Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI…

Yayınlanan

açık

SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI… ak parti secim kutlama 1
SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI… reklam arena 4

24 Haziran ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ ve Milletvekilliği seçimlerinin sonuçları AK Parti’nin zaferiyle sonuçlandı. Türkiye ve Bodrum’da siyasete dair ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI… ak parti secim zaferiSeçim yasağının kalkmasıyla sonrasında gece 23:00 sularında, Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçilmesinin kesinleşmesi sonrasında, AK Partili vatandaşların ellerine AK Parti bayraklarını alarak ilçe binası önündeki kutlamaları sonrasında Bodrum sokaklarında zafer turu atması ilginç görüntülere sahne oldu.

SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI… omer ozmen 1ÖMER ÖZMEN: 3.MİLLETVEKİLİNİN BİZE GEÇME İHTİMALİ YÜKSEK…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’nin seçim zaferinin belli olduğu saatlerde ilçe binasında yerel basına bir açıklama yapan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, “Erken seçim kararı alındıktan sonra çok zorlu bir süreçte çok zorlu bir çalışma yaptık.Tüm ekiplerimizle sahadaydık. Genel merkezimizin politikaları doğrultusunda çalışmalarımızı yapıp, Bodrum halkına mesajlar verdik. Şu anki sonuçlara göre Bodrum’da daha iyi durumda olduğumuz görünüyor. Muğla genelinde de 3’üncü milletvekilini şimdilik kıl payı kaçırdık. Bu konuda gümrük kapılarındaki oyların sayılması ve sisteme girmesi durumunda Muğla milletvekili sayımız 3’e çıkabilir. Bu konudaki itirazımızı yapacağız. Ülkemizin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmesi hepimizi çok mutlu etti. Türkiye’yi daha iyi bir gelecek bekliyor. Bu mutlaka Bodrum’a da yansıyacaktır. Biz de hükümetimizin politikaları doğrultusunda bunları Bodrum halkına daha iyi anlatıp Bodrum halkının sevgisini daha fazla kazanmaya çalışacağız” dedi.

SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI… omer ozmen mehmet yavuz demirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın % 52,5 oranında aldığı oy ile Türkiye Cumhuriyeti Başkanı seçilmesi ile sona eren seçimlerde, AK Parti TBMM’de % 7 oy kaybederek 295 milletvekili çıkardı.

Diğer yandan CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Bodrum’da partisinin 2015 yılında topladığı oydan daha fazla seçmenin oyunu alarak, CHP’nin önüne geçti. Aynı sonuç Muğla il genelinde de yaşandı.

SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI… ak parti secim kutlama 324 Haziran milletvekili seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre Muğla’da seçime katılım yüzde 88.71 oranında gerçekleşti. 638 bin 195 seçmen sandığa gidip oy kullandı. Kullanılan oyların 643 bin 046’sı ise geçerli sayıldı.

SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI… ak parti secim kutlama 2Muğla’da partilerin oy dağılımı ise şöyle oldu;

CHP                          : % 41.29
AK Parti                    : % 27,
İyi Parti                     : % 16.76,
HDP                          : % 6.42,
MHP                         : % 6.33,
Saadet Partisi           : % 0.61,
Vatan Partisi             : % 0.42,
Hüda Par                  : % 0.22

Bodrum’da ise oy dağılımı şu şekilde gerçekleşti;

BODRUM

Toplam Sandık            :     374
Toplam Seçmen          :     130.972
Açılan Sandık              :     310
Açılan Sandık Oranı    :     % 82,89
Kullanılan Oy               :     94.167
Geçerli Oy                   :     93.413
Katılım Oranı               :     % 86,71

Oy Oranı     Oy Sayısı
Muharrem İnce             :     % 66,47       62.094
Recep Tayyip Erdoğan :     % 20,47       19.124
Meral Akşener              :     % 6,92         6.467
Selahattin Demirtaş      :     % 5,67         5.299
Doğu Perinçek              :     % 0,29         272
Temel Karamollaoğlu    :     % 0,17         157

CHP                  : % 50.88
AK Parti             : % 16,18
İyi Parti              : % 13,90
HDP                  : % 12,23
MHP                  : % 5,00
Saadet Partisi    : % 0,40
Vatan Partisi      : % 0,36
Hüda Par           : % 0,14

BODRUM’DA CHP DÜŞTÜ, İNCE YÜKSELDİ…

Bodrum’da 1 Kasım 2015 genel seçimlerinde CHP’nin oyu yüzde 58.6 idi. CHP’nin oylarının yüzde 8 civarında düşmesi dikkat çekti. CHP’nin adayı Muharrem İnce ise Bodrum’da yüzde 66.57 oy alarak partisinin önüne geçti. AK Parti Bodrum’da geçen seçimlerde yüzde 18.5 oy almıştı. Buna göre iktidar partisinin Bodrum’daki oy oranı yüzde 2 de olsa yükseldi. MHP ise yüzde 12.8’lik oyunu yüzde 5’lere kadar düşürerek Bodrum’da büyük hayal kırıklığı yaşadı. HDP’nin oyu ise yüzde 8.2 iken yüzde 12.23’e çıktı.

SEÇİM AK PARTİ’NİN ZAFERİYLE SONUÇLANDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

doğa koleji DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI… arena do  a koleji
doğa koleji DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI… reklam arena 4

Doğa Koleji 8. sınıf öğrencilerinden, Liseye Geçiş Sınavı’na katılan 27 öğrenci tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu. 64 öğrenci ise, sadece 1 soruyu yanlış yanıtladı.

 Tüm 8. sınıf öğrencileri ve velilerinin heyecanla beklediği, 1 Haziran Cumartesi 2019 tarihinde gerçekleşen Liseye Geçiş Sınavı’nın sonuçları açıklandı. 1 milyon 29 bin öğrencinin katıldığı Liseye Geçiş Sınavı’nda, eğitimdeki liderliğini sürdüren ve başarıda sınır tanımayan Doğa Koleji’nin 27 öğrencisi Türkiye birincisi oldu. Öğrencilerinin LGS’de elde ettiği başarıdan memnuniyet duyduğunu belirten Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, tüm öğrencilerini tebrik ettiğini ifade etti.

Genel Müdür Lüle, “Sınavda 27 öğrencimiz Türkiye birincisi olurken, 4012 öğrencimiz, en az bir branştan tüm soruları doğru cevapladı. 64 öğrencimiz sadece 1 soruyu yanlış yanıtladı. Elde edilen başarı; öğrenci, öğretmen ve kurum başarısıdır” dedi.

Fen ve Teknoloji Lisesinde 4+1 Eğitim

 Liseye Giriş Sınavları’nda başarı elde eden öğrenciler, Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri’nde %100’e varan burs imkanıyla okuma fırsatı kazanıyor.

Doğa Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi, öğrencilerine ilk yılı İngilizce hazırlık sınıfı dahil olmak üzere toplam 5 yıllık eğitim olanağı sunuyor. Hazırlık sınıfında 24 saat İngilizce, 4 saat Almanca, 2 saat “Teknoloji ve Yazılım” ve 2 saat “Teknoloji ve Donanım” dersleri veriliyor.

Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Fen ve Teknoloji Liseleri’nden mezun öğrenciler araştırmacı, yenilikçi, tüketmek yerine üretmeyi seçen, ülkemizin teknolojik geleceğine yön verecek, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak kariyer hayatlarına bir adım önde başlayacaklar. Öğrencilerimiz bu ayrıcalıklı lise eğitimiyle dünyanın en saygın üniversitelerinden kabul ve burs olanağına sahip olurken, üniversite eğitimlerini yurt dışında sürdürebilecekler” dedi.

doğa koleji DOĞA KOLEJİ LGS’DE LİDERLİĞİ KAPTIRMADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI… M
aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI… reklam arena 4

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ‘Sosyal Çalışma Programı’yla Muğlalı lisans ve önlisans öğrencileri kamu kurumlarında maaş karşılığında çalışabilecek. AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle Muğla ilinin kontenjanı 489’a çıkarıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca, üniversite öğrencilerinin hayata hazırlanması ve iş bulmalarına yönelik hazırlanan Sosyal Çalışma Programı uygulamaya kondu.

Buna göre, Muğla’da yaşayan lisans ve önlisans öğrencileri yaz tatili boyunca kamu kurum kuruluşlarında ücreti karşılığında çalışabilecek. Çalışmak isteyen öğrenciler İŞKUR hizmet noktaları ya da internet üzerinden başvurarak bu imkandan yararlanmaya hak kazanabilecek.

Muğla’ya daha önce 239 olarak verilen Sosyal Çalışma Programı kontenjanı, AK Parti Muğla Milletvekilleri M. Yavuz Demir, Yelda Erol Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete’nin girişimleriyle 489’a çıkarıldı. Bunun için Muğla’ya yaklaşık 2 milyon liralık ödenek ayrıldı.

Bir yaz döneminde programın azami süresi 3 ay olacak. Bir katılımcı haftada 3 gün bu programa katılım sağlayabileceğinden bir yaz döneminde katılım sağlanabilecek toplam süre 42 gün olacak. Bu yıl yaz dönemi için bu süre 39 gün uygulanacak. Günlük sosyal çalışma süresi 8 saat olup, yarım saati dinlenme, haftalık çalışma süresi de 3 gün olacak.

AK Parti Muğla Milletvekilleri Demir, Gökcan ve İl Başkanı Kadem Mete, üniversite öğrencilerinin hayata atılmasında programın son derece önemli olduğundan söz ederek, Muğla’ya verilen önemden dolayı başta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a teşekkür etti.

aile, Çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı MUĞLA’LI ÖĞRENCİLERE DEVLET GARANTİLİ İŞ İMKANI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… GEKA2
güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… reklam arena 4

Güney Ege Kalkınma Ajansı 118.Yönetim Kurulu Toplantısı, Denizli Valisi Hasan Karahan’ın Başkanlığında ve Muğla Valisi Esengül Civelek’in ev sahipliğinde Muğla Karabağlar Yaylasında 25 Haziran 2019 tarihinde yapıldı.

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI… GEKA1Ajansın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetlerin değerlendirildiği ve gelecek dönem çalışmaların istişare edildiği toplantıya Kurul Başkanı Denizli Valisi Hasan Karahan ve Kurul üyesi Muğla Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ile Ajans Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

Denizli Valisi Hasan Karahan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda öncelikle, Ajansın geçtiğimiz Şubat ayında ilan ederek yürüttüğü ve 13 Mayıs 2019 tarihinde taahhütnamelerinin teslim alınmasıyla başvuru sürecinin bittiği 2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’na değinildi.

Güçlü Sanayi Mali Destek Programı kapsamında Bölgeden 90 adet proje başvurusu yapıldığı, GEKA’dan toplam 44 milyon 380 bin TL destek tutarı talep edildiği ve böylelikle projelerin toplam bütçesinin yaklaşık 93 milyon 400 bin TL olduğu ifade edildi.

2019 yılı Proje Teklif Çağrısı’nın bir diğer programı olan Temiz Üretim Mali Destek Programında ise Ajansa toplam 29 proje başvurusu gerçekleştirildiği söylendi. Söz konusu 29 proje kapsamında GEKA’dan talep edilen destek tutarının 12 milyon 500 bin TL olduğu ve başvurularda toplam proje bütçesinin yaklaşık 29 milyon TL’ye ulaştığı belirtildi. Projelerin değerlendirme sürecinin devam ettiği 2019 Yılı Teklif Çağrısı kapsamında ileri ki tarihlerde değerlendirme sürecinin tamamlanacağı ve desteklenmeye hak kazanan projelerin kamuoyuyla paylaşılacağı da ifade edildi.

Ajansın bir diğer destek mekanizması olan ve 16 Nisan 2019’da kamuoyuna ilan edilen 2019 Yılı Teknik Destek Programına da değinen GEKA Yönetim Kurulu, Mart-Nisan dönemi başvurularının tamamlandığı ve 14 adet Teknik Destek Projesinin değerlendirme sürecini geçtiğini belirtti. Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerini artırmalarına yönelik ihtiyaç duydukları eğitim ve danışmanlık hizmetlerini almalarını sağlayan Teknik Destek Programının toplam bütçesinin 1 milyon TL olduğu, Mayıs-Haziran dönemi proje kabullerinin devam ettiği ve yılsonuna kadar devam edecek program için bölgeden uygun proje başvurularının beklendiği de ifade edildi.

Bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak projelerin fizibilite çalışmalarının desteklenmesinin amaçlandığı ve 10 Mayıs 2019 tarihinde ilan edilen 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programının konuşulduğu toplantıda, program için toplam bütçenin 2 milyon TL olduğu söylendi. Faaliyet başına desteğin en fazla 200 bin TL olarak belirlendiği programa, Bölgedeki kurum ve kuruluşların başvuru yapabileceği ifade edildi. GEKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Denizli Valisi Karahan desteklerden faydalanmak isteyen başvuru sahiplerinin GEKA’yı yakından takip etmeleri gerektiğini tavsiye etti.

Toplantının son bölümünde güdümlü proje destekleri kapsamında yürütülen çalışmalar, proje faaliyetleri ile bu kapsamdaki etkinliklerin değerlendirilerek yapılabilecek faaliyetler ile planlanan program katılımlarının görüşüleceği ifade edildi. Hasan Karahan, Yönetim Kurulu üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederken toplantıda alınacak kararların bölge ve ülke için hayırlı olmasını temenni ederek sözlerine son verdi.

 

 

güney ege kalkınma ajansı GEKA YÖNETİMİ 118. YÖNETİM KURULU TOPLANTISI İÇİN MUĞLA’DA TOPLANDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler