Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ…

Yayınlanan

açık

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art  k Daha Mutlu 1

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Milyon 715 Bin TL’ye yapımı tamamlanan, Türkiye’nin sayılı hayvan bakımevlerinden birisi olan Geçici Hayvan Bakım Evi düzenlenen açılış töreni ile hizmete girdi.

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art  k Daha Mutlu 3

Muğla’ya bugüne kadar 969 Milyon TL yatırım yapan ve bu rakamla Muğla’ya en fazla yatırım yapan kurum olan Muğla Büyükşehir Belediyesi, temel atmalara ve açılışlara devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Milyon 715 Bin TL’ye yapımı tamamlanan, doğal yaşam alanları ile Türkiye’nin sayılı hayvan bakımevlerinden birisi olan tesis düzenlenen açılış töreni ile hizmete girdi.

Menteşe ilçesi Akçaova-Yeşilyurt Mahalleleri yolu üzerinde 37 bin 349 m2 alan arazi üzerine inşa edilen Geçici Hayvan Bakımevi açılış törenine, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ula Belediye Başkanı Ümit Karaarslan, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Serkan Alpözen, Muğla Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Nurdan Saraç, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Üyeleri temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art  k Daha Mutlu 2Saraç, “Bakımevi 7 gün 24 saat hayvanseverlerin hizmetinde”

Geçici Hayvan Bakımevi açılış töreninde konuşan Muğla Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Nurdan Saraç, Muğla’daki sokak canlıları için çok önemli müessesenin açılış töreni için burada bulunduklarını ve Geçici Hayvan Bakımevi’nin 7 gün 24 saat hayvanseverlerin hizmetinde olduğunu belirtti. Saraç, ”Biz şunun rahatlığını yaşıyoruz. Nerede yaralı hayvan görsek gece ya da gündüz acil müdahalenin yapılabileceği bir el var. Bu bizim için çok büyük bir kazanç. Geçici Hayvan Bakımevi için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve ekibine can dostlarımız adına teşekkür ediyoruz” dedi.

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art  k Daha Mutlu 7Karaarslan, ”Her canlı yaşamayı hak ediyor”

Yapılan hizmetin çok önemli bir hizmet olduğunu ifade ederek konuşmalarına başlayan Ula Belediye Başkanı Ümit Karaarslan şunları söyledi: “Her canlı yaşamayı hak ediyor. Burada mükemmel bir tesis oluşturulmuş. Böyle bir tesisi Muğlamıza kazandırdıkları için Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün ve ekibine çok teşekkür ederim. Geçici Hayvan Bakımevinin Muğlamıza ve tüm ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Tokat, “Duygulanmamak, övünmemek ve gururlanmamak elde değil”

Çok önemli bir duyarlılık ve ihtiyacı gideren yatırımla bir yatırımla karşı karşıya olduklarını vurgulayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Muğla Büyükşehir Belediyesi bugün bize bu duyarlılığını açık ve güzel bir yatırımla gösteriyor. Tesisin özellikle bu kadar donanımlı olması bizleri çok memnun etti. Tesisin aynı zamanda ilçelere de hitap ediyor olması, onların da ihtiyaçlarını karşılaması bizim için çok önemli. Bu yatırım karşısında duygulanmamak, övünmemek ve gururlanmamak elde değil. Ben bu anlamda başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Tesis Muğlamıza hayırlı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art  k Daha Mutlu 9Gümüş, “Sadece Muğla’ya değil, Türkiye’ye örnek bir tesis”

Geçici Hayvan Bakımevi’nin sadece Muğla’ya değil, Türkiye’ye örnek bir tesis olduğunu belirterek konuşmalarına başlayan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “2014 yılındaki Büyükşehir yasasından sonra ilk 2 yıl içinde genelde temel atma törenlerine katıldık. Son 1 yıl içerisinde ise devamlı olarak açılışlara katılıyoruz. Bugün burada yapılan açılış çok farklı ve çok önemli. Çünkü bugüne kadar Muğla’daki insanlara hizmet götürmek için çeşitli yatırımlar yapılmıştı. Bugün hayvanlara yönelik yapılan yatırımın açılışında beraberiz. Burası hayvan bakımevi değil, hayvan yaşam merkezi haline getirilmiş. Çünkü doğayı sevmeyen insanı sevemez. Hayvanları sevmeyen de insanları sevemez. Muğla farklı. Muğla hoşgörü kenti. Hayvanlara da nasıl yatırım yapıldığını bugün burada görmekteyiz.” dedi.

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art  k Daha Mutlu 4Başkan Gürün; “Herkesin gurur duyacağı bu tesis, Muğlalının doğanın bütün zenginliklere, canlılara sahip çıktığının, saygılı olduğunun ve böyle büyük bir yatırımı yapabilecek kadar hassas olduğunun da göstergesidir.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Muğla’nın doğanın bütün zenginliklerine, canlılara saygılı ve sahip çıkan insan yapısına sahip olduğunu söyledi ve açılışını yaptıkları Geçici Hayvan Bakım Evi ile teknik özellikleri ve doğal yaşam alanları ile Türkiye’ye örnek bir tesisi Muğla’ya kazandırdıklarını belirtti.

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art  k Daha Mutlu 6Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Çalışmalarını 2011 yılında başlattığımız, gerekli izinlerin alınması gibi süreçler nedeni ile yapımını 2018 yılında tamamladığımız Türkiye’ye örnek, bizler için de en özel yatırımlarımızdan olan Geçici Hayvan Bakımevi’ni Muğlamıza kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Herkesin gurur duyacağı bu tesis, Muğlalının doğanın bütün zenginliklere, canlılara sahip çıktığının, saygılı olduğunun ve böyle büyük bir yatırımı yapabilecek kadar hassas olduğunun da göstergesidir. Bizler Muğlamız için böyle bir yatırıma karar verirken sadece kişisel irademizle değil, Muğlalı hemşerilerimizin duygularını, düşüncelerini, isteklerini, ihtiyaçlarına göre karar veriyor, projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Muğlamıza da bu hizmetler çok yakışıyor. Tesisimiz yönetmeliklere uygun olarak her türlü donanım, teknik özellik, doğal yaşam alanları düşünülerek inşa edildi. Varsa eksiklikleri zamanla giderilerek candostlarımıza hizmet edecek. 13 ilçemizdeki barınaklarda o tesisin imkanlarını aşan, yapılması gereken cerrahi müdahaleleri, röntgen çekilmesi ve diğer müdahaleler bu tesisimizde yapılarak her türlü tedavisinden sonra candostlarımız iade ediliyor. Sadece köpekler için değil kediler için de bölümlerimiz var. Yapılan her yatırım vatandaşlarımızın, candostlarımızın huzuru ve daha güzel bir şehirde yaşamını sürdürmesi için. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Muğlamıza 969 Milyon  TL yatırım yaptık ve devralınan borçların 297 Milyon TL’lik kısmını ödedik. Toplam 1 Milyar 266 Milyon TL yatırımla Muğlamıza en fazla yatırım yapan kurumuz. Hep birlikte sloganımız olan HedefimizBirMuğla1Bir ile Sevgi, hoşgörü ve güleryüzle hizmet anlayışı ile güzel Muğlamız için çalışıyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün tarafından Geçici Hayvan Bakımevinden ilk sahiplendirilen ‘Merlin’ isimli köpeği sahiplenen Ebubekir Karadağ isimli vatandaşa teşekkür sertifikası verildi. Daha sonra Geçici Hayvan Bakımevi görevliler tarafından katılımcılara tanıtıldı.

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art  k Daha Mutlu 8

DCIM100MEDIADJI_0005.JPG

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

LİSELİ FUTBOLCULAR BAŞKAN KOCADON’U MAKAMINDA ZİYARET ETTİ..

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet kocadon LİSELİ FUTBOLCULAR BAŞKAN KOCADON’U MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.. arena 2 2

Halil İbrahim İper Adnan İper Anadolu Lisesi Futbol Takımı, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti. Ziyarete Okul Müdürü Hasan Örenç, Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Demir, Beden Eğitimi Öğretmeni Serkan Bahadır ve okul futbol takımı öğrencileri katıldı.

Muğla birincisi olan okul futbol takımının Ege bölge gruplarından da birinci çıkarak, 2-6 Şubat tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan yarı finallere katılmaya hak kazandığını belirten okul yetkilileri, takımlarının burada da başarı göstermesi durumda Türkiye finallerine gidebileceğinin bilgisini verdi.

mehmet kocadon LİSELİ FUTBOLCULAR BAŞKAN KOCADON’U MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.. liseli futbolculardan baskan kocadona ziyaret 1

Ziyarette ayrıca desteklerinden dolayı Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür eden okul müdürü, Bodrum’u Türkiye’de en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceklerini söyledi.

Nazik ziyaretleri için okul yetkililerine ve başarılı öğrencilere teşekkür eden Başkan Kocadon, “Umuyorum ki bu başarınız devam eder ve Bodrum’un adını, Türkiye genelinde de en güzel şekilde temsil edersiniz. Ben de her zaman olduğu gibi sizlerin yanında olmaya devam edeceğim” şeklinde konuştu.

 

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA 255 BİN LİTRE YAKIT İKMALİ YAPTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

255 bin litre yakıt aldı BODRUM’DA 255 BİN LİTRE YAKIT İKMALİ YAPTI… arena motoryat

Bodrum’a yaz kış lük yatlar yakıt ikmali için gelmeye devam ediyor. En son olarak ‘Dream’ isimli lüks motoryat, 255 bin litre yakıt ikmali için bodrum merkez de bulunan iskeleye yanaştı.

Bodrum’un Paşatarlası mevkisinde bulunan gemi yanaşma iskelesine sabah saatlerinde demir atan Malta Bayraklı 106 metre uzunluğundaki motoryata, 8 tankerle 255 bin litre akaryakıt ikmali yapılmaya başlandı. Yakıt ikmalinin akşam saatlerine kadar süreceği bildirildi. Lüks motoryatın yakıt aldıktan sonra Yunan adalarına hareket edeceği öğrenildi. Türkiye’de  1997 yılında üretildiği öğrenilen lüks motoryatın ilk olarak yolcu gemisi olarak kullanıldığı, daha sonra yapılan tamir ve modernizasyon işlemlerinin ardından lüks motoryata dönüştürüldü alınan bilgiler arasında…

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’DA Kİ SU TAŞKINLARI VE ALTYAPI SORUNLARI BU TOPLANTIDA KONUŞULDU…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bekİr yilmaz BODRUM’DA Kİ SU TAŞKINLARI VE ALTYAPI SORUNLARI BU TOPLANTIDA KONUŞULDU… ARENA TOPLANTI

Bodrum’da son zamanlarda yağan sağanak ve kuvvetli yağışlar nedeniyle ilçe merkezindeki derelerin taşmasıyla yaşanan su taşkınlarını görüşmek üzere Bodrum Kaymakamlığı’nda 15 Ocak  tarihinde gerçekleştirilen bir toplantı düzenlendi. Toplantıda kamu kurumlarının bu sorunun çözümüne ilişkin neler yapabileceği konusu ele alındı.

Kaymakam Bekir YILMAZ başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Mehmet KOCADON, DSİ 21. Bölge Md. Mehmet Akif BALTA, MUSKİ Gn Md Yrd. Ali TEKKAYA,  Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Zeki ALİYAZICIOĞLU, Milas Orman İşletme Md Çetin AKKAYA, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şb Müdürü Mehmet Somer KIRKER, Müze Müdürü Tayfun SELÇUK ve ilgili md. yardımcıları, daire başkanları şef ve teknik görevlileri katıldı.

Toplantı sonucunda; İlçe Merkezinde meydana gelen taşkınlarda genel olarak sorun yaşanan derelerin Gökçeler Deresi, Gerence Deresi, Aliyan Deresi, Çukur Dere ve Gaz Dereleri olduğu, taşkınların ana nedeninin mansapların şehir merkezi içinde yer alması, uygun kesitte yatakların olmaması ve plansız yapılaşma olduğu tespit edildi. Alınacak önlemler ise yukarı havza önlemleri ve mansap önlemleri olarak iki aşamada ele alınarak şöyle sıralandı:

1-Yukarı Havza Önlemleri
DSİ Bölge Müdürlüğü tarafından derelerin yukarı havzalarında feyezan sularını depolamak ve mansaba güvenli akım iletmek amacı ile sel kapanı yapısı için gerekli arazi ve büro çalışmaları yapıldığı görülmüştür. Gökçeler Deresi, Çukur Deresi, Gaz deresi olmak üzere 3 adet derede bu tür yapıların yapılabileceği topografik alanların bulunduğu anlaşılmıştır. 3 Adet derede 500 yıllık debiye göre gerekli rezervuar alanları tespit edilmiştir. Gökçeler Deresi, Çukur Deresi, Gaz deresi olmak üzere 3 adet derede Yukarı Havza Önlemleri çalışmalarını tamamladığı ve iş programına aldığı görülmüştür. Yukarı Havza Önlemleri bu kapsamda ödenekler dâhilinde gerçekleştirilecek gerekli takipler ve çalışmalar Kaymakamlık ve Bölge Müdürlüğünce yapılacaktır. DSİ nin Yukarı Havza Önlemleri projelerinin tahmini değerinin 40-50 milyon TL civarı olacağı değerlendirilmiştir.

Bu alanların kısmen Doğal Sit, Arkeolojik Sit Alanında ve orman tahdit sınırları vs. içerisinde kaldığı için projelerin hazırlanmasına müteakip yapım öncesinde ilgili kurumlardan gerekli izinler alınması gündeme gelmiş ilgili kurumlarca sorunun çözüleceği ve takip edileceği ifade edilmiştir.

2- Mansap Önlemleri: (Akarsuyun aşağı kısmında alınacak tedbirler)
Gökçeler deresi, Gerence deresi, Aliyan deresi, Çukur deresi, Gaz deresi olmak üzere toplam 5 adet derede DSİ tarafından çalışma yapıldığı görülmüştür. Söz konusu 5 adet derenin kati projelerinin önceki yıllarda DSİ 21. Bölge Müdürlüğünce hazırlanarak Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına gönderildiği ifade edilmiştir. Hazırlanmış olan projeye esas tip kesitlerin tamamı Başbakanlık 2006/27 Genelgesi gereği Açık Duvarlı Kanal olarak projelendirilmiştir. Açık kanal şeklinde projelendirilen derelerde, kamulaştırma maliyetlerinin daha fazla olması, mevcut güzergâhların aktif yol olarak kullanılması, güzergahların yoğun yerleşim içinden geçmesi nedeni ile aynı genelge gereği (zaruri haller kapsamında) kapalı kesite çevrilebilineceği mütalaa edildiğinden, söz konusu derelerde kapalı kesit çalışmaları da yapıldığı ifade edilmiştir.

Mansap önlemlerinin; Gökçeler deresi, Gerence deresi, Aliyan deresi, Çukur deresi, Gaz deresi olmak üzere Muğla Büyükşehir Belediyemizce gerçekleştirilmesi gerektiğinde mutabık kalınmıştır. DSİ tarafından yapılacak Yukarı havza önlemleri sonrası alınan teknik veriler ışığında yapılacak çalışmalar projelendirilecek, Muğla Büyükşehir Belediyemiz ve Bodrum Belediyemiz tarafından birlikte kamulaştırma işlemine gerek kalmaksızın gerçekleştirilmeye çalışılacaktır. Belediyelerimizin temsilcileri gerekli çalışmaları bütçe imkânları doğrultusunda en kısa zamanda yapacaklarını ifade etmişlerdir. Yetersiz menfezlerin yapımı ve yağmur suyu drenaj hattı olarak düşünülen uygulamalarda yaklaşık 40-45 milyon TL ödeneğe ihtiyaç olacağı değerlendirilmiştir.
Ayrıca; Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğünün görev alanında kalan şehir merkezinden geçen anayol üzerinde bulunan Konacık Aliyan Deresi, Gerence Deresi ve Çukur Dere menfezlerinin yetersiz olduğu ihtiyaca cevap verecek teknik ölçülerde Karayolları Bölge Müdürlüğümüzce yenilenmesi gerektiği değerlendirilmiştir. Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğüz gerekli çalışmaları yapacağını ifade etmiştir.
Teknik tespitler doğrultusunda; Kaymakamlık, Muğla Büyükşehir Belediyesi, DSİ 21. Bölge Müdürlüğü, Karayolları İzmir Bölge Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi başta olmak üzere tüm kurumların sorunun çözümü için işbirliği içerisinde hareket etmesi ve çalışmalarda en kısa zamanda mesafe alınması için gayret gösterilmesi kararlaştırılmıştır.

Okumaya devam et

Son Haberler