Bizimle iletişime geçin

ASAYİŞ

BODRUM TRAFİĞİNE HAVADAN DENETLEME…

Yayınlanan

açık

helikopter BODRUM TRAFİĞİNE HAVADAN DENETLEME… bodrum a havadan denetleme 1
helikopter BODRUM TRAFİĞİNE HAVADAN DENETLEME… divenire group2

2018 yaz sezonunda hizmet verecek olan gece görüşlü termal kameralı polis helikopteri ile; trafikte hız, hatalı sollama, asayiş, göçmen kaçakçılığı, başta olmak üzere birçok olaya daha hızlı müdahale edilecek.

Helikopterli ilk uygulamaya Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya da helikopterle katılarak havadan sevk etti.

helikopter BODRUM TRAFİĞİNE HAVADAN DENETLEME… bodrum a havadan denetleme 2Bodrum da, polis helikopterinin desteğiyle yakın araç takibiyle trafik uygulaması yapıldı. Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Raşit Tosun: “Helikopter, Havacılık Dairesi Başkanlığımızdan geldi. Turizm sezonu boyunca tahsis edildi. Donanımlı ve termal kamerasıyla gece ve gündüz görüntü alabiliyor. Yaklaşık bin 500 metrelik menzilden plaka okuma sistemine de sahip” dedi.

Muğla Emniyet Müdürlüğünce, yaz sezonu boyunca il genelinde hizmet verecek gece görüşlü kızıl ötesi ve termal duyarlılığa, plaka okuma ve laser teknolojili,  üstün kamera donanımına sahip olan polis helikopteri, Bodrum da ilk uygulamasına katıldı. Gece ve gündüz havadan görüntü kaydetme özelliğine sahip helikopter, Milas-Bodrum karayolu üzerinde yakın araç takibi yaptı.

Helikopterdeki görüntüler özel bir donanımla canlı olarak uygulama noktasında monitöre aktarıldı. Helikopterden belirlenen araçlar trafik noktasında durdurularak kurallara uygun araç sürenlere teşekkür edildi. Uygulamaya katılan bazı sürücüler ise helikopter destekli uygulamaların çok başarılı olduğunu ifade ettiler.

helikopter BODRUM TRAFİĞİNE HAVADAN DENETLEME… bodrum a havadan denetleme 3Bodrum’un bütün alanlarında uygulamalara ağırlık vereceklerini belirten Tosun, “Özellikle trafik kurallarını ihlal eden araçlarda, hatalı sollamalar, yakın takipler tamamen havadan kontrol edilecek. Bu uygulama Marmaris ve Fethiye’de de yapılacak.” Dedi.

Yapılan uygulamadaki amacın, halkın zarar görmemesi ve trafik kazalarının önüne geçmek için ön tedbir sağlamak olduğunu anlatan Tosun, özellikle Yalıkavak bölgesinde hatalı sollamalar nedeniyle çok kaza olduğunu ifade ederek Yalıkavak bölgesine ağırlık vereceklerini anlattı.

Tosun “Herhangi bir olumsuz durumun önüne geçmek ve sezonu rahat atlatmak için en üst seviyede uygulama yapıyoruz. Helikopter, sadece trafik değil, asayiş suçlarda da, plajlarda yaşanacak olumsuzluklarda, hırsızlık olaylarında veya bir kovalamaca da olsun, her türlü olaylarda hizmet verecek.” Dedi.

helikopter BODRUM TRAFİĞİNE HAVADAN DENETLEME…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… apart poseptik
gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ… divenire group2

Gündoğan’da bir apartın pompalı düzenek kurarak denize foseptik boşalttığı iddia edildi. Zabıta ekipleri olayla ilgili inceleme yaptı. 

Edinilen bilgiye göre Gündoğan Küçükbük Mahallesi’nde denize foseptik boşaltıldığı iddiası üzerine, mahalle muhtarı Ali Akbulut, Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile bölgeye gitti. Burada zabıta ekipleri ile birlikte inceleme yapıldı. Denize foseptiğin boşaltıldığı anda bahsekonu pompanın fişini zabıta görevlisi çekti. Fişin çekilmesinin ardından denize akan foseptik durdu. Fişin yeniden takılmasıyla foseptik yeniden akmaya başlandı.

İncelemede pompa düzeneği ve denize boşaltılan foseptik cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı.

Zabıta ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

gündoğan FOSEPTİĞİNİ DENİZE BOŞALTAN APARTA ZABITADAN SUÇ ÜSTÜ…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

turgutreis açıkları BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI… G  MEN TEKNES
turgutreis açıkları BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI… divenire group2

Turgutreis açıklarında batan göçmen teknesinde 12 kişi hayatını kaybetti.

Turgutreis Mahallesi açıklarındaki Hüseyin Burnu önlerinde içinde kaçak göçmenlerin bulunduğu bir tekne bu sabah saatlerinde battı. Olayla ilgili ihbar alınmasının ardından olay yerine Sahil Güvenlik botları, Sahil Güvenlik Dalış Timi ve Sahil Güvenlik helikopteri sevk edildi. Suda bitkin halde bulunan 31 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik botuna alınarak kurtarıldı.

İçerisinde yaklaşık 40 kişinin bulunduğu öğrenilen teknede kayıp olanlar için de çalışma başlatıldı. Dalgıçların çalışması sonunda denizde ilk önce 8 kişinin cesedine ulaşıldı. 34 metre derinlikte bulunan teknedeki olası başka kayıpları arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Bodrum’da batan fiber teknede, 4 kaçak göçmenin daha cansız bedenine ulaşıldı. Tekne faciasında ölenlerin sayısı, 12’e yükseldi. Yaşamını yitiren kaçak göçmenlerden 9’unun yetişkin, 3’ünün ise çocuk olduğu belirtildi. Bunlardan 8’inin erkek ve 1’inin kadın yetişkin olduğu, 2’sinin erkek çocuğu, 1’inin ise kız çocuğu olduğu kaydedildi. Suriye, Filistin ve Somali uyruklu kaçak göçmenlerin kimlik tespit çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.

turgutreis açıkları BATAN GÖÇMEN TEKNESİNDE ÖLÜ SAYISI 12’YE ULAŞTI…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

gÜmÜŞlÜk mahallesİ GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU… g m  l k yang n
gÜmÜŞlÜk mahallesİ GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU… divenire group2

Bodrum Gümüşlük mahallesinde  makilik alanda çıkan yangın söndürüldü.

Gümüşlük Mahallesi’ndeki makilik alanda başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı.
İhbar üzerine bölgeye sevk edilen Muğla Orman Bölge Müdürlüğüne ait iki helikopter, 10 arazöz ve yangın söndürme ekipleri alevlere müdahale etti.
Yaklaşık bir hektarlık alanın zarar gördüğü yangın söndürüldü.
Soğutma çalışmaları ve yangının çıkış nedeninin tespiti için çalışmalar sürüyor.

gÜmÜŞlÜk mahallesİ GÜMÜŞLÜK MAHALLESİNDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU…  rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler