Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

RECAİ SEYMEN’DEN KENDİNE GEL UYARISI…

Yayınlanan

açık

seymen RECAİ SEYMEN’DEN KENDİNE GEL UYARISI… chp basin toplantisi 2
seymen RECAİ SEYMEN’DEN KENDİNE GEL UYARISI… divenire group2

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ve yönetim kurulu, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un Sabah gazetesine verdiği röportajla ilgili bir basın açıklaması yaparak, adeta Bodrum Belediye Başkanına kendine gel uyarısı yaptı…

Başkan Kocadon’un talihsiz bir açıklama yaptığını ve sözlerinin kendisini bağladığını ifade eden Seymen, “Partimizin bir belediye başkanının, partisini bir başka parti ile mukayese etmesi ne hakkıdır nede haddidir. Bu talihsiz açıklamaları düzeltecek ve doğruları anlatacak olan belediye başkanımızdır. Umarız bunu yapar. Yapmazsa da siyasi sonuçlarından herkes payına düşeni alacaktır” dedi.

Bugün CHP Bodrum Parti binasında yapılan açıklamaya İlçe Başkanı Seymen’in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri ile CHP’li belediye meclis üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu, Gençlik Kolları Başkanı Alkım Denizaslanı ve partililer katıldı.

seymen RECAİ SEYMEN’DEN KENDİNE GEL UYARISI… chp basin toplantisi 1Sözlerinin başında gazetecilerin basın bayramını kutlayan Seymen “Sözlerime öncelikle basın özgürlüğü gününüzü ve Lozan Barış antlaşmasının 95. Yıldönümünü kutlayarak başlamak istiyorum” diye konuştu.

“23/07/2018 tarihinde Bodrum Belediye Başkanımızın Sabah-Günaydın gazetesine vermiş olduğu röportajla ilgili CHP Bodrum İlçe yönetiminin kararlarını açıklamak üzere bir basın toplantısı yapmış bulunmaktayız” diyen İlçe Başkanı Recai Seymen, madde madde sıralanan tespitleri okuduğu basın açıklamasına şöyle devam etti:

“1- Üzülerek belirtiyoruz ki belediye başkanımız çok talihsiz bir açıklama yapmıştır.

2- Bu açıklamadan bilgimiz olmadığı gibi içeriğinide kabul etmemiz mümkün değildir.

3- Başkanımızın, gerek başkanlık sistemi ve gerekse cumhurbaşkanlığı ile ilgili düşüncelerini ret ediyoruz ve beyanatının sadece kendisini bağlayacağını mevkiisi gereği bilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü bu açıklamaların partimizin söylemleri ile bağdaşır yanı yoktur.

4- Her zeminde ve her koşulda annesinin CHP’li olduğunu söylemesine karşın (CHP’liler hırslarına yenik düşüyor vb.) gibi cümleleri parti tabanını, partimize oy veren seçmenlerimizi derinden yaralamaktadır.

5- Röportaj verdiği yayın organı da çok manidardır. Başkanlık sisteminin genel ve yerel yönetimlere büyük yarar sağlayacağını CHP’de Sayın Mehmet Kocadon’dan başka hiçbir yetkilinin kabul etmesi mümkün değildir. Bu talihsiz açıklama gösteriyor ki Belediye başkanımızdan Cumhuriyet Halk Partisi aidiyeti hala oluşamamıştır.

6- Belediye Başkanımızın yapmış olduğu açıklamanın ve bu basın açıklamasıyla yukarıda yaptığımız açıklamaların sorumlusu da bizatihi belediye başkanımızdır. Ne ilçe yönetimini nede partimizi bağlamayacağını kamuoyunun bilgisine sunarız. Çünkü, belediye başkanımız 16 Nisan 2017’deki Anayasa Değişikliği referandumunda partimizin Türkiye genelinde yapmış olduğu çalışmayı, harcanan enerjiyi, heyecanı, verilen emeği ve bunun karşılığında almış olduğumuz desteği de anlayamamış görünüyor. Bodrum’da Anayasa değişikliği % 80’lik bir oranla reddedilmiştir.”

KİMSE PARTİNİN ÜZERİNDE DEĞİLDİR! 

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, partide unvan ve makam gözetmeksizin kimsenin parti amblemi üstünde olmadığının altını çizdiği açıklamasına şu ifadelerle devam etti;

“Bizim partimizde, bugüne kadar makamı ve unvanı ne olursa olsun hiç kimse ama hiç kimse partinin ve parti ambleminin üzerinde olamamıştır. Bundan sonra da olamayacaktır. Partimizin bir belediye başkanının, partisini bir başka parti ile mukayese etmesi ne hakkıdır nede haddidir.

Başkanımızın bu açıklaması sosyal medyada oldukça geniş bir biçimde yer almıştır. Hal böyle olunca, Bodrum seçmenimiz ve üyelerimiz ya telefonda yada yolda karşılaştığımızda; parti yöneticilerimize suçlayıcı ve sorgulayıcı sorular yöneltmektedirler. Bizler artık bu tür sorgulayıcı ve suçlayıcı sorularla muhatap olmak istemiyoruz. Çünkü, ilçe yöneticilerimiz bunu hak etmiyorlar. Bu talihsiz açıklamaları düzeltecek ve doğruları anlatacak olan belediye başkanımızdır. Umarız bunu yapar. Yapmazsa da siyasi sonuçlarından herkes payına düşeni alacaktır” ifadelerini kullandı.

YAPTIRIM GENEL MERKEZ TARAFINDAN YAPILIR… 

Basın mensuplarının yönelttiği “Başkan Kocadon’a bu açıklamalarından dolayı herhangi bir yaptırım olacak mı?” sorusuna ise Seymen, “Biz yönetim kurulunda aldığımız kararı genel merkeze iletiyoruz. Onun yaptırımı genel merkez tarafından yapılacak. Bu ilçe yönetimini aşıyor” ifadelerini kullandı.

Kurultay ilgili soruları da yanıtlayan Recai Seymen, “Burada 3 tane kurultay delegemiz var. Bununla ilgili toplantıları yaptık. Ortak çıkan karar bu seçim sonuçlarının tartışılacağı bir kurultay düzenlenmesini istedik ve bu konuda imzalarımızı verdik. Amaç sadece CHP’nin genel başkanını değiştirmek değil, programıyla tüzüğüyle tartışıp önümüzdeki günlerde partimizi nasıl iktidara getirebiliriz, bunun konuşulması için imza verdik. Bu hafta sonunda sonucu belli olacak. Ama bu kadar imza toplandıktan sonra partinin kurultaya gitmesi gerektiğine inanıyoruz” dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ EKSİK BİLGİLENDİRME YAPMIŞ… 

İlçe Başkanı Recai Seymen, Başkan Kocadon’un verdiği röportajda eksik bilgilendirme yaptığını da ifade ederek “Sağ olsun belediye başkanımız hükümete, orman bakanına, valimize ve kaymakamımıza çok teşekkür etmiş. Bu teşekkürleri sakınmıyorum. Tabi ki devletin yöneten kadrosu. Bu konuda basına biraz eksik bilgilendirme yapmış. Konunun başından sonuna kadar bütün belgeleri ile takip eden ilçe başkanı olarak, çöplükte ilk açıklama yapan, kadın kollarımızla 5-10 bin broşür dağıtan, iki defa büyükşehir kontrol daire başkanını getirerek bilgilendirme toplantısı yapan birisi olarak söylüyorum, başkanımız basını eksik bilgilendirmiş” dedi.

BELEDİYE BAŞKANIMIZ KATI ATIK TESİSİ KONUSUNU KENARINDAN KÖŞESİNDEN TUTMAMIŞTIR!.. 

Akdam’da yapımına başlanma aşamasına gelen ancak SİT alanı çıkması nedeniyle iptal edilen katı atık depolama alanı ile ilgili de konuşan Seymen, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u çok sert ifadelerle eleştirerek, şunları söyledi;

“Biz o günlerde sadece ilçe başkanı, ilçe yönetimi olarak mücadele verdik. Ne Bodrum Belediye Başkanımız yanımızda olmuştur, ne milletvekillerimiz yanımızda olmuştur. İlçe yönetimi olarak ciddi mücadele yaptık ama Bodrum maalesef bunu aşamadı. Sonunda oradan çıkan SİT alanından dolayı bütün alanı kapattılar. Büyükşehir ihalesini yapmasına rağmen geri çekildi. Yeni alanla ilgili müracaatları vardı. Yeni yerin tahsisi yapıldı. Tahsis için orman bakanımıza, valimize ve kaymakamımıza teşekkür ediyoruz. Çünkü alan ormanının alanı. Tahsis yapılmıştır, proje ve ihale süreci devam etmektedir. Ama Milas katı atık projesi bizden geç başlamasına rağmen Cuma günü açılış töreni vardır. Bütün Milas bunu siyasi bir rant haline getirmemiştir ve bu işin arkasında durmuştur. Belediye başkanıyla, milletvekilleriyle, muhalefetiyle, iktidarıyla bu işi başarmıştır. Ama maalesef Bodrum bu işi başaramamıştır. Bunun kenarından köşesinden belediye başkanımız tutmamıştır. Tutsaydı, Bodrum’da ki STK’lar buna destek verseydi, Bodrum’da Büyükşehir Belediye Başkanı başarısız olsun politikasını götürmemiş olsaydık, belki o alan bugün açılmış olurdu. Bodrum’da katı atık depolama tesisi Milas’tan daha önce devreye girmiş olurdu. Ama maalesef böyle bir süreç yaşadık. Bunun kanıtını isterseniz belgeleri bende var.” dedi.

Bodrum’un vahşi depolama alanında rehabilitasyon çalışması yapıldığına da işaret eden Seymen, “Büyükşehir 4 yıldır yazı yazmasına rağmen tahsisi bu yılbaşında yapılmıştır. Büyükşehir orayı şu anda rehabilite ediyor. Metan gazları çıksın diye borulama yaptı, üzerine toprağı da kapatıyor. Şu anda yangın çıkmayacak şekilde teraslanması yapılıyor. Onun için evvelki sene ve geçen sene çıkan yangınlar bu sene çıkmıyor. Bu yıl sadece bir kere yangın çıktı, o da çok büyük değildi. Aynı çalışma Dereköy Çöplüğünde yapılıyor” dedi.

seymen RECAİ SEYMEN’DEN KENDİNE GEL UYARISI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… tavsanburnu halk plaji 1
kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ… divenire group2

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından geçen Ramazan Bayramı’nda açılışı yapılan halk plajında bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti ödenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca İçmeler mevkisinde 15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plajın açılışı Ramazan Bayramı’nın ilk günü yapılmıştı. Girişlerin ücretsiz olduğu plaj, yoğun ilgi görüyordu.

Bakanlığın iştiraki olan Turaş Turizm A.Ş. tarafından işletilen Halk Plajı’nda bugünden itibaren şezlong ve otopark ücreti alınacağı bildirildi. Sabah saat 08.00’da açılıp, akşam 21.00’a kadar açık kalan plajda şezlong ve puf ücreti 10 TL olarak belirlendi. Otoparkta araç için 10 TL, motosiklet için ise 5 TL ücret verilecek.

Ücretlendirmelerin 17 Haziran tarihinden itibaren geçerli olacağı ifade edildi.

Turaş Turizm A.Ş. yetkilisi Cem Sultan Saran, plaja girişlerin halen ücretsiz olduğunu ifade ederek “Bakanımız zaten girişlerin ücretsiz olduğunu açıklamıştı. Sadece şezlong ve otopark ücreti var. Koruma ve kontrolü sağlayabilmek adına daha çok buradaki misafirlerin talepleri ile de gerçekleşen bir şey oldu. Bakan Bey’in söylediği gibi giriş ücreti yok, sadece şezlong ve otopark ücretli. Yiyecek içecek ücretlerimiz de oldukça makul” diye konuştu.

kültür ve turizm bakanlığı BAKANLIK PLAJINDA ŞEZLONG ARTIK ÜCRETLİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… berfin ameliyat
berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ… divenire group2

Eski erkek arkadaşının yüzüne asit atması ile tanınmaz hale gelen 17 yaşındaki Berfin Özek’in, 10 saat süren ilk ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Berfin Özek’in 10 saat süren ilk ameliyatını yapan Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, Ağız ve burunla ilgili girdiği operasyonda Berfin’in göz kapakçıklarına da operasyon ile düzelttiğinin müjdesini verdi. Berfin’in boynuna ve yüzüne silikon aparatlar yerleştirildi, kendi vücudundan alınacak doku ile genç kız yeni yüzüne kavuşacak.

İskenderun’da eski sevgilisi tarafından yüzüne kezzap dökülerek hayata küstürülen Berfin Özek, estetik operasyon için Cuma günü sabah saatlerinde Bodrum’a gelmişti. Ameliyat süreci başlayan Berfin, Bodrum Acıbadem Hastanesi’ne yatırılarak işlemleri başlatılmıştı. Berfin’in ilk ameliyatı 10 saat sürdü. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, tarafından yapılan operasyon sonrası sevindirici haberi paylaşarak Berfin’in burun ve dudaklarına yapılan operasyonun yanı sıra, göz kapaklarına da bir operasyon gerçekleştirdiğini açıkladı.

VÜCUDUNDAN DOKU ELDE EDİLİP YÜZ YAPILACAK

Burnuna yeni bir delik açılan ve burnu düzeltilen, üst dudağı burnundan ayrılan Berfin’in göz kapakçıklarına sürpriz bir şekilde da operasyon düzenlendi. Vücuduna silikon (Balon) yerleştirilen Berfin’e kendi vücudundan doku elde edilerek yeniden yüz yapılacak. 1,5 ay boyunca 3 günde bir serum enjekte edilecek balon, Berfin’in yüzü boyutuna gelene kadar devam edecek. Yapılan bu işlemin ardından büyük operasyon başlayacak. Vücudundan alınan yeni doku ile Berfin yeni yüzüne kavuşacak.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf ilk ameliyattan sonra yaptığı açıklamada, “Ameliyattan önce yaptığımız bilgilendirme toplantısında, size verdiğimiz ameliyat bilgilerinin biraz daha ötesine geçtik. Göz kapaklarındaki problemler giderildi yeniden yapıldı. Yine ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi ve beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu, burun delikleri kaybolmuştu. Burun deliklerinden biri yoktu, burun deliği oluşturuldu, burnun şekli eğriliği düzeltildi” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK DEĞİŞİKLİK İKİNCİ AMELİYATTA

Prof. Dr. Mutaf bu ameliyat sonrasından çok büyük bir değişiklik olmayacağını, asıl değişikliğin 2’inci ameliyattan sonra olacağını açıklayarak “büyük değişiklik aslında ikinci ameliyatta ortaya çıkacak ama şuanda Berfin’in profilinde ve genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” şeklinde konuştu.

KRİTİK BEKLEYİŞ BAŞLADI

Prof. Dr. Mehmet Mutaf kritik sürecin başladığını, yaklaşık 4 gün sonra müjdeyi vereceğini belirterek “Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyattan sürecinin sonrasında mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz ve dikkatle takip edilmesi gereken bir süreç. Ama yarından sonra rahatlarız, hastamızda bizde. Gerek pansumanları gerek tıbbi bakımları sürecek ama bu ameliyatın başarısı ile ilgili kritik bir 3-4 günümüz var. Enfeksiyon riskleri ve diğer risklerin ortadan kalkmasını müjdelemek için. Bundan sonrasında ben de bu haberi izleyen, Berfin’i merak eden diğer insanlar gibi artık bir manada dua zamanına geçeceğim” ifadelerini kullandı.

berfin Özek BERFİN’İN İLK AMELİYATI 12 SAAT SÜRDÜ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… proje ekibi
bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ… divenire group2

Bodrum’da Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi oluşturuluyor.

Bodrum Belediye Başkanlığı, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi” projesinin ikinci toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye-AB finansmanı ile başlatılan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın uygulayıcısı olduğu “Competitiveness and Innovation Sector Operational Programme (Rekabetçi Sektörler Programı)” kapsamındaki “1.2 Yaratıcı Sektörler” hibe çağrısına yönelik proje geliştiren Bodrum Belediyesi, bu doğrultuda “Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi”nin Bodrum’da kurulması için harekete geçti. İlk toplantısını Mayıs ayında gerçekleştiren proje ekibi, ikinci buluşmasında fon kaynağı yaratılması konusunu ele aldı.

Bodrum Belediyesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) ortaklığı ile yürütülmesi planlanan “Maritime Industries Design Centre in Bodrum (Bodrum Deniz Endüstrileri Tasarım Merkezi)” projesinin hayata geçirilmesi amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na fon kaynağı yaratılması için başvuru yapılacak.

Başvuru öncesi yapılan değerlendirme toplantısına, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Av. Turgay Kaya ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Tuğba Uzma Uysal, Dr. Ceray Aldemir, Dr.Efe Dündar, Dr. Berkan Hamdemir, Av. Ümit Metin ve hibe projeleri geliştirme ekibi katıldı.

bodrum’da deniz endüstrileri tasarım merkezi BODRUM’A DENİZ ENDÜSTRİLERİ TASARIM MERKEZİ…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler