istifa edecek.”

HASTALAR HALSİZ VE GERGİN ŞEKİLDE BEKLEDİ…

Yaşanan eylem sırasında diyalize girmek için merkeze gelen hastalar ise mağdur oldu. Uzun süre diyalize girebilmek için bekleyen hastalar duruma tepki gösterdi. Diyaliz merkezi hastalarından 70 yaşındaki Tülay Arsal isimli vatandaş ise tepkisini şu sözlerle dile getirdi;

özel bodrum diyaliz merkezi DİYALİZ MERKEZİNDE İŞ BIRAKMA EYLEMİ… bodrum diyaliz eylem 5“Ben 4 senelik hastayım, mutlaka diyalize girmem gerekiyor biliyorsunuz ölümcül bir hastalık. Ayrıca bir de şikayetimiz var birkaç aydır bizden yol parası da alıyor bu patron. Öğrendik ki hiçbir yerde ne İstanbul, ne İzmir hiçbir yerde servis parası alan yok. Ayrıca yiyeceklerimiz kesildi önceden geldiğimizde kahvaltı veriyordu. Bugünde diyalize girmemiz gerekiyor ama giremiyoruz. Biz haftada 3 defa giriyoruz diyalize yani hayat meselesi bu. Biz can derdindeyiz adam para derdinde.”

İnci Dikmen isimli hasta ise, “Aynı durumdayız, diyalize giremedik bugün personel maaşını alamadığından dolayı bizi diyalize almadılar. 3 Aylık maaşlarını alamıyorlarmış, daha da ötesi varmış. Mağduruz ve zaten personel dayanmıyor buraya gelen gidiyor maaşlarını alamadıkları için. Bizim derdimiz bu mağduruz.”

Diyaliz merkezi sorumlusu Doktor Eylem Uzun’un şirket patronuyla yaptığı telefon görüşmesi sonrası diğer çalışanlarla birlikte gerçekleşe tele konferansta patronun ödeme sözü vermesinden sonra yeniden hasta alımına başlandı. Çalışanlar verilen sözün yerine getirilmemesi durumunda yarın tekrar eylem yaparak toplu halde istifa edeceklerini söylediler.

Öte yandan aynı şirketin Muğla’nın Milas ve Aydın’ın Söke ilçelerinde de diyaliz merkezlerinin bulunduğu ve buralarda da aynı sıkıntıların yaşandığı belirtildi.

Haber / Foto: kenttv.net

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

CHP BODRUM’DA KARAR VEREMİYOR…

Yayınlanan

açık

emin varol CHP BODRUM’DA KARAR VEREMİYOR… Emin Varol k    e yazisi yeni

Arena Bodrum Haber’in aylar önce ulusal siyasetin ve ulusal medyanın gündemine taşıdığı Bodrum seçimleri, Türkiye gündemine oturdu.

CHP Genel Merkezi’nin, “CHP’nin Kalesi” olarak bilinen Bodrum Belediye Başkanlığı’na aday olan, sekiz aday adayı arasında bir türlü karar verememesi, Bodrum’un Türkiye’nin gündemine yerleşmesine neden oldu.

Mart 2014 seçimlerinde yüzde 51 oy alan, bu nedenle de Bodrum’da seçim kazanacaklarına inanan sekiz CHP aday adayı, Genel Merkezinin kararsızlığı karşısında beklemeye devam ediyor.

CHP Genel Merkezi ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, AK Parti’nin adı bile geçmeyen bu entelektüel ve demokrat şehirde, sekiz aday adayı arasından bir kişiye karar verememiş olması, Bodrum CHP seçmeninde de “hayal kırıklığı” yarattı.

Aday belirleme süresinin uzaması, CHP’li seçmenin tepkisinin yükselmesine neden oluyor. Bodrum’da ki CHP’li seçmenin 31 Mart’ta sandığa gitmeme tehlikesi de büyüyor.

Bu nedenle Türkiye gündemine oturan Bodrum, dün Başkent Ankara’da CHP ve İyi Parti’den oluşan Millet İttifakının sözcülerinin de gündemindeydi.

İYİ Parti, Bodrum’un peşini bırakmıyor.

“Bodrum Belediye Başkanlığı’na kim aday olacak?” sorusu, CHP ve İyi Parti arasında hiçbir il ve ilçede olmadığı kadar krize neden oldu.

CHP’yi köşeye sıkıştırmaya devam eden ve Mehmet Tosun isminde ısrar eden İyi Parti “siyasi ataklarına” dün de devam etti.

CHP Parti Meclisi yeni toplanmıştı…

Bodrum konusunda karar verileceğini tahmin eden İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, toplantı devam ederken sürpriz bir açıklama yaparak, “Bodrum konusunda CHP ile anlaştık” dedi.

CHP’yi etkileme amacıyla yapan bu açıklama daha önce de medya üzerinden “Bodrum’da Çatı Aday üzerinde anlaştık” açıklaması da, İyi Parti Genel Merkezinden yapılmıştı.

İttifak’ın ilke kararı olan “CHP’li belediyelerde adayları CHP belirleyecek” şeklindeki ilke kararını da hatırlatan İyi Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Bodrum’un halen CHP’de olduğunu vurguladı ve yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Bodrum,  halen CHP’de. Ancak bizim adayımız Sayın Mehmet Tosun, yapılan kamuoyu araştırmalarında çok önde. Mehmet Tosun, büyük bir avantaj sağlıyor. CHP’ye ait olan belediyede rekabet yapınca o da büyükşehir belediyesine yansıyor. İki partinin ortak adayı olarak Sayın Tosun’un, CHP listesinden seçimlere katılacağı yönünde bir anlaşma yapıldı” dedi.

Torun: “Bodrum konusunda henüz bir netlik yok”

Cihan Paçacı’nın bu açıklamasını Parti Meclisi toplantısında öğrenen CHP Yerel Yönetimler Başkanı Seyit Torun, toplantıdan sonra yaptığı basın toplantısında yine Bodrum’la ilgili sorulara muhatap oldu. Ancak CHP tarafında Bodrum konusunda değişen bir şey yoktu:

Soru: Efendim Bodrum konusunda da Sayın Tosun’un aday olacağı, İYİ Parti’den istifa edip, CHP adayı olacağı ifade ediliyor. Cihan Paçacı’nın da bu konuda bir açıklaması var. Sizde teyit eder misiniz?

Seyit TORUN: Arkadaşlar, biz ittifak görüşmelerimizi devam ettiriyoruz, sonlandırmak üzereyiz. Tabi bu görüşmeler esnasında belli değerlendirmeler, belli tartışmalar yapılıyor. Fakat şu anda belli ilçelerimizde olduğu gibi Bodrum konusunda da henüz bir netlik oluşmadı.

Dünyanın tatil cenneti, “Göz Bebeğimiz” Bodrum’un, Başkent Ankara’da ki yansımaları böyle…

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DOKTOR ERGÜN’DEN İYİ HABER VAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

dr ergün saçar DOKTOR ERGÜN’DEN İYİ HABER VAR… arenabodrumhaber dr ergun sacar yogun bakimda

Geçtiğimiz hafta rahatsızlanarak Milas 75. Yıl Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan daha sonra da İzmir’e sevk edilen Bodrum Devlet Hastanesi acil servis doktoru Ergün Saçar’ın durumu iyiye gidiyor.

Geçirdiği grip sonrası durumu ağırlaşan Dr. Ergün Saçar  Milas 75. Yıl Devlet Hastanesinde solunum destek ünitesine bağlı bir şekilde tedavi görürken daha ağırlaşması üzerine Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne yoğun bakım ünitesinde nakledilmişti.  Burada yapılan müdahale ve tedavinin ardından durumu her geçen gün daha iyiye giden Dr. Ergün Saçar’ın bugün de iyi haberler geldi.

Okumaya devam et

Son Haberler