Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

CHP’Yİ KİŞİSEL SİYASİ HEDEFLERİ İÇİN KULLANIYOR…

Yayınlanan

açık

acar ünlü CHP’Yİ KİŞİSEL SİYASİ HEDEFLERİ İÇİN KULLANIYOR… acar unlu ye kisisel hedef suclamasi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Marmaris İlçe Yönetim Kurulu’ndan istifa eden 9’u asil,15 üye, basın açıklamasıyla istifalarının gerekçesini açıkladı.

İsifaların nedeninin, CHP Marmaris İlçe Başkan Acar Ünlü’nün partinin imkanlarını, kendi kişisel siyasi hedefleri için kullanması olduğu belirtildi.

Geçen hafta cuma günü CHP Marmaris İlçe Teşkilatı’nda yönetim kurulundaki 9’u asil,15 üye, Gençlik Kolları yönetiminde de 15 üye görevlerinden istifa etti. İstifalar sonrası Acar Ünlü başkanlığındaki CHP Marmaris İlçe yönetimi düştü. Ancak, CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü’nün sosyal medya hesabında ve yaptığı görüşmelerde halen görevde olduğunu söylemesi üzerine, istifa eden yönetim kurulu üyeleri bugün parti binasında basın açıklaması yaptı. İstifa eden parti yöneticilerinhin eksiksiz katıldığı açıklamada, CHP Marmaris İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu eski Sekreteri Tolga Akbay, “İlçe yönetimi içerisinde son dönemde yaşadığımız sıkıntılar, partimizi ve bizleri zora sokmuştur. Partimizin temel felsefelerinin yok sayıldığı bir yönetim anlayışıyla karşı karşıya kaldık. Özlemini duyduğumuz, ancak bu dönem, ilçe yönetimimizde tesis edemediğimiz, ilçe başkanının yönetim anlayışıyla mutabık olmadığımız bazı konulardan bahsetmek istiyoruz. Ben değil, biz anlayışının temel alınmaması, ülkemizin, Marmarisimiz’in ve partimizin menfaatlerinin her şeyin üstünde tutulmaması, tüm kurumlarla barışık, huzur içerisinde bir yönetimi anlayışını tesis edememek, kişisel siyasi çıkarlar için partimizin araç olarak kullanılması, tüm bu konular, son dönem yönetiminde, İlçe Başkanı Acar Ünlü ile sürekli ihtilaf halinde olduğumuz konular olmuştur. 24 Haziran seçimlerinde, Muğla İl Başkanlığı kendi yönetimi dışından, seçim yürütme komitesi başkanı ve çalışma ekibi kurarken, Ünlü yönetime ve örgüte sormadan, bilgi vermeden İlçe Seçim Komitesi kurmuştur. Bu komite Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçim çalışmalarını iyi organize edememiş, kargaşa yaratarak sağlıklı bir çalışma ortamı oluşmasını engellemiştir. İlçe Başkanı, yönetim kurulu üyelerinin defalarca talep etmesine rağmen, seçim süresince yönetim kurulu toplantısı yapmamış ve seçim çalışmalarından yönetim kurulu üyelerine bilgi vermemiştir. CHP Marmaris İlçe Yönetim Kurulu’ndan 9 asil ve 5 yedek üye 5 Temmuz 2018 tarihinde noter kanalıyla istifa ettik. İstifamızı noter kanalıyla CHP Marmaris İlçe Başkanlığımıza ve CHP Genel Merkezi’ne ilettik. İl Başkanlığımız’a da elden götürerek teslim ettik. Aynı gün noter istifa dilekçemizi elden ilçe başkanlığımıza da götürdük. Ama ilçe başkanımızın, talimatla İlçe Başkanlığı binamızı kapattırmış olduğunu öğrendik” dedi.

Akbay, istifa dilekçelerinde belirtikleri ana sebepleri ise şöyle sıraladı:

“İlçe başkanının, partiyi ve yönetimi ilgilendiren konularda yönetim kurulunun fikir, görüş ve ortak kararını almadan bireysel olarak hareket etmesi. İlçe başkanı şehir dışına çıktığında, tüzükte belirtilmesine rağmen, yerine vekil bırakmayarak, ‘Ben varsam parti var. Yoksam parti yok’ anlayışıyla ilçe başkanlığının temsilini sekteye uğratması. İlçe başkanının partinin imkanlarını, kendi kişisel siyasi hedefleri için kullanması. İlçe başkanının rakip siyasi partilerin fikriyle mücadele etmek yerine, partiyi ve seçilmişleri zora sokacak şekilde, devlet kamu kurum ve kuruluşlarıyla gereksiz yere gerilim yaratıp bu gerilimden yararlanarak, kendi kişisel reklamını yapma anlayışında olması. CHP tüzüğü gereği Acar Ünlü’nün ilçe başkanlığı ve yönetimi düşmüştür. Benzer sebeplerle İlçe Gençlik Kolları yönetimi de düşmüştür. Bundan sonraki süreç, parti tüzüğümüz doğrultusunda devam edecektir. Siyasi yaşamımızda, şimdi olduğu gibi, partimizin ilkeleri doğrultusunda çalışarak partimizin bayrağını daha yukarılara çıkarmak için görev yapacağız.”

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

KARSANAT “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ

Yayınlanan

açık

Tarafından

karsanat 2019 konserlerine başlıyor KARSANAT  “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ arena karsanat konser

Karya Kültür ve Sanat Derneği  2019 sezonunu, Artçı Sanat organizasyonu ile  çok özel bir repertuvar ile 21 Şubat 2019 Saat 20.00’de Herodot Kültür Merkezi’nde açıyor. 

Karsanat Sanat Kurulu üyelerinden, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Viyola Bölümü emekli öğretim üyelerinden Çiğdem Epikmen’in sanat danışmanlığında gerçekleşecek olan bu konserde, üyelerinin her biri solist ve orkestra üyesi olarak kendini kanıtlamış, Türkiye’de ve yurtdışında ülkemizi başarıyla temsil etmekte olan Trio Likya müzisyenleri Bodrumlu sanatseverlerle buluşuyor.

karsanat 2019 konserlerine başlıyor KARSANAT  “ROMANTİK DÖNEMDEN, LATİN DÜNYASINA” KONSERİ   i  dem

Çiğdem Epikmen Trio Likya ve programı şöyle anlatıyor:  “Viyolonist Nilgün Yüksel, çellist Poyraz Baltacıgil ve piyanist Barış Büyükyıldırım; konserin ilk bölümünde, Alman Romantik Dönem bestecisi, piyanist ve orkestra şefi olan, çağdaşları içinde eserleri ve stili ile çok önemli bir yeri olan Felix Mendelssohn  , 1 No’lu Piyanolu Trio’sunu seslendiriyor. Mendelssohn, dört bölümden oluşan bu eseri 1839 yılında bestelemiştir. Bach ve Schubert’i unutulmak üzereyken hatırlatan ve eserlerini gün ışığına çıkaran, dolayısıyla da dünya müzik tarihine çok önemli bir katkı ve gelişme şansı bırakmış olan bir bestecidir. Mendelssohn, bir mektubunda ölümü tanımlarken “Keder ve ayrılıklar bitse de müziğin sürmesi umut edilir” demiş. Biz de konserimizin ikinci bölümünde, müzik tarihine damgasını vurmuş iki önemli besteci ile umudumuzu yaşatmaya devam ediyoruz. İkinci bölümün ilk eseri olarak, 20. Yüzyılın en büyük piyanist  ve bestecilerinden biri olan ve Rus romantizminin son temsilcisi olarak görülen Sergey Rachmaninov’un Sol Minör “Elegiaque” adlı eserini dinleyeceğiz. Bu eseri, 1893 yılında Tchaikovsky’nin ölümü üzerine bestelemiş olan Rahmaninov, ne yazık ki Sovyet Devrimi sonrasında, Rusya’da “burjuva” müziği bestecisi olarak görüldüğü için, hayatına ABD vatandaşı olarak devam etmiştir. 1943 yılında ABD’de hayatını kaybeden bu büyük bestecinin ölmeden önceki tek tesellisi, müziğinin kendi ülkesinde de değer görmeye başlaması olmuştur. Konserin üçüncü eseri ile, Alman ve Rus romantizminden sonra hep birlikte Arjantin’e doğru bir yolculuğa çıkacağız. 20. yüzyıl bestecilerinden Buenos Aires’li bandoneonist ve besteci Astor Piazzola’ya ait “Dört Mevsimler” adlı eseri ile, ilk iki eserdeki romantizmin duygusal ve zaman zaman naif tınıları, yerini latin dünyasının tutkulu ve vurucu notalarına bırakacak.Piazzola tangoyu geleneksel halinden çıkarıp geliştiren bir besteci olmakla beraber,“Tango Nuevo”stilinin de kurucusudur. Kendi tarzına daima sadık kalan besteci, bandoneon konçertolarını tüm dünyada en önemli senfoni orkestralarıyla birlikte yorumlamıştır. 1968 yılında piyano için bestelediği bu eserinin çeşitli enstrüman kombinasyonları ile yorumları bulunmakta olup, en çok yaylı orkestralar tarafından seslendirilmektedir. Besteci bu eserde, Arjantin’in değişen Dört Mevsimi’ni anlatmaktadır. Müzik tarihinde, her biri kendi döneminin en büyüklerinden olan bu üç besteciye ait, üç önemli eserin; Trio Likya’nın değerli yorumları ile Bodrum’lu klasik müzik dinleyicilerinin zevkine hitap edeceğinden eminiz. 21.Şubat akşamı saat 20.00 ‘da, Herodot Kültür Merkezi’nde görüşmek dileğiyle… Biletleri Avenue AVM-Artçı Sanat Stüdyosu ve Oasis AVM-İmge Kitapevi ve Biletix’den temin edebilirsiniz. “

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM DTO’DAN ÜYELERİNE İNDİRİMLİ SAĞLIK HİZMETİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum deniz ticaret odası BODRUM DTO’DAN ÜYELERİNE İNDİRİMLİ SAĞLIK HİZMETİ… arena bodrum dto anla  ma

İMEAK Bodrum Deniz Ticaret Odası (DTO), Bodrum Amerikan Hastanesiyle anlaşarak, üyelerine sağlık hizmetleri konusunda ‘özel indirim’ olanağı sağladı.

Bodrum Amerikan Hastanesiyle yapılan görüşmeler sonrasında Bodrum DTO, 600 üyesi, aileleri ve üyelerinin çalışanlarını kapsayacak bir sağlık anlaşması imzaladı. DTO Bodrum Şubesi hizmet binasında gerçekleşen ‘özel indirimli sağlık hizmet protokolü’ nün imzalarını Başkan Orhan Dinç ve Bodrum Amerikan Hastanesi Kurumsal İletişim Sorumlusu Tuğçe Erdemli Fişek attı. İmzalanan protokolle, Bodrum DTO’ nun üyeleri, aileleri ve çalışanlarından oluşan binlerce kişi, Türkiye genelindeki Amerikan Hastanelerinden alacakları sağlık hizmetlerinden % 45 indirimden yararlanma imkanına sahip oldu. Protokolün imza altına alınmasından sonra bir konuşma yapan Bodrum DTO Şube Başkanı Orhan Dinç şunları söyledi; “Göreve geldiğimiz günden bu yana ben ve yönetimdeki tüm arkadaşlarımla birlikte odamızın kurumsallaşması konusunda önemli çabalar harcıyoruz. Bu çabalarımızın içinde üyelerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak anlaşmalarda var. Bu anlaşmalardan birini de Türkiye’nin birçok noktasında hizmet veren Amerikan Hastaneleri ile yaptık. Üyelerimizle birlikte ailelerini ve çalışanlarını kapsayan önemli olduğuna inandığımız bir sağlık anlaşmasının altına imzamızı attık. Bodrum Amerikan Hastanesi yönetiminin bize gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.”

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR.

Yayınlanan

açık

Tarafından

tema bodrum TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR. arena tema vakf

tema bodrum TEMA VAKFI BODRUM’DA AKTİF GÖNÜLLÜLER ARIYOR. gonullu il temsilcisi 2019 Bodrum

Okumaya devam et

Son Haberler