Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MERAL AKŞENER’E BODRUM’DAN ÇAĞRI VAR…

Yayınlanan

açık

akşener MERAL AKŞENER’E BODRUM’DAN ÇAĞRI VAR… iyi parti bodrum teskilat 2
  • akşener MERAL AKŞENER’E BODRUM’DAN ÇAĞRI VAR… mehmet tosun banner 2
  • akşener MERAL AKŞENER’E BODRUM’DAN ÇAĞRI VAR… Hakan Durna SM Con 05

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Olağanüstü Kurultay kararı ile birlikte seçimlerde Genel Başkan Adayı olmayacağını açıklaması üzerine bir basın toplantısı düzenlendi.

Bodrum Trafo Kafe’de düzenlenen basın toplantısına İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, İlçe Yönetimi ve partililer katıldı.

24 Haziran Genel Seçimler sonrası İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Afyon Karahisar’da seçim sonuçlarının değerlendirilmesi amacıyla bir çalıştay gerçekleştirildiğini belirten İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz şunları söyledi;

“Genel Merkezimiz tarafından düzenlenen bu çalıştayın sonucunda Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, tüzüğün kendisine verdiği yetkiyi kullanarak partimizi olağan üstü kurultaya götürme kararı verdi. Burada Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, siyasi partiler içerisinde demokrasinin gerçek anlamda örneğini teşkil eden demokratik bir harekette bulundu. Ancak hemen akabinde yapılacak olan bu olağan üstü kurultayda kendisinin aday olmayacağına dair bazı açıklamaları oldu. Her ne kadar Başkanlık Divanı, İl, İlçe ve tüm parti teşkilatlarının tek adaylarının Meral Akşener olacağını belirtmelerine rağmen, Genel Başkanımız aday olmayacağını beyan etti. Bizlerde Bodrum İlçe Başkanlığı olarak Bodrum Yarımadamızdan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e olan güvenimizi ve desteğimizi bir kez daha dile getirmek amacıyla bu basın toplantısını düzenledik. Toplantımıza katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederim.”

akşener MERAL AKŞENER’E BODRUM’DAN ÇAĞRI VAR… iyi parti bodrum teskilat 1İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yapılacak olan olağan üstü kurultayda aday olmayacağına dair yaptığı açıklama üzerine İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan basın açıklamasını İYİ Parti Bodrum İlçe Başkan Yardımcısı Av. Dilek Mirel toplantıya katılanlar için okudu.

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında;

“Değerli Basın Mensupları, Saygıdeğer Misafirlerimiz,

Hepinizi sevgi, saygı ve en derin hürmetlerimizle selamlıyoruz. Hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Hepinizin bildiği üzere, İyi Partimizin Kurucu Genel Başkanı Sayın Meral Akşener 12 Ağustos tarihinde olağanüstü kurultay yapma kararı almış ve bu kurultayda yeniden aday olmayacağını açıklamıştır.

Bugün burada toplanmış olmamızın amacı; Bodrum İlçe Teşkilatı olarak Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in bu kararına karşı beyanımızı kamuoyuyla paylaşmaktır.

Bilindiği gibi Afyon Karahisar’da 20-22 Temmuz tarihleri arasında seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere bir Çalıştay düzenlenmiştir.

Bu Çalıştayın sonuç kısmında yapılan değerlendirmede, Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener tüm sorumluluğu üzerine alarak, ‘‘Mahkeme, Kadıya Mülk Değildir’’ anlayışıyla, şahsına verilen yetki çerçevesinde seçimli kurultay kararı alarak aday olmayacağını bildirmiş ve aday olacak arkadaşlarına da başarılar dilemiştir.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, Genel Başkanımızın bu yaklaşımını, demokrasimiz ve Türk siyaseti açısından çok önemli ve anlamlı bir başlangıç olarak görüyoruz.

Çünkü Sayın Akşener’in kongre kararı Bundan sonra hiçbir siyasi parti liderinin, seçimden sonra sorumluluğu parti teşkilatlarına, adaylara, seçmenlere bırakmayacağının göstergesi olup, parti içi demokrasi konusunda diğer Siyasi partilere örnek oluşturacaktır.

Artık koltuğuna yapışan, özeleştiri yapamayan, sorumluluğu üzerine alma cesaretini gösteremeyen iktidarı en önemli amaç kabul eden siyasetçiler olamayacaktır.

Tarih; Tüm engellemelere rağmen Siyasi parti kurup, 8 ay gibi kısa bir zamanda %10 oy alarak parlamento da güçlü bir grup kurduğu halde, bir liderin onurlu istifasına ve liderinin arkasında duran yılmaz güce tanıklık etmekte ve koltukta gözü olmayan bir liderin de olduğuna şahit olmaktadır.

Gelinen bu noktada; Biz İyi Parti Bodrum İlçe Başkanlığı olarak, özellikle şunu yüksek sesle dile getirmek ve vurgulamak istiyoruz:

Hepimizin, bu partide siyaset yapma amacı, Meral Akşener’in attığı o cesur adımdır.

Biz, ülkemizin birliği, dirliği, selameti için, Meral Akşener’le yola çıktık, onunla yolumuza devam edeceğiz ve kendisine olan inancımız tamdır.

Hedefimiz Çağdaş, müreffeh, komşularıyla barışık, adaletli, umutlu ve cesur bir Türkiye’dir.

Bodrum,  Atatürkçü, vatansever, modern, çağdaş, insanların yaşadığı bir İlçemiz olup Türkiye’de çok önemli bir yere sahiptir. İlçe Teşkilatımız, Partimize katıldığımız ilk andan itibaren Meral Akşener’e güven ve bağlılığını tam olarak göstermiştir.

Bodrum 4-9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilmiş olan Sayın Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için 100.000 imza kampanyasında Türkiye’de en fazla imzayı toplayan ikinci ilçe olmuştur.

Biz Bodrum İyi Parti İlçe Teşkilatı olarak ilk günkü azim ve inancımızla görevimizin başındayız.

Genel Başkanımız, Türk siyasetine yakışır, geleneklerine bağlı, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü bir Türk kadınıdır. Türkiye için bir umuttur ve milletimizde bir karşılığı vardır.

Mesaj herkesedir:

Genel Başkanımız, Sn. Meral Akşener, seçim sürecini başarılı bir şekilde, çok iyi idare etmiştir. Bundan, en ufak bir şüphemiz yoktur. İyi Parti, kalıpları kırmış, denklemleri bozmuş ve çıtayı yükseğe koymuştur.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener,

‘‘Yükün dürüstlükse, gücün düşer belki ama başın düşmez’’ derler.

Biz, İyi Parti Bodrum İlçe Başkanlığı olarak, sizin önderliğinizde, Bodrum İYİ olacak, Muğla İYİ olacak, Türkiye İYİ olacak sloganıyla, kutlu bir yola çıktık. Ve kararlıyız..!

Sizinle birlikte, bu ülkenin iktidarına talibiz. Birlikte mutlu, umutlu adaletli, güçlü Türkiye inşa edeceğiz. Amacımız, hedefimiz, gayretimiz budur.

Bu konuda, size ve kendimize olan güvenimiz tamdır.

Allah’ın izniyle de, bunu başaracağız.

12 Ağustos’ta yapılması düşünülen, Olağanüstü Kongre sürecinde, tekrar aday olmanız talebimizi ve size olan desteğimizin devam ettiğini buradan bildirmek istiyoruz.

“Daha yeni başlıyoruz”

Yenileneceğiz, güçleneceğiz, mutlu bir Türkiye olacağız.

TÜRKİYE İYİ OLACAK! TÜRKİYE SİZİNLE DAHA İYİ OLACAK…

akşener MERAL AKŞENER’E BODRUM’DAN ÇAĞRI VAR… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BODRUM HABERLERİ

BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK….

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Hacettepespor sekiz haftadir yenilmiyor 657087
  • bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. mehmet tosun banner 2
  • bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Hakan Durna SM Con 05

Ligin 28. Haftasında Bodrum Belediyesi Bodrumspor Hacettepe’yi konuk ediyor. 

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta son 3 maçından mağlubiyetle ayrılan ve ligde 9’uncu sıraya gerileyen Bodrum Belediyesi Bodrumspor, son 3 maçında 2 mağlubiyet 1 galibiyet alan 14’üncü sıradaki Hacettepe karşı karşıya gelecek. Evinde oynayacağı bu maçta bir çıkış yakalamak isteyen Bodrumspor, hazırlıklarını tamamladı. İki takım arasında ligin ilk devresinde oynanan maçı yeşil beyazlı ekip deplasmanda 2-1’lik skorla kazanmıştı. 24 Mart Pazar günü Bodrum İlçe Stadı’nda oynanacak müsabaka saat 15.00’da başlayacak.

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. Bodrumspor   negol deplasmaninda 3

bodrumspor BODRUMSPOR BU HAFTA HACETTEPEYİ KONUK EDECEK…. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA…..

Yayınlanan

açık

Tarafından

muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mugla buyuksehir konservuatuar 2
  • muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mehmet tosun banner 2
  • muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. Hakan Durna SM Con 05

Hazine ve Maliye Bakanlığı, en çok borcu olan belediyeleri açıkladı. Bakanlığın verilerine göre en çok borcu olan belediye 6 milyar 66 milyon lira ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi oldu. Kocaeli’ni 2. sırada Adana ve 3.sırada Muğla takip etti.

TOPLAM BORÇ 11 MİLYAR 471 MİLYON TL

Belediyelerin Hazine ve Maliye Bakanlığı’a borçları artıyor. Bakanlığın verilerine göre, Mart ayı itibarıyla belediyelerin ve bağlı idarelerin toplam borç tutarı 11 milyar 741 milyon liraya ulaştı. 135 milyon liralık borcun vadesi geçerken 8 milyar 683 milyonu anapara, 2 milyar 922 milyonu diğer olmak üzere 11 milyar 605 milyon liralık borcun vadesi henüz gelmedi.

İLK 3 SIRAYI AK PARTİ, MHP VE CHP’Lİ BELEDİYELER PAYLAŞTI

Birgün’de yer alan habere göre; en borçlu belediye 6 milyar 66 milyon lira ile AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olurken bunu 1 milyar 99 milyon lira ile MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi izledi. Borçlu belediyeler sıralamasında üçüncü sırada 655 milyon liralık borçla CHP’nin Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Su ve Kanalizasyon İdaresi yer aldı.

DİĞER BELEDİYELER

“En borçlu belediyeler ve bağlı idareler” sıralamasına giren diğer belediyeler şöyle:

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi GASKİ (AK Parti) 426 milyon TL

Sakarya Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 423 milyon TL

Bursa Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 359 milyon TL

Ankara Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (AK Parti) 243 milyon TL

Antalya Büyükşehir Belediyesi (AK Parti) 208 milyon TL

BORÇLARINI ÖDEYEMEDİLER

135 milyon lira ile borcunun vadesi geçen belediyeler sıralamasında ilk sırada MHP’li Adana Büyükşehir Belediyesi yer alırken bunu 110 milyon lira ile Ankara Büyükşehir Belediyesi izledi.

Kayyum tarafından yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi de 11’er milyon liralık borcunu vadesinde ödeyemedi.

 

Kaynak:haberler.com

muğla büyükşehir hazineye borçlu belediyelerde 3. sırada MUĞLA BÜYÜKŞEHİR ,HAZİNEYE OLAN BORÇLU BELEDİYELER İÇİNDE TÜRKİYE GENELİNDE 3. SIRADA….. mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ…

Yayınlanan

açık

Tarafından

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… orhan dinc bakan mehmet ersoy 1
  • orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… mehmet tosun banner 2
  • orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… Hakan Durna SM Con 05

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Bodrum’da Turizmciler, muhtarlar ve bazı STK temsilcileriyle bir araya geldi.

Bodrum Ticaret Odası (BODTO) Konferans salonunda Cumhur İttifakı Bodrum Belediye Başkan adayı Op.Dr. Tahir Ateş’in ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya, Bakan Mehmet Nuri Ersoy ‘un yanı sıra AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, AK Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen, MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, ilçede görev yapan muhtarlar ve STK temsilcileri ve Cumhur İttifakı Meclis Üyesi Adayları katıldı.

Bodrum’u çok önemsediğini belirten Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Cumhurbaşkanımız döneminde ilk defa turizm stratejik sektör ilan edildi. Bodrum’u Türkiye’nin markası olarak görüyoruz. Uçak tarifeli seferleri kademeli olarak arttırılıyor. Uzun süreden beri her yıl Bodrum’da bulunmamım da Bodrum açısından bir avantaj olduğunu düşünüyorum. Bodrum’un turizme bakış açısının değişmesi gerekiyor. Biz bugün ağırlıklı olarak Bodrum’un sorunlarını konuşmaya, neler yapabiliriz, 2023 dönemine kadar ne faydamız olabilir, onları konuşmaya geldik. Ben bugün sizlerin sorunlarını dinleyeceğim, kafamdakileri anlatacağım. Gerekli notları alacağım.”

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… orhan dinc bakan mehmet ersoy 3

Kissebükünde Deniz Ticaret Odası’nın projesini hayata geçireceğiz…

Toplantıya katılan bazı STK temsilcilerinin soruları üzerine açıklama yapan Bakan Ersoy şöyle konuştu:

“Biz hükümet olarak yasalar çerçevesinde hareket ederiz. Yasal olmayan her şeyin karşısındayız. Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesinin Kissebükü ile ilgili verdiği çok güzel bir proje var, onu hayata geçireceğiz. Buradaki arkeolojik kalıntıları gün ışığına çıkarıp, koruma altına alıp yat turizmine açacağız. Kissebükü yapılaşmaya kapalı olacak. Ayrıca Yalıkavak-Küdür Mevkiindeki yapılaşmaya da son veriyoruz. Orada barakalar yıkılacak iskele kazıkları sökülecek.” dedi.

orhan dinç BAKAN ERSOY: KİSSEBÜKÜ’NDE DENİZ TİCARET ODASININ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ… mehmet tosun banner 1
Okumaya devam et
Sponsorlu

Son Haberler