Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

RECAİ SEYMEN’DEN KENDİNE GEL UYARISI…

Yayınlanan

açık

seymen RECAİ SEYMEN’DEN KENDİNE GEL UYARISI… chp basin toplantisi 2

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ve yönetim kurulu, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un Sabah gazetesine verdiği röportajla ilgili bir basın açıklaması yaparak, adeta Bodrum Belediye Başkanına kendine gel uyarısı yaptı…

Başkan Kocadon’un talihsiz bir açıklama yaptığını ve sözlerinin kendisini bağladığını ifade eden Seymen, “Partimizin bir belediye başkanının, partisini bir başka parti ile mukayese etmesi ne hakkıdır nede haddidir. Bu talihsiz açıklamaları düzeltecek ve doğruları anlatacak olan belediye başkanımızdır. Umarız bunu yapar. Yapmazsa da siyasi sonuçlarından herkes payına düşeni alacaktır” dedi.

Bugün CHP Bodrum Parti binasında yapılan açıklamaya İlçe Başkanı Seymen’in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri ile CHP’li belediye meclis üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, Gençlik Kolları Başkanı Alkım Denizaslanı ve partililer katıldı.

seymen RECAİ SEYMEN’DEN KENDİNE GEL UYARISI… chp basin toplantisi 1Sözlerinin başında gazetecilerin basın bayramını kutlayan Seymen “Sözlerime öncelikle basın özgürlüğü gününüzü ve Lozan Barış antlaşmasının 95. Yıldönümünü kutlayarak başlamak istiyorum” diye konuştu.

“23/07/2018 tarihinde Bodrum Belediye Başkanımızın Sabah-Günaydın gazetesine vermiş olduğu röportajla ilgili CHP Bodrum İlçe yönetiminin kararlarını açıklamak üzere bir basın toplantısı yapmış bulunmaktayız” diyen İlçe Başkanı Recai Seymen, madde madde sıralanan tespitleri okuduğu basın açıklamasına şöyle devam etti:

“1- Üzülerek belirtiyoruz ki belediye başkanımız çok talihsiz bir açıklama yapmıştır.

2- Bu açıklamadan bilgimiz olmadığı gibi içeriğinide kabul etmemiz mümkün değildir.

3- Başkanımızın, gerek başkanlık sistemi ve gerekse cumhurbaşkanlığı ile ilgili düşüncelerini ret ediyoruz ve beyanatının sadece kendisini bağlayacağını mevkiisi gereği bilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü bu açıklamaların partimizin söylemleri ile bağdaşır yanı yoktur.

4- Her zeminde ve her koşulda annesinin CHP’li olduğunu söylemesine karşın (CHP’liler hırslarına yenik düşüyor vb.) gibi cümleleri parti tabanını, partimize oy veren seçmenlerimizi derinden yaralamaktadır.

5- Röportaj verdiği yayın organı da çok manidardır. Başkanlık sisteminin genel ve yerel yönetimlere büyük yarar sağlayacağını CHP’de Sayın Mehmet Kocadon’dan başka hiçbir yetkilinin kabul etmesi mümkün değildir. Bu talihsiz açıklama gösteriyor ki Belediye başkanımızdan Cumhuriyet Halk Partisi aidiyeti hala oluşamamıştır.

6- Belediye Başkanımızın yapmış olduğu açıklamanın ve bu basın açıklamasıyla yukarıda yaptığımız açıklamaların sorumlusu da bizatihi belediye başkanımızdır. Ne ilçe yönetimini nede partimizi bağlamayacağını kamuoyunun bilgisine sunarız. Çünkü, belediye başkanımız 16 Nisan 2017’deki Anayasa Değişikliği referandumunda partimizin Türkiye genelinde yapmış olduğu çalışmayı, harcanan enerjiyi, heyecanı, verilen emeği ve bunun karşılığında almış olduğumuz desteği de anlayamamış görünüyor. Bodrum’da Anayasa değişikliği % 80’lik bir oranla reddedilmiştir.”

KİMSE PARTİNİN ÜZERİNDE DEĞİLDİR! 

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, partide unvan ve makam gözetmeksizin kimsenin parti amblemi üstünde olmadığının altını çizdiği açıklamasına şu ifadelerle devam etti;

“Bizim partimizde, bugüne kadar makamı ve unvanı ne olursa olsun hiç kimse ama hiç kimse partinin ve parti ambleminin üzerinde olamamıştır. Bundan sonra da olamayacaktır. Partimizin bir belediye başkanının, partisini bir başka parti ile mukayese etmesi ne hakkıdır nede haddidir.

Başkanımızın bu açıklaması sosyal medyada oldukça geniş bir biçimde yer almıştır. Hal böyle olunca, Bodrum seçmenimiz ve üyelerimiz ya telefonda yada yolda karşılaştığımızda; parti yöneticilerimize suçlayıcı ve sorgulayıcı sorular yöneltmektedirler. Bizler artık bu tür sorgulayıcı ve suçlayıcı sorularla muhatap olmak istemiyoruz. Çünkü, ilçe yöneticilerimiz bunu hak etmiyorlar. Bu talihsiz açıklamaları düzeltecek ve doğruları anlatacak olan belediye başkanımızdır. Umarız bunu yapar. Yapmazsa da siyasi sonuçlarından herkes payına düşeni alacaktır” ifadelerini kullandı.

YAPTIRIM GENEL MERKEZ TARAFINDAN YAPILIR… 

Basın mensuplarının yönelttiği “Başkan Kocadon’a bu açıklamalarından dolayı herhangi bir yaptırım olacak mı?” sorusuna ise Seymen, “Biz yönetim kurulunda aldığımız kararı genel merkeze iletiyoruz. Onun yaptırımı genel merkez tarafından yapılacak. Bu ilçe yönetimini aşıyor” ifadelerini kullandı.

Kurultay ilgili soruları da yanıtlayan Recai Seymen, “Burada 3 tane kurultay delegemiz var. Bununla ilgili toplantıları yaptık. Ortak çıkan karar bu seçim sonuçlarının tartışılacağı bir kurultay düzenlenmesini istedik ve bu konuda imzalarımızı verdik. Amaç sadece CHP’nin genel başkanını değiştirmek değil, programıyla tüzüğüyle tartışıp önümüzdeki günlerde partimizi nasıl iktidara getirebiliriz, bunun konuşulması için imza verdik. Bu hafta sonunda sonucu belli olacak. Ama bu kadar imza toplandıktan sonra partinin kurultaya gitmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ EKSİK BİLGİLENDİRME YAPMIŞ… 

İlçe Başkanı Recai Seymen, Başkan Kocadon’un verdiği röportajda eksik bilgilendirme yaptığını da ifade ederek “Sağ olsun belediye başkanımız hükümete, orman bakanına, valimize ve kaymakamımıza çok teşekkür etmiş. Bu teşekkürleri sakınmıyorum. Tabi ki devletin yöneten kadrosu. Bu konuda basına biraz eksik bilgilendirme yapmış. Konunun başından sonuna kadar bütün belgeleri ile takip eden ilçe başkanı olarak, çöplükte ilk açıklama yapan, kadın kollarımızla 5-10 bin broşür dağıtan, iki defa büyükşehir kontrol daire başkanını getirerek bilgilendirme toplantısı yapan birisi olarak söylüyorum, başkanımız basını eksik bilgilendirmiş” dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ KATI ATIK TESİSİ KONUSUNU KENARINDAN KÖŞESİNDEN TUTMAMIŞTIR!.. 

Akdam’da yapımına başlanma aşamasına gelen ancak SİT alanı çıkması nedeniyle iptal edilen katı atık depolama alanı ile ilgili de konuşan Seymen, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u çok sert ifadelerle eleştirerek, şunları söyledi;

“Biz o günlerde sadece ilçe başkanı, ilçe yönetimi olarak mücadele verdik. Ne Bodrum Belediye Başkanımız yanımızda olmuştur, ne milletvekillerimiz yanımızda olmuştur. İlçe yönetimi olarak ciddi mücadele yaptık ama Bodrum maalesef bunu aşamadı. Sonunda oradan çıkan SİT alanından dolayı bütün alanı kapattılar. Büyükşehir ihalesini yapmasına rağmen geri çekildi. Yeni alanla ilgili müracaatları vardı. Yeni yerin tahsisi yapıldı. Tahsis için orman bakanımıza, valimize ve kaymakamımıza teşekkür ediyoruz. Çünkü alan ormanının alanı. Tahsis yapılmıştır, proje ve ihale süreci devam etmektedir. Ama Milas katı atık projesi bizden geç başlamasına rağmen Cuma günü açılış töreni vardır. Bütün Milas bunu siyasi bir rant haline getirmemiştir ve bu işin arkasında durmuştur. Belediye başkanıyla, milletvekilleriyle, muhalefetiyle, iktidarıyla bu işi başarmıştır. Ama maalesef Bodrum bu işi başaramamıştır. Bunun kenarından köşesinden belediye başkanımız tutmamıştır. Tutsaydı, Bodrum’da ki STK’lar buna destek verseydi, Bodrum’da Büyükşehir Belediye Başkanı başarısız olsun politikasını götürmemiş olsaydık, belki o alan bugün açılmış olurdu. Bodrum’da katı atık depolama tesisi Milas’tan daha önce devreye girmiş olurdu. Ama maalesef böyle bir süreç yaşadık. Bunun kanıtını isterseniz belgeleri bende var.” dedi.

Bodrum’un vahşi depolama alanında rehabilitasyon çalışması yapıldığına da işaret eden Seymen, “Büyükşehir 4 yıldır yazı yazmasına rağmen tahsisi bu yılbaşında yapılmıştır. Büyükşehir orayı şu anda rehabilite ediyor. Metan gazları çıksın diye borulama yaptı, üzerine toprağı da kapatıyor. Şu anda yangın çıkmayacak şekilde teraslanması yapılıyor. Onun için evvelki sene ve geçen sene çıkan yangınlar bu sene çıkmıyor. Bu yıl sadece bir kere yangın çıktı, o da çok büyük değildi. Aynı çalışma Dereköy Çöplüğünde yapılıyor” dedi.

Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… ARENA BODRUM TUR  ST
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) tarafından yapılan açıklamaya göre Bodrum’a hava yolu ile gelen turist sayısındaki yükseliş devam ediyor.
 
BOTAV’ın açıklamalarına göre turist sayısında bu yükseliş 2015 yılı rakamlarına yaklaştı. 2015 yılının ocak-aralık döneminde 814.814 olan sayı 2016 yılında 471.342, 2017 yılında ise 483.255 olarak belirlenmişti. 2018 yılında bu sayı 781.255 olarak açıklandı.
botav baŞkani mehmet kocadon BODRUM’A GELECEK TURİST SAYISINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDİYOR… turist sayisi 1
Bodrum Belediye Başkanı ve BOTAV Başkanı Mehmet Kocadon 2018 yılı rakamlarının önceki yıllara göre göstermiş olduğu yükselişten memnun oldukları belirterek “Bodrum demek mücadele demek. Biz mücadelemizden asla vazgeçmedik. Verdiğimiz mücadelemizde ne kadar haklı olduğumuzu da gelen rakamlardan anlıyoruz. 2019 yılı yurt içi ve yurt dışı Bodrum’u tanıtım çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Şu ana kadar katıldığımız fuarlardan aldığımız sonuçlar 2019 yılının 2018’den daha iyi geçeceğini gösteriyor. Çalışmalarımıza katılan, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

ak partİ muĞla bÜyÜkŞehİr beledİye baŞkan adayi AK PARTİ MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ADAYI ÖNÜMÜZDEKİ PAZAR AÇIKLANIYOR… ARENA MU  LA ADAY AKP

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, Muğla adayını 20 Ocak Pazar günü açıklayacağını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
“Büyükşehir ve il adaylarımızdan açıklamadığımız 6 yer kalmıştı. Bunlardan 4’ünde Cumhur İttifakı adaylarını destekliyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye başkan adayımızı Mustafa Savaş olarak belirledik. Muğla adayımızı da önümüzdeki pazar günü kamuoyuna açıklayacağız.”

31 OCAK’TA RESMİ BAŞLANGICINI BAŞLATACAĞIZ
31 Ocak’ta artık seçim kampanyamızın resmi başlangıcını da büyük aday tanıtımı ve manifesto toplantımızla başlatacağız.
Parti içinde süren yarış bir demokrasi yarışıdır. Tüm arkadaşlarımızın teşkilatımızın etrafında kenetlenmesini istiyorum.

LAYIK OLANI KENARA KOYMADIK
Hizmet yarışında bayrağın kime, ne zaman devdi edileceği nasip işidir. Biz layık olanı kenara koymadık, koymayız da. Görev herkese düşebilir.
Biz Cumhur İttifakı’nı 15 Temmuz’da önce milletin gönlünde kurduk, sonrada seçimlere taşıdık.

Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

mehmet tosun MEHMET TOSUN’DAN ORTAK ADAY AÇIKLAMASI GELDİ… ARENA TOSUN 1

 Habertürk Gazetesi köşe yazarı Muharrem Sarıkaya’nın dün yayıyınlanan ve “CHP-İYİ Parti’den Bodrum’a “özel model” başlığıyla yazdığı yazıda İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun’un CHP çatısı altında ortak aday olarak gösterileceği iddiasının, daha sonra çeşitli ulusal basın kuruluşları ve televizyon programlarında dile getirilmesi ilçede büyük yankı buldu. 
Konuyla ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Bodrum Belediye Başkan Adayı Mehmet Tosun, geçtiğimiz perşembe gününden beri İYİ Parti’nin Mahalli İdareler Başkanlığı tarafından 2019 yerel seçimleri “İYİ Belediyecilik Vizyonu” çalışmalarını sonlandırmak üzere Ankara’da olduğunu belirterek şunları söyledi;
“Malumunuz hâlihazırda İYİ Parti’nin Bodrum Belediye Başkan adayıyım. Hepimizin bildiği gibi İYİ Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi arasında bir süredir devam eden ittifak görüşmelerinde Bodrum özellikle üzerinde çok tartışılan bir yer oldu. Bunun iki parti açısından da haklı sebepleri var. CHP’nin Genel Seçimlerde 1. parti olduğu bir ilçede belediye başkanlığından vazgeçmek istememesi anlayışla karşılanabilir. Öte yandan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin şahsımla ilgili teveccüh ve güveni ile yapılan neredeyse tüm anketlerde adımızın ön plana çıkması, iki parti genel başkan yardımcılarını farklı formüller üzerinde çalışmaya itmiş olabilir. Şahsen benim dünden beri basında yer alan haberler ile ilgili net bir bilgim yok. Çalışmaların sona geldiğini duyuyoruz ancak şuan itibariyle şahsıma deklare edilmiş bir sonuç yok. Açık söyleyeyim, bizim derdimiz tasamız Bodrum’un belediyecilik ile ilgili kangren haline gelmiş sorunlarını çözecek imkanı yakalamaktır. Yoksa şahsımızla ilgili bir kariyer mücadelesinde değiliz. Birkaç güne sürecin netleşeceğini tahmin ediyorum. Her şey Güzel olacak” dedi.
Mehmet Tosun bu hafta içerisinde Ankara’daki çalışmalarını tamamlayarak Bodrum’a dönecek.

Okumaya devam et

Son Haberler