Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MARMARİS’TE “ACAR” HAMLELERİ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

acar MARMARİS’TE “ACAR” HAMLELERİ DEVAM EDİYOR… marmaris acar unlu 1

CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü,  aynı zamanda dayısı olan ve son 3 dönemdir Marmaris Belediye Başkanlığını yürüten Ali Acar’ın tüm karşı hamlelerine karşılık duruşundan vazgeçmeyerek, yaklaşan yerel seçimlerde Marmaris Belediye Başkanı Adayı olduğunu, kamuoyu önünde bir kez daha açıkladı.

Marmaris’te “ACAR” hamleleri devam ediyor…

Geçen hafta Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’a yakınlığıyla bilinen; 9 asil 5 yedek, toplam 14 CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesinin istifasıyla boşluğa düşürülen CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü; üst yönetim olan CHP Muğla İl Başkanlığı’ndan gelecek karar beklenirken karşı atak yaparak, kamuoyu önünde basın toplantısı yaptı ve  önümüzdeki yerel seçimlerde Marmaris Belediye Başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı.

CHP Marmaris İlçe Başkanlığında 10 Temmuz’da gerçekleşen toplantıya Acar Ünlü destekçisi partililer yoğun katılım gösterirken, yaşanan izdiham sonucu toplantı, parti binasının bulunduğu caddeye taştı.

acar MARMARİS’TE “ACAR” HAMLELERİ DEVAM EDİYOR… marmaris acar unlu 2Marmaris CHP’nin son iki dönemdir İlçe Başkanlığını sürdüren ve aynı zamanda CHP Marmaris Belediye Meclis Üyesi olan Acar Ünlü açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Siyaset iddia ve bir hedef işidir. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevine üyelerimizin iradesi ile geldiğim günden bu yana görevimin gereklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım.  Cumhuriyet Halk Partisi adına yaptığım hizmetleri Marmaris halkından gelen istek ve bana yüklediği sorumluluk gereği bir üst basamağa taşıma motivasyonum oluştu. Ve çalışmalarımı, hizmetimi doğduğum, büyüdüğüm ata topraklarıma Marmaris Belediye Başkanı sıfatı ile sürdürmek istiyorum. Bu irademi resmileştirerek kamuoyu ile paylaşıyorum.  Marmaris’e bugüne kadar verilen olumlu hizmetlerin değerinin farkındayız. Bu hizmetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Marmaris’in potansiyeli ve çağın gerekleri, daha katılımcı, evrensel standartlarda bir vizyonu dinamik bir şekilde hayata geçirebilecek yeni bir yönetim anlayışına ihtiyaç duyulduğunu ortaya koymaktadır. Özellikle Belediye Meclis üyeliği ve CHP Marmaris İlçe Başkanlığı görevlerim süresince, Marmaris’in her kesimi ile kurmuş olduğum yakın temaslar, bu yöndeki dönüşümün, geniş kitlelerin ortak taleplerinin başında geldiğini göstermiştir.

Şimdi sizlere ana başlıklar çerçevesinde nasıl bir Marmaris hayal ettiğimden bahsetmek isterim: Yerel değerlerin üretimini, başta eğitim desteği olmak üzere kurumsallaştırarak, markalaştırarak sürdürebilirliğini sağlayan bir Marmaris. Bir Milli Park ile çevrelenen kent merkezinde olmanın bilinci ile canlı hayatına en az müdahale edecek üretim alanlarının hayata geçirildiği bir Marmaris. Tarihi ve kültürel mirasından yararlanarak yeni ve ilham veren uluslararası etkinliklere imza atan, değer üreten bir Marmaris. Marmaris’te turizmin çeşitlendirilmesi ve ticari faaliyetin yıl boyu sürmesi için, başta AB fonları olmak üzere Uluslararası finans kaynaklarını temin edebilecek kurumsal altyapıyı oluşturarak, projeler geliştirmek artık bir ihtiyaçtan öte, zorunluluktur. Kent yaşayanlarının ortak sorun ve taleplerinin özgürce dile getirilebildiği, ilgililere kolaylıkla ulaşılıp paylaşılabildiği ve ortak akıl ile sonuca götürüldüğü katılımcı bir Marmaris.  Proje yarışması uygulamamızda olduğu gibi yerelden gelen yaratıcı katkıların kapsamlı şekilde hayata geçirildiği bir Marmaris.  Atatürk’ün önderliğini yaptığı çağdaş, laik ve akılcı toplumsal yapımızı koruma ve geliştirme yönünde dayanışan bir Marmaris. Başta imarla ilgili konular olmak üzere, belediye faaliyetlerinde herkese eşit mesafede duran, adil bir Marmaris. İnsanları özellikleri veya tercihleri nedeniyle asla ötekileştirmeyen uzlaşmacı ve demokratik bir Marmaris. Başta sokak hayvanları olmak üzere habitatımızdaki tüm canlıların haklarına ve yaşam kalitesine sahip çıkan, çözüm üreten bir Marmaris. Ekolojinin gereklerini çağdaş bir çizgide kararlılıkla yerine getiren; atık yönetimi, geri ve ileri dönüşüm, karbon ayak izi konularına duyarlı, temiz bir Marmaris.  Yeşil binaların, gelişen teknoloji ve sağlanacak teşviklerle yaygınlaştığını göreceğimiz, kendi kendine yeten bir Marmaris (kendi enerjisini üreten atık suyunu arıtarak belirli alanlarda kullanabilen, yalıtımı yüksek vb. özellikleri ile karbon ayak izi oldukça küçülen akıllı evler)  Körfez içi ve yaklaşma sularındaki deniz kirliliğinin devamlı olarak ölçüldüğü ve gerektiğinde hızlı bir müdahale ile, sünger çıkarılan günlerdeki gibi denizi her an temiz olan bir Marmaris. İyilik, bilim ve akıl temelli, kültür ve sanat ile yoğrulmuş estetik anlayışın mimarisinden, yollarına, turizm tarzından, insan ilişkilerine kadar her alanına yansımış bir Marmaris. Yerel kaynaklarının yaratıcı gücünden beslenen özgün festivaller ve kültür sanat etkinlikleriyle dünya çapında cazibe odağı olan, sosyal bir Marmaris. Alanlarında öne çıkmış sanatçı ve akademisyenlerin yaşamlarını sürdürmek için tercih ettiği bir Marmaris.

Sonuç olarak yaşayanı da çalışanı da misafiri de gülümseyen bir Marmaris. Atatürk’ün temellerini atmış olduğu Cumhuriyetimizin ilkelerine, demokrasi ve çok sesliliği esas alan Parlamenter Sistemimize, hukukun üstünlüğü ilkesine ve nihayetinde yaşam şeklimize yönelik risklerin arttığı ve bir kısmının hayata geçirildiği bir dönemdeyiz.  Bizler, bu cennet Marmaris’imizde, benzer duygu ve düşünceye sahip insanların çoğunlukta olduğu bir yerde yaşamanın huzurunu ve güvenini hissederken, bir yandan da yaklaşan tehdidin büyüklüğünü algılamada zaman zaman yanılsamalarda bulunabiliyoruz.  Şu an bizler, Atatürk’ün mirasını sahiplenen, onu geliştirmeyi hedefleyen, çağdaş bir birey olabilmiş ve öyle kalmak için elinden geleni yapmak isteyenler, tabiiki fikir aykırılıklarımız, farklı önceliklerimiz olduğu gerçeğini de kabul ederek, bu tehdide karşı güçlerimizi efektif bir şekilde birleştirmeliyiz. Farklılıklarımızı demokratik bir şekilde tartışmak, partimizin gelenekleri arasında önemli bir yer tutmakla birlikte, seçim zamanı gibi kritik zamanlar geldiğinde bahse konu değerlerimizi korumak ve geliştirmek adına ortak aklı oluşturarak tek yumruk olmanın gerekliliğinin de bilincindeyiz.  Öncelikle değişik nedenlerle şu an yanımızda olmayan partili dostlarımızı, CHP ilkelerine inanan seçmenimizi, daha sonra ise benzer değerlere değişik öncelik dereceleri ile sahip olan diğer partilere oy veren Marmaris yaşayanlarını kucaklamaya, bu yolda birlikte yürümeye hazırız.” 

Haber/Foto: AjansSevgi Marmaris

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

BODRUM’DA YAPILAN UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 TUTUKLAMA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum narkotik şube BODRUM’DA YAPILAN UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 TUTUKLAMA… arena 2 tutuklama 1

Bodrum’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 4 kişiden 2’si çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi…

Bodrum Narkotik Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince sokak torbacılarına yönelik yapılan çalışmalarda M.K. ve S.B. ‘nin uyuşturucu madde sattığı tespit edildi. Bir süre takibe alınan şüphelilerin ilçe merkezindeki evine düzenlenen operasyonda M.K. ve S.B.’nin dışında B.T. ve A.D. isimli iki kadın gözaltına alındı.

bodrum narkotik şube BODRUM’DA YAPILAN UYUŞTURUCU OPERASYONUNDA 2 TUTUKLAMA… bodrumageldik yine operasyon yine uyusturucu

Emniyet ekiplerince yapılan aramalarda yüklü miktarda skunk maddesi, 2 öğütücü ile 1 hassas terazi ele geçirildi. Şüphelilerin evinde yapılan aramada ayrıca içerisinde uyuşturucu madde satışı yaptıkları kişilerin isimleri ile yapılan satışların parasal değerlerinin yazıldığı bir not defteri ele geçirildi. Gözaltı işlemleri tamamlanan B.T. ve A.D. isimli iki kadına uyuşturucu madde kullanmaktan işlem yapılırken, M.K. ve S.B. isimli iki şüpheli uyuşturucu madde ticareti yapmaktan sevk edildikleri mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR İSTANBUL’DAN 1 PUANLA DÖNDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR İSTANBUL’DAN 1 PUANLA DÖNDÜ… bodrumspor eyupspor 1
2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor ikinci devrenin ilk maçında deplasmanda Eyüpsspor ile golsüz berabere kaldı.
İstanbul Esenler Stadı’nda 13.00’de başlayan karşılaşmayı Bodrum’dan gelen yaklaşık 20 taraftarla birlikte Eyüpssporlu yaklaşık 100 taraftar izledi. Her iki takım taraftarları da takımlarını 90 dakika boyunca destekledi.
bodrumspor BODRUMSPOR İSTANBUL’DAN 1 PUANLA DÖNDÜ… bodrumspor eyupspor 2Eyüpsspor’un 10 kişi tamamladığı karşılaşmanın önemli pozisyonları ise şu şekilde:
Dakika 7‘de Bodrumspor’un kullandığı köşe vuruşundan dönen topu kapan Celal’in müsait pozisyonda yaptığı vuruş üstten auta çıktı.
Dakika 11‘de gelişen Eyüpspor atağında Kubilay Akyüz’ün çaprazdan vuruşu direğin dibinden auta çıktı.
Dakika 20‘de Bodrumspor’un kazandığı serbest vuruşta Hüseyin Kala topu Orhan’ın önüne bıraktı, Orhan’ın vuruşunda Eyüpsspor kalecisi Evren topu rahat kurtardı.
Dakika 22‘de gelişen Eyüpsspor atağında Yüksel Kayaalp’in sağ çaprazdan yaptığı vuruşta Kaleci Kaya topu kurtardı.
Dakika 49‘da gelişen Bodrumspor atağında Göksu’nun Harun ile yaptığı duvar pası sonrası yaptığı vuruşta top üstten auta çıktı.
Dakika 67‘de gelişen Bodrumspor atağında Hüseyin Kala’nın uzaktan şutunda Eyüpsspor kalecisi Enver topu iki hamlede tuttu.
Dakika 84‘de gelişen Bodrumspor atağında Cen Ekinci kaleci Enver ile karşı karşıya kalacağı sırada Eyüpssporlu Muhammet Yeşil Cem’in formasından çekerek pozisyonu bozdu. Karşılaşmanın hakemi Muhammet Yeşil’i ikinci sarı karttan kırmızı kartla oyun dışına gönderdi.
Bodrumspor karşılaşmanın kalan dakikalarında yakaladığı pozisyonlarda da aradığı golü bulamayınca karşılaşma golsüz beraberlikle sonuçlandı. Alınan bu sonuçla yeşil beyazlı ekip puanını 29’a yükseltirken 7’inci sıradaki yerini korudu. Karşılaşma sonrası havayoluyla Bodrum’a dönecek yeşil beyazlı ekip yarından itibaren, 23 Ocak Çarşamba günü Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu 2. maçında konuk edeceği Evkur Yeni Malatyaspor maçı hazırlıklarına başlayacak. İki takım arasında oynanan ilk karşılaşmayı Evkur Yeni Malatyaspor 3-2 kazanmıştı.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM BELEDİYESİ’NİN İSÇİLERİNE SENDİKA MANEVRALARI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum belediyesi BODRUM BELEDİYESİ’NİN İSÇİLERİNE SENDİKA MANEVRALARI… belediye iscilerinin sendika isyani 1

4857 Sayılı kanunla devlet kadrosunda bulunup, hakları korunan Bodrum Belediyesinde çalışan bir grup işçi, bağlı bulundukları Belediye – İş ( Türkiye Belediyeler ve Genel Hizmetler İşçileri Sendikası) sendikasının, haklarını korumaktan çok, kazanımları söz konusu olduğunda işveren gibi davrandığı iddiasıyla bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Haber / Foto: Ali Peltek

bodrum belediyesi BODRUM BELEDİYESİ’NİN İSÇİLERİNE SENDİKA MANEVRALARI… belediye iscilerinin sendika isyani 2Belediye işçileri adına konuşan Şeref Kars, “Sendika genel merkezinin haberi olduğunu sanmıyorum ama, Muğla temsilcimiz Ender Akbay’ın tartışma konusu olan uygulamalarından muzdarip durumdayız. Bizim haklarımızı korumak adına, bizim avukatımız gibi olması gereken Muğla temsilcisinden; ölüm yardımı, yaptığımız işin görev tanımı ve getirisi, mesailer konusundaki uygulamalarından rahatsızız. Yaptığımız bir toplantıda 50 madde olan kooperatifleşmeden doğacak kazanımlarımız uyarınca öngörülen arsa tahsisi maddesinin protokolden çıkarılacağını bizzat bana ve arkadaşlarıma söyledi. Yıllık zam söz konusu olduğunda tamamen işçinin aleyhinde duruş sergilemektedir. Son 5 yıldır, açıklanan zorunlu zamma ek olarak 1 puan bile kazanımımız olmamıştır. Arkadaşlarımızla bir araya gelip, bir hukukçuyu vekil tayin ederek, haklarımızı arama kararı aldık.” dedi.

Konu hakkında bilgi almak için telefonla ulaştığımız Belediye – İş Muğla temsilcisi Ender Akbay’da işçilerin iddialarına karşı şunları söyledi:

“Görevde olduğumuzdan bu yana düşük yevmiyeler artırıldı. Görev tanımlaması ile ilgili çalışmalar devam etmekte. 7,5 saatin üzerindeki çalışmalarla % 50 arttırılarak verilmesini sağladık. Mağduriyet varsa gereken yapılır. Mevzuat hakkında tüm üyelerimiz bilgilendirilmektedir.” 

Okumaya devam et

Son Haberler