Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

CHP’Yİ KİŞİSEL SİYASİ HEDEFLERİ İÇİN KULLANIYOR…

Yayınlanan

açık

acar ünlü CHP’Yİ KİŞİSEL SİYASİ HEDEFLERİ İÇİN KULLANIYOR… acar unlu ye kisisel hedef suclamasi
acar ünlü CHP’Yİ KİŞİSEL SİYASİ HEDEFLERİ İÇİN KULLANIYOR… divenire group2

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Yönetim Kurulu’ndan istifa eden 9’u asil,15 üye, basın açıklamasıyla istifalarının gerekçesini açıkladı.

İsifaların nedeninin, CHP Marmaris İlçe Başkan Acar Ünlü’nün partinin imkanlarını, kendi kişisel siyasi hedefleri için kullanması olduğu belirtildi.

Geçen hafta cuma günü CHP Marmaris İlçe Teşkilatı’nda yönetim kurulundaki 9’u asil,15 üye, Gençlik Kolları yönetiminde de 15 üye görevlerinden istifa etti. İstifalar sonrası Acar Ünlü başkanlığındaki CHP Marmaris İlçe yönetimi düştü. Ancak, CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü’nün sosyal medya hesabında ve yaptığı görüşmelerde halen görevde olduğunu söylemesi üzerine, istifa eden yönetim kurulu üyeleri bugün parti binasında basın açıklaması yaptı. İstifa eden parti yöneticilerinhin eksiksiz katıldığı açıklamada, CHP Marmaris İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu eski Sekreteri Tolga Akbay, “İlçe yönetimi içerisinde son dönemde yaşadığımız sıkıntılar, partimizi ve bizleri zora sokmuştur. Partimizin temel felsefelerinin yok sayıldığı bir yönetim anlayışıyla karşı karşıya kaldık. Özlemini duyduğumuz, ancak bu dönem, ilçe yönetimimizde tesis edemediğimiz, ilçe başkanının yönetim anlayışıyla mutabık olmadığımız bazı konulardan bahsetmek istiyoruz. Ben değil, biz anlayışının temel alınmaması, ülkemizin, Marmarisimiz’in ve partimizin menfaatlerinin her şeyin üstünde tutulmaması, tüm kurumlarla barışık, huzur içerisinde bir yönetimi anlayışını tesis edememek, kişisel siyasi çıkarlar için partimizin araç olarak kullanılması, tüm bu konular, son dönem yönetiminde, İlçe Başkanı Acar Ünlü ile sürekli ihtilaf halinde olduğumuz konular olmuştur. 24 Haziran seçimlerinde, Muğla İl Başkanlığı kendi yönetimi dışından, seçim yürütme komitesi başkanı ve çalışma ekibi kurarken, Ünlü yönetime ve örgüte sormadan, bilgi vermeden İlçe Seçim Komitesi kurmuştur. Bu komite Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçim çalışmalarını iyi organize edememiş, kargaşa yaratarak sağlıklı bir çalışma ortamı oluşmasını engellemiştir. İlçe Başkanı, yönetim kurulu üyelerinin defalarca talep etmesine rağmen, seçim süresince yönetim kurulu toplantısı yapmamış ve seçim çalışmalarından yönetim kurulu üyelerine bilgi vermemiştir. CHP Marmaris İlçe Yönetim Kurulu’ndan 9 asil ve 5 yedek üye 5 Temmuz 2018 tarihinde noter kanalıyla istifa ettik. İstifamızı noter kanalıyla CHP Marmaris İlçe Başkanlığımıza ve CHP Genel Merkezi’ne ilettik. İl Başkanlığımız’a da elden götürerek teslim ettik. Aynı gün noter istifa dilekçemizi elden ilçe başkanlığımıza da götürdük. Ama ilçe başkanımızın, talimatla İlçe Başkanlığı binamızı kapattırmış olduğunu öğrendik” dedi.

Akbay, istifa dilekçelerinde belirtikleri ana sebepleri ise şöyle sıraladı:

“İlçe başkanının, partiyi ve yönetimi ilgilendiren konularda yönetim kurulunun fikir, görüş ve ortak kararını almadan bireysel olarak hareket etmesi. İlçe başkanı şehir dışına çıktığında, tüzükte belirtilmesine rağmen, yerine vekil bırakmayarak, ‘Ben varsam parti var. Yoksam parti yok’ anlayışıyla ilçe başkanlığının temsilini sekteye uğratması. İlçe başkanının partinin imkanlarını, kendi kişisel siyasi hedefleri için kullanması. İlçe başkanının rakip siyasi partilerin fikriyle mücadele etmek yerine, partiyi ve seçilmişleri zora sokacak şekilde, devlet kamu kurum ve kuruluşlarıyla gereksiz yere gerilim yaratıp bu gerilimden yararlanarak, kendi kişisel reklamını yapma anlayışında olması. CHP tüzüğü gereği Acar Ünlü’nün ilçe başkanlığı ve yönetimi düşmüştür. Benzer sebeplerle İlçe Gençlik Kolları yönetimi de düşmüştür. Bundan sonraki süreç, parti tüzüğümüz doğrultusunda devam edecektir. Siyasi yaşamımızda, şimdi olduğu gibi, partimizin ilkeleri doğrultusunda çalışarak partimizin bayrağını daha yukarılara çıkarmak için görev yapacağız.”

acar ünlü CHP’Yİ KİŞİSEL SİYASİ HEDEFLERİ İÇİN KULLANIYOR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler