Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

RECAİ SEYMEN’DEN KENDİNE GEL UYARISI…

Yayınlanan

açık

seymen RECAİ SEYMEN’DEN KENDİNE GEL UYARISI… chp basin toplantisi 2
  • seymen RECAİ SEYMEN’DEN KENDİNE GEL UYARISI… mehmet tosun banner 2
  • seymen RECAİ SEYMEN’DEN KENDİNE GEL UYARISI… Hakan Durna SM Con 05

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ve yönetim kurulu, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un Sabah gazetesine verdiği röportajla ilgili bir basın açıklaması yaparak, adeta Bodrum Belediye Başkanına kendine gel uyarısı yaptı…

Başkan Kocadon’un talihsiz bir açıklama yaptığını ve sözlerinin kendisini bağladığını ifade eden Seymen, “Partimizin bir belediye başkanının, partisini bir başka parti ile mukayese etmesi ne hakkıdır nede haddidir. Bu talihsiz açıklamaları düzeltecek ve doğruları anlatacak olan belediye başkanımızdır. Umarız bunu yapar. Yapmazsa da siyasi sonuçlarından herkes payına düşeni alacaktır” dedi.

Bugün CHP Bodrum Parti binasında yapılan açıklamaya İlçe Başkanı Seymen’in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri ile CHP’li belediye meclis üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, Gençlik Kolları Başkanı Alkım Denizaslanı ve partililer katıldı.

seymen RECAİ SEYMEN’DEN KENDİNE GEL UYARISI… chp basin toplantisi 1Sözlerinin başında gazetecilerin basın bayramını kutlayan Seymen “Sözlerime öncelikle basın özgürlüğü gününüzü ve Lozan Barış antlaşmasının 95. Yıldönümünü kutlayarak başlamak istiyorum” diye konuştu.

“23/07/2018 tarihinde Bodrum Belediye Başkanımızın Sabah-Günaydın gazetesine vermiş olduğu röportajla ilgili CHP Bodrum İlçe yönetiminin kararlarını açıklamak üzere bir basın toplantısı yapmış bulunmaktayız” diyen İlçe Başkanı Recai Seymen, madde madde sıralanan tespitleri okuduğu basın açıklamasına şöyle devam etti:

“1- Üzülerek belirtiyoruz ki belediye başkanımız çok talihsiz bir açıklama yapmıştır.

2- Bu açıklamadan bilgimiz olmadığı gibi içeriğinide kabul etmemiz mümkün değildir.

3- Başkanımızın, gerek başkanlık sistemi ve gerekse cumhurbaşkanlığı ile ilgili düşüncelerini ret ediyoruz ve beyanatının sadece kendisini bağlayacağını mevkiisi gereği bilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü bu açıklamaların partimizin söylemleri ile bağdaşır yanı yoktur.

4- Her zeminde ve her koşulda annesinin CHP’li olduğunu söylemesine karşın (CHP’liler hırslarına yenik düşüyor vb.) gibi cümleleri parti tabanını, partimize oy veren seçmenlerimizi derinden yaralamaktadır.

5- Röportaj verdiği yayın organı da çok manidardır. Başkanlık sisteminin genel ve yerel yönetimlere büyük yarar sağlayacağını CHP’de Sayın Mehmet Kocadon’dan başka hiçbir yetkilinin kabul etmesi mümkün değildir. Bu talihsiz açıklama gösteriyor ki Belediye başkanımızdan Cumhuriyet Halk Partisi aidiyeti hala oluşamamıştır.

6- Belediye Başkanımızın yapmış olduğu açıklamanın ve bu basın açıklamasıyla yukarıda yaptığımız açıklamaların sorumlusu da bizatihi belediye başkanımızdır. Ne ilçe yönetimini nede partimizi bağlamayacağını kamuoyunun bilgisine sunarız. Çünkü, belediye başkanımız 16 Nisan 2017’deki Anayasa Değişikliği referandumunda partimizin Türkiye genelinde yapmış olduğu çalışmayı, harcanan enerjiyi, heyecanı, verilen emeği ve bunun karşılığında almış olduğumuz desteği de anlayamamış görünüyor. Bodrum’da Anayasa değişikliği % 80’lik bir oranla reddedilmiştir.”

KİMSE PARTİNİN ÜZERİNDE DEĞİLDİR! 

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, partide unvan ve makam gözetmeksizin kimsenin parti amblemi üstünde olmadığının altını çizdiği açıklamasına şu ifadelerle devam etti;

“Bizim partimizde, bugüne kadar makamı ve unvanı ne olursa olsun hiç kimse ama hiç kimse partinin ve parti ambleminin üzerinde olamamıştır. Bundan sonra da olamayacaktır. Partimizin bir belediye başkanının, partisini bir başka parti ile mukayese etmesi ne hakkıdır nede haddidir.

Başkanımızın bu açıklaması sosyal medyada oldukça geniş bir biçimde yer almıştır. Hal böyle olunca, Bodrum seçmenimiz ve üyelerimiz ya telefonda yada yolda karşılaştığımızda; parti yöneticilerimize suçlayıcı ve sorgulayıcı sorular yöneltmektedirler. Bizler artık bu tür sorgulayıcı ve suçlayıcı sorularla muhatap olmak istemiyoruz. Çünkü, ilçe yöneticilerimiz bunu hak etmiyorlar. Bu talihsiz açıklamaları düzeltecek ve doğruları anlatacak olan belediye başkanımızdır. Umarız bunu yapar. Yapmazsa da siyasi sonuçlarından herkes payına düşeni alacaktır” ifadelerini kullandı.

YAPTIRIM GENEL MERKEZ TARAFINDAN YAPILIR… 

Basın mensuplarının yönelttiği “Başkan Kocadon’a bu açıklamalarından dolayı herhangi bir yaptırım olacak mı?” sorusuna ise Seymen, “Biz yönetim kurulunda aldığımız kararı genel merkeze iletiyoruz. Onun yaptırımı genel merkez tarafından yapılacak. Bu ilçe yönetimini aşıyor” ifadelerini kullandı.

Kurultay ilgili soruları da yanıtlayan Recai Seymen, “Burada 3 tane kurultay delegemiz var. Bununla ilgili toplantıları yaptık. Ortak çıkan karar bu seçim sonuçlarının tartışılacağı bir kurultay düzenlenmesini istedik ve bu konuda imzalarımızı verdik. Amaç sadece CHP’nin genel başkanını değiştirmek değil, programıyla tüzüğüyle tartışıp önümüzdeki günlerde partimizi nasıl iktidara getirebiliriz, bunun konuşulması için imza verdik. Bu hafta sonunda sonucu belli olacak. Ama bu kadar imza toplandıktan sonra partinin kurultaya gitmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ EKSİK BİLGİLENDİRME YAPMIŞ… 

İlçe Başkanı Recai Seymen, Başkan Kocadon’un verdiği röportajda eksik bilgilendirme yaptığını da ifade ederek “Sağ olsun belediye başkanımız hükümete, orman bakanına, valimize ve kaymakamımıza çok teşekkür etmiş. Bu teşekkürleri sakınmıyorum. Tabi ki devletin yöneten kadrosu. Bu konuda basına biraz eksik bilgilendirme yapmış. Konunun başından sonuna kadar bütün belgeleri ile takip eden ilçe başkanı olarak, çöplükte ilk açıklama yapan, kadın kollarımızla 5-10 bin broşür dağıtan, iki defa büyükşehir kontrol daire başkanını getirerek bilgilendirme toplantısı yapan birisi olarak söylüyorum, başkanımız basını eksik bilgilendirmiş” dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ KATI ATIK TESİSİ KONUSUNU KENARINDAN KÖŞESİNDEN TUTMAMIŞTIR!.. 

Akdam’da yapımına başlanma aşamasına gelen ancak SİT alanı çıkması nedeniyle iptal edilen katı atık depolama alanı ile ilgili de konuşan Seymen, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u çok sert ifadelerle eleştirerek, şunları söyledi;

“Biz o günlerde sadece ilçe başkanı, ilçe yönetimi olarak mücadele verdik. Ne Bodrum Belediye Başkanımız yanımızda olmuştur, ne milletvekillerimiz yanımızda olmuştur. İlçe yönetimi olarak ciddi mücadele yaptık ama Bodrum maalesef bunu aşamadı. Sonunda oradan çıkan SİT alanından dolayı bütün alanı kapattılar. Büyükşehir ihalesini yapmasına rağmen geri çekildi. Yeni alanla ilgili müracaatları vardı. Yeni yerin tahsisi yapıldı. Tahsis için orman bakanımıza, valimize ve kaymakamımıza teşekkür ediyoruz. Çünkü alan ormanının alanı. Tahsis yapılmıştır, proje ve ihale süreci devam etmektedir. Ama Milas katı atık projesi bizden geç başlamasına rağmen Cuma günü açılış töreni vardır. Bütün Milas bunu siyasi bir rant haline getirmemiştir ve bu işin arkasında durmuştur. Belediye başkanıyla, milletvekilleriyle, muhalefetiyle, iktidarıyla bu işi başarmıştır. Ama maalesef Bodrum bu işi başaramamıştır. Bunun kenarından köşesinden belediye başkanımız tutmamıştır. Tutsaydı, Bodrum’da ki STK’lar buna destek verseydi, Bodrum’da Büyükşehir Belediye Başkanı başarısız olsun politikasını götürmemiş olsaydık, belki o alan bugün açılmış olurdu. Bodrum’da katı atık depolama tesisi Milas’tan daha önce devreye girmiş olurdu. Ama maalesef böyle bir süreç yaşadık. Bunun kanıtını isterseniz belgeleri bende var.” dedi.

Bodrum’un vahşi depolama alanında rehabilitasyon çalışması yapıldığına da işaret eden Seymen, “Büyükşehir 4 yıldır yazı yazmasına rağmen tahsisi bu yılbaşında yapılmıştır. Büyükşehir orayı şu anda rehabilite ediyor. Metan gazları çıksın diye borulama yaptı, üzerine toprağı da kapatıyor. Şu anda yangın çıkmayacak şekilde teraslanması yapılıyor. Onun için evvelki sene ve geçen sene çıkan yangınlar bu sene çıkmıyor. Bu yıl sadece bir kere yangın çıktı, o da çok büyük değildi. Aynı çalışma Dereköy Çöplüğünde yapılıyor” dedi.

seymen RECAİ SEYMEN’DEN KENDİNE GEL UYARISI… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Hacettepespor sekiz haftadir yenilmiyor 657087
  • bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. mehmet tosun banner 2
  • bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Hakan Durna SM Con 05

Ligin 28. Haftasında Bodrum Belediyesi Bodrumspor Hacettepe’yi konuk ediyor. 

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta son 3 maçından mağlubiyetle ayrılan ve ligde 9’uncu sıraya gerileyen Bodrum Belediyesi Bodrumspor, son 3 maçında 2 mağlubiyet 1 galibiyet alan 14’üncü sıradaki Hacettepe karşı karşıya gelecek. Evinde oynayacağı bu maçta bir çıkış yakalamak isteyen Bodrumspor, hazırlıklarını tamamladı. İki takım arasında ligin ilk devresinde oynanan maçı yeşil beyazlı ekip deplasmanda 2-1’lik skorla kazanmıştı. 24 Mart Pazar günü Bodrum İlçe Stadı’nda oynanacak müsabaka saat 15.00’da başlayacak.

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Bodrumspor   negol deplasmaninda 3

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA…..

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mugla buyuksehir konservuatuar 2
  • muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mehmet tosun banner 2
  • muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. Hakan Durna SM Con 05

Hazine ve Maliye Bakanlığı, en çok borcu olan belediyeleri açıkladı. Bakanlığın verilerine göre en çok borcu olan belediye 6 milyar 66 milyon lira ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi oldu. Kocaeli’ni 2. sırada Adana ve 3.sırada Muğla takip etti.

TOPLAM BORÇ 11 MİLYAR 471 MİLYON TL

Belediyelerin Hazine ve Maliye Bakanlığı’a borçları artıyor. Bakanlığın verilerine göre, Mart ayı itibarıyla belediyelerin ve bağlı idarelerin toplam borç tutarı 11 milyar 741 milyon liraya ulaştı. 135 milyon liralık borcun vadesi geçerken 8 milyar 683 milyonu anapara, 2 milyar 922 milyonu diğer olmak üzere 11 milyar 605 milyon liralık borcun vadesi henüz gelmedi.

İLK 3 SIRAYI AK PARTİ, MHP VE CHP’Lİ BELEDİYELER PAYLAŞTI

Birgün’de yer alan habere göre; en borçlu belediye 6 milyar 66 milyon lira ile AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olurken bunu 1 milyar 99 milyon lira ile MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi izledi. Borçlu belediyeler sıralamasında üçüncü sırada 655 milyon liralık borçla CHP’nin Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Su ve Kanalizasyon İdaresi yer aldı.

DİĞER BELEDİYELER

“En borçlu belediyeler ve bağlı idareler” sıralamasına giren diğer belediyeler şöyle:

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GASKİ (AK Parti) 426 milyon TL

Sakarya Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 423 milyon TL

Bursa Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 359 milyon TL

Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (AK Parti) 243 milyon TL

Antalya Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 208 milyon TL

BORÇLARINI ÖDEYEMEDİLER

135 milyon lira ile borcunun vadesi geçen belediyeler sıralamasında ilk sırada MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi yer alırken bunu 110 milyon lira ile Ankara Büyükşehir Belediyesi izledi.

Kayyum tarafından yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi de 11’er milyon liralık borcunu vadesinde ödeyemedi.

 

Kaynak:haberler.com

muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… orhan dinc bakan mehmet ersoy 1
  • orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… mehmet tosun banner 2
  • orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… Hakan Durna SM Con 05

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum’da Turizmciler, muhtarlar ve bazı STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Konferans salonunda Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan adayı Op.Dr. Tahir Ateş’in ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya, Bakan Mehmet Nuri Ersoy ‘un yanı sıra AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, AK Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, ilçede görev yapan muhtarlar ve STK temsilcileri ve Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayları katıldı.

Bodrum’u çok önemsediğini belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Cumhurbaşkanımız döneminde ilk defa turizm stratejik sektör ilan edildi. Bodrum’u Türkiye’nin markası olarak görüyoruz. Uçak tarifeli seferleri kademeli olarak arttırılıyor. Uzun süreden beri her yıl Bodrum’da bulunmamım da Bodrum açısından bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Bodrum’un turizme bakış açısının değişmesi gerekiyor. Biz bugün ağırlıklı olarak Bodrum’un sorunlarını konuşmaya, neler yapabiliriz, 2023 dönemine kadar ne faydamız olabilir, onları konuşmaya geldik. Ben bugün sizlerin sorunlarını dinleyeceğim, kafamdakileri anlatacağım. Gerekli notları alacağım.”

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… orhan dinc bakan mehmet ersoy 3

Kissebükünde Deniz Ticaret Odası’nın projesini hayata geçireceğiz…

Toplantıya katılan bazı STK temsilcilerinin soruları üzerine açıklama yapan Bakan Ersoy şöyle konuştu:

“Biz hükümet olarak yasalar çerçevesinde hareket ederiz. Yasal olmayan her şeyin karşısındayız. Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesinin Kissebükü ile ilgili verdiği çok güzel bir proje var, onu hayata geçireceğiz. Buradaki arkeolojik kalıntıları gün ışığına çıkarıp, koruma altına alıp yat turizmine açacağız. Kissebükü yapılaşmaya kapalı olacak. Ayrıca Yalıkavak-Küdür Mevkiindeki yapılaşmaya da son veriyoruz. Orada barakalar yıkılacak iskele kazıkları sökülecek.” dedi.

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu

Son Haberler