Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

LGS’YE BODRUM BAHÇEŞEHİR DAMGASI…

Yayınlanan

açık

bahçeşehir koleji LGS’YE BODRUM BAHÇEŞEHİR DAMGASI… bodrum bahcesehir koleji
  • bahçeşehir koleji LGS’YE BODRUM BAHÇEŞEHİR DAMGASI… mehmet tosun banner 2
  • bahçeşehir koleji LGS’YE BODRUM BAHÇEŞEHİR DAMGASI… Hakan Durna SM Con 05

2 Haziran’da bu yıl ilk kez gerçekleştirilen ve zorluk derecesi ile son yıllara damgasını vuran Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları belli oldu.

Bahçeşehir Kolejleri Türkiye genelindeki tüm kampüslerinde büyük bir başarıya imza attı.

2018 LGS’de Türkiye Genelinde 500 tam puan alan 18 öğrenciden 3’ü Bahçeşehir Kolejli. Geçtiğimiz yıl son kez uygulanan TEOG’da Yerleştirmeye Esas Puanlara göre Türkiye’de tam puan alan öğrenci sayısının 176 olduğu düşünüldüğünde; sınavın zorluk derecesindeki artış daha net anlaşılabiliyor. Bodrum Kampüsü de önceki yıllardaki TEOG başarısını LGS’de de sürdürdü.

Bahçeşehir Koleji Bodrum Kampüsü ulusal sınavlara hazırlık sürecindeki sistemli yapısı, öğrencilerinin azmi ve öğretmenlerinin emekleri ile ilçe 1.liğini elinde tutmayı başardı. Sınava katılım zorunluluğu olmamasına rağmen, tüm öğrencilerin sınava katıldığı Bodrum Kampüsünde; Türkiye genelinde; %0,02’lik dilime giren, aynı zamanda okul birincisi olan Hasan Kaya Güneri ve %0,07’lik dilime giren Yılmaz Eren Özsu ile % 0,40’lık dilime giren Ayça Kıvanç Hasdemir başta olmak tüm öğrencilerin total tablosu ile kitlesel bir başarı sevinci yaşandı.

bahçeşehir koleji LGS’YE BODRUM BAHÇEŞEHİR DAMGASI… bodrum bahcesehir koleji 2Kampüs Müdürü Barış Anıl Çakır, “Açıklanan 2018 LGS sonuçları; gerek Türkiye geneli okullarımızda gerekse Bodrum Kampüsümüzde öğrencilerimizin yüzünün güldüğü, emeklerimizin karşılığını aldığımız bir şekilde sonuçlandı. Bu yıl sınav daha zordu. Tüm soruları doğru cevaplayarak tam puan alan öğrenci sayılarından da bu tablo çok net görülebiliyor. Bu yıl 18 birinci varken geçen yıl son kez uygulanan Teog’da bu sayı 176 idi. Bahçeşehir Koleji Türkiye Genelinde tüm sorulara doğru cevap vererek tam puan alan 3 öğrenci bulunuyor. Bodrum Kampüsü olarak da açıldığımız yıldan beri ilçedeki liderliğimizi sürdürüyoruz. % 0,02, % 0,07’lik ve % 0,40’lık dilemlerde öğrencimiz var. Elbette ki bir okulun başarısını sadece derecelik öğrencilerle ifade etmek yanıltıcı olur. Bizi sevindiren her zaman kitlesel başarımız olmuştur. Bu noktada emek harcayıp yorulan tüm çocuklarımızı yürekten kutluyor, onların hazırlık sürecinde her an yanlarında olan ve bilgi birikimleri ile onları donatan emektar öğretmenlerimize ve destekleri ile bizimle işbirliği içinde olan tüm velilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.”

Bu başarı tabi ki tesadüf değil. Bahçeşehir Kolejlerinde sınav başarısının sırrı; “Ulusal Sınavlara Hazırlık Sistemi” mizdir. TümBahçeşehir Kolejlerinde eş zamanlı olarak uygulanan Ulusal Sınavlara Hazırlık Sistemi ile öğrenciler 5.sınıftan itibaren; yıl boyu liseye geçiş sınavına yönelik deneme sınavlarına katılır. Deneme sınavlarıyla düzenli olarak hazırlık sınavına giren öğrencilerin eksikleri tespit edilerek, sonuca göre hemen etüt, dikkat ya da rehberlik çalışması yapılır. Yıl boyunca yapılan deneme sınavlarında öğrencilerin sorumlu olduğu kazanımlardan sorular sorularak öğrencinin konuyu tekrar edip etmediği, uzun süreli hafızaya kodlayıp kodlamadığı, konular arasındaki sarmal geçiş becerisi kontrol edilir. Tüm bunları yaparken çocuklarımızın sosyal aktivitelerden geri kalmamasını ve çok yönlü gelişimlerini ilke olarak edindiğimizden sınav hiçbir zaman hayatın merkezine yerleşmiyor ve kaygı oluşturmuyor.’’ dedi.

bahçeşehir koleji LGS’YE BODRUM BAHÇEŞEHİR DAMGASI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… yal  kavakspor ali ihsan tekin
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 2
  • alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… Hakan Durna SM Con 05

Yalıkavakspor Hentbol Takımının teknik sorumlusu Ali İhsan Tekin sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak görevini bıraktığını açıkladı. 

Bugün itibarıyla Yalıkavak Spor Kulübünden ayrılmış bulunmaktayım diye başlayan görevden ayrılma mesajı şöyle;

“Uzun vade de yaptığımız planlarda ortak noktada buluşamamız ve takımın ligde kalması garanti olması sebebi ile ekonomik anlamda takımı daha fazla yormamak için ligin bitimine 4 hafta kala ayrıldım. Burada bana destek olan sporcu, yönetici ve teknik ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Allah yolunuzu açık etsin.”

alİ İhsan tekİn ALİ İHSAN TEKİN YALIKAVAK S.K.’DAKİ GÖREVİNDEN AYRILDI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser5
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 2
  • halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… Hakan Durna SM Con 05

Deniz kirlenirse kim gelir buraya!

Demokrat Parti (DP) Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Turgutreis’te düzenlenen konserde konuştu. Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çeken Kaynar, işe Turgutreis’te başlayacağını bir kere daha tekrar etti.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser6

Yıllardır fosseptiği denize döküyorlar…

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’te düzenlenen açık hava etkinliğine katıldı. Etkinlikte Can&Aylin grubu bir konser verdi. Meydanı dolduran yüzlerce Turgutreisli çalan parçalara eşlik etti, bol bol dans etti. Etkinlikte konuşan Halil İbrahim Kaynar Turgutreis’in alt yapı eksikliğine dikkat çekerek; “Her gittiğim yerde söylüyorum, burada bir kez daha ısrarla tekrar ediyorum; Bodrum’un en sorunlu beldesi Turgutreis. Burada çok ciddi alt yapı sorunları var. Sokaklara akan pis suların içinde çocuklarımız oynuyor. Vatandaşlarımız büyük sıkıntı çekiyor. Yıllardır Turgutreis’in fosseptiği çökme yapılıp biraz dinlendikten sonra arıtılmadan denize bırakılıyor. Yazık günah değil mi? Deniz kirlenirse kim gelir buraya? Deniz sadece Turgutreis’te kirlenmiyor ki! Buradan bu atıklar Gümüşlük’e, Yalıkavak’a gitmiyor mu? Çok acilen Turgutreis’te alt yapıyı çözmeliyiz. O yüzden işe Turgutreis’ten başlayacağım” dedi.

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar daha sonra Can&Aylin ikilisinin şarkılarına eşlik etti, vatandaşlarla birlikte güzel bir gece geçirdi.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… kaynar konser3

halil ibrahim kaynar KAYNAR: TURGUTREİS’TE YILLARDIR FOSSEPTİĞİ DENİZE BIRAKIYORLAR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

ASAYİŞ

KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 2
  • konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum Konacık Mahallesinde meydana gelen yangın söndürülürken, personel lojmanı olarak kullanılan binada büyük çapta maddi hasar meydana geldi. 

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 1Bugün öğle saatlerinde Konacık Mahallesi, Alparslan Türkeş Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bir işletmenin personel lojmanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangının büyümesi ile dumanları fark eden çevredeki vatandaşlar, itfaiye ekiplerinden yardım istedi.

Bölgeye Bodrum İtfaiye Grup Amirliği ekipleri ile polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri söndürme çalışması yaptığı sırada polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri de yaşanabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı hazır bekledi. İtfaiye ekipleri, yaptığı yoğun müdahale sonrasında yangın söndürerek soğutma çalışması yaptı. Polis ve itfaiye yangının çıkış nedeni ile ilgili inceleme yaparken lojmanda büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… konacik yangin 3

konacikta yangin KONACIK’TA ÇIKAN YANGIN’DA MADDİ HASAR MEYDANA GELDİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler