Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

KOCADON: SİYASİ YAŞANTIMI CHP’DE NOKTALAYACAĞIM…

Yayınlanan

açık

kocadon KOCADON: SİYASİ YAŞANTIMI CHP’DE NOKTALAYACAĞIM… Baskan Kocadon basina verdigi ozel davette Bas n Bayramini kutladi 1
 • kocadon KOCADON: SİYASİ YAŞANTIMI CHP’DE NOKTALAYACAĞIM… mehmet tosun banner 2
 • kocadon KOCADON: SİYASİ YAŞANTIMI CHP’DE NOKTALAYACAĞIM… Hakan Durna SM Con 05

Önceki gün Sabah Gazetesinin Günaydın ekine verdiği geniş röportajda kullandığı ifadeleri yoğun tartışmalara neden olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, basın bayramı nedeniyle biraraya geldiği Bodrum basınına yine çok tartışılacak açıklamalar yaptı. 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, 24 Temmuz Türk basınında sansürün kaldırılmasının yıl dönümünde Bodrum’da görev yapan basın mensupları ile biraraya geldi.

Burada önemli açıklamalar yapan Kocadon, CHP’den ayrılmak gibi bir düşüncesinin olmadığını söyledi. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olduğunu yineleyen Başkan Kocadon, eğer büyükşehire aday gösterilmezse Bodrum Belediye Başkanlığına aday olmayı da düşünmediğini sözlerine ekledi.

kocadon KOCADON: SİYASİ YAŞANTIMI CHP’DE NOKTALAYACAĞIM… Baskan Kocadon basina verdigi ozel davette Bas n Bayramini kutladi 2Sabah saatlerinde TRAFO Kafe’de düzenlenen kahvaltılı toplantıda ilçede görev yapan basın mensupları ile buluşan Kocadon, gündemi belirleyecek açıklamalar yaptı. Dün Sabah gazetesinde yayınlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a övgü dolu sözleri, başkanlık sistemine desteği ve üyesi olduğu CHP’yi ise eleştiren sözlerinin yer aldığı röportaj hakkında konuşan Başkan Kocadon, “Gerçekleri söylemekten korkmayın arkadaşlar. Siz onun için varsınız. Biz yıllardır her seçimde ölmüyoruz. Bir kere öleceksek adam gibi ölürüz. Öyle yağma yok. Yenilmek de bir şereftir, kazanmak da mutluluktur. Ama yenilirken de niçin yenildiğinin hesabını iyi yapmak lazım. Felaketlerden medet ummak kadar zavallılık yoktur. Bodrum’da sel baskını, trafik kazası gibi olumsuzluklar olur, birileri ortaya çıkar yorum yapar. Hep bir şeyler beklerler. Kardeşim bekleme, çık adam gibi konuş, adaysan adaylığını açıkla. Neden korkuyorsun ki. Niye bir felaket yaşansın da onun arkasına sığınıp adaylığımı açıklayayım diyorsun ki. Bunlar zavallılıktır. Bugün Bodrum’da bir röportaj yaptık, kimileri tarafından kahraman, kimleri tarafından günah keçisi oluyoruz. Güzel bir şey. Demek ki söylediğim şeyler doğru. Yanlışımız da olabilir ama bu yanlışımızı bizi karalayarak eleştiri yaparak yazarsın, biz de teşekkür ederiz. İmkansızlıklardan imkan yaratan bir belediyeyiz. 160 bin kişiye göre ödenek alıp da 1 milyon 200 bin kişiye hizmet etmek marifettir. Bugün taşeron kadro ile, 250’den daha az işçi ile çöp topluyoruz. Bunun farkında mısınız? 10 tane belediye kapandı, bu belediyelerin borcunu üstüne aldı. 10 tane belediyenin bir tane personelini çıkarmadan hala düzenli maaş ödüyoruz. Bunları niye yazmıyorsunuz?” dedi.

SİYASİ YAŞANTIMI CHP’DE NOKTALAYACAĞIM…

CHP Anadolu’da yok dediği için eleştirildiğini ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Var mı arkadaşlar? Kaç tane ilde milletvekilimiz yok biliyor musunuz? Türkiye’nin yüzde 30’unda milletvekili yok. Bunları neden yazmıyorsunuz? Ben bunları söylemeye devam edeceğim. Bunu da söyleyeyim içiniz rahat olsun, Mehmet Kocadon başka hiçbir siyasi partiye geçmeyecek. Siyasi yaşantımı CHP’de noktalayacağım. Ben CHP geleneğinden gelen bir ailenin çocuğuyum. Öyle de kalacağım. Mehmet Kocadon’un bir tek derdi var, Bodrum ve Muğla’yı ulusal gündeme taşımak. Şu anda kıyı bandına sıkışmış kalmış CHP, olmayan ekmeğin kavgasını ediyor. Kendi kendini bitiriyor. Siyasi hırslarını törpülemiş bir genel başkan kendisi aday olmuyor, başka birini aday gösteriyor. Türkiye’de demokrasiye inanmış bir genel başkan 15 milletvekilini İYİ Parti’ye geçiriyor. Hak hukuk adalet diyen bir genel başkan 450 kilometre yol yürüyor. Türkiye’de bir seçim oluyor, hala birçok gencimiz Muharrem İnce şarkısı söylüyor. Ama ne yapıyoruz, seçimin ertesi günü koltuk kavgası başlıyor. Türkiye’de yeni bir sistem kurulurken, dışarıdan bakanlar atanırken maalesef ana muhalefette bir tane eleştiri yok. Tek bir şey var; imza kampanyası. İYİ Parti seçimden bir ay sonra toplantı yaptı, genel başkan ben gidiyorum dedi. Bunlar kadar olgunluk, büyüklük gösteremedik. Ertesi gün koltuk kavgası. Koltuk kavgasını yapanlar kim? Aday gösterilmemiş milletvekili arkadaşlarımız. Gidin bakın. Bu işin başını kimler çekiyor, gidin bakın. Ülkeni seviyorsan, iktidara gelmek istiyorsan önce koltuk sevdanı bırakacaksın. Seçilmiş insanlara yardımcı olacaksın, beklemesini de bileceksin. Siyasette sabrın yoksa bu işlere bu yollara girmeyeceksin” diye konuştu.

Kocadon, “Ben bugün hala eleştiriliyorsam, hala tartışılıyorsam bilin ki Kocadon’un devri devam ediyor demektir. Konuşulduğunuz müddetçe hep varsınız demektir” dedi.

CHP BANA SAHİP ÇIKARSA, BODRUM’DAN BİR DEĞİL İKİ MİLLETVEKİLİ ÇIKAR… 

Basın mensuplarından birinin sorduğu “Sizin CHP’ye sahip çıktığınız kadar, CHP size sahip çıkıyor mu?” sorusuna ise Mehmet Kocadon, “Ben CHP’ye sahip çıkıyorum. Elimden geldiği kadar da CHP için mücadele etmeye devam edeceğim. Geçenlerde bir restoran da oturuyorum. 30 yıldır tanıdığım bir balıkçı geldi, ‘Başkanım size de balık bırakayım mı’ dedi. Bırak dedim. Sonra döndü dedi ki ‘Başkanım bizim seçmen sayımız 2 bin 500. Bodrum’un 135 bin. Biz 2 bin 500 seçmenle bir milletvekili çıkardık. Siz bir milletvekili çıkaramadınız’ dedi. Ettiği lafı düşünebiliyor musunuz? CHP bana sahip çıkarsa Bodrum’dan bir değil, iki milletvekili çıkar. Ben hep şunu söylüyorum, siyasi erkle hizmet sektörünün ayrı olması lazım. Eğer siyasi erki, seçilmiş insanlar ele geçirirse, bunun güzel örneği Muğla Büyükşehir ile Muğla il başkanıdır, ilçeler hiçbir şey yaptıramaz. Biz büyükşehire gider bir şey rica ederiz, başkanımız ‘şimdi değil, başka zaman konuşalım’ dediğinde bizim gideceğimiz adres siyasi erkin güçlü olduğu yerdir. Siyasi erke gider derdini anlatırsın, o da sorunu çözmeye çalışır. Ama iki uç da aynı insan olunca maalesef bu işlerin hiçbiri olmuyor. Koltuklarını kaybetmek istemeyen arkadaşlarımız da o gücün arkasına takılıp hibe olup gidiyorlar. Bodrum gücü yanına alamamıştır, güç arkasında değildir ve telef olup gitmiştir. Yok hükmündedir” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİRE ADAYIM, BODRUM ŞU AN İÇİN AKLIMDA YOK…

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, büyükşehir yasası nedeniyle iki yıldır kendini çok paslanmış hissettiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Ben hizmet vermeye alışmış bir belediye başkanıyım, yerimde duramam. Onun için de güç şu anda Büyükşehir’de. Ben kendimi son iki yıldır biraz paslanmış hissediyorum. Meydana karışamıyorsun, limana, otogara, ana arterlere karışamıyorsun. Altyapı büyükşehirde, izinler büyükşehirde. Onların programına uymuyor. İki yıldır Bodrum çarşı içine giremedik. Şundan, bundan izin. Bunun için de zamanla başarılı olamıyorsun. Yok şundan izin, yok bundan izin. Partiden mi olur, vatandaştan mı olur, sizden mi olur? Müthiş bir baskı oluşursa tekrar Bodrum belediye başkanı olur musun diye. Tekrar söylüyorum, düşünmüyorum arkadaşlar. Şu an sistemden kaynaklanan bir sıkıntı yaşıyorum. Bu sefer de kendimi kasıyorum, konuşmak istemiyorum. Bazılarınızla konuşunca da yanlış anlıyorlar. Kimisi genel merkeze bir dosya hazırlayıp götürüyor, küçük bir çocuğu şikayet eder gibi beni şikayet ediyorlar. Ne oluyor, istenmeyen asi çocuğa çıkıyor adımız. Esasında ben haklarımı istiyorum, hizmet etmek istiyorum. Biraz sesimizi yükseltince de asi ruhlu istenmeyen çocuk oluyorsunuz. Ondan sonra da vurun abalıya durumu. Halbuki biz adrenalinden beslenen bir belediye başkanıyız. Adrenalin seviyesi ne kadar yüksek olursa ben o kadar heyecan duyuyorum, o kadar çalışma arzum artıyor. O kadar kendimi verimli hissediyorum. Ben ne kadar güçlüyüm ki vurun Allah vurun yıkılmıyorum. Bir daha söylüyorum; yerel hariç hiçbir yere aday değilim. Ben yerel bir yöneticiyim arkadaşlar. Benim ne milletvekilliğinde gözüm var, ne de bakanlıkta. Yerel kalacağım. Ya olur ya da olmaz. “

ŞU AN SEÇİM OLSA CHP’NİN OYU %15’İ GEÇMEZ…

Cumhuriyet Halk Partisinde Kurultaya gitmek için toplanan imzalarla ilgili soruları da yanıtlayan başkan Kocadon “Çok erken alınmış bir karardır. Şu an seçim olsa CHP’nin oyu % 15’i geçmez. Daha önce söyledim ve söylediğimin de arkasında duruyorum. CHP kıyılara sıkışmış bir parti oldu. Anadolu’da % 32’ye yakın ilde bir vekil dahi çıkaramamış bir partimiz var. Anadolu halkı parti içindeki kavgalardan bıkmış vaziyette. Cumhuriyet Halk Partisi kendi içindeki kavgalardan bıktı. İnsanlar siyasetçilere güvenini yitirdi. Bu imzalarla ilgili her gün beni 3-4 kişi arıyor. Seçimlerden 3 ay sonra bir çalıştay yapılsaydı belki Genel Başkan Meral Akşener gibi belediye, il ve ilçe başkanlarına teşekkür edip kendisi çekilecekti. Çünkü siyasi hırslarını törpüleyecek bir insan.”

kocadon KOCADON: SİYASİ YAŞANTIMI CHP’DE NOKTALAYACAĞIM… Baskan Kocadon basina verdigi ozel davette Bas n Bayramini kutladi 3DELEGE DEĞİL, ÜYE BAZLI ÖN SEÇİME GİRMEYE HAZIRIM..

Parti tabanından adaylar için ön seçim talebini değerlendiren Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, üye bazlı olmak şartı ile gerekirse Türkiye genelinde ön seçime girmeye hazır olduğunu dile getirdi. Kocadon “Benim ayarımda ülkeye mal olmuş isimlerse ben ön seçime girerim. Ama sadece parti içinde seçimden seçime gelip oy kullanıyor ve partiye bir katkı koymamışsa, onunla da ön seçime girmem. Adam seçime kadar hiç ortalıkta yok, emek yok, çaba yok ama seçim atmosferine girdiğimizde gelip ön seçim istiyor. Böyle isimler de ne yazık ki ön seçimlerde çıkabiliyor. Çünkü bizim delegemiz 40 yıllık hesabı bugün görmeye çalışır. Ben Türkiye genelinde ön seçime girmeye hazırım. Ön seçim delege ile olmaz. Ön seçim üye bazlı olmalı. Artık CHP’nin gücüyle bir yere gelen değil, Cumhuriyet Halk Partisine güç katan insanlarla seçime girmek zorundasınız. Muğla’da çoğunluğu temsil eden tek belediye başkanı Mehmet Kocadon. Aldığı oy oranı %50 nin üstünde olan tek başkanım” dedi.

BEN DE SİZİN GİBİ LİSTEYE YAZILDIĞIMI TELEVİZYONDAN ÖĞRENDİM…

Fenerbahçe’nin başkanlık seçimlerinde Aziz Yıldırım’ın listesine girmesi ile ilgili de konuşan Mehmet Kocadon, “Bunlar Bodrum’un gücünü gösterir. Önce Ali Başkan ve ekibi ziyaret etti, Ege Bölgesi’nden beni yazmak istediklerini söylediler. Yasa gereği belediye başkanları profesyonel kulüplerde yer alamıyor dedim. Teşekkür ettiler. Seçimlere 2 gün kalan Aziz Yıldırım aradı ve beni listeye aldığını söyledi. Ama Aziz başkanı biliyorsunuz, takmış kafaya. Bana şöyle bir şey söyledi, ‘Biz Türkiye’de zoru başaran ender insanlardan biriyiz. Sen de ben de bedel ödedim. Türkiye’de 2 örneği var, bir Bodrum Belediye Başkanı hapse atıldığında Bodrum halkı sokağa çıktı, arkasında durdu, bir de Fenerbahçe Başkanı tutuklandığında Fenerbahçeliler sokağa çıktı. Biz senle kader arkadaşlığı yaptık, sen kader arkadaşını yolda mı bırakacaksın?’ dedi. Başkanım olmaz ama ben de seni yolda bırakmam dedim. Bütün konuşmamız bu. Ben de sizin gibi listeye yazıldığımı televizyondan öğrendim. Ondan sonra kızıl kıyamet koptu, seçilseydi belediye başkanlığını mı bırakacaktı diye. Ben bir daha söylüyorum; ben yerelim. Bodrum Belediye Başkanlığını, halkımı bırakıp bir yere gitmem. Fenerbahçe’yi de çok severim ama beni bugünlere taşıyan Bodrum halkıdır. Bodrum halkının bana sevgi ve saygısı olmasaydı bu listeye girebilir miydik? Önce benim halkım gelir, sonra Fenerbahçe kulübü gelir. Seçilemedik ama Türkiye’de çok büyük hava yaptık, çok konuşulduk. Televizyon kanallarında 2 gün beni tartıştılar. Ama dediğim gibi, böyle bir niyetin hiçbir zaman olmadı. Kendi talebim dışında gelişmiş bir olaydır” ifadelerini kullandı.

kocadon KOCADON: SİYASİ YAŞANTIMI CHP’DE NOKTALAYACAĞIM… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

HER SEÇİM YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ayhan ongun HER SEÇİM YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR… ayhan ongun yazdi
 • ayhan ongun HER SEÇİM YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR… mehmet tosun banner 2
 • ayhan ongun HER SEÇİM YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR… Hakan Durna SM Con 05

31 Mart seçimlerine az bir zaman kala siyasetin dili iyice çirkinleşti.

Bırakın rakip partileri, ittifak partileri arasında bile kimi zaman öyle anlamsız polemikler, suçlamalar ve kavgacı bir dil kullanılmaya başlandı ki, seçim sonrası Türkiye de oluşacak yeni siyasal iklimi de etkileyeceğe benzer.

Oysa yerel seçimler sonrası, alınacak sonuçlara göre ülkemizde siyasetin yeniden şekilleneceği beklenirken, köprüleri atacak şekilde kullanılan dil ve söylemler geleceğe ilişkin var olan umutları da azaltıyor.

Seçimde yarışacak adayların izleyeceği politika, projeler yerine doğrudan adayların kişiliğine yönelik eleştiri sınırlarını aşan saldırılar; oluşabilecek yeni siyasi birlikteliklerin, güç birliklerinin önünü kesiyor.

Siyaseti hala, klasik, köhnemiş yöntemlerle yapmakta ısrar eden kimi politikacılar ve adaylar, hem siyasetin düzeyini aşağıya çekiyorlar, hem de ihtiyacımız olan barış iklimini kirletiyorlar.

Bir CHP ilçe başkanı çıkıp,” bu kentin sağcılaşmasına izin vermeyeceğiz” gibi gereksiz şeyler söyleyebiliyorsa, o kentte barış ve hoşgörü kültürünü nasıl yerleştireceğiz.

AK Parti yöneticilerinin çıkıp “bu kenti solculara teslim etmeyeceğiz” türünden anlamsız söylemlerinden ne farkı kalır?

Hani, sağcı-solcu demeden, etnik kökenine, dinine, inancına bakmadan herkese eşit hizmet verecek belediye başkanları seçecektik!

Hani;” bu bir yerel seçimdi, beka sorunu olamazdı

Hani “dini siyasete alet etmeyecektik!”

Bu yerel seçimler sonrası Büyükşehirlerden bazılarını kazanarak Ak Partiye ders vermek, geriletmek mümkünken, onun yöntemleriyle seçim kampanyası yürütmeye çalışmak ne kadar doğru olur?

İstanbul’da daha sakin, daha barışçıl bir kampanya yürüten Ekrem İmamoğlu’nun Eyup Sultan’da yasin okumaya ihtiyacı yoktu. Bu konuyla ilgili mesajını verir, inancının gereğini medyada paylaşmadan da yerine getirebilirdi.

Kendi partisi dışındaki kitlelerle kurduğu diyaloglar, sıcak yaklaşımlar toplumda kabul görüyorken, özellikle de AK Partinin güçlü olduğu bölgelerden başlayarak sürdürdüğü akılcı kampanyaya gölge düşürecek davranışlardan özellikle kaçınması gerekir diye düşünüyorum.

Keza Ankara’da adayların doğum yerleri ya da önce görev yaptıkları seçim çevrelerine ilişkin başlatılan gereksiz polemik ve sataşmalar halkta karşılık görmüyor.

Halkımız, 1 Nisanı bir milat olarak görüp, yeni dönemde, yeni bir siyaset tarzı ve daha çağdaş siyasetçi profili beklerken hala ilkel yöntemlerle siyaset yapılmasını, doğrusu anlamak mümkün değil.

Daha düne kadar önce Büyükşehire, ardından ilçe belediyesine aday olabilmek için  tüm sermaye çevrelerini devreye sokan bir belediye başkanının şimdi gidip başka bir partiden aday olması bir yana, CHP Genel Başkanına “beyinsiz” diyebilme cüretini göstermesi, bu seçim sisteminin ve aday belirleme yönteminin yeniden sorgulanması gerektiğinin tipik bir örneği ve kanıtıdır.

Seçim ve siyasi partiler yasası değişmeden, siyasi partiler tüzüklerini yeniden gözden geçirmeden yapılacak tüm seçimler meşruiyet tartışmasına neden olacak, demokratik siyasetin yerleşmesine engel olacaktır.

Ayrımsız tüm siyasi partilerde yukarıda oluşan bir oligarşik yapı var.

Başkan ve adamlarından oluşan bu kadroların tek derdi, parti içi iktidarı kimseye kaptırmamaktır. Ve hatta muhalefette kalmak daha az riskli, daha az sorunlu ve bir o derece keyifli bir durumdur. İktidarda olmadığınız için halka hesap vermek gibi bir derdiniz de olmaz.

Yönetimde olmanın avantajını kullanarak delegeleri ve örgütleri dizayn eden siyaset baronları, daha sonra arkalarına aldıkları bu güçle milletvekili adaylarını da, belediye başkan adaylarını da ve hatta meclis üyesi adaylarını da doğrudan ya da dolaylı olarak kendi yandaşlarından oluştururlar.

Sonra da olası bir seçim yenilgisinde, aklımızla alay eder gibi, yeni başarı öyküleri kurgulayıp, bizlere dayatmaya kalkarlar.

Aksi davranan” parti disiplinine uygun davranmamakla” suçlanır.

Tüm bu yaşananlardan ders çıkararak 31 Mart seçimlerinin sonuçları nasıl olursa olsun 1 Nisan itibariyle Türkiye de siyaset kurumunun kendine çeki düzen vermesi zorunlu hale gelmiştir.

Her aşamada tabanın söz ve karar sahibi olduğu, halk iradesinin en geçerli güç kabul edildiği, demokrasinin tüm kurum ve kurullarıyla hayata geçirildiği siyasi partilere duyulan ihtiyaç, şimdi her zamankinden daha yaşamsal hale gelmiştir.

Sivil Toplum Kuruluşlarının güvenirlilik olarak siyasetin önüne geçtiği ülkemizde sivil siyasete geçilmesi, statükocu, vesayetçi siyasetçilerden kurtulmak için gerçek demokrat, aydın, inançlı, yurtsever insanların ellerini taşın altına koymasının zamanı gelmiştir.

1915 yılında Çanakkale savaşında yaşamlarını yitirmiş askerlerimizi saygıyla anıyorum.

AYHAN ONGUN(Gazeteci-Yazar) 18 Mart 2019/BODRUM

ayhan ongun HER SEÇİM YENİ BİR BAŞLANGIÇTIR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

KAYNAR: İLK İŞİM TURGUTREİS OLACAK…

Yayınlanan

açık

Tarafından

halil ibrahim kaynar KAYNAR: İLK İŞİM TURGUTREİS OLACAK… kaynar turgutreis2 1
 • halil ibrahim kaynar KAYNAR: İLK İŞİM TURGUTREİS OLACAK… mehmet tosun banner 2
 • halil ibrahim kaynar KAYNAR: İLK İŞİM TURGUTREİS OLACAK… Hakan Durna SM Con 05

Halil İbrahim Kaynar ekibiyle birlikte Turgutreis seçim ofisini açtı…

Büyük coşku içinde geçen açılışta Demokrat Parti (DP) Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, Turgutreis’e verdiği sözü bir kere daha hatırlatarak; “Başkan seçilirsem ilk işim Turgutreis olacak” dedi.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: İLK İŞİM TURGUTREİS OLACAK… kaynar turgutreis6

Dillere destan Turgutreis’e yazık oluyor…

DP Bodrum Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar, belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte Turgutreis Pazar yerinde bulunan seçim ofisini açtı. Haftanın ilk iş günü olmasına rağmen açılışa Turgutreisliler büyük ilgi gösterdi. Açılışta konuşan Kaynar Turgutreis’e verdiği sözü bir kere daha hatırlatarak; “Bodrum Yarımadası’nın her yerini karış karış geziyoruz. Her gittiğim yerde söylüyorum, burada bir kere daha tekrar edeceğim; eğer sizlerin teveccühü ile başkan seçilirsem ben ve ekibimin ilk işi Turgutreis olacak. Çünkü Turgutreis unutulmuş. Turgutreis hizmete aç. Ben hemen her gün Turgutreis’e geliyorum, gördüklerim beni çok üzüyor. Bu kadar güzel ve potansiyeli olan bir beldeye bu sorunlar yakışıyor mu? Hemen her sokakta problem var. Alt yapı yok, yollar bozuk. Şu Pazar yerinin haline bakın! Dillere destan Turgutreis pazarına bu ilkellik yakışıyor mu? 5 yıl boyunca Muğla Büyükşehir Bodrum’u unutmuş. Ama en çok Turgutreis’i unutmuş! Burada işimiz çok ama biz zoru severiz. O yüzden Turgutreis’ten başlamak istiyorum, çünkü en çok sorun burada var. Ama lütfen rahat olun, bana güvenin. Size sizin kadar güzel bir Turgutreis sözü veriyorum” dedi. Başkan adayı Halil İbrahim Kaynar seçimlerde ki iddiasını Turgutreis’te de tekrarlayarak; “her geçen gün artan ilgimizle oyumuz yüzde 45. Allah’ın izni sizlerin desteğiyle biz bu seçimi kazanacağız” dedi.

Halil İbrahim Kaynar açılıştan sonra yöresel türkülere eşlik ederek oyun oynadı. DP Turgutreis seçim ofisinin açılışı festival havasında geçti. Kaynar daha sonra Turgutreis esnafını ziyaret etti.

halil ibrahim kaynar KAYNAR: İLK İŞİM TURGUTREİS OLACAK… kaynar turgutreis3 1

halil ibrahim kaynar KAYNAR: İLK İŞİM TURGUTREİS OLACAK… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET KOCADON: SAKAR’IN ALTINI, ÜSTÜNÜ BULUŞTURACAĞIM…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet kocadon MEHMET KOCADON: SAKAR’IN ALTINI, ÜSTÜNÜ BULUŞTURACAĞIM… gece gunduz demeden kocadonu beklediler 1
 • mehmet kocadon MEHMET KOCADON: SAKAR’IN ALTINI, ÜSTÜNÜ BULUŞTURACAĞIM… mehmet tosun banner 2
 • mehmet kocadon MEHMET KOCADON: SAKAR’IN ALTINI, ÜSTÜNÜ BULUŞTURACAĞIM… Hakan Durna SM Con 05

Kocadon, 31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken çalışmalarına hız verdi…

Kocadon, gece gündüz demeden “Sakar’ın altı” ve “Sakar’ın üstü” diye tabir edilen Muğla’nın iki yakasında halkla buluşmaya devam etti.
Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocadon, önceki günlerde Demokrat Parti Bodrum Seçim Ofisinin açılışının ardından Bodrum merkezdeki esnafla, vatandaşlarla ve STK kuruluşları ile bir araya geldi. Ardından Turgutreis’te düzenlenen geceye katıldı. Başkan Adayı Kocadon, ertesi gün ise Mumcular Karaova bölgesini, Milas’ta Dörttepe Mahallesi’ni, Yatağanspor’u, Muğla Menteşe’de Ortaköy, Yeniköy ve Kötekli mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla buluştu. Muğla’nın tarih kokan Saburhane sokaklarında vatandaşlar ile sohbet ederek Saburhane’nin turizme kazandırılmasını için çalışacağını söyledi. Aynı günün akşamında ise Kocadon, Kavaklıdere Menteşe Mahallesi’nde kendisine evlerini açan Menteşeli vatandaşlara ziyaretlerde bulundu. Kocadon, “Kavaklıdere Menteşe’de bizleri evlerinde ağırlayan değerli büyüklerim ve geç saate kadar bizleri bekleyen Menteşelilere şükranlarımı sunuyorum. Menteşe’mizin doğal güzelliklerini turizme kazandırmak, çiftçilerimizin ürünlerinin değerini bulması için çalışacağız. Muğla’mız kazanacak!” dedi.
mehmet kocadon MEHMET KOCADON: SAKAR’IN ALTINI, ÜSTÜNÜ BULUŞTURACAĞIM… gece gunduz demeden kocadonu beklediler 4 1

“Bu güzel coşkunun nedeni gönül birliğimizdir”

Yoğun bir çalışma temposunda olan Başkan Adayı Mehmet Kocadon, gecenin geç vaktinde kendisini sabırla bekleyen Yatağan Katrancı Mahallesi’ni ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Coşku dolu bir kalabalık ile karşılanan Mehmet Kocadon, “Değişimin ayak sesleri Muğla’mızın dört bir köşesinden yükseliyor. Bunun en güzel örneğini de gece vakti 23.00’te bizimle olan Yatağan Katrancı Mahallesi sakinleri verdi. Sizi Halikarnas Balıkçısının merhabasıyla selamlamak istiyorum. Hepinizi sima olarak az çok tanıyorum, Yatağan halkının güzel insanlarını görüyorum. Elbette amblemler var, ancak burada gönül birliği var, sanki partiler üstü bir aday ile seçime giriyoruz. İşte bu da DP Yatağan Belediye Başkan Adayı Mehmet Serhat Serdaroğlu kardeşimizin Yatağan’da ne kadar sevildiğinin bir göstergesi. Ben hep şunu söylüyorum. Önemli olan koltukların başkanı olmak değil, önemli olan gönüllerin başkanı olmaktır. Bu atmosferi gördükten sonra da arkadaşımı bir kez daha takdir ettim. Yatağan’da sanayiyi gezdik, esnafı gezdik. Herkes ile müthiş bir diyalog içinde müthiş bir sevgi seli ile karşılaşıyor. Demek ki Yatağan’ımıza hiçbir ayrım yapmadan o kadar çok sahip çıkmış ki bu güzel atmosferi yakalayabilmiş. Bu nedenle ben ona Mehmet Kocadon olarak bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.” dedi.
mehmet kocadon MEHMET KOCADON: SAKAR’IN ALTINI, ÜSTÜNÜ BULUŞTURACAĞIM… gece gunduz demeden kocadonu beklediler 3

“Vizyonun yoksa makro bakamıyorsan, bu yörelere talip olmayacaksın!”

Sandığa gidebilmenin medeni bir cesaret olduğunu sözlerine ekleyen Mehmet Kocadon, “Bugün burada, muhtarlarım var, aday olan arkadaşlarım var, meclis üyesi adaylarımız var. Bu cesareti gösterdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum ve takdirlerimi sunuyorum. Bunu bile başarmak çok güzel arkadaşlar. Tabi sandıktan ne çıkacağını bilemeyiz. Halkımızın takdiridir. Saygı duyarız ama önemli olan kazanmak ya da kaybetmek değil, dostlar ile kazanmak, dostlar ile kaybetmektir. Çünkü bu güzel dostluklar olduktan sonra kaybetmek mümkün değil. Onun için gidin özgürce oyunuzu kullanın Muğla’yı hak ettiği yere getirelim. Eğer toplumu bir yerlere getirmek istiyorsanız, yapmanız gereken çok basit bir şey vardır: önce eğitim, sağlık, spor, sanat ve kültür ile o yörenin ekonomisine kazanç katmaktır. Bir yörenin ekonomisi yüksek ise o yörede güven vardır, mutluluk vardır, huzur vardır. Bu nedenle o yörenin önce ekonomisini yükseltmemiz lazım. Kısacası zenginleşmek. Nasıl mı? Ürettiğimizi pazarlayarak zenginleşeceğiz. Birileri üretecek birileri de pazarlayacak. Bugün Muğla’mızın denizi, güneşi, yaylası, mermeri, güzel meyve ve sebzeleri her şeyi var. Tanrı bize Muğla’yı lütfetmiş ama biz maalesef Muğla’nın tanıtımını bile yapamamışız. Bugün ilçeleri olmasa Muğla’nın adını dahi bilen yok. 20 yıldır Muğla’yı yöneten büyüklerimiz var, saygı duyduğumuz insanlar var. Niçin bugüne kadar Muğla bir metropol olamadı bu kadar bilinmiş, tanınmış ilçeleri varken? Çünkü bu işler vizyon meselesi, dünyaya makro bakma meselesidir. Eğer sen bu bakış açılarından eksiksen bu yörelere talip olmayacaksın!” şeklinde konuştu.
mehmet kocadon MEHMET KOCADON: SAKAR’IN ALTINI, ÜSTÜNÜ BULUŞTURACAĞIM… gece gunduz demeden kocadonu beklediler 5

mehmet kocadon MEHMET KOCADON: SAKAR’IN ALTINI, ÜSTÜNÜ BULUŞTURACAĞIM… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

Son Haberler