Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ…

Yayınlanan

açık

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art k Daha Mutlu 1

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Milyon 715 Bin TL’ye yapımı tamamlanan, Türkiye’nin sayılı hayvan bakımevlerinden birisi olan Geçici Hayvan Bakım Evi düzenlenen açılış töreni ile hizmete girdi.

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art k Daha Mutlu 3

Muğla’ya bugüne kadar 969 Milyon TL yatırım yapan ve bu rakamla Muğla’ya en fazla yatırım yapan kurum olan Muğla Büyükşehir Belediyesi, temel atmalara ve açılışlara devam ediyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Milyon 715 Bin TL’ye yapımı tamamlanan, doğal yaşam alanları ile Türkiye’nin sayılı hayvan bakımevlerinden birisi olan tesis düzenlenen açılış töreni ile hizmete girdi.

Menteşe ilçesi Akçaova-Yeşilyurt Mahalleleri yolu üzerinde 37 bin 349 m2 alan arazi üzerine inşa edilen Geçici Hayvan Bakımevi açılış törenine, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Ula Belediye Başkanı Ümit Karaarslan, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Veteriner Hekimler Odası Başkanı Serkan Alpözen, Muğla Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Nurdan Saraç, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, Muhtarlar, Sivil Toplum Üyeleri temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art k Daha Mutlu 2Saraç, “Bakımevi 7 gün 24 saat hayvanseverlerin hizmetinde”

Geçici Hayvan Bakımevi açılış töreninde konuşan Muğla Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Nurdan Saraç, Muğla’daki sokak canlıları için çok önemli müessesenin açılış töreni için burada bulunduklarını ve Geçici Hayvan Bakımevi’nin 7 gün 24 saat hayvanseverlerin hizmetinde olduğunu belirtti. Saraç, ”Biz şunun rahatlığını yaşıyoruz. Nerede yaralı hayvan görsek gece ya da gündüz acil müdahalenin yapılabileceği bir el var. Bu bizim için çok büyük bir kazanç. Geçici Hayvan Bakımevi için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve ekibine can dostlarımız adına teşekkür ediyoruz” dedi.

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art k Daha Mutlu 7Karaarslan, ”Her canlı yaşamayı hak ediyor”

Yapılan hizmetin çok önemli bir hizmet olduğunu ifade ederek konuşmalarına başlayan Ula Belediye Başkanı Ümit Karaarslan şunları söyledi: “Her canlı yaşamayı hak ediyor. Burada mükemmel bir tesis oluşturulmuş. Böyle bir tesisi Muğlamıza kazandırdıkları için Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün ve ekibine çok teşekkür ederim. Geçici Hayvan Bakımevinin Muğlamıza ve tüm ilçelerimize hayırlı olmasını diliyorum.”

Tokat, “Duygulanmamak, övünmemek ve gururlanmamak elde değil”

Çok önemli bir duyarlılık ve ihtiyacı gideren yatırımla bir yatırımla karşı karşıya olduklarını vurgulayan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Muğla Büyükşehir Belediyesi bugün bize bu duyarlılığını açık ve güzel bir yatırımla gösteriyor. Tesisin özellikle bu kadar donanımlı olması bizleri çok memnun etti. Tesisin aynı zamanda ilçelere de hitap ediyor olması, onların da ihtiyaçlarını karşılaması bizim için çok önemli. Bu yatırım karşısında duygulanmamak, övünmemek ve gururlanmamak elde değil. Ben bu anlamda başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Tesis Muğlamıza hayırlı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art k Daha Mutlu 9Gümüş, “Sadece Muğla’ya değil, Türkiye’ye örnek bir tesis”

Geçici Hayvan Bakımevi’nin sadece Muğla’ya değil, Türkiye’ye örnek bir tesis olduğunu belirterek konuşmalarına başlayan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “2014 yılındaki Büyükşehir yasasından sonra ilk 2 yıl içinde genelde temel atma törenlerine katıldık. Son 1 yıl içerisinde ise devamlı olarak açılışlara katılıyoruz. Bugün burada yapılan açılış çok farklı ve çok önemli. Çünkü bugüne kadar Muğla’daki insanlara hizmet götürmek için çeşitli yatırımlar yapılmıştı. Bugün hayvanlara yönelik yapılan yatırımın açılışında beraberiz. Burası hayvan bakımevi değil, hayvan yaşam merkezi haline getirilmiş. Çünkü doğayı sevmeyen insanı sevemez. Hayvanları sevmeyen de insanları sevemez. Muğla farklı. Muğla hoşgörü kenti. Hayvanlara da nasıl yatırım yapıldığını bugün burada görmekteyiz.” dedi.

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art k Daha Mutlu 4Başkan Gürün; “Herkesin gurur duyacağı bu tesis, Muğlalının doğanın bütün zenginliklere, canlılara sahip çıktığının, saygılı olduğunun ve böyle büyük bir yatırımı yapabilecek kadar hassas olduğunun da göstergesidir.”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Muğla’nın doğanın bütün zenginliklerine, canlılara saygılı ve sahip çıkan insan yapısına sahip olduğunu söyledi ve açılışını yaptıkları Geçici Hayvan Bakım Evi ile teknik özellikleri ve doğal yaşam alanları ile Türkiye’ye örnek bir tesisi Muğla’ya kazandırdıklarını belirtti.

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art k Daha Mutlu 6Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Çalışmalarını 2011 yılında başlattığımız, gerekli izinlerin alınması gibi süreçler nedeni ile yapımını 2018 yılında tamamladığımız Türkiye’ye örnek, bizler için de en özel yatırımlarımızdan olan Geçici Hayvan Bakımevi’ni Muğlamıza kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Herkesin gurur duyacağı bu tesis, Muğlalının doğanın bütün zenginliklere, canlılara sahip çıktığının, saygılı olduğunun ve böyle büyük bir yatırımı yapabilecek kadar hassas olduğunun da göstergesidir. Bizler Muğlamız için böyle bir yatırıma karar verirken sadece kişisel irademizle değil, Muğlalı hemşerilerimizin duygularını, düşüncelerini, isteklerini, ihtiyaçlarına göre karar veriyor, projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Muğlamıza da bu hizmetler çok yakışıyor. Tesisimiz yönetmeliklere uygun olarak her türlü donanım, teknik özellik, doğal yaşam alanları düşünülerek inşa edildi. Varsa eksiklikleri zamanla giderilerek candostlarımıza hizmet edecek. 13 ilçemizdeki barınaklarda o tesisin imkanlarını aşan, yapılması gereken cerrahi müdahaleleri, röntgen çekilmesi ve diğer müdahaleler bu tesisimizde yapılarak her türlü tedavisinden sonra candostlarımız iade ediliyor. Sadece köpekler için değil kediler için de bölümlerimiz var. Yapılan her yatırım vatandaşlarımızın, candostlarımızın huzuru ve daha güzel bir şehirde yaşamını sürdürmesi için. Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar yaşamaktan ve hizmet etmekten gurur duyduğumuz Muğlamıza 969 Milyon  TL yatırım yaptık ve devralınan borçların 297 Milyon TL’lik kısmını ödedik. Toplam 1 Milyar 266 Milyon TL yatırımla Muğlamıza en fazla yatırım yapan kurumuz. Hep birlikte sloganımız olan HedefimizBirMuğla1Bir ile Sevgi, hoşgörü ve güleryüzle hizmet anlayışı ile güzel Muğlamız için çalışıyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün tarafından Geçici Hayvan Bakımevinden ilk sahiplendirilen ‘Merlin’ isimli köpeği sahiplenen Ebubekir Karadağ isimli vatandaşa teşekkür sertifikası verildi. Daha sonra Geçici Hayvan Bakımevi görevliler tarafından katılımcılara tanıtıldı.

hayvan bakımevi CAN DOSTLARIMIZA ÇAĞDAŞ BAKIM EVİ… Mugla da Candostlar Art k Daha Mutlu 8

DCIM100MEDIADJI_0005.JPG

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar

Milas’ın, Karahayıt Mahallesi Sivri Kaya mevkisinde arıcılık yapan Mehmet Ali Çoban, bakıma gittiği kovanlarındaki bazı arıların öldüğünü fark etti.

Durumun bildirilmesi üzerine Milas Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri bölgede inceleme başlattı. karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar 1Arılara verilen şerbet ile canlı ve ölü arılardan alınan numuneler, Bornova Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğüne gönderildi. Mehmet Ali Çoban, gazetecilere yaptığı açıklamada, 35 yıldır arıcılık yaparak geçimini sağladığını belirterek, toplu arı ölümleriyle ilk kez karşılaştığını söyledi.

Toplam 450 kovanının bulunduğu alandaki bazı kovanlarda arı ölümlerinin gerçekleştiğini dile getiren Çoban, “Ekiplerin yaptığı incelemede 103 kovanda arılarımın tamamının öldüğü tespit edildi. Yaklaşık 50 bin lira zararım var. Yetkililerden isteğim, bu arı ölümlerinin sebebinin belirlenmesi ve bir daha yaşanmaması için önlem alınmasıdır.” diye konuştu.

karahayit TOPLU ARI ÖLÜMLERİ PANİK YARATTI… ar 2

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

Çocuk Şenliği 23 NİSANDA OASİS’DE ŞENLİK VAR… 23 N SAN

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi, geleneksel olarak düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni, bu yıl 21 – 23 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştiriyor. Okul gösterileri, sportif eğlenceler, survivor parkuru, atölyeler, sihirbazlık gösterisi, Mickey & Minnie Mouse ve yüz boyama gibi birbirinden keyifli etkinlikler çocuklara sunulacak.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Oasis’te muhteşem bir şenlikle kutlanacak. 21 Nisan Pazar günü, saat 13.00’te başlayacak şenliğe, 23 eğitim kurumu gösteri grupları, atölyeleri ve sergileri ile katılım sağlayacak. Tüm yıl boyunca hazırladıkları dans, halkoyunları, orkestra gibi performanslarını sergileyecek miniklerin yanı sıra, tüm ziyaretçilerin merakla izleyeceği sihirbazlık gösterisi gerçekleşecek.

Şenlik, 23 Nisan Salı günü, saat 14.00 – 17.00 arasında, sportif eğlenceler, survivor parkuru, çocuklarla münazara ve yüz boyama ile devam ederken, Mickey & Minnie Mouse çocuklara tüm eğlenceler boyunca eşlik edecek.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 1

Bodrum Belediyesinin destekleri ve Kumbahçe Mahallesi Muhtarlığının ev sahipliğinde düzenlenen “Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali” renkli görüntülerle başladı.

 

Halikarnassos İki Yaka Kültür Sanat Festivali adı altında Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi’nde düzenlenen festivalin açılışına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Kumbahçe Mahalle Muhtarı Nil Taşkıran, İstanköy (Kos adası) Müslümanları Kardeşlik Derneği Başkanı Kadri Memiş, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri, Bodrumlu ve İstanköylü vatandaşlar ile ilçede bulunan yerli yabancı turistler katıldı.

Festival açılışında Kaymakam Bekir Yılmaz ile Belediye Başkanı Ahmet Aras, Cumhuriyet Caddesi üzerinde hazırlanan alanda kurdele kestiler. Kaymakam Yılmaz açılışta yaptığı konuşmada, festivalin ilçeye renk kattığını ifade etti. Geçen yıl yapılan ot festivalini de hatırlatarak, bu yılki festivalin Kumbahçe Mahallesi Muhtarının girişimleri ile daha kapsamlı bir hale geldiğini söyledi.

ARAS: “BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN”

Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras ise iki yakadaki kültürün birbirine çok yakın olduğuna vurgu yaptığı konuşmasında, “Bodrum’un çok kültürlü yapısı, bizim için çok önemli. Özellikle mübadelede değişen nüfus, hem Türkiye’de hem de Yunanistan’da halen bu kültürün devamı niteliğinde. Biz bu insanları tekrar bir araya getirerek kökleriyle bağlantılarını oluşturmak zorundayız. Biz bu topraklarda hep birlikte yaşayarak hep birlikte gelişeceğiz. O yüzden bu festivali ben de çok önemsiyorum. İsmi üzerinde mukim kalsın ve bu iki yaka, her zaman bir araya gelsin” dedi.

Başkan Aras daha sonra Kaymakam Yılmaz ile birlikte stantları gezdi. Aras ayrıca, İstanköy ve Kalymnos’tan gelen Yunanlı misafirlerin açtığı stantları da ziyaret etti.

Oldukça kapsamlı bir içerikle başlayan festivalde kurulan yaklaşık 200 stantta; el yapımı ürünler, deri çantalar, sandaletler, takılar, hediyelik eşyalar, giyim eşyaları gibi geniş bir ürün grubunun yanı sıra, Kumbahçeli ev hanımlarının mutfaklarından çıkan orijinal tariflerden oluşan yiyecekler ve içecekler satışa sunuldu.

Festival süresince katılımcılar, sahne sanatlarında Bodrum’un dans okulları, halk oyunları ekipleri, özel okulların bünyesinde yer alan grupların performanslarını izleme fırsatı bulacak. Sea Shine Dans Akademisi, Karya Halk Dansları ve Karya Çiçekleri, Yunan Sirtaki Grubu, Ender Kasal, Reha Ergun, Mustafa Topanoğlu, Eyüp Karabad ve İstanköy Filarmoni Orkestrasının sahne alacağı festivalde ayrıca sergiler, atölyeler ve söyleşiler de düzenlenecek.

Bodrumlu yazarların kitaplarını da tanıtma fırsatını bulabileceği festivalde, Girit yemeklerinin yapılışları, orijinal tatlar, Bodrum’un geleneksel tatları ile buluşarak, festival katılımcılarına iki yaka arasında bir lezzet yolculuğu yapma imkanını da sunacak.

İki gün boyunca devam edecek festival, yarın (Pazar günü) akşam Kumbahçe Meydanında düzenlenecek ödül töreni ve konserler ile sona erecek.

ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 5ahmet aras ARAS: BU İKİ YAKA HER ZAMAN BİR ARAYA GELSİN… halikarnas iki yaka festival 15

Okumaya devam et

Son Haberler