Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

HÜSEYİN ZAFER ALKAYA: MUĞLALININ SORUNU CHP’Lİ BELEDİYELER…

Yayınlanan

açık

konacık HÜSEYİN ZAFER ALKAYA: MUĞLALININ SORUNU CHP’Lİ BELEDİYELER… ak parti konacik secim calismasi 3
konacık HÜSEYİN ZAFER ALKAYA: MUĞLALININ SORUNU CHP’Lİ BELEDİYELER… divenire group2

AK Parti Bodrum Teşkilatının 24 Haziran seçimleri kapsamında başlattığı saha çalışmalarını dün gece gerçekleştirdiği sokak toplantısıyla tamamladı. Muğla 4.Sıra milletvekili adayı Hüseyin zafer Alkaya ve Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen’in konuşma yaptığı etkinliğe katılım yoğundu.

konacık HÜSEYİN ZAFER ALKAYA: MUĞLALININ SORUNU CHP’Lİ BELEDİYELER… ak parti konacik secim calismasi 5Yukarı Konacık’ta gerçekleşen toplantıya milletvekili adayı Hüseyin Zafer Alkaya ve Ömer Özmen’in yanı sıra, Bodrum teşkilatının yönetim kurulu üyeleri partililer ve Konacık Mahallesi sakinleri katıldı.

Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen’in açılış konuşmasıyla başlayan sokak toplantısında ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ sözleriyle bir konuşma yaparak Konacıklı vatandaşlara hitap eden Alkaya, şunları söyledi;

konacık HÜSEYİN ZAFER ALKAYA: MUĞLALININ SORUNU CHP’Lİ BELEDİYELER… ak parti konacik secim calismasi 4SAĞLIK KONUSUNDA TÜRKİYE’Yİ ÇAĞ’IN ÜZERİNE TAŞIDIK…

“AK Parti’nin 16 yıllık hükümet ettiği sürede gerçekleştirdiği sağlık yatırımlarını, tüm Dünya takdir ediyor. Bir tıp adamı olarak yakından takip ettiğim Türk Tıp Dünyası ve sağlık hizmetlerinde varılan noktayla birlikte, verilen hizmetlerin kalitesini sığ siyaset söylemleriyle ortadan kaldırmak, yok saymak asla mümkün değildir. Devlet ve Şehir hastanelerinde, aile hekimliklerinde, devletin katkı sağladığı özel sektör hastanelerinden vatandaşlarımızın aldığı sağlık hizmetlerinin kalitesini tartışmak abesle iştigaldir. Bir aydır ben ve milletvekili adayı olan arkadaşlarımızla birlikte tüm Muğla’yı adeta karış karış dolaştık. Mesleğim gereği verilen hizmetlerin birçoğunu yerinde görme ve değerlendirme imkanı buldum. Sağlık konusunda faaliyet gösteren kurumları ve STK’larını dinledim. Verilen sağlık hizmetinin çıtasını daha da yükseltmek için neler yapılabilir hepsini not ettim. Seçim sonrası ilgili bakanlık ve kurumlara, sağlık personeli olan arkadaşlarımızın istek ve önerilerini bir raporla teslim edeceğim.”

konacık HÜSEYİN ZAFER ALKAYA: MUĞLALININ SORUNU CHP’Lİ BELEDİYELER… ak parti konacik secim calismasi 2MUĞLALININ SORUNU CHP’Lİ BELEDİYELER…

“Muğla’nın 13 belediyesinin 10’u CHP’li. 30 Gündür dağını taşını dolaştığımız Muğla’nın, Muğlalının sorunların tamamına yakını belediye hizmetleriyle ilgili sorunlar. Aklımızın almadığı şey, bu kadar belediye kaynaklı sorun varken nasıl oluyor da Muğlalı, CHP’li belediyeleri tercih ediyor. Muğla’ya seçim çalışmalarımızda anlattığımız şeylerin başında bu tezat geldi. Yeni dönemde vatandaşımızı hepimizin ortak değerleri olan ve sonsuz saygı gösterdiğimiz Atatürk, laiklik, demokrasi, özgürlük gibi kriterlerle kandıramayacaklar. Başarısızlıklarını bu değerlerimizin arkasına kaçarak, sığınarak örtemeyecekler. AK Parti insan odaklı, özgürlükler partisidir.”

konacık HÜSEYİN ZAFER ALKAYA: MUĞLALININ SORUNU CHP’Lİ BELEDİYELER… ak parti konacik secim calismasi 1ÖZMEN: CEBİNİZDEKİ PARAYA GÖZ DİKEN FIRSATÇILARA İZİN VERMEYİN…

AK Parti’nin son torba yasa kapsamında yer alan ve önemli hizmetlerinden biri olan ‘İmar Barışı’ konusunda bilgilendirme yapmak için bir konuşma yapan Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, “Sizleri ‘İmar Barışı’ konusunda maddi manevi sömürmek isteyen şahıs ve kurumlar konusunda uyarmak istiyorum. Hükümetimizin herhangi bir bedel ödemeden sizlere tanıdığı bu hakkı kullanırken, astronomik rakamlar isteyerek cebinizdeki paraya göz diken fırsatçılara izin vermeyin. İhtiyacınız olan bilgi, İmar ve Şehircilik Bakanlığının ilgi birimlerinde görev yapan kamu personelinde mevcut. Bu hizmetinde maddi bir karşılığı yok.” diyerek imar barışı uygulamasının nasıl olacağı hakkında bilgi verdi.

konacık HÜSEYİN ZAFER ALKAYA: MUĞLALININ SORUNU CHP’Lİ BELEDİYELER…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. suleyman girgin tbmm
süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. divenire group2

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Muğla’da sağlık hizmetlerinde yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı.

Turizm sezonunun yoğunluğunun yaşandığı şu günlerde uzun süredir tamamlanamayan Bodrum ve Yatağan devlet hastaneleri ile geçici görevlendirmelerle çözülemeyen uzman ve pratisyen doktor sorununu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği yazılı soru önergesiyle TBMM gündemine taşıyan Girgin, konuyla ilgili basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;.

“Dünyanın ve ülkemizin göz bebeği olan ve sadece 9 günlük bayram tatilinde 6 Milyon turist ağırlayan Muğla ilimiz, ne yazık ki sağlık hizmetleri bakımından yeterli desteği alamamaktadır. Ne yazık ki birçok Devlet hastanemiz artan ihtiyaçlara cevap verememektedir. Bodrum gibi dünyaca ünlü turizm merkezinde tam donanımlı ve yatak sayısı olarak ihtiyaca cevap verebilen bir hastane olmaması bölgemiz insanı ve ülke turizmimiz açısından büyük bir eksikliktir. Ayrıca Bodrum’un yerleşik nüfusu da her geçen yıl artmaktadır. Ayrıca Yatağan ilçemizde yapılmakta olan fakat yıllardır tamamlanamayan Devlet hastanemizin inşaatı da kısa süre önce durdurulmuştur. Daha acısı dünyanın dört bir yanından ve ülkemizden yerli yabancı milyonlarca insanın akın ettiği Muğlamızın birçok ilçesinde acillerde yeterli sayıda pratisyen, hastanelerimizde ise uzman doktor bulunmamaktadır. Ayrıca hastanelerimizde ciddi anlamda hemşire ve genel sağlık çalışanı eksikliğimiz bulunmaktadır.”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. bodrum devlet hastanesi proje 2Bodrum Devlet Hastanesi ne zaman tamamlanacak?

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Hastanesinden Datça Devlet Hastanesine genel cerrah, Köyceğiz Devlet Hastanesine ise psikiyatrist, kardiyolog, radyolog ve göz uzmanları gönderiliyor” diyerek aşağıdaki soruları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yöneltti;

1- Dünyaca ünlü bir turizm merkezi olan Bodrum ilçemizde yıllardır tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Bodrum devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
2- Nüfusu her geçen gün artan Yatağan ilçemizde bir türlü tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Yatağan devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
3- Muğla’da artan yerleşik nüfusa ek, artan yaz nüfusuna oranla, Devlet hastanelerimizin pratisyen ve uzman doktor eksikliklerini gidererek, takviye personel ile sağlık hizmetlerini desteklemeyi düşünüyor musunuz?”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… bodrum asayis
bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… divenire group2

Bodrum’da tatil yapan Abdullah E. denizde çok açılınca geri dönemedi…

Gündoğan Mahallesi’ndeki bir otelde tatilini sürdüren Abdullah E’nin (34), otelin plajından denize açıldığı ve 4-5 saat kendisinden haber alınmadığı ihbarını alan Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ekipleri, bölgeye sevk edildi.

Sahil Güvenlik Dalış Timi’nin de destek verdiği arama kurtarma çalışması sonucunda Abdullah E. Gündoğan Mahallesi açıklarında denizde bulundu. Güvenlik botuna alınan Abdullah E’nin sağlık durumunun iyi olduğu, yüzerken sahilden açıldığı ancak geri dönemediği öğrenildi.

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… PHOTO 2019 06 13 18 55 42
Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… divenire group2

Şehit Teğmen Caner Gönyeli arama kurtarma tatbikatına katılan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri, geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre; Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekiplerin, binlerce hayatı kurtardılar.

Verilen bilgiye göre, Ege ve Akdeniz sularında bir şekilde denize düşmüş ve boğulmak üzere olan 8 bin insanı kurtardı.

Ayrıca yine geçtiğimiz yıl karasularımızda ve uluslararası sularda botlar içinde yaşam mücadelesi veren 20 bin mültecinin ise yeniden hayata döndürdükleri ve kurtardıkları bildirildi.

Emin Varol/KKTC

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler