Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ…

Yayınlanan

açık

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ… AK Parti se im  al  mas  4
ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ… divenire group2

AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı, 24 Haziran seçim çalışmalarının hızını arttırarak devam ediyor. Bodrum’daki yapılan seçim çalışmalarında yoğun bir tempoyla yer alan AK Parti Muğla 1.Sıra milletvekili adayı Mehmet Yavuz Demir, “CHP, AK Parti gelirse Bodrum elden gider safsatasına daha fazla sığınamayacak” dedi.

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ… AK Parti se im  al  mas  1Turistik tesisler, yerel sanayi işletmeleri ve Turgutreis Hayvan Barınağı’nın ziyaret edildiği saha çalışmalarında; 1.Sıra milletvekili adayı Mehmet Yavuz Demir’in yanı sıra AK Parti Bodrum ilçe başkanı Ömer Özmen, teşkilattan sorumlu başkan yardımcısı Yener Çelik, yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Akbaba, Ferudun Katar, Sinan Sevim, Ahmet Likoğlu, Necmettin Çiftçi, Serhat Gers, Erhan Berber, Aykut Uzunşimsek, Ruken Aybar, Aydan Korkmaz ve Safiye Vural ile partililer yer aldı.

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ… AK Parti se im  al  mas  3BODRUM’U DA MUĞLA’YI DA AK PARTİ HİZMETLERİYLE BULUŞTURACAĞIZ…

Yapılan ziyaretlerde “Politika yaparak, siyaset üretemeyiz” diyen Mehmet Yavuz Demir, “CHP, ilçeler içerisinde en çok oyu aldığı yer Bodrum olmasına rağmen, Bodrum’dan seçilecek yere milletvekili adayı koyamadı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Bodrum’u yakından izleyen ve bölgenin ihtiyaçlarını bilen bir siyasetçi olarak, 27.Dönemde Muğla milletvekili listesinde 1.Sırayı Bodrum’a verdi. Bu aynı zaman da şu demek; Yerel yönetimlerde yetersiz kalan CHP’li belediyelerin veremediği hizmeti, hükümet ve devlet imkanlarıyla Bodrum ile Muğla ile buluşturmak. Biz yeni dönemde çalışmayan hizmet etmeyi beceremeyen yerel yönetimlerin eksiklerini gerek direk, gerekse de dolaylı olarak Muğla ile buluşturacağız” dedi.

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ… omer cengiz dengizÖMER FARUK DENGİZ: EĞİTİMDE ZAMAN VE MEKAN FAYDASI İSTİYORUZ…

Gümbet Koyu’nda faaliyet gösteren tesislerde yapılan ziyaretler sırasında düşüncelerini aktaran işletme sahibi Ömer Faruk Dengiz’in, “Biz siyaset yapan milletvekilleri istiyoruz. Adaylığınızın açıklanmasından sonra, sizi yaptığınız STK ziyaretlerinde ve saha çalışmalarında izleme fırsatı buldum. Bodrumlu olmanız ve birikimleriniz beni de diğer turizmcileri de olumlu etkiledi. Bodrum’da Turizm yatırımı olan bizlerin önemli bir ihtiyacı var. Turizm Lisesi ve Turizm Yüksekokulu… Kısacası, nitelikli ara eleman ve yöneticiye ihtiyacımız var. Turizm yatırımlarına sahip olan ve ekmeğini turizmden kazanan bölge insanı, çocuklarının ve yakınlarını eğitimlerini Bodrum’da yaptırmak istiyor. Eğitimde zaman ve mekan faydasından yararlanmak istiyor. Bu konuda plan-proje-maliyet konularında turizmciler üzerimize düşeni yapmaya hazır” dedi.

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ… AK Parti se im  al  mas  2SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇACAK İŞLERE İMZA ATACAĞIZ…

Bodrum’da turizm sektörünün bileşenlerine yaptığım ziyaretlerde konusuna hakim, bilinçli ve tecrübeli geniş bir yapının olduğuna sizinle yaptığımız bu görüşmede bir kez daha şahit oldum saptamasını yapan, Demir, “Bu donanımlı yapıyla Bodrum’da Turizmi uçurmak çok mümkün. Geriden gelen sorunlar üzerinden politika yapmayacağım, işimiz siyaset üretmek. Önümüzdeki süreçte sizin gibi sorunları bilen, çözümleri olan yatırımcılarla sektörün önünü açacak işlere imza atacağız. Sektörün lokal anlamda ihtiyacı olan eğitim kurumlarının Bodrum’da istihdamı için elimden geleni yapacağım. Bizim ihtiyacımız olan bu bakış açısı. Sizin gibi yetkin yatırımcılarla bu ve buna benzer konularda çalışmak bizlere keyif verir” dedi.

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ… AK Parti se im  al  mas  5Turistik tesisleri kapsayan saha çalışmalarından sonra Turgutreis’te bulunan Hayvan Barınağını ziyaret eden Demir, “Son günlerde hayvanlara karşı artan kötü davranış ve saldırılara karşı, kanunsal anlamda düzenleme seçim sonrasında hızlıca gerçekleştirilecek” mesajını verdi.

Barınak ziyareti sonrasında Turgutreis Mahallesin’de AK Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen’in  İmar Barışı bilgilendirme toplantısına katılan Demir, Milas İlçesinde ki gece programı için Bodrum’dan ayrıldı.

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ… DSC 0211

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler