Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI…

Yayınlanan

açık

SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI… ak parti secim kutlama 1

24 Haziran ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ ve Milletvekilliği seçimlerinin sonuçları AK Parti’nin zaferiyle sonuçlandı. Türkiye ve Bodrum’da siyasete dair ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI… ak parti secim zaferiSeçim yasağının kalkmasıyla sonrasında gece 23:00 sularında, Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesinin kesinleşmesi sonrasında, AK Partili vatandaşların ellerine AK Parti bayraklarını alarak ilçe binası önündeki kutlamaları sonrasında Bodrum sokaklarında zafer turu atması ilginç görüntülere sahne oldu.

SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI… omer ozmen 1ÖMER ÖZMEN: 3.MİLLETVEKİLİNİN BİZE GEÇME İHTİMALİ YÜKSEK…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin seçim zaferinin belli olduğu saatlerde ilçe binasında yerel basına bir açıklama yapan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, “Erken seçim kararı alındıktan sonra çok zorlu bir süreçte çok zorlu bir çalışma yaptık.Tüm ekiplerimizle sahadaydık. Genel merkezimizin politikaları doğrultusunda çalışmalarımızı yapıp, Bodrum halkına mesajlar verdik. Şu anki sonuçlara göre Bodrum’da daha iyi durumda olduğumuz görünüyor. Muğla genelinde de 3’üncü milletvekilini şimdilik kıl payı kaçırdık. Bu konuda gümrük kapılarındaki oyların sayılması ve sisteme girmesi durumunda Muğla milletvekili sayımız 3’e çıkabilir. Bu konudaki itirazımızı yapacağız. Ülkemizin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmesi hepimizi çok mutlu etti. Türkiye’yi daha iyi bir gelecek bekliyor. Bu mutlaka Bodrum’a da yansıyacaktır. Biz de hükümetimizin politikaları doğrultusunda bunları Bodrum halkına daha iyi anlatıp Bodrum halkının sevgisini daha fazla kazanmaya çalışacağız” dedi.

SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI… omer ozmen mehmet yavuz demirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın % 52,5 oranında aldığı oy ile Türkiye Cumhuriyeti Başkanı seçilmesi ile sona eren seçimlerde, AK Parti TBMM’de % 7 oy kaybederek 295 milletvekili çıkardı.

Diğer yandan CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Bodrum’da partisinin 2015 yılında topladığı oydan daha fazla seçmenin oyunu alarak, CHP’nin önüne geçti. Aynı sonuç Muğla il genelinde de yaşandı.

SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI… ak parti secim kutlama 324 Haziran milletvekili seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre Muğla’da seçime katılım yüzde 88.71 oranında gerçekleşti. 638 bin 195 seçmen sandığa gidip oy kullandı. Kullanılan oyların 643 bin 046’sı ise geçerli sayıldı.

SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI… ak parti secim kutlama 2Muğla’da partilerin oy dağılımı ise şöyle oldu;

CHP                          : % 41.29
AK Parti                    : % 27,
İyi Parti                     : % 16.76,
HDP                          : % 6.42,
MHP                         : % 6.33,
Saadet Partisi           : % 0.61,
Vatan Partisi             : % 0.42,
Hüda Par                  : % 0.22

Bodrum’da ise oy dağılımı şu şekilde gerçekleşti;

BODRUM

Toplam Sandık            :     374
Toplam Seçmen          :     130.972
Açılan Sandık              :     310
Açılan Sandık Oranı    :     % 82,89
Kullanılan Oy               :     94.167
Geçerli Oy                   :     93.413
Katılım Oranı               :     % 86,71

Oy Oranı     Oy Sayısı
Muharrem İnce             :     % 66,47       62.094
Recep Tayyip Erdoğan :     % 20,47       19.124
Meral Akşener              :     % 6,92         6.467
Selahattin Demirtaş      :     % 5,67         5.299
Doğu Perinçek              :     % 0,29         272
Temel Karamollaoğlu    :     % 0,17         157

CHP                  : % 50.88
AK Parti             : % 16,18
İyi Parti              : % 13,90
HDP                  : % 12,23
MHP                  : % 5,00
Saadet Partisi    : % 0,40
Vatan Partisi      : % 0,36
Hüda Par           : % 0,14

BODRUM’DA CHP DÜŞTÜ, İNCE YÜKSELDİ…

Bodrum’da 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde CHP’nin oyu yüzde 58.6 idi. CHP’nin oylarının yüzde 8 civarında düşmesi dikkat çekti. CHP’nin adayı Muharrem İnce ise Bodrum’da yüzde 66.57 oy alarak partisinin önüne geçti. AK Parti Bodrum’da geçen seçimlerde yüzde 18.5 oy almıştı. Buna göre iktidar partisinin Bodrum’daki oy oranı yüzde 2 de olsa yükseldi. MHP ise yüzde 12.8’lik oyunu yüzde 5’lere kadar düşürerek Bodrum’da büyük hayal kırıklığı yaşadı. HDP’nin oyu ise yüzde 8.2 iken yüzde 12.23’e çıktı.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 3a

Bodrum siyasetinin etkili ismi Murat Naci Yavuz MHP saflarına geçti. MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen üye katılım töreninde konuşan Yavuz, tek amacının Bodrum’un hak ettiği hizmetleri artık alması olduğunu söyledi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 5AK Parti’den Bodrum Belediye Başkan aday adayı olan Murat Naci Yavuz, Cumhur İttifakı’nın diğer ortağı MHP’ye katıldı. MHP Bodrum İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen katılım törenine MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, yönetim kurulu üyeleri, partililer ve Bodrum siyasetinde söz sahibi olan siyasiler katıldı. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen törende Murat Naci Yavuz’a rozetini eski başkanlardan, yönetim kurulu üyesi, duayen siyasetçi Galip Özmeral taktı.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 4Törende konuşan MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, AK Parti ile kurulan Cumhur İttifakı’nın Bodrum’da da sağlam temeller üzerinde çalıştığını, bu doğrultuda partilerine katılan Murat Naci Yavuz’un üyeliğinden çok mutlu olduklarını söyledi. MHP- AK Parti ittifakının Bodrum’a hizmet getirecek çok güçlü bir yapı olduğunun altını çizen Varan; “Bu birliktelik Sayın Murat Naci Yavuz MHP’ye katılmasıyla daha da güçlendi. Murat Naci Yavuz gibi Bodrum’u çok iyi tanıyan, sorunlarını bilen deneyimli bir Bodrumlu siyasetçi, gücümüze güç kattı. Her şey Bodrum için çok güzel olacak” dedi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 2BODRUM’UN DEVASA SORUNLARI VAR. ÇÖZÜMÜ DE CUMHUR İTTİFAKINDA…

MHP’ye katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Murat Naci Yavuz, el birliğiyle çalışarak Bodrum’a hak ettiği hizmetleri getireceklerini söyledi. Cumhur İttifakı’nın iki güçlü ortağı MHP ve AK Parti’nin Bodrum için bir şans olduğunu söyleyen Yavuz; “Bodrum’un devasa sorunları var. Çözümü de Cumhur İttifakında… Uzun yıllardır maalesef bu sorunlar çözülemedi. Artık Bodrum’un kaybedecek vakti yok. Buna kimsenin tahammülü de yok. Hepimiz Bodrum’un en küçük bir yağışta ne hale geldiğini görüyoruz. Yazın çöplükte çıkan ve günlerce devam eden yangın, Bodrum’u da yakıyor. Bunlar gibi devasa sorunları olan Bodrum’da çözüm çok zor değil, çok uzakta değil. Cumhur ittifakının gücü ve Bodrum sevgimizle bu sorunları çözeriz. Bu vesileyle bana kapılarını ve gönüllerini açan MHP’li kardeşlerime, başta Sayın Başkanım Ömer Varan olmak üzere çok teşekkür ederim. Partinin iyi bir neferi olarak Bodrum için, ülkemiz için çok çalışacağımın sözünü veriyorum” dedi.

MURAT NACİ YAVUZ: BODRUM HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI… murat naci yavuz mhp 1

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZİN KIZLARI KUPAYA ADIM ADIM İLERLİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

yalıkavakspor DENİZİN KIZLARI KUPAYA ADIM ADIM İLERLİYOR… yalikavakspor kupa maci

Geçtiğimiz sezon çıktığı karşılaşmalarda gösterdiği mücadeleci ruhu ve azmi sayesinde Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 1. Liginden THF Süper Lig’e Yükselen Yalıkavak Spor Kulübü Bayan Hentbol Takımı’nın THF 2018-2019 Sezonu Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası 2. Tur maçlarında da başarısını sürdürüyor.

Takımı’nın THF 2018-2019 Sezonu Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası 2. Tur maçları kapsamında ilk maçını Mardin Belediye Spor ile karşılaştı. Antalya Süleyman Evcilmen Spor Salonu’nda oynanan maçta geçtiğimi hafta aldıkları Muğla ASKF Kupası ile yüksek moral ile çıkan Yalıkavak Spor Kulübü rakibi ile arasındaki gol farkını her iki devrede de korudu. İlk yarıyı 8-11 Önde tamamlayan Denizin Kızları, ikinci yarıda da peş peşe gelen goller ile maçı, 20-23 önde tamamlayarak gurubunda büyük bir avantaj elde etti.

Maç sonunda bir açıklama yapan Yalıkavak Spor Kulübü Başkanı Mehmet Esen, şunları söyledi;

“THF Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası ikinci tur C gurubunda bugün oynadığımız Mardin Belediye Spor maçı, bizim için çok önemliydi. Bu maçı kazanmak için sahaya çıktık. Tüm takım oyuncularımız, hedefe kilitlendi ve maçı kazanmak için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Öncelikle antrenörlerimize ve tüm takım oyuncularımıza, gösterdikleri üstün gayret ve aldıkları başarı için teşekkür ederim.

Bugün Mardin Belediye Spor ile olan mücadelemizde rakip takım da oldukça iyi oynadı. Karşılıklı gelen goller maçın heyecanını arttırırken, tribünlerde bizler izlemeye gelen herkese keyifli bir maç seyrettirdik.

Yarın süper ligin ilk 3 takımı arasında yer alan ev sahibi Muratpaşa Belediyespor ile karşılaşacağız. Bu maç ta bizim için oldukça zorlu bir maç. Bugün aldığımız maç ile  %90 ihtimal ile kupada ilk 8 arasında yer alacağız. Tek hedefimiz, çıktığımız her maçta, Bodrum’un bayrağını gururla ve zafer ile dalgalandırmak.“

Yalıkavak Spor Kulübü, THF Hentbol Kadınlar Türkiye Kupası ikinci tur C gurubunda 19.01.2019 Tarihinde (Yarın) saat 17.00’de Mustafa Evcilmen Spor Salonu’nda  Muratpaşa Belediyespor ile karşılaşacak.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum dto ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK… bodrum dto 1

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, üyelerinin mesleki yetkinliklerini geliştirmek ve sektöre vasıflı eleman yetiştirmek düşüncesiyle bir dizi eğitim semineri düzenleyecek.

Bodrum Deniz Ticaret Odası (DTO) ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinin, sektörün işverenlerine ücretsiz olarak verecekleri bu seminerlerde katılımcılara teorik bilgiler verilecek olup, bunun yanında farkındalık oluşturmak amaçlanacak.

bodrum dto ORHAN DİNÇ: VERİLECEK EĞİTİMLER GELECEĞE IŞIK TUTACAK… orhan dinc Bodrum DTO sube baskaniBodrum’un gerek konumu gerekse ticari yat filo büyüklüğü olarak Dünya’da benzeri olmayan bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Bodrum DTO Şube Başkanı Orhan Dinç, “Verilecek olan seminerlerin, Akdeniz çanağının en önemli deniz turizmi bölgesi olan Bodrum’da, yatçılarımızın hizmet kalitesinin ve bilinirliğinin arttırılması amacıyla, daha sonra verilecek eğitimlere ışık tutması planlanmaktadır. İşverenlere hitap edecek olan seminerlerin ardından, iş disiplini ve mesleki standartların sağlanması, yapılan işlerin kalite ve veriminin yükselmesi, fırsat eşitliğinin yaygınlaştırılması, bir tarafta genç insanlara başarılı bir meslek yolu hazırlamak, diğer yandan ekonomiye vasıflı eleman yetiştirmek amacıyla verilecek eğitimler belirlenecektir. Bu yüzden bütün üyelerimizi düzenleyeceğimiz seminerlere katılmaya davet ediyorum.” Dedi.

Bodrum DTO’nun planladığı seminer takvimi aşağıdaki gibidir:

  • 26 Ocak 2019 Cumartesi Günü saat 13.30-16.00 Kriz Yönetimi
  • 2 Şubat 2019 Cumartesi saat 13.30-16.00 Müşteri İlişkileri Yönetimi
  • 9 Şubat 2019 Cumartesi saat 13.30-16.00 Denizcilikte Liderlik

Okumaya devam et

Son Haberler