Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MARMARİS’TE “ACAR” HAMLELERİ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

acar MARMARİS’TE “ACAR” HAMLELERİ DEVAM EDİYOR… marmaris acar unlu 1
 • acar MARMARİS’TE “ACAR” HAMLELERİ DEVAM EDİYOR… mehmet tosun banner 2
 • acar MARMARİS’TE “ACAR” HAMLELERİ DEVAM EDİYOR… Hakan Durna SM Con 05

CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü,  aynı zamanda dayısı olan ve son 3 dönemdir Marmaris Belediye Başkanlığını yürüten Ali Acar’ın tüm karşı hamlelerine karşılık duruşundan vazgeçmeyerek, yaklaşan yerel seçimlerde Marmaris Belediye Başkanı Adayı olduğunu, kamuoyu önünde bir kez daha açıkladı.

Marmaris’te “ACAR” hamleleri devam ediyor…

Geçen hafta Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’a yakınlığıyla bilinen; 9 asil 5 yedek, toplam 14 CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesinin istifasıyla boşluğa düşürülen CHP Marmaris İlçe Başkanı Acar Ünlü; üst yönetim olan CHP Muğla İl Başkanlığı’ndan gelecek karar beklenirken karşı atak yaparak, kamuoyu önünde basın toplantısı yaptı ve  önümüzdeki yerel seçimlerde Marmaris Belediye Başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı.

CHP Marmaris İlçe Başkanlığında 10 Temmuz’da gerçekleşen toplantıya Acar Ünlü destekçisi partililer yoğun katılım gösterirken, yaşanan izdiham sonucu toplantı, parti binasının bulunduğu caddeye taştı.

acar MARMARİS’TE “ACAR” HAMLELERİ DEVAM EDİYOR… marmaris acar unlu 2Marmaris CHP’nin son iki dönemdir İlçe Başkanlığını sürdüren ve aynı zamanda CHP Marmaris Belediye Meclis Üyesi olan Acar Ünlü açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Siyaset iddia ve bir hedef işidir. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı görevine üyelerimizin iradesi ile geldiğim günden bu yana görevimin gereklerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştım.  Cumhuriyet Halk Partisi adına yaptığım hizmetleri Marmaris halkından gelen istek ve bana yüklediği sorumluluk gereği bir üst basamağa taşıma motivasyonum oluştu. Ve çalışmalarımı, hizmetimi doğduğum, büyüdüğüm ata topraklarıma Marmaris Belediye Başkanı sıfatı ile sürdürmek istiyorum. Bu irademi resmileştirerek kamuoyu ile paylaşıyorum.  Marmaris’e bugüne kadar verilen olumlu hizmetlerin değerinin farkındayız. Bu hizmetlerin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Marmaris’in potansiyeli ve çağın gerekleri, daha katılımcı, evrensel standartlarda bir vizyonu dinamik bir şekilde hayata geçirebilecek yeni bir yönetim anlayışına ihtiyaç duyulduğunu ortaya koymaktadır. Özellikle Belediye Meclis üyeliği ve CHP Marmaris İlçe Başkanlığı görevlerim süresince, Marmaris’in her kesimi ile kurmuş olduğum yakın temaslar, bu yöndeki dönüşümün, geniş kitlelerin ortak taleplerinin başında geldiğini göstermiştir.

Şimdi sizlere ana başlıklar çerçevesinde nasıl bir Marmaris hayal ettiğimden bahsetmek isterim: Yerel değerlerin üretimini, başta eğitim desteği olmak üzere kurumsallaştırarak, markalaştırarak sürdürebilirliğini sağlayan bir Marmaris. Bir Milli Park ile çevrelenen kent merkezinde olmanın bilinci ile canlı hayatına en az müdahale edecek üretim alanlarının hayata geçirildiği bir Marmaris. Tarihi ve kültürel mirasından yararlanarak yeni ve ilham veren uluslararası etkinliklere imza atan, değer üreten bir Marmaris. Marmaris’te turizmin çeşitlendirilmesi ve ticari faaliyetin yıl boyu sürmesi için, başta AB fonları olmak üzere Uluslararası finans kaynaklarını temin edebilecek kurumsal altyapıyı oluşturarak, projeler geliştirmek artık bir ihtiyaçtan öte, zorunluluktur. Kent yaşayanlarının ortak sorun ve taleplerinin özgürce dile getirilebildiği, ilgililere kolaylıkla ulaşılıp paylaşılabildiği ve ortak akıl ile sonuca götürüldüğü katılımcı bir Marmaris.  Proje yarışması uygulamamızda olduğu gibi yerelden gelen yaratıcı katkıların kapsamlı şekilde hayata geçirildiği bir Marmaris.  Atatürk’ün önderliğini yaptığı çağdaş, laik ve akılcı toplumsal yapımızı koruma ve geliştirme yönünde dayanışan bir Marmaris. Başta imarla ilgili konular olmak üzere, belediye faaliyetlerinde herkese eşit mesafede duran, adil bir Marmaris. İnsanları özellikleri veya tercihleri nedeniyle asla ötekileştirmeyen uzlaşmacı ve demokratik bir Marmaris. Başta sokak hayvanları olmak üzere habitatımızdaki tüm canlıların haklarına ve yaşam kalitesine sahip çıkan, çözüm üreten bir Marmaris. Ekolojinin gereklerini çağdaş bir çizgide kararlılıkla yerine getiren; atık yönetimi, geri ve ileri dönüşüm, karbon ayak izi konularına duyarlı, temiz bir Marmaris.  Yeşil binaların, gelişen teknoloji ve sağlanacak teşviklerle yaygınlaştığını göreceğimiz, kendi kendine yeten bir Marmaris (kendi enerjisini üreten atık suyunu arıtarak belirli alanlarda kullanabilen, yalıtımı yüksek vb. özellikleri ile karbon ayak izi oldukça küçülen akıllı evler)  Körfez içi ve yaklaşma sularındaki deniz kirliliğinin devamlı olarak ölçüldüğü ve gerektiğinde hızlı bir müdahale ile, sünger çıkarılan günlerdeki gibi denizi her an temiz olan bir Marmaris. İyilik, bilim ve akıl temelli, kültür ve sanat ile yoğrulmuş estetik anlayışın mimarisinden, yollarına, turizm tarzından, insan ilişkilerine kadar her alanına yansımış bir Marmaris. Yerel kaynaklarının yaratıcı gücünden beslenen özgün festivaller ve kültür sanat etkinlikleriyle dünya çapında cazibe odağı olan, sosyal bir Marmaris. Alanlarında öne çıkmış sanatçı ve akademisyenlerin yaşamlarını sürdürmek için tercih ettiği bir Marmaris.

Sonuç olarak yaşayanı da çalışanı da misafiri de gülümseyen bir Marmaris. Atatürk’ün temellerini atmış olduğu Cumhuriyetimizin ilkelerine, demokrasi ve çok sesliliği esas alan Parlamenter Sistemimize, hukukun üstünlüğü ilkesine ve nihayetinde yaşam şeklimize yönelik risklerin arttığı ve bir kısmının hayata geçirildiği bir dönemdeyiz.  Bizler, bu cennet Marmaris’imizde, benzer duygu ve düşünceye sahip insanların çoğunlukta olduğu bir yerde yaşamanın huzurunu ve güvenini hissederken, bir yandan da yaklaşan tehdidin büyüklüğünü algılamada zaman zaman yanılsamalarda bulunabiliyoruz.  Şu an bizler, Atatürk’ün mirasını sahiplenen, onu geliştirmeyi hedefleyen, çağdaş bir birey olabilmiş ve öyle kalmak için elinden geleni yapmak isteyenler, tabiiki fikir aykırılıklarımız, farklı önceliklerimiz olduğu gerçeğini de kabul ederek, bu tehdide karşı güçlerimizi efektif bir şekilde birleştirmeliyiz. Farklılıklarımızı demokratik bir şekilde tartışmak, partimizin gelenekleri arasında önemli bir yer tutmakla birlikte, seçim zamanı gibi kritik zamanlar geldiğinde bahse konu değerlerimizi korumak ve geliştirmek adına ortak aklı oluşturarak tek yumruk olmanın gerekliliğinin de bilincindeyiz.  Öncelikle değişik nedenlerle şu an yanımızda olmayan partili dostlarımızı, CHP ilkelerine inanan seçmenimizi, daha sonra ise benzer değerlere değişik öncelik dereceleri ile sahip olan diğer partilere oy veren Marmaris yaşayanlarını kucaklamaya, bu yolda birlikte yürümeye hazırız.” 

Haber/Foto: AjansSevgi Marmaris

acar MARMARİS’TE “ACAR” HAMLELERİ DEVAM EDİYOR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54728244 831757797177109 3093107271870185472 n
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 2
 • bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… Hakan Durna SM Con 05

Bodrum ekipleri  İzmir’de düzenlenen Halkoyunları Ege Bölgesi Grup Şampiyonası’ndan başarıyla döndü. 

Türkiye Halkoyunları Federasyonu tarafından İzmir Gaziemir Belediyesi Spor Salonu’nda Ege Bölgesi Grup Şampiyonası yapıldı. 7 ilden 47 ekibin düzenlemeli ve düzenlemesiz dalda katıldığı yarışma minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yapıldı. 7 ekibin katıldığı Minikler Düzenlemeli dalda İzmir BORDER’in ardından 88.40 puanla ikinci olan Ortakent Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı. 4 ekibin katıldığı Yıldızlar Geleneksel Düzenlemesiz dalda 91 puan alan Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri grup şampiyonluğunu elde ederken 88 puanla Bornova Gençlik Spor Kulübü ikinci oldu. Yarışmadaki performansı salonda bulunan herkesin beğenisini kazanan ve bütün salonun ayakta alkışladığı Karya Çiçekleri de Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı.

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… 54525549 831757767177112 602057378703081472 n

bodrum akademİ karya ve karya ÇİÇeklerİ İZMİR’DEN BİRİNCİLİKLERLE DÖNDÜLER… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 6
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 2
 • mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun Karaova bölgesindeki ziyaretlerine devam ediyor. Karaova bölgesinde gittiği her mahallede vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılanan Mehmet Tosun, baba ocağı Kemer Mahallesine yaptığı ziyarette ise yoğun bir katılımla meşaleler yakılarak, sevgi ve destek sözleriyle karşılandı. Pınarlıbelen Mahallesinde de yoğun bir katılımla karşılanan Mehmet Tosun, burada da vatandaşların sevgi ve destek sözleriyle karşılandı.

Pınarlıbelen’de Mehmet Tosun’a Tam Destek

Mehmet Tosun Pınarlıbelen’de yaptığı konuşmada büyükşehir yasasıyla birlikte Bodrum’da hizmet anlamında büyük problemlerin yaşandığını belirterek, “Bu işin partisi yok. Siz Bodrumlu hemşehrilerimiz olarak, Karaovalı hemşehrilerimiz olarak bu işten anlayan tecrübeli bir belediye başkanı seçmediğiniz takdirde, iyi bir kadro seçmediğiniz takdirde bunları yaşamaya devam edeceğiz. Karaovalı hemşehrilerimden bu süreçte doğru karar vermelerini rica ediyorum. Ben sizin Hemşehrinizim. Güzel bir kadromuz var, göreve talibiz. Yetkiyi vereceksiniz bize, biz de size hizmet edeceğiz.” dedi ve hemen arkasından “Bu yetkiyi bize veriyor musunuz?” sorusunu sordu ve Pınarlıbelenlilerden alkışlarla hep bir ağızdan “Evet” cevabını aldı.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 4

“Bodrum’un, Karaova’nın Hakkını, Hukukunu Arayacağız…”

Kendilerinin kimseyi eleştirmediğini belirten Mehmet Tosun, “Biz kimseyi eleştirmiyoruz. Biz çünkü Mehmet Tosun ve ekibi olarak ittifaklara güvenerek değil, siz saygıdeğer Bodrumlu hemşehrilerimize, Karaovalı hemşehrilerimize güvenerek yola çıktık. Amacımız da, düşüncemiz de daha iyisini yapmak. Daha iyisini yapmak için yola çıktık ve bunun için kimseyi eleştirmiyoruz. Seçildiğimiz takdirde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı hangi partiden olursa olsun, kim seçilirse seçilsin el ele vereceğiz, seçilmiş belediye başkanınız olarak meclis üyelerimizle birlikte büyükşehirde Bodrum’un, Karaova’nın hakkını, hukukunu arayacağız arkadaşlar.” dedi.

Yapacaklarımızı Sözün Gelişi Olarak Dillendirmiyoruz…

Çiftçiliği çok iyi bildiğini, tütün dizmesini, zeytin toplamasını çok iyi bildiğini belirten Mehmet Tosun, “Ben tarladan üniversite eğitimimi alıp Konacık’ta Belediye Başkanı seçildim. Biz öyle birileri gibi, tarıma sahip çıkacağız, hayvancılığa sahip çıkacağız, üreticinin yanında olacağız, bunları örgütleyeceğiz, soğuk hava deposu kuracağız lafını sözün gelişi olarak dillendirmiyoruz. Bu toprakların evladı olarak gerçek Karaova’yı seven ve burayı kalkındıracak sizin evladınız olarak söylüyoruz” dedi.

Karaovalı gençlerin iş bulabilmeleri için Bodrum Belediyesinin iş bulma kurumu gibi çalışacağını da sözlerine ekleyen Mehmet Tosun, daha sonra İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi Pınarlıbelen’den sevgi ve destek sözleriyle ayrılarak Kemer Mahallesine geçti.

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA BABA OCA INDA MEHMET TOSUN  A MUHTE EM KAR ILAMA 17BABA OCAĞINDA MUHTEŞEM KARŞILAMA

İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, Karaova bölgesindeki ziyaretlerinde baba ocağı Kemer Mahallesinde vatandaşların yoğun katılımı ile gençlerin görsel şöleni ile karşılandı. Geceyi gündüze çeviren meşaleler ve havai fişekler arasında davul zurna eşliğinde 10’uncu Yıl Marşı ile karşılanan Mehmet Tosun, kendisini karşılayan herkese teşekkür ederek kendileriyle tek tek selamlaştı.

“Adam gibi adam Tosun Başkan” ve “Karaova seninle gurur duyuyor” sloganları arasında ilerleyen Mehmet Tosun burada yaptığı konuşmaya, “Doğup büyüdüğüm toprakların güzel insanları, Kemer Köyümün, Karaova’nın güzel insanları, doğup büyüdüğüm köyümde beni böyle kalabalık, görkemli bir şekilde karşıladığınız için, evladınızı karşıladığınız için hepinize teşekkür ediyorum, hepinizle gurur duyuyorum” ifadeleriyle başladı.

Karaova bölgesinde kendisine gösterilen desteklerle seçimi kazanacaklarını dile getiren Mehmet Tosun, “Ben size güveniyorum, gençlerimize güveniyorum, köyümüzün kadınlarına güveniyorum, köyümüzün büyüklerine güveniyorum, baba ocağımdaki siz değerli hemşehrilerime güveniyorum. Buradan aldığım güçle, enerjiyle, motivasyonla ekibimle birlikte daha çok çalışacağız, mutlaka başaracağız” dedi.

“Biz herkesi kucaklamaya, herkese hizmet etmeye hazırız” diyen Mehmet Tosun, Bodrum Belediyesi’nin kapısının herkese açık olacağını belirterek, “Bodrum Belediyesi Bodrumluların olacak arkadaşlar” dedi.

Mehmet Tosun konuşmasının sonunda İYİ Parti Bodrum Belediye Meclis Üyesi Adaylarını tek tek tanıtarak sahneye çağırdı. Mehmet Tosun ve ekibi vatandaşları selamladıktan sonra, mahalleye geldiklerindeki aynı coşku ve destek sözleriyle bölgeden ayrıldı.

 

mehmet tosun BABA OCAĞINDA MEHMET TOSUN’A MUHTEŞEM KARŞILAMA mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 11
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 2
 • denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… Hakan Durna SM Con 05

2015 yılında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon önderliğinde, “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlatılan deniz dibi temizlik etkinliği Gümüşlük Mahallesi’nde devam etti.
Bodrum Belediyesi’nin ödüllü sosyal sorumluluk projesi kapsamında, denizlerimizin temiz tutulması konusunda farkındalık yaratmak için yapılan çalışmalarda dalgıçlar Gümüşlük’te deniz dibinde temizlik yaptılar. Bu yılın altıncı ayağı olan Gümüşlük deniz dibi temizliğine, Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi’nin yanı sıra gönüllü dalgıçlar da katıldı. Serbest dalgıç olarak katılan Kemal Gökol, Sezer Kayacan, Halil Özyanık, Yaşar Can Bıçakçı ve Özay Gökol da Bodrum Belediyesi personelleriyle birlikte deniz dibi temizliği yaptı.
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 9
Denizi kullanan yerli ve yabancı vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından her sene yapılan bu etkinliğin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyen Kaptan Halil Özyanık, gönüllü dalgıç arkadaşlarıyla birlikte temizliğe destek vermek istediklerini, gelecek nesiller ve denizde yaşayan canlılar için denizlerimizi temiz tutmamızın önemine de değinerek, bu tür etkinliklerinin devam etmesinin gerekli oluğunu belirtti. Bodrum Belediye A.Ş. Gümüşlük Cafe önünde yapılan ve Derin1, Yılay ve Kilimci teknelerinin de destek verdikleri temizlik çalışmalarında deniz dibinden 45 kg plastik, 40 kg demir, 11 kg teneke, 112 kg tekstil, 111 kg ahşap, 110 kg cam, 30 kg araç lastiği, 53 kg akü olmak üzere toplam 512 kg atık çıkarıldı. Cinslerine göre ayrıştırılan atıklar, geri dönüşüm için Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne nakledildi. Bodrum Belediyesi deniz dibi temizlik etkinliği 27 Mart Çarşamba günü Yalıkavak Mahallesi’nde devam edecek…
denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… gumusluk deniz dibi calismasi 7

denize en çok mavi yakışır DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİ GÜMÜŞLÜK’TE DEVAM ETTİ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler