Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

TÜRK – JAPON AŞKI MAHKEMELİK…

Yayınlanan

açık

nakai TÜRK – JAPON AŞKI MAHKEMELİK… japon gelinden ertugrulun kahramanlari konseri 5115 dhaphoto1
  • nakai TÜRK – JAPON AŞKI MAHKEMELİK… mehmet tosun banner 2
  • nakai TÜRK – JAPON AŞKI MAHKEMELİK… Hakan Durna SM Con 05

Mahkemenin yurt dışına çıkış yasağı koyduğu Hiroko Nakaı, tedbir kararına avukatı aracılığıyla itirazı reddedildi. Hiroko Nakaı, son duruşmaya da gelmedi…

Bodrum ilçesinde yaşayan elektronik mühendisi 33 yaşındaki Özgür Çalık ile Japon piyanist Hiroko Nakaı (35) iki yıl önce internetten tanışıp evlendi. Evlendikten sonra Bodrum’da yaşamaya başlayan Hiroko Nakaı iddiaya göre yumurtalıklarından rahatsız olduğu, ileride anne olamayacağı kaygısıyla  bir an önce çocuk yapmak istedi. Hiroko Nakaı, 19 Mart 2017’de  sezaryenle kız bebek dünyaya getirdi. Bebeğin prematüre doğması nedeniyle Hiroko Nakaı’nin ailesi Japonya’dan Türkiye’ye geldi.

Bebek 3 aylık olunca, daha iyi bakılacağını söyleyerek kısa süreliğine çocuğu Japonya’ya götürmek istediğini söyledi. İddiaya göre 17 Haziran 2017’de ailesi ve bebeğiyle Türkiye’den ayrılan Nakaı, Japonya’ya gittikten sonra eşiyle iletişimini kesti. Çocuğunuun kaçırdığından şüphelenen Özgür Çalık, annesinin hasta olduğunu söyleyerek Hiroko Nakaı’ye Türkiye’ye gelmesini söyledi. Özgür Çalık’ın iddiasına göre eşi 100 bin lira karşılığı bebeğiyle birlikte Türkiye’ye geldi. Eşinin, kızını tekrar yurt dışına kaçırmasından korkan Özgür Çalık İstanbul 4. Aile Mahkemesi’ne başvurarak  çocuğun ve eşinin yurtdışına çıkmasının önlenmesi için tedbir istedi. Mahkeme, 27 Nisan 2018’de  Hiroko Nakai ve ailesine yurt dışına çıkış yasağı kodu. Nakaı’nin eşinin rızası olmadan yurt dışına çıkmasının tedbiren önlenmesine karar veren mahkeme, çocuğun bulunması için emniyete yazı yazılmasını hükmetti.

nakai TÜRK – JAPON AŞKI MAHKEMELİK… ozgur calikÇOCUĞU KAÇIRMALARI SÖZ KONUSU DEĞİL

Mahkemenin tedbir kararına itiraz eden Hiroko Nakaı’nın avukatı, “Müvekkilim Japonya’dayken eşiyle arası açıldı. Müvekkilim havalimanında gözaltına alınarak ifade vermiştir. Çocuk hakkında yurt dışına çıkış yasağı kararı alınmıştır. Müvekkilin iyi niyeti suistimal edilmiştir. Çocuğu kaçırmaya çalışmaları söz konusu değildir. Müvekkilim bebeği için Türkiye’de kalıp hukuk mücadelesi verecektir. Tedbir kararının kaldırılmasını istiyoruz” dedi. Mahkeme tedbir kararını veren mahkemenin sorumlu olduğunu belirterek davanın reddine karar verdi.

DURUŞMAYA GELMEDİ

Davanın dün görülen duruşmasına baba Özgür Çelik ailesiyle birlikte katıldı. Davalı Hiroko Nakaı ise duruşmaya gelmedi. Mahkeme eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Duruşma çıkışı açıklama yapan Özgür Çelik, “Eşim boşanma davası açtı ve mahkemenin verdiği karara itiraz etti. Çocuğumu 13 aydır görmüyorum. Duruşmaya da gelmediler. Ne yapacağımı ve nerede kaldıklarını bilmiyorum. Çocuğumun sağlığından endişe duyuyorum” dedi.

nakai TÜRK – JAPON AŞKI MAHKEMELİK… japon gelinden ertugrulun kahramanlari konseri 5115 dhaphoto7BEBEĞİN BULUNMASINI İSTİYORUZ

Özgür Çalık’ın avukatı Mehmet Akif Tekelioğlu da “Müvekkilim davalının yaşının ilerlemesi ve yumurtalıklarındaki hastalık nedeniyle bir an önce melez bir çocuk annesi olmak için kendisini kullandığını anlamıştır. Şüpheli sonunda Türkiye’ye gelmeyi kabul etmiş ve uçaktan iner inmez ifadesi alınarak serbest bırakılmıştır. Müvekkilim tam 16 saat karakolda beklediği halde çocuğunu görememiş ve şüphelinin ailesinin yardımıyla yeniden kaçırılmıştır. Halen Türkiye’de olduklarını tahmin ettiğimiz şüphelilerin nerede olduğunu bilmiyoruz. Bebeğin bulunmasını istiyoruz” dedi.

ANA DİLİNİ BİLMEDİĞİ ÜLKEDE HUKUK MÜCADELESİ VERİYOR

Öte yandın İstanbul Aile Mahkemesi’ne 2 yıllık eşi Özgür Çalık’a boşanma davası açan Hiroko Nakaı, eşinin kusurlu hareketleri nedeniyle evlilik birliğinin bozulduğunu iddia etti. Davalı eşinin sürekli deniz seferinde olduğunu dava dilekçesinde anlatan Hiroko Nakaı’nın avukatı, müvekkiline endometriozis hastalığı teşhisi konulduğunu iddia etti. Eşinin hastalığı yüzünden Japonya’da kalmasını kabul ettiğini belirten Nakaı’nın avukatı, “Müvekkil defalarca eşini Japonya’ya çağırmıştır. Fakat davalı eş ne çocuğunu ne  de eşini görmeye gelmemiştir. Müvekkil yurtdışına çıkış yasağı nedeniyle bir anda dilini ve hukuk sistemini bilmediği bir ülkede haksız yere hukuk mücadelesi vermek zorunda bırakılmıştır. Müvekkilin bu zayıf yönünden faydalanmak amacıyla eşi Özgür Çalık bebeğini annesinden koparmaya çalışmaktadır. 300 bin lira maddi tazminat ve müvekkil ve çocuk için aylık 10 bin lira nafakanın davalıdan alınıp müvekkile ödenmesini talep ediyoruz” dedi.

nakai TÜRK – JAPON AŞKI MAHKEMELİK… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Hacettepespor sekiz haftadir yenilmiyor 657087
  • bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. mehmet tosun banner 2
  • bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Hakan Durna SM Con 05

Ligin 28. Haftasında Bodrum Belediyesi Bodrumspor Hacettepe’yi konuk ediyor. 

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta son 3 maçından mağlubiyetle ayrılan ve ligde 9’uncu sıraya gerileyen Bodrum Belediyesi Bodrumspor, son 3 maçında 2 mağlubiyet 1 galibiyet alan 14’üncü sıradaki Hacettepe karşı karşıya gelecek. Evinde oynayacağı bu maçta bir çıkış yakalamak isteyen Bodrumspor, hazırlıklarını tamamladı. İki takım arasında ligin ilk devresinde oynanan maçı yeşil beyazlı ekip deplasmanda 2-1’lik skorla kazanmıştı. 24 Mart Pazar günü Bodrum İlçe Stadı’nda oynanacak müsabaka saat 15.00’da başlayacak.

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Bodrumspor   negol deplasmaninda 3

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA…..

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mugla buyuksehir konservuatuar 2
  • muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mehmet tosun banner 2
  • muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. Hakan Durna SM Con 05

Hazine ve Maliye Bakanlığı, en çok borcu olan belediyeleri açıkladı. Bakanlığın verilerine göre en çok borcu olan belediye 6 milyar 66 milyon lira ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi oldu. Kocaeli’ni 2. sırada Adana ve 3.sırada Muğla takip etti.

TOPLAM BORÇ 11 MİLYAR 471 MİLYON TL

Belediyelerin Hazine ve Maliye Bakanlığı’a borçları artıyor. Bakanlığın verilerine göre, Mart ayı itibarıyla belediyelerin ve bağlı idarelerin toplam borç tutarı 11 milyar 741 milyon liraya ulaştı. 135 milyon liralık borcun vadesi geçerken 8 milyar 683 milyonu anapara, 2 milyar 922 milyonu diğer olmak üzere 11 milyar 605 milyon liralık borcun vadesi henüz gelmedi.

İLK 3 SIRAYI AK PARTİ, MHP VE CHP’Lİ BELEDİYELER PAYLAŞTI

Birgün’de yer alan habere göre; en borçlu belediye 6 milyar 66 milyon lira ile AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olurken bunu 1 milyar 99 milyon lira ile MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi izledi. Borçlu belediyeler sıralamasında üçüncü sırada 655 milyon liralık borçla CHP’nin Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Su ve Kanalizasyon İdaresi yer aldı.

DİĞER BELEDİYELER

“En borçlu belediyeler ve bağlı idareler” sıralamasına giren diğer belediyeler şöyle:

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GASKİ (AK Parti) 426 milyon TL

Sakarya Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 423 milyon TL

Bursa Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 359 milyon TL

Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (AK Parti) 243 milyon TL

Antalya Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 208 milyon TL

BORÇLARINI ÖDEYEMEDİLER

135 milyon lira ile borcunun vadesi geçen belediyeler sıralamasında ilk sırada MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi yer alırken bunu 110 milyon lira ile Ankara Büyükşehir Belediyesi izledi.

Kayyum tarafından yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi de 11’er milyon liralık borcunu vadesinde ödeyemedi.

 

Kaynak:haberler.com

muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… orhan dinc bakan mehmet ersoy 1
  • orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… mehmet tosun banner 2
  • orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… Hakan Durna SM Con 05

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum’da Turizmciler, muhtarlar ve bazı STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Konferans salonunda Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan adayı Op.Dr. Tahir Ateş’in ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya, Bakan Mehmet Nuri Ersoy ‘un yanı sıra AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, AK Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, ilçede görev yapan muhtarlar ve STK temsilcileri ve Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayları katıldı.

Bodrum’u çok önemsediğini belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Cumhurbaşkanımız döneminde ilk defa turizm stratejik sektör ilan edildi. Bodrum’u Türkiye’nin markası olarak görüyoruz. Uçak tarifeli seferleri kademeli olarak arttırılıyor. Uzun süreden beri her yıl Bodrum’da bulunmamım da Bodrum açısından bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Bodrum’un turizme bakış açısının değişmesi gerekiyor. Biz bugün ağırlıklı olarak Bodrum’un sorunlarını konuşmaya, neler yapabiliriz, 2023 dönemine kadar ne faydamız olabilir, onları konuşmaya geldik. Ben bugün sizlerin sorunlarını dinleyeceğim, kafamdakileri anlatacağım. Gerekli notları alacağım.”

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… orhan dinc bakan mehmet ersoy 3

Kissebükünde Deniz Ticaret Odası’nın projesini hayata geçireceğiz…

Toplantıya katılan bazı STK temsilcilerinin soruları üzerine açıklama yapan Bakan Ersoy şöyle konuştu:

“Biz hükümet olarak yasalar çerçevesinde hareket ederiz. Yasal olmayan her şeyin karşısındayız. Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesinin Kissebükü ile ilgili verdiği çok güzel bir proje var, onu hayata geçireceğiz. Buradaki arkeolojik kalıntıları gün ışığına çıkarıp, koruma altına alıp yat turizmine açacağız. Kissebükü yapılaşmaya kapalı olacak. Ayrıca Yalıkavak-Küdür Mevkiindeki yapılaşmaya da son veriyoruz. Orada barakalar yıkılacak iskele kazıkları sökülecek.” dedi.

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu

Son Haberler