Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

TÜRK – JAPON AŞKI MAHKEMELİK…

Yayınlanan

açık

nakai TÜRK – JAPON AŞKI MAHKEMELİK… japon gelinden ertugrulun kahramanlari konseri 5115 dhaphoto1
nakai TÜRK – JAPON AŞKI MAHKEMELİK… divenire group2

Mahkemenin yurt dışına çıkış yasağı koyduğu Hiroko Nakaı, tedbir kararına avukatı aracılığıyla itirazı reddedildi. Hiroko Nakaı, son duruşmaya da gelmedi…

Bodrum ilçesinde yaşayan elektronik mühendisi 33 yaşındaki Özgür Çalık ile Japon piyanist Hiroko Nakaı (35) iki yıl önce internetten tanışıp evlendi. Evlendikten sonra Bodrum’da yaşamaya başlayan Hiroko Nakaı iddiaya göre yumurtalıklarından rahatsız olduğu, ileride anne olamayacağı kaygısıyla  bir an önce çocuk yapmak istedi. Hiroko Nakaı, 19 Mart 2017’de  sezaryenle kız bebek dünyaya getirdi. Bebeğin prematüre doğması nedeniyle Hiroko Nakaı’nin ailesi Japonya’dan Türkiye’ye geldi.

Bebek 3 aylık olunca, daha iyi bakılacağını söyleyerek kısa süreliğine çocuğu Japonya’ya götürmek istediğini söyledi. İddiaya göre 17 Haziran 2017’de ailesi ve bebeğiyle Türkiye’den ayrılan Nakaı, Japonya’ya gittikten sonra eşiyle iletişimini kesti. Çocuğunuun kaçırdığından şüphelenen Özgür Çalık, annesinin hasta olduğunu söyleyerek Hiroko Nakaı’ye Türkiye’ye gelmesini söyledi. Özgür Çalık’ın iddiasına göre eşi 100 bin lira karşılığı bebeğiyle birlikte Türkiye’ye geldi. Eşinin, kızını tekrar yurt dışına kaçırmasından korkan Özgür Çalık İstanbul 4. Aile Mahkemesi’ne başvurarak  çocuğun ve eşinin yurtdışına çıkmasının önlenmesi için tedbir istedi. Mahkeme, 27 Nisan 2018’de  Hiroko Nakai ve ailesine yurt dışına çıkış yasağı kodu. Nakaı’nin eşinin rızası olmadan yurt dışına çıkmasının tedbiren önlenmesine karar veren mahkeme, çocuğun bulunması için emniyete yazı yazılmasını hükmetti.

nakai TÜRK – JAPON AŞKI MAHKEMELİK… ozgur calikÇOCUĞU KAÇIRMALARI SÖZ KONUSU DEĞİL

Mahkemenin tedbir kararına itiraz eden Hiroko Nakaı’nın avukatı, “Müvekkilim Japonya’dayken eşiyle arası açıldı. Müvekkilim havalimanında gözaltına alınarak ifade vermiştir. Çocuk hakkında yurt dışına çıkış yasağı kararı alınmıştır. Müvekkilin iyi niyeti suistimal edilmiştir. Çocuğu kaçırmaya çalışmaları söz konusu değildir. Müvekkilim bebeği için Türkiye’de kalıp hukuk mücadelesi verecektir. Tedbir kararının kaldırılmasını istiyoruz” dedi. Mahkeme tedbir kararını veren mahkemenin sorumlu olduğunu belirterek davanın reddine karar verdi.

DURUŞMAYA GELMEDİ

Davanın dün görülen duruşmasına baba Özgür Çelik ailesiyle birlikte katıldı. Davalı Hiroko Nakaı ise duruşmaya gelmedi. Mahkeme eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Duruşma çıkışı açıklama yapan Özgür Çelik, “Eşim boşanma davası açtı ve mahkemenin verdiği karara itiraz etti. Çocuğumu 13 aydır görmüyorum. Duruşmaya da gelmediler. Ne yapacağımı ve nerede kaldıklarını bilmiyorum. Çocuğumun sağlığından endişe duyuyorum” dedi.

nakai TÜRK – JAPON AŞKI MAHKEMELİK… japon gelinden ertugrulun kahramanlari konseri 5115 dhaphoto7BEBEĞİN BULUNMASINI İSTİYORUZ

Özgür Çalık’ın avukatı Mehmet Akif Tekelioğlu da “Müvekkilim davalının yaşının ilerlemesi ve yumurtalıklarındaki hastalık nedeniyle bir an önce melez bir çocuk annesi olmak için kendisini kullandığını anlamıştır. Şüpheli sonunda Türkiye’ye gelmeyi kabul etmiş ve uçaktan iner inmez ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır. Müvekkilim tam 16 saat karakolda beklediği halde çocuğunu görememiş ve şüphelinin ailesinin yardımıyla yeniden kaçırılmıştır. Halen Türkiye’de olduklarını tahmin ettiğimiz şüphelilerin nerede olduğunu bilmiyoruz. Bebeğin bulunmasını istiyoruz” dedi.

ANA DİLİNİ BİLMEDİĞİ ÜLKEDE HUKUK MÜCADELESİ VERİYOR

Öte yandın İstanbul Aile Mahkemesi’ne 2 yıllık eşi Özgür Çalık’a boşanma davası açan Hiroko Nakaı, eşinin kusurlu hareketleri nedeniyle evlilik birliğinin bozulduğunu iddia etti. Davalı eşinin sürekli deniz seferinde olduğunu dava dilekçesinde anlatan Hiroko Nakaı’nın avukatı, müvekkiline endometriozis hastalığı teşhisi konulduğunu iddia etti. Eşinin hastalığı yüzünden Japonya’da kalmasını kabul ettiğini belirten Nakaı’nın avukatı, “Müvekkil defalarca eşini Japonya’ya çağırmıştır. Fakat davalı eş ne çocuğunu ne  de eşini görmeye gelmemiştir. Müvekkil yurtdışına çıkış yasağı nedeniyle bir anda dilini ve hukuk sistemini bilmediği bir ülkede haksız yere hukuk mücadelesi vermek zorunda bırakılmıştır. Müvekkilin bu zayıf yönünden faydalanmak amacıyla eşi Özgür Çalık bebeğini annesinden koparmaya çalışmaktadır. 300 bin lira maddi tazminat ve müvekkil ve çocuk için aylık 10 bin lira nafakanın davalıdan alınıp müvekkile ödenmesini talep ediyoruz” dedi.

nakai TÜRK – JAPON AŞKI MAHKEMELİK…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. suleyman girgin tbmm
süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. divenire group2

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Muğla’da sağlık hizmetlerinde yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıdı.

Turizm sezonunun yoğunluğunun yaşandığı şu günlerde uzun süredir tamamlanamayan Bodrum ve Yatağan devlet hastaneleri ile geçici görevlendirmelerle çözülemeyen uzman ve pratisyen doktor sorununu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya verdiği yazılı soru önergesiyle TBMM gündemine taşıyan Girgin, konuyla ilgili basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;.

“Dünyanın ve ülkemizin göz bebeği olan ve sadece 9 günlük bayram tatilinde 6 Milyon turist ağırlayan Muğla ilimiz, ne yazık ki sağlık hizmetleri bakımından yeterli desteği alamamaktadır. Ne yazık ki birçok Devlet hastanemiz artan ihtiyaçlara cevap verememektedir. Bodrum gibi dünyaca ünlü turizm merkezinde tam donanımlı ve yatak sayısı olarak ihtiyaca cevap verebilen bir hastane olmaması bölgemiz insanı ve ülke turizmimiz açısından büyük bir eksikliktir. Ayrıca Bodrum’un yerleşik nüfusu da her geçen yıl artmaktadır. Ayrıca Yatağan ilçemizde yapılmakta olan fakat yıllardır tamamlanamayan Devlet hastanemizin inşaatı da kısa süre önce durdurulmuştur. Daha acısı dünyanın dört bir yanından ve ülkemizden yerli yabancı milyonlarca insanın akın ettiği Muğlamızın birçok ilçesinde acillerde yeterli sayıda pratisyen, hastanelerimizde ise uzman doktor bulunmamaktadır. Ayrıca hastanelerimizde ciddi anlamda hemşire ve genel sağlık çalışanı eksikliğimiz bulunmaktadır.”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK…. bodrum devlet hastanesi proje 2Bodrum Devlet Hastanesi ne zaman tamamlanacak?

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, Muğla Sıtkı Koçman Üniversite Hastanesinden Datça Devlet Hastanesine genel cerrah, Köyceğiz Devlet Hastanesine ise psikiyatrist, kardiyolog, radyolog ve göz uzmanları gönderiliyor” diyerek aşağıdaki soruları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yöneltti;

1- Dünyaca ünlü bir turizm merkezi olan Bodrum ilçemizde yıllardır tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Bodrum devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
2- Nüfusu her geçen gün artan Yatağan ilçemizde bir türlü tamamlanamayan ve son süreçte inşaatı durdurulan Yatağan devlet hastanesi ne zaman tamamlanacak?
3- Muğla’da artan yerleşik nüfusa ek, artan yaz nüfusuna oranla, Devlet hastanelerimizin pratisyen ve uzman doktor eksikliklerini gidererek, takviye personel ile sağlık hizmetlerini desteklemeyi düşünüyor musunuz?”

süleyman girgin CHP’Lİ VEKİL SORDU: BODRUM DEVLET HASTANESİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK….   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… bodrum asayis
bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ… divenire group2

Bodrum’da tatil yapan Abdullah E. denizde çok açılınca geri dönemedi…

Gündoğan Mahallesi’ndeki bir otelde tatilini sürdüren Abdullah E’nin (34), otelin plajından denize açıldığı ve 4-5 saat kendisinden haber alınmadığı ihbarını alan Sahil Güvenlik Güney Ege Grup Komutanlığı ekipleri, bölgeye sevk edildi.

Sahil Güvenlik Dalış Timi’nin de destek verdiği arama kurtarma çalışması sonucunda Abdullah E. Gündoğan Mahallesi açıklarında denizde bulundu. Güvenlik botuna alınan Abdullah E’nin sağlık durumunun iyi olduğu, yüzerken sahilden açıldığı ancak geri dönemediği öğrenildi.

bodrum asayiş SAHİLDEN ÇOK AÇILINCA GERİ DÖNEMEDİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… PHOTO 2019 06 13 18 55 42
Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI… divenire group2

Şehit Teğmen Caner Gönyeli arama kurtarma tatbikatına katılan İçişleri Bakanlığı’na bağlı Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileri, geçtiğimiz yıl yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre; Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı ekiplerin, binlerce hayatı kurtardılar.

Verilen bilgiye göre, Ege ve Akdeniz sularında bir şekilde denize düşmüş ve boğulmak üzere olan 8 bin insanı kurtardı.

Ayrıca yine geçtiğimiz yıl karasularımızda ve uluslararası sularda botlar içinde yaşam mücadelesi veren 20 bin mültecinin ise yeniden hayata döndürdükleri ve kurtardıkları bildirildi.

Emin Varol/KKTC

Şehit teğmen caner gönyeli arama kurtarma tatbikatı SAHİL GÜVENLİK, DENİZDEN 8 BİN İNSAN TOPLADI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler