Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MARMARİS’TE “ACAR” HAMLELERİ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

acar MARMARİS’TE “ACAR” HAMLELERİ DEVAM EDİYOR… marmaris acar unlu 1
acar MARMARİS’TE “ACAR” HAMLELERİ DEVAM EDİYOR… reklam arena 4

CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü,  aynı zamanda dayısı olan ve son 3 dönemdir Marmaris Belediye Başkanlığını yürüten Ali Acar’ın tüm karşı hamlelerine karşılık duruşundan vazgeçmeyerek, yaklaşan yerel seçimlerde Marmaris Belediye Başkanı Adayı olduğunu, kamuoyu önünde bir kez daha açıkladı.

Marmaris’te “ACAR” hamleleri devam ediyor…

Geçen hafta Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’a yakınlığıyla bilinen; 9 asil 5 yedek, toplam 14 CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesinin istifasıyla boşluğa düşürülen CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü; üst yönetim olan CHP Muğla İl Başkanlığı’ndan gelecek karar beklenirken karşı atak yaparak, kamuoyu önünde basın toplantısı yaptı ve  önümüzdeki yerel seçimlerde Marmaris Belediye Başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı.

CHP Marmaris İlçe Başkanlığında 10 Temmuz’da gerçekleşen toplantıya Acar Ünlü destekçisi partililer yoğun katılım gösterirken, yaşanan izdiham sonucu toplantı, parti binasının bulunduğu caddeye taştı.

acar MARMARİS’TE “ACAR” HAMLELERİ DEVAM EDİYOR… marmaris acar unlu 2Marmaris CHP’nin son iki dönemdir İlçe Başkanlığını sürdüren ve aynı zamanda CHP Marmaris Belediye Meclis Üyesi olan Acar Ünlü açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Siyaset iddia ve bir hedef işidir. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevine üyelerimizin iradesi ile geldiğim günden bu yana görevimin gereklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım.  Cumhuriyet Halk Partisi adına yaptığım hizmetleri Marmaris halkından gelen istek ve bana yüklediği sorumluluk gereği bir üst basamağa taşıma motivasyonum oluştu. Ve çalışmalarımı, hizmetimi doğduğum, büyüdüğüm ata topraklarıma Marmaris Belediye Başkanı sıfatı ile sürdürmek istiyorum. Bu irademi resmileştirerek kamuoyu ile paylaşıyorum.  Marmaris’e bugüne kadar verilen olumlu hizmetlerin değerinin farkındayız. Bu hizmetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Marmaris’in potansiyeli ve çağın gerekleri, daha katılımcı, evrensel standartlarda bir vizyonu dinamik bir şekilde hayata geçirebilecek yeni bir yönetim anlayışına ihtiyaç duyulduğunu ortaya koymaktadır. Özellikle Belediye Meclis üyeliği ve CHP Marmaris İlçe Başkanlığı görevlerim süresince, Marmaris’in her kesimi ile kurmuş olduğum yakın temaslar, bu yöndeki dönüşümün, geniş kitlelerin ortak taleplerinin başında geldiğini göstermiştir.

Şimdi sizlere ana başlıklar çerçevesinde nasıl bir Marmaris hayal ettiğimden bahsetmek isterim: Yerel değerlerin üretimini, başta eğitim desteği olmak üzere kurumsallaştırarak, markalaştırarak sürdürebilirliğini sağlayan bir Marmaris. Bir Milli Park ile çevrelenen kent merkezinde olmanın bilinci ile canlı hayatına en az müdahale edecek üretim alanlarının hayata geçirildiği bir Marmaris. Tarihi ve kültürel mirasından yararlanarak yeni ve ilham veren uluslararası etkinliklere imza atan, değer üreten bir Marmaris. Marmaris’te turizmin çeşitlendirilmesi ve ticari faaliyetin yıl boyu sürmesi için, başta AB fonları olmak üzere Uluslararası finans kaynaklarını temin edebilecek kurumsal altyapıyı oluşturarak, projeler geliştirmek artık bir ihtiyaçtan öte, zorunluluktur. Kent yaşayanlarının ortak sorun ve taleplerinin özgürce dile getirilebildiği, ilgililere kolaylıkla ulaşılıp paylaşılabildiği ve ortak akıl ile sonuca götürüldüğü katılımcı bir Marmaris.  Proje yarışması uygulamamızda olduğu gibi yerelden gelen yaratıcı katkıların kapsamlı şekilde hayata geçirildiği bir Marmaris.  Atatürk’ün önderliğini yaptığı çağdaş, laik ve akılcı toplumsal yapımızı koruma ve geliştirme yönünde dayanışan bir Marmaris. Başta imarla ilgili konular olmak üzere, belediye faaliyetlerinde herkese eşit mesafede duran, adil bir Marmaris. İnsanları özellikleri veya tercihleri nedeniyle asla ötekileştirmeyen uzlaşmacı ve demokratik bir Marmaris. Başta sokak hayvanları olmak üzere habitatımızdaki tüm canlıların haklarına ve yaşam kalitesine sahip çıkan, çözüm üreten bir Marmaris. Ekolojinin gereklerini çağdaş bir çizgide kararlılıkla yerine getiren; atık yönetimi, geri ve ileri dönüşüm, karbon ayak izi konularına duyarlı, temiz bir Marmaris.  Yeşil binaların, gelişen teknoloji ve sağlanacak teşviklerle yaygınlaştığını göreceğimiz, kendi kendine yeten bir Marmaris (kendi enerjisini üreten atık suyunu arıtarak belirli alanlarda kullanabilen, yalıtımı yüksek vb. özellikleri ile karbon ayak izi oldukça küçülen akıllı evler)  Körfez içi ve yaklaşma sularındaki deniz kirliliğinin devamlı olarak ölçüldüğü ve gerektiğinde hızlı bir müdahale ile, sünger çıkarılan günlerdeki gibi denizi her an temiz olan bir Marmaris. İyilik, bilim ve akıl temelli, kültür ve sanat ile yoğrulmuş estetik anlayışın mimarisinden, yollarına, turizm tarzından, insan ilişkilerine kadar her alanına yansımış bir Marmaris. Yerel kaynaklarının yaratıcı gücünden beslenen özgün festivaller ve kültür sanat etkinlikleriyle dünya çapında cazibe odağı olan, sosyal bir Marmaris. Alanlarında öne çıkmış sanatçı ve akademisyenlerin yaşamlarını sürdürmek için tercih ettiği bir Marmaris.

Sonuç olarak yaşayanı da çalışanı da misafiri de gülümseyen bir Marmaris. Atatürk’ün temellerini atmış olduğu Cumhuriyetimizin ilkelerine, demokrasi ve çok sesliliği esas alan Parlamenter Sistemimize, hukukun üstünlüğü ilkesine ve nihayetinde yaşam şeklimize yönelik risklerin arttığı ve bir kısmının hayata geçirildiği bir dönemdeyiz.  Bizler, bu cennet Marmaris’imizde, benzer duygu ve düşünceye sahip insanların çoğunlukta olduğu bir yerde yaşamanın huzurunu ve güvenini hissederken, bir yandan da yaklaşan tehdidin büyüklüğünü algılamada zaman zaman yanılsamalarda bulunabiliyoruz.  Şu an bizler, Atatürk’ün mirasını sahiplenen, onu geliştirmeyi hedefleyen, çağdaş bir birey olabilmiş ve öyle kalmak için elinden geleni yapmak isteyenler, tabiiki fikir aykırılıklarımız, farklı önceliklerimiz olduğu gerçeğini de kabul ederek, bu tehdide karşı güçlerimizi efektif bir şekilde birleştirmeliyiz. Farklılıklarımızı demokratik bir şekilde tartışmak, partimizin gelenekleri arasında önemli bir yer tutmakla birlikte, seçim zamanı gibi kritik zamanlar geldiğinde bahse konu değerlerimizi korumak ve geliştirmek adına ortak aklı oluşturarak tek yumruk olmanın gerekliliğinin de bilincindeyiz.  Öncelikle değişik nedenlerle şu an yanımızda olmayan partili dostlarımızı, CHP ilkelerine inanan seçmenimizi, daha sonra ise benzer değerlere değişik öncelik dereceleri ile sahip olan diğer partilere oy veren Marmaris yaşayanlarını kucaklamaya, bu yolda birlikte yürümeye hazırız.” 

Haber/Foto: AjansSevgi Marmaris

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA… CENNET KOYU
bodrum CENNET KOYU’NDAN ÜZEN MANZARA… reklam arena 4

Bodrum’un Cennet Koyu’ndaki kirliliğe tepki gösteren bir vatandaş, “Burası sözde Cennet Koyu. Cennet Koyu’nu Cehennem Koyu’na çevirmişler” dedi. 

Son 3-4 yıldır yapılaşma tehditi ile de karşı karşıya bulunan, Bodrum’un en güzel koylarından biri olan Cennet Koyu, yaz ayları boyunca hem karadan, hem de denizden çok sayıda misafiri ağırlıyor. Kamp yapanların yanı sıra, piknik yapmak için giden vatandaşlar, özellikle hafta sonları koyda yoğunluk oluşturuyor. Cennet Koyu’nu aralarında süper lüks yatların da olduğu çok sayıda tekne de ziyaret ediyor.

Göltürkbükü Mahallesi sınırları içerisindeki koydaki kirlilik ise duyarlı vatandaşların tepki ve dikkatini çekiyor. Piknik ve kamp yaptıktan sonra çöplerini arkalarında bırakıp gidenlerle, kimi teknelerden denize bırakılan atıklar ve mazot artıkları, koyu kirletiyor. Koyun kumsalında yakılan ateşler de kötü görüntüye sebep oluyor.

Hafta sonu denize girmek için koya giden Gizem Çakır adlı vatandaş, gözlemlediği kirlilik karşısında isyan ederek “Burası sözde Cennet Koyu ama Cehennem koyu olmuş. Her yerde çöpler, deniz kenarında mazot kalıntıları, denizin üstünde yağ tabakası. Ağaçlık alanlarda çok çok fazla çadır kuranlar ve onların çöpleri” ifadeleriyle, çektiği videoyu twitter hesabından paylaştı.

Bir yandan da yapılaşma tehdidiyle karşı karşıya olan koydaki kirliliğin önlenmesi için yetkililerin gerekli önlemleri alması gerekirken, vatandaşların da çevre temizliği konusunda daha duyarlı olması bekleniyor.

Okumaya devam et

ASAYİŞ

34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum 34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… 34 kacak gocmen
bodrum 34 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI… reklam arena 4

Bodrum açıklarında durdurulan bir ahşap teknede, 34 kaçak göçmen yakalandı.

Sahil Güvenlik ekipleri, dün saat 05.00 sıralarında, Bodrum ilçesi Kargı Adası açıklarında ahşap teknedeki bir grup kaçak göçmenin yasa dışı geçiş yaptığını öğrendi. Bölgeye gönderilen Sahil Güvenlik botundaki görevliler tarafından durdurulan ahşap teknedeki 13’ü Filistin, 10’u Yemen, 6’sı Afganistan, 4’ü Suriye ve 1’i Somali uyruklu olmak üzere toplam 34 kaçak göçmen yakalandı. 14’ü erkek, 11’i kadın ve 9’u çocuk olan topluluk kıyıya getirildi. Kaçak göçmenler, kimlik tespit işlemi sonrası İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… bodrum fenerbakceliler dernegi 1
bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… reklam arena 4

Bodrum Fenerbaçeliler Derneği tarafında her yıl organize edilen ve gelenekselleşen “Dünya Fenerbahçeliler Günü” 19 Temmuz’da kutlanacak.

1907 yılında kurulan Fenerbahçe’de her 19 Temmuz, “Dünya Fenerbahçeliler Günü” olarak kutlanıyor. Türkiye genelindeki taraftar dernekleri ile Fenerbahçelilerin birlikte coşkuyla kutladıkları gecede özel etkinliklerde düzenleniyor. Bodrum Fenerbahçeliler Derneği’ninde bu yıl düzenlediği etkinlik, Bodrum Trafo Cafe’de gerçekleşecek. Kuruluş yılını simgeleyen gece Saat 20:00’de başlayacak.

bodrum fenerbahçeliler derneği 19 TEMMUZ GECESİNDE BİRLİK OLALIM, FENER OL’ALIM, ŞAMPİYON OLALIM… bodrum fenerbakceliler dernegi 219 Temmuz gecesi yapılacak olan etkinliğe taraftarlarını davet eden Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mert Sayın, “Amacımız, Fenerbahçe’ye gönül veren taraftarları ve sporseverleri bir çatı altında toplamak, üyelerin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak, Kulübe üye olmalarını sağlamak, kulübe mümkün olan her türlü maddi ve manevi yardımı yapmak ve bu amaçlara uygun olarak çalışmaktır. Tüm dernek yönetim kurulu üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde ve yeni sezon öncesinde gerçekleştireceğimiz #Fenerol Gecesi’nde taraftarlarımızla kucaklaşmak istiyoruz.” dedi.

Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Yönetim Kurulu:
Mert Sayın, Necat Talaşık, Mesut Durateymur, Gürkan Topan, Ali Çalıkoğlu, Ahmet Filiz, Arda Gülenay, Cem Yurdakul, Nurettin Kaplan, Adir Sağlamlar, Filiz Aslantaş, Mustafa Şimşek

 

Okumaya devam et

Son Haberler