Bizimle iletişime geçin

BODRUM HABERLERİ

MERAL AKŞENER’E BODRUM’DAN ÇAĞRI VAR…

Yayınlanan

açık

akşener MERAL AKŞENER’E BODRUM’DAN ÇAĞRI VAR… iyi parti bodrum teskilat 2
akşener MERAL AKŞENER’E BODRUM’DAN ÇAĞRI VAR… reklam arena 4

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Olağanüstü Kurultay kararı ile birlikte seçimlerde Genel Başkan Adayı olmayacağını açıklaması üzerine bir basın toplantısı düzenlendi.

Bodrum Trafo Kafe’de düzenlenen basın toplantısına İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, İlçe Yönetimi ve partililer katıldı.

24 Haziran Genel Seçimler sonrası İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Afyon Karahisar’da seçim sonuçlarının değerlendirilmesi amacıyla bir çalıştay gerçekleştirildiğini belirten İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz şunları söyledi;

“Genel Merkezimiz tarafından düzenlenen bu çalıştayın sonucunda Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, tüzüğün kendisine verdiği yetkiyi kullanarak partimizi olağan üstü kurultaya götürme kararı verdi. Burada Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener, siyasi partiler içerisinde demokrasinin gerçek anlamda örneğini teşkil eden demokratik bir harekette bulundu. Ancak hemen akabinde yapılacak olan bu olağan üstü kurultayda kendisinin aday olmayacağına dair bazı açıklamaları oldu. Her ne kadar Başkanlık Divanı, İl, İlçe ve tüm parti teşkilatlarının tek adaylarının Meral Akşener olacağını belirtmelerine rağmen, Genel Başkanımız aday olmayacağını beyan etti. Bizlerde Bodrum İlçe Başkanlığı olarak Bodrum Yarımadamızdan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e olan güvenimizi ve desteğimizi bir kez daha dile getirmek amacıyla bu basın toplantısını düzenledik. Toplantımıza katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederim.”

akşener MERAL AKŞENER’E BODRUM’DAN ÇAĞRI VAR… iyi parti bodrum teskilat 1İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yapılacak olan olağan üstü kurultayda aday olmayacağına dair yaptığı açıklama üzerine İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından hazırlanan basın açıklamasını İYİ Parti Bodrum İlçe Başkan Yardımcısı Av. Dilek Mirel toplantıya katılanlar için okudu.

İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında;

“Değerli Basın Mensupları, Saygıdeğer Misafirlerimiz,

Hepinizi sevgi, saygı ve en derin hürmetlerimizle selamlıyoruz. Hoş geldiniz, şeref verdiniz.

Hepinizin bildiği üzere, İyi Partimizin Kurucu Genel Başkanı Sayın Meral Akşener 12 Ağustos tarihinde olağanüstü kurultay yapma kararı almış ve bu kurultayda yeniden aday olmayacağını açıklamıştır.

Bugün burada toplanmış olmamızın amacı; Bodrum İlçe Teşkilatı olarak Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in bu kararına karşı beyanımızı kamuoyuyla paylaşmaktır.

Bilindiği gibi Afyon Karahisar’da 20-22 Temmuz tarihleri arasında seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere bir Çalıştay düzenlenmiştir.

Bu Çalıştayın sonuç kısmında yapılan değerlendirmede, Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener tüm sorumluluğu üzerine alarak, ‘‘Mahkeme, Kadıya Mülk Değildir’’ anlayışıyla, şahsına verilen yetki çerçevesinde seçimli kurultay kararı alarak aday olmayacağını bildirmiş ve aday olacak arkadaşlarına da başarılar dilemiştir.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki, Genel Başkanımızın bu yaklaşımını, demokrasimiz ve Türk siyaseti açısından çok önemli ve anlamlı bir başlangıç olarak görüyoruz.

Çünkü Sayın Akşener’in kongre kararı Bundan sonra hiçbir siyasi parti liderinin, seçimden sonra sorumluluğu parti teşkilatlarına, adaylara, seçmenlere bırakmayacağının göstergesi olup, parti içi demokrasi konusunda diğer Siyasi partilere örnek oluşturacaktır.

Artık koltuğuna yapışan, özeleştiri yapamayan, sorumluluğu üzerine alma cesaretini gösteremeyen iktidarı en önemli amaç kabul eden siyasetçiler olamayacaktır.

Tarih; Tüm engellemelere rağmen Siyasi parti kurup, 8 ay gibi kısa bir zamanda %10 oy alarak parlamento da güçlü bir grup kurduğu halde, bir liderin onurlu istifasına ve liderinin arkasında duran yılmaz güce tanıklık etmekte ve koltukta gözü olmayan bir liderin de olduğuna şahit olmaktadır.

Gelinen bu noktada; Biz İyi Parti Bodrum İlçe Başkanlığı olarak, özellikle şunu yüksek sesle dile getirmek ve vurgulamak istiyoruz:

Hepimizin, bu partide siyaset yapma amacı, Meral Akşener’in attığı o cesur adımdır.

Biz, ülkemizin birliği, dirliği, selameti için, Meral Akşener’le yola çıktık, onunla yolumuza devam edeceğiz ve kendisine olan inancımız tamdır.

Hedefimiz Çağdaş, müreffeh, komşularıyla barışık, adaletli, umutlu ve cesur bir Türkiye’dir.

Bodrum,  Atatürkçü, vatansever, modern, çağdaş, insanların yaşadığı bir İlçemiz olup Türkiye’de çok önemli bir yere sahiptir. İlçe Teşkilatımız, Partimize katıldığımız ilk andan itibaren Meral Akşener’e güven ve bağlılığını tam olarak göstermiştir.

Bodrum 4-9 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilmiş olan Sayın Meral Akşener’in Cumhurbaşkanlığı Adaylığı için 100.000 imza kampanyasında Türkiye’de en fazla imzayı toplayan ikinci ilçe olmuştur.

Biz Bodrum İyi Parti İlçe Teşkilatı olarak ilk günkü azim ve inancımızla görevimizin başındayız.

Genel Başkanımız, Türk siyasetine yakışır, geleneklerine bağlı, Cumhuriyetçi ve Atatürkçü bir Türk kadınıdır. Türkiye için bir umuttur ve milletimizde bir karşılığı vardır.

Mesaj herkesedir:

Genel Başkanımız, Sn. Meral Akşener, seçim sürecini başarılı bir şekilde, çok iyi idare etmiştir. Bundan, en ufak bir şüphemiz yoktur. İyi Parti, kalıpları kırmış, denklemleri bozmuş ve çıtayı yükseğe koymuştur.

Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener,

‘‘Yükün dürüstlükse, gücün düşer belki ama başın düşmez’’ derler.

Biz, İyi Parti Bodrum İlçe Başkanlığı olarak, sizin önderliğinizde, Bodrum İYİ olacak, Muğla İYİ olacak, Türkiye İYİ olacak sloganıyla, kutlu bir yola çıktık. Ve kararlıyız..!

Sizinle birlikte, bu ülkenin iktidarına talibiz. Birlikte mutlu, umutlu adaletli, güçlü Türkiye inşa edeceğiz. Amacımız, hedefimiz, gayretimiz budur.

Bu konuda, size ve kendimize olan güvenimiz tamdır.

Allah’ın izniyle de, bunu başaracağız.

12 Ağustos’ta yapılması düşünülen, Olağanüstü Kongre sürecinde, tekrar aday olmanız talebimizi ve size olan desteğimizin devam ettiğini buradan bildirmek istiyoruz.

“Daha yeni başlıyoruz”

Yenileneceğiz, güçleneceğiz, mutlu bir Türkiye olacağız.

TÜRKİYE İYİ OLACAK! TÜRKİYE SİZİNLE DAHA İYİ OLACAK…

akşener MERAL AKŞENER’E BODRUM’DAN ÇAĞRI VAR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et
Sponsorlu
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ASAYİŞ

OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI… bodrum kaza
bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI… reklam arena 4

Otomobile arkadan çarptığı kazada, ağır şekilde yaralandı. 

Kaza, Turgutreis-Bodrum Karayolu Dereköy Kavşağı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre karayolunda seyreden 34 yaşındaki Aydın Yalçın idaresindeki motosiklet, bir anlık dikkatsizlik sonucu kavşakta 48 ABP 361 plakalı otomobile arkadan çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle motosikletinden fırlayıp otomobilin arka camına çarpan Yalçın, ağır şekilde yaralandı. Vücudunda kırıklar olduğu ifade edilen yaralı, 112 Acil Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralının tedavisinin sürdüğü bildirildi. Güvenlik güçleri kazayla ilgili inceleme yaptı. Diğer yandan kazaya karışan motosikletin çarpmanın şiddetiyle koltuğunun yerinden söküldüğü görüldü.

bodrum kaza OTOMOBİLE ÇARPINCA AĞIR YARALANDI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

BODRUM HABERLERİ

BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR…

Yayınlanan

açık

Tarafından

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR… bodrum kent konseyi logo
bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR… reklam arena 4

Bodrum Turgutreis Hüseyin Burnu açıklarında geçtiğimiz günlerde içinde Suriye, Filistin ve Somali uyruklu göçmenlerin bulunduğu “İlsu 1” isimli 8 metrelik fiber teknenin batarak, 3’ü çocuk 12 kişinin yaşamanı yitirmesi ile ilgili, Bodrum Kent Konseyi’nden basın açıklaması yapıldı.

Yapılan basın açıklamasında “Yaşam hakkı”, adı üstünde bir ayrıcalık değildir, ayrım gözetmez düşüncesine dikkat çekildi.

Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür

Ve bir orman gibi kardeşçesine,

Bu hasret bizim…

İnsanca yaşamaya, eşitliğe, nefretsiz söylemlere, bu dünya hepimizin demeye hasret…

İster Bodrum’da doğup büyümüş olalım, ister burayı evi bilip kalanlardan; Bodrum hepimiz için mavi-beyaz bir mücevher.

Hepimizin Bodrum’a dair ortak duyguları var. Her birimiz bir kez olsun, deniz kenarında oturup Bodrum’un eşsiz maviliğine dalıp gitmiş, çocukluk anılarımızı; gençlik heyecanlarımızı; acılarımızı ve mutluluklarımızı düşünmüşüzdür…

En güzel fotoğraflarımızda Bodrum’un mavi dalgaları vardır fonda…

Vardı… Artık yok!

Kan kırmızı bir renk bulaştı fotoğraflardaki fonlara.

Bodrum’un derin mavilikleri koyulaşıyor… Temiz sularına ölümün karanlığı karıştı, karışmaya devam ediyor… Deniz kenarında yapılan tatlı dost sohbetleri, acı bir iç çekişle bölünür oldu. 

“Bugün 8 kişi ölmüş, bugün 15 kişi ölmüş, ikisi çocukmuş, biri kurtulmuş…”

Ülkeler bu ölümlere engel olmak için, mülteci ve göçmen sorunları karşısında çözüm odaklı stratejiler geliştirmeli ve İnsan haklarını hiçe sayan sınır politikalarına bir son vermelidir. Sadece ülkeler ve yöneticiler değil, mültecilerin yaşam şartlarını zora sokan, ülkedeki hemen her sorundan mültecileri sorumlu tutan ve nefret söylemleri ile süreci yıpratan herkes bu ölümlerin doğal sorumlularıdır.

“Yaşam hakkı”, adı üstünde bir ayrıcalık değildir, ayrım gözetmez. Dil, din, ırk, etnik köken, ekonomik durum gözetmeksizin tüm canlıları kucaklar. Bizler yaşam hakkını kullanarak bir ümitle yola çıkıp ölüme giden insanların acı haberlerini duymak ve okumak istemiyoruz.  Bu ölümlere alışan ve sıradanlaştıran bir insanlığın parçası olmak istemiyoruz. Çocuklara borcumuz var…

Umut yolculuğunda yaşamını kaybeden insanlar için duyduğumuz üzüntü, hepimizin ortak acısıdır. Bizler Bodrum’un huzur dolu sularına her baktığımızda, bu sularda yok olan hayatların acısını kalbimizde hissetmekten yorulduk.

Bu ölümler son bulsun istiyoruz.

Bodrum’un mavi suları yeniden aydınlansın istiyoruz.

Bodrum Kent Konseyi olarak, bu konuda üzerimize düşen her çalışmayı tüm Bodrum’lu hemşehrilerimiz ile birlikte göğüsleyebilmek en büyük tesellimiz olacaktır. Sularımızda kaybolan hayatlara ve acı ölümlere alışmadığımızı, kabullenmediğimizi tüm kamuoyuna bildiriyor ve yetkilileri insan tacirlerine karşı daha fazla önlem almaya çağırıyoruz.

 

 

 

 

 

 

BODRUM KENT KONSEYİ

bodrum kent konseyi BODRUM KENT KONSEYİ: YAŞAM HAKKI AYRICALIK DEĞİLDİR…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

ASAYİŞ

GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI…

Yayınlanan

açık

Tarafından

göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI… G    MEN KAZA
göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI… reklam arena 4

Bodrum’da dün yaşanan göçmen faciası ile ilgili 5 kişi gözaltına alınırken, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi. 

Turgutreis Mahallesi açıklarındaki Hüseyin Burnu önlerinde içinde Suriye, Filistin ve Somali uyruklu kaçak göçmenlerin bulunduğu “İlsu 1” isimli 8 metrelik fiber tekne battı. Olayda 31 göçmen sağ olarak kurtarılırken, 3’ü çocuk 12 kişi ise yaşamını yitirdi.

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma neticesinde facia ile ilgili olduğu iddiasıyla 2’si yabancı uyruklu, 5 kişi gözaltına alındı. Soruşturmanın devam ettiği, gözaltı sayısının artabileceği ifade edildi.

Öte yandan olayda yaşamını yitiren göçmenler otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Cenazelerin işlemlerin ardından yakınlarına teslim edileceği, 15 gün içerisinde bir yakını çıkmayanların Muğla’nın Menteşe İlçesi’ndeki Kimsesizler Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

göçmen faciası GÖÇMEN FACİASINDA 5 GÖZALTI…   rmak tantuni turgutreis
Okumaya devam et

Son Haberler