Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ…

Yayınlanan

açık

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ… AK Parti se im  al  mas  4

AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı, 24 Haziran seçim çalışmalarının hızını arttırarak devam ediyor. Bodrum’daki yapılan seçim çalışmalarında yoğun bir tempoyla yer alan AK Parti Muğla 1.Sıra milletvekili adayı Mehmet Yavuz Demir, “CHP, AK Parti gelirse Bodrum elden gider safsatasına daha fazla sığınamayacak” dedi.

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ… AK Parti se im  al  mas  1Turistik tesisler, yerel sanayi işletmeleri ve Turgutreis Hayvan Barınağı’nın ziyaret edildiği saha çalışmalarında; 1.Sıra milletvekili adayı Mehmet Yavuz Demir’in yanı sıra AK Parti Bodrum ilçe başkanı Ömer Özmen, teşkilattan sorumlu başkan yardımcısı Yener Çelik, yönetim kurulu üyelerinden Mehmet Akbaba, Ferudun Katar, Sinan Sevim, Ahmet Likoğlu, Necmettin Çiftçi, Serhat Gers, Erhan Berber, Aykut Uzunşimsek, Ruken Aybar, Aydan Korkmaz ve Safiye Vural ile partililer yer aldı.

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ… AK Parti se im  al  mas  3BODRUM’U DA MUĞLA’YI DA AK PARTİ HİZMETLERİYLE BULUŞTURACAĞIZ…

Yapılan ziyaretlerde “Politika yaparak, siyaset üretemeyiz” diyen Mehmet Yavuz Demir, “CHP, ilçeler içerisinde en çok oyu aldığı yer Bodrum olmasına rağmen, Bodrum’dan seçilecek yere milletvekili adayı koyamadı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Bodrum’u yakından izleyen ve bölgenin ihtiyaçlarını bilen bir siyasetçi olarak, 27.Dönemde Muğla milletvekili listesinde 1.Sırayı Bodrum’a verdi. Bu aynı zaman da şu demek; Yerel yönetimlerde yetersiz kalan CHP’li belediyelerin veremediği hizmeti, hükümet ve devlet imkanlarıyla Bodrum ile Muğla ile buluşturmak. Biz yeni dönemde çalışmayan hizmet etmeyi beceremeyen yerel yönetimlerin eksiklerini gerek direk, gerekse de dolaylı olarak Muğla ile buluşturacağız” dedi.

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ… omer cengiz dengizÖMER FARUK DENGİZ: EĞİTİMDE ZAMAN VE MEKAN FAYDASI İSTİYORUZ…

Gümbet Koyu’nda faaliyet gösteren tesislerde yapılan ziyaretler sırasında düşüncelerini aktaran işletme sahibi Ömer Faruk Dengiz’in, “Biz siyaset yapan milletvekilleri istiyoruz. Adaylığınızın açıklanmasından sonra, sizi yaptığınız STK ziyaretlerinde ve saha çalışmalarında izleme fırsatı buldum. Bodrumlu olmanız ve birikimleriniz beni de diğer turizmcileri de olumlu etkiledi. Bodrum’da Turizm yatırımı olan bizlerin önemli bir ihtiyacı var. Turizm Lisesi ve Turizm Yüksekokulu… Kısacası, nitelikli ara eleman ve yöneticiye ihtiyacımız var. Turizm yatırımlarına sahip olan ve ekmeğini turizmden kazanan bölge insanı, çocuklarının ve yakınlarını eğitimlerini Bodrum’da yaptırmak istiyor. Eğitimde zaman ve mekan faydasından yararlanmak istiyor. Bu konuda plan-proje-maliyet konularında turizmciler üzerimize düşeni yapmaya hazır” dedi.

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ… AK Parti se im  al  mas  2SEKTÖRÜN ÖNÜNÜ AÇACAK İŞLERE İMZA ATACAĞIZ…

Bodrum’da turizm sektörünün bileşenlerine yaptığım ziyaretlerde konusuna hakim, bilinçli ve tecrübeli geniş bir yapının olduğuna sizinle yaptığımız bu görüşmede bir kez daha şahit oldum saptamasını yapan, Demir, “Bu donanımlı yapıyla Bodrum’da Turizmi uçurmak çok mümkün. Geriden gelen sorunlar üzerinden politika yapmayacağım, işimiz siyaset üretmek. Önümüzdeki süreçte sizin gibi sorunları bilen, çözümleri olan yatırımcılarla sektörün önünü açacak işlere imza atacağız. Sektörün lokal anlamda ihtiyacı olan eğitim kurumlarının Bodrum’da istihdamı için elimden geleni yapacağım. Bizim ihtiyacımız olan bu bakış açısı. Sizin gibi yetkin yatırımcılarla bu ve buna benzer konularda çalışmak bizlere keyif verir” dedi.

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ… AK Parti se im  al  mas  5Turistik tesisleri kapsayan saha çalışmalarından sonra Turgutreis’te bulunan Hayvan Barınağını ziyaret eden Demir, “Son günlerde hayvanlara karşı artan kötü davranış ve saldırılara karşı, kanunsal anlamda düzenleme seçim sonrasında hızlıca gerçekleştirilecek” mesajını verdi.

Barınak ziyareti sonrasında Turgutreis Mahallesin’de AK Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen’in  İmar Barışı bilgilendirme toplantısına katılan Demir, Milas İlçesinde ki gece programı için Bodrum’dan ayrıldı.

ak parti bodrum YAVUZ DEMİR, TURİZM YATIRIMCILARINI ZİYARET ETTİ… DSC 0211

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

LİSELİ FUTBOLCULAR BAŞKAN KOCADON’U MAKAMINDA ZİYARET ETTİ..

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet kocadon LİSELİ FUTBOLCULAR BAŞKAN KOCADON’U MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.. arena 2 2

Halil İbrahim İper Adnan İper Anadolu Lisesi Futbol Takımı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti. Ziyarete Okul Müdürü Hasan Örenç, Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Demir, Beden Eğitimi Öğretmeni Serkan Bahadır ve okul futbol takımı öğrencileri katıldı.

Muğla birincisi olan okul futbol takımının Ege bölge gruplarından da birinci çıkarak, 2-6 Şubat tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan yarı finallere katılmaya hak kazandığını belirten okul yetkilileri, takımlarının burada da başarı göstermesi durumda Türkiye finallerine gidebileceğinin bilgisini verdi.

mehmet kocadon LİSELİ FUTBOLCULAR BAŞKAN KOCADON’U MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.. liseli futbolculardan baskan kocadona ziyaret 1

Ziyarette ayrıca desteklerinden dolayı Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür eden okul müdürü, Bodrum’u Türkiye’de en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceklerini söyledi.

Nazik ziyaretleri için okul yetkililerine ve başarılı öğrencilere teşekkür eden Başkan Kocadon, “Umuyorum ki bu başarınız devam eder ve Bodrum’un adını, Türkiye genelinde de en güzel şekilde temsil edersiniz. Ben de her zaman olduğu gibi sizlerin yanında olmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

 

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA 255 BİN LİTRE YAKIT İKMALİ YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

255 bin litre yakıt aldı BODRUM’DA 255 BİN LİTRE YAKIT İKMALİ YAPTI… arena motoryat

Bodrum’a yaz kış lük yatlar yakıt ikmali için gelmeye devam ediyor. En son olarak ‘Dream’ isimli lüks motoryat, 255 bin litre yakıt ikmali için bodrum merkez de bulunan iskeleye yanaştı.

Bodrum’un Paşatarlası mevkisinde bulunan gemi yanaşma iskelesine sabah saatlerinde demir atan Malta Bayraklı 106 metre uzunluğundaki motoryata, 8 tankerle 255 bin litre akaryakıt ikmali yapılmaya başlandı. Yakıt ikmalinin akşam saatlerine kadar süreceği bildirildi. Lüks motoryatın yakıt aldıktan sonra Yunan adalarına hareket edeceği öğrenildi. Türkiye’de  1997 yılında üretildiği öğrenilen lüks motoryatın ilk olarak yolcu gemisi olarak kullanıldığı, daha sonra yapılan tamir ve modernizasyon işlemlerinin ardından lüks motoryata dönüştürüldü alınan bilgiler arasında…

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA Kİ SU TAŞKINLARI VE ALTYAPI SORUNLARI BU TOPLANTIDA KONUŞULDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bekİr yilmaz BODRUM’DA Kİ SU TAŞKINLARI VE ALTYAPI SORUNLARI BU TOPLANTIDA KONUŞULDU… ARENA TOPLANTI

Bodrum’da son zamanlarda yağan sağanak ve kuvvetli yağışlar nedeniyle ilçe merkezindeki derelerin taşmasıyla yaşanan su taşkınlarını görüşmek üzere Bodrum Kaymakamlığı’nda 15 Ocak  tarihinde gerçekleştirilen bir toplantı düzenlendi. Toplantıda kamu kurumlarının bu sorunun çözümüne ilişkin neler yapabileceği konusu ele alındı.

Kaymakam Bekir YILMAZ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet KOCADON, DSİ 21. Bölge Md. Mehmet Akif BALTA, MUSKİ Gn Md Yrd. Ali TEKKAYA,  Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Zeki ALİYAZICIOĞLU, Milas Orman İşletme Md Çetin AKKAYA, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şb Müdürü Mehmet Somer KIRKER, Müze Müdürü Tayfun SELÇUK ve ilgili md. yardımcıları, daire başkanları şef ve teknik görevlileri katıldı.

Toplantı sonucunda; İlçe Merkezinde meydana gelen taşkınlarda genel olarak sorun yaşanan derelerin Gökçeler Deresi, Gerence Deresi, Aliyan Deresi, Çukur Dere ve Gaz Dereleri olduğu, taşkınların ana nedeninin mansapların şehir merkezi içinde yer alması, uygun kesitte yatakların olmaması ve plansız yapılaşma olduğu tespit edildi. Alınacak önlemler ise yukarı havza önlemleri ve mansap önlemleri olarak iki aşamada ele alınarak şöyle sıralandı:

1-Yukarı Havza Önlemleri
DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından derelerin yukarı havzalarında feyezan sularını depolamak ve mansaba güvenli akım iletmek amacı ile sel kapanı yapısı için gerekli arazi ve büro çalışmaları yapıldığı görülmüştür. Gökçeler Deresi, Çukur Deresi, Gaz deresi olmak üzere 3 adet derede bu tür yapıların yapılabileceği topografik alanların bulunduğu anlaşılmıştır. 3 Adet derede 500 yıllık debiye göre gerekli rezervuar alanları tespit edilmiştir. Gökçeler Deresi, Çukur Deresi, Gaz deresi olmak üzere 3 adet derede Yukarı Havza Önlemleri çalışmalarını tamamladığı ve iş programına aldığı görülmüştür. Yukarı Havza Önlemleri bu kapsamda ödenekler dâhilinde gerçekleştirilecek gerekli takipler ve çalışmalar Kaymakamlık ve Bölge Müdürlüğünce yapılacaktır. DSİ nin Yukarı Havza Önlemleri projelerinin tahmini değerinin 40-50 milyon TL civarı olacağı değerlendirilmiştir.

Bu alanların kısmen Doğal Sit, Arkeolojik Sit Alanında ve orman tahdit sınırları vs. içerisinde kaldığı için projelerin hazırlanmasına müteakip yapım öncesinde ilgili kurumlardan gerekli izinler alınması gündeme gelmiş ilgili kurumlarca sorunun çözüleceği ve takip edileceği ifade edilmiştir.

2- Mansap Önlemleri: (Akarsuyun aşağı kısmında alınacak tedbirler)
Gökçeler deresi, Gerence deresi, Aliyan deresi, Çukur deresi, Gaz deresi olmak üzere toplam 5 adet derede DSİ tarafından çalışma yapıldığı görülmüştür. Söz konusu 5 adet derenin kati projelerinin önceki yıllarda DSİ 21. Bölge Müdürlüğünce hazırlanarak Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına gönderildiği ifade edilmiştir. Hazırlanmış olan projeye esas tip kesitlerin tamamı Başbakanlık 2006/27 Genelgesi gereği Açık Duvarlı Kanal olarak projelendirilmiştir. Açık kanal şeklinde projelendirilen derelerde, kamulaştırma maliyetlerinin daha fazla olması, mevcut güzergâhların aktif yol olarak kullanılması, güzergahların yoğun yerleşim içinden geçmesi nedeni ile aynı genelge gereği (zaruri haller kapsamında) kapalı kesite çevrilebilineceği mütalaa edildiğinden, söz konusu derelerde kapalı kesit çalışmaları da yapıldığı ifade edilmiştir.

Mansap önlemlerinin; Gökçeler deresi, Gerence deresi, Aliyan deresi, Çukur deresi, Gaz deresi olmak üzere Muğla Büyükşehir Belediyemizce gerçekleştirilmesi gerektiğinde mutabık kalınmıştır. DSİ tarafından yapılacak Yukarı havza önlemleri sonrası alınan teknik veriler ışığında yapılacak çalışmalar projelendirilecek, Muğla Büyükşehir Belediyemiz ve Bodrum Belediyemiz tarafından birlikte kamulaştırma işlemine gerek kalmaksızın gerçekleştirilmeye çalışılacaktır. Belediyelerimizin temsilcileri gerekli çalışmaları bütçe imkânları doğrultusunda en kısa zamanda yapacaklarını ifade etmişlerdir. Yetersiz menfezlerin yapımı ve yağmur suyu drenaj hattı olarak düşünülen uygulamalarda yaklaşık 40-45 milyon TL ödeneğe ihtiyaç olacağı değerlendirilmiştir.
Ayrıca; Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğünün görev alanında kalan şehir merkezinden geçen anayol üzerinde bulunan Konacık Aliyan Deresi, Gerence Deresi ve Çukur Dere menfezlerinin yetersiz olduğu ihtiyaca cevap verecek teknik ölçülerde Karayolları Bölge Müdürlüğümüzce yenilenmesi gerektiği değerlendirilmiştir. Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğüz gerekli çalışmaları yapacağını ifade etmiştir.
Teknik tespitler doğrultusunda; Kaymakamlık, Muğla Büyükşehir Belediyesi, DSİ 21. Bölge Müdürlüğü, Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi başta olmak üzere tüm kurumların sorunun çözümü için işbirliği içerisinde hareket etmesi ve çalışmalarda en kısa zamanda mesafe alınması için gayret gösterilmesi kararlaştırılmıştır.

Okumaya devam et

Son Haberler